JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@geass Brawo, bardzo celne spostrzeżenie, chociaż liczę że to tylko plotki. Szczególnie że Koeman nie mówi że chce zawodników za setki bądź dzisiątki milionów a darmowych i jeśli tutaj jest problem to zapowiada się kadencja Laporty która może przebić dokonania Bartomeu, czyli kupowanie na oślep zawodników od kolegów agentów za pieniądze których nie mamy... Oczywiście liczę że tak nie jest zarówno jak chodzi o Koemana jak i dział zarządzający...
2
Przy założeniu że artykuł odzwierciedla w 100% prawdę to by musiało oznaczać że zamienił Stryjek siekierkę na kijek. Zamiast żyć nie realnymi transferami Haalanda, Aguero i innych grajków to klub powinien wyprowadzić w pierwszej kolejności klub z tarapatów finansowych a potem myśleć o wzmocnieniach.
Jedyne racjonalne podejście to sprzedaż niepotrzebnych piłkarzy i branie okazji rynkowych jak Depay, Wijnaldum gdzie nie musimy ladować milionów w skład. A jak mamy sytuację w której jeszcze nasz trener ich chce to jesteśmy w domu. Na rynku marketingowym ważna jest także wiarygodność, jak w styczniu nikt nie chciał dać Barcelonie kredytu aby mogła wypłacić pensje pracownikom to dzisiaj kibice kupują na papierze zawodników za setki milionów, no żart. Im wcześniej Laporta postawi sprawę jasno tym lepiej bo jeszcze lato się nie zaczęło a czytanie takich głupot czy to w artykułach czy komentarzach przeraża.
0
@El dominatore czas pokaże, wg mnie Neymar nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W lutym nawiązał współpracę z najlepszym dietetykiem sportowym we Francji, a Valenko odpowiada za jego przygotowanie fizyczne. Nie zdziwiłbym się jakby za parę miesięcy miał olbrzymi comeback bez nawrotów kontuzji typu jak ma dzisiaj Fati.
0
@kondrel19 na dzień dzisiejszy tańszy jest Mbapoe który teraz go zjada i zjadał go statystykami także 2 lata temu gdy był w jego wieku. Wiele RAZY WIĘCEJ wygenerowanych kluczowych podań, WIELE RAZY WIĘCEJ asyst trzeciego stopnia, wiele razy więcej odbiorów i praktycznie większości statystyk. Taka kasa za osobę która nic nie kreuje to kasa wydana w błoto pomijając że i tak takich pieniędzy nie mamy. Barcelona gra atakiem pozycyjnym, chłopak do podawania piłek za taką kasę to nonsens. W BVB cały zespół gra na niego bo pełni rolę egzekutora przy kontrach i nic więcej. Jeśli zostanie na kolejny sezon w BVB nawet nie będzie miał zbliżonych statystyk do tych z tego sezonu bo przeciwnicy szybko się uczą jak go zatrzymać i to widać w rundzie rewanżowej.
0
@AxelF ja nie z tych użytkowników co za wszelką cenę będzie bronił swojego zdania. Wychodzi na to że miałeś rację. Być może komfort psychiczny Atletico byłby wyższy jakby wygrali z Realem a historia potoczyłaby się inaczej, ale nie zmienia to faktu że grają mega padakę i sam w szoku jestem jak bardzo jest to inny zespół od tego przed rundą rewanżową.
0
@theOneAndOnlyKing dzięki za komentarz, bardzo lubię konkretne merytoryczne komentarze! W pełni się zgadzam i też mi się wydaje że to element gry Laporty, ale wg mnie wszystko zostało postawione na konia czerwiec 2022 i nie ka opcji aby było inaczej., chyba że Barcelona kupi innego zawodnika.
7
Tak jak przeanalizowałem sobie grę RV w ostatnich mieczach to szczerze oni grają swój najlepszy futbol od początku rozgrywek, są w mega formie a tylko przypadkowo tracili gole w ostatnich mieczach. Teraz się nie dziwię Koemanowi że tak twardo podchodzi do tego rywala, bo o niespodziankę z pewnością nie będzie trudno jeśli zlekceważymu rywala.
0
Polecam spojrzeć na to jak na Biznes. Laporta być może nie chce być frajerem płacącym kokosy za 20-letniego grajka który w piłce nic jeszcze nie osiągnął i wycieki o wielkich prowizjach i wielkich pensjach są w jakimś stopniu medialnie przez niego kontrolowane. Być może ma to na celu wywołanie szoku i oburzenia że Haaland nie jest wart nawet połowy tych pieniędzy. Mimo wszystko dobrze się stało bo takich kwiatków Barcelona nie potrzebuję, a w miarę zmiany w roszczeniach Raioli być może coś ugramy, chociaż liczę że trafi do Anglii.
3
Prawda jest taka że Neymar sportowo nawet mając 34 lata będzie posiadał wystarczającą jakość piłkarską, bez względu na to gdzie będzie grał. Nie ma co się spinać honorami jak mowa o takim piłkarzu. Szczerze nie wierzę w jego powrót ale jeśli by tak się stało, będę mu kibicował jak wszystkim dla dobra Barcelony.
0
Jedno jest pewne, władze BVB są mistrzami sprzedaży badziewia za wielkie pieniądze. To tylko gra, ale jak znajdzie się frajer który wybuli 150mln za Norwega to tylko pogratulować głupoty.
0
Z przebiegu całego meczu miał dużego plusa, to dzięki m.in. niemu Sevilla utrzymywała się przy piłce. Brawo Rakieta, dzięki Sevilla i powodzenia w walce o LM!
4
Człowiek nie mógł się doczekać meczy w La Liga i gry Barcelony, a dzisiaj już z uśmiechem od samego rana chodzę nakręcony. Szacun dla Sevilli bo pokazali kawał dobrego futbolu i grali tak jakby oni walczyli o mistrzostwo!
PS: miałem piękny sen i śniły mi się dwie wysokie porażki Realu w tym tygodniu hehe
2
@wsrh27 to że liga hiszpańska podupadła to fakt, ale nie czarujmy że liga niemiecka zrobiła się jakaś super.
Zobaczcie sobie kompilacje bramek BVB, Leverkusen lub Bayernu z tego sezonu. 80% goli jakie padło to gole z kontr gdzie obrońcy odstawiali cyrk w obronie, zero ustawienia, zero odpowiedzialności obrońców. Połowa goli pada w sytuacjach gdy strzelec nie ma w promieniu 2 metrów zawodnika atakującego na piłkę. W lidze hiszpańskiej napastnicy mają trudniej.
79
Barcelona zależna jest tylko od siebie!
1
@Barca_Big_Moment hehe z tym ojcem Haalanda w Barcelonie to była ściema - Mino z Laportą rozmawiali o młodym obrońcy Juve:)
1
Ciekawy mecz - ale taka myśl mnie naszła - Sevilla jak grała z Barceloną potrzebowała pół okazji aby strzelić gola, a dzisiaj z Atletico to jest jakieś nieporozumienie - np. de Jong gra jak 18-letni debiutant w La Lidze - szok.
PS: 0:0 brałbym w ciemno bo Atletico też będzie potrzebowało pół okazji na gola.
1
Prawdę powiedziawszy Barcelona uczestnicząc w tej licytacji może się tylko ośmieszyć - słysząc takie kwoty Laporta powinien pokazać drzwi bo takie pieniądze za zawodnika który może dobpiero po 2 latach mógłby zatrybić i nauczyć się grać w ataku pozycyjnym to żart.
Ja bym zrozumiał takie wydatki na Mbappe który prakwycznie na każdej pozycji w ataku mógłby zagrać i oczywiście na "9" i gwarantowałby od pierwszego meczu bycie liderem i byłby marketingowo następcą Messiego, ale nie Norweg którego wartość marketingowa nawet dla BVB jest praktycznie zerowa.
PS: jeśli teraz ma tyle zarabiać to ile ma zarabiać Pedri czy Fati jak będą przedłużać umowy? Ile będzie miał zarabiać Norweg jak będzie miał 25 lat? Wychodzi na to że Messi gra za darmo.
3
Świetny wywiad Minguezy! Wiele spostrzeżeń z punktu widzenia młodego zawodnika Barcelony - fajnie że doświadczeni zawodnicy są tak blisko młodych, fajnie że nasz młody walczak gra w pierwszym składzie Barcelony zamiast siedzieć na ławce drużyny rezerw bo papiery na przyszłego piłkarza pierwszej jedenastki z pewnością ma i co cieszy główka pracuje:)
0
@Zawszewierny1991 ciekawe pytanie - prawdę powiedziawszy na 9 widziałbym Mbappe a Fatiego na skrzydle z tego względu że Francuz jest piekielnie silny i w lidze francuskiej bez problemu potrafia przestawiać o głowę wyższych byczków. Fati na dzień dzisiejszy jest pretendentem do bycia topowym piłkarzem, topem jest wśród piłkarzy do 20 roku życia - skrzydło by było dla niego dużo lepsze i na nim z pewnością dużo lepiej by sobie poradził bo mógłby wykorzystać lepiej swoje cechy piłkarskie.
1
Mam inne zdanie od Koemana bo wydaje mi się że Frankie mógłby odpocząć, ale z drugiej strony:
1) wystawiając ich pokazuje zespołowi że nie można zlekceważyć RV żeby nie popełniać błędów przeszłości
2) nie chce mieszać w ustawieniu przed ważnym meczem z Realem Madryt
3) wystarczy że Frankie i Leo nie będą faulować rywali i będą unikać w defensywie sytuacji stykowych. W Nowym ustawieniu przykładowo Frankie praktycznie nie fauluje rywali bo stanowi drugą linię asekuracji - biorąc pod uwagę przeciwnika mało prawdopodobna jest kartka.
Podsumowując jutro czeka nas dobry mecz w naszym wykonaniu, nawet jak zagrają Frankie i Leo to w kartki nie wierzę, ale i tak mam wrażenie że to mecz przygotowawczy przed Realem mimo wszystko (nie tylko zwykły mecz o 3 punkty).
1
@kamilo0066 uwielbiam takie pytania... Odnośnie młodzieży poczytaj sobie wywiady z bliskimi lub danych zawodników w BarcaTV, odnośnie Wijnalduma poczytaj sobie Liverpool Echo, Odnośnie Depaya TV3 wystarczy, odnośnie Lukaku poszukaj sobie opinii agenta, odnośnie Kane podobnie bo parafrazował jego słowa. Na dzień dzisiejszy tylko Haaland i Mbappe publicznie się nie określili.
@Comentateiro cieszę się że myślimy podobnie bo lubię twoje komentarze. Ale Lukaku z MU nie porównywał bym z tym z Interu. Zobacz jak odżył przy kreatywnej pomocy, w MU nie miał nawet z kim grać kombinacyjnie.
@Pawel13sz i @Kgorecki2500 zgadza się Kane to przekot, dla mnie nr 2 po Mbappe.
@neeed po co ta agresja? Jeśli chciałeś napisać coś merytorycznego to nie wyszło - polecam dużo czytać, wtedy łatwiej formułować myśli. Jak czegoś nie rozumiesz to spytaj się - z chęcią ci wytłumaczę. Zaatakowałaś mnie ale nie było w tej treści nic do czego mógłbym się odnieść a to wyczyn hehe
68
Powoli Koeman staje się magnesem dla piłkarzy, dotychczas był niewątpliwie dla młodzieży magnesem, ale teraz wszystko się zmienia - Depay, Wijnaldum chcą mniej zarabiać byle wrócić pod jego skrzydła, teraz Lukaku, a Kane kilka dni temu też przebąkiwał że praca z nim to marzenie. Super!
13
Nie ma co AS brać na poważnie, nie jest to w żadnym stopniu wiarygodne źródło, szczególnie w tematyce Barcelony. Odnośnie Pique to rasowy walczak i charakter, jak wróci będzie radość, ale nic na siłę.
0
@Zawszewierny1991 zgadza się, a jak chodzi o TV3 to źródło jest konkretne a nie jakieś pudelki. Ja też mam swoje źródełka chociażby z tego względu że związany jestem zawodowo z jednym z francuskich klubów i chodzą pogłoski że destynacja madrycka niekoniecznie musi być mu pisana, szczególnie że my mamy już młodych zawodników przyszłości a Real będzie musiał się o nich postarać a i tak nie wiemy z jakim smutkiem.
0
@Zawszewierny1991 z racji tego że Francja to mój konik to mogę powiedzieć że Mbappe byłby tego lata tańszy od Haalanda o około jakieś 60mln euro uwzględniając prowizję za Norwega 30mln bo 40mln wchodzi w życie jakby czekać do końca kolejnego sezonu.
My mamy jeszcze Francuzów którzy mogą być w rozliczeniu bo przyszłość Icardiego w PSG jest niepewna. Haalandem się tak nie jaram bo patrzę tylko przez pryzmat potrzeb Barcelony a to byłby wyjątek pokoju Cou - Wielka Gwiazda w a Barcelonie...
PS: PSG będzie chciało sprzedać Mbappe jak nie przedłuży kontraktu, a Haalanda chce BVB zatrzymać i to robi olbrzymią różnicę.
1
Takie tam przemyślenia po przeglądzie prasy:
1) czy ktoś poważnie uważał oprócz dziennikarskich pudelków że Barcelona może kupić Haalanda za 150mln?
2) Dembele ma rok kontraktu, sprzedać za czapkę gruszek jest bez sensu, a wymienić też ciężko bo kto będzie szalał na skrzydle jak Fati to niewiadoma, Trincao nie wiemy na pewno że odpali a Collado będzie odbudowywał swoją pozycję na boisku po zmarnowanym czasie w Barcelonie B. O Konradzie nie wspominam bo Dembele jeszcze z Francji miał więcej oleju w głowie.
3) gratulacje dla Sociedad!
2
Laporta dostaje właśnie kolejny argument w potencjalnych negocjacjach z PSG: "nie będziemy chcieli Neymara ale sprzedajcie nam Mbappe". Mbappe jest wiele tańszy bez prowizji i także wiele lepszy od Haalanda.
0
Szczerze to Mbappe mi bardzo zaimponował, jeśli ma takie przemyślenia i tak formułuje wypowiedzi to musi być bardzo inteligentny.
Oby Laporta pogonił chciwego grubego kolegę za 40mln prowizji i zainteresował się Mbappe....
1
@Pawel13sz przy założeniu że cena Haalanda to 150mln to na przyjście jakiegokolwiek innego napastnika są większe szanse, zatem na Kane'a także. Oczywiście mówimy teoretycznie bo od miesięcy uważam że najbardziej prawdopodobny scenariusz to Depay i nikogo więcej nie kupimy.
3
@Pawel13sz Kane prędzej sprawdziłby się niż Haaland bo nie trzeba by było czekać z 2 sezonów aż nauczy grać się w ataku pozycyjnym. Jeśli bierzemy pod uwagę absolutny top napastników którzy przychodzą i z miejsca są crackami i nie trzeba czekać aż nauczą się grać to profilem widzę to tak: 1) Mbappe, 2) Kane, 3) Lukaku - podsumowując dla mnie Kane sprawdziłaby się totalnie, a ma umiejętność jak Suarez zrobienia czegoś z niczego.