1

@Gaucho

Zdecydowanie nieprawda.

https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-masks-fungal-lung-infection-idUSKBN24B25H

Artykuł naukowy obalający tezę, że maseczki zwiększają szansę na wystąpienie grzybicy płuc.

https://www.atsjournals.org/doi/10.1513/AnnalsATS.202007-812RL

Artykuł obalający tezę, że maseczki mogą zwiększać występowanie CO2 w organiźmie.

6

Marquinhos jutro będzie obchodził 27 urodziny. Chłop już tyle lat gra na europejskim poziomie, że wydaje się jakby już skończył 30stke, a tu dopiero wchodzi w najlepszy okres dla piłkarza. Przypadek ten sam co Varane. Młodsi niż się wydaje.

81

Wczoraj: włoskie media piszą o poważnym konflikcie na linii Conte - Lautaro

Dzisiaj:



:D

1

@Kgorecki2500

Włochy
Hiszpania
Belgia

4



No i gitara.

18

Tak.

Po pierwsze to każdy na początku wiedział, że jest to sezon przejściowy. To, że udało się wygrać Puchar Króla to duży plus, bo nawet w takim sezonie dopisujemy coś do gabloty. W dodatku problemy kadrowe, urazy Pique/Araujo, brak "9". To wszystko zapewne bardzo utrudniało pracę Holendrowi.

Druga sprawa jest taka, że inaczej patrzyłbym na te ankietę gdyby w tle mówiło się o powrocie Guardioli lub zatrudnieniu Flicka/Kloppa. A tutaj mamy do wyboru Pimientę z rezerw/Xaviego z zerowym doświadczeniem na europejskim poziomie czy Jordiego Cruyffa(nawet nie wiem jak argumentować te jego kandydaturę). Po prostu nie ma kim zastąpić Holendra. Wszystko na papierze to krok w tył.

1

@Criss18Barca Z wygranej w Kuusamo w 2017 chyba najbardziej.

35

Przykład Jordiego Cruyffa pokazuje ile znaczy nazwisko w świecie mediów. W zasadzie od wielu lat pojawia się jego kandydatura na trenera w mediach. Przecież patrząc na jego CV to nie mając takiego nazwiska chłopa by nawet nie przymierzano do Granady, a co dopiero do Barcelony.

1

@msmsms Nadal mam odczucie, że Napoli sfrajerzy z Fiorentiną. Tak jak w 2018 gdy byli bardzo blisko mistrzostwa i dostali 3-0.

20

Dokładnie 6 lat temu awansowaliśmy do finału ligi mistrzów.

Pierwszy mecz 3-0, w drugim meczu Bayern szybko strzelił, a nasi od razu zareagowali, dwie szybkie kontry i po dwumeczu. W dzisiejszych czasach jakby nasi stracili gola w 7 minucie to Bayern by wbił kolejne 3, zacząłby się protokół "sraka". Drużyna Lucho to kompletnie inny mental.

11

Bez Van Dijka potencjalny duet stoperów De Ligt - De Vrij i tak wygląda potężnie.

0

@pele1282 To jest tabela z sezonu 1929/30

4

Rok temu to pisałem i nadal podtrzymuję zdanie, że Zieliński to piłkarz na topowe europejskie kluby. Tutaj trzeba obrać kierunek Anglia i jakiś United/Liverpool, bo Tottenham czy Arsenal to skok w bok aniżeli do przodu względem Napoli.

7



Buffon to wielka postać, ale ostatnie lata kariery są...dziwne. Najpierw transfer do PSG, gdzie tygodniówka zagrała kluczową rolę. Następnie powrót do Juventusu byle tylko pobić rekord Maldiniego, a teraz jeszcze się mówi o transferze do Atalanty/Romy.

I ja wiem, że Buffon to ambitny zawodnik, ale zdecydowanie lepiej PRowo ta jego kariera by wyglądała jakby skończył karierę w 2019 roku, przed transferem do Paryża.

22

Punkty na mecz liderów TOP 5 lig

Inter - 2.43
Bayern - 2.31
City - 2.29
Atletico - 2.2
Lille - 2.19

9

Edin Dzeko to prawdopodobnie najgorszy wykonawca rzutów karnych wśród czołówki napastników. Na 21 prób tylko 11 wykorzystane. Tragicznie to wygląda.

11

3

El Chiringuito to w moim odczuciu bardzo ciekawy format. Luźna pogawędka, ciekawi goście, klimat bardziej jak TV Show aniżeli studio pomeczowe.

W Polsce wszystkie takie programy wyglądają tak samo. Włączy człowiek Misje Futbol, Cafe Futbol czy inne La Liga Bonita i wszystko identyczne tylko wykonawcy inni. Na pewno oglądałbym polski odpowiednik Chiringuito, ale u nas takie coś by nie przeszło. W Polsce takie programy traktujemy bardzo poważnie, bo w końcu są tam "fachowcy". Raz Hajto przeklnął na wizji i afera na pół internetu, bo nie jest profesjonalistą. Nawet chłopakom z Eleven się ciągle obrywa bo podczas meczu czytają twitty internautów. Josep Pedrerol wykonuje kawał bardzo dobrej roboty.

0

Dzisiaj o 20:45 prawdopodobnie najważniejszy mecz sezonu w Serie A. Dwie ekipy o być albo nie być w Champions League. A przede wszystkim starcie Ronaldo vs Ibrahimović.

0

@elplacek44 U mnie na następne kilka dni pokazuje +20 stopni i słońce. WRESZCIE piękna pogoda.

4

Navas; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Benzema, Bale, Cristiano

Ławka: Nacho, Pepe, Danilo, Kovacic, Llorente, Isco, Morata, James, Asensio, Vazquez

Czy Real Madryt z sezonu 16/17 to była kadrowa potęga? Wydaje mi się, że zdecydowanie tak.

1

@MesQueUnClub96 Zdecydowanie Anfield. Trzy bramki zapasu z własnego boiska i taka paraolimpiada połączona ze strachem.

Bayern to inna sprawa, od początku nie byliśmy faworytem, większość w zasadzie wiedziała, że się może skończyć ośmieszeniem. Tutaj na spokojnie przyjąłem wynik, a po Anfield była złość.

0

@ArterkHD Sampdoria też o nic nie gra. Dzisiejszy mecz będzie raczej w spokojnej atmosferze. Jak miałbym coś grać dzisiaj to btts.

9

Antonio Conte da szansę rezerwowym do końca sezonu. Jedynie z Juventusem wystawi najmocniejszą jedenastkę. [La Gazetta dello Sport]

4

"Cały czas nie mogę sobie wybaczyć tego karnego. Mógłbym się zabić tego dnia, a i tak bym nic nie poczuł. Nie chodzę do telewizji, ponieważ nie czuję się komfortowo oceniając innych. Byli koledzy zachowują się jak profesjonaliści, a pamiętam jak nie potrafili trzy razy żonglować piłki"

Roberto Baggio w ostatnim wywiadzie.

Niesamowicie ciąży mu ten karny z 1994 roku. Ogólnie to jego pudłu to prawdopodobnie najsłynniejszy nietrafiony karny w historii futbolu.

1



Przypadek co Gignac. Zawodnik nie na top, ale bez problemu zakręciłby się w Romie czy innym Evertonie, ale pewnie tygodniówka przesądziła.

0

To jest niesamowita sprawa, że pomysł noszenia maseczek był krytykowany od wielu miesięcy, a gdy okazało się, że od 15 maja nie będzie obowiązku noszenia ich na świeżym powietrzu to nagle na twitterze pojawia się wiele sprzeciwów, bo "za szybko".

1

@lucca87
Holandia - Ajax za całokształt
Portugalia - Porto od czasów Deco lub Quaresmy
Rosja - CSKA za legendarny duet Janczyk - Olic na szpicy :D
Turcja - Galatasaray
Belgia - Anderlecht głównie ze względu na Marcina

4

@daniel32778 Od tego służy wyszukiwarka google. Wpisujesz dany pseudonim/imie-nazwisko i wiesz o kogo/ o co chodzi w 10 sekund.

Pisanie przy jakiejkolwiek sytuacji "a kTo tO jEsT tA ekIpA" czy coś w ten deseń to zwykła chęć zdobycia atencji.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?