JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
10
Ja bym tutaj zauważył że współpraca na linii Koeman-Planes też jest na wysokim poziomie, pomimo tego że zaprzyjaźnili się to wykonują kawał dobrej roboty.
Ciekaw jestem kolejnych "odkryć" z naszej drużyny rezerw - już dawno temu pisałem o Nico Gonzalezie, że widać że sposobał się Koemanowi - ale jeśli okaże się że przez tych kilka miesięcy pracy Koeman znajdzie następcę Busiego w drużynie rezerw to śmiało będzie można nazwać ten sezon sezonem cudów.
0
Dużo zależy jak najbogatsze kluby będą działały na rynku transferowym.
Np. taki Liverpool latem ma mieć przeolbrzymi budżet transferowy a Klopp z chęcią zamieniłby Firmino na Haalanda.
Najtaniej by było wymienić się z Liverpoolem - oddać im na wypożyczenie do końca kontraktu Cou, a my do końca kontraktu wypożyczylibyśmy Firmino. Barcelona dzięki temu oszczędziłaby 58mln euro amortyzacji i każdy byłby zadowolony.
PS: pamiętajmy że jeśli nie jesteśmy w stanie sprzedać dobrze Cou to wypożyczenie jest dużo tańsze.
PS2: LFC nawet bez LM w przyszłym sezonie ma większe szanse zakontraktować Haalanda ze względu na budżet transferowy. My nawet przez bukmacherów nie jesteśmy brani pod uwagę w walce o tego piłkarza - zatem ten scenariusz też jest możliwy.
2
@Elvisek "mózgu" - napisałem komentarz do użytkownika który skomentował twój komentarz - napisał głupotę to mu wyjaśniłem że się myli. Z drugiej strony jeśli nie zgadzasz się z tym co napisałem to znaczy że sam sobie zaprzeczyłeś.
0
@AxelF Czas pokaże, mam z doświadczenie w pracy z młodymi talentami i w przypadku Haalanda jest więcej niewiadomych jak chodzi o perspektywę 5 lat niż rzeczy oczywistych dla jego kariery. Z pewnością robiłby progres, ale nawet w Barcelonie grając to pierwsze 2 lata pewnie by człapał bo nie potrafi grać w ataku pozycyjnym. Jak to niemieccy agenci piłkarscy mawiają Haaland to takie kukułcze jajo może okazać się świetnym transferem Realu czy Liverpoolu, ale niekoniecznie rozwiązywać problemy ataku City Guardioli.
3
@AxelF W pełni się zgadzam, mi się wydaje że ustawienie o którym piszesz porzucił także ze względów kondycyjnych - aby tak grać zawodnicy muszą być szybcy i stosunkowo dobrze zgrani - pod tymi względami się poprawiliśmy i mamy rezultaty. Warto nadmienić że pod tym względem zespół miał olbrzymie braki o czym od samego początku w wywiadach potwarzał Koeman.
2
@Nano22 zwycięstw LM też im nie brakuje - na swój sposób tworzą historię dzisiejszych czasów, chociaz uważem że duet Xavi-Iniesta był dużo lepszy
1
@BarcaInfo z tym sprowadzeniem Haalanda jest jest z kontuzją kolana Lotka - gdbyby nie to byłby koszykarzem:)
3
"Możemy do czegoś aspirować, ale musimy kontynuować pracę" - po zwycięstwo zatem jutro!
6
@winiola Nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź - Koeman w tym sezonie buduje i lepi z gliny. Jakby normalnie Barcelona była prowadzona to zawodnicy dostawali by szansę na grę tylko gdy by byli gotowi do tego. Ze względu na to że jedyną osobą w tym sezonie była osoba Koemana która wzięła się za naprawę obecnej sytuacji to należą mu się za to brawa. Ja nie pisałem że każdy z drużyny rezerw powinien dostawać szansę na grę w pierwszej jedenastce, ale zauważ że to we wspołczesnym futbolu jest normalne i nawet w Barcelonie Araujo, Fati czy Pedri z miejsca u Koemana są pierwszoplanowymi zawodnikami w tym sezonie.
W mojej wypowiedzi chodzi o to że zawodnik przygotowany do do gry w pierwszym zespole (nie jedenastce) to taki piłkarz który po kilku/kilkunastu treningach z lepszym/gorszym skutkiem może pojawić się na boisku i budować swoją pozycję w hierarchii jak to dzisiaj robi Moriba.
Przykładowo w przypadku Moriby ta droga była dużo dłuższa - bo zanim chłopak był gotowy do gry w pierwszym zespole - Koeman musiał:
1) oglądać go z trybun
2) dawać rady aby mógł być lepszym piłkarzem i czego od niego oczekuje aby mógł grać w pierwszym zespole
3) czekać aż zrobi krok do przodu w Barcelonie B
4) następnie zapraszać na treningi do pierwszego zespołu
5) zawodnik wracał do Barcelony B aby mógł ćwiczyć to czego nauczył się w pierwszym zespole
6) gdy Koeman zobaczył u niego postęp pomimo tego że Pimienta wymagał od niego totalnie czego innego to zapraszał go do gry w pierwszym zespole i zatrybił.
Co istotne Koeman ma fajną praktykę dawania szans zawodnikom jak widzi że są gotowi - zobacz ile pracy każda ze stron musiała włożyć aby Moriba mógł zagrać.
Koeman robi nie swoją robotę bo nikt za niego tego nie zrobił - we wszystkich topowych zespołach tak to wygląda że w drużynie rezerw zawodnik jest przygotowywany, a u nas musi robić to Koeman. Od wspominanego przec ciebie Ajaxu po MC, Bayern, BVB czy PSG - wszędzie w drużynie rezerw szkoli się młodzież do grania w pierwszym zespole - u nas walczy się o wynik sportowy Barcelony B i mam nadzieję że to Laporta naprawi.
0
@Aveiro Wg mnie nawet jak Aguero obniżyłby swoje wymagania do połowy tego co zarabia aktualnie w MC to nadal będzie zbyt dużo aby być tylko rezerwowym. Depay na ten moment wydaje się najbardziej rozsądnym wyborem, a prawdę powiedziawszy biorąc pod uwagę limit płac to nawet ten piłkarz będzie wysiłkiem finansowym dla klubu. W każdym razie jeszcze raz dzięki za komentarz i za świetną roborę dla tego portalu!
1
@krzysiekgier no do Realu pasuje bardziej, ale ogólnie to bym go widział w LFC :)
@Pawel13sz Darwin Nunez to jeden z najbardziej niedocenionych na świecie piłkarzy młodego pokolenia - wg mnie jest świetny, do tego ma talent robienia czegoś z niczego:)
@greymid wiesz ja lubię się skupiać na piłkarzach Barcelony bądź takich którzy mogą w Barcelonie się pojawić. Bardziej realny serio jest Darwin Nunez niż Haaland. To że rozwija się i jest bardzo przyszłościowy to nie zmienia faktu że latem odejdzie z BVB i nie do Barcelony. Ze swojej strony liczę tylko że nie będzie to Real Madryt i tyle.
Jak Chodzi o Mbappe to najwięcej meczy w swojej karierze rozegrał i nawet w tym sezonie jako środkowy napastnik - to że jest szybki ludzie myślą że atakuje ze skrzydła, ale to jego mobilność sprawia że potrafi być wszędzie. Wg mnie nie ma co porównywać nawet go do Haalanda bo perspektywy rozwoju mają absolutnie inne biorąc pod uwagę warunki fizyczne.
Real nie zapłaci PSG 180mln euro za zawodnika z rocznym kontraktem, prędzej uwierzę że Laporta przekona Mbappe do Barcelony na darmowy transfer z kosmiczną pensją niż to że Haaland zawita w Barcelonie czy to w 2021, czy 2022 czy później. Trzea brać też pod uwagę że mogą pojawić się kolejne perły godne uwagi z biegiem czasu - w samym BVB Moukoko uważają za dużo bardziej perspektywicznego niż Haalanda.
11
Brawa dla Oscara za walkę, brawa dla Koemana że dał mu szansę - mimo wszystko fajnie by było jakby Barcelona B produkowała piłkarzy gotowych na pierwszą jedenastkę a trener pierwszego zespołu mógł w mniejszym stopniu skupiać się nad budowaniem i lepieniem z gliny jak to robi Koeman:) Warto też docenić to że ewidentnie widać że u Koemana istotne jest aby zawodnicy na bieżąco wiedzieli co robią dobrze a co źle i rozumieją dlaczego podejmuje pewne decyzje.
2
Szczerze ja bym się dziwnie czuł zamiejszczając takie artykuły na stronie wiedząc że nic z tego nie będzie. Ja rozumiem że jak Sport coś napisał o Barcelonie to warto zamieścić informację i nikogo tutaj nie atakuję bo to świetna i potrzebna praca i tak dalej, ale z psychologicznego punktu widzenia to też ciekawe zjawisko:) Nie wiem czy jest chociaż jeden redaktor tego portalu który uważa że transfer Haalanda jest realny na 1% szans.
BTW: wiadomo że Haaland to super piłkarz i bardzo przyszłościowy, ale czy jego gra bez piłki i styl grania to to czego potrzebuje Barcelona? Czysto sportowo wg mnie znienawidzony Mbappe byłby dużo lepszy, a do zgrywania piłek i gry kombinacyjnej śmiem twierdzić że nawet Lukaku by się bardziej nadawał. Wg mnie zawodnik który 80% bramek zdobywa z kontry i głównie wykańcza akcje nie jest aż taki idealny dla Barcelony która chce dominować rywala posiadaniem piłki oraz najwięcej goli strzela będąc w ataku pozycyjnym w którym Haaland średnio się odnajduje.
3
@Herbert Hahaha szkoda że nawet w Barcelonie B nie można go wykorzystać, ale co zrobić - jaki był Bartomeu takie cracki sprowadzał:)
0
@kuz polecam najnowszy podcast jak czytać ci się nie chce - Haaland na 99% nie będzie w Barcelonie, natomiast o Depaya będzie biło sie pół Europy - są 3 opcje:
1) Koeman namówi Laportę na Depaya ale nie będzie łatwo
2) Laporta sprowadzi doświadczonego napastnika przed piłkarską emeryturą
3) Koeman wybierze sobie na cel taniego perspektywicznego dzieciaka którego zbuduje
0
@QuentinTarantino o fuck, przeleciałem w telefonie na szybko nazwiska i pomyślałem że Jordi Farre jest też w zarządzie - bo z Solerem wcześniej pracował:) hehe punkt za uwagę:)
8
Jak zawsze fachowo i wielowymiarowe spojrzenie na temat - brawo - każdy wniosił płynnie swoje spojrzenia na temat i nawet jak były totalnie różne opinie bardzo przyjemnie i merytorycznie się tego słuchało.
Jeśli chodzi o doświadczonych zawodników do ataku mam nieco inne spojrzenie na temat - w holenderskiej prasie podkreślają przykładowo że Koeman to trener który woli postawić na mniej znanego napastnika którego sam zbuduje, niż będzie zmieniał styl grania doświadczonych zawodników przed piłkarską emeryturą.
O ile oczywistem jest ze temat "Haaland w Barcelonie" jest w 99% nierealny, a temat "Depay w Barcelonie" w sytuacji gdy będzie się o niego biło pół Europy również jest delikatnie mówiąc nieoczywisty to uważam że nawet świetny pomysł zatrudnienia nawet na rok-dwa Iago Aspasa nie musi być dla Koemana najlepszym wyborem. Pręczej uwierzę że Koeman namówi Laportę aby zrobił wszysko aby sprowadzić Depaya lub innego młodszego dobrze zapowiadającego się napastnika który będzie w przystępnej cenie niż zawodników którzy są u schyłku kariery bądź swoimi osobowściami mogą zaburzyć hierarchię w zespole.
BTW: zawsze śmieszą mnie użytkownicy którzy komentują podcast w krótszym czasie od publikacji niż czas jego trwania:) a polecam je słuchać w całości bo są bardzo wartościowe:)
4
@WaFen hahahaha ogarnij się - polecam poczytać trochę na temat tego co robi Koeman z młodzieżą, jak przygotowuje ich do gry oraz jak długi to proces i ciężka praca dla każdej ze stron. Od La Masii do Barcelony B jest bardzo długa droga, a pomiędzy Barceloną B a pierwszym zespołem jest przepaść szkoleniowa. Piszesz jak 5-letnie dziecko albo gracz FIFY że wstawiasz do składu i grają... tak to nie działa.
To nie jest kwestia dania szansy a przygotowania zawodników do gry w pierwszym zespole. Młodzi zawodnicy których bierzemy do pierwszego składu głównie pochodzą z Barcelony B zatem skupmy się na nich - i zobacz z kogo usług Koeman korzysta:
1) Mingueza był tylko rezerwowym w Barcelonie B, chciał odejść gdzieś na wypożyczenie aby zacząć grać - nie licząc wyprowadzania piłki wszystkiego czyli dorosłego grania nauczył się i nadal uczy w pierwszym zespole u Koemana
2) Araujo był kluczową postacią Barcelony B - ale bliżej mu było do miśka z Anglii który wybija piłki i czyści pole i takie kluby latem się o niego starały - w pierwszym zespole rozwija się aż miło na wielu płaszczyznach - sam w wywiadzie dla BarcaTV powiedział że dorosłego grania nauczył go Koeman
3) Collado - progres rozwoju w tym sezonie zbiegł się z treningami z pierwszym zespołem. Koeman krzyczący z trybun na meczu Barcelony B "jesteś pomocnikiem, atakuj jak pomocnik" właściwie podsumowuje przepaść pomiędzy tym czego wymaga od zawodników trener Barcelony B a czego chce Koeman od zawodnika w pierwszym zespole. Od nowego sezonu będzie grał w pierwszym zespole, a pomysł Koemana na niego jest wielką zagadką, bo jeśli zostanie Dembele i Trincao będzie ciekawie.
4) Moriba - ma całkowicie inną rolę w Barcelonie B, czego inego wymaga od niego Koeman - mało tego - w Barcelonie B Moriba jest tylko jednym z wielu, można by było nawet stwierdzić że marnuje się jego talent tam i nie chodzi o grę w 3 lidze
5) Puig - ma ciężko bo w Barcelonie B powinien być oduczony podwórkowego stylu grania. Brak warunków fizycznych też można nadrobić ale to wieloletni proces, który został przespany albo przez zawodnika albo przez sztab szkoleniowy.
6) Konrad - nadwyrost dostaje zaproszenia na treningi z pierwszym zespołem, nie robi progresu, aż wierzyć się nie chce że przez ostatnie 6 miesięcy nie jest w stanie minąć na szybkości przeciwnika w sposób efektywny czyli dający coś własnemu zespołowi - tym powinna zająć się Barcelona B, ale nie - wyznaczyli mu rolę człowieka robiącego zamęt i udawajmy że szkolimy młodzież w drużynie rezerw.
7) Fati - biorąc pod uwagę jacy trenerzy Barcelony go szkolili to (Koeman, Valverde, Setien i Silva) to za Koemana ma najlepsze statystyki i efektywność gry bo jest szkolony pod kątem ciągłego rozwoju a nie tylko wyniku sportowego. Koeman na siebie brał wyniki sportowe, ale chciał aby młodzi się rozwijali. Należy pamiętać że są trenerzy którzy nie mają czasu szkolić młodzieży gdyż obiema rękami trzymają stołek z przyklejoną karteczką "wyniki sportowe". Dobrze że do Pimienty nie trafił bo aż strach pomyśleć gdzie by go boisku ustawił.
Podsumowując nie pisz głupot bo to nawet nie jest śmieszne, a prowokacja też słaba - Zobacz jak wiele pracy nasza młodzież i Koeman w tak krótkim czasie musieli zrobić aby być w miejscu w którym aktualnie się znajdują. Nie wymieniłem wszystkich młodych ale każdy ma podobną historie i każdy zamiast być przygotowany do drużynie rezerw do wielkiego grania musi być dodatkowo przygotowywany przez Koemana bo o ile pozyskiwanie talentów działa w naszym klubie dobrze to przygotowywanie do gry w pierwszym zespole leży i mam nadzieję że Laporta to wyprostuje.
Jak sobie poczytasz i zobaczysz jak to wygląda w takim Ajaxie czy BVB, gdzie na każdej pozycji mają młodzieżowy backup to zobaczysz jak mocno się mylisz.
0
@BarcaInfo no i super, jak się nie uda to chociaż niech podbiją cenę konkurencji.
1
@Pilka_jest_okragla no to już chyba nie zagra tych 10 meczów - kosmiczny koszt z dzisiejszej perspektywy.
3
@FC1899Barca dla kibiców by była super - styl ragafaja na ulicy fajnie wygląda bo ma sznyt lifestylowy no i + za nawiązanie do Camp Neu i Sagrada Familia na grafice.
38
@BarcaInfo prawdziwy Dest będzie od nowego sezonu - nie oszukujmy się chłopak od 2 lat nie miał okresu przygotowawczego, dzisiaj zdobywa szlify ale będzie z niego wielki piłkarz - przynajmniej mam taką nadzieję że widać w nim chęci do rozwoju i zaciekłość w grze.
9
@BarcaInfo technika, szybkość + kpyto - można powiedzieć że dzieciak zdecydowanie jest godny uwagi.
0
@QuentinTarantino przy gwarancjach bankowych pomogli, swój wkład mieli. Do tego uważam że Ferre miał kilka bardzo fajnych pomysłów odnośnie zwiększenia przychodów Barcelony. Wg mnie patrząc ogólnie na ich podejście do Barcelony i czyny oraz słowa są mimo wszystko pozytywnymi postaciami o czym świadczy podejście do nich Laporty.
0
Soler i Ferre w składzie mi się podobają, mam nieodparte wrażenie że jeszcze kiedyś odegrają istotniejszą rolę w Barcelonie.
1
Prawda jest taka że to kryminał że tacy zawodnicy w Barcelonie B albo nie grają albo grają na nie swoich pozycjach. To też kolejny przykład porażki piętna wygrywanie nad indywidualnym szkoleniem pod potrzeby pierwszego zespołu. Za sezon lub dwa może być wielkim pilkarzem.
7
@paweldunajecfcb Ja jestem gospodarczym patriotą i mi się ta akcja się nie podoba bo preferuję kupowanie w Polskich firmach.
Warto nadmienić że polskie stacje to: Orlen,Lotos,Bliska,Moya,Huzar,Pieprzyk - jeśli ktoś popiera dobrze by było jakby też kupował w innych Polskich firmach. Wg mnie są inne sposoby wywierania wpływu politycznego na rządzących idiotów niż nie kupowanie produktów od Polskich firm, które zatrudniają Polaków.
3
@BarcaInfo żeby było śmieszniej - za parę lat będzie mógł powiedzieć - kiedy byłem dzieckiem zacząłem grać w pierwszym składzie Barcelony:)
8
@marcin000019 Piotr Żyła: "hehe hehe"
9
Jakiś ten wywiad nieproporcjonalnie miły i łagodny do przeciwnika z którym przyjdzie nam się mierzyć. Mimo wszystko Alguacil to bardzo stonowany i rozsądny człowiek, a jego słowa cieszą:)