Grabarz1750
Dołączył/a: styczeń 2011
Łódź
4 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
za ciasno zawiązane te warkocze :D
0
To tylko czysta teoria ale wydaje mi się że zachowanie Messiego może mieć coś wspólnego z tym, że za LE to właśnie mecz z RSSO odwrócił losy tamtego sezonu. Może ma nadzieję że i tym razem tak będzie. Co myślicie?
0
@Alex66 poczekaj na remastera. Może poprawią trochę mechaniki z 1 części, bo przez to można się odbić od całej serii, a naprawdę warto ograć bo historia jest zacna.
1
@VanBest Protektor z Jasonem Stathamem?
0
@DaPi Czy ja wiem czy fake? Dla mnie wygląda legitnie.
0
@Tomo_95 Penalizacja prawa do wyrażenia opinii zbliża nas do bardzo niebezpiecznego tematu który już w Polsce się przewinął w PRLu. Chcesz powtórki?
5
Komentarz usunięty
0
@matirix20 nie trudno, stwórz sobie konto POP3 nazwij je Backup lata x-y(ścieżka do pliku musi być na nowym dysku). Nie musisz podawać żadnych danych serwera itp. jak się utworzy takie konto to po lewej stornie bedziesz miał 2 konta (swoje normalne i backup lata x-y). Następnie zaznacz maile które chcesz przenieść i przeciągnij do skrzynki backup do folderu odebrane. powtórz dla maili wysłanych i zrobione.
PS: jeśli te maile są ważne to możesz potem skopiować ten plik backup i zrobić kolejną kopie na jakimś pendrive, to będziesz dodatkowo chroniony. I to rozwiązanie też pozwala łatwo przeglądać maile które są w folderze backup.
1
@matirix20 Zależy jaki dysk, czy HDD czy SSD. Ten pierwszy to nie ma znaczenia ten drugi nie lubi pracować przy wypełnieniu ponad 85%. Jeżeli poczta tyle zabiera miejsca to stwórz nowy plik poczty w TB na pojemniejszym dysku i traktuj jak backup i zrzuć wszystkie maile do tego pliku.
4
@Janas11224 Wuja nie osiągnął więcej od Ciebie czy mnie, to jest po prostu Nikoś Dyzma piłki nożnej.
4
"-No to chyba nie możesz być już prezydentem, co nie Kosior?
- No, chyba nie.
- To pakuj ku**a mandżur i wypad z celi"
0
@KarwanLaMasia za 1500zł to nie
0
Messi ma straszne parcie żeby strzelić, jakby wyycofał do Fatiego to on by miał patelnie.
3
Araujo świetnie dzisiaj wygląda, super odbiory, i ta piłeczka na kilkadziesiąt metrów do Fatiego. Cud miód.
0
@hugz kontuzjogenny- taki, po którym oczekuje się, że będzie powodował lub może powodować kontuzje; taki, który powoduje wiele kontuzji, który powoduje kontuzje często.
Piłkarz nie może być kontuzjogenny, sport może być.
1
@kiper09 to nie są warunki dla takiego typu gracza.
2
@Triv44 @Objectivo a mam dzisiaj dobry dzień to wspomogę :D
1
@kamilkrycha uważam, że w buty akurat warto zainwestować ale też nie ma co brać topowego modelu. Najważniejsze jest aby były dobrze dobrane i nie sprawiały dużego dyskomfortu jeśli są dłużej zapięte. Radzę Ci żebyś poświecił trochę czasu na to, i pochodził w danej parze ze 30 min po sklepie. Jak kupowałem z ojcem buty (ja akurat na snowboard ale wcześniej wyjeździłem sporo godzin na nartach) to ze 3 godziny żeśmy siedzieli w sklepie :P Dodatkowo w porządnym sklepie nie robią problemów i każą pochodzić też w domu jeśli się zdecydujesz kupić i jeśli Ci nie podchodzą to wymieniają na inne.
1
@kamilkrycha Lucky_Luke wszystko elegancko opisał, ja mogę tylko doradzić, że narty na ten moment (jako początkujący) lepiej nadal wypożyczać, buty z kolei powinieneś już kupić jeżeli przekonałeś się do tego sportu. One są najważniejsze tak naprawdę. Jeżeli będziesz kupował buty to musi Ci je dobrać specjalista, znam sklep co prawda w Łodzi, nazywa się Gold Sport ale idąc tam masz pewność, że doradza Ci ktoś kto ma ogromną wiedzę w tym zakresie.
1
@Adamski69
3
Ten filmik z jego udziałem na YT dla mnie pokazuje co on ma w głowie, typowy sebix który przebił się na piłce i nic więcej :)
3
@tobiasson92 nigdy nie zrozumiem dlaczego rząd ma pomagać frankowiczom.wzieli kredyt w obcej walucie i dopóki bylo z korzyścią dla nich to wszystko było spoczko, przestało byc opłacalne to nagle sraczka i pretensje do wszystkich ze oni nie znali ryzyka. Jak ktoś w kasynie przegra dom to tez państwo powinno pomóc?
2
@VenoM ach jakbym chciał żeby tak to niecałe 50% wyjechało i nie miałby kto robić na bandę nierobów i socjalnych patusów. PiS i Andrzejek by się posypali w 3 tygodnie :)
0
@masq masz prawo zapytać ale na głupie pytania się zazwyczaj nie odpowiada.
1
@kamill// No musisz się z tym pogodzić że kryzys będzie argumentem w sprawach gospodarczych. To o czym mówisz to ciągle było pokłosie tego kryzysu który Polska jako kraj i tak przeszła stosunkowo lekko, jednak przez dłuższy okres czasu. Dlatego uważam, że miarodajne wyniki będzie można zestawić za 3-5 lat kiedy to rząd PiS będzie musiał się zmierzyć z kryzysem gospodarczym a nie rządzić w dobrej koniunkturze.
Osobiście uważam, że w polityce najważniejsza jest krajowa gospodarka ze względu na to, że silna gospodarka to lepszy standard życia dla wszystkich. Rozdawnictwo i socjalizm to największy wróg silnej gospodarki. Stąd też mój głos należał wcześniej do Konfederacji a teraz do Bosaka. Ponieważ uważam, że to właśnie gospodarką powinni kierować się wyborcy a nie LGBTxyz czy aborcjami czy innymi tematami życia społecznego. Dobra kondycja gospodarcza kraju = dostatnie życie mieszkańców.
5
@kamill// cały czas nie bierzesz pod uwagę kryzysu gospodarczego w którym się znalazł świat po 2008 roku. Nie odnosisz się do wszystkich punktów które opisałem tylko do tych które ci sprzyjają, bezrobocie w maju to 6% bo ludzie którym wypowiedziano umowę w marcu i kwietniu dopiero teraz tak naprawdę stracą posady. O bezrobociu będzie można rozmawiać pod koniec roku kiedy sytuacja się ustabilizuje.
W zasadzie jeśli mielibyśmy porównywać obie partie i czas i rządów to powinniśmy zrobić porównanie za 3 lata bo oba rządy będą startowały z podobnej sytuacji gospodarczej na świecie.
Ogólnie uważam ostatnie 2-3 lata PO zaczęło zaliczać regres ale przez kryzys przeszli naprawdę nieźle i tak jak napisał ktoś wcześniej, przeprowadziło dużo inwestycji w odpowiednich sektorach gospodarki ale byli skazani na decyzje niepopularne takie jak zwiększenie wieku emerytalnego i podniesienie VATu. Decyzje które niedługo będzie musiał podjąć PiS (za 2-3 lata) Wtedy będzie można zrobić takie porównanie.
37
@kamill// To teraz jeszcze porównaj sytuację światową podczas której PO doszło do władzy a w jakim momencie przejął pałeczkę PiS. Światowy kryzys gospodarczy (PO) vs Sprzyjająca koniunktura pokryzysowa (PiS). I lecimy po kolei punkty:
- Bezrobocie: Dlaczego podajesz dane tylko do 2019 roku? Bo tak Ci wygodnie, porównując bezrobocie w tym momencie będziesz miał przewagę PiS w tym aspekcie.
-Udział długu: Piszesz o skoku na OFE a za chwile PiS zrobi dokładnie to samo z PPK tylko trzeba poczekać aż się wystarczająco kaski odłoży.
- Dług zagraniczny: Za czasów PO ciągle spłacaliśmy długi zaciągnięte w PRLu przez Gierka który był gigantyczny więc porównanie niemiarodajne
- Deficyt PKB: dobra światowa koniunktura pozwoliła osiągnąć te liczby
-Dochody z VAT: No i tutaj to już w ogóle hit. PiS uszczelniło VAT tak mocno, że pozarzynało mnóstwo mniejszych firm w polsce, nie mówiąc już o nowym poziomie idiotycznej biurokracji. Za kadencji PiSu prowadzenie firmy stało się tak skomplikowane i uciążliwe, że ludzie po prostu wolą się zamknąć bo przez idiotyczne decyzje i interpretacje urzędasów mogą dostać taką karę, że do końca życia się nie wypłacą. A mafia VATowska działa w najlepsze jakby nic się nie zmieniło :) (przykładem Henryk Kania zakłady mięsne) i mafia VATowska wewnątrz rządu.
- Inflacja tutaj tylko zostawię: https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/inflacja-w-czerwcu-2020-dane-gus/g9bce7p
-Dochody z budżetu: wzrosły poprzez nałożenie 30 nowych podatków.
- Wzrost pensji średniej i minimalnej: Wraz ze wzrostem inflacji nie zmieni się na lepsze ( z punktu widzenia obywatela) tylko na gorsze, ponieważ jeżeli będziemy więcej zarabiać (ale też więcej wydawać bo inflacja) to zaraz się okaże że wskakujemy do wyższej grupy podatkowej i golenie baranów rozpoczyna się od nowa. A kwota wolna od podatku stoi w miejscu.
Nie wspominam nawet o rozbrojeniu polskiego sądownictwa itp bo to temat na prace doktorską
Ja nie popieram PO dla mnie to to samo zło ale mimo wszystko takie porównania są bez sensu. PO zastało Polskę w innym momencie i mimo wszystkich tych afer i problemów jakoś nas przez ten kryzys przeprowadzili a gospodarka naprawdę miała się nieźle. PiS dąży do zniszczenia małych przedsiębiorstw i zapewne do upaństwowienia części z nich. Wracamy do PRLu. Przykładem jest chęć budowy państwowej sieci sklepów spożywczych.
0
@FafitFCB
2
https://weszlo.com/wp-content/uploads/2014/06/z-cyklu-weszo-retro-wiskim-bem-w-luisa-figo-1384441144_Untitled2.jpg
0
@Chaoss kolega ma racje lepiej dorzucić kasę i kupić coś porządnego. Jak kupowałem TV to ustawiłem sobie próg cenowy na 2500-3000zł ale później jak zobaczyłem w sklepie różnicę i potem poczytałem w necie to zdecydowałem się kupić samsunga KS7000 (wtedy kosztował 5000) i nie żałuję ani złotówki, tym bardziej że potem widziałem u kolegi ten TV co chcialem kupić wcześniej (za ok 2800) i to była przepaść. TV wymieniasz stosunkowo rzadko więc warto doinwestować.
PS: Jeżeli już koniecznie chcesz w tej kwocie to myśle, że spróbowałbym Philipsa 65PUS7304
PS2: Jeżeli chcesz kozak TV 65' 4K bez względu na koszty to chyba najlepszy bedzie LG C9 w stosunku cena/jakość