JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Gall brawo - jako jeden z nielicznych realnie myślisz o naszej sprzedaży - biorąc pod uwagę że zarabiamy dopiero przy sprzedaży Cou powyżej 58mln, Griziego powyżej 72mln, Pjanica powyżej 45mln, a zawodnicy jak Umtiti czy inni z wysokimi pensjami nie muszą mieć ochoty odchodzić za darmo aby zarabiać mniej to ze sprzedaży Firpo czy Neto nie ma opcji aby nazbierać na Haalanda.
Na kredyt nie ma szans bo zadłużenie krótkoterminowe mamy na ponad 700mln - na wypłatę pensji nie dostaliśmy kredytu z powodu zadłużenia krótkoterminowego - temat Norwega jest spalony dla każdej osoby która wystaczy że logicznie myśli.
MC jest w pierwszej kolejce po zawodnika, ale Real także jest blisko pozyskania wg wielu ostatnich plotek - mogą pieniądze z Mbappe poświęcić na ten transfer jeśli dogadają się że Francus przyjdzie za rok za darmo. Pozostaje trzymać kciuki że Norweg trafi do byłego klubu swojego ojca, czyli MC (oby nie do Realu).
1
Prawda jest taka że Cucurella (podobnie do Minguezy) w zespole Koemana miałby wielkie szanse na grę bo jest ambitnym wojownikiem, ma talent i potrafi z jego korzystać i go rozwijać. Wielka szkoda że Cucu minął się z Koemanem w Barcelonie bo wydaje mi się że byłby mocnym ogniwem naszego zespołu, nawet jeśli nie pierwszoplanowym to i tak ważnym.
6
Szkoda chłopaka, ale sportowo musi być bardzo słaby o czym świadczy tekst "Koeman zupełnie na niego nie liczy i czasem nawet nie zabierał go do kadry meczowej, choć było w niej wolne miejsce".
André Cury może mówić co chce, ale jeśli Koeman tak intensywnie przebiera w zawodnikach Barcelony B i buduje ich krok po kroku to raczej pokazuje że 22-latek jest kolejnym niezrozumiałym zakupem.
0
No i bardzo dobra wiadomość! Maksymalnie mocna kadra jest kluczowa w końcowej fazie sezonu!
3
Co prawda z wielkim smutkiem to napiszę, ale dobrze że chociaż Sport reflektuje się i nie pisze o nierealnych zyskach ze sprzedaży Cou, a tym że to Barcelona będzie dopłacać do interesu (przy rezygnacji z 58mln euro z amortyzacji zawodnika). Mimo wszystko trzeba ten "problem" jakoś rozwiązać, aby zrobić miejsce zawodnikom na których Koeman będzie mógł liczyć w nowym sezonie.
Paradoksalnie przedstawię Wam wyliczenie na podstawie którego wypożyczenie może być dużo bardziej opłacalne niż sprzedaż zawodnika. Dużo zależy też od tego czy za kolejnych 10 rozegranych meczów Cou, za które Barcelona musi zapłacić Liverpoolowi 20mln euro obowiązuje także w sytuacji gdy zawodnik jest wypożyczony. Możliwe najpopularniejsze opcje:
1) Sprzedaż Cou za 30mln euro: 30-58= -28mln euro
2) Sprzedaż Cou za 40mln euro: 40-58= -18mln euro
3) Wypożyczenie do końca kontraktu (z 20mln dla LFC, 50% pensji opłaca Barcelona): 58-20-17= 21mln euro
4) Wypożyczenie do końca kontraktu (bez 20mln dla LFC, 50% pensji opłaca Barcelona): 58-17= 41mln euro
Podsumowując jakkolwiek byśmy nie liczyli przy wypożyczeniu Barcelona nie dopłaca do interesu, mało tego - biorąc pod uwagę kosmiczne stawki amortyzacyjne wręcz zarabia księgowo. Polecam racjonalne czytanie opinii ekspertów bo oni piszą o wypożyczeniu, a dziennikarze szukający poklasku piszą o sprzedaży - liczby pokazują że sprzedaż sama w sobie nie jest idealnym rozwiązaniem.
0
@Coutinho007 jest kilka ciekawych mniej znanych opcji, ale nie ma co narzekać, nikt nie mówił że latem mamy mieć komplet zawodników na każdą pozycję wraz ze zmiennikami. Przy brakach na innych pozycjach to jest najmniejszy problem. Mamy kogo wystawić na boku w najróżniejszych konfiguracjach taktycznych.
Na dzień dzisiejszy Garcia po meczu mówi że nie jest pewny gry w Barcelonie od nowego sezonu, a Depay i Wijnaldum także nie są oficialnie klepnięci zatem nie można mówić że mamy chociaż skład na LM w przyszłym sezonie. Podsumowując boczny obrońca to absolutnie nie jest problem Barcelony przy innych kluczowych pozycjach z punktu widzenia walki na 3 frontach. Nawet przy ciągłym rozwoju naszej młodzieży mamy skład na kolejne lanie w LM w przyszłym sezonie, kluczowe jest przyjście dobrych doświadczonych zawodników jak MD i GW i jak oni będą w składzie to wtedy można bawić się w kupowanie/sprzedawanie bo teraz z Planicę, Cou czy Fernandesem mamy nadal cyrkowe rozdanie Bartomeu.
2
@Coutinho007 wg mnie to klub powinien decydować o miejscu wypożyczenia pod kątem rozwoju zawodnika i to wiele zmieni. Na forach kibica czytałem ostatnio o próbach Laporty dotyczących próby nawiązania stałej współpracy z czołowymi katalońskimi klubami z Gironą na czele odnośnie kierunków rozwoju zawodników drużyny rezerw, zatem to jest kierunek w którym powinniśmy podążać, kluby które by chciały z nami współpracować musiałyby realizować cele szkoleniowe wobec oddawanych im zawodników i to jest rozsądne podejście do wypożyczeń. Z dzisiejszej perspektywy wiemy że Barcelona na żaden sposób nie zabezpieczała swoich zawodników od nie grania w umowach i to był błąd. Odnośnie zawodników których wymieniłeś wątpię aby przykładowo Koeman odpuścił sobie posiadanie Cucu, ale większość z piłkarzy których wymieniłeś było za słabych na wielką piłkę - to nie pech wypożyczenia, a wina zbyt małych umiejętności.
1
Dla mnie jedynym atutem Emersona jest metryka i szybkość. Jak chodzi o taktykę oraz umiejętność podłączania się do akcji ofensywnych bo to jest na dzisiaj kluczowe na pozycji bocznego obrońcy Barcelony to zapowiada się jeszcze większy przegryw niż Semedo. Szkoda tracić czas i marnować potencjał naszej młodzieży która zawsze z doskoku może się pojawić jak można opchnąć go i mieć problem z głowy. Z mojej perspektywy to problem bo nie pasuje do Barcelony i mam nadzieję że zainteresowanie innych klubów naprawdę istnieje a nie jest to tylko marketing.
1
@Coutinho007 ja uważam że żadni nasi zawodnicy nie powinni się rozwijać w 2 lidze. Jeśli są super perspektywiczni to albo stałe rozwijają się w naszej drużynie rezerw gdzie indywidualnie przygotowywania są do gry w pierwszym zespole i z doskoku pojawiają się w pierwszym zespole, albo idą na wypożyczenie do pierwszoligowego zespołu jeśli osiągają tak wysoki poziom, a w naszym pierwszym zespole jest tłok na danej pozycji.
Mamy fenomenalne wyszukiwanie talentów, brakuje optymalizacji ścieżki rozwoju zawodnika.
1
@AxelF W UK są kluby afiliacyjne, polega to na tym że kluby PL czy Championship ogrywają swoich zawodników w zaprzyjaźnionych klubach niższych lig. Taki LFC czy Everton mają po 20-30 rozłożonych po kilku klubach, gdzie w zamian za zawodników mają obiecane granie na pozycjach na których zależy klubowi oddającego zawodnika, co miesiąc wyznaczane są nowe cele z asystentami którzy odpowiadają średnio za 10-14 zawodników. To bardzo skomplikowany system poza ligami juniorskimi. Masz rację, system hiszpański jest lepszy bo jest dużo bardziej transparentny, ale nie zmienia to faktu że tylko w niższych ligach można skupić się na kształtowaniu młodzieży bo wyżej pojawiają się pieniądze, koszty i cele sportowe zespołów a nie stawianie na rozwój zawodników.
@Herbert jest tak że względu na fakt że nie można sensownie trenować młodzieży załóżmy na zapleczu najwyższej ligi danego kraju bo tam pojawiają się olbrzymie koszty i cele sportowe zespołu które nie są tożsame z indywidualnym rozwojem zawodników. Ostatnio jak Barcelona B grała w 2 lidze to młodzieży z La Masii było niewiele bo żeby utrzymać klub w tej lidze na zasadzie prestiżu ponad połowa kadry nawet nie była młodzieżą. Serio wolę 3 ligę i 20-24 zawodników z La Masii i perspektywę że Koeman i tak będzie ich doglądał, a że względu na regionalizację nie raz pojawił się na trybunach na wyjeździe niż tworzyć sztuczny twór który będzie trzeba dokapitalizować doświadczonymi zawodnikami z mniejszą ilością indywidualnego szkolenia na potrzeby pierwszego zespołu. To droga zabawka się robi.
@Coutinho007 brawo o tym piszę ale bałem napisać się tak otwarcie bo myślałem że zacznie się liczenie zawodbikow hehehe
3
Paradoksalnie ja liczę bardziej na pokazanie się młodzieży niż awans sam w sobie. Wg mnie 3 liga wcale nie jest gorsza do nauki niż 2 liga bo gra jest szybsza oraz bardziej siłowa. Nasi zawodnicy z założenia są techniczni, zatem 2 liga która jest bardziej techniczna nie jest priorytetem.
Najlepsze drużyny rezerw od Anglii po Francję czy Niemcy zazwyczaj grają w 3, 4 i 5 ligach z prostej przyczyny - to duża wielomilionowa oszczędność dla klubu, łatwiej testować najmłodsze talenty i przygotowywać je do gry w pierwszych zespołach, a także łatwiej zachować spójność taktyczną z pierwszym zespołem.
Mam nadzieję że największy w Europie autorytet odpowiedzialny za metodologie przygotowywania młodzieży do gry w dorosły futbol który był w trakcie kampanii przy Laporcie odegra ważną rolę w budowie celów drużyny rezerw, a słowa Koemana z początku sezonu że nieważne w której lidze gra Barcelona B bo liczy się gotowość do gry w pierwszym zespole będzie dużo lepiej funkcjonowało niż siermiężne wielotygodniowe lub wielomiesięczne przygotowywanie do gry zawodników przez Koemana osobiście.
2
Fajny wywiad, rzadko się zdarza ale zgadzam się z każdym zdaniem, fajnie że wszyscy doceniają tak niesamowitą robotę którą wykonał Koeman bo to także buduje zespół. "Miał rok, który jest wart dwa lub trzy lata, ponieważ jest bardzo pracowity pod każdym względem" - no miód malina.
0
To prowokacja niskiego lotu, mam nadzieję że rozniesiemy was.
18
Jak to było za poprzednich trenerów Barcelony? Że lekkie treningi i podawanie piłeczek to optymalne przygotowanie do meczów bo bazujemy tylko na talencie swoich zawodników i nie ma sensu przykładać większej uwagi do przygotowania fizycznego? Jakby tak było do dnia dzisiejszego to byśmy byli spaleni, a zawodnikom w przerwach by musieli tlen podawać.
Brawo Koeman - płakał na początku sezonu o latach zaniedbańw przygotowaniu fizycznym, a dzisiaj mamy wręcz atletów walczących do 3 dni - brawo!
0
Dobra, dobra, od bardzo dawna bardziej obyci w temacie piszą i mówią o cenie 150mln euro + prowizja Mino + pensja 20mln netto za rok gry. Media lub osoby będące blisko klubów które o niego realnie zabiegają pisały tego typu wzmianki już na przełomie grudnia i stycznia.
Biorąc pod uwagę plotki z ostatnich godzin to powoli robi się spalona ziemia - co prawda my nawet nie spóbowaliśmy zawalczyć, ale na prowadzeniu niestety jest Real, dużo dalej MC i jeszcze dalej reszta zespołów Premier League.
0
Przepraszam bardzo, a ile miałby zarabiać piłkarz tej klasy jak nawet Matheus Fernandes czy Neto zarabiają aktualnie tyle samo?
3-letni kontrakt za zawodnika z jedną z najlepszych kondycji w całej Premier League pomimo jego wieku to nie jest problem.
0
@AV0CAD0 To nie kwestia wywieszenia białej flagi, ale oceny szans na 3 punkty w meczu z Anglią. Oczywistym jest że nasza drużyna narodowa powinna walczyć w każdym meczu i z każdym, ale sportowo jest tutaj większa przepaść niż była pomiędzy PSG i Barceloną. Spokojnie, na mecze dla niemieckiej drużyny będzie gotowy, bo kontuzja to właściwie zaraz okaże się nadwyrężeniem i nie zagra z Anglią tylko ze względu na ostrożność. Wydaje mi się że gdyby u Sousy "kliknęło" i odnieślibyśmy okazałe zwycięstwa z Węgrami i Andorą, grając z polotem to przypuszczam że z Anglią zaryzykowałby grę.
@Encore no jeśli ta hipotetycznie jedna sytuacja w meczu sprawi że oddamy celny strzał a być może strzelimy gola no to ok - mogę się zgodzić - ale po pokazie futbolu z Węgrami i Andorą obawiam się że nasz zespół i tak nie da rady wybieganym Anglikom, chociaż miłoby było się zaskoczyć.
0
Jaka różnica ile będzie pauzował Lewy... wiadomo dużo zdrowia, dużo goli i wszystkiego co naj należy życzyć ale obiektywnie:
1) W meczu z Anglią jego obecność nic nie zmienia, bo ilość zdobytych punktów i tak będzie ta sama czy z nim czy bez niego.
2) Gra w Bayernie a nie Barcelonie, nie ma się czym podniecać
2
Pamiętam moją ekscytację z początku sezonu z powodu transferu ultraofensywnego Desta, liczyłem że będzie jak Alba włączał się do ataków drużyny "na pełnej", martwiła mnie jednak ta obrona, która od lat nieco kulała u naszych bocznych obrońców z racji ofensywnego stylu grania, ale nawet w snach w najbardziej optymistycznych wizjach nie spodziewałem się że Koeman tak uwolni ich oraz że zespół będzie na takim poziomie fizycznym aby móc grać w ten sposób - brawo!
11
@masik86 Ostatnio Lenglet gra jak w poprzednich sezonach - jest bardzo solidny. Nie zapominajmy że popzednie sezony w jego wykonaniu były bardzo przyzwoite biorąc pod uwagę że przychodził do klubu tylko jako rezerwowy. Nie zmienia to faktu że powinniśmy go szanować bo prawda jest taka że jeśli Laporta zdecydowałby się przykładowo go sprzedać to nie mam wątpliwości że będzie to najwyższa kwotowo sprzedaż letniego okienka.
Wiadomo mógł mu w tym sezonie zaszkodzić niedoszły transfer do MU na który był gotowy od dawna, mentalny rozgardziasz zespołu, częste zmiany personalno-taktyczne zespołu - jeden kit, ja dalej uważam że jest dobrym zawodnikiem tylko z większymi problemami w tym sezonie.
0
@damiano16398 umiejętności chłopak ma genialne, ale aby stać się genialnym piłkarzem brakuje mu elastyczności taktycznej - wydaje mi się że będzie klubowym obieżyświatem niczym Harlem Globetrotters, bo aby grac w topowym klubie, długo i z sukcesami potrzeba elastyczności, której on nie posiada. Dla Barcelony to zbyt duże ryzyko.
25
Nie ma co umniejszać Dembele bo zasłużył na wielkie brawa i nie chodzi tylko o gola dla Francji - tak jak pisałem już wczoraj francuska prasa się rozpływa nad genialną grą naszego zawodnika, ale co ciekawe zwraca także uwagę na kontekst Mbappe pisząc że zawodnik PSG mógłby od Dembele uczyć się pokory i zaangażowania zarówno na treingach jak i do grania meczy w reprezentacji. Deschamps miał nawet powiedzieć po kilku treningach że nigdy nie widział tak dobrze przygotowanego fizycznie Dembele od początku jego kariery, także chwalił świetne przygotowanie Griziego i Lengleta - to pokazuje jak wielki progres zrobili nasi zawodnicy.
PS: Lengleta także trzeba docenić - we francuskiej prasie wielu dziennikarzy uważa że Varane może zacząć się martwić o pierwszy skład bo nasz zawodnik gra solidnie i nie popełnia głupich błędów.
15
Wróciły czasy kiedy beznamiętnie czytam przegląd prasy i odliczam dni aż ruszy La Liga i będzie można zobaczyć grę Barcelony.
Może to kwestia przesycenia śmiesznymi fake-newsami typu Barcelona jest optymistycznie nastawiona do transferu Haalanda za 150mln albo Juve oferujące nam Rabiota ale ja mam już tego bardziewia dość - chcę gry naszego zespołu!
3
@Eto'o9 R10 możesz się nie zgadzać z Lucho, Guardiolą czy innymi trenerami i ekspertami - jednak prawda jest taka że przez ostatnie ponad 10 lat nie mieliśmy nawet piłkarza który stał obok Busiego jak chodzi o poziom sportowy czy jakość piłkarką na tej pozycji:)
Wg mnie krytyka o której piszesz ma sens jeśli można mówić że ktoś inny mógłby grać na jego pozycji chociaż jako zmiennik, a on sam chociaż miał możliwość przygotowania się do meczu. Prawda jest taka że bez względu na wszystko przez grube lata był zajeżdżany przez wszsytkich trenerów co mecz od pierwszego do ostatniego meczu sezonu, a jak przychodził czas na rundę play-off w LM to była wypadkowa formy/siły/kondycji.
Dzisiaj Busi ma już 32 lata i nadal nie ma nawet zmiennika, a młodzi których Koeman obserwuje może za 5 lat osiągną dojrzałość piłkarską, już nie mówiąc o poziomie sportowym z czasów gdy był na topie. Warto odnotować że przy Koemanie Busi nagle stał się dużo bardziej agresywny i kluczowy, a nowe ustawienie mu oczywiście pomogło, ale od tego są trenerzy aby tworzyć ustawienia które pomagają piłkarzą grać lepiej. Na przykładzie Bayernu czy PSG przegrywaliśmy z drużynami które były na wyższym sportowym poziomie, chyba nie do końca zrozumiałeś słowa Lucho.
@Coutinho007 Zagraliśmy słabo jako zespół z Bayernem, ale uczciwie trzeba przyznać że występ Semedo np. we Francji był uznany jako najgorszy w historii Ligi Mistrzów. Jestem fanem analiz francuskiego Canal+ bo robione jest to z jajem i są często niezwykle brutalne, ale użytkownik @Rewolucja123 ma rację, Semedo dokonał niemożliwego - ilość goli które sprezentował Bayernowi właśnie taka jest - inny rekord Semedo z tego meczu to 32 metrowe odpuszczone krycie (błąd w ustawieniu) - to też rekord w LM:)
35
Brawa za słowa Luisa Enrique, pękające tyłki stulejarzy 3...2...1... -
5
Jak zawsze bardzo stonowane chłopak ma swoje wypowidzi, nawet na pół kroku nie wyjdzie poza jakąś poprawność i nie sprzeda żadnej informacji która może bardziej zaciekawić:)
20
Dobry mecz całej naszej trójki, z Pedrim też wszystko ok, szkoda że tak długo grali, ale ważne że formę utrzymują, a dwie asysty Alby to taka wisieńka na torcie jego genialnej gry.
1
@maatiixx teoretycznie nic się nie stało bo wstał jakby nigdy nic i grał dalej, w necie też nie widziałem wzmianek o jakichkolwiek problemach zdrowotnych Pedriego - kot spadł na cztery łapy:)
9
Dobry mecz dzisiaj Pedriego, Busiego i Alby (2 asysty) i Demble (1 gol) - szkoda tylko że tak długo grali, ale to że utrzymują formę niewątpliwie cieszy.
2
Co się dzieje Dembele bohaterem Francji, a francuscy dziennikarze podkreślają jego odrodzenie, jego metamorfozę, jego dojrzałość - no rozpływają się (bo nad meczem nie mogą). Się porobiło:)