0

@LuisSalvano Trzeba rozważyć jeszcze opcje czy sprzedać i dopłacać do sprzedaży czy zarobić na sprzedaży:
Griezmann - wg mnie do ruszenia ze względu na to że klub musiałby dopłacić do transferu który byłby poniżej 100mln:) Nikt nie da tyle pieniedzy.
Cou - klub wychodzi na 0 jeśli sprzeda go za 60mln euro.
Dembele - ostatni rok kontraktu, klub wychodzi na 0 jak sprzeda go za 28mln euro aby pokryć ostatni rok amortyzacji
Warto pamiętać że klubu może być nie stać na to aby sprzedać niektórych zawodników - patrz Pjanic, którego odpisy amortyzacyjne są dużo więcej warte niż sam zawodnik.

0

@tbas i tutaj się bardzo mylisz - Cou już w marcu wiedział że Bayern go nie wykupi i medialnie było powiedziane że zgodzi się na kolejne wypożyczenie albo do Bayernu albo do jednego z klubów Premier League, problem polega jednak na tym że nikt nie chciał pokryć jego pensji na wypożyczeniu - Leicester proponował 2mln euro dopłaty do pensji, a Arsenal 2,5mln euro. Przy takich kosztach, które generuje zawodnik warto było go spróbować jeszcze raz w klubie niż od razu spisać na straty. Słowa Koemana miały jedynie aspekt psychologiczny, nic więcej, a sam Planes potwierdził że od drugiej połowy lipca nie było żadnego klubu zainteresowanego wypożyczeniem zawodnika.

0

@arasz1819 Zgoda, kwestia źródełek pozyskiwania wiedzy, mi się wydaje po usłyszeniu kilku bardzo ciekawych opinii branżowych (sponsoring sportowy) że liczba zmian na ławce została wyczerpana z marketingowego punktu widzenia - klubu nie stać na to by szastać argumentami negocjacyjnymi. Klub będzie trzymał się tezy ze buduje młody, przyszłościowy zespół i że liczy na krótką perspektywę 2-3 sezonów aby znowu walczyć o najwyższe cele. Sponsorzy to nie bankomat, potrzebna jest historia do sprzedania dla odbiorcy ostatecznego.

0

@tbas Czy ktoś chciałby kupić Cou za 40, 60 czy 80mln euro nie ma najmniejszego znaczenia.
Przy sprzedaży Cou nie było nic do wybierania jeśli nie zgłosiłby się jakiś klub, który wyłożyłby grubo ponad 100mln euro. Każda mniejsza kwota sprawia że klub musiałby dopłacać do jego transferu.
Barcelona nawet chciała dopłacić do jego sprzedaży latem 10mln oferując możliwość kupna za 90mln euro Bayernowi.
Ze względu na amortyzację oraz nierozliczone koszty zawodnika nikt, absolutnie nikt latem nie był w stanie kupić Cou za pieniądze zbliżone do oczekiwanych. Wyobraź sobie czy stać Barcelonę by było sprzedać latem Cou np. za 40mln, a 60mln wydać na pokrycie kosztów transferu. Sprzedaż Cou latem 2021 jest bardziej możliwa ale zarobić na tym będzie ciężko - to samo dotyczy Pjanica czy Griezmanna - to wiedza podstawowa...

3

@arasz1819 Minie jeszcze wiele czasu zanim do części kibiców dotrze że Koeman latem jest nie do ruszenia, nawet jeśli byśmy się nie zakwalifikowali do LM bez względu na to kto wygra wybory.
Warto by było aby powstawały artykuły na tym portalu poświęcone kogo klub może lub nie może sprzedać bo ilość debilnych wypowiedzi jest zatrważająca. Klub nie ma dodatkowych 100mln euro na to by pokryć koszty sprzedaży Pjaniców, Griezmanów itp piłkarzy do których przy sprzedaży trzeba by było dopłacić. Pytanie czy klub będzie stać na przedłużenie lub zaproponowanie nowych umów bieżących zawodników którym kończą się umowy w czerwcu lub za rok - z Fatim, Pedrim, Collado, Moribą, Minguezą, Orellaną, Konradem, Balde, Dembele, Mingo i Comasem na czele (przeogromna ilość nowych kontraktów, wielomilionowych bonusów za podpis dla części zawodników itd).
Ja rozumiem że 10-latek sobie na transfermarkt sprawdza wartość zawodników i na tej podstawie myśli na kim Barcelona może zarobić, ale jak widzę użytkowników którzy są na tym portalu np 2000 dni a piszą żeby sprzedać Griziego czy Pjanica to zdecydowanie uważam że trzeba użytkowników portalu edukować bo to nawet nie jest śmieszne. Klub nie zwolni Koemana bo żaden nowy prezydent klubu nie zacznie swojej kadencji od kompromitacji medialnej klubu, którą będzie starała się wykorzystać konkurencja.

9

Dajcie już spokój z tym Bernatem - chłopak częściej jest kontuzjowany niż gra od wielu lat, a pensję pewnie będzie chciał gwiazdorską. Dla mnie to Vermaelen w wersji 2.0, tylko że bez tak dużego potencjału jaki posiadał Belg.

12

Prawda jest taka że od trypletu w 2015 roku do dnia dzisiejszego minęło dobrych kilka lat - z królów futbolu staliśmy się najbardziej zadłużonym klubem piłkarskim świata i dogorywamy przygotowując się na bycie przez najbliższe lata ligowym średniamiem z ambicjami do gry w LM. Aż dziw bierze że Messi rozważa pozostanie w Barcelonie, mimo wszystko szacunek dla naszego Argentyńczyka za wiele lat radości i historię klubu, którą napisał swoją genialną grą.

0

Po meczu też mnie wzięło na sra...

2

@Bogan brawo za głos rozsądku, szkoda że jest tak mało użytkowników trzeźwo patrzących na miejsce w którym znajduje się klub.

0

@ferdas_rawa zejdź na ziemię, Pochettino sam przyznał że jego marzeniem od zawsze było trenowanie Realu Madryt, a od Barcelony nigdy nie było oferty - z choinki się urwałeś? Sprawdzaj chociaż o czym piszesz czy się zgadza do Twoich wymyślonego świata który sobie stworzyłeś w głowie. Kolejny raz się ciskasz to chyba będę musiał odpowiadać artykułami abyś 20 razy mi nie odpowiadał. https://www.fcbarca.com/96510-mauricio-pochettino-nie-zaoferowano-mi-trenowania-barcelony.html
Odnośnie Koemana znajdź lepszego trenera który poprowadzi takiego kadrowego średniaka, a od przyszłego sezonu grać będziemy drużyną rezerw... odargnij się bo chyba nie wiesz w którym miejscu znajduje się klub. Realnego trenera, a nie jakieś wynalazki typu Xavi, który zrezygnuje dla Barcelony z zarabiania na azjatyckich pastwiskach.

0

Nie ma to jak tłumaczenie słabszej gry dzieciaka zajechaniem... Nawet jakby był mega wypoczęty mógłby zagrać 1:1 tak samo, wieku, doświadczenia, rozwoju w trybie pilnym oszukać się nie da. Pedri poprzedni sezon spędził poza Barceloną zatem przygotowanie fizyczne ma na bardzo dobrym poziomie, eksperci nawet zauważają że czy na początku meczu czy pod koniec gra jego jest taka sama, ale eksperci internetowi wiedzą więcej.

1

To pokazuje kolejny raz że mamy olbrzymią ilość zawodników na których zarobić się nie da, a nawet przy sprzedaży będzie trzeba dopłacić nawet nie licząc ewentualnych roszczeń z tytułu chęci sprzedaży. Brawo zarząd, brawo kibice którzy uważają że zarobimy realnie duże pieniądze że sprzedaży zawodników którzy są nam niepotrzebni.

1

Jedziemy z Cadiz dzisiaj i słońce znowu zaświeci!

0

Co tu oceniać, nie pasuje profilem i jest jednym z niewielu zawodników na których klub może nieźle zarobić.

6

Boże małe dzieci... Dramat co się tu wypisuje - Koeman nawet jak odpadniemy z PSG i Sevillą i tak zostanie na przyszły sezon. Przed wyborami każdy mówi co chce, realia są takie że niema ani alternatyw ani pieniędzy na alternatywy. Myślicie że Klopp będzie chciał zarabiać mniej niż w LFC, albo Nagelsmann mniej niż oferują mu kluby Premier League?
Po co mają przychodzić? Przy odejściu Messiego i sponsorów, niepewnej przyszłości naszej młodzieży, nawet dla Depaya czy Wijnalduma Barcelona będzie zbyt przeciętna a chcieliby grać w klubie grającym w LM co sezon. Żaden topowy trener nie będzie chciał grać Barceloną B i być rozliczany za wyniki w przyszłym sezonie. Cieszmy się że chociaż Koeman chce zostać bo patrząc na zawodników którym kończą się umowy w czerwcu oraz tych którym pozostał rok to wygląda na to że nawet największe talenty będzie ciężko finansowo utrzymać w klubie, a zwolennicy FIFY już kupują Haalanda i sprzedają zawodników na których nie ma możliwości aby zarobić, np Griezmann.

0

Konkurencji w szpitalu Alba nie potrzebuje.

0

W artykule w bardzo sprytnie została schowana informacja że Griezmann nie jest na sprzedaż. Może redakcja napisała by artykuł dlaczego ten zawodnik nie jest na sprzedaż i że Barcelony na to nie stać?
Krew mnie zalewa jak widzę pod każdym artykułem komentarze żeby go sprzedać, co pokazuje że może warto by było użytkowników tego portalu też edukować?

0

I spoko, niech będzie gotowy w 100% i niech cieszy nas grą na najwyższym poziomie.

3

Czy do ludzi nie dociera że to geniusz i atakuje jak ma to sens? Skuteczność ma niezłą.

1

Piłkarz chciał grać w Barcelonie, zatem poczeka do lata i z niższą pensją i wyższymi podatkami podpisze z nami umowę. Gdyby chciał więcej zarabiać to już w styczniu byłby w Bayernie lub BVB bo od nich udrzucil oferty. Pełen luz.

2

@Avatarr kwota nierealna zarówno dla Barcelony jak i kupującego. To zawodnik którego nie da się latem sprzedać:
1. Przy sprzedaży rezygnujemy z 72mln amortyzacji kosztu
2. Zawodnik nie jest jeszcze spłacony.
3. Aby Nie dopłacać do transferu Barcelona musiałaby sprzedać go za grubo ponad 100mln euro co jest nierealne
4. Grizi musiałby zrezygnować z olbrzymiej pensji, której nigdzie takiej nie dostanie. Przy sprzedaży klub musiałby zapłacić mu rekompensatę.
5. Najwcześniej można go oplacalnie sprzedać latem 2022 lub 2023 ale będzie wtedy też starszy zatem słabo to wygląda bo nie da się dobrze zarobić na jego sprzedaży.

2

@tomek8756 ***** ***

0

@SamuraJack tak sobie radzi lepiej że od roku przebakuje on i jego otoczenie że odejdzie... To ofiara tego że jest utalentowany na wielu płaszczyznach oraz braku zrównoważonej kadry na wielu pozycjach. Otwarty spór z trenerem Barcelony B także o tym świadczy.
Dodatkowo nawet grając na skrzydle czy bocznym ataku zawodnik tworzy zagrożenie tylko jeśli przenosi się na środek boiska i atakuje z jak pomocnik totalnie olewając założenia taktyczne trenera i pozycję którą mu przypisał, zatem nie wprowadzaj w błąd użytkowników którzy nie oglądają meczy Barcelony B.

0

@Azrik ale nasze długi a długi Realu to dwa światy, których porównywać nie można. Ich długi są dużo mniejsze, mają skończony stadion, a my dopiero mamy ofertę na kredyt. Wyprzedzili nas spokojnie na 10 lat.
Ja pracuję w sponsoringu sportowym dla dużej firmy działającej na rynku francuskim. Bardzo się mylisz jak chodzi o ruchy marketingowe. Haaland jeszcze wiele lat potrzebuje aby być marketingowo na poziomie Griezmanna, a Mbappe marketingowo w PSG jest dopiero trzeci. Żaden liczący się sponsor nie wyda kroci na twarz projektu sportowego poniżej 26-27 roku życia. Szczególnie w dobie kryzysu liczą się dla sponsorów zawodnicy z indywidualnymi osiągnięciami oraz sukcesami sportowymi w karierze w dłuższej perspektywie czasowej. Nikt nie kupuje kota w worku, to biznes. Twarz sprzedaje się nie że względu na poziom sportowy, ale głównie na istnienie od lat w mediach. Nawet jakby w Barcelonie pojawił się Mbappe i Haaland to marketingowo najatrakcyjniejszy jest Griezmann bo dla sponsorów jest wiarygodny. W LFC zawodnikiem ciągnącym marketing klubu jest ich kapitan a nie Salah, w Bayernie jest to Müller i "nojer" a nie Lewandowski, w Sevilli jest to Rakitić a nie Kunde itd.
Ciekaw jestem co zrobi Nike jak Messi odejdzie - chodzą podgloski że mogą nawet zerwać umowę bo Messi generuje 85% sprzedaży sygnowanej odzieży.

1

nie ma to jak wziąć awaryjnego zawodnika w styczniu na kilka miesięcy do końca sezonu, a po 2 tygodniach mieć go kontuzjowanego.

1

@wroclawskifan dzięki - może dotrze ten tekst chociaż do części użytkowników :)

1

@Coutinho007 W pełni się zgadzam, a jak czytam o Małym Mourinho to mnie krew zalewa:) Przydomek nie bierze się z nikąd - co sezon potrzebuje nowych środkowych obrońców i nowe "9". My nie mamy jednej "9", a kibice piszą że chcą trenera który potrzebuje 5 takich zawodników hahaha:) Wg mnie zwolnienie Koemana jest nierealne, musiałaby spaść serio jakaś bomba aby coś pod tym względem mogło się zmienić.
PS: Mały Mourinho to pseudonim Nagelsmanna, który jest jego wielkim fanem i stosuje sposób grania tego trenera. Naśladuje dosłownie wszystko, a jego największym marzeniem jest trenowanie w PL właśnie Chelsea.

0

@Gaz oj z tym Realem to przesadziłeś - to jest patologia - tego nawet nie ma jak porównać :) jak chodzi o inne kluby to korzystam bardziej z anglojęzycznych lub francuskojęzycznych portali, może głupota tak nie rzuca mi się w oczy jak czytam w języku polskim:) Nie mniej jednak jest zauważalny spadek jakości wypowiedzi użytkowników portalu na przestrzeni lat. Wiadomo że świetnym pomysłem było stworzenie La Rambli bo przeniesiono dyskusji o wszystkim i o niczym z artykułów w nowe miejsce, ale jak patrzę na stare artykuły np sprzed 10 lat to mam wrażenie że było wypowiedzi dużo mniej, ale były zdecydowanie bardziej merytoryczne. Ostatnimi czasy w komentarzach zdarzają się takie orzeszki i ciasteczka że jakbym był kibicem wrogiej drużyny to serio Print Screen byłby rozgrzany :)

1

@Coutinho007 no 15 minut Fatiego też mnie zdziwiło, jednak jak chodzi o Puiga to nie zagrał za karę.
Niemniej jednak cieszy że Moriba zaczyna istnieć w pierwszym zespole - będzie trochę radości z naszego czarnego byczka w niedalekiej przyszłości.

15

Prawda jest taka że nawet pomimo wyborów i wielu obietnic składanych na prawo i lewo to nikt nie jest na tyle głupi aby powiedzieć że możemy kupić jakiekolwiek zawodnika za "pieniądze", a tym bardziej tak drogich jak Haaland, bo dla socios którzy potrafią liczyć by byli skompromitowani.
Nie mam zielonego pojęcia czemu do kibiców z fcbarca.com nie dociera że klub potrzebuje zarobić na sprzedaży zawodników aby spłacać długi, spłacać bieżące i odłożone w czasie pensje, spłacać kupionych w przeszłości zawodników, a także opłacić przedłużenia kontraktów w większości przyszłościowych zawodników? Przecież na sprzedaży Cou i Griziego jednocześnie nie zarobimy nawet jednego euro - czy wy ludzie nie potraficie liczyć? Nie słyszeliście o amortyzacji zawodników? Nie czytaliście artykułów o sytuacji finansowej klubu?
Mamy wiele niewiadomych odnośnie kontraktów zawodników których mamy w kadrze:
Zawodnicy którym kończą się kontrakty w czerwcu:
- Mingueza - koszt kontraktu zawodnika pierwszego zespołu
- Messi - nie wiadomo co zdecyduje
- Collado - w Barcelonie B nie gra na swojej pozycji, tylko Koeman może uratować go przed odejściem z klubu, przy licznych odejściach zawodników z pierwszego zespołu możliwy koszt kontraktu zawodnika pierwszego zespołu.
- Orellana, Oriol Busquets - koszty półprofesjonalnych kontraktów, nie wiadomo czy zawodnicy je zaakceptują
Zawodnicy którym zostanie rok kontraktu po sezonie i będzie to ostatni moment na przedłużenie umowy albo sprzedaż:
- Roberto - nie wiemy jaki będzie jego status w drużynie za rok
- Fati - wiemy że agent szantażuje klub ofertą z MU, wg różnych plotek chce 10mln euro netto za rok gry do 2026 i 35mln za podpis alternatywnie 10mln euro netto za rok gry do 2026 i gwarancję renegocjacji umowy co 2 lata.
- Pedri - wiele wskazuje że Mendes także przejmie sprawy zawodnika, zatem tanio nie będzie
- Konrad - koszt kontraktu zawodnika pierwszego zespołu
- Dembele - nie wiemy jakie będą roszczenia zawodnika za nową umowę
- Balde - koszt kontraktu zawodnika pierwszego zespołu
- Moriba - koszt kontraktu zawodnika pierwszego zespołu
- w Barcelonie B jest bardzo wiele zawodników którym kończą się kontrakty w tym lub przyszłym roku: Mingo, Comas, de Vega, Gonzalez, Gomes itd - to także dodatkowe koszty dla klubu wiedząc że w mniejszym lub większym stopniu pokazali się na rynku wystawowym a niektórzy mają opinie bardzo przyszłościowych zawodników.
Podsumowując Barcelonę nawet przedłużenia kontraktów będą słono kosztowały, a scenariuszy transferowych na lato jest bardzo wiele. Pewne jest że w 100% wielu zawodników odejdzie z klubu, ale nawet bardzo duża ilość odejść zawodników nie oznacza zysku ze sprzedaży, a jedynie oszczędność pensji. Na sprzedaży / odejściach Busiego, Messiego, Pique nie zarobimy nic, na sprzedaży Cou / Grizi nie zarobimy nic bo księgowo co dostaniemy za zawodnika pochłonie koszt rezygnacji z amortyzacji, a na niektórych zawodnikach jak Braithwaite pewnie też nic nie zarobimy bo mogą powołać się na kontrakt i zarządać wypłaty pensji jeśli mają odejść. To będzie bardzo trudne lato, ale wierzę że Font/Laporta sobie poradzą z tymi trudnościami, lecz nie można liczyć na cuda i jakieś mega zyski z tranferów. Klub nie może bezkosztowo zrywać umów, tak samo zawodnicy nie muszą w dobie pandemii chceć rezygnować ze świetnych dla nich umów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?