0

@mekston I nawet ten mecz o brąz na Mistrzostwach Europy pierwotnie był, gdy jeszcze grało maksymalnie osiem drużyn. Szkoda, że sobie dali z tym spokój.

0

Spokojnie, następnym razem będzie 48 drużyn. I wtedy też format rozgrywek będzie dostosowany do Mistrzostw Świata.

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Ale dlaczego miałyby istnieć konkurencja w organizacji pucharów w ramach tych samych struktur? Przecież to jest kompletny absurd. UEFA miałaby sankcjonować rozgrywki konkurencyjne wobec swoich?

Tak, właśnie taka jest – i powinna być – alternatywa. Albo dogadujemy się wewnątrz, albo do widzenia, radźcie sobie sami.

0

@JordiAlbion I oni z tymi klubami-państwami sami chcą robić interesy, więc nie za bardzo wiem, jak chcieliby to zmienić.

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Skoro im do tego stopnia nie podoba się UEFA, no to po co mieliby w niej tkwić, skoro nie są w stanie jej zmienić?

1

„Trzeba otworzyć rynek i wyznaczyć zasady. Raport to przyznaje”.

OK, no to gdy TSUE stwierdzi, że rynek jest otwarty, to droga wolna i mogą opuścić struktury FIFA/UEFA. Już nikt i nic ich nie będzie siłą trzymać.

„Piłka nożna potrzebuje stosowania jasnych reguł, muszą być takie same dla wszystkich, a nie tak jak do tej pory.”

To znaczy co konkretnie? Jakiś totalny, bełkotliwy, publicystyczny ogólnik. Może chodzi o to, że chcieli, aby założyciele Superligi byli „równiejsi” i nie mogli z niej wylecieć?

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Ale co to po prawdzie ma wspólnego z NBA? Nie widzę prawie żadnych wspólnych punktów.

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Być może boją się też i konkurencji, ale pewnie też i „rozłamowego” cyrku, jaki jest np. w europejskiej koszykówce. I zwyczajnie broni swoich interesów, co się dziwić? Od dekad uginają się pod mniejszymi lub większymi żądaniami „możnych”, którym nie wystarczy palec, tylko chcą całą rękę.

0

@JordiAlbion Nie wiem, zapytaj raczej w tych trzech klubach, dlaczego chcą grać naraz w rozgrywkach związanych z UEFĄ i rozgrywkach od niej odrębnych.

1

Jak co cztery lata przy mistrzostwach świata można w ciemno typować dwa ulubione tematy barcelońskich pismaków:
– wyróżniający się zawodnik X mógł trafić do Barcelony, ale zabrakło tego, tamtego i owego,
– wyróżniający się zawodnik Y nową opcją Barcelony.

I wierszówka wpada, kliki się zgadzają, wiarygodność też (czyli zwykle żadna), wszyscy bawią się wspaniale. :)

0

@JarekS Wydaje mi się, że oni dali już sobie spokój z tym zamknięciem rozgrywek i cała sprawa jeszcze bardziej wygląda na klasyczny bój o wielką kasę, oczywiście argumentowany z obu stron wszystkich innym poza kasą.

0

LaLiga to kabaret do kwadratu – nie dość, że cyrk, to jeszcze z klaunem na czele.

Czy ktoś zna szerzej zawiadowcę Premier League czy innej Bundesligi? Tak średnio, mają pewnie inne zajęcia, nie to co ten showman Tebas.

1

@sebsbastiams.fcb.fan92 Pewnie tak, tylko nie widzę w takim wariancie żadnych wygranych.

1

@sebsbastiams.fcb.fan92 Czysto teoretycznie monopolu tu nie ma, bo nadal nadal trzy kluby mogą opuścić obecne struktury i tworzyć sobie jakiekolwiek odrębne struktury. A trochę chcą jednak zjeść ciastko i mieć ciastko.

1

@nowy19pl I co, rozgrywki z trzema klubami? Zakaz gry przeciw drużynom spoza Superligi? Wykluczenie piłkarzy z reprezentacji? Wyciąganie sędziów spod kurateli FIFA/UEFA, żeby w ogóle miał kto to gwizdać? Jak miałoby to wyglądać?

0

A gdzie Araujo?

1

To jest typ artykułu, który można ustawić jako szablon używany co cztery lata, tylko z podmianą nazwisk. :P

1

A gdzie Araujo?

0

Naprawdę chciałbym zrozumieć to, z jakiej paki Dembélé miałby dostać połowę odstępnego. Któryś raz media o tym piszą i obawiam się, że to kuriozum to prawda.

0

@sedziaoxford Ani i meczów grupowych żaden sędzia z kraju grającego w finałach. ;)

7

@Remi70 Jakie permanentne przerwy? Na pewno oglądaliśmy ten sam mecz? Tam nawet nikt z głupim skurczem nie leżał, nie było zmian, ten z czerwoną zszedł po jakichś 20 sekundach, Maroko nie przedłużało wznowienia gry. Za co miałby dokładać więcej?

0

@Tomek54321 Jeśli coś takiego miałoby być zapalnikiem czegokolwiek, to futbol nie zmierza w dobrą stronę...
Ja tu akurat żadnej strony nie bronię, złożyło się wiele spraw. Zresztą podejście „dobra Holandia, zła Argentyna” to dla mnie nieporozumienie.

0

@Tomek54321 Uuu, takiej podłości nie znała historia ludzkości. To przy tym Vidal z hasłem „jutro Bayern nie gra przeciwko drużynie z Bundesligi, ale przeciwko Barcelonie” przed 2:8 podpalił świat. :P

0

@xavi890 Co Twój komentarz ma wspólnego z tym, co napisałem, czyli że nie można zrzucać całej winy na Lahoza? Mam wrażenie, że dokładnie nic.

0

@MysticCat Nie no, mimo wszystko zachowajmy jakieś proporcje. Jedni i drudzy mieli swoje za uszami, naprawdę trzeba się uprzeć, żeby obwiniać o wszystkie zło tego świata jednego pajaca z gwizdkiem.

0

@tom9001 Jak dla mnie obie drogi prowadzą z grubsza do podobnego efektu, tylko w różnym tempie.

To oczywiście nie do Ciebie, ale jak czytam czasem te bajeczki o tym, jak to UEFA ignoruje największe kluby, to śmieję się do rozpuku, bo od dobrych 30 lat coraz bardziej idzie im na rękę...

0

@tom9001 Na razie UEFA idzie jeszcze inną drogą, czyli rzuca maluczkim „ochłapy” typu baraże dla Gruzji czy innej Mołdawii w Lidze Narodów albo finał Pucharu Pasztetowej w Tiranie w zamian za zamknięcie japy przy dalszym zawężaniu dostępu do LM i LE.

0

„L'Esportiu” jak zwykle nie zawodzi – tam mecz reprezentacji Hiszpanii bije z okładki tylko przy jej wtopie. ;)

1

@Borneo To już swoją drogą. ;)

5

Jaja jak berety.

Pierwsza sprawa – co to za kosmiczny sukces, żeby premier obiecywał za to jakąkolwiek kasę, a co dopiero taką?

Druga sprawa – rozumiem, że bez wyjścia z grupy nie byłoby tych milionów na szkolenie.

Szanujmy się, naprawdę. Najgorsze jest to, że nic nie wskazuje na to, żeby tę sprawę wyssali z palca pismacy...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?