1

Nie ma szans:
1) nie stać nas
2) niemieckojęzyczne kluby mają większe szanse
3) mamy inne priorytety na ten moment
4) Nie wiemy czy zawodnik marzy o grze w Barcelonie - Laporta chce aby nasza młodzież marzyła o grze w Barcelonie

0

@Pawel13sz To zależy czy patrzymy racjonalnie na źródła pozyskania pieniędzy na transfer:
1) Jeśli liczymy na zysk z transferów - to niemożliwe, wiele zawodników którzy odejdą to zawodnicy na których nie da się zarobić - np. Umtiti, Pjanic, Grizi, Cou
2) Jeśli liczymy na kredyt - żaden bank nie da Barcelonie kredytu do momentu spłaty zadłużenia krótkoterminowego - przesunięte zadłużenia krótkoterminowe nadal nimi pozostają i nie rozwiązują problemu - dlatego Barcelona nie miała pieniędzy na pensje na początku roku bo kredyt był jej odmówiony z tego powodu.
3) Czy jest cień szansy? Jest ale tylko pod jednym warunkiem - potrzebny jest sponsor który będzie zaangażowany w większościowym stopniu w ten transfer. Przykładowo może być Nike, które ma wieloletnią umowę z Barceloną, a Messi generuje 85% sprzedaży nameingowej - Nike może nie podobać się marketingowa "2" w postaci Griezmanna - i może zainwestować np. w piłkarza, który z perspektywy 2-3 lat może być twarzą projektu sportowego. Problem jest też taki że w środowisku reklamowo-marketingowym musi być to piłkarz który ma mistrzostwo świata, wygraną złotą piłkę lub sukces globalny bo Barcelona to produkt globalny - to jest największy problem, gdyż globalne rozwiązania wymagają także doświadczonych zawodników, którzy wieloletnio przewijają się w mediach. Mimo wszystko wiem że jest szansa na Haalanda bo jesteśmy w sytuacji której sponsorzy boją się najbardziej - czyli ewentualnego odejścia Messiego - partnerzy ładują miliony w klub i po odejściu Messiego także mogą bać się dramatycznego spadku sensowności inwestowania w klub, zatem mogą być zainteresowani zarówno przedłużeniem współpracy klubu z Messim, jak i doinwestowaniem w kolejnego piłkarza który sprawi że Barcelona będzie lepsza sportowo a Messi zostanie. To biznes, takie rozwiązania od kilku lat pojawiają się w całej Europie ale nie mówi się o tym głośno. Jest szansa ale na połowę Haalanda musielibyśmy skądś wziąć pieniądze bo przykładowo Nike nie zainwestuje więcej.
@Murazor - w 100% się zgadzam, to trudny temat, ja nie nastawiam się na zysk ze sprzedaży Griezmanna - każed rozwiązanie przy którym klub nie dopłaca będzie dobre.
@Coutinho007 - z pewnością chodzi o amortyzację
@LatajacyHolender - podałem przykład piłkarza który rozwiązuje jakiś problem, Dybala to nie jest materiał który cokolwiek rozwiązuje w składzie Barcelony.

9

Podsumowując oczywiste oczywistości znane kibicom od kilku miesięcy:
1) najdroższy transfer w historii Barcelony jest zjadany przez młodego Pedriego
2) trudno będzie go wypożyczyć ze względu na wysoką pensję
3) trudno będzie go sprzedaż za kwotę na której Barcelona może coś zarobić
PS: pojawienie się na boisku Cou w końcówce sezonu może być też prośbą Laporty aby pokazał się potencjalnym kupcom - wątpię aby Koemanowi to się podobało ale może nie mieć wyjścia.

0

specjaliści z La Rambli cieszyli się jak odchodził bo grał słabo w Barcelonie B, a po wyborach Koemana widać ze trzeba patrzeć na talent i potencjał do poprawy, a nie tylko czy błyszczy w młodzieżowym zespole.

1

@Coutinho007 wiadomo że sprzedaż Griziego za 72mln daje nam zysk, ale wymiana np na Lautaro Martineza ma większy sens na zasadzie wypożyczeń do końca kontraktu. Lautaro jest to 2023, a Griezmann do 2024 - jest win win, ale Dybala to żart.
Dziennikarzy widać że ponosi bo teraz każdego argentyńczyka pod Leo będą wymieniać.
@totalcrack Jaki idiota zgodzi się wymienić De Ligta na Cou... musielibyśmy drugiego Cou dorzucić.

11

Jak Pjanic dołował w Juve, tak samo będzie dołował Dybala - można wiele powiedzieć o Grizim ale Dybala nie jest od niego lepszy.
Skupmy się na sprzedaży - celem może być np Haaland albo inne dobre inwestycje a nie 27-latek który przestał się od 2 lat rozwijać.

1

dziku kochany tęskniliśmy:) i nie kop już ławek więcej:)

4

@Norbi2021 w sumie prawda:) tekst "głupio myślą to i głupio piszą" w punkt i bardzo mi się spodobał.
Przypomniała mi się jedna z książek Pałkiewicza gdzie będąc w Agadirze rozmawiał z handlarzem wielbłądów i ten go się spytał jak dużo czasu potrzebował aby dostać się do Agadiru - Pałkiewicz odpowiedział że przyleciał w 1 dzień, - na to handlarz mówi "ja ze swoimi wielbłądami do Agadiru idę 30 dni - a co ty robisz przez kolejne pozostałe 29 dni?" - podobnie jest z dziennikarzami - błądzą i wymyślają aby gazeta sprzedawała się także przez pozostałe 29 dni.

2

@FDJ z oceną zawodników po meczach też wstrzymasz się do końca sezonu? Wg mnie za dużo sobie obiecujesz - co dla ciebie oznacza "wszystko możę się zaraz posywać" - kierunek rozwoju zespołu jest obrany od dawna, młodzież robi kolejne kroki w pierwszym zespole, a kolejni młodzi pod okiem Koemana jak np Collado dostosowują się do wymagań pierwszego zespołu.
Forma młodzieży jest sinusoidalna i to jest normalne - każdy od Desta, Araujo, Minguezy, Pedriego, de Jonga, Moriby itd może zawalić mecz i co w takiej sytuacji? Messi może nie strzelić nawet 3 karnych w meczu Realu i co z tego? Koeman idealnie wyważa proporcje aby minimalizować wahania formy młodzieży ale czy zespół wygramy z Realem 5:0 czy zremisujemy 2:2 to nie ma znaczenia z punktu widzenia w jaką pracę wykonuje bo robi to świetnie.
Realia są takie że wygrywając nawet tylko puchar to jest nie do ruszenia bo zespół się rozwija, a zawodnicy stoją za nim murem.

6

Taaa, uwierzę jak zobaczę, ostatnią oficjalną informacją Laporty było to że zrobi audyt aby poznać sytuację finansową Barcelony oraz że zapozna się z ofertami na sprzedaż projektów technologicznych - reszta to pudelek.pl

0

@Sawik_10 Nie wiem czemu pogarszasz naszą obronę Emersonem - przecież to piłkarz minimalnie lepszy od Montoya w Betisie. Zarówno Dest jak i Roberto grając jedną nogą zjadają go sportowo i taktycznie, już nie wspominając że Emerson absolutnie nie pasuje do Barcelony...

1

@Qaz123 w artykule jest jednoznacznie napisane "Betis będzie mógł wykupić gracza za 9 milionów euro w takim samym okresie"

3

@FDJ nie polecam iść ścieżką @FutbolToMagia , poza tym jeśli Koeman jest taki słaby to jakim trenerem jest Xavi... (to pytanie retoryczne). Ja oceniam pracę Koemana w Barcelonie i biorąc pod uwagę że za jaja wziął wszystkich od Barcelony B po Messiego, ma posłuch i wizję gry zespołu to nie można powiedzieć że jest słaby lub średni jak mamy szansę na mistrzostwo i puchar, a przed sezonem eksperci wróżyli Barcelonie top4 nie ze względu na trenera a mizerną kadrę.

2

@FvZ89 zagrali bardzo dobrze w rewanżu z PSG - aktualnie wszystkie zespoły La Ligi są poniżej poziomu PSG, Bayernu czy Manchesteru City - wg mnie zdecydowane zwycięstwa z Sevillą i dobry mecz z PSG sprawi że uwierzą że pokonanie Realu i Atletico jest bardzo możliwe.
Biorąc pod uwagę aspekt psychologiczny jak chodzi o rywalizację bezpośrednią to zespoły z Madrytu mogą mieć więcej obaw.

0

Nie wierzę... nawet na Emersonie będzie ciężko zarobić, dramat po prostu - wychodzi na to że najlepsza opcja by była jakby to Betis od nas go odkupił za 9mln i problem z głowy.
PS: dziwię się że ktoś chce sprawdzać w Barcelonie każdego, dosłownie każdego po metryce - z tego co kojarzę to teraz prezydentem jest Laporta a nie Bartomeu i nabory do cyrku już się skończyły. Emerson nie pasuje swoim stylem grania do Barcelony, nie posiada umiejętności ani jego perspektywa rozwoju nie napawa także optymizmem - chciałbym się mylić ale to miał być zakup pokroju Yerrego Miny, czyli zawodnik do lekkiego ogrania i sprzedaży.
PS: Traktujmy Barcelonę poważnie i jeśli chcemy walczyć o najwyższe cele to nie szukajmy rozwiązań które pokonały w walce o skład Betisu mocarnego Montoyę, a zawodników którzy są godni reprezentowania Barcelony. Jak na ten moment to Roberto grając jedną nogą bez okresu przygotowawczego zjada Emersona.

1

@Dzemix111 piękne, a ta ciemniejsza to cudo!

0

@jeyx77x nic się nie wydarzyło abyśmy wychodzili na prostą. Jak Barcelona kogoś sprzeda, jak pozyska kolejnego sponsora lub będzie info że odroczylismy płatności na później to będzie postęp. Dzisiaj zbieramy jeszcze marketingowe baty za barcagate, musimy poczekać na audyt i dowiedzieć się za ile skapitalizujemy projekty technologiczne.

0

@Pietraszko nie siej dezinformacji, to dziennikarskie plotki nic więcej. Jeśli Messi zostanie to po trofea bo odzyskał radość z gry.

3

@Messibestplayerintheworld Dani pozamiatał!

6

Świetna wiadomość. Aż strach pomyśleć jakiego potwora stworzy Koeman jak dalej tacy zawodnicy jak Fati, Araujo, Moriba, Pedri i reszta żolnierzy dalej będzie się tak rozwijała a zdrowie na to pozwoli.

11

@FDJ biorąc pod uwagę co zrobił z tym zespołem od początku sezonu to okaże się czy jest dobry czy bardzo dobry. W wielu kwestiach się zgadzamy jak czytam komentarze ale trochę zbyt skrajny zakres oceny trenera masz. Trofea są ważne ale ocenie podlega cały sezon a nie np jeden mecz ligowy.

11

Skończcie pisać głupoty że PSG przedłużyło umowę z di Marią bo to kolega Messiego. Przedłużyli mu umowę bo gra dobrze i przyda im się sportowo jeszcze.
Messi odzyskał radość gry bo zobaczył że mamy perspektywiczny zespół i trenera który ogarnął ten personalny burdel. Osoba Laporty to tylko dodatkowy plus aby Leo został, ale największą zmianę przeszedł cały zespół, który zobaczył że może wygrać z każdym w Hiszpanii, jest waleczny i może być niedługo dużo lepszy.

1

Po dzisiejszym przeglądzie prasy można jednoznacznie stwierdzić że żadna z redakcji nic nie wie:
1) Laporta mówił że po audycie zaproponuje ofertę Messiemu
2) Messi zostając będzie chciał wygrywać trofea - nie wierzę po wywiadach z ostatniego roku że będzie naciskał na Aguero. Jeśli przyjdzie Haaland przyjście Aguero jest absolutnie bezsensowne
3) Koeman ma większy szacunek i posłuch niż nam się wydaje - zdaniem specjalistów jego zdanie o preferencji Depaya przy Aguero zamyka temat
4) Dzisiaj tylko dziennikarze z Madrytu robią zamęt z Nagelsmannem.
5) Powinniśmy trzymać kciuki za powrót Ronaldo do Realu - lepszy już nie będzie, zablokuje ewentualny rozwój innego zawodnika, a z pewnością będzie drogi w utrzymaniu.

2

@Vebrol wyhajpowany jest strasznie, gdzie te topowe kluby które walczą o taką perłę? Na filmach nie robi wrażenia, a jak zaczerpnąć szerszej wiedzy to jest jeszcze gorzej.

3

Pozostaje się tylko podpisać pod tymi słowami. Opinia na temat Koemana w punkt

1

Serio ja nie widzę nic głupiego w tym co mówi a tym bardziej by go wyśmiewać. Może mówi oczywiste oczywistości ale w czym jest problem?

1

@Kgorecki2500 Lewica albo nikt z tego zestawienia. Jako osoba wykształcona, znającą kilka języków, mieszkająca w różnych częściach Europy i mająca znajomych o różnych kolorach skóry to Polskie partie polityczne odstają od standardów praktycznie na każdej płaszczyźnie od mentalnej po zabobony. Jeśli musiałbym wybrać to by była Lewica bo uważam że np PiS sprawia że jesteśmy pośmiewiskiem Europy, a ponadto uważam że pieniądze u ludzi powinny wynikać z pracy a nie PRL-owskiej jałmużny Państwa. Państwo może wspierać obywateli, ale nie może promować patologii, bezrobocia i mentalnie cofać swoich wyznawców do średniowiecza mówiąc że jest to fajne.

14

Hmmm tylko Alba, Busi, do Jong i Messi mają ocenę powyżej 6 za jeden z najlepszych meczów w sezonie, gdzie długimi fragmentami dominowaliśmy zespół sportowo lepszy od naszego. Oceny zawodników jak byśmy zremisowali z Cadiz, ręce opadają. A gdzie docenienie gry zespołu jako kolektywu, gdzie docenienie waleczności, statystyki to jedno ale nie wszystko.

1

@Tomo1989 tak Laporta uwielbiał jeszcze wczoraj Nagelsmanna a dzisiaj Gila - jutro będzie uwielbiał Haalanda i pojutrze babkę Kiepską - świetny news, świetne źródlo - jak wszystko ostatnio bardzo wiarygodne. Gil ponoć wielki talent ale nikt jeszcze nie widział wielkich umiejętności na boisku w jego wykonaniu - piłkarz widmo:)
Parafrazując jeden z filmów Vegi "nie każdy facet z widłami to Zeus" - uważam że nie każdy drobny piłkarz z niezłym zwodem to Messi :)

0

@Rastafarnianin dla mnie może mieć i nr 69 byle nadal się rozwijał jak do tej pory:)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?