Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Przerwa reprezentacyjna w pełni, temat Messiego zawsze gotowy do odgrzania!
6
I tak z grubsza gdzieś od dziesięciu okienek transferowych.
1
Zakaz dotykania słupków i poprzeczki przez bramkarza? Przecież to służy też najzwyczajniej w świecie wyczuciu położenia i odległości od obramowania. Co za młotki...
To niech może jeszcze zabronią strzelającemu ustawiania piłki, niech sędzia sam ustawia. Przy wolnych też. :P
0
Te analizy nawet całkiem trafne, tylko nie możemy mieć pewności, czy nie powstały pięć dni temu z potrzeby chwili.
Natomiast fragment „ma tendencję do patrzenia na swoje prawidłowe lub nieprawidłowe decyzje (na telefonie komórkowym) w połowie meczu” jest dla mnie trochę niepokojący. Byłbym wręcz za tym, żeby sędziowie nie korzystali z telefonów W OGÓLE aż do zakończenia meczu.
Nie dość, że taki sędzia może po przerwie na siłę szukać „rekompensaty” dla „skrzywdzonej” drużyny, to jeszcze otwiera sobie pole do patologii typu połączenia wiadomo kogo z „Fryzjerem” właśnie w przerwach meczów...
1
@miguel8 Myślę, że na 99%, tylko nie proszą o to wiceszefa komitetu sędziów. Tu jest główny problem (oprócz absurdalnych kwot).
0
@Yoshi94 Ja po prostu zapomniałem, że to ten sam człowiek. :P
Już samo to jest skandalem, pomijając 159 innych wątków tej sprawy...
0
Jeden z dyrektorów dostawał od klubu prowizję (30%?!) za pośrednictwo w tworzeniu tych pseudoraportów?! Zgroza, ile jeszcze tego wyjdzie ..
0
Myślałem, że takiej „blokady informacyjnej” na temat kontuzji, jak za Koemana, to już nie będzie. Za Xaviego jest jeszcze większa...
0
Przecież to jest niemal kropka w kropkę jak z życia partyjnych działaczy średniego i niższego szczebla. :P
0
Od razu widać, że nie ma meczów w środku tygodnia, do tego przerwa reprezentacyjna, więc grzeją „temat dyżurny” na wypełnienie pustych gazet.
Przez lata powrót Neymara, teraz co kilka „luźnejszych” tygodni powrót Messiego. I karuzela się kręci. :)
0
@Fake69 Nie rozumiemy się zupełnie. Przecież klatkę... też wybiera ludzkie oko.
Jeśli to dopracują, nie widzę problemu. Na razie to nie jest dopracowane i docieramy do absurdalnej sytuacji, gdzie odgwizdany spalony, gdy są widełki kilku cm w jedną lub drugą stronę, jest traktowany jak kradzież sezonu i skandal stulecia, na równi z przegapieniem przez sędziego piłki będącej za linią bramkową o pół metra
No gdzieś tu jednak się pogubiliśmy w skali i wadze błędów.
0
@Fake69 Bardzo rzeczowa odpowiedź, gratuluję znalezienia właśnie takich bzdur, mimo że ich nie napisałem.
Jeśli nie miałeś nigdy wątpliwości, czy wybrano akurat odpowiednią klatkę przy ocenie spalonego (a zły wybór może zrobić nawet kilkanaście cm różnicy) albo czy prawidłowo wyrysowano linie, to również gratuluję. Ja takim optymistą nie jestem...
0
Sprawa ze spalonym powinna być w jednym aspekcie prosta – jeśli i powtórki nie dają stuprocentowej pewności, że liniowy popełnił błąd (i w jedną, i w drugą stronę), powinno się założyć, że tego błędu nie popełnił.
Jeśli podniósł chorągiewkę, a po analizie nadal nie ma pewności, czy był spalony, to uznajmy, że spalony był. Jeśli nie podniósł, a nie ma pewności, że powinien, to spalonego nie ma.
W końcu VAR ma poprawiać błędy sędziów, a gdy nie ma całkowitej pewności, że popełnili błąd, to zakładamy, że nie popełnili. A obecnie jest pomieszanie z poplątaniem.
0
@Eto'o9 R10 Tyle że to właśnie ustalenie tego, co jest „nienaturalnym” ułożeniem ręki, sprawia największy problem, bardzo trudny do jednoznacznego rozwiązania.
Ale jest też drugi problem, niewiele mniejszy – FIFA i IFAB tak średnio raz na półtora roku zasadniczo zmieniają przepisy w tej jednej sprawie. To jest cyrk.
1
@Gienek Dokładnie tak, teraz startuje Volta a Catalunya...
0
@masik86 Być może to wyjątek potwierdzający regułę...
0
@Los_Dawidos Co jak co, ale zorganizować miejsce na motocykle jest X razy łatwiej niż dla samochodów, dlatego zdębiałem. :)
0
Tam jest teraz zakaz jazdy motocyklem czy o co chodzi w ostatnim akapicie?
0
@blakkudium Chociaż to jeszcze się nawet czasem trafia. ;)
5
@HarveySpecter To raczej Ty powinieneś podać argumenty, że tak nie jest. :)
0
@HarveySpecter Més też nie jest hiszpańskie. ;)
9
Im więcej doniesień o tej szemranej sprawie, tym bardziej tęsknię za starą dobrą „Kwestią godzin”. :P
0
Ten gość rozmawia z mediami chyba częściej niż z własną rodziną. Nie ma też chyba w całej Hiszpanii ani jednego piłkarza, który paplałby choćby w połowie tak często, co Tebas. Cyrk i pajacerka.
1
@Cypi$ Gdyby tak było, to również na 100% byśmy o tym wiedzieli wcześniej, bo w tym nieszczęśliwym kraju wszystko wycieka w sekundę. Chyba że akurat nastąpił cud i to nie ten przypadek.
1
To jest kwintesencja „demokracji” – La Liga zrzesza 42 kluby, a tu sobie taki Tebas jednoosobowo wycofuje całą organizację z innej organizacji, bo akurat tak sobie tego dnia postanowił. :)
1
„Stawianie na młode talenty w domu jest solidne”.
Przepraszam, ale nie pojmę. :)
1
@oddychaj Przecież trzy drużyny awansują z Segunda División, z czego dwie bezpośrednio. :)
2
Też mi historia, kiedy RFEF współpracuje całkiem otwarcie z innym reżimem, a nie tam jakimiś „pośrednikami”. „Tak ten świat złożony jest”, jak śpiewa pewien piosenkarz z Lublina...
10
Inna sprawa, że na razie trudno mieć pewność, czy te raporty nie powstały wczoraj. ;)
23
„Nowy format zapewni wygenerowanie blisko 4 miliardów euro więcej niż mundial w Katarze” – na tym można zakończyć analizę przyczyn rozbuchania finałów MŚ do 104 meczów. :)