JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Prawdę powiedziawszy obojetnie dzisiaj jaki skład zagra, byle minimalnym nakładem sił wygrać i bez kontuzji.
4
Mam jakiś sentyment do byłych zawodników Barcelony, którzy są aktualnie trenerami. Jak oglądałęm kiedyś archiwalne nagrania to para Koeman-Abelardo wyglądała bardzo groźnie:)
1
Dobre podejście to podejście do meczu z Sevillą jak to wypadku przy pracy, aby jutro udało się wygrać gładko, minimalnym nakładem sił i bez kontuzji.
0
@Coutinho007 pożyjemy zobaczymy ale piłkarskie statystyki Duńczyk ma lepsze w LaLidze, niż Konrad w 3 lidze - nie mam pojęcia dlaczego uważasz że Konrad mógłby w Lalidze grać lepiej niż 3 lidze. Marzeniem Koemana jest aby Konrad nie tracił głupio piłek i nad tym pracuje zatem ta opinia jest bezpodstawna.
Też mi się podoba styl Konrada ale dawanie mu szansy teraz mogłoby zniszczyć jego karierą patrząc jak ciężko przeżywa mecze w 3 lidze (3-4 nieudane zagrania i można powiedzieć że jest do zmiany już wtedy nie wychodzi mu absolutnie nic).
3
oczywiście nieprzypadkowo sonda była robiona teraz:) ale przynajmniej jest to robione ze smakiem:)
0
hahaha 35mln:) dzisiaj za taką kasę można mieć topowego zawodnika który realnie może odmienić grę zespołu a nie kota w worku:)
MD widzę że dalej tylko drażni Barcelonę i jej kibiców.
0
@Coutinho007 Tak - Barcelona B nie produkuje żadnych skrzydłowych - od wielu, bardzo wielu lat - polecam poczytać opinie ludzi którzy latami obserwują to co się dzieje u młodzieży. Jak chodzi o kształcenie młodzieży na skrzydłach to jest dramat.
Przykłady podałeś zawodników którzy być może będą kiedyś prędzej napastnikami ale nie skrzydłowymi.
Konrad ma niewątpliwie talent i być może nawet kiedyś osiągnie pułap np. Pedro, ale na dzień dzisiejszy lata świetlne jest przed nim Trincao, a wręcz galaktyki dalej Dembele. Często poruszasz temat Konrada co mnie dziwi bo pozornie bardzo interesujesz się naszą młodzieżą a piszesz o nim jakby to był zawodnik który by miał podjazd do jakiegokolwiek atakującego z naszego zespołu. Konrad ma jeszcze wiele pracy przed sobą, a w dodatku co widząc po tym sezonie bardzo wolno się uczy, wręcz kibice zaczynają się zastanawiać czy osiągnął już swój sportowy pułap gdyż nie może zagrać jednego dobrego meczu - ma tylko momenty i jednego gola w całym sezonie - to nawet obońcy grający obecnie w pierwszym zespole bardziej przyczyniali się do strzelania bramek. Ma talent ale nie ma co go hajpować - niech jeden mecz chociaż zagra dobrze w 3 lidze - na ten moment to nawet do Braithwaita mu jeszcze daleko pomimo tego że technicznie jest lepszy ale co z tego jak biega bez sensu. Młodzi głodni gry niech pokażą się w Barcelonie B - do pierwszego zespołu niech awansują zawodnicy którzy na to zasługują - inaczej młodzież nie będzie rozumiałą dlaczego zawodnik X jest powoływany a nie zawodnik Y. Koeman stworzył jasne zasady dla wszystkich młodych zawodników i nagradza np treningami tych którzy na to zasługują.
Konrad oczywiście dostaje nagrodę w postaci treningów z pierwszym zespołem, ale moje obawy są podobne do tych obaw które mają kibice z Katalonii - chłopak niczego się nie uczy, nie potrafi zrobić kroku do przodu, a wielu się obawia że swój pułap już osiągnął, ale Koeman cały czas walczy o niego, szkoda że tylko on, a sam zawodnik nic z tego sobie nie robi.
1
@Gall ja jestem na bieżąco z artykułami na temat finansów Barcelony - przy założeniu że potrzebujemy olbrzymich pieniędzy na koniec sezonu to oczywiste. Aby Barcelonę było stać na zakontraktowanie darmowych zawodników jak Depay, Garcia czy Wijnaldum to musi odejść bardzo duza ilość zawodników, a reszta będzie uzupełniona Barceloną B.
Warto brać pod uwagę że o naszej sprzedaży będzie też decydował w jakimś stopniu rynek - pewnych zawodników nawet na 50% wartości rynkowej się nie sprzeda, na innych zaś księgowo może wyjdziemy na zero - to nie jest tak zerojedynkowe. Część zawodników odejście bo będziemy musieli zarobić, a część odejdzie ze względów sportowych i nie da się zamknąć potencjalnej listy odchodzących zawodników na Firpo, Matheusie, Cou czy Braithwaicie.
Wiadomo że kształtowanie kadry będzie łatwiejsze jeśli Messi zostanie ze względu na kontrakty ze sponsorami/reklamodawcami itd., ale i tak będzie ciężko skapitalizować tak dobrze opłacanych zawodników, dlatego odejść będzie dużo (liczę że nie będziemy musieli nikogo przyszłościowego się pozbywać). Odejść może być oczywiście więcej - ale jak uwzględnić amortyzacje niektórych zawodników przy których odejścia są prawdopodobne to 6-8 zawodników w zależności od nazwisk by było.
3
Arsenal to zdecydowanie idealny ligowy średniak aby ogrywać Puiga - mając takie luki na środku boiska z pewnością by sobie pograł. Nie zmienia faktu że oferta wypożyczenia + opcjonalnego wykupu była mega słaba i za późna o pół roku - teraz mamy tak wąską kadrę że nie dało się go wypożyczyć (oczywiście bez opcji kupna).
1
No to Dembuś brameczka jutro się należy:)
0
@Coutinho007 Moriba jest dużo młodszy, jakby Moriba był w jego wieku i biorąc pod uwagę jak szybko się rozwija to zjadałby go na śniadanie.
Orellana w Barcelonie B gra coś pomiędzy SPD/ŚP.
Collado zaś to klasyczny ŚP, który cierpi za to że jest bardziej utalentowany i wszechstrony oraz z racji tego że Barcelona B nie produkuje skrzydłowych grał już jako lewy/prawy napastnik, lewy/prawy pomocnik, lewy/prawy skrzydłowy.
Mecze w 3 lidze pokazują że Orellana nie będzie następcą Busiego - co z tego że niby klasyczny pivot - ale nie robi wielkiej różnicy na boisku.
Zobacz kogo bierze Koeman na treningi - najzdolniejszych - Moribę i Collado - tych zawodników ciągnie do góry, oby latem nie chcieli odejść bo plotki nie są pozytywne. Jednemu umowa kończy się za rok, a drugiemu w czerwcu.
0
@51 nie wiem czy odpisywać..., ale tak na przyszłość polecam czytać z większym zrozumieniem - czasami ludzie też żartują - nie musisz wszystkiego brać na poważnie jak ewidentnie żartuję sobie "hehe :) "
0
@Coutinho007 ja pisałem o Alejandro Balde że będzie kolejnym wielkim piłkarzem:)
A jeśli chodzi o Jandro Orellanę to problem sam się wyjaśnia z każdym tygodniem i dla mnie zrozumiałe jest dlaczego nie gra - bo nie potrafi trzymać linii pomocy w ryzach i nie jest tak uniwersalny jak inni zawodnicy. To najważniejsze rzeczy które sprawiają że nie dostaje szans w pierwszym zespole. Frustracja i irytacja innych młodych zawodników którzy uważają że są nie gorsi także ma znaczenie.
Największym przegranym hajpowania przez Pimientę Orellany jest Collado, który jest bardziej perspektywiczny i ma większe umiejętności, jest szybszy i ma lepszy start do piłki (jest też bardziej uniwersalny). Wg mnie Pimienta doprowadzi najprawdopodobniej do odejścia z klubu Collado jak i innych cennych zawodników bo gdzie jak gdzie na środku pomocy mamy wielu ciekawych zawodników a on bazuje swoje ustawienie na Orellanie na środku bo ma krótką ławkę i nigdzie indziej nie może go postawić bo się nie nadaje. Tacy zawodnicy jak Collado cierpią bo mają więcej talentu i nie grają na pozycjach na których powinni się rozwijać, a w pierwszym zespole blokuje go zaś m.in. Puig i koło się zamyka. Widać że Koeman zapraszając Collado do zespołu stara się wywrzeć presję na Pimiencie aby w końcu zaczął rozwijać młodzież, ale to trudny temat bo Barcelona B chce awansować klasę rozgrywkową wyzej kosztem rozwoju młodzieży - każdy ma jakieś interesy. Wg mnie interes pierwszego zespołu jest najważniejszy dlatego Orellana nie gra, inni młodzi nie grają zaś w Barcelonie B na tych pozycjach co powinni i tutaj jest problem.
7
@BarcaInfo no i fajnie, oby więcej młodzieży też się tak wybiło - czas na Balde - za rok również będzie na liście:)
0
@Wilczeq tak wolę plastikowe laski które są wesołe niż takie paszczury które nic mądrzejszego i tak nie są w stanie powiedzieć: https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/wodzianki-dudy-kobiety-poslanki-pis-kaczynski.jpg
17
Bardzo dobra informacja! Balde przecodzi w Barcelonie B reaktywację właśnie zatem trzymajmy za niego kciki!
PS: Pamiętajmy że spokojnie minimum 6-8 odejść z zespołu będzie - nie napalajmy się na żadnych zawodników za których trzeba zapłacić chociaż 1 euro.
0
@BarcaInfo Pewne nazwiska powinny być w ramce z napisem "nigdy więcej", a na Kubo szkoda było 1mln euro...
0
@BarcaInfo Dest(ination) PSG!
0
@Janiama
Dest - nierealne aby ryzykować, może wejdzie na ostatnie 10 minut aby zrobić kilka sprintów
Busi - nierealne aby zagrał, musi odpocząć.
0
Nie ma co pompować balonika - PSG Neymara/Di Marię może zastąpić Icardi/Sarabia/Kean/Draxler zatem oni mają mocną ławkę. Śmiem twierdzić że nasze osłabienia nadal są większe ze względu na krótką ławkę.
Biorąc pod uwagę niepewność naszej obrony oraz jak zaprezentuje się pomoc mecz z PSG może skończyć się zarówno wysoką wygraną jak i wysoką przegraną - mimo wszystko wierzę że uda nam się zdominować środek pola bo to będzie klucz do wygranej.
Najważniejsze to rozegrać mecz ligowy minimalnym nakładem sił, jedziemy z PSG na ostro!
1
MD coś ostatnio strasznie smęci, jakoś nie wylicza Realowi 50000 wrzutek w sezonie:)
2
A ja mam nadzieję że w rewanzu będzie spacerek bo świetnym wyniku pierwszego meczu!
0
Trudno okazywać szacunek takiemu Lahozowi jak jawnie potrafi skrzywdzić jeden zespół wykluczając sprawdzanie VAR...
0
@Wilczeq człowieku ty widziałeś działaczki PIS? ja jestem zwolennikiem aby każda posłanka czy działaczka tak wyglądała:)!
20
Kto jak kto ale zawodnicy pokroju Pique nawet świeżo po kontuzji stanowią olbrzymie wzmocnienie zespołu, a w dodatku wyższe morale.
1
@BarcaInfo To nic, wg Standardu - Matheus Fernandes kosztował 7M€ + 3M€ zmiennych. Biorąc pod uwagę że podpisał kontrakt na 5 lat i nie będzie chciał odejść z Barcelony łączny jego koszt transferu i utrzymania w klubie może wynieść 27-30M€.
Kto bogatemu zabroni :)
1
@PatrychoO taaa:)
1
Oczywiście że nie wypisał się, bo się nie zapisywał.
"Chcemy, by kibice współżyli z klubem każdego dnia" - może wystarczy że będą żyli z klubem na dobre i na złe? współżycie to tak trochę grubo - pod Camp Nou czy jak hehe :)
1
Kolejna dobra wiadomość - oczywiście bardziej z powodu Desta :)
2
Ramon Calderón w formie, ostatnio nawet zaczął atakować Real Madryt zatem ciekawe co się u niego tak poprzestawiało.