1

Czego by nie powiedzieć kasa jest potrzebna nawet jeśli kapitalizować trzeba bardzo przyszłościowe projekty.

6

@Coutinho007 mogę się zgodzić, ale i tak gra lepiej na skrzydle niż Grizi czy Cou... Żeby było śmieszniej - jeśli zdobędziemy mistrza i puchar po takim armagedonie przez cały sezon na różnych płaszczyznach - nasz Martin na zawsze wpiszę się w historię Barcelony, czego jemu i nam wszystkim życzę!

24

Kto jak kto ale uczciwie trzeba przyznać że swoją historię w kilku momentach napisał w tym sezonie. We wszystkich rozgrywkach 7 goli i 4 asysty zrobił - może nie jest zawodnikiem o jakim wszyscy marzymy, ale braku waleczności oraz starań grania na granicy swoich możliwości nie można mu zarzucić.

0

@KORTIS Chcą wygrać bo chcą pokazać swoją wyższość piłkarską - na dzień dzisiejszy sportowo są mocniejsi, ale my jesteśmy bardziej perspektywiczni. Poziom La Ligi mocno spadł, w Europie trzeba czegoś więcej. Wg mnie mecz będzie wyrównany i każdy może wygrać, chociaż w tym meczu bukmacherzy i tak większe szanse na wygraną dają PSG.
Jako kibic będę wierzył w zwycięstwo do końca ale osobiście bardziej się cieszę że mamy szanse na mistrzostwo i puchar. Ze zdrowym Fatim i bez przypadkowych przechodniów jak Fernansdes czy Pjanic w przyszłym sezonie możemy w Eurpie odegrać większą rolę, ale to nie jest chyba ten moment, szczególnie przy tylu nieszczęściach ostatniego roku.

0

Dobra konferencja bez bezsensownych komentarzy i bicia piany - jedno jest pewne zespół będzie walczył, a ważny ligowy mecz kilka dni później jest tylko z Huescą. Jeśli wygramy to napiszemy piękną historię, jeśli nie wygramy to trudno - dzisiaj sportowo jesteśmy gorsi, ale za to bardziej perspektywiczni - ważne że mamy szanse na mistrzostwo i puchar.

5

@Maykello Guardiola będzie zainteresowany jak Fati, Dest, Araujo, Mingueza, Collado, Moriba i reszta młodzieży będzie miała 24-26 lat, a Barcelona do tego będzie posiadała wielomilionowy budżet transferowy. Wtedy Xavi też będzie zainteresowany i inni trenerzy.
Fajnie by było widzieć Pepa w Barcelonie ale trzeba docenić że w tych ciężkich czasach mamy Koemana który stawia na młodzież, zespół się rozwija, a my nadal mamy szansę na mistrzostwo i puchar. Bez pompowania balonika ale jeśli by się to udało - to Koeman będzie uznany za cudotwórcę.
Wyobraź sobie że z każdym miesiącem gra naszego jest coraz lepsza, młodzież coraz bardziej doświadczona - jeśli my na tym etapie mamy szansę na 2 trofea to co będzie od nowego sezonu jak zdrowi będą Fati czy Araujo, a w zespole nie będzie przypadkowych przechodniów jak Pjanic czy Fernandes.

26

Ja tam widzę dmuchanie balonika oraz wzbudzanie nadziei wśród januszy sukcesu, którzy już składają literki aby wyżyć się na forum.
Prawdziwi kibice Barcelony będą wierzyć w swój zespół, nawet jak jest 5% szans, ale co najważniejsze to bez względu na wynik końcowy nadal będą kochać swój zespół bez szydery i obrażania.
Ewentualne wyeliminowanie PSG to by było miłe zaskoczenie, ale jestem dumny z Barcelony że przy armagedonie finansowo-prezydencko-personlanym oraz przy tylu kontuzjach oraz brakach kadrowych na kilku pozycjach my nadal mamy szanse na mistrzostwo i puchar Hiszpanii!

3

@Barcelonista94 nic bardziej mylnego - zobacz ile Koeman i jego asystenci wkładają pracy w rozwój młodych zawodników - na przykładzie Moriby od kiedy jest zdrowy krok po kroku jest budowany od doradztwa w trakcie meczów Barcelony B, po poprawę w grze w Barcelonie B, następnie treningi z pierwszym zespołem, kolejną poprawę w grze w Barcelonie B a kończąc na realnym graniu w pierwszym zespole. Te dzieciaki są przygotowywane przez Koemana do wielkiego grania - Moriba nie dostał 5minut z Alaves - on zagrał w 2 meczach z Sevillą wiele minut. Podobnie jest z Collado i Konradem - dostaną szansę jak Koeman będzie pewien że sobie poradzą aby nie narażać ich na krytykę bądź przekreślać drogę do pierwszego zespołu. Bierz pod uwagę że mówimy o zawodnikach którzy byli wiele czasu i poważnie kontuzjowani, którzy musieli olbrzymią ilość czasu poświęcić po kontuzjach aby wrócić do formy sprzed kontuzji, a mówimy jeszcze o etapie rozwoju i wydobywania tego co najlepsze w trakcie treningów z pierwszym zespołem i w siłowych meczach 3 ligi. Wg mnie i wg wywiadów młodzieży dla BarcaTV Koeman przygotowuje ich do gry w pierwszym zespole i oni widzą że mają szansę jakiej od lat w Barcelonie młodzież nie miała.

0

@Rourke zgadza się - bardzo niepokoiłem się, a teraz bardzo się cieszę - to świetna wiadomość:)! Miałem niejednoznaczne zdanie na temat automatycznych przedłużeń umów bo z różnych źródeł czytałem że nie wszystkich zawodników Barcelony B one dotyczą ale wychodzi na to że miałeś racje - przynajmniej jeśli chodzi o tych zawodników na którym nam kibicom najbardziej zależy.
Collado, Dembele czy Trincao to zawodnicy o podobnych profilach piłkarskich - w pełni się zgadzam że jeśli nie odejdzie Trincao to Collado może być wypożyczony. Ale możliwe są jeszcze 2 inne rozwiązania:
1) Jeśli Dembele będzie miał wygórowane oczekiwania finansowe to będziemy musieli się rozstać gdyż latem będzie ostatnia szansa aby na nim zarobić. Jeśli otrzymamy za niego pieniądze przewyższające ostatnią ratę amortyzacyjną to pewnie się rozstaniemy. Jeśli Laporta mówił że nie chce negocjować obniżek pensji to będą odejścia, koncepcja wymiany Collado za Dembele wpisuje sie w scenariusz.
2) To spekulacja ale możliwy jest także powrót Collado do pomocy - został odesłany na skrzydło w Barcelonie B bo był bardziej wszechstronny od Orellany. Schreuder kiedyś powiedział że na jednym z treningów był testowany na pomocy obok de Jonga i Pedriego. Wg mnie Collado jest tak mocno wszechstronnie utalentowany że w przypadku Koemana który ma dobrą rękę do młodzieży to bardzo wiele jest pozycji na których może grać. Jeszcze przypomniało mi się że kibice słyszeli w trakcie jednego ze styczniowych meczy jak Koeman swoim donośnym głosem krzyczał do Collado coś pokroju "jesteś pomocnikiem, atakuj jak pomocnik".
Bez względu na wszystko świetną wiadomością jest że Koeman widzi go w pierwszym zespole.

0

@FutbolToMagia o i jednak możemy się zgadzać :) miłego dnia

6

Podsumowując tematy z Madrytu gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Odnosnie transferów wystarczy Garcia, emerytom podziękujemy, a młodzież ma doświadczone punkty odniesienia przy których może się rozwijać jak Pique czy Messi.
Biorąc pod uwagę że w Nowym sezonie może być dostępny Fati czy przyjść Depay, a nasz zespół nadal będzie się rozwijał to przyjście Aguero z bardzo wysoką pensją jest zbędne i szczerze nie wierzę - to nie typ zawodnika który preferuje Koeman, gdyż jego poruszanie się po boisku może być zbliżone do Griezmanna, a nowa Barcelona chce bazować na szybkości.

1

@Coutinho007 tego nie wiemy dokładnie, Moreno mówił o 2 bardzo młodych zawodnikach którzy mieli trafić do Barcelony B ale ostatecznie z powodu przerwania negocjacji podpisali nowe umowy z Ajaxem. Dziennikarz jest blisko i Ajaxu i Barcelony zatem wydaje się wiarygodny.

4

Oczywiście że nigdy nie można skreslać Barcelony ale denerwują mnie opinie ziutków jakoby przegrana w pierwszym meczu była przypadkowa lub wypadkiem przy pracy wynikającym że złego nastawienia zawodników. Domyślam się że te osoby będą jeździły po zespole i trenerze po meczu i już się gotuję.
Ja kocham i wierzę w Barcelonę ale gołym okiem widać że piłkarsko dzisiaj jesteśmy gorsi od Bayernu, MC czy PSG, ale mamy perspektywy by być dużo lepsi.

3

Serducho będzie wierzyło do końca, rozum mówi że to nie ten moment w cyklu życia zespołu aby zrobić tak wielki skok jakości piłkarskiej by wyeliminować PSG.

3

Spoko oceny ale w moim mniemaniu Lenglet jest bardzo niedoszacowany. Wydaje się że swoimi interwencjami zaczyna udowadniać że wraca na właściwe tory, widać że jest pewniejszy i lepiej skoncentrowany, nawet pozwolił sobie na kilka wyjść dobrze rozgrywając piłkę. Oceniajmy mecz a nie sezon, w tym meczu był najlepszym SO..

1

@BarcaInfo dlatego warto aby Barcelona wspierała też ultrasów, nie skrajnych, ale tych co robią atmosferę i żyją życiem klubu. Pamiętam czasy jak kiedyś na stadionie Barcelony po golu kibice szaleli z radości - wszyscy szaleli. Prawie 2 lata temu zanim zaczął się covid jak byłem na meczu to po golu Messiego było minimalnie głośniej bo kilkaset osób wokół miało telefony w rękach i w ciszy nagrywali radość Messiego...

2

Oby obyło się bez kontuzji i nie pozwalał na zbyt ostrą grę.

1

@slayer Na dzisiejsze czasy jest idealnym trenerem. Tak jak przyszedł do Barcelony to ludzie patrzyli na Valencię czy Everton - ja patrzyłem na aspekt pracy z młodzieżą. To że potrafi wygrywać pokazały jego mistrzostwa, puchary i superpuchary zespołów które prowadził, ale w aspekcie dawania szans młodym i nazwisk które wypłynęły w wielki świat piłki nożnej można było spodziewać się że będzie stawiał na młodych oraz niekoniecznie oczywiste dla kibiców rozwiązania. Był też dobrym wyborem bo od czasów boiskowych charakteryzował się charyzmą, twardym charakterem i empatią wobec ludzi z którymi współpracuje - w odróżnieniu przykładowo od Setiena to ponoć od pierwszego treningu nie było lewizny bo był osobą wzbudzającą posłuch.

0

@david89 Jest kilku dziennikarzy katalońskich (którzy są kibicami Barcelony) którzy wspominali że po sezonie więcej będą mogli powiedzieć więcej w temacie Suareza, Planesa czy Puiga - no zobaczymy - na ten moment to są gdybania, ale pewne elementy tej historii, które są października z biegiem czasu coraz bardziej się zaczynają potwierdzać.

7

@PatrykGhost i @Krzeczo - nie ma jednoznacznych opinii odnośnie Suareza, jednak najbardziej racjonalna jest historia katalońskich kibiców i całkiem nieźle argumentują ciąg przyczynowo-skutkowy:
1) Bartomeu planował pozbyć się Suareza i ta decyzja była podjęta.
2) Koeman zgodził się pod warunkiem że w jego miejsce przyjdzie Depay.
3) Bartomeu zgodził się na Depaya i negocjacje z Lyonem się zaczęły. Sam Depay znając ciężką sytuację finansową klubu zgodził się na pensję za jakieś śmieszne pieniądze dopiero wypłacone pod koniec sezonu.
4) Koeman publicznie na konferencjach prasowych zaczął walczyć o Pedriego mówiąc że jest nim zauroczony i że jest przyszłością Barcelony. To było niewsmak Bartomeu bo chciał go sprzedać do Bayernu. Salihamidzic potwierdził w wywiadzie że Pedri był już prawie zawodnikiem Bayernu, ale ostatecznie nie doszło do tranzakcji.
5) Koeman ogłasza że zawodnicy jak Alenia i Puig powinni grać na wypożyczeniu - z tego też nie był zadowolony Bartomeu - bo od kiedy Puig poszedł do Bartomeu walczyć o to że nie chce grać na wypożyczeniu to zacząły się schody. Na spotkaniu Puiga i Bartomeu uczestniczył też Planes.
6) Następnego dnia Puig ogłasza że zostaje w Barcelonie mając zapewnienia Bartomeu że nikt go z klubu nie ruszy.
7) Bartomeu przestaje kontaktować się z Koemanem odnośnie transferów - upada temat Garcii, upada temat Depaya, upada temat Wijnalduma, upada temat dwóch zawodników ze szkółki Ajaxu.
8) Koeman nie mając możliwości kontrolowania spraw transferowych sam bezpośrednio kontaktuje się z zawodnikami - i im przekazuje na kogo liczy a na kogo nie, gdyż zamęt medialny na giełdzie nazwisk sprawia że morale zawodników spada oraz że nie wiedzą komu ufać.
9) Letnie okienko się skończyło, Planes z biegiem czasu zaprzyjaźnił się z Koemanem - tutaj mogło dojść do wycieknięcia informacji np o kablowaniu przez Puiga itd. O przyjaźni może także świadczyć fakt że byli przyłapani przez dziennikarzy na wspólnym czasie wolnym oraz fakt że czasami razem oglądają mecze Barcelony B na trybunach.
10) Nie zmienia to faktu że bardzo możliwe że kartą przetargową Koemana miał być Depay, lecz Bartomeu oszukał go nie sprowadzając go za Suareza. Być może to była kara za udaremnienie sprzedaży Pedriego czy sytuację z Puigem, ale największym poszkodowanym w tej sytuacji była Barcelona oraz sam Koeman, któremu zarzucano skreślenie Suareza oraz brak "9", a prawda była nieco inna. Sam Suarez mówił że jego odejscie to wina Bartomeu a nie Koemana. Koeman nie miał prawa wkraczać w tematykę finansów Barcelony ale mał możliwość wyznaczenia taniego zawodnika w postaci Depaya i został oszukany.

2

@BarcaInfo Są 3 opcje:
Laporta: Czym różni się Perez na parapecie od Pereza na dachu
Koeman: Energią potencjalną!
lub
Laporta: wiesz co robi kibic realu po tym jak wygra puchar hiszpani?
Koeman: nic bo taka chwila nigdy się nie zdarzy
Laporta: wyłącza ps3 i idzie spać
lub
Laporta: Jaka jest różnica po między psem lezącym na drodze a kibicem Realu leżącym na drodze?
Koeman: Przed psem są ślady hamowania.

0

warto odnotować że był jedynym piłkarzem który nie spotkał się dzisiaj z Laportą o towarzyszącym mu Yuste. Nie zmienia to faktu że wg informatorów jego wyjazd do Paryża jest niezagrożony:)

1

Ja rozumiem że kampania się jeszcze odbija czkawką i trzeba zaplusować wśród kibiców, ale wg mnie takie informacje powinny zostać za zamkniętymi drzwiami przynajmniej do dnia starcia z PSG. Dla zawodników spotkanie z prezydentem może być motywacją, ale nie oszukujmy się - medialnie taka treść informacji jest jak billboard dla zespołu z Paryża typu "uważajcie, nie lekceważcie Barcelony i bądźcie przygotowani".
Biorąc pod uwagę jakie zasłony dymne robił Koeman na konferencjach przed 2 ostatnimi meczami z Sevillą nie jestem przekonany czy to dobrze nam zrobi bo po wypowiedziach zawodników PSG na przestrzeni ostatnich dni widać było przesadną pewność że rewanż to tylko formalność - teraz mogą być zdecydowanie lepiej przygotowani przynajmniej percepcyjnie.

28

@Naturopata zjedz snikersa bo gwiazdorzysz - myślisz że Koeman nie nastawia zespołu na walkę? myślisz że brak mu jaj? Obudź się - od wielu lat nie mieliśmy trenera z takimi jajami jak on. Musisz rozgraniczyć przestrzeń medialną od przestrzeni mentalnej zespołu:) Jeśli nie rozumiesz o czym piszę zobacz sobie konferencje przed 2 ostatnimi meczami z Sevillą - konferencja to jedno, a waleczność i nastawienie zespołu to drugie - w życiu trzeba być strategiem, trener Barcelony też pewne rzeczy rozgrywa medialnie. Po twojej wypowiedzi widać że działa.

1

@slayer Mogę się zgodzić pod warunkiem że Barcelona nie będzie wysokim koniem testowym do sprawdzania kolejnych trenerów. Musimy też być poważni w stosunku czy to do Koemana czy do sponsorów i partnerów biznesowych. Nie po to firmy zewnętrzne pompują w klub miliony by klub robił sobie obwoźny cyrk i zmieniał trenerów jak rękawiczki - to zbyt poważny biznes szczególnie w dzisiejszych czasach.
Wiele wskazuje że klub nie będzie bawił się w kupowanie craców, a będzie budował i tworzył z gliny jaką posiada rękami Koemana - od lat nie było takiego kultu trenera wśród zawodników gdzie słowo trenera, zalecenia i treningi trenera, szacunek i słuchanie trenera przez absolutnie wszystkich zawodników było święte. Zobacz wypowiedzi doświadczonych zawodników jak Leo czy Alby że Koeman to najlepsza rzecz jaka mogła przydarzyć się klubowi, zobacz wypowiedzi młodzieży gdzie sami nie mogą nadziwić się jak na jego treningach potrafią robić postępy i jak przygotowuje ich do grania na najwyższym poziomie. Zobacz jak wspiera młodzież, jak im doradza na wielu płaszczyznach jak grają w Barcelonie B - tego nigdy nie było w takiej skali jak dzisiaj. Bez względu na to z jakimi łupami ligowo-pucharowymi skończymy sezon to Koeman zrobił mega robotę bez transferów o które prosił, z olbrzymią ilością kontuzji w zespole, z olbrzymią ilością konfliktów które gasił oraz absurdalnych sytuacji z którymi się spotkał. Wg mnie nawet rozważanie innego trenera z perspektywy przyszłego sezonu to brak szacunku zarówno dla Barcelony jak i zawodników oraz trenera i jego asystentów.

0

Niewątpliwie powiew świeżości Laporty jako nowego-starego prezydenta któtkoterminowo pomoże Barcelonie, dobrze jednak by było aby wspominany audyt nie trwał do końca sezonu i jakieś pierwsze ruchy prezesa mogły uspokoić kibiców co do kierunku naprawy klubu. Szczerze to trochę obawiam się rzetelnego audytu bo nie można zakładać że sytuacja finansowa o której wiemy oficjalnie jest najlepszą opcją z wszystkich możliwości.
Na początek dobrze że nie bawi się w gierki dziennikarskie zatrudniania Fonta - bierze odpowiedzialność za wszystko i bez względu na preferencje prezydenckie należy mu kibicować bo tylko bardzo dobrze sprawowany mandat może oznaczać coś dobrego dla Barcelony.

30

Osoba specjalizująca się w prawie upadłościowym to dobry znak. Należy pamiętać że specjaliści w tej dziedzinie zazwyczaj pomagają wyjść z długów a nie zamknąć interes. Długi Barcelony w stosunku do przychodów są przeolbrzymie, zatem uważam że to bardzo dobra decyzja posiadać swojego człowieka będącego specjalistą w tej dziedzinie. Pozwoli to też uszczelnić wyciek informacji, które mogłyby zaszkodzić Barcelonie w pozyskiwaniu pieniędzy od sponsorów czy partnerów biznesowych.

20

....wygrał wybory Laporta - temat Xaviego wg mnie jest zakończony, wierzę że historia "Xavi w Barcelonie" wróci za jakiś czas, jak potrenuje jakiś klub w Europie, nawet Barcelonę B, ale na dzień dzisiejszy takie informacje mogą być podawane zbiorczo, razem z poczynaniami wszystkich ex-barcelonistów.
Odnośnie weryfikacji trenerskiej w Europie - patrz przykładowo Steven Gerrard, którego Rangersi właśnie zdobyli mistrzostwo Szkocji. Warto oczywiście pogratulować Xaviemu, naszej legendzie ale czym innym jest ściągnąć kilku emerytów z Europy do Kataru i zdobyć mistrzostwo, a czym innym zweryfikować umiejętności w Europie (patrz opowieści Adriana Mierzejewskiego o futbolu w tej części świata).

0

@BarcaInfo zaczyna się... nazwisko mocarne, ale w kwestii transferów nie powala na kolana.

0

@jac55 BarcaTV oczywiście :) Ale domyślam się że na streamach też z pewnoscią znajdziesz - dzisiaj wszystko jest w necie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?