1

Bardzo ciekawe anegtoty - mnie osobiście cieszy co innego - z tej opowieści jednoznacznie widać jak bardzo zmieniły się w tym sezonie treningi - trzeba ciężko na nich pracować i nie ma zlituj - wszystko musi być wykonane i każdy element jest istotny.
Oczywiście brawa też dla Messiego, który czuwa - ale te zachowanie także pokazuje że widzi w tym wszystkim sens, nie ma absolutnie żadnego lekceważenia.

0

@AxelF Mnie interesuje tylko mistrzostwo Barcelony, jeśli nie wygramy to trudno - ale to Atletico ma "8" punktów przewagi. Nie ma najmniejszego sensu patrzyć się na Real bo my musimy wygrać możliwie wszystko co się da, a Atletico zdobywając punkt z Realem będzie mógł sobie pozwolić na stratę aż 6 punktów, przy założeniu że my wygrywamy wszystko do końca sezonu - to olbrzymia różnica, gdyż daje im to większą liczbę kombinacji wyników które im sprzyjają - np. seria 3 remisów z rzędu może nie sprawić że ich dogonimy.
Wg mnie starcie z Realem jest kluczowe - bo jeśli założymy że Atletico wygra z Bilabo (u siebie), Getafe, Alaves, Betis, Huesca, Eibar, Elche, Sociedad, Osasuna, Valladolid, to zostają tylko 3 mecze w których mogą się podknąć - możemy liczyć na potknięcia z Sevillą, Bilbao (wyjazd), Barcelona. W przypadku 3 remisów albo 2 porażek bardzo możliwe że mają mistrzostwo. W sytuacji gdyby mieli tylko 5 punktów do stracenia jest większa szansa na dogonienie.
Podsumowując ja w tym meczu kibicuję przegranej Atletico, remis nie będzie aż taki zły bo dalej wszystko jest możliwe ale ilość kombinacji wyników które dają im mistrzostwo nadal pozostaje bardzo duże. Najgorszy wynik to wygrana Atletico bo oznacza to już tylko walkę o 2 miejsce w lidze.

1

Jedno jest pewne - mecz nie będzie łatwy - 5 remisów i porażka w 10 ostatnich spotkaniach pokazują że nie jest to łatwy rywal na wyjeździe - Koeman z pewnością skład ogarnie, ważne żeby nie było prezentów od obrońców, ale trzeba liczyć na 3 punkty jak marzymy gonieniu Atletico! VAMOS BARCA!

7

Pomyśleć że Bartomeu pozbył się go za 10mln (był wyceniany na 18mln), a dzisiaj jest kapitanem kadry U21 a jego wartość cały czas wzrasta i nadal jest młody:)

2

Szczerze to bardzo zaskoczyła mnie statystyka ostatnich 10 meczów w Pampelunie:
4 zwycięstwa
5 remisów
1 porażka
Po 3 punkty! Może nie będzie to taki spacerek jak mogłoby się wydawać, ale trzeba wierzyć że kilku zmienników da radę, a de Jong i Messi się wykartkują.

0

Wg mnie to idealny mecz dla Moriby za Pedriego, czy Minguezy na ŚO.
Przy korzystnym wyniku może Puig by się pojawił na boisku, ale z chęcią bym zobaczył odtworzenie linii ataku z meczu z Sevillą tylko że Trincao zastępuje Dembele, a Grizi zastępuje Messiego. Grizi za Trincao mógłby pokazać swoje walory, a Trincao miałby możliwość skorzystania z "szybkiej nogi".

1

@BarcaInfo Nasze słońce Barcelony, Messi patrzy z góry i się cieszy:) Dzisiaj prosimy brameczkę:)

0

@Gall W pełni się zgadzam, Neymar jest nierealny - dziwię się że ktoś to może brać pod uwagę:)
@LuisSalvano nie ma 1% szans aby Griezmann odszedł z Barcelony tego lata - w kosztach zostało do ujęcia jeszcze 60% kwoty transferu, czyli 72mln euro - w dzisiejszych czasach za tyle go nie sprzedamy aby wyjść na 0, a już nie mówię o rekompensacie dla zawodnika który ma bajeczny kontrakt.
Podobnie sytuacja ma się z Pjanicem - latem w kosztach zostaje do ujęcia 45mln euro - to więcej niż jest wart zawodnik - w tym przypadku jedyna opcja to wypożyczanie do końca kontraktu, ale w przypadku Grieziego wypożyczanie nie ma sensu jeśli większość pensji i tak byśmy musieli pokrywać - zatem Grizi zostaje - to proste i nie trzeba się niepotrzebnie nastawiać bo liczby nie kłamią i są jednoznaczne. Barcelona prędzej wyda kilkadziesiąt mln euro na zabezpieczenie młodzieży którą mamy na wiele lat w klubie, niż wyda te pieniądze aby pozbyć się Griezmanna.
"Mamy sporo zawodników na sprzedaż/wymianę" ale polecałbym oddzielić zawodników tych którym możemy sprzedać i zarobić od tych, w przypadku których odejście nie sprawia że zarabiamy. Na sprzedaży takich zawodników jak Pjanic, Grizi, Cou, Busi, Pique itd klub nie jest w stanie zarobić nawet 1 euro na czysto. Na zawodnikach typu Firpo, czy Emerson zarobek jest możliwy ale nie będą to kokosy. Starsi zawodnicy mają długie kontrakty, a "nowi" drodzy zawodnicy mają amortyzacje rozłożone na długość kontraktu. Jeśli Cou sprzedamy np za 40mln euto to księgowo dopłacamy do interesu 18mln euro:) To księgowość Bartomeu, ostatnie kosmiczne kwoty amortyzacyjne kończą się w 2024 roku. Mam nadzieję że trochę Ci to rozjaśniłem bo mam wrażenie po tym co piszesz że nie bierzesz pod uwagę "kosztów" księgowych zawodników.
@Murazor W pełni się zgadzam - nie stać nas na Neymara, obawiam się że nie stać nas na żadnego zawodnika tego pokroju. Jeśli przyjdzie EG, MD i GW a najzdolniejszą młodzież utrzymamy w klubie to będę szczęśliwy - na więcej nie liczę.

0

0

Haha Messi i De Jong dzisiaj na adrenalinie jeszcze będą coś czuję:)

2

Takie oceny dobrze by było oglądać co mecz:) Coś pięknego:)
Kolejny dobry mecz Busiego trzeba zauważyć ale ponownie jest nieco niedoszacowany przez użytkowników - ja osobiście jestem pod wielkim wrażeniem jak w ustawieniu z 5 obrońcami zamienia się w Pana Profesora środka pola - znowu dzieli i rządzi. Ewidentnie sprzyja mu jak drużyna gra blisko siebie.

1

@Stanio87 hehe oczywiscie - my obserwujemy to z boku - nie wiemy jak jest na prawdę. W piłce jak w biznesie - wszystko jest możliwe - moim zdaniem jest to bardzo mało prawdopodobne ze względu na aspekty które wypisałem - no ale co... kiedyś byłem pewien że Cou będzie wielki w Barcelonie - przysłowiowo dzisiaj bym nie miał ręki:) Miłego dnia i do zwycięstwa nad Osasuną dzisiaj! :)

0

@Granto Nie do końca rozumiesz aspekt atletyczności - atletyczność w sporcie to pomimo warunków fizycznych odpowiednie przygotowanie siłowe, kondycyjne, koordynacyjne i szybkościowe. To zbiór elementów dzięki którym zawodnik ma idealne proporcje mięści do wieku i budowy ciała. Przykład Pedriego pokazuje jak można dbać o siebie i pracować nad sobą od najmłodszych lat - wzrost czy barczystość nie ma takiego znaczenia bo można być małym, chudym, umięśnionym i silnym jednocześnie. Wiele artykułów było poświęconych jak nasza młodzież dla o swoje ciała i organizmy - od siłowni po pracę prowydolnościową, nawet psychologiczną aż po zbilansowane indywidualne diety. Podsumowując to jest atletyczność w sporcie - dzięki temu tacy zawodnicy mogą grać dużo, mogą mieć w trakcie kariery mniej kontuzji oraz ich kariery mogą trwać dłużej. Oczywiście mamy w drużynie także młodych zawodników którzy o to nie dbają, ale większość, szczególnie tych na których stawia Koeman bardzo mocno pracują nad sobą od najmłodszych lat.

0

@Stanio87 wg mnie nie ma co demonizować przyjaźni - sam Messi w swoim wywiadzie powiedział że rozumie chęć pozbycia się przez klub Suareza ale nie rozumie dlaczego w takiej formie i że do odwiecznego rywala. To pokazuje że Messi chce wygrywać a nie kolekcjonować kolegów na boisku - przecież przez ostatnie 2 lata Suareza w Barcelonie sami dopraszali się o wartościowych zmienników aby nie musieli grać bitego sezonu od deski do deski. Wg mnie Leo wystarczy że nowy prezydent przedstawi mu ofertę wizji zespołu, który może coś osiągnąć - Leo ma świadomość że klubu nie stać na kupno cracków ale musi widzieć że ten zespół jeszcze coś osiągnie i mam wrażenie że nawet już to sam zaczął zauważać przed wyborem prezydenta.
Leo ma jeszcze starych kolegów w Barcelonie, a widać także że masza młodzież także jest mu bliska wg różnych plotek. Aguero wg mnie nie jest priorytetem, a przy żadnej plotce wiążącej Aguero z Barceloną nie podano źródła - obstawiam że to marketing ze strony piłkarza działa, ale Barcelona jest w tym przypadku nieładnie mówiąc narzędziem w rękach piłkarza lub jego agentów. Niestety Eleven Talent Group, które go reprezentuje ma takie metody działania przy wszystkich piłkarzach których reprezentuje.

11

Ludzie na tej stronie nie potrafią liczyć... do Atletico brakuje nam 8 punktów (licząc mecz zaległy) to odrobienie 3 punktów do lidera jest dla nas najepszym rozwiązaniem, a w dalszej kolejności odrobienie 2 punktów.
Wali mnie Real, my rywalizujemy o mistrzostwo z Atletico bo one jest liderem i ma olbrzymią przewagę punktową - dla Barcelony najlepszy wynik to strata 3 punktów przez Atletico. Liczba meczów do końca sezonu się kurczy, będą jeszcze ciężkie mecze gdzie każdy może pogubić punkty, ale z punktu widzenia gonienia przez Barcelonę lidera tylko przegrana Atletico jest dla nas istotna, bo remis zapewnia status quo i większy spokój przed kolejnymi meczami Rojiblancos.

3

szczęśliwy Leo to szczęśliwa Barcelona - proste:)

7

nie ma co się dziwić że Mingueza jest bardzo lubiany przez Koemana - waleczny żołnierz z charakterem to to czego Barcelona potrzebuje. U Oscara to rodzinne:)

1

@AdiKingu96 Zgadzam się, też miałem wielkie nadzieje. Nie będę ściemniał że jak transfer był potwierdzony to nie spijałem szampana z radości. Cou jak przychodził do Barcelony to przychodził jak król Premier League, zawodnik kompletny, który podniesie jakość zespołu, ja już w wyobrażeniach miałem te bramki które ładuje w okienko z 30-40 metrów.
Wielka szkoda, nadzieja umiera ostatnia, ale Cou już chyba nie jest już nadzieją - jedno jest pewne szanować go trzeba bo jest naszym piłkarzem, a osoby odpowiedzialne za transfery w klubie powinny także jakąś naukę z tego wyciągnąć - 1) nie kupować 10 piłkarzy na jedną pozycję, 2) brać pod uwagę aspekty psychiczno-psychologiczne, które na dzień dzisiejszy w większości klubów Bundesligi są standardem, a mówimy o wielkiej Barcelonie.

0

@Stanio87 od znajomych z zachodniego Londynu wiem że napewno WHU go chce, ale egazet które mam jeszcze z przyzwyczajenia zaprenumerowane to widziałem wzmianki o Wolves, Crystal Palace czy Newcastle. Trudno powiedzie na ile są zainteresowane te kluby sportowo, a na ile marketingowo bo renomę w UK sobie zrobił i kibice go lubią.
Jeśli chodzi o Cou to trudno liczyć żebyśmy sprzedali go za więcej niż 58mln (amortyzacja), trudno będzie go wypożyczyć aby nie dopłacać do wysokiej pensji - złotym rozwiązaniem by było wymienić się na równie drogiego zawodnika. Ja osobiście bardzo lubię LFC i śledzę ich poczynania od dawna bo mieszkałem w Liverpoolu zawodowo kiedyś i coraz więcej plotek pojawia się w tym kierunku. Nawet Liverpool Echo zaczął zmiękczać serca kibiców wspominając Cou ostatnio. Trudno znaleźć inny przykład przy którym wymiana wypożyczeń by była win-win. LFC uzupełni sobie braki na pozycji CM/CAM, a my na pozycji 9.

3

@FutbolToMagia Jeśli liczysz na "nowego trenera" bo nie stawia na Puiga dla mnie jest równoznaczne z tym że liczysz Barcelonie bardzo źle. Aby Koeman nie prowadził naszego zespołu w przyszłym sezonie musiałaby wydarzyć się jakaś totalna katastrofa - seria porażek w lidze, brak pucharu króla, wielkie spięcia personalne itd - jeśli na to liczysz to wg mnie jesteś idiotą... podkreślam słowo "jeśli" bo tak można interpretować Twoje słowa. Zatem "jeśli" źle życzysz Koemanowi to znaczy że nie jesteś fanem Barcelony bo trudno szanować takiego kibica który nie szanuje klubu, trenera i zawodników. Kibice swoim zespołom kibicują, możesz kogoś mniej lubić - to oczywiste ale szanuj wszystkich i myśl a potem pisz bo twoje komentarze są szkodliwe i często hejterskie.

4

Już gramy drugą połowę sezonu bez Suareza, bardzo go brakuje, bardzo też boli że punktuje u lokalnego rywala. Ale trzeba też wyciągać pozytywy - nie mając prawdziwej 9 cały zespół musi się bardziej starać, Koeman naciska aby każdy strzelał gole, każdy ma się angażować - widać to po przeolbrzymiej ilości zawodników którzy strzelili w tym sezonie gola bądź asystowali. Widać też to po bardzo dużej ilości sytuacji bramkowych które kreujemy - wielu nie wykorzystujemy, ale są to "nowości", teraz absolutnie każdy może uczestniczyć w akcji zakończonej "strzałem", jeszcze w poprzednim sezonie było to 5-6 zawodników w większości przypadków.
Być może siłowo byśmy byli mocniejsi z Suarezem, Vidalem czy Rakietą, ale z perspektywy rozwoju zespołu - ile różnych ustawień próbowaliśmy, ilu zawodników na różnych pozycjach zdobywało doświadczenie, ilu zawodników dzięki wietrzeniu szatni dostało szansę - to wydaje mi się że to zaprocentuje, szczególnie że obniżyliśmy znacząco wiek drużyny.

22

No cóż, zamiast zakłamywać rzeczywistość trzeba było posłuchać Koemana latem i nabrać ogłady na wypożyczeniu. Chyba nie zakładał że Koeman to człowiek który jak powiedział tak robi, nie pomogły też aferki czy opinie o zawodniku. Wg mnie może jeszcze odegrać znaczącą rolę w zespole, ale są inne sposoby niż liczenie na katastrofę Barcelony i nowego trenera czy interwencja zarządu - przy trenerze z jajami to nierealne.
Oby się ogarnął i przestał żyć marzeniami i zaczął pracować bo celem jest granie a nie siedzenie na ławce Barcelony. Nawet na wypożyczeniu tych minimum 20 meczów w sezonie mógłby zagrać i się rozwinąć, stracić podwórkowy styl grania i zmężnieć w środowisku które nie broni go z każdej strony. W czasach gdy futbol stał się szybki, techniczny i SIŁOWY jednocześnie - Koeman potrzebuje pracowitych żołnierzy o nieco atletycznej charakterystyce - patrz Pedri, Moriba, Mingueza i inny młodzi którzy zapraszani są na treningi - to jest glina do lepienia bo sami chcą pracować na siłce, sami chcą pracować nad sobą pod wieloma względami itd. Tydzień temu Pimienta powiedział bardzo ważne słowa "Musi sobie zapracować na częstszą grę, w końcu trener też chce wygrywać" - to kolejna opinia że musi zacząć ciężko pracować.

0

Dobrze prawi, poza tym zgadzam się z Koemanem że debilne pytania o Xaviego są bez sensu bo co od tygodnia się zmieniło, a średnio co tydzień na konferencji ma te same pytania. VAMOS BARCA!

0

@Stanio87 no jesteś w błędzie, kilka zespołów z PL jest nim zainteresowanych - to na dzień dobry podbija cenę - wg mnie nie ma co się licytować. Zdecydowanie bardziej możliwa jest wymiana na zasadzie wypożyczeń do końca umów takich zawodników jak Cou czy Pjanic aby nie dopłacać do odejścia i nie tracić dziesiątek milionów z amortyzacji. Bardziej wierzę w plotkę bezkosztowej wymiany Cou+Neto za Firmino niż Aguero (wg fanów LFC to kombinuje Laporta).

4

prawda jest taka że w 2 meczach z Sevillą zagrał, a perspektywa końcówki sezonu jest taka że młodzież znowu będzie grała więcej. Wg mnie Moriba pnie się w hierarchii zgodnie z planem Koemana i nie wykluczone że za 1-2 lata będzie podstawowym zawodnikiem pierwszej jedenastki, bo już dzisiaj jest blisko.
PS: pamiętam jak w Barcelonie B dostał opierd... od Koemana z trybun za to że grał słabo i został zdjęty w drugiej połowie, w następnym meczu zagrał 90 minut a Koeman klepał go po plecach po meczu i widać że był zadowolony - niesamowite że od grudnia w 2 miesiace tak zaprocentował na treninach że Koeman miał jaja wpiszczać go na Seville przy nierozstrzygniętym wyniku. Brawa dla obu panów!

0

ludzie - źródłem tej wiadomości jest brytyjski pudelek - serio myślicie że Aguero przyjdzie do Barcelony z pensją przewyższającą Depaya, Garcię i Wijnalduma razem wziętych? Wg mnie to chory i niesmaczny żart bo Barcelona będzie inwestowała w młodzież, a jak nie to w piłkarzy których mogłaby z zyskiem ewentualnie odsprzedać jeśli się nie sprawdzą.

43

Bartomau zrobił sobie z klubu skarbonkę...
a pomyśleć że w 2015 roku wyglądało to tak: https://www.fcbarca.com/64727-oficjalnie-josep-maria-bartomeu-wygrywa-wybory-z-ogromna-przewaga.html
Złotem dla mnie okazał się proroczy komentarz @Gaspar 6 lat temu: "Nie daje Bartomeu 6 lat. Nie daje mu nawet połowy tego okresu. Zanim się obejrzymy, a poleci wotum nieufności. Kłamstwa mają krótkie nogi, a jestem pewien, że jeszcze niejedna bujda wyleci z ust Bartomeu, bujda, która socis wykryją i którą mu wypomną.
Poza tym nadchodzą bardzo trudne czasy dla futbolu młodzieżowego. Oby tylko trwały jak najkrócej, bo gra o La Masie to gra, w której Barcelona może stracić bardzo dużo."

1

@Bobo25 na la rambli poruszane są tematy randek, tamponów, polityki i różnego rodzaju pierdół a Ty mi piszesz że nie mogę? No fajnie jak klub albo zawodnik coś potwierdzi, czasami jednak nie podaje się oficjalnie takich informacji aby zawodnik nie miał nieprzyjemności "na ulicy" - szczególnie w UK, coraz więcej źródeł z minuty na minutę to podaje - wg mnie się czepiasz:)

1

@Bobo25 może ma jakieś wtyki - ale na culemanii też podali a jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem https://www.culemania.com/universo-blaugrana/primer-fichaje-nuevo-barca-tendra-contrato-hasta-2026_453711_102.html
@PIWOSZ89 no trochę niski jak na dzisiejsze standardy - może będzie mały ale wariat hehe:)

7

mamy to!!! Garcia oficjalnie w Barcelonie!


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?