1

@Colon Co warto zauważyć, Dembele nawet za czasów gry w BVB nie grał tak odpowiedzialnie w obronie, niesamowite jaką metamorfozę przechodzi.

0

@BarcaInfo coś pięknego!
Uśmiech i radość dziecka jest bezcenna - podobnie radość Messiego!

1

Tą radość można oglądać i oglądać! Jeszcze raz brawo dla wszystkich:)
PS: "Be in the box. I’ll give you the ball" Jordi do Martina - złoto!

3

Kolejny dzień z życia Bartomeu

6

Obiecywać sobie może - bądźmy realistami - sponsor który wyłoży 60mln za logo na koszulce nie wiedząc czy Messi zostaje (wg mnie zostanie) jest tak wiarygodny jak nazwisko Bartomeu.

0

@jakub1906 no ale co ma z tym wspólnego "sytuacja globalna kulturowa i tradycjonalistyczna" z Twoimi wywodamy rasowo-seksualnymi?
1) globalna kultura nie ma nic wspólnego z tradycjonalizmem nawet pod kątem definicji. Tradycjonalizm z założenia jest powtarzalnym zjawiskiem, globalna kultura ma charakter rozwojowy gdyż uzależniony jest od umiejscowienia w czasie i stanowi ogół wytworów materialnych i niematerialnych, duchowych, czy symbolicznych.
2) idąc zgodnie z definicją czym jest kultura - to biali, czarni, żółci, heterycy, geje, lesbijki i generalnie wszyscy ludzie tworzą kulturę globalną.
3) Tradycjonalizm to zbiór nawyków, obyczajów lub przekonań i może dotyczyć przykładowo tego że część ludzi używa do jedzenia pałeczek a część innych przyrządów
4) Biorąc pod uwagę jakie niepokoje Tobą targają w pierwszym wpisie zakładam że dla ciebie tradycjonalizm = tradycjonalizm katolicki i strach przed każdym kto myśli, kocha lub wygląda inaczej. W skali świata, a nawet Europy tradycjonalizm katolicki występuje tylko w kilku krajach zatem też nie można mówić o aspekcie globalnym - bo np poza Europą nurty katolicyzmu ewoluowały i są zdecydowanie bliżej globalnej kultury. Podobnie jest z innymi religiami czy wierzeniami.
5) W ujęciu globalnym martwi oczywiście np. to że w niektórych krajach pedofile są chronieni, w niektórych krajach kobiety nie mają swoich praw i stanowią jedynie przenośny inkubator, a w innych jeszce krajach ludzie tolerują męskich kapłanów w sukienkach a przeszkadza im np. tęcza czy miłość par homoseksualnych (jakby od starożytnego rzymu coś mogło w tej kwestii szokować).
6) Ja żyję w modelu 2+2 - mam żonę i dwie śliczne córy. Nie martwię się gejami i lesbijkami tak jak Ty, bo mnie to nie dotyczy, ale jestem tolerancyjny - to też aspekt globalnej kultury - wg mnie jeśli kogoś kochasz to spoko, czy ma na imię Zuzia czy Franek, zgodnie z zasadą żyj i pozwól żyć innym. Mnie to nie dotyczy, nie interesuję się czy kochasz białych, żółtych, czarnych zielonych czy czerwonych, życzę ci powodzenia i tyle. Jak będziesz chciał opisać swoje doświadczenia homoseksualne także nie będę się śmiał czy atakował - ale w dyskusji na ten temat z pewnością nie będę uczestniczył (to przenośnia).

0

@Avatarr szczerze to nie przypisywałbym mu jednoznacznej pozycji w tym meczu - bo całkowicie inne pozycje zajmował w sytuacji gdy mieliśmy piłkę lub broniliśmy. W dużym uproszczeniu miał wspierać zespół siłą swoich mięści w fizycznej walce z zawodnikami Sevilli, box-to-box, wypady ofensywne, zamykanie przestrzeni. Koeman zrobił z niego podobnie jak z Minguezy żołnierza, co pokazuje jak wielka przyszłość przed nim pomimo bardzo młodego wieku. Wierzę że idąc śladem Pedriego teraz on będzie dostawał czas na kolejnego zawodnika który otrzyma bardzo dużą ilość minut. Ja go widzę w przyszłości na pozycji Busiego, ale ofensywne zapędy sprawiają że może być równie dobrze kompletnym środkowym pomocnikiem.

1

@jakub1906 hehehe ładnie musisz miec w domu - kamery, LGBT, czarni, dominacja białych. Ja mieszkając we Francji nie widziałem takich cyrków. Polecam wyłączyć TVPiS i zobaczyć sobie coś wartościowego np. film z Edwardem Nortonem "Więzień Nienawiści" - w ramach pokuty za herezje które głosisz, a może nawet kilka ciekawych wniosów wyciągniesz:)

15

Patrząc na ligę to z Osasuną i Huescą poradzimy sobie bez Pique (a przynajmniej powinniśmy), ale wyjazd do Sociedad 21.03 będzie niezwykle ciężki. Może tym razem też jakimś cudem wyleczy się wcześniej, dobrze by było:)

0

@Murazor Dla mnie Balde to mega odkrycie - ma papiery na granie, na ten moment to wściekły jamniczek - ale na wściekłego buldoga przyjdzie czas hehe:)
W 100% się zgadzam z tym co napisałeś - szkoda że Konrad tak wolno się uczy wykorzystywać swoje największe atuty, a dla Collado 3 liga robi się zdecydowanie za mała z meczu na mecz. Zobaczymy co dalej się wydarzy, szczerze nie pamiętam takich czasów, aby drużyna rezerw oraz tak duża ilość zawodników była tak blisko pierwszej drużyny. Mało tego - przed rozpoczęciem sezonu połowa kibiców nie słyszała nawet o Pedrim, Minguezie, Moribie czy Collado, już nie mówiąc o Balde czy objawieniu ostatnich tygodniu w postaci Gonzaleza:)

7

Szacunek i karma - kto jak kto ale Tarzan wie czym jest jedno i drugie - mi się te zaczepki na swój sposób podobają - ale trzeba robić to z szacunkiem jak Puyol, szczególnie jeśli chodzi o przedstawicieli tego sportu.

9

@FutbolToMagia Największą krzywdę to chyba Ci zrobił:) Nie porównuj Collado, Konrada i Moriby do Puiga - bo każdy z innej pozycji startuje.
Puig - miał już szansę zaistnienia w pierwszym zespole, pokazał swoje atuty, które zostały zweryfikowane przez kolejnego trenera na zasadzie "ma talent ale nie dziękuję - niech zagra w jakimś zespole więcej meczów aby się pokazać". Koeman potrzebuje żołnierzy, a wypożyczenie było dobrym pomysłem aby nabrał ogłady grając w najwyższej klasie rozgrywek w środowisku nie forowanym przez zarząd. Tu nie ma czego porównywać - bo w przypadku Puiga talent to za mało - piłkarz to też charakter, chęć do nauki oraz wykonywanie poleceń trenera. W nowym środowisku nawet na pół roku mógłby dokonać odbudowy mentalnej.
Collado, Konrad, Moriba - to zawodnicy których wejście do pierwszego zespołu Koeman podzielił na etapy:
1) zawodnicy którzy wcześniej nie grali w pierwszym zespole, po perturbacjach zdrowodnych z początku sezonu przyszło doradzanie zawodnikom aby jak najlepiej przygotować się psychicznie i fizycznie do gry w pierwszym zespole
2) zawodnicy wracają do gry w Barcelonie B - Koeman Schreuder Larsson pojawiają się na meczach i instruują piłkarzy jak mają grać - często w niewybredny sposób ganią piłkarzy po czym jak robią poprawę klepią po plecach i mówią że świetnie wykonują swoją pracę
3) zawodnicy są zapraszani na treningi z pierwszym zespołem - ewidentnie widać poprawę gry także w Barcelonie B
4) w zależności od sytuacji kadrowej oraz skali potencjału zawodnicy dostają szansę na grę - Moriba wykorzystał swoją szansę, czekamy na Collado i Konrada - po meczu z PSG wydaje się że będą na to szanse.
5) warto odnotować że po treningach z pierwszym zespołem u Koemana ci zawodnicy wracają do gry w Barcelonie B wyraźnie lepsi i widać to na boisku. Istotne jest również to że podobnie jak w przypadku Moriby - Collado i Konrad muszą być gotowi fizycznie, pod względem formy oraz psychiki - o czym w wywiadzie dla BarcaTV dzieciaki mówiły jakiś czas temu.

1

@SeWo77 jeśli będziemy grać z zespołami z Madrytu z takim zaangażowaniem jak z Sevillą, a w składzie będą jeszcze odzyskani kontuzjowani to jestem spokojny:).

3

@RivaldoVitorBorba co do Puiga i Alenii też był szczery - tak jak na początku sezonu powiedział że to zawodnicy którzy powinni grać na wypożyczeniu a nie siedzieć na ławce tak zrobił. Zawodnicy sami podjęli decyzje, a Koeman miał swój pomysł na zespół. Ewidentnie Koeman chciał postawić na zawodników z Barcelony B - polecam opinie ekspertów z BarcaTV czy osób będących blisko drużyny rezerw - pozostanie Puiga i Alenii w pierwszej połowie sezonu znacząco zablokowało wjazd do pierwszego zespołu takim zawodnikom jak Moriba, Collado, Konrad czy Orellana. W drugiej połowie sezonu odejście Alenii odblokowało Moribę, dzisiaj Orellana nie jest już realnie brany pod uwagę, jeśli na treningach zrobią odpowiednie postępy to najbliżej debiutów w pierwszym zespole będzie Collado i Konrad.

2

Brawo Barcelona, takie przeglądy prasy to poezja!
PS: widzieliście co zrobił Busi po golu Pique? Jaki on sprint musiał zrobić że był jednym z pierwszych przy linii bocznej gratulując kolegom gola! Coś pięknego:)!

3

Dobra nie ma co się spinać, coś na konferencji musiał powiedzieć. Widać że są przybici, łatwiej jest zwalić na kogoś winę niż szukać jej u siebie.
Należy życzyć im wszystkiego co najlepsze i powrotu na zwycięską ścieżkę, aby w meczach z Realem i Atletico pourywali im punkty.

31

Bardzo dobry mecz Alby, jakby jeszcze strzelił gola to byłaby piękna wisienka na torcie jego gry.
Odnośnie Koemana - trzeba się z nim zgodzić patrząc się na to co mówi na konferencjach - nie ściemnia i często mówi jak jest bez względu na to czy komuś to się podoba czy nie.

1

@jeyx77x Środkowy pomocnik jest nieco bardziej defensywnie ustawiony
CAM - center atacking midfielder - ofensywny środkowy pomocnik
CM - center midfielder - środkowy pomocnik

5

Mówi się że szczęście sprzyja lepszym i tak w tym dwumeczu było - byliśmy lepsi, ale nie zmienia to faktu że pokazaliśmy zaangażowanie, grę zespołową oraz olbrzymią waleczność - brawa dla całego zespołu i trenera, oby kontuzje nie były poważne, a zmiennicy w meczu z Osasuną zagrali również pełni energii jak w dzisiejszym meczu:)

29

Takie wypowiedzi bardzo chciałbym czytać co mecz!
Bardzo podoba mi się to że Koeman chronił swoich zawodników od początku sezonu, a teraz wszyscy walczą tak zaciekle i pokazuje charakter. Brawa dla całego zespołu i Koemana bo wbrew opiniom hejterów chyba coś tam "kuma".
PS: coś mi mówi że Moriba będzie podążał śladami Pedriego w aspekcie obdarzania minutami boiskowymi przez Koemana - wierzę w lawinę minut do końca sezonu dla tego dzieciaka i eksplozję jego talentu! Kto jak kto ale nasz trener krzywdy młodzieży nie zrobi - jak zawodnik jest gotowy to widać że dostaje szanse.

15

Najlepsze: mamy finał, walka zespołu
Najgorsze: kontuzje, chorągiewy które wyzywają klub/zawodników od najgorszych by po 5 minutach bić brawo za walkę - myślałem że przed ostatnim ligowym meczem z Sevillą były rekordy cweli na stronie - dzisiaj był prawdziwy rekord...

0

Pique jest nieśmiertelny! Oby nic poważnego, jednak gra z grymasem oznacza jakiś problem.

1

Kolejny raz trzeba przestać patrzeć na Pedriego jak na CAM, a zacząć jak na ŚP - daje nam olbrzymią kontrolę na boisku - co pokazało jego zejście razem z Busim. Wiadomo, musieliśmy wybrać wariant bardziej ofensywny goniąc wynik dwumeczu - jeśli oceniamy Pedriego grę na pozycji ŚP to wg mnie zagrał świetny mecz, tak jak cały zespół.

7

Dla mnie ter Stegen jest najlepszy na świecie! Ma niesamowity instynkt!
Braithwaite także zasługuje na poklepanie po plecach - fajnie że strzelił gola, ale mi podobało się jak zaciekle fizycznie walczył z obrońcami Sevilli - z całej dogrywki to praktycznie 8-12min ciągłego przepychania i nieustępliwej walki - brawo!

0

trudno powiedzieć czy to poważna lub nie, bez względu na wszystko od kiedy zaczął mieć problemy uczestniczył przynajmniej w 2 akcjach ofensywnych zanim zszedł z boiska... zobaczymy co pokaże USG bo prawda jest taka że przy takiej "dolegliwości" nogę powinien mieć od razu unieruchomioną, a nie biegać jeszcze kilka minut. Badania pokażą czy to będzie tydzień przerwy od treningów czy np 4-8 tygodni jeśli będzie to jakieś naderwanie.

26

Jezuśku ale walczymy! Brawa dla całego zespołu, a powroty Dembele czy walka Messiego to miód malina! Brawo!!!

0

@Rourke Automaty a nieplanowany wybuch umiejętności w grze na wysokim poziomie to dwie różne kwestie. Zobacz jakie wymagania ma Mendes za Fatiego - nie interesuje go żaden automat i sytuacja finansowa klubu. Barcelona nie wejdzie na wojenną ścieżkę z zawodnikiem który może być jednym z lepszych na świecie.
Zgadzam się że w Barcelonie B co roku jest taka sama sytuacja, jednak naszym problemem jest to że przy możliwych odejściach zawodników z pierwszego zespołu potrzebujemy kadrę uzupełnić także zawodnikami Barcelony B - to też kosztuje.

1

@AxelF ja się z Tobą zgadzam, jednak poruszałem aspekt stricte przygotowania fizycznego, podejścia do treningów, podejścia do siłowni czy zdrowego stylu życia.
Wg mnie Puig nie jest zawodnikiem do naśladowania dla młodych piłkarzy. Podałem go jako przykład bo ten użytkownik cały czas o nim pisze - ale obiektywnie rzecz biorąc Puig nie słynie z pracowitości (pyskówka z Fatim/Pedrim, opinia Koemana, opinia Pimienta, opinia Luisa de la Fuente czy opinia Cucurelli).
W przypadku Pedriego opinie całego środowiska i otoczenia są zgoła inne - podobnie jak Moriba czy Fati - ciężko zasuwał od najmłodszych lat, ale przewyższa ich pod kątem reżimowu dietetycznego. Dla mnie jest to niesamowite i godne podziwu - mało tego w BarcaTV także był poruszany ten temat i teraz coraz więcej młodych zawodników idzie śladami Pedriego.
PS: ja Puigowi nie zabieram talentu, uważam jednak że mam prawo uważać że w kwestiach fizycznych, wzmacniania organizmu i dbania o siebie nie jest autorytetem przy Pedrim. To że udało mu się w walce z kimś utrzymać na nogach jest dla mnie drugorzędne - jednak sam fakt że przytoczyłeś fakt że utrzymał się na nogach w walce z Thomasem nie świadczy dobrze o piłkarzu, pomimo tego że ma olbrzymi talent - pytanie co dalej. Ja nie skreślam go ze względu na wzrost bo Muggsy Bogues też grał w NBA, ale jeśli tydzień temu trener Barcelony B powiedział że Puig musi ciężej pracować aby dostawać szanse to znaczy że tutaj jest problem.

0

@BarcaInfo w czerwcu 2021 kontrakty kończą się: Messi, Mingueza, Collado, Orellana, Oriol Busquets, Gonzalez
w czerwcu 2022 kontrakty kończą się: Roberti, Fati, Pedri, Konrad, Dembele, Balde, Moriba, Comas, Mingo.
Prawdę powiedziawszy liczba zawodników którym trzeba zaproponować profesjonalne kontrakty jest porażająco duża. Jordi Blanco wydaje mi się że porusza publicznie ważną rzecz - to znaczy czy Barcelonę będzie stać na utrzymanie całej młodzieży w Barcelonie.
Oczywistym jest że przykładowo Fati i Pedri muszą mieć latem nowe umowy - mogą być to potworne koszty dla klubu i pod względem pensji ale także pieniędzy za parafkę na nowym kontrakcie. Powoli staje się oczywiste że bez względu na grę tacy zawodnicy jak Dembele i tak będą musieli zostać sprzedani latem, aby nie móc jeszcze coś na nim zarobić jeśli kwota sprzedaży przewyższy wartość wartość ostatniej rocznej amortyzacji (28mln euro).

0

@Szpenser w UK pola golfowe w tym czasie są podmokłe, z nudów zaczął kopać piłkę i tak wyszło :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?