JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Niech biorą:) Fenomen pokroju jego kolegi z zespołu czyli Piotra Zielińskiego z tą różnicą że Polak zjada go efektywnością gry...
Mało jest zawodników środka pomocy którzy są jednocześnie tak drodzy i w tak dużym stopniu będących kotem w worku:) Wg mnie świetna informajca - niech Real i Atletico walczą o niego :) To ja wolę naszą młodzież + Busiego i Wijnalduma jako wsparcie w walce na wszystkich frontach w nowym sezonie:)
1
@Persyfl hahahaha dobre z tym fanem Semedo było:) oczywiście że szanse są, my (lub ja) tylko teoretyzujemy:) wydaje mi się że bez względu na wszystko i tak Barcelona wykupi pełnię praw do zawodnika i Koeman w okresie przygotowawczym zdecyduje czy zostaje czy idzie na sprzedaż. Kto wie, być może Koeman zauważy coś w nim czego np ja nie widzę bo obrońca z niego żaden przy technicznym przeciwniku (patrz mecze z RM, AT, Bilbao, Sevilla czy z Realem Sociedad) ale w nowym ustawieniu bocznym obrońcom mógłby zostać nawet Trincao/Dembele jakby poćwiczyli grę obronną (patrz zmiana Trincao za Desta w meczu z Realem Sociedad w końcówce meczu). Podsumowując wszystko jest możliwe, ale z obserwacji Emerson przypomina taktycznego chłopca we mgle jak Semedo - widzisz że Emerson ma szybkość, widzisz że ma technikę ale w drużynie z dużą dyscypliną taktyczną (jak w systemie Koemana) może być mu niezwykle trudno nawet na poziomie treningów.
1
@Persyfl musisz zrozumieć koncepcję kontraktu Emersona który został opisany przez redakcję kilka dni temu. Są 3 opcje:
1. Barcelona wykupuje Emersona za 9mln euro. Wtedy zawodnik jest nasz, podsumowując łączny koszt to 15mln euro, a transfer za 25mln daje nam 10mln zysku. Wyższa sprzedaż daje oczywiście wyższy zysk.
2. My rezygnujemy z zakupu i Betis wykupuje go za 9mln euro. Nasz zysk to podsumowując 3mln euro.
3. Ani Barcelona ani Betis nie chce wykupić dla siebie Emersona zatem idzie na sprzedaż i za ile zostanie sprzedany to kasa dzieli się na pół. Jeśli zostałby sprzedany za 25mln to nasz zysk wynosiłaby 6,5mln euro.
Podsumowując Barcelonie opłaca się go wykupić i sprzedać bo drugi Semedo jest nam niepotrzebny.
0
@LatajacyHolender zgadza się, przy nowym systemie gry Miranda ma nowe życie w Barcelonie, a Emerson jest Semedo v2 z tą różnicą że na Semedo chociaż coś zarobiliśmy.
@Coutinho007 w Nowym systemie to profil idealny bo premiuje wszystkie jego zalety.
0
I dobrze zrobili, jak Real, LFC czy MC szykowali się do zakupu na poziomie 150mln euro, tak BVB nieźle się zabezpiecza do negocjacji. Jeśli ktoś go kupi to przepłaci, a jak nie to za rok ruszamy z ofensywą.
2
Wg mnie drużyna wie więcej o stanie Fatiego kolana niż wszyscy dziennikarze razem wzięci. 3-4 miesiące o których wspomina mocno sugerują kolejną operację.
A jak chodzi o Minguezę to niech nadał się tak rozwija a będzie przeolbrzymia pociecha z niego, powodzenia!
1
Biorąc pod uwagę że leży diagnostyka w naszym sztabie medycznym (patrz Pedri) to aż strach czekać na diagnozę z Francji, gdzie diagnostyka powszechnie uznawana jest za słabą, a piłkarze OL, OM czy PSG wszystko konsultują przez lekarzy z bliskiego wschodu.
Jak chodzi o Ansu to kolejna operacja może mieć znaczenie na motorykę i zwrotność. Z medycznego punktu widzenia trzecia operacja łąkotki u sportowców brzmi jak wyrok jeśli są powyżej 25 roku życia, ale ja mam nadzieję że układ wlóknisto-chrzestny zregeneruje się chociaż częściowo. Na mistrzostwa szans nie ma już od dawna, liczę że uda mu się wyrobić na okres przygotowawczy do nowego sezonu bo nawet nie chcę myśleć o innych scenariuszach.
0
@daniel32778 w pełni się zgadzam, pensja Alaby wg szacunków Madryckiej prasy przewyższa wymagania finansowe Garcii, Depaya i Wijnalduma razem wziętych - to kosmos jakiś nierealny w dzisiejszych czasach.
0
@Herbert Zgadza się, ale najbardziej prawdopodobna jest wersja z tego artykułu: https://www.fcbarca.com/99057-pulapki-przy-transferze-emersona-z-betisu-do-barcelony.html wg różnych źródełek informacji ta wersja potwarza się najczęściej. Wersje 50% nie potwierdził nawet żaden dziennikarz zajmujący się tematyką Barcelony, zakładam że to jakieś echo z Madryckiej prasy.
5
Zwycięstwem Barcelony będzie podbicie kontraktu Alabie aby Real Madryt płacił więcej [JarekS]
0
Już zaczyna się bezrefleksyjny hajp.
Wynik sportowy zespołu osiągnął, a wynik pracy indywidualnej z zawodnikami już nie... Rolą Barcelony B jest przygotowywanie do gry w pierwszym zespole zawodników i tutaj psztyczek też ze strony MD bo nie patyczkują się - pytanie: "Czy przypadek Araujo cieszy cię szczególnie, bo miałeś na to wpływ" to taki roast trochę.
Wiadomym jest że Laporta będzie musiał zrobić porządek także w młodzieżowych sekcjach, bo wyszukiwanie talentów u nas działa świetnie, ale przygotowywanie do gry w pierwszym zespole leży i kwiczy. Nie wyobrażam sobie by w takim Bayernie trener samemu miesiącami przygotowywał do debiutu zawodników poprzez podnoszenie ich jakości piłkarskiej, czekał na kolejne postępy w drużynie rezerw i trwało by to tak długo aż będzie zauważalna różnica - no cyrk:)
Tekst odnośnie Minguezy "trenowałem go przez trzy sezony i doskonale wiem, jaki ma potencjał" nawet mnie rozbawił bo tak go doskonale znał że był rezerwowym. Moribę Koeman sam sobie przygotował do gry w pierwszym zespole bo jakby Barcelona B miałabyć skupiona na dostarczaniu zawodników do gry w pierwszym zespole to piłkarze którymi interesuje się Koeman by grali na pozycjach na których są przewidziani w pierwszym zespole. To samo jest z wieloma innymi zawodnikami - Collado, Konrad, Balde.
Z racji tego że zawodowo ocieram się o sport młodzieżowy zobaczcie proszę kompilację naszego moim zdaniem super-talentu w pistaci Balde
0
To się wypowiedział hehe:) Równie dobrze by mógł stwierdzić że w Barcelonie gra Messi, a jej prezydentem jest Laporta:) Krócej i bez lania wody :)
1
Jeśli mówimy o talentach to Miranda jest nim niepodważalnie pod każdym względem. Uważam że aktywacja przedłużenia umowy o 2 lata oraz przetestowanie go w okresie przygotowawczym byłoby ostateczną weryfikacją przydatności dla Barcelony.
Przy sprzedaży Firpo Koeman by zdecydował na kogo postawić w kontekście nowego sezonu czy na Balde czy na Mirandę. Z Balde jest to ryzyko że wiecznie jest kontuzjowany. Trzymam kciuki za niego i udane mistrzostwa U21 bo w odróżnieniu do Emersona pasuje do Barcelony, ma więcej zalet niż tylko szybkość, a jedyne czego mu brakuje to trener który pozwoli mu zrobić jakościowy krok do przodu i wierzę że to będzie Koeman.
BTW: zobaczcie sobie chociaż brameczkę którą strzelił w kadrze U21 - sorry ale Emerson prędzej przewróciłby się na piłce niż dokonał takiego technicznego uderzenia. Dziwię się z powodu aż tak dużego hajpu na Brazylijczyka, który gra w La Lidze z im lepszym przeciwnikiem się mierzy tym gra słabiej.
4
Dlatego w dzisiejszych czasach Koeman jest drugim po Messim jak chodzi o miłość Katalończyków i kibiców Barcelony. Takie drobne rzeczy sprawiają że można go lubić jeszcze bardziej, już nie mówiąc o całkowitym odroczeniu pensji by tylko klub z zawodnikami się dogadał. Brawo!
1
Oby został, tym bardziej że znają się na robocie, dobre dogadywanie się Alemanego i Planesa to także dobra informacja dla Koemana i Laporty bo jeden świetnie dogaduje się z Koemanem, Laporta zaś Alemanego też przecież nie wylosował.
0
Polecam się zapoznać z ustaleniami dotyczącymi pieniędzy dla Betisu - Barcelona może go wykupić za 9mln euro, zatem łączny koszt byłby 15mln euro i możemy robić z zawodnikiem co chcemy.
Wg mnie nie pasuje nawet w 5% do Barcelony - powinniśmy brać albo młode talenty albo topowych zawodników - żadnych średniaków, którzy ledwo co w Betisie się przebijają. Nieh dorzucą jeszcze parę groszy i zaokrąglijmy do 30mln euro to Laporta osobiście pod Parc des Princes powinien go odwieść.
1
@Khajio spoko, tak na szybko:
1) Truffert > Soppy - pierwszy to zdecydowanie przyszła gwiazda, ma już swoich sponsorów i wieloletnie współprace ugadane. Oni są na absolutnie innym etapie kariery. Jeśli będzie zdrowy i nadal się szybko rozwijał to może być topowym piłkarzem. Soppy gra na innej pozycji, ma lepsze warunki fizyczne ale ma także wiele problemów rodzinnych, jak sobie je poukłada to może jego kariera mocniej ruszy do przodu.
2) Truffert to dużo większy talent niż Maouassa - chociaż Faitout też jest dobry ale trudno ich porównywać bo mają absolutnie inny styl grania. Adrien jest dużo lepszy w ataku i pressingu, natomiast Faitout na ten moment jest lepszym obrońcą - ale należy brać pod uwagę różnicę wieku i doświadczenie obu zawodników.
3) Jak chodzi o Jeremy Doku to nie mogę być obiektywny bo sam wykonałem wiele pracy aby dokonać oceny psychologicznej zawodnika i jego rodziców dla sponsorów przed transferem. To że zawodnik jest nieprzeciętny może świadczyć sam fakt że walczyliśmy z LFC, który oferował jego rodzinie przeolbrzymie pieniądze. To będzie dzik pokroju Moukoko z BVB i już dzisiaj prawie wszyscy w klubie są o tym przekonani.
4) Cunha - nie do końca rozumiem pytanie. Nie znam planów Rennes jak chodzi o tego zawodnika, ale chłopak jest bardzo konfliktowy i ma różne problemy zdrowotne, nie wróżę mu wielkiej kariery.
0
@WaFen dzięki za merytoryczną wypowiedź hehe, inaczej wspomina się czasy w których się żyło, a inaczej podchodzi do tematu historycznie. Wg mnie niska uszczypliwości z twojej strony, pozdrawiam.
@endriuuu2 zgadza się, mimo wszystko widać pewne podobieństwa. Barcelona też była wtedy innym klubem. Dzisiejsze transfery za darmo które mogą wypalić to niebo a ziemia, ale w tamtych czasach młodzież bardzo dużo od Holendrów się nauczyła jak chodzi o miedzynarodowy i uniwersalny styl grania co zaowocowało w przyszłości.
3
@kryhaa klub nie chce się go pozbywać latem, ale wbrew opiniom nie marzy o grze w Realu, marzy po prostu o grze w wielkim klubie. Wg mnie w 2022 lub 2023 wybierze absolutnie topowy zespół w którym będzie grał bo jest bardzo młody jak na pozycję na której gra.
@horang spoko, pozdrawiam
1
@horang to nie teoria tylko fakty, mieszkam we Francji, pracuję m.in. dla klubu w którym gra Camavinga, czytam francuską pracę i rozmawiam w pracy głównie o futbolu i sponsoringu - wiem o czym piszę. Francuska kadra nawet nie ma tytularnego sponsora - temat spalony, grają bo są na mistrzostwach i tyle.
To ty masz teorię że Francja gra słabo bo nie ma zespołu - mam inne zdanie to napisałem, podaję ci merytoryczne powody dlaczego tak jest a ty się rzucasz. Spokojnie, la vie est belle - midanego dnia.
0
@Yoshi94 oczywiście - zobacz sobie pracę redakcji fcbarca.com, która stworzyła analizę:
Zobowiązania krótkoterminowe wobec instytucji finansowych: 269mln euro
Zobowiązania krótkoterminowe wobec podmiotów sportowych: 126mln euro
Zobowiązania krótkoterminowe wobec personelu sportowego: 164mln euro
Pozostałe zobowiązania krótkoterminowe (np. wobec dostawców, administracji publicznej, personelu pozasportowego): 172mln euro
Razem daje to: 731mln euro
Być może "prawnik" mówił tylko o zobowiązaniach wobec insytucji finansowych, ale pozostałe zobowiązania także są bardzo istotne.
3
@Emhyr Nie traktuj tego jak atak tylko opinię - nie użyłeś nawet jednego argumentu merytorycznego w swojej wypowiedzi.
Pjanica w to nie mieszaj bo on od 3 lat nie gra na topowym poziomie.
Poza tym mylisz aspekt całego zespołu z pierwszą jedenastką - mylisz też pozycje na których Wijnaldum moze grać za Koemana oraz gdzie widzi Moribę nasz trener.
Zastanów się co robi Moriba na boisku jak zmienia Pedriego i jak gra - Moriba będzie zmiennikiem Pedriego bez względu na to co sobie wymyślisz bo Koeman potrzebuje na tej pozycji szybkiego byczka który będzie robił wjazd z grubej w przeciwnika i do gry kombinacyjnej też się nada.
Wijnaldum u Koemana to zawodnik od czarnej roboty na pograniczu pozycji Busiego i de Jonga - zatem twoje porównanie jest kulą w płot...
Poza tym nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi - przy kontuzjach na kluczowych zawodników linii pomocy nie ma szans aby wygrywać mecze w Europie - czym innym jest talent pojedynczego piłkarza a czym innym jest dojrzałość piłkarska - jakkolwiek byś nie liczył to w przyszłym sezonie Moriba nie będzie miał na koncie załóżmy 150-200 meczy w dorosłym futbolu a to robi różnicę. Wpis na ćwierku jednoznacznie mówi - Koeman chce zwycięstwa w LM a nie ładnie przegrać walcząc. Jakość piłkarska to nie to samo co jakość sportowa zespołu - my tą jakość od miesięcy budujemy dopiero, ale to też połączenie młodości i doświadczenia.
5
@Emhyr co za idiotyczne myślenie - przy założeniu że odchodzą zawodnicy którzy nie dają rady to zostaje Busi i garstka młodzieży w linii pomocy - z czym na Europę i walkę na 3 frontach?
Wijnaldum jest kluczowy bo jest jedynym pomocnikiem z topu który może do nas przyjść za darmo i wie jak smakuje Liga Mistrzów, wie jak smakuje Premier League, jest kapitanem Holandii oraz przez wszystkich trenerów traktowany jest jak zaufany żołnierz który potrafi być zarówno defensywnym jak i ofensywnym pomocnikiem. Świetny koleś od czarnej roboty, ale w rozegraniu także - kondycje ma top3 w całego LFC i gra 99% meczów bo jest nie do zajechania i poniżej pewnego poziomu nie schodzi.
Skończ żyć marzeniami że LM wygrywa się młodzieżą - potrzeba także doświadczonych zawodników. Już nie mówiąc o sytuacji że nagle kontuzji dostanie rok starszy Busi i de Jong to sezon w LM można zamknąć jeśli takie coś wydarzyłoby się na wiosnę przyszłego roku. Wijnaldum do kluczowy backup bo Koeman i Laporta chcą grać o coś więcej w przyszłym sezonie.
0
@horang Ci zawodnicy są "najedzeni", grają w kadrze U21 bo nie wypada odmówić. Oszczędzają się na grę w lidze i tyle. Zespól się oczywiście liczy, ale nawet trener francuskiej kadry uważa że traktuje te mistrzostwa jak przygotowania młodzieży do gry w pierwszej drużynie bo motywacji jest zero. We Francuskiej prasie nawet nikt się tym nie unosi bo wszystko było wiadome przed turniejem.
@Litman 100% racji.
6
Wg mnie Pedri nie ma absolutnie nic wspólnego z młodym Iniestą, wiadomo że kibice szukają punktów odniesienia, a Iniesta jest przykładem do naśladowania zarówno pod względem kultury gry, charakteru jak i jakości piłkarskiej.
Jedyna rzecz która ich łączy to kultura gry, ale ja pewnie jako jeden z nielicznych na tym forum pamiętam pierwsze sezony Iniesty i wcale tak różowo nie było. Pedri ma i będzie miał styl Pedriego, to totalnie inny piłkarz jak chodzi o mentalność, zastawianie się czy wyprowadzanie piłki.
BTW: Polecam biografię Van Gaala z 2015 roku - wiadomo trenerzy są rozliczani z wynków sportowych, ale być może gdyby nie wiele decyzji tego holendra nie można by było mówić o wielkiej Barcelonie Guardioli. Warto cenić tego trenera bo zrobił wiele dobrego dla Barcelony dając szasnę (niejednokrotnie wystawiając się na lincz) takim zawodnikom jak Victor Valdes, Carles Puyol, Andres Iniesta, Patrick Kluivert, Xavi, Gabri. Widzę tutaj także dosyć sporo analogii do dzisiejszych czasów - Koeman także stawia na młodzież a klub wzmacniany był zawodnikami na jakich klub było stać - Dugarry, Reiziger, Zenden, Cocu, bracia de Boer czy nawet Litmanen. Piszę o tym bo z perspektywy kilku lat ta młodzież za którą Van Gaal zbierał baty napisała piękną historię, mam nadzieję że historia lubi się powtarzać i Dest, Fati, Araujo, Moriba, Pedri i reszta młodzieży także zapiszą się w historii.
3
@Pilka_jest_okragla niemożliwe i bez sensu, jeden doświadczony Busi i młodzież na walkę na 3 frontach w linii pomocy? Potraktuję to jako żart a nie trolling hehe
1
@Pawel13sz Koeman go chce bo przy nim ma 50% lepsze statystyki a i tak ma dobre. Klubu nie stać na zakup prawdziwej 9 z topu to lepiej wziąć zawodnika za darmo jak stracić na tym się nie da, a reprezentują i tak wyższy poziom piłkarski od zawodników których mamy aktualnie w składzie. Jak sobie poczytałem ostatnio analizy i opinie o naszym budżecie to cud że Laporte zgodził się nawet na darmowych piłkarzy, od dzisiaj praktycznie jestem pewien że na transfery do klubu nie wydamy nawet 1euro. Cud że mamy trenera który nie płacze że potrzebuje 100mln na transfery, ale wskazuje tanie i sensowne rozwiązania.
6
@Mistrzgry1 zobacz sobie gdzie i jak grał na 9 u Koemana, a gdzie teraz. Za Koemana w 16 meczach na 9 zdobył 11 goli i 12 asyst ładując bramki Anglii, Francji czy Niemcom zatem jest 9 tyle że o profilu jaki preferuje Guardiola czy Klopp - silny, szybki, szukający wolnych przestrzeni z bardzo dobrą techniką. Klasyczna 9 to egzekutor, nowoczesna 9 to zawodnik posiadający cechy Depaya.
7
@Coutinho007 just remember that Dest is not the end, pamiętasz naszą rozmowę o nim? Dzisiaj widzimy tylko 50℅ jego możliwości, po pierwszym od 2 lat okresie przygotowawczym w nowym sezonie będzie topowy kocur.
11
Pozostaje trzymać kciuki aby operacja nie była potrzebna.