JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Bardzo dobra wiadomość - wyhajpowany jest niesamowicie.
2
Nawet jak odwołanie nie przyniesie skutku (w co nie wierzę) to nie zmienia faktu że Mingueza już teraz pokazuje w reprezentacji U21 jak bardzo jest ważny dla zespołu. Niesamowity zrobił progres!
0
@T^L patrz szerzej na aspekt sprzedaży zawodników przez BVB - świetnie na tym wychodzą. Klub z Niemiec dobrze wychodzi na współpracy z superagentami bo kupuje tanio przyszłe gwiazdy od zaufanych reprezentantów, które w krótkim czasie dobrze sprzedaje, a agenci mają pewność że równie szybko mogą pobierać kolejne super-prowizje. Oni z góry wiedzą że przyszła gwiazda nie będzie chciała w BVB zostać na wieki i zawsze dogadują się załóżmy na 2-3 lata współpracy i ustalają minimalną cenę sprzedaży za którą klub ją sprzeda, aby agent też mógł zarobić i tyle.
Na Haalandzie zarobią czy to teraz 140-150mln czy to za rok 75mln i tak będą do przodu, a mają kolejne młode gwiazy w kolejce czy to na pozycji Haalanda czy na większości pozycji zawodników których w każdej chwili mogą skapitalizować. Różnica pomiędzy sprzedażą teraz a za rok zostanie zrekompensowana najwyżej sportowo i każdy będzie zadowolony. Przy założeniu że nie sprzedadzą Haalanda teraz to sprzedadzą załóżmy Sancho i zawsze wyjdą na swoje dzięki świetnym relacjom z super-agentami bo na tym biznesie każdy dobrze zarabia, a sportowo także źle nie wychodzą.
Z niewolnikami agenta i pilkarza ostro pojechałeś, jak we Francji na przykładzie Rennes z którym jestem związany Camavinga, Doku, Truffert, Soppy, Gboho czy Bonet mają swój plan na najbliższą przyszłość w kontekście sprzedaży to tak samo jest w BVB z większością ich gwiazd - to standard w dzisiejszych czasach wśród klubów które mają układy z super-agentami.
0
@T^L ja to co miał wnieść? Są kluby które dobrze współpracują z superagentami jak BVB czy połowa ligi Francuskiej, ale topowe kluby jak Barcelona zdecydowanie nie.
Jednoznacznie nawiązałam do tematu Haalanda oraz Fatiego bo część kibiców jest w bańce informacyjnej i myśli że dzięki Mino Haaland może być taniej, a Fati przez to że kocha Barcelonę nie będzie chciał przeolbrzymiej podwyżki. U każdego kasa ma się zgadzać i dotyczy to wszystkich ludzi, nie tylko piłkarzy, agentów i klubów. Dla mnie to oczywiste, ale jak widzę komentarze na tej stronie to widzę że nie dla wszystkich.
1
Najnudniejszy mecz w sezonie ale fajnie że nowe dzieciaki dostały szansę na kilka minut. 34 punkty na 60 możliwych wygląda całkiem nie tak źle biorąc pod uwagę przypadkowe składy przez większość sezonu, taka specyfika 3 ligi, która wg mnie jest bardziej wymagająca fizycznie i szybsza niż 2 liga (patrz mecze 3-ligowców w Pucharze Króla).
3
Plota jak nic, był obserwowany w Rennes i jak była opcja aby przyszedł za darmo to go nie chcieli a Wielka Barcelona się nim interesuje... Brazylijski marketing widać działa hehe
2
Kasa albo drzwi, bo wszelkie interesy lub propozycje od tych klubów to ostatnimi czasy były wręcz brakiem szacunku wobec Barcelony.
3
Ten artykuł jednoznacznie pokazuje że na współpracy z superagentami Barcelona słabo wychodziła. Jeśli ktoś uważa że Mino odłoży sobie od michy aby zrobić dobrze Barcelonie albo Mendes nie będzie walczył o dobro swoich podopiecznych to znaczy że jest mocno odklejony od rzeczywistości.
0
Biorąc pod uwagę ile kasy włożyła przez lata Barcelona w małego Busiego to przeraża ilość kontuzji tego zawodnika.
2
Dobrze mówi, niech skupi się na dobrej grze bo Barcelona chce zarobić.
20
Bardzo racjonalna analiza, nic dodać nic ująć. Wszystko zależy od sprzedaży zawodników, dobrze że bez względu na okoliczności Koeman nie płacze że chce cracków za setki milionów tylko lepi z gliny jaką posiada i wielki dla niego za to szacun.
4
Po tym jak Dembele nauczył się grać bez łapania kontuzji oraz zaczął ciężko pracować nad sobą to zdecydowanie warto przedłużyć umowę niż oddać za grosze.
Jak chodzi o pozostałą młodzież oczywiste że klub w miarę możliwości poprzedluza umowy bo to przyszłość.
3
Henka miał zawsze zdolność wyciskania z akcji ofensywnych maksimum tego co było do zrobienia, oby nasi naparstnicy również mieli taką skuteczność a będę spokojny o końcówkę sezonu.
0
@Pawel13sz Darwin z miejsca miałby pierwszy skład. O Sirim nic nie wiem, ale perełka z Valencii którą chce Alemany to będzie sztosik.
3
@n3rni ale wymyśliłeś sobie alternatywną rzeczywistość, to nawet nie jest śmieszne co piszesz, to wręcz debilne;
1. Mino nie sprzedaje, a reprezentuje piłkarza i jego dobro finansowe. Sprzedaje BVB i wali ich to ile Mino weźmie prowizji.
2. Świat to nie Caritas - BVB dostanie tyle kasy ile chce, Mino że swojej michy nie odejmie, a Haaland nie zrezygnuje z zarobków... Gdyby Barcelona 1:1 zaoferowała warunki jak np MC to Mino po znajomości może polecać Barcelonę ale nic taniej nie będzie, z konia spadłeś?
3. Sprzedaż ma bardziej na celu schodzenie z pensji niż zarobek. Pomijam aspekty odszkodowań z tytułu utraty zysku dla zawodników, ale jeśli Cou nie będzie sprzedany powyżej 58mln, Pjanić powyżej 45mln, a Griezmann powyżej 72mln bo tyle wynoszą amortyzacje do końca kontraktu to Barcelona nie zarobi księgowo nawet jednego euro. Podsumowując sprzedamy zawodników że stratą aby oszczędzić na pensjach i zrobić miejsce młodzieży.
4. BC będzie sprzedane to oczywiste, ale zostało już potwierdzone że 50% idzie na obsługę długów, a 50% na inwestycje w projekty bo tak by kupca nie znaleźli.
5. Wskaż chociaż jedno źródło które dowodzi że Barcelona interesuje się Haalandem i nie jest to plotka dziennikarska.
6. Wskaż chociaż jeden dowód że Haaland zdaje sobie sprawę z wymyślonego przez Ciebie zainteresowania Barcelony.
7. Ja będę zdziwiony jak Barcelona spróbuje zawalczyć o niego, o kupnie nawet nie wspomnę.
0
@LatajacyHolender zobacz Balde, jeśli on zastąpi Firpo to możliwe że będziemy mieli kolejnego bocznego obrońcę na wiele lat. Wg mnie Gaya nie jest nam pisany, teraz jest Alba, za 2 lata Gaya będzie już za stary. Prędzej Balde będzie gotowy lub kupimy jakiegoś sensownego zawodnika ale młodszego.
3
@Oskarenks źle się wyraziłem - niepotrzebnie wtrąciłem strzelca gola przy bramce Depaya - dzisiaj pięknie klepali piłkę zawodnicy którzy łączeni są z Barceloną - w sensie Wijnaldum i Depay razem z naszym de Jongiem. Trochę niefortunnie to brzmi - masz racje:)
1
@n3rni dobra udało Ci się mnie rozśmieszyć - na czym polega ta lepsza pozycja?
Nie mamy kasy na transfer, nie mamy kasy na prowizję dla Mino, nie mamy kasy na pensję, w odróżnieniu do konkurencji nie staramy się go namówić do transferu.
Zakładam że nawet Haaland nie wie nic o zainteresowaniu Barcelony bo skąd miałby wiedzieć? Sam Mino oferuje mu pewnie tylko MC (ze względu na jego rodzinę) oraz Real (ze względu na przyjaźnie) - te kluby też stać na zakontraktowanie go i wyłożenie przeolbrzymich pieniędzy - gdzie jest lepsza pozycja? Tylko nie pisz mi o aspektach sportowo-przyszłościowych naszego zespołu bo gdzie Haaland pójdzie tam ten aspekt diametralnie się zmienia. Jak za rok w Realu ma być jeszcze Mbappe to twój komentarz jest nieporozumieniem, no ale może chodzi ci o coś innego?
11
20 lat - chłopak od 2 lat nie miał okresu przygotowawczego, zmienił otoczenie klubowe, zmienił styl grania i rolę w zespole porównując do tego co grał w Ajaxie, przechodził w tym sezonie różnego typu dolegliwości zdrowotne - serio jak na tyle utrudnień to w jaki sposób gra i na ile jest przydatny sprawia że można z większymi nadziejami patrzeć w przyszły sezon - będzie dzik jakich mało.
2
Jeśli to prawda, to oznacza także że młodszy Balde zastąpi Firpo na boku - coś pięknego bo jestem fanem tego talentu.
6
@wroclawianin89 no nie żartuj sobie - Alba grając jedną nogą go zjada. Gaya oczywiście też jest dobrym piłkarzem, no ale bez przesady:)
2
Cieszy także to że asystę przy golu de Jonga zaliczył Depay - zgranie "holendrów" może być bezcenne w przyszłym sezonie.
2
Naciągane to wszystko, nigdzie w Europie nie pisze się o Barcelonie w kontekście Haalanda z wyjątkiem hiszpańskiej prasy (i tego tłumaczeń) - nawet w zakładach bukmacherskich nasz zespół nie jest brany pod uwagę, już nie mówiąc o opiniach specjalistów - spalona ziemia jest w tym temacie, a ciągłe wałkowanie tego tematu tylko podnosi mi ciśnienie bo Real jest jednym z faworytów na jego pozyskanie.
1
Trudne zadanie przed nim to właściwie jak nic nie powiedzieć - ilość zawodników którzy mogą powiedzieć "chcę zostać w Barcelonie albo opłaćcie mi cały kontrakt i do widzenia" jest przeogromna, a biorąc pod uwagę że jest sporo bardzo drogich w utrzymaniu zawodników na których klub przy sprzedaży nie ma możliwości zarobienia nawet jednego euro sprawia że czeka go wyzwanie życia - powodzenia mimo wszystko!
0
Żadnych wynalazków, Koenan chce sprawdzonego żołnierza i ma być Wijnaldum a nie jakaś podróba topowego piłkarza.
4
Ja bym powiedział że Moriba jest traktowany jak zawodnik pierwszego zespołu i nie ma sensu aby grał w meczu o nic i ryzykował kontuzję jak może zagrać w La Lidze.
0
@LatajacyHolender zgadza się, ale z Gayią pojechałeś bo nie stać nas na tak drogich rezerwowych jak do potencjalne pierwszego składu bierzemy zawodników za darmoszkę. Czas pokaże, jedno jest pewne - trzeba trzymać kciuki za wszystkich naszych zawodników - czy to aby walczyli o pierwszy skład, czy to zostali bardzo dobrze sprzedani.
0
@BarcaInfo Sans prawdę Ci powie, ale Romero stracił jakąkolwiek wiarygodność jak chodzi o doniesienia o Barcelonie.
5
Okres plotek w pełni ale jeśli Alemany ściągnie Fabio Blanco do Barcelony to zacznie bardzo grubo swoją przygodę z naszym klubem. Wielu hiszpańskich obserwatorów uważa że chłopak jest dużo szybszy i efektywniejszy przykładowo od Bryana Gila i zdecydowanie bardziej zdyscyplinowany taktycznie - wrzutka:
0
@jarkszon Zgadza się tylko kilka meczy zagrał ale jego talent i kariera wybuchła kilka miesięcy po opuszczeniu Barcelony, którą opuścił nie tylko ze względów sportowych.
Ja nie wymieniłem zawodników pod kątem stricte sportowym, a pod kątem inspiracji dla młodzieży na którą stawiał Van Gaal - to dzięki tak różnorodnym zawodnikom nasza młodzież mogła wyjść poza hiszpański styl grania w piłkę o czym zarówno Van Gaal jak i Iniesta w swoich książkach pisali. W tamtych czasach różnica pomiędzy stylami grania "różnych nacji" była bardziej widoczna niż dzisiaj.