JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jedno jest pewne - Sevilla będzie lepiej przygotowana taktycznie na to spotkanie - kluczem do sukcesu będzie szczelna obrona i strzelenie pierwszego gola, aby Sevilla się otworzyła.
2
Tak jak wspominałem - tego lata będzie od 8 do 12 nowych kontraktów do podpisania dla zawodników pierwszego zespołu i Barcelony B - oby nas było stać na utrzymanie w klubie młodzieży - prawie każdy wiąże się ze wzrostem pensji, a w przypadku części piłkarzy wypłacaniem bonusów za sam podpis.
Miejmy nadzieję że zarobimy coś na sprzedaży takich piłkarzy jak Firpo, Emerson czy Neto, Lenglet, Umtiti, gdyż wiemy że nawet 1 euro nie da się zawobić na Grizim, Cou czy Pjanicu.
0
Dobrze prawi, przeba mu polać.
2
@FutbolToMagia hahaha ale mnie rozśmieszyłeś, albo nie zrozumiałeś o czym piszę albo nie znasz znaczenia słów które piszesz:
1) Pedri już gra więcej niż pół sezonu - ale w aspekcie przygotowania fizycznego zawodnika nie ma to znaczenia ile gra - zawodnik jest albo przygotowany dobrze ale nie jest bez względu na to czy gra czy siedzi na ławce.
2) kto w takim razie Twoim zdaniem z młodzieży może być dla Pedriego przykładem do naśladowania w zakresie przygotowania fizycznego oraz dbania o siebie? Tylko nie pisz mi że Puig bo jest najsłabszy fizycznie w Barcelonie i Barcelonie B razem wziętych (i nie chodzi mi o wzrost).
1
@BarcaInfo 1) trenuje już drugi sezon
2) trudno aby nie odmienił stylu grania na bardziej widowiskowy jak do samej pomocy ściągnął utytułowanych zawodników jak Santi Cazorla czy Guilherme czy takich zawodników jak Afifa (króla strzelców).
3) Xavi dobrze rokuje ale nie są to Europejskie standardy aby móc ocenić realne umiejętności trenerskie. Adrian Mierzejewski który ma obycie w tych kierunkach miał też ciekawe opinie na temat jak wygląda prowadzenie drużyny w takich krajach - powiedzmy że 2-3 zawodników z zachodu robi robotę:)
2
@TSWKRK Wg mnie mówienie o nim jak o trenerze ma sens jeśli mówimy przynajmniej o kilkuletniej perspektywie. To moja subiektywna opinia, ale liczę na niego jak wykaże się w Europie, nawet prowadząc Barcelonę B. Patrząc na Azję trudno zweryfikować kunszt trenerski, mimo wszystko życzę mu jak najlepiej.
Niewątpliwie drogi Xaviego i Barcelony znowu się połączą - nie jestem tylko pewien kiedy, ale wierzę że tak się stanie.
2
@FutbolToMagia Pedri jest wzorem do naśladowania dla innych młodych graczy jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne i już teraz zbiera plony swojej wieloletniej ciężkiej pracy.
Jeśli piszesz że to tylko dlatego że ma 18 lat to polecam się dokształcić w tym temacie, gdyż czynników jest zdecydowanie więcej. Chłopak od najmłodszych lat zasuwa i pracuje nad sobą - gdyby nie to, prawdopodobnie miałby w tym sezonie pewnie wiele drobnych urazów lub jedną dużą kontuzję robiąc taki przeskok piłkarski z tak dużą ilością rozegranych meczy, szczególnie w czasach które są bardziej siłowe niż jeszcze sezon temu.
Za 15 lat można zrobić ocenę kariery, dzisiaj go obserwując można jednoznacznie stwierdzić że pracowitość nad fizycznością zaprocentowała. Siłownia nie służy w sporcie tylko do robienia mięśni, lecz do wzmacniania całego organizmu, także przed kontuzjami - to wiedza podstawowa, ale mam nadzieję że kolejną rzecz udało mi się Ci coś wytłumaczyć:)
1
@Coutinho007 hahaha:) wystarczy że będzie miał tak zdrowe ciało i dobrą sylwetkę jak Pedri czy Moriba to będzie zdecydowanie ok:)
0
@Coutinho007 Aktualnie jedynym problemem LFC jest fakt że nie wydali pieniędzy na wzmocnienia o które prosił Klopp, ale nie ze względu na jej brak a skąpstwo. Właściciele będą chcieli Niemca teraz udobruchać i już zapowiedzieli że wyłożą kasę na 2 wielkich piłkarzy. Jednym z nich ma być Haaland.
Przy odrobinie szczęścia możemy to wykorzystać i pozyskać Firmino tak jak w plotkach odnośnie Laporty że wymienimy się na Cou+Neto. Opcja by była świetna, bo normalnie przy transferze Cou trzeba by było dopłacić do jego odejścia, a jak wzajemnie byśmy sobie wypożyczyli zawodników to amortyzacje by były zachowane.
1
@Dembouz1899 Latem tylko Liverpool i Manchester United może wyłożyć kasę na Haalanda. Reszta klubów jest nierealna albo ze względu na finanse, albo ze względu na inne priorytety. Jeśli latem nie zostanie sprzedany, do do gry wejdzie w 2022 roku Bayern. Wielka szkoda, ale do transferu Haalanda do Barcelony potrzebny jest odpowiedni czas i pieniądze - ani jednego ani drugiego nie posiadamy.
7
I bardzo dobrze, trochę siłki mu nie zaszkodzi bo ostatnio w wywiadzie taki bardziej pyzaty się zrobił:) Wracaj do zdrowia Ansu!
1
To pokazuje że perfekcyjne podejście do przygotowania fizycznego, zdrowe odżywianie i olbrzymia ostrożność zdrowotna przynosi efekty. Brawa też dla jego rodziny że od małego był wzorowo prowadzony.
0
@BarcaInfo kto jak kto ale Pedri w destrukcji, czytaniu gry oraz odbiorach piłek był bardzo istotnym elementem ustawienia z poprzedniego meczu z Sevillą. Świetna wiadomość.
1
@horang Mimo wszystko brakuje Xaviemu jakiegoś przetarcia w Europie - czym innym jest prowadzić w Azji zespół gdzie są całkowicie inne realia grania. Dla mnie byłby dobrym następcą Pimienty, zobaczyłoby się jego styl prowadzenia zespołu bo czym innym jest praca nad rozwojem zespołu, a czym innym wstawić do składu emerytowanego Santiego Cazorlę i ładnie rozgrywać wśród pasterzy:)
0
@regatta52 PSG w lidze nadal słabo gra, ale tu nie ma kwestii że z gorszym trenerem PSG byśmy pokonali bo to nie prawda.
Mamy skład rozwojowy, ale dużo słabszy - jak młodzież nadal będzie się szybko rozwijała to możemy pokonać PSG - ale na dzień dzisiejszy sportowo mamy słabszy skład i to nie podlega żadnym wątpliwościom pomimo tego że mamy Messiego. PSG może skompletować 2-3 jedenastki na podobnym poziomie bo pokazał też mecz z nami.
4
W skali nieuzasadnionych wydatków to mówimy teraz o grosikach. Ciekawi mnie czy ktoś zajmie się brazylijskimi transferami i tego typu historiami.
Niepokoi też szum medialny który wytranca argumenty negocjacyjne przy umowach ze sponsorami i partnerami. Na swój sposób media z Madrytu z pewnością bardziej będą wykorzystywać temat, bo konkurencja wśród coraz mniej chojnych sponsorow jest dużo większa niż kiedyś, a nowy prezydent będzie miał wiele pracy i wiele pożarów do ugaszenia.
1
Nie ma co się oszukiwać - najbardziej prawdopodobny skład to potwórka z poprzedniego meczu. Trudno żeby ustawienie było inne bo po pierwsze nie możemy stracić bramki a to ustawienie gwarantuje nam przynajmniej kontrolę gry - w zależności od wydarzeń boiskowych w 2 połowie to ustawienie będzie przechodziło metamorfozę.
7
@MesQueUnClub96 dla mnie najlepszym, dla Pepa pewnie też:)
2
Ciekawe czy PiS też ma takie czarne listy :)
3
@Tomek54321 wg mnie zarówno Araujo jak i Mingueza dostaliby szansę - warto brać pod uwagę że nasza młodzież na SO dla Koemana jest bardziej plastyczna szkoleniowo-taktycznie. Łatwiej Koemanowi jest szlifować diament i bazować na walowach jakie posiada Araujo, czy z Minguezy stworzyć żołnierza. Bazując na wypowiedziach z początku sezonu u niego młodzież będzie miała łatwiej bo nie będą musieli walczyć z wieloletnimi nawykami dotychczasowego stylu grania. Pośrednio to widać bo każdy młody w prowadzany przez Koemana piłkarz nie zawiódł, a wielu bardziej obytych stażem w pierwszym zespole ma/miało sporo problemów nawet na płaszczyźnie taktycznej.
6
Koeman standardowo - krótko i na temat bez lania wody. Prowadź nas Ronaldzie do wysokiego zwycięstwa jutro!
PS: Ligowe ustawienie też nie jest takie oczywiste bo Sevilla może być już na nie przygotowana.
22
Jutrzejszy mecz tylko potwierdza że w tym sezonie absolutnie nie ma nudnych meczy - każdy jest o coś - coś pięknego. Mam nadzieję że jutro wyeliminujemy Sevillę, a przynajmniej zagramy w dobrym stylu, jak w lidze.
7
Tyle czekaliśmy na nowego prezydenta że jak już są wybory to mamy tego dość. Logiczne że na wielkie transfery poczekamy kilka okienek, najważniejsze to ogarnąć długi i zacząć budować nową potęgę.
1
@BarcaInfo robaczki kochanie - jeśli Pedri trenuje z pierwszym zespołem to nie ma mowy o jakimkolwiek urazie. Dzieciak się pewnie mocno wystraszył i tak zareagował na lekkie stłuczenie - jest młody mógł sie pomylić co do odczuć - ważne że zgłasza wszelkie problemy zdrowotne - nie jak młody Dembele że myślał że sobie z kontuzją jeszcze pobiega 5 minut. Brawo za postawę dla Pedriego, nikt nie będzie ryzykował jego zdrowiem, nie ma co się martwić.
0
@cat_r37 ta wypowiedź jest starsza, neurophate wykorzystał cytat z października/listopada. Nie zmienia to faktu że dzisiaj Laporta powiedziałby pewnie to samo.
0
@LeoMessiah pytanie czy rozważamy sprzedaż ze względu na finanse czy aspekt sportowy:) Jakby nas było stać to sprzedałbym wszystkich i kupił Haalanda, ale wiemy że tak się nie stanie, gdyż musielibyśmy rezygnować z zysków amortyzacyjnych:
- Griezmann - zarabiamy dopiero przy sprzedaży powyżej 72mln
- Cou - zarabiamy dopiero przy sprzedaży powyżej 58mln
- Dembele - zarabiamy dopiero przy sprzedaży powyżej 28mln
Podsumowując jedynym realnym odejściem jest Cou (jeśli znajdzie się klub który wyłoży załóżmy 45-50mln euro, a z oszczędnością pensji wyjdziemy na zero) oraz Dembele (został rok kontraktu, jeśli nie zgodzi się na obniżenie pensji to Laporta pokaże mu drzwi).
1
@BarcaInfo oby na strachu się to tylko skończyło, wychodzi na to że stłuczenie przerosło naszych medyków w ocenie sytuacji
3
@KacperVEB szczerze to czytałem tylko wypowiedzi Fonta i Laporty, dla mnie Freixa to przypadkowy przechodzień w tych wyborach.
1
Wg mnie pięknie kandydaci wyjaśnili letnie transfery:
Font: "Musimy zdawać sobie sprawę z naszych możliwości finansowych. W obecnej sytuacji obietnica dużego transferu za duże pieniądze to okłamywanie socios."
Laporta: "Po rozmowie z dyrekcją sportową, jeśli będę musiał poprawić kadrę, zrobię to"
Podsumowując: Przestańmy się oszukiwać że laporta dogaduje jakiegoś cracka do zespołu - bedą darmowe transfery zawodników o których mówiło się + młodzież z Barcelony B.
Font zaskakuje szczerością - ale wyborcy tego nie lubią.
2
@izabella Nie widzę innego zespołu w którym mógłby zagrać - karierę na topie powinien kończyć w Barcelonie.
Wg mnie zostanie w klubie ze względu na osobę Laporty oraz całą Barcelonę.
Klub dużo zyskuje na jego pozostaniu:
1) Messi gwarantuje nadal bardzo dużo jakości piłkarskiej
2) Messi gwarantuje że młodzież przy nim będzie lepsza
3) Messi gwarantuje dużo większe dochody klubu, więcej chętnych do współpracy sponsorów i zachowamy rynek azjatycki
4) Messi przy dogadaniu się z klubem gwarantuje olbrzymie dochody za 5, 10, 15 czy 20 lat na sprzedaży gadżetów i odzieży związanej z najlepszym piłkarzem globu. Podobnie jak z JM w Chicago Bulls - do dnia dzisiejszego wpływy klubu ratowane są pieniędzmi ze współpracy klubu z legendą
5) Messi gwarantuje szybsze wyprostowanie finansów klubu (Laporta powiedział m.in. że bez Messiego Barcelona sobie też poradzi, ale naprawa potrwa kilka lat dłużej)
6) Ktoś taki jak Messi powinien kończyć karierę przy pełnych trybunach - co też powinno być odpowiednio skapitalizowane przez klub. Przykładowo LFC na pożegnaniu Gerrarda zarobił 55mln funtów na samej sprzedaży pamiątkowych gadżetów.