8

@mientusek1407 Xavi też chrzani o „dominacji”, więc są siebie w tym warci. ;)

0

Raz na „pan”, raz na „ty”, niezły cyrkowiec. :)

0

Pod jaką „kontrolą”, ludzie kochani...

0

Kurs na to, że Xavi powie o „dominacji” albo „kontrolowaniu meczu” wyniósłby jakieś 1,05. :)

Barcelona postawiła się rywalowi godnie, wychodzi z tego meczu z tarczą, ale jak dla mnie to wszystko. Równie dobrze ten Hag mógłby mówić o „dominacji”, obie ekipy miały okresy wyraźnej przewagi. Choć jak dla mnie United mieli te okresy dłuższe.

4

@cold_play Mam wrażenie, że gość miał zapisanych kilka potencjalnych pytań, ale wszystkie zadali już poprzednicy i wymyślił taki klops na szybko. :P

3

„Ostatni raz, gdy graliście na Camp Nou w Lidze Europy, nastąpiła „inwazja” kibiców z Niemiec. Czy klub zaimplementował jakieś nowe rozwiązania, aby tego uniknąć i aby stadion był pełny tylko kibiców Barcelony?”.

Pan z „La Vanguardii” żył gdzieś pod kamieniem przez ostatnie tygodnie? Klub przynajmniej na dwóch konferencjach przedstawiał już szczegóły.

Pomijam już to, że co to za pytanie do trenera...

1

No, no, jestem przekonany, że Cadena SER wzruszy się do głębi smutkiem zarządu, „że ta informacja pojawia się właśnie w najlepszym sportowym momencie obecnego sezonu.” :P

2

„Z Busim nie ma żadnego problemu. On zna nasze stanowisko”.
Chyba właśnie nie do końca zna, takie mam wrażenie...

„Czy stawiasz LaLigę wyżej niż Ligę Europy? – Nie, nie. Nie ma priorytetu. Chcemy wygrać wszystkie możliwe tytuły”.
To chyba jednak nie słucha swojego pryncypała, bo Laporta wielokrotnie i jednoznacznie powtarzał, że priorytetem jest liga.

Zresztą nie wiem, gdzie tu sprzeczność – czy gdyby Kubacki powiedział, że stawia wyżej Puchar Świata nad Mistrzostwa Świata, to miałoby znaczyć według Xaviego, że nie chce wygrać i kryształowej kuli, i złota MŚ?

0

@talizmo Nigdzie tu nie padło, że powołują się na oświadczenie prokuratury, nigdzie też nie jest napisane, że te dowody przedstawiono już przed sądem. Może rzeczywiście tak było, ale ja tego tu nie widzę. Jeśli znajdziesz to gdzieś w tym tekście, to przyznam z ręką na sercu, że jestem ślepy.

A pismacy hiszpańscy są dobrze znani z tego, że donoszą o mniej lub bardziej rzekomych „szczegółach śledztwa”, o których później jakoś w sądzie nic nie słychać albo są poważne wątpliwości co do tego, jakim cudem materiały ze śledztw i dochodzeń „przypadkowymi przeciekami” dostają się do opinii publicznej dużo wcześniej niż powinny (albo dziwnym trafem później się o nich „zapomina”).

Albo jest jeszcze inna możliwość – brak profesjonalizmu hiszpańskiej prasy. U nas, jeśli ktoś powołuje się na prokuraturę, policję czy inne ministerstwo, to pisze to wprost. To jest obowiązek. Tu zwyczajnie tego nie ma. W Hiszpanii bardzo często nie powołują się na żadne źródło (choćby „anonimowe”), tylko podają wszystko jako prawdę objawioną, a my jako czytelnicy możemy mieć słuszne podejrzenia, że to brednie wyssane z palca (bo to norma).

1

@talizmo Nie bronię zupełnie Alvesa, bo nie mam powodu, ale jak na razie to nie „wszystkie dowody wskazują”, tylko „według El Periodico wszystkie dowody wskazują”.

Jak dobrze wiemy, pismacy potrafią wymyślić cuda na kiju – a już zwłaszcza w Hiszpanii. Ale póki tych „wszystkich dowodów” nie przedstawi prokuratura, to niestety nie można mieć pełnego zaufania do notorycznych kłamców, manipulatorów i bajkopisarzy z prasy.

11

„Jesteście nastawieni na zdobycie wszystkich pucharów?”

Co to jest za pytanie? „Nie, nastawiamy się raczej na dwa z trzech”?

Uwielbiam tamtejszych pismaków :P

0

@Tridente2015 Ale to Superligę nazywa zamachem stanu.

0

@Tridente2015 Zupełnie nie jest wyrwany z kontekstu. Jednoznacznie Tebas „zamachem stanu” nazywa Superligę i nic innego.

0

@adi7adi8 W Rosji nie na takie odległości latają co tydzień.

2

@Kettger Kapitalną jak kapitalną. Moim zdaniem świetne mecze przeplata takimi, po których można schować tylko załamać ręce...

1

@Yoshi94 Jest to jakiś trop, chociaż wątpię. Bogatemu nowych przychodów nigdy dość...

2

@Hogart W jaki sposób te propozycje Superligi zmieniają cokolwiek na korzyść w sprawie fizycznego wykończenia piłkarzy?

4

@Rhaan Nie wydaje mi, żeby jakakolwiek Superliga, Ekstraliga czy inna Megaliga miała decydować i ustalać, kto „gra w piłkę”, a kto „rąbie drewno”.

Tyle dobrze, że przynajmniej dali sobie już spokój z pomysłem, żeby większość drużyn tworzących Superligę nie mogły w żaden sposób z niej wylecieć – a to chyba najbardziej rozjuszyło „masy”.

0

@Patry10 Teoretycznie niby odrzucają już plany zamknięcia ligi czy stałych członków. Tyle że właśnie to zamknięcie się na resztę miało być jednym ze źródeł sukcesu Superligi...

W praktyce tak czy tak pogłębią się różnice finansowe między nielicznymi „możnymi” i wszystkimi pozostałymi, czyli ogromną większością. Nie za bardzo też rozumiem, w jaki sposób pomysłodawcy Superligi liczą na to, że taki przykładowy trzeci poziom SL przyciągnąłby większe zainteresowanie i pieniądze niż np. dzisiejsza Liga Europy.

1

@Doren01 Z całym szacunkiem, ale guzik prawda. Już za czasów czarno-białej telewizji FC Barcelona była marką większą, niż wskazywałyby na to zdobywane tytuły... Tu w ogóle nie ma o czym mówić, jakiś śmieszek sobie pitoli i tyle.

0

Ten gość w ogóle pracował kiedykolwiek przez minutę czy jest skończonym niewyżytym darmozjadem na łasce brata, któremu „coś” w życiu wyszło?

I kim on w ogóle jest, żeby zasługiwał na trzy słowa wzmianki w jakichkolwiek mediach?

48

Przydałby się tu jakiś sensowny i klarowny artykuł wyjaśniający to, co brak rejestracji kontraktu oznacza w praktyce i dla danego zawodnika, i dla klubu, jak to tak naprawdę działa.

1

@Sekstet2009 Ta przewaga w żadnym momencie sezonu nie była wyższa niż 6 pkt.

3

@Chlebek23391 Przynajmniej daje to szansę na polemikę z argumentami sędziego. Teraz nawet tych argumentów nie znamy....

0

@tbas Otóż to, coś nie słychać jakoś o wyciągnięciu konsekwencji w samym klubie. Widocznie dopiero po wykorzystaniu wszystkich dróg odwołania...

0

A co na to Los Angeles Galaxy?

0

Powiem tak – rozumiem jeszcze, że piłkarze czy sztaby mówią takie rzeczy na gorąco, bo mogli rzeczywiście nie widzieć dokładnie, czy rzut wolny był z właściwego miejsca, czy trochę dalej. Ale jeśli ktoś się wykłóca, gdy może zobaczyć już powtórkę, to wstyd i żenada.

1

Zdjęcie tygodnia, chyba tylko cygara zabrakło. :)

0

@tamer Pewnie tak długo obmyślali ten potężny plan i dopiero teraz ruszą z biletami...

1

Trzymam kciuki, ale pożyjemy – zobaczymy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?