0

Ilka
W tym momencie Ty umniejszasz wartość Messiego, twierdząc (według mnie słusznie), że Messi bez Barcelony to połowa siebie;) Optymistycznie uważam, że po prostu zbyt wielką presję się na niego nakłada. A widać, wszędzie dobrze, ale nie z Barcą. Dobrze by było, gdyby ktoś zamiast niego był faworytem w tych meczach.
Fryteusz, a także wielu innych
Parę uwag. 1. Piszecie o hipokryzji Mou, nazywając go facetem bez kultury i pokory. 2. Piszecie to w sposób niekulturalny. 3. Za ideały podajecie Guardiolę. 4. Nadal obrażając Mou. 5. Czym jest hipokryzja, proszę Pana?

0

Ilka
Oczywiście, że Real ma jakiś kompleks Barcy, ale w żadnym wypadku nie objawia się to w wygranym/przegranym meczu. Szkoda, że Cristiano zawodzi akurat w tak ważnym spotkaniu, ale na szczęście, gra dobrze w całej reszcie. Szkoda, że Real przegrał, ale to nie jest koniec świata. Uwierz lub nie, ale paliłem się ze wstydu przy 3-0 na Bernabeu, cieszyłem z 1-0 na Camp Nou. I mam prawo mieć nadzieję, że niedługo znów się będę cieszył. Tyle. Real ma kompleks Barcy, Barca Realu, tylko mam wrażenie, że coraz mniej piłkarze, działacze klubu ze stolicy to przeżywają.

0

Hocker
Czym są? Komentarzami. Tyle. Nikt nikomu nie zabrania mówić, co myśli, czy to jest kontrowersyjne, czy nie. To gazetki dorobiły filozofię do słowa "meczyki", wymyślając, że Mourinho umniejsza zasługi Barcy. Nikt oczywiście nie chce zacytować dalej "(...)gratuluję Barcelonie(...)".
Hasan 7
Cieszę się, że na stronie Fcbarca.com jest tylu psychologów. Naprawdę. Cieszę się, że potraficie rozgryźć człowieka, czytając przetłumaczone teksty z El Mundo Deportivo. Ja wam osobiście gratuluję. Mogę nie odnosić się do Twojego komentarza? Bo wiesz, Ameryki nie odkryłeś - do dzisiaj Mourinho przegrywa z Guardiolą. Ale to zaznaczanie "OSOBISTEJ" porażki jest całkiem durne, nie uważasz?

0

Jeśli jeszcze raz usłyszę/przeczytam, że ktokolwiek w Realu Madryt ma "kompleks Barcelony", to chyba umrę ze śmiechu. Tylko na to spójrzcie. A jak Casillas chrząknie, to odbierzecie to jako sarkastyczne odniesienie do WIELKIEJ, NIESAMOWITEJ I CUDOWNEJ BARCELONY, O KTÓREJ NIKT ZŁEGO SŁOWA POWIEDZIEĆ NIE MOŻE?

0

Niech MILCZY? Co to za bzdura? Niech Alves też milczy. Odwoływanie sie do Gran Derby to jakiś żart, tak? To teraz nikt z obozu Realu nie ma prawa nic powiedzieć o Barcelonie, bo wtedy przegrali? Kurcze, miałem rację. Rozwydrzone dzieci.

0

Może to mylne wrażenie, ale wydaje mi się, że wiele osób powiązanych z Barceloną i kontraktem, i sentymentem, zaczyna zachowywać się jak rozwydrzony bachor. Przepraszam za wyrażenie, ale, na Boga, tak nagła mobilizacja za KOLEJNE słowo Mourinho, zresztą jak zwykle wyolbrzymione? Czy "meskeunklub" nie potrafi uprzejmie odwrócić wzroku od krzykaczy, zamiast traktować każdy pstryczek jako strasznego ataku w ich stronę? Dla mnie to kolejny, bezsensowny powód do napinania się. Wyluzujcie (tak, Wy, kibice, bo 99% komentarzy pod tymi tematami to nagonka na trenera Realu).

0

Nie wiedziałem, że FAKT zmienił oprawę graficzną na bordowy kolor...

0

Bzdura. Proszę nie utożsamiać mnie z całym "złem" wychodzącym z obozu Realu Madryt. Ja też nie powiedziałem nic złego. I tak, uważam, że dla klubów pokroju FC Barcelona, 9 mln euro za wycieczkę dookoła świata i stratę kluczowego, bądź co bądź, zawodnika, to małe pieniądze. Tyle. I znowu proszę, nie argumentujcie swoich słów tekstami "źle, bo wy w nich nie graliście?", bo są nie na poziomie. Oczywiście, że cieszyłbym się, gdyby to Real wygrał KMŚ, ale gdyby okupił to stratą, powiedzmy, Khediry, to wcale nie byłoby wesoło. i zdania nie zmienię. Jak Legia wygra KMŚ, również. Przykro mi.

0

Znowu napinka. Ja czytałem, że Mourinho pogratulował Barcy. Meczyki? Pewnie, że tak. Trofeum tyle cenne, bo liczone w statystykach. Ani to prestiż, ani duża kasa. A kontuzja Villi czy rok temu Sneijdera pokazuje, że raczej mało wartościowe. Zupełnie jak jakiś Puchar Króla Tajlandii, w którym swego czasu udział brała reprezentacja Polski.

0

W dziejach historii? Raczej tak, zdecydowanie jako klub z Hiszpanii. A czy kogoś dziwi propaganda na stronie Realu? Bo mnie w ogóle. Tak samo jak propaganda w obozie każdego innego klubu, partii czy firmy. Normalka.

0

Całe szczęście, że Leo ma ochraniacze z włókna węglowego.

0

Pan calibre musi teraz otworzyć słownik i poszukać słowa "ironia". Polecam, szczerze.
Przyjemnego meczu, panie i panowie!

0

Chłopcy, trochę pokory. W tamtym sezonie Mourinho, najwidoczniej, poznawał możliwości Realu w meczu przeciwko takiemu przeciwnikowi jak Barca. Teraz ma już pogląd. Real nieprzygotowany na dodatkowego Fabregasa w środku? Bujda. Real 3 defensywnymi pomocnikami? Bujda. Nikt tak nie powiedział. A jak zazwyczaj gra Real? 4-3-3, w pomocy Xabi i Khedira, wyżej Ozil.
Niektórzy z was zapominają chyba, że poprzednie mecze już za nami i obie drużyny są na innym poziomie.
Liczę na świetne widowisko, miłego oglądania!

0

Smutne czasy nadeszły, że jakakolwiek wygrana w "cudownych" okolicznościach nazywana jest od razu kupionym meczem. Skoro wielu kibiców pod tym tematem lubi się bawić w takie gierki, to smutne by było, gdyby za 10/20 lat okazało się, że połowę pucharów dzisiejsza Barca sobie kupiła. Ojejku, to byłoby smutne.
Napoli też kupiło mecz. I FC Basel. Przecież to takie proste. My tu głupki się głowimy, kto i jak zagra, a to przecież od wieków wiadomo, jak to będzie. Azjatycka mafia! Misie Panda skorumpowane!

0

Witam.
Szczerze, to ja zupełnie nie wierzyłem w takie losowanie. Myślałem, że to takie dziennikarskie gadanie, jeszcze godzinę temu miałem w głowie "Anglia lub Niemcy". Będzie ciekawie, bo wszystkie drużyny z grupy A są na podobnym poziomie, nie są pretendentami, więc każdy będzie chciał udowodnić, że zasługuje na awans. Będzie wesoło.

0

Witam.
Zaiste, rankingi tego typu robione są z dużą pomocą znanych nazwisk, także różnorakie jedenastki oparte na własnych widzimisię, a nie na statystykach. Ale proszę nie pisać "Benzema? Wtf?" bo obiektywnie patrząc, taki skok formy, jaki zanotował Francuz, na tym poziomie piłki jest ewenementem.

0

Witam.
Pierwszy raz, bodajże pierwszy raz od ponad trzech lat, widzę felieton tak bardzo motywujący przed GD. I jednocześnie ukazujący, że wreszcie ktoś się może obawiać o wynik. Przyjemne dla kibica Realu, bo może wreszcie Blancos wygrają. Swoją drogą, nie wydaje wam się, że już kiedyś też tak było? Barca z Eto'o, Ronaldinho wygrywała ligę i LM, potem na dwa sezony zapadła się (w tym drugim wręcz pod ziemię, bo traciła 18 pkt do Realu), znowu wyskoczyła za Guardioli. Kilka suchych lat i kolejne pasmo sukcesów?

0

A może zmęczenie materiału? Wiem, jak to absurdalnie brzmi w odniesieniu do zawsze skromnej Barcy (to akurat nie sarkazm), ale jednak, być ciągle na topie to męczące. Zresztą, tak jak już wielu pisało - nie jesteśmy nawet w połowie drogi. Real może przegrać ze Sportingiem tak, jak sezon temu, i już jest kicha. Zobaczymy, co się wydarzy, powodzenia.

0

Witam. Chyba sprawdza się to, o czym kilka osób pobrzdąkiwało nieśmiale, mianowicie - niezmienny styl Barcy stał się tak rozpoznawalny, że zespoły wiedzą już, jak przeciw niej grać. Fajnie jest mieć te 6 punktów, ale nie chciałbym, żeby Real zagrał z taką Barcą, jak z wczorajszego meczu.

0

Witam. Tak szczerze, to sędzia dzisiaj był wybitnie Barcy nie na rękę. Te zagrania, nomen omen, ręką to jednak mógł być przypadek, ale spalone mocno naciągane. No mi jako kibicowi Realu wypada się cieszyć z przewagi, aczkolwiek ani mecz Realu, ani Barcy mi się dziś nie podobał.

0

Dywagacje dywagacjami, ale dlaczego Soldado nie gra w kadrze? I nie mówię tego ze względu na to, że to wychowanek Realu, tylko dlatego, że w obecnej formie jest lepszy niż Torres, a nawet Villa. A Hiszpanie nie mają killera w ataku.

0

Co do wykartkowania się, to wcale bym się nie zdziwił, gdyby i Mou, i Pep kazali tak zrobić. Real bez Xabiego wcale nie jest już tak świetny, za to Barcę, jak myślę, nie stać na utratę chociażby jednego z wyżej wymienionych piłkarzy.

0

IceMan, zwracam honor. Bo przecież nie podpisujesz się pod tym każdą częścią ciała do tego zdolną, prawda?
Jeszcze raz, pardon.

0

I widzicie, Panowie - w tym tkwi kłopot. Już nie chodzi o komentowanie artykułu, tylko o kopanie mnie. Stronniczość na rm.pl? Widzę, oczywiście. Dlatego się od tego odcinam. Tam nie komentuję, bo rzadko da radę się przebić przez chłam. Messi nie jest złotym dzieckiem, też miał kilka niemiłych zachowań, tyle. Czekajcie, kto podczas serii 3 meczów Messiego bez błysku pisał, ze "to tylko człowiek"? Stiffi, a dlaczego Ty oglądasz mecze Realu, Valencii itd.? Żeby złośliwie cieszyć się ze straty punktu przeciwnika?

0

Pete, to obraz kogoś, kogo widzisz w dwóch meczach w sezonie (no bo kto ogląda mecze Realu więcej razy, niż na Gran Derby?), obraz, którym karmią Cię media związane z Barceloną. Z tej perspektywy ja też moge uznać, że Messi to krętacz, a wypowiedzi Platiniego tylko to potwierdzają. Co do Twojej uwagi, to przeczytałem ten tekst na tyle zrozumiale, by wiedzieć, że IceMan jest diablo stronniczy. Nie cieszy się z goli kolegów? Dziwne, za każdym razem, jak widzę mecz z Ronaldo, to wspiera swoich kompanów.
Chaser, oczywiście mówisz o Ronaldo, ktorego sobie wymyśliłeś? Nie jestem ekspertem, ale oglądam mecze i widzę, że w wielu sytuacjach, w ktorych rok temu Cristiano by walił w bramę na siłę, teraz rozgrywa. Na tyle, na ile umie, ale ROZGRYWA.
Proszę was, żeby oceniać, obejrzyjcie chociaż kilka meczów Realu, bo mam wrażenie, że jedyne, co widzieliście, to Gran Derby i skrót z meczu z Levante.

0

IceMan jak zwykle stronniczy! Miło poczytać sobie stek bzdur, człowieku, składasz papiery do Faktu? Większych głupot nie czytałem od bardzo dawna, a czytam wiele komentarzy na rm.pl. Oczywiście, pominąłeś KAŻDĄ (a jest ich wiele) wypowiedź Cristiano o bezsensowności porównywania obu piłkarzy, bo każdy z nich jest świetny. Jaką to pogardę widzisz w zdaniu, że nie interesuje go złota piłka? Może miałby wyznać, że śni o niej nocami i dniami? Gdzie jest brak elegancji, kiedy mówi o FAKTACH, czyli Złotym Bucie i Złotej Piłce? Zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości co do waszej "pokory". Czegoś się obawiacie, że zapytam?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?