JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
16
Marca takie wyliczenia może sobie robić w nieskończoność - wszystko sprowadza się do wartościowych zawodników w całej kadrze. Zarówno przy 433 jak i 352 mamy braki kadrowe, a o ławce rezerwowych już nie wspomnę.
Gramy dobrze jak na realia w jakich się zlaleźliśmy, a prawda jest taka że nie ma co się czepiać zespołu czy trenera bo widać że się starają i robią co mogą - zobaczymy latem co zrobi z kadrą Laporta i Alemany, a teraz pozostaje nam tylko kibicować.
4
Opinie ojca wiadomo muszą być super, ale najważniejsze że chce go Koeman i klub pracuje nad przedłużeniem umowy. Oby dobrze się zaprezentował i byśmy mieli kolejną szansę na talent pokroju pozostałych dzieciaków którzy zadomowili się w pierwszej drużynie.
0
Czego by nie powiedzieć o Katalońskich mediach to od kiedy Laporta jest prezydentem to MD jest na uprzywilejowanej pozycji jak chodzi o pozyskiwanie klubowych informacji i po wielu poprzednich informacjach widać że jest skutecznym narzędziem komunikacji oraz wywierania presji przez Barcelonę/Laportę.
Bardzo dobrze by było aby Garcia do nas trafił, ale skończyly się czasy olbrzymich strumieni pieniężnych dla zawodników którzy nie potwierdzili jeszcze swojej jakości piłkarskiej na najwyższym poziomie. Wystarczy zobaczyć ostatni artykuł gdzie sprawa jest postawiona wręcz na ostrzu noża (szczególnie końcówka): https://www.mundodeportivo.com/futbol/fc-barcelona/20210414/493209374788/el-caso-de-eric-garcia-cuestion-de-palabra.html
34
Trzeba się zgodzić z Pepem, ale ku pokrzepieniu serc polecałbym zwrócić uwagę na jeden ważny czynnik - wiek kluczowych piłkarzy:
1. Barcelona 2012: Pique (24), Puyol (33), Busi (22), Mascherano (27), Iniesta (27), Alves (28), Xavi (31), Messi (24), Villa (29)
2. Barcelona 2021:
2.1. mamy grono bardzo doświadczonych zawodników - Messi (33), Pique (34), Busi (32)
2.2. mamy grono bardzo młodych zawodników - Dest (20), de Jong (23), Pedri (18), Fati (18), Dembele (23), Trincao (21), Araujo (22), Moriba (18).
Podsumowując - ja wierzę że też możemy być "pieprzonymi mordercami" - wraz z rosnącym doświadczeniem naszej młodzieży powinno być z każdym sezonem coraz lepiej, a tacy zawodnicy jak de Jong, Fati, Araujo czy Pedri za 2-3 sezony będą nowymi liderami drużyny zarówno pod względem sportowym jak i marketingowym. Cieszmy się że mają odpowiednie warunki które im Koeman stwarza aby się rozwijali bo to wszystko zaprocentuje.
2
Dzisiejszy przegląd prasy mi jakoś nie wszedł dobrze - jakoś tak bez ekscytacji - dzisiaj będzie trzeba trzymać kciuki za The Reds oraz żeby Thiago pokazał klasę, a czytanie fake newsów o Haalandach, Neymarach i Aguerach już nie ekscytuje jak wczoraj.
PS: wczorajszy mecz PSG-Bayern pokazał jak wiele trzeba aby wygrać LM - to m.in. bardzo szeroka kadra bardzo dobrych zawodników gdzie wylatuje 6-7 zawodników i nadal zespół gra dobrze. Pomimo tego że mamy wielu perspektywicznych zawodników trzeba przyznać że martwi mnie brak perspektywy (chociaż medialnej) kompletowania naszego zespołu. Każdy z nas może wyliczyć 6-7 zawodników których latem może w zespole nie być, pytanie kto za nich oprócz zawodników z drużyny rezerw bo zapowiada się bardzo młoda kadra (za co plus), ale również bardzo wąska kadra, wręcz piekielknie wąska jak na walkę na 3 frontach.
7
Ostatnio zapalenie pojawiło się jak wrócił do lekkich treningów, trzymajmy kciuki aby tym razem się udało i niech wraca do zdrowia i formy.
1
Świetny wywiad i człowiek dowiedział się czegoś nowego - nowa ustawa covid może być olbrzymią szansą na pozbycie się niechcianych zawodników nawet jakby mieli odejść za darmo, a straty amortyzacyjne nie byłyby aż tak bolesne - to z pewnością cieszy.
31
Wg mnie komentujący powinni spojrzeć szerzej na temat transferu Neymara:
1) chłopak od kilku tygodni współpracuje ze specjalistami od przygotowania fizycznego i odżywiania - postęp robi z każdym meczem - bardzo ciekawi mnie jak może być dobry pod koniec sezonu. Moim zdaniem jego jakość sportowa znowu może być niepodważalna, a wraz z lepszym przygotowaniem fizycznym będzie szła również mniejsza kontuzjogenność.
2) Marketing - to jedyny topowy piłkarz, o którym mowa w kontekście Barcelony którego transfer zwraca się marketingowo ze względu na fakt że jest globalną marką jak Messi (ale mniejszego kalibru). To Neymar robi globalny marketing PSG a nie Mbappe, nawet Haaland przez najbliższych 5 lat razem wziętych nie będzie miał podjazdu pod Neymara w jednym roku bo takie są realia rynku sponsorsko-reklamowego.
3) PSG będzie potrzebował napastników jak ryba wody - bardzo możliwe że latem odejdzie Icardi, Mbappe i Neymar. Nawet nie biorąc pod uwagę Dembele to z pewnością nie wzgardziliby Grizim, bo jest Francuzem, a "szejki" potrafią dobrze opłacić przymknięcie oka na miłość do OM bo w samym PSG gra aż 3 ultrasów OM.
0
Mówcie co chcecie ale jak Neymar od kilku tygodni zaczął współpracować z autorytetami pod względem doradztwa w przygotowaniu fizycznym i odżywianiu to pokazuje jednoznacznie że warto spojrzeć na niego przychylnym okiem pod kątem sportowym. Aż ciekaw jestem jak może być dobry za kilka miesięcy, ale widać że wraca wielki, topowy i decydujący piłkarz ze swoją nutką magii.
11
Brawa dla Oscara, zasłużył.
0
@Greenalley rozumiem Twój tok rozumowania ale szczerze powątpiewam że Messi by chciał Aguero. W Neymara wierzę bo to absolutny top, ale Aguero niczego nie gwarantuje. Przypominam że dla Messiego rozstanie z Suarezem było zrozumiałe, zatem wg mnie Messiemu bardziej zależy na zdobywaniu kolejnych trofeów niż kolekcjonowaniu kolegów.
Media które podają że Laporta chce Aguero podkreślają także że nie ma to nic wspólnego z preferencjami Messiego a rozmowa o jego przyszłości w Barcelonie, nawet wstępna rozmowa się jeszcze nie odbyła.
Zaczynam osobiście powątpiewać w spójność przekazu medialnego wiadomości klubowych bo na ten moment zespół, sztab szkoleniowy i Planes to jedna strona, Alemany to druga strona, a Laporta to trzecia strona i z każdego obozu wychodzą całkowicie inne informacje patrząc na źródła ich pochodzenia, co niewątpliwie może negatywnie odbierać zespół. Laporta miał wjechać z buta i zacząć zarządzać przekazem medialnym a tu jest większy cyrk niż w trakcie wyborów. Nie wiem co mam o tym już myśleć bo sam byłem i jestem zwolennikiem Laporty ale liczyłem na więcej męskich rozwiązań.
23
Przy założeniu że Aguero by chciał zarabiać połowę tego co aktualnie zarabia w MC to i tak 3 razy więcej niż chce Depay, a już nie mówię o tym że Holender pewnie będzie zdrowy cały sezon a nie co kilka tygodni jak Argentyńczyk.
Wg mnie to głupie spekulacje mediów bo jeśli Messi chce projekt sportowy to prędzej jest nim Depay, a nie Aguero, którego nawet trudno nazwać krótkoterminową inwestycją że względu na stan zdrowia. Coś mi tu nie pasuje, wg mnie Koeman zasłużył chociaż na odrobinę szacunku i zaufania chociaż w kwestii jednego zawodnika który może przyjść za darmodarmo, a ewidentnie ma na niego pomysł.
3
Dla mnie to świetne informacje, przez ten pryzmat także powinniśmy patrzyć na ten sezon. Statystyki pewnie by były jeszcze lepsze jakby przykładowo Ansu był zdrowy, ale i tak robią wrażenie.
PS: ciekaw jestem statystyk na przyszły sezon i o co będziemy grać w przyszłym sezonie bo roszad transferowych zapowiada się przeolbrzymia ilość - pytanie kogo uda się sprzedać lub wypożyczyć:)
3
@BartArt Zgadza się - niech podpisze w końcu kontrakt:) Liczę na Garcie, ale z pewnością niesmak powodują zapędy zarządu walczące o piłkarskich dziadków z przeolbrzymimi kontraktami a młodzi i przyszłościowi zawodnicy stawiani są pod ścianą.
5
@SnieguPlock i @Blanco16 Oglądając mecze Barcelony B przypomina stylem nieco Busiego, może jeszcze nie ta jakość ale z pewnością jest szybszy - przy Busim pewnie nauczyłby się więcej jakby trafił do pierwszego zespołu. Porównując z Moribą to Nico jest bardziej zdyscyplinowany taktycznie i chyba lepiej rozprowadza piłkę z pozycji SPD, Moriba zaś jest bardziej SP z usposobieniem ofensywnym.
Od wielu tygodni plotki chodzą że Koemanowi bardzo się podoba i zlecił szybko podpisać z nim nową umowę aby miał podstawy brania go do pierwszego zespołu jeszcze w tym sezonie. W profil zawodników których lubi Koeman wpisuje się idealnie - jest byczkiem (188cm), jest silny na nogach, potrafi przetrzymać piłkę i w kilku meczach pokazał się z walecznej strony.
17
No i to jest piękno tego przejściowego sezonu - obiektywnie eksperci nie dawali nam żadnych szans na cokolwiek, a my nadal walczymy:) Nawet będąc na fali wznoszącej eksperci nie dawali nam szans czy to z PSG czy w klasyku z Realem, ale nadal mamy szanse na dwa twofea i to się ceni.
Przed sezonem mieliśmy walczyć o miejsce gwarantujące nam grę w LM w przyszłym sezonie, a połowa kibiców nawet nie znała młodzieży która dzisiaj gra w pierwszym zespole. W tym sezonie nie ma nudnych meczów i do każdego kolejnego będę podchodził z tak samo dużą ekscytacją jak do poprzednich. Może brakuje nam szczęścia i umiejętności ale ja cały czas widzę serducho oraz że walczą i robią co mogą, adekwatnie do swoich możliwości i tak ma być!
0
@Pawel13sz świetny news... już widzę jak przychodzi kolejny trener z "jajami" oraz stawia na młodzież i rozwój zespołu.
Jeśli ma to wyglądać tak że Laporta i Alemany chcą beton pokroju Valverde gwatantujący tylko walkę o mistrzostwo Hiszpanii z naściąganymi latem emerytami (a takie plotki na forach kibiców też są) no to bardzo słabo to wygląda. W tej sytuacji nawet nie dziwi że nie chcą zaklepać Depaya bo za młody jest...
20
Dobra nie ma co się śmiać - przez 3 lata właściwie nie grał. Powrót do gry na pełnych obrotach nie jest łatwy, szczególnie że oczekiwania są wielkie, ludzie chcą cudów sportowych, a sam ma też presję zbliżającego się ostatniego roku kontraktu i pewnie robił wszystko aby fizycznie być jak najsilniejszy.
Jego problem to pewnego rodzaju przepuklina, trzeba trzymać kciuki aby nie było nic poważnego. Przepukliny w obszarze łonowym mogą być strasznie bolesne, a operacja mogłaby sprawić że w tym sezonie już by nie zagrał, dlatego czerwona lampa już się mi zapaliła bo nie wiem czy ewentualnie Trincao godnie mógłby go zastąpić.
7
To że Koeman kombinuje z taktyką nie może dziwić. Prawda jest taka że zarówno przy ustawieniu 4-3-3 jak i 3-5-2 mamy braki kadrowe i to na kluczowych dla tych ustawień pozycjach. Co by się nie wydarzyło, wierzę w nasz zespół, ale obiektywnie patrząc Koeman musi lepić z tego co ma dostępne.
0
100 lat Tarzanie!
9
Zawsze dobrze powiedzieć że klub chce poprawić warunku kontraktu niż agent piłkarza naciska:) Nie zmienia to faktu że na nową wieloletnią umowę zasłużył.
9
Pół żartem pół serio:
1) Perez wygrywa wybory niczym Łukaszenka na Białorusi.
2) Sport znowu odlatuje z zbliżającym się Aguero i naciskającym Neymarem.
3) Zbliża się bardzo ważny mecz o Puchar Króla, a katalońskie gazety kompletują skład na przyszły sezon Harlem Globetrotters, a nie wielkiej Barcelony.
7
@busquets5 Jeśli kogoś krytykujesz to sprawdzaj chociaż fakty - przykładowo w sezonie 2016/2017 Mbappe doprowadził Monaco do finału pucharu ligi oraz mistrzostwa Francji. Dla Monaco w tym sezonie zdobył łącznie 26 goli i 14 asyst - to wszystko w wieku 17 lat - tylko pozazdrościć.
PS: decyzja wyboru Dembele się broni bo profilem bardziej przypominał Neymara - nikt nie mógł przewidzieć jak jego historia się potoczy, ale Mbappe już w bardzo młodym wieku wykręcał niesamowite liczby - to fakt niepodważalny.
0
@Ronmes to oczywiste że tak - Rakuten, Nike i dziesiątki innych kontraktów. Praktycznie wszystko co się da podbija nazwisko Messiego bo Bartolomeu chciał gonić Real w przychodach. A jak chodzi o rynek Azjatycki gdzie ludzie kibicują zawodnikom, a nie klubom to można stwierdzić że 95-99% przychodów generuje Messi. Wg słynnych raportów Deloitte połowa kontraktów reklamowych spada przynajmniej o połowę bez kolejnej globalnej gwiazdy po Messim, a jest dwóch-trzech piłkarzy którzy mogliby pociągnąć po nim wózek.
5
@Szakalaka12369 zdrowy i w pełni formy Lingard to jak jedna noga Depaya:) wg mnie to nie jest zawodnik na topowe zespoły.
2
@MesQueUnClub96 , @Pawel13sz , @Comentateiro - ostatnio Kimmich w meczu z PSG wrzeszczał na trenera aby zrobił zmianę, w lutym Gnabry mówił w imieniu zespołu że nie rozumie zespołu po meczu pucharowym, Muller otwarcie zlekcewarzył polecenie treningowe przed meczem z PSG, Davies w wywiadzie dla kanadyjskich mediów stwierdził że Flick stopuje jego karierę i nie rozumie taktyki którą wprowadza przed ważnymi meczami.
Mam znajomych którzy są fanami Bayernu i zasypują mnie takimi rewelacjami, do Salihamidzicia można mieć wiele pretensji ale jego rolą jest walka o zespół aby się nie rozpadł bo Flick powoli staje się Kovacem.
0
@Comentateiro nie, taki dobry z niego trener że nawet piłkarze go nie szanują (chociaż też może być to pokłosie kryzysu)
1
@Tomek54321 mnie to nie denerwuje bo bardziej grzeją mnie zawodnicy którzy słabo ćwiczą przy linii bocznej:) Pep czy Enrique całe litanie poświęcali tym tematom na konferencjach i ludzie sobie jakoś radzilli. Przeanalizowałem słowo w słowo wywiad - serio nic takiego nie powiedział aby na LR była taka gównoburza - na forach Barcelony z różnych krajów (głównie francuskich) część kibiców wręcz zastanawia się o co chodzi:)
Może też bardziej patrzę na to z punktu widzenia szatni - anger management jest bardzo istotne w przypadku kształtowaniu młodzieży - u mnie w Rennes aby nie podłamywać młodzieży niepowodzeniami, to młodzież cały czas stymulowana jest walecznością - albo walczy z niesprawiedliwością albo walczy i jest lepszy - nie ma innej opcji hehe:) Z punktu widzenia zespołu ja to dobrze widzę, bo tym co powiedział przynajmniej ma szatnię która stoi za nim murem i będzie naładowana w kolejnym meczu (szczególnie młodzi).
0
@Kondziubarca z tego co się orientuję Depaya rekomendował cały sztab szkoleniowy oraz Planes zatem to nie jest tak że tylko Koeman. Możliwe że Laporta czy Alemany też go chcą (tego nie wiemy) ale sytuacja jest taka że nie mamy złamanego grosza bo ponoć nawet czerwcowe wypłaty będą wypłacane od sponsorów. Zobaczymy.
@Transu96 nie porównuj dzieciaka z MU z dojrzałym piłkarzem który potrafi wykorzystać swoje umiejętności dzisiaj. Jak chodzi o PSG to pamiętaj że zespół z Paryża może latem stracić Icardiego, Mbappe i Neymara - bardzo dużej ilośći dobrych napastników będą potrzebować.
@arasz1819 zgadza się - szczególnie że kilkukrotnie we Francji o tym mówił. Pamiętajmy jednak że Depay godził się zimą grać dla Barcelony za śmieszne pieniądze, ale nie oczekujmy że będzie zabiał mniej niż zawodnicy Barcelony B.
@Coutinho007 Grizi to niewypał jakich mało, ale Dembele - dla mnie mega talent, ale nie oczekujmy od niego cudów - przy założeniu że powrót do pełni sprawności po kontuzji trwa tyle ile kontuzja to licząc miesiące Dembele od niedawna jest sprawny fizycznie. Wg mnie ma wielkie płaszczyzny do poprawy, brakuje mu ciągłego grania.
2
@Tomek54321 Życie, pracownik może oszukać szefa i szef może oszukać pracownika. Jeśli jest w firmie pracownik którzy prznosi olbrzymią jakość sportową oraz dochody do firmy mowa o pracowniku strategicznym. Jeśli ten pracownik strategiczny może zostać w firmie załóżmy 2-3 lata to każda firma będzie chciała wykorzystać go do granic możliwości aby mógł przynieść odpowiednie korzyści dla firmy.
W zwykłej firmie pracownik strategiczny może dostać samochód, dom, wyjazdy wakacyjne itp - nasz pracownik strategiczny chciał podnieść jakość sportową drużyny w postaci Neymara który gwarantował jakość pilkarską po serii beznadziejnych transferów Bartomeu. Przy założeniu że mówimy o przyszłości to nie można liczyć na sukcesy sportowe w perspektywie 2-5 lat aż młodzież dorośnie i zdobędzie doświadczenie? Czemu Messi miałby poświęcać ostatnie lata kariery na stagnację klubu, gdzie nie dość że przynosi temu klubowi gotówkę niemal w zębach, a klub ze swojej strony nie gwarantuje żadnego projektu sportowego. Neymar jakby przyszedł 2-3 lata temu już by się spłacił marketingowo bo to ostatni zawodik który był w klubie który zarabiał, a sportowo byśmy byli z pewnością wyżej. Koeman teraz buduje i są narzekania że nie wygrał z Realem Madryt albo PSG - cyrk.
PS: temat CR7 pokazuje jak mocną kadrę miał Real, a latami zgrywany ten sam skład potrafi wygrywać sprytem i doświadczeniem.