Homeopata8989
Dołączył/a: grudzień 2014
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
Dobry artykuł. Od małego zabija się kreatywność u polskich zawodników. Zatrzymaliśmy się ze szkoleniem piłkarzy w latach 90, gdzie dominowała siła i waleczność. Te czasy już przeminęły, a my nadal wolimy przez 90 minut biegać za piłką niż grać piłką. Kiedy wypuściliśmy na główne europejskie salony skrzydłowego z myślą do gry, dryblingiem i techniką? Błaszczykowskiego 10 lat temu. Od tamtej pory cisza. To nie jest przypadek, że Zalewski, który od młodego szkolony jest we Włoszech przyjeżdża na mecz Polski i wygląda kapitalnie z piłką przy nodzę w porównaniu do np. Kamińskiego z Lecha. To samo Zieliński, który też za nastolatka wyjechał do Udinese.
Młodzi na boiskach dostają opierdziel za każdy nieudany drybling. "Nie baw się", "Wywal w maliny", "Nie drybluj tylko graj do najbliższego" - standardowe teksty trenerów z niższych lig wychowanych w czasach PRLu. Niestety, ale nam najbardziej w graniu w piłkę przeszkadza właśnie piłka.
0
@Bobo25 To jest zasada, która jest tylko na papierze. Nikt tego nie respektuje.
2
https://x.com/Gazzetta_it/status/1434798387380031489
Dziennikarz La Gazetty nie podumał i zrobił cały artykuł o Buksie z Genoi myśląc, że to on wczoraj strzelił 3 bramki.
0
@dzefrej234 Za rok dopiero 38 :D
Pierwsze trofeum w karierze w wieku 37 lat i od razu Scudetto.
0
@Whudi Z tego co czytałem to dopiero wrócił do treningów z młodzieżową drużyną Ajaxu. W dorosłym zespole już raczej nie zagra, bo nie podpisał kontraktu.
28
Ja wiem, że to tylko San Marino, ale już po samym prowadzeniu piłki, technice i luzie widać, że Zalewski szkolony był za granicą. To samo Zieliński.
8
Onana podpisał przedwczesną umowę z Interem na zasadzie której w lipcu jako wolny zawodnik przejdzie do niebieskiej części Mediolanu. Bramkarz Ajaxu będzie numerem jeden w bramce, a jego zmiennikiem będzie wtedy już 38-letni Handanović. [CorSport]
Marotta umie w darmowe transfery.
7
W meczu Brazylia - Argentyna wszedł gość od zasad bezpieczeństwa i chce ściągnąć piłkarzy Argentyny, ktorzy złamali protokół COVID. Jaja jak berety.
4
Immobile przestaje być nietykalny dla Manciniego. Kean i Raspadori to dwie opcje na zastąpienie piłkarza Lazio. [La Gazetta dello Sport]
Wreszcie. Ciro od dłuższego czasu to ciało obce w układance Manciniego.
1
Już dzisiaj mecz o przejście do historii - jeżeli Włosi nie przegrają ze Szwajcarią to staną się reprezentacją z najdłuższą serią meczów bez porażki.
Ostatnia porażka kadry Manciniego to mecz z Portugalią 10 września 2018 roku. W wyjściowym składzie wybiegli wtedy Zaza, Criscito, Caldara czy Bonaventura.
0
@marcin000019 Według dziennikarza La Gazetty to Milanu podobno nie stać na taką podwyżkę. Sam piłkarz chciałby dodatkowo jeszcze bonusy.
5
Franck Kessie odrzucił propozycję przedłużenia kontraktu z Milanem. Zawodnik chciałby zarobić 8 milionów za sezon, a władzę Milanu oferują 6.5 milionów i nie zamierzają podnosić swojej oferty. PSG monitoruje sytuację zawodnika, któremu w czerwcu kończy się kontrakt. [La Gazetta dello Sport]
Calhanoglu, Donnarumma i teraz prawdopodobnie Kessie. Zawodnicy warci kupę pieniędzy, a wszyscy odejdą prawdopodobnie za okrągłe zero.
40
Należy pamiętać, że Dani Olmo do momentu meczu z Włochami wyglądał bardzo przeciętnie. W Bundeslidze szału też nie zrobił w sezonie 2020/21. Wydanie na niego 70 milionów, bo miał przeszłość w La Masii to ruch w stylu Bartomeu.
3
Lautaro wczoraj 15. gol w reprezentacji w 30 meczu. Ładnie leci. Zdziwię się jak El Toro do końca kariery nie wejdzie do TOP 3 strzelców Argentyny. Aktualnie na 3. miejscu jest Aguero z 41 bramkami. Pamiętajmy, że Lautaro dopiero 24 lata na karku, a jego miejsce jest niepodważalne w pierwszej "11" i raczej nic tego nie zmieni przez najbliższe lata, bo era Teveza-Higuaina-Aguero już przeminęła.
2
@Sznejk Inter odrzucił 90 milionów od Tottenhamu za Lautaro, a sam piłkarz ma przedłużyć kontrakt po powrocie z reprezentacji, więc raczej Argentyńczyk odpada.
1
@Encore O ile brak Bentancura można prześmiewczo traktować jako wzmocnienie to brak Dybali i Cuadrado będzie mega odczuwalny.
0
Jakby Juventus miał mało problemów to najprawdopodobniej w meczu z Napoli nie wystąpi Dybala, Cuadrado, Danilo, Bentancur oraz Alex Sandro. Ma to związek z eliminacjami do MŚ w Ameryce Południowej. Wszyscy wymienieni zawodnicy mają swoje mecze w nocy z czwartku na piątek, a mecz z Napoli jest w sobotę o 18:00. Istnieje wysokie ryzyko, że zawodnicy nie zdążą się zregenerować na mecz z drużyną Zielińskiego.
5
42. urodziny obchodzi dzisiaj Julio Cesar!
Ale się wyciągnął wtedy.
1
W dzisiejszym meczu Holendrów polecam obserwować Gakpo. Kapitalny dwumecz z Benficą zagrał. Dzisiaj to jego debiut w barwach Oranje.
8
O 21 hejtpark z Bońkiem. Mocna persona. Szkoda jedynie, że zapewne nic się nie dowiemy, bo na każde pytanie będzie Boniek odpowiadał wymijająco.
4
@PatrychoO Lorenzo Pellegrini byłby kapitalnym wzmocnieniem.
0
Szanuję optymizm niektórych. Ciekawe czy jakby przyszedł Grosicki to też by ludzie pisali o dawaniu czasu, bo Paulinho też kiedyś odpalił, a nikt go nie chciał.
1
Dzisiaj odnotowano 366 przypadki zakażenia koronawirusem. Ponad 50-procentowy wzrost od poprzedniego tygodnia. To tak w kwestii powrotu dzieci do szkół. Ciekawe czy rok akademicki wystartuje. Niektóre uczelnie zapowiedziały zajęcia stacjonarnie przecież. Szkoda będzie tylko tych co już powynajmowali pokoje/mieszkania, a się okaże pod koniec września, że jednak hybryda.
1
Nie no, jaja we Włoszech konkretne. Całe okienko Milan próbuje wytransferować Castillejo gdziekolwiek, bo koleś jest tragiczny. Milan chętny był nawet oddać go na wypożyczenie byleby nie opłacać pensji. Najpierw jego agent dogadał transfer do Realu Sociedad, to Hiszpan zwolnił agenta i temat upadł, dzisiaj wszystko dogadane było z Herthą to niemiecki klub nie zdążył zarejestrować Castillejo(niemiecki rynek zamknął się o 18:00).
0
@Worny Operację miał, ominął większość okresu przygotowawczego i wróci dopiero w październiku. Nie wiadomo nawet czy znajdzie się w kadrze na ligę mistrzów.
0
Nie no, Pjanić ostatni rok w Juventusie też miał słaby. Ogólnie ostatni raz w formie był w 2019. Po co Juventusowi kolejny szrot. Już mają Ramseya, Rabiota czy Bentancura.
7
"Jako że Barcelona otrzymała 222 miliony euro z klauzuli odejścia Neymara, miała dużo pieniędzy w budżecie, aby sprostać temu, o co za niego prosili."
Dziwi mnie to trochę. Przecież najwięcej plotek o odejściu Verrattiego było na przestrzeni czerwca-lipca, a Neymar odszedł na początku sierpnia.
Nawet 7 lipca 2017 roku Bartomeu udzielił wywiadu w którym stwierdził, że Marco chce grać dla Barcelony, ale Paryż odmawia negocjacji. Wtedy jeszcze nie mieliśmy pieniędzy za Neymara. No chyba, że Bartomeu wiedział już wtedy, że Neymar ucieknie do Francji.
1
Nie no, Alcacer to strasznie nijaki napastnik. Wolny, bez dryblingu, nie za silny. Na tego De Jonga to chociaż moglibyśmy wrzucać na pałę to raz na jakiś czas by głowę dołożył.
17
Najprawdopodobniej Juventus nie przeprowadzi już żadnych transferów. [Di Marzio]
Czyli Pjanić raczej odpada.
0
Ciekawe czy ta polityka Milanu opłaci się pod względem trofeów/wyników. Ściągają wielu piłkarzy z potencjałem za niskie kwoty. Rok temu Hauge, Kalulu czy Saelemaekers, a w tym okienku Ballo-Toure, Pellegri czy teraz Adil.