1

@kamilop żartujesz? Guardiola prowadził chociaż Barcelonę B, a Xavi dorabia sobie na ganianiu amatorów po azjatyckich stepach, a bilans średnich zdobyczy puntowych ma i tak gorszy niż Koeman w Barcelonie.

5

Jeśli to jego decyzja że odszedł to dobrze zrobił, osoba przy Laporcie w postaci Xaviera Budo sprawia że i tak niemiałby czego szukać w Barcelonie po wyborach, bo szkolić będziemy młodzież zgodnie z trendami.
Szkoda że to też takie trochę odejście tylnymi drzwiami bo przeszło przez niego bardzo wiele talentów z wielkimi karierami, cóż takie czasy.

10

Jakby nie patrzeć to nie jest opinia jakiegoś ziutka z Marki czy Mundo Deportivo, a osoby która niegdyś też napisała kilka ciekawych historii futbolu. Bardzo często we francuskiej prasie można przeczytać jego felietony i są wybitnie trafne.
Trochę dziwi mnie oburzenie na temat "Barça to przeciętny zespół" - o ile można np mi zarzucić konsekwentną wiarę w zwycięstwo Barcelony bez względu na to z kim byśmy nie grali, to obiektywnie w tym co powiedział jest więcej prawdy niż przeinaczenia. Nasz zespół to mieszanka bardzo młodych zawodników (którzy za kilka lat mogą być crackami) oraz zawodnikami u schyłku kariery (którzy byli lub są jeszcze crackami i mogą wiele nauczyć naszą młodzież). Pozostali zawodnicy którzy nie mieszczą się w tych dwóch kategoriach to przypadkowi przechodnie.
Trzeźwo patrząc na skład - nie mamy czego szukać w Europie bez względu na to czy gralibyśmy z PSG, słabym LFC czy mocnym Bayernem lub MC. Mamy kadrę przejściową co z założenia jest czymś przeciętnym, bo lepszość trzeba sobie wypracować i nie dzieje się to z miesiąca na miesiąć, wrażenia takie mogą być jedynie. Spadek siły piłkarskiej klubów La Ligi sprawił że jesteśmy na tyle mocną ekipą aby w Hiszpanii spróbować coś wywalczyć, ale to tylko tyle, a być może aż tyle.

1

oficjalnie się kampania wyborcza zaczęła, a mam wrażenie że to już koniec od jakiegoś czasu :)

2

Wg mnie bardzo niesprawiedliwe jest tak negatywne ocenianie naszych legend - dobrze że Laporta ma głowę na karku i potrafi liczyć co jednoznacznie i dobitnie w jednym zdaniu wyjaśnił wszystko "To pokolenie zasługuje na pożegnanie, zawodnicy muszą pomóc mi w budowie zespołu i w szukaniu sponsorów w celu poprawienia sytuacji finansowej".
Pique - mamy sporo młodzieży począwszy od Araujo, Minguezy, Garcii, Mingo, Comasa itd którzy mogą się jeszcze wiele nauczyć.
Alba - od nowego sezonu będzie Miranda i Balde także mogą wiele się nauczyć od Jordiego, poza tym Jorgi sportowo nadal ma wiele do zaoferowania
Busi - przy założeniu że nie przychodzi Wijnaldum bo to jedyna opcja aby mógł odejść to nadal jest wzorem do naśladowania dla Moriby, Gonzaleza i innych młodych.
Messi - chyba nie trzeba wyjaśniać...
Szukanie sponsorów czy 5 lat temu czy dzisiaj ma pewne zasady - sponsorzy poszukują piłkarzy z historią i wieloletnimi sukcesami na koncie - nawet Mbappe przez najbliższe lata jeśli zostałby w PSG to nie doścignąłby Neymara w kwestiach marketingowych, jeszcze dalsza odległość czasowa by była potrzebna w przypadku Pedriego czy Fatiego nawet żeby doścignąć Griezmanna, a już nie mówiąc do grających legend.
Takie prawa rynku i nie ma się co łudzić że może być inaczej. Po sezonie jeśli odszedłby załóżmy Busi i Messi - to twarzą projektu sportowego będzie Pique lub Griezmann - tak działa rynek marketingowo-sponsorski, bo na tym się zarabia.

13

No to zdrówka życzymy naszej legendzie i powodzenia!

8

Dobra dobra królu Julianie, nie cukruj już:) jutro wam podcinamy skrzydełka i widzimy się na remontadzie w pucharze króla hehe:)

7

No i spoko, dwa zwycięstwa z Sevillą i sezon może być jeszce piękny!

0

@ViscaBarca123 zgadza się bardzo ciekawy chłopak i co najważniejsze też byczek a wiemy jak ważne w dzisiejszym futbolu są warunki fizyczne i siła. Jeszcze wiele nauki przed nim, ważne aby przedłużyć z nim umowę chociaż lista młodych-zdolnych którym kończy w najbliższym czasie się umowa jest przeogromna, a z pewnością będą kuszeni...

4

Coś czuję że to bardziej informacja dla mediów i chyba będzie leczył swoją "dolegliwość" do końca sezonu.

11

Brawo! nie ma to jak mieć pretensje do żywej legendy Barcelony że klub przez lata nawet nie próbował znaleźć konkurencji dla niego na boku obrony.
Dzięki ci boże za to że mieliśmy tak mocny cały skład że z tak cienkim obrońcą, którego kupiliśmy za astronomiczne 10mln w 2012 roku z Valencii udało się wygrać Ligę Mistrzów, 5x Mistrzostwo Hiszpanii, 4x Puchar Hiszpanii czy 3x Superpuchar Hiszpanii. Alba jako Mistrz Świata czy Mistrz Europy i zawodnik który wygrał w piłce klubowej wszystko z pewnością jest zawstydzony niczym Braithwaite faktem że jest częścią Barcelony bo wie że swoim talentem, walecznością i charyzmą absolutnie nie zasłużył na szacunek kibiców. Mało tego, kibice z fcbarca.com którzy mają dużo większe dokonania dla klubu, uważają że grając 95% meczów praktycznie w każdym sezonie nie ma prawa być zmęczony (czy sfrustrowany faktem że brakuje mu wartościowego zmiennika), jego gole i asysty są niczym, bo jako boczny obrońca mógłby dawać więcej w obronic. No kur#wa!!!!

45

Pjanica brak - to znak!

0

@Rewolucja123 Ja uważam że błędy taktyczne dosyć mocno powiązane są z profiem dostępnych zawodników w poprzednim meczu. Takie zestawienie bloku obronnego było bardzo ryzykowne i jednocześnie jedyne na jakie mogliśmy sobie pozwolić. Ostatnie mecze także mocno zweryfikowały Umtitiego czy Minguezę.
Proszę zauważ że Sevilla nie jest szybkim zespołem, ale gra dobrze jako kolektyw - jedyną opcją aby ją pokonać to mieć dostępnych silnych środkowych obrońców, którzy grają bardzo blisko pomocy, a w ataku grać możliwie mocno skrzydłami przy wykorzystaniu bocznych obrońców. Wg mnie tak zagramy jutro - jeśli się mylę to ok, ale wydaje mi się że tak będzie - ważne abyśmy wygrali. Nasz blok obronny czy pomocnicy grający w defensywie z tak grającym przeciwnikiem mają podstawowe zadanie - fizycznie go zatrzymać - to nie będzie walka sprinterów i o to w mojej wypowiedzi mi chodziło.

1

Nie lubię go z przyczyn obiektywnych, ale szkoda że nikt nie porusza najciekawszego wątku "Lenglet nie dotknął gracza Cádizu." - w hiszpanii Marca powołała się na sędziego i powszechnie poszła fama że faul był oczywisty - Madryckie media napisały historię, a szkoda że katalońskie media nie bronią mocniej katalońskiego klubu... Eksperci na francuskim Canal+, czy eksperci BeIN Sport oglądając powtórki nie widzieli żadnego faulu, mało tego uważali nawet że napastnik Cadizu w nienaturalny sposób szedł wyprostowaną nogą co bardziej wyglądało na próbę nakładkowego wejścia. Ja wiem że Lenglet jest cieniem samego siebie i szkoda mi go, ale gdyby to zdarzyłoby się w meczu Realu śmiem twierdzić że nie ma 1% szans na to by był karny.

0

Już się wystraszyli że stracą potencjalną kasę od sponsorów jak Messi się wkurzy i zostanie w Barcelonie:)

1

Jak piłkarz jest zmieniany i nie nabawił się kontuzji to znaczy że trener wykonuje klasyczny kop z półobrotu [Chuck Norris]

2

Wg mnie nie ma co demonizować Sevilli - w poprzednim meczu przypominam że graliśmy linią obrony: Alba, Umtiti, Mungueza, Firpo - bo nie było kim grać.
Nie oszukujmy się ale możliwa para Pique-Araujo lub Pique-Lenglet będzie stanowiła dużo stabilniejszą linię obrony, już nie mówiąc o tym że Dest zagra zamiast Firpo.
Bądźmy optymistami bo w tym meczu nasza obrona będzie dużo bardziej mocna - piłka może przejdzie ale przeciwnik z pewnością nie!

5

Kurde bądźmy obiektywni - Messi jest najlepszy bo najwięcej strzela grając w najsłabszym zespole z zestawienia. To że mamy zdolną młodzież nie oznacza że sportowa na dzień dzisiejszy jest na najwyższym poziomie - to nuta bliższej lub dalszej przyszłości, a Messi rządzi!

0

@Tomek54321 ja znam stronę https://sialfutur.cat/en/ i zapoznałem się z jego programem i jak wyciągniesz z tych PDF'ów lanie wody, prezentację nazwisk i obrazki to pozostaje kilka zdań. Wg mnie "lata" przemyśleń i ciężkie opracowywanie tego programu to delikatna przesada - grafik który tworzył te ulotki miał więcej roboty.
Pomijam już kwestie merytoryczne które wg mnie są oderwane od rzeczywistości - mamy XXI wiek a on proponuje rozwiązania sprzed kilkudziesięciu lat. Założenia że UNICEF będzie na koszulkach Barcelony, założenie że nie ma po co starać się o sponsorów bo bez Messiego żadnych godnych uwagi nie znajdą czy projekt sportowy oparty na Paco Seirul·lo Vargasie, aby cofnąć się w rozwoju i totalnie odwrócić od trendów światowego futbolu w szkoleniu młodzieży... Serio uważam że grafik tworzący ulotki najbardziej się napracował.

2

Nie ma to jak opisać swój program wyborczy w kilku zdaniach i zarzucać innemu kandydatowi że improwizuje. Aż strach pomyśleć jak szybko podejmowałby decyzje jako prezydent jak tych kilka zdań swojego programu formułował LATAMI.

7

Ja rozumiem że oceny na tym portalu to taki trochę sondaż popularności ale podobne oceny Pjanica i Griezmanna to nieporozumienie. Pjanic w pierwszej połowie był zagubiony, a linia pomocy Pjanic-Pedri-de Jong była wyraźnie słabsza niż 2-osoba linia Pedri-de Jong. Grizi nie wykorzystał 2 okazji na gola ale w 14 minut pokazał grę zespołową i jednak stwarzał te zagrożenie. Biorąc pod uwagę że mecz był i tak rozstrzygnięty to nota wyjściowa powinna być bardziej wskazana. Wg mnie lepsze jest aby Grizi stwarzał zagrożenie i się starał niż przeszedł obok meczu przez te 14 minut i dostałby notę wyjściową czyli wyższą niż ma teraz :)

1

Nie ma wątpliwości że jak nie będzie w 100% gotowy to nie dostanie pozwolenia na grę, to nie Dembele z poprzednich sezonów że musi grać bez względu na stan fizyczny po powrocie po kontuzji.

11

Z tym że "nie ma kilkuletniego procesu przejściowego" to wybaczam bo wyborczo pojechał ostro, ale osoba Xaviera Budo mnie osobiście bardzo cieszy i szokuje jednocześnie. Cieszy mnie jego osoba bo w mojej branży (młodzieżowego sponsoringu sportowego) uznawany jest za guru, doradzał tak znamienitym akademiom piłkarskim jak ta w Sportingu, Bayernie czy Schalke, już nie wspominając doradztwa w przypadku zwykłych szkółek klubowych we Francji. Jego osoba mnie także szokuje z tego względu gdyż to jednoznaczny znak że idziemy z trendami i oznacza to że niedługo w sekcjach młodzieżowych pojawi się wiele szybkich i silnych byczków z dobrą techniką - co mnie osobiście bardzo cieszy.

0

@FvZ89 wg mnie latem dopiero będzie to realny temat aby przedłużyć, na dzień dzisiejszy Barcelony nie stać na to aby podpisać z nim nową umowę, bo do tego potrzebne są fundusze.
Ze względu na fakt że Pedri i Fati są podobnie bardzo wysoko wyceniani to koszt przedłużenia nie będzie mały. Nie wierzę że rządania Pedriego będą dużo mniejsze niż Fatiego - a są ogromne.
Sam Mendes chce dla Fatiego wg różnych źródeł 10mln euro netto za rok gry do 2026 i 35mln za podpis na nowej umowie. Alternatywnie się zgadza na 10mln euro netto za rok gry do 2026 i gwarancję renegocjacji umowy co 2 lata.
Koszt nowej umowy Pedriego może być trochę mniejszy ale to też będzie bardzo duże obciążenie, podobnie jak nowe profesjonalne kontrakty dla Collado, Minguezy, Orellany, Konrada, Dembele, Moriby, Balde - Ci wszyscy zawodnicy będą kuszeni też przez inne kluby - wg mnie zamiast marzyć o Haalandach, Mbappe'ach i innych bajkach użytkownicy powinni się modlić jeśli uda utrzymać się kadrę młodzieży bo jak wiemy na sprzedaży takich zawodników jak Busi, Pique, Pjanic, Griezmann, Cou itd Barcelona nie jest w stanie zarobić - a zobowiązań krótkoterminowych mamy co nie miara.
Wg mnie 300mln euro to mało w perspektywie 5-6 lat. Trzeba brać pod uwagę bardzo możliwą dewaluację euro w związku z przedłużającymi się ekonomiczno-pandemicznymi problemami.

13

Pamiętam że był fantastycznym piłkarzem, porównywany swego czasu był do Franza Beckenbauera oraz Ronalda Koemana. Fantastyczne stałe fragmenty i przegląd pola, do tego gra z pierwszej piłki i jej wyprowadzanie - dzieciaki już nawet nie pamiętają ale w parze z Puyolem to on głównie zajmował się wyprowadzaniem piłki, a w najlepszych meczach z Realem Madryt poprzez męską grę zabierał ochotę do gry czy to Raulowi czy Higuainowi. Z kim jak kim ale z Realem był zawsze gotowy do walki do tego stopnia że wjeżdzał na pełnej w zawodników i wykaszał wślizgami wszelkie próby kontr jeszcze na ich połowie. Piękne czasy, Puyol w swojej książce wspominał że Rafa jak przybył do Barcelony i jak zobaczył jego nieustępliwość oraz chęć zmierzenia się z legendą ich wspólnego idola (Koeman) to od tego czasu on sam stał się lepszym piłkarzem.
Wielka postać w historii naszego klubu, podobnie do Suareza czy Rakitica, którzy także nie byli wychowankami ale w sercu starszych kibiców zostaną na zawsze.

1

@AxelF i @Dalhi dzięki chłopaki za opinie - trochę to taki śmiech przez łzy.
Sprawdziłem dokładnie: 52mln euro muszą trafić do Juve, a Juve za Arthura dostaniemy podobną kwotę. Mimo wszystko dla mnie to osobne transfery ze względu na sposób rozliczania kosztów - wg raportu finansowego są rozliczane osobno, bo kasa za Arthura jest brana pod uwagę planowanych przychodów klubu.
Licząc stricte koszty Pjanica mimo wszystko trzeba by było liczyć realne pozycje księgowe, a księgowo do spłacenia jest 52mln i do zamortyzowania 45mln.
Trzymajmy kciuki za nowego prezydenta bo ogarnięcie tego wszystkiego będzie niezwykle ciężkie.
PS: @Dalhi - bardzo dobry pomysł - wypożyczenie z dopłatą do pensji jak najbardziej jest rozwiązaniem.

8

Brawo Bartomau! kupić młodego i perspektywicznego brazylijczyka, na którego spoglądała reprezentacja i sprzedać ze stratą po pobycie w Barcelonie - tylko pogratulować.
Zaraz się okaże że na Yerrym Minie też nie zarobiliśy...

1

@Dalhi i @AxelF - pytanie co zrobić - zdecydowanie natańsze rozwiązanie znalazł @FvZ89 - jakby Pjanic grał w golfa lub łowił ryby byłby tańszy w utrzymaniu:) Pamiętajmy że my nie mieliśmy 5mln na Depaya, a uważasz że nagle znajdziemy przynajmniej kilkadziesiąt mln euro żeby Pjanic mógł odejść?
Pjanic jest koniem trojańskim Bartomeu:
1. Latem zamortyzona zostanie 1/4 kontraktu Pjanica, zatem w księgach przy ewentualnym jego odejściu pojawi się dług w wysokości 3/4 z 60mln, zatem 45mln euro straty mamy z marszu.
2. Pjanic jeszce nie jest spłacony - grube miliony nadal zostają do zapłacenia Juve, chyba 52mln wg raportu o finansach o ile się nie mylę.
3. Nie ma najmniejszych szans aby zawodnik nie wywalczył sobie chodziaż minimum 5mln euro netto zadośćuczynienia - 3 lata gry kontraktu gwarantują mu bajeczne zarobki - nikt mu tyle dzisiaj nie da.
Temat jest najwyższego gatunku i niezwykle ciężki bo Barcelona pozbywając się przedwcześnie Pjanica może stracić nawet 100mln euro - TO CHORE!!!!

0

Trzeba przedłużyć z nim umowę jak najszybciej bo tylko rok w czerwcu mu zostanie umowy.
Poza tym mi bardzo podobały się momenty jak grał na pozycji SPD/ŚP - Makelele, Kante czy Roy Keane też nie byli dryblasami ale z genialnym przeglądem pola i licznymi odbiorami. Jeśli latem nikt wartościowy nie przyjdzie na zastępstwo Busiego a posiadając bardzo liczne grono ofensywnych zawodników może warto by było rozważyć nieco cofniętą pozycję dla Pedriego bo widać że lubi tak grać.

0

@korn234 dla mnie to olbrzymia różnica, dla klubu to olbrzymia różnica, dla zespołu także to olbrzymia różnica - po to jest ten portal aby m.in. widzieć różnice między zawodnikami :) Jeśli Tobie jest to obojętne to po co komentujesz rzeczy które Cię nie interesują?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?