JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Rewolucja123 polecam zobaczyć jakiego typu miał problemy zdrowotne - specyfika jego kontuzji sprawia że szybko mógł wrócić do gry nadrabiając zaległości kondycyjno-wydolnościowe. Problemem jest fakt, że zagrał słabo w meczach testowych - niestety nie wiemy czy jego błędy mają podłoże wynikające z długiego rozbratu z piłką, czy mają podłoże psychologiczne.
Z tego co wiem (a siedzę w tej tematyce także zawodowo) - Barcelona nie profiluje zawodników psychologicznie przy zakupach - miejmy nadzieję że z "głową" u niego jest wszystko ok, a jego błędy to wypadkowa młodości, powrotu do piłki po kontuzji czy braki w koncentracji.
0
@Rewolucja123 to nie kwestia że po kontuzji - po koronce zagrał przeciętny mecz z Cheltenham, ponad 2 tygodnie później dostał szansę ze Swansea i był jednym z gorszych na boisku + utrata gola idzie na jego konto. MC to nie jest klub gdzie odchodzący zawodnicy nie grają, okres dochodzenia w UK po jego kontuzji już się skończył, jest na ten moment nisko w hierarchii aby grać. Nie zmienia to faktu że jest młody i ma wielki potencjał, ale nie ma podjazdu na dzień dzisiejszy do podstawowych SO w MC.
28
Gratulacje Panie Laporta - zabieramy się teraz do roboty, bo burdel nie z tej ziemi jest do ogarnięcia.
2
Ci co nie oglądali meczu niech żałują - to co gra Collado to miód malina - gra jak Trincao, ale przestał tracić głupio piłki. Mamy kandydata to wypróbowania przez Koemana, ale mamy też problem - największymi ofiarami tych prób będą Trincao (szczególnie on) i Puig.
6
@Magicc89PL Nie kłuć się z nim - to nie ma sensu, on ma swój świat i wydaje mu się że ma z kim rozmawiać na tej stronie:).
Może zróbmy test logiczny - kim jest sportowiec? Z definicji to "osoba uprawiająca pewną dziedzinę sportową. Sportowcem możemy nazwać osobę wykonującą zawodowo zarówno sport wymagający wysiłku fizycznego (np. piłka nożna), jak również wymagający zaangażowania umysłu (szachy)"
Biorąc pod uwagę że Puig nie gra, zatem nie wykonuje sportu, bo na treningach czy siłce też pewnie się obija zatem: Pedri > Moriba > ktokolwiek z zespołu > Puig bo najdalej mu do sportowca hehehe:)
Nie ma co wyliczać przydatności Puiga - w naszym zespole Araujo, Mingueza, Lenglet, Dest, Pique mają gole czy asysty a mówimy o obrońcach. Sam Braithwaite ma 7 goli i 4 asysty w różnych rozgrywkach - jeśli patrzyć się statystyk to Puig wyprzeda co najwyżej Fernandesa czy Pjanica, ale ilu zawodników jest przed nim, nawet Cou grając jedną nogą go zjada:)
Cou rozegrał 792 minut i zdobył 3 gole i 2 asysty, zatem o czym my tu mówimy.
PS: zobacz co gra Collado w dzisiejszym meczu - Puig robił kółeczka na połowie boiska przez nikogo atakowany - Collado robi kółeczka wokół zawodników :)
0
@Ireneuszp Pisz co chcesz - wyjaśniłem cię jak małe dziecko w kilku zdaniach hipokryto :)
3
@Wymyslilemtosobie zgadza się, ale jakkolwiek tego byśmy nie nazwali to w nowym ustawieniu gra Busiego powinna się podobać i jest bardzo przydatny. Warto odnotować że przy nowym ustawieniu Busi może być zmieniony nawet młodymi zawodnikami, a nasza gra nadal wygląda dobrze - to olbrzymia zaleta.
Wg mnie istotna jest tutaj rola Pedriego - który jest niesamowicie odpowiedzialny i wszechstronnie utalentowany. O ile większość kibiców widzi w nim CAM, ja od miesięcy uważam że będzie wspaniałym środkowym pomocnikiem który będzie potrafił zarówno grać w obronie jak i wspierać zespół w ataku - takiego zawodnika od lat w Barcelonie nie było.
0
@Ireneuszp Nie masz prawa na tym portalu nazywać się prawdziwym kibicem bo sam byłeś jedną z pizd, która wyzywała własnych piłkarzy. Przykładowo po meczu z PSG - a żeby było śmieszniej to jeszcze w rozmowie ze mną. To Ty pisałeś że Pique to nie legenda klubu, i że przegraliśmy z PSG bo graliśmy drewnami na obronie :)
Trzeba patrzeć na realia - ja jestem niepoprawnym kibicem i zawsze wierzę w zwycięstwo Barcelony - ale nie podpalam się przed meczem z PSG - to widać też w wywiadach kandydatów na prezydenta, trenera i zawodników - wszyscy wiemy że Europa nam uciekła sportowo, trudno liczyć że wrócimy na top w przyszłym sezonie bo młodzież potrzebuje czasu, wszyscy wiemy jakie mamy braki. Jako kibic oczywiście wierzę że cudem wygramy wysoko z PSG - ale nie ma co się nastawiać. Plan minimum to godnie się pożegnać z LM, przy tylu latach zaniedbań oraz błędów transferowych nawet taki cudotwórca jak Koeman nie ulepi z kilku wybitnych doświadczonych zawodników, kilku dzieciaków oraz przypadkowych przechodniów zespołu mającego wygrywać LM. Można kochać klub grający w 5 lidze, pokochaj Barcelonę na etapie w którym jest bo po komentarzach widać że żyjesz swoim wyobrażeniem o klubie i jakim jesteś wielkim kibicem nie szanując ani klubu, ani zespołu, ani zawodników...
0
@formentera2017 słuchaj śmieciu, nie będę schodził na twój poziom - obserwuję młodzież od wielu lat zawodowo, twoje chore przekonania nie mają żadnych logicznych argumentów - pomijam aspekt że nie trzeba być geniuszem by widzieć że Moriba będzie wielkim piłkarzem (jeśli zdrowie pozwoli) biorąc pod uwagę jak wygląda jego kariera na przestrzeni ostatnich 3 lat.
Biorąc pod uwagę jak Puig nie pracuje na treningach, jak się nie rozwija itd to na dzień dzisiejszy trudno mu będzie powtórzyć karierę Bojana, a ty piszesz o nim jak o jakieś przyszłej gwieździe pacanie - najpierw dokształć się, a potem wypowiadaj.
4
Alba prezentował się bardzo dobrze zarówno w starym jak i nowym ustawieniu. U Koemana różni piłkarze się odnajdują, wg mnie kluczem do sukcesu jest odzyskanie Buskiego - w nowym ustawienia to często Pan Profesor, dzieli i rządzi, no i oczywiście agresor się z niego zrobił.
1
Chłopak prawdę powiedział i z szacunkiem dla obu stron. Godnie się pożegnajmy z LM i skupmy na La Lidze, a będzie nam dane. W tym roku sportowo nie mamy szans nic wygrać w Europie, ale przynajmniej wiemy czego nam brakuje oraz jakie pozycję przy współczesnym futbolu są najważniejsze. To ciężka lekcja ale jednak lekcja, letnie okienko transferowe wyjaśni czy idzieny w szkolenie młodzieży czy walki o najwyższe trofea.
8
Dobry czas dla nas, zespół rośnie i można powiedzieć że jest, ale nie mogę przejść obojętnie wobec całych wiadr pomyj jakie spłynęły na zespół i trenera kilka dni temu. Dobrze by było jakby zespół nie był tak dobry jak ostatni jego mecz, a jednak kochany przez kibiców mimo wszystko. Jak dzisiaj widzę nicki które spuszczają się nad naszą grą a kilka dni temu wieszali psy na wszystkich to zbiera mnie na wymioty.
1
Przestańmy żyć meczem z PSG, liczę na to że godnie się pożegnamy z LM i skupimy na La Lidze. Najistotniejsze z tej wypowiedzi jest to że kolejni młodzi dostaną szansę w pierwszym zespole, a Ci co śledzą poczynania naszej młodzieży wiedzą że czas na Collado lub Konrada.
Szkoda że ich Puig blokuje, ale liczę że jak w przypadku Moriby prześcigną go w hierarchii i dostaną szansę bo w odróżnieniu do niego ciężko pracują i robią progres.
0
@Shear007 w pytaniu masz odpowiedź, u Bartolomeu zapewnić sobię chciał grę a nie na treningach. Dodatkowo opinie trenera Barcelony B, opinie trenera kadry U21, kapitana kadry U21 mówią że nie słucha się na treningach i nie lubi pracować. Nie wiem jak dzisiaj to wygląda ale jeszcze kilka miesięcy temu nie był lubiany przez większość zawodników Barcelony B bo kozaczył. Miał otwarty konflikt z Araujo, Mingueza, Pedrim i Fatim, ci ostatni nawet wyśmiewali go mówiąc na story IG że zamiast gadać głupoty powinien przyłożyć się do treningów. Wypożyczenie miało sens bo dla młodzieży był wrogiem, był pupilkiem Bartomeu i kablował na kolegów. Brak chęci wypożyczenia pokazuje jak oderwany jest od rzeczywistości bo na początku sezonu Koeman miał swój pomysł na zespół i nie był to leniwy Puig.
@formentera2017 sam się puknij w głowę jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy piłkarzem który w przyszłości może być wielki a zawodnikami który nie przypomina nawet piłkarza ani pod względem fizycznym, ani pod względem pracowitości. Kogo w dzisiejszym futbolu interesują kółeczka, jak liczy się walka, kreatywność i efektywność.
0
Dobry przegląd dzisiaj.
Nie mogę ukryć radości z gry Moribooma, niesamowite że rośnie nam kolejny 18-letni potwór. Nie chcę pompować balonika ale ostatni raz kiedy mieliśmy taką ilość dzieciaków z takim potencjałem to przez kolejne 10 lat mówiło się o złotym pokoleniu, na które powinniśmy czekać 100 lat.
1
Dajesz Oscar, takimi meczami jak wczoraj zdobywa cenne doświadczenie. Ważne że głowa, serducho i motywacja do rozwoju jest na poziomie jakim trzeba - resztę się wypracuje.
14
Trzeba się zgodzić z Koemanem oraz docenić jak zespół się rozwija z perspektywy kilku miesięcy.
Dobrze że Moriba ma świetne warunki fizyczne - aż strach pomyśleć jak może się rozwinąć w perspektywie 2-3 lat. Człowiek ma wrażenie że pewne rzeczy robi z olbrzymią łatwością.
Szkoda trochę mi Puiga bo został wymieniony wśród piłkarzy którzy mogą być przyszłością klubu, ale nie oszukujmy się - to było bardzo grzecznościowe. Raczej nie urośnie, z perspektywy ostatniego roku fizycznie też się nie wzmocnił i dalej nie wygląda najlepiej, podwórkowego stylu grania też się nie wyzbył bo jak - dobrze zrobiłoby mu jakieś wypożyczenie, dopuki tego nie zrozumie nie będzie robił żadnych postępów. Trzy lata młodszy Moriba wszedł z przytupem, Collado i Konrad są kolejni do wprowadzenia do zespołu w kolejce, a Puig zamiast ciężko pracować cieszy się że gra w Barcelonie - no nie mogę zrozumieć tego braku ambicji i chęci rozwoju.
2
ehhh te pierwsze kroczki Moribooma:) jak ten czas szybko leci:)
0
@BarcaInfo zgadzamy się z p.o. rzecznika klubu trenerem:)
3
Dzieciak już zaczyna od rekordów! Brawo byczku!
5
@formentera2017 ale Puig jest w tej drużynie przypadkowo - miał być na wypożyczeniu i rozegrać 20-25 meczów w sezonie, aby nabrać ogłady i przestać grać w stylu podwórkowym. Bartomeu mu obiecał że jest nie do ruszenia to jest...
Moriba to inny zawodnik - to glina z której należy ulepić wielkiego piłkarza. Warunki fizyczne i charakter także sprawiają że może być kolejnym żołnierzem Koemana po Pedrim, Araujo czy Minguezie.
21
Zwycięstwo Barcelony, Moriba potwierdza że nie jest w drużynie przypadkowo, Koeman może zacząć budować kolejnego młodego zawodnika - obstawiam kogoś z dwójki Collado/Konrad.
Brawa dla zespołu, była walka i 3 punkty czyli wycieczka do Pampeluny bardzo udana!
PS: Lenglet dzisiaj bardzo dobre spotkanie.
0
@Coutinho007 za 10 lat nikt nie będzie pamiętał czy zajęliśmy 2 czy 3 miejsce w lidze - mało tego nikogo to też nie będzie interesowało - mistrzostwo jest ważne, zatem przegrana Atletico jest dla mnie piorytetem. Real też nie jest tak silny jak 5 lat temu - nie wiem czemu zakładasz że zdobędzie więcej punktów od nas.
4
Dobra wygrywamy, nie ma co narzekać - ostatnimi czasy na wyjeździe w Pampelunie często traciliśmy punkty zatem biorąc pod uwagę zmęczenie materiału ważne że wygrywamy.
Grizi w tym ustawieniu się nie do końca odnajduje - ewidentnie brakuje mu szybkości.
Mingueza - nie ma co cisnąć, cenna lekcja dla młodzianka
Dest - lepiej niż z Sevillą
Brawa dla zespołu bo widać w nich waleczność - oby w II połówce coś dołożyli i będzie ok.
0
@Coutinho007 albo grubo albo wcale - remis Realu z Atletico pozwala Rojiblancos nawet na serię 3 remisów i tak zdobędą mistrza - przegrana daje nam więcej bo liczba kombinacji przy której zespół z Madrytu wygrywa ligę diametralnie spada. Należy pamiętać że Atletico z rywali z którymi może stracić punkty będzie miał Sevillę, Bilbao i Barcelonę - komfort zdobycia 3 punktów w tych pojedynkach jest dużo większy niż zdobycia 4 - i to robi olbrzymią różnicę przy założeniu że pozostałe mecze wygrają. Do Atletico mamy 8 punktów (potencjalnie bo 5 punktów i zaległy mecz) - wg mnie kluczowa jest przegrana Atletico.
1
@FajfusLodowy Moriba z pewnością wejdzie, co do Puiga to nie jestem pewien - katalońska prasa przestała go już bronić, ale jeśli się starał na treningach i coś pokazał w odróżnieniiu do doniesień prasowych to powinien dostać szansę.
0
@BarcaInfo VAMOS BARCA!!!!
12
@lukasz9197 nie odpowiadaj mu - tą chorobę można jakoś nazwać - niech żyje w swoim świecie, szkoda tracić czas, bo merytorycznie z nim nie pogadasz. Jak nie podaje numeru na który można wysłać sms o treści pomagam to pomóc lub wytłumaczyć się nie da:)
0
@lioners18 pomarzyć można ale Haaland w Barcelonie to bajka dla dzieci które uważają że Barcelona może zarobić sprzedając Cou, Griziego czy Pjanica...
0
Na zamkniętych grupach SM fanów Barcelony widziałem opinie fanatyków analizerów piłkarskich, gdzie na podstawie olbrzymiej ilości parametrów wygenerowali skład na dzień dzisiejszy - ciekawe czy się sprawdzi: Ter Steger - Dest, Mingueza, Umtiti, Lenglet, Alba - Pjanic, Busquets, Puig - Messi, Trincao. Ja bym za Pjanica dał Moribę albo de Jonga aby się wykartkował, ale ciekaw jestem czy skład będzie taki sam:)