JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
15
Jak zawsze Koeman z klasą - warto zauważyć kluczowe elementy wypowiedzi: "Jesteśmy w dobrej formie", "Forma fizyczna jest bardzo ważna dla każdego piłkarza, cała drużyna poprawiła się pod tym względem", "poprawiliśmy wiele aspektów gry", "po meczu z Granadą byłem bardzo zadowolony i dumny z postawy zespołu".
Podsumowując wydaje się że jesteśmy w najlepszym okresie tego sezonu a cały zespół zaczyna grać tak jak sobie Koeman tego życzy. Pierwsza połowa sezonu nie poszła na marne - gramy to samo, ale rozumienie taktyczne oraz zgranie i pewność zawodników jest na dużo wyższym poziomie - zespół się rozwija. Do boju po kolejne 3 punkty jutro!
1
@BarcaInfo nie do końca rozumiem pretensje odnośnie "pompek" - nie wiemy czy ćwiczenie na filmiku dotyczy pompek samych w sobie czy ćwiczenie polega na wzmocnieniu klatki piersiowej.
Kilka dni temu widziałem filmik jak robią pompki i wyglądało to dużo bardziej synchronicznie. Wzmocnienie zaś mięśni klatki piersiowej pomaga wysiłku przypominającym pompki ale nimi nie jest - ćwiczenia mają charakter indywidualny wg zaleceń trenera i każdy piłkarz może robić to w inny sposób. Asystentem Koemana jest przecież Schreuder - u Ten Haga, Nagelsmanna, czy Stevensa takie ćwiczenia to standard.
Oczywiście przy założeniu że to nie pompki:) Bo jeśli tak to słabo je wykonują :)
0
@BarcaInfo Nie zmienia to faktu że aktualnie Grizi jest jedną z nadziei na wygrany dwumecz z PSG.
8
Dla kibiców to dobra wiadomość, dla piłkarzy bardzo zła - grając co 3-4 dni każda forma odpoczynku ma znaczenie, a wbrew pozorom kwestia dobrego snu jest kluczowa. Kilkadziesiąt razy jak człowiek pójdzie spać prawie nad ranem to może nieźle rozregulować organizm. Dzisiaj Real Madryt gra o 16 - po powrocie do Madrytu będą mogli się spokojnie zregenerować idąc spać o normalnej godzinie. My po jutrzejszym meczu znowu wrócimy nad ranem i zawodnicy mają nockę praktycznie w plecy - to ewidentna niesprawiedliwość.
9
Święta prawda - za Valverde w przerwach by tlen musieli podawać piłarzom.
Z innej strony patrząc - trener musi też mieć autorytet i Koeman go ewidentnie posiada - powiedział że będą zasuwać na treningach i tak jest. Powiedział że będzie trzeba wzmonić mięśnie Dembele aby nie łapał kontuzji i tak jest.
Koeman na jednej z pierwszych konferencji powiedział że na boisku mogą różne rzeczy się wydarzyć, mecz może się nie układać, może być sinusoidalna forma młodzieży i wiele innych powodów, ale przygotowanie fizyczne jest bardzo ważne bo w trudnych momentach siłą woli i charakterem można wiele wygrać - i z tym się zgadzam w 100%. Nawet jak nie wychodzi trzeba walczyć i mieć siły na tą walkę.
Sezon pokazuje że jest piekielnie ciężki i wyczerpujący - nawet nie chcę sobie wyobrażać gdzie byśmy byli jakby naszym trenerem nadal był Setien (bez autorytetu u piłkarzy), Valverde (zwolennik lekkich treningów) czy Pimienta (zwolennik lekkich, treningów bez autorytetu).
2
Ja bym chciał zauważyć że mecz Barcelona - PSG to nie tylko zwykły mecz ligi mistrzów - to żniwo dla sponsorów/reklamodawców i firm inwestujących w sport. Z racji tego że to dziedziny w których poruszam się zawodowo widzę że zainteresowanie tym meczem jest nieporównywalnie większe nawet niż finału LM minionej edycji tych rozgrywek.
My jako kibice chcemy zobaczyć wygraną Barcelony w dwumeczu, klub chce krótkoterminowo skapitalozować zwycięstwo nad PSG, a sponsorzy oraz firmy inwestujące w sport chcą ukierunkować swoje ruchy na rynku.
Zaczepki PSG mają charakter medialny - to sponsorzy kochają, chcą żeby o tym mówiło się cały czas i tak jest. Ten dwumecz jest piekielnie ważny - nawet krótkoterminowy zarobek na eliminacji przeciwnika to grosze w porównaniu do długofalowych kontraktów które "lada dzień" Barcelona będzie musiała z nowym prezydentem podpisać - musimy udowodnić że zespół piekielnie szybko się rozwija i że w przyszłym sezonie warto stawiać na markę Barcelony.
1
Bez względu na jakość trenerską Zidana trzeba przyznać że zbiera baty za wszystkich - Perez nakupował perełek, Perez wypożyczał i kształtował bieżącą kadrę, zawodnicy kontuzjowani itd - w każdym przypadku wina Zidana.
Wiadomo - im gorzej w RM tym lepiej ze względu na naszą rywalizację ale warto zauważyć że jak są dobre wyniki to Perez jest wielki, a jak są słabe wyniki to wina Zidana i nikogo więcej.
Wg mnie RM przechodzi to co mieliśmy u nas u schyłku Valverde - pudruje trupa bez żadnej zmiany pokoleniowej. Pomimo sędziowskiego handicapu w Madrycie wygląda to dużo gorzej - bo jak nasze perły odpalą to Real jeszcze wystrzela się z gotówki aby móc walczyć sportowo z nami.
0
Prawdę powiedziawszy po ostatnich wynikach finansowych mnie to nie dziwi.
Oby nie było za dużo trupów w szafie bo nie wiem czy jeszcze więcej ten klub jest w stanie znieść.
Lepiej nie gadać głupot jak Font który mówi że chce postawić m.in. na merchandising a po chwili mówi że chce pozbyć się największego projektu merchandisingowego klubu w ramach "BC".
1
Jak czytam o Valverde pod presją... jakby nie patrzeć Todibo to dalej nasz piłkarz zatem powodzenia i daj trochę na sobie zarobić po sezonie!
1
Dla mnie dużym zaskoczeniem na liście jest Bukayo Saka, poza tym wszystko ok.
Dalej nie rozumiem jak zwaliliśmy temat Kubo - szczególnie że to zawodnik skrojony pod nasz system gry.
0
Pique pozamiatał:)
0
Boże jaka pretensjonalność w tych komenatarzach! Że nie strzela z dystansu jak Rakieta, że nie jest jeszcze jak Xavi, Iniesta czy Modric, że to, że siamto:)
Kiedy zrozumiecie że on ma swój własny styl? To nowoczesny piłkarz skrojony do grania nowoczesnego futbolu. Przez najbliższe lata może być jeszcze lepszy ale dalej będzie grał to samo doprowadzając do perfekcji to co robi rozszerzając swoją grę o kolejne ale drobne elementy gry. Wiadomym jest że okazjonalnie będzie grał na SPD, ale wiadomo że jego przyszłość to ŚP z okazjonalnymi wjazdami w pole karne. Jeśli chodzi o nowoczesny futbol to za 3-5 lat on będzie punktem odniesienia dla młodzieży bo ten sport się zmienia.
0
To chyba było oczywiste - Emerson to zakup inwestycyjny ja Mina, piłkarz ani profilem ani jakością piłkarską nie zasługuje na granie w Barcelonie. Mam wrażenie że kibice oceniają jakość piłkarską po metryce - Emerson absolutnie nic nie pokazał aby zasłużyć na grę w takim klubie - w zainteresowanie PSG nie wierzę, ale do jakiegoś średniaka La Ligi czy ligi włoskiej dałoby się go sprzedać.
14
Pique to jest gość - bardzo inteligentne odpowiedzi, świetny charakter i mocna psychika. Mam nadzieję że energia która bije z tych treści będzie także w meczu z PSG!
3
Najmocniejszy rywal jakiego mogliśmy wylosować - będzie walka, będą emocje ale dwumecz wydaje mi się że będzie nasz!
0
oby jednak nie było tej drugiej operacji... poza tym to chyba już przesada z tymi wyciekami do mediów, absolutnie nikt nie trzyma steru tego okrętu.
1
@Murazor w sumie ostatnio sporo się działo przy Barcelony B, praca mnie jednak ciśnie - za kilka dni podeślę na pirv Ci więcej info bo nie wyrabiam:)
3
@Murazor @Joopiter dzięki chłopaki za wstawkę, zgadzam się z Wami w 100%. Przerażają mnie tacy ludzie, jak w transcie - nic nie dociera :)
6
Nie zmienia to faktu że wraz z ubiegiem czasu widać postęp w grze zespołu.
0
@Quavosk 1) te wciskanie wszędzie Puiga już robi się nudne
2) reklamodawcy szukają wieloletnich zawodników do reklam a nie świeżynek
3) mało zawodników jest w zespole którzy są wyżej od Roberto w hierarchii reklamodawców
1
@Mistrzgry1 Nawet jeśli by chciał odejść to kto miał go legalnie sprzedać?
Poza tym nie jesteś prywatnie na wakacjach w Egipcie że będziesz gonił czarnego - użyłeś rasistowskiego określenia - przeproś!
1
@Greenalley Nie wiem może to kwestia braku znajomości słów - ale to nie bezczelność, jak już to bardziej irytacja wynikająca z głupot które wypisujesz i do tego wielokrotnie je powielasz.
Uprzejmie zwracam Ci uwagę że delikatnie mówiąc Twój tok myślenia jest zły i w dodatku krok po kroku ci to jeszcze tłumaczę. Dokładnie wytłumaczyłem Ci dlaczego sprzedaż tych dwóch piłkarzy nie ma najmniejszego sensu, a wręcz jest działaniem na szkodę Barcelony bo powiększa dług klubu.
To że ceny piłkarzy poszybowały w dół nie ma żadnego znaczenia - nasze zobowiązania się nie zmieniają - nadal musimy spłacić transfery, czy nadal mamy olbrzymie pieniądze za transfery do ujęcia w kosztach. W lecie 2020 nie było opcji aby sprzedać tych zawodników z jakimkolwiek zyskiem dla Barcelony i to ci wytłumaczyłem.
Piszesz że lubię się popisać swoją "wiedzą" - po pierwsze to brak szacunku do innego człowieka jak piszesz z takim przekąsem, po drugie to podstawowe działania matematyczne - dodawanie, odejmowanie, dzielenie, mnożenie - serio nic zawiłego, a po trzecie dobre rady odbierasz bardzo personalnie - zamiast cieszyć się że możesz czegoś się nauczyć to fochy robisz - po co się tak zachowujesz? Nie ma za co.
1
@4Fabregas4 wiesz... jak walniesz klocka na stole to jeden powie że gówno jest na stole, a ktoś inny powie żeś cham - to Twoja interpretacja bo nie lubisz Koemana który przysłonił ci wybudowany w poprzednim sezonie ołtarzyk Puiga i tyle.
Świat nie jest zerojedynkowy, przytaczałem już swoje argumenty i zdania nie zmieniam bo nie mam do tego podstaw.
8
@FutbolToMagia Odstaw FIFĘ bo ewidentnie Ci szkodzi - nie rozumiesz że piszesz głupoty? Praktycznie każda rzecz jaką piszesz jest nielogiczna - czy ty trollujesz?
W lecie nie opłacało się Barcelonie pomimo długów oddawać za dawmo zawodników których nie zamortyzowaliśmy nawet w 50%, do tego nigdy AM nie odkupi Grizza, nigdy nie będzie wymiany z PSG na Mbappe/Neymara. Dodaj do tego jeszcze błąd w postaci sprzedaży największej gwiazdy futbolu w postaci Semedo i już będzie git.
4
@FutbolToMagia Czytałeś co kolega @Peciak napisał? Czy tylko komentujesz bez sensu?
Jesteśmy na skraju bankructwa i w finansowym "tyłku" - jeśli piszesz o jakimkolwiek zarobku na sprzedaży Griziego czy Cou oznacza że piszesz głupoty albo z matematyką na poziomie podstawowym masz problemy. Pewnie słyszałeś o czymś takim jak amortyzacja zawodników podzielona na lata kontraktu z klubem? Jeśli tak to policz sobie - przykładowo Cou:
1) Lato 2020 - amortyzacja na poziomie 40%.
2) załóżmy że sprzedajemy Cou aż za 40mln euro.
3) rezygnujemy z amortyzacji 60% wartości zawodnika (kwoty jaką wydaliśmy)
4) księgowo dopłacamy jeszcze więcej do interesu
Jeśli już sprzedawać Cou to chociaż żeby wyjść na zero - latem 2021. W przypadku Griezmanna ewentualna sprzedaż opłacalna dla klubu będzie najwcześniej latem 2022.
4
@Gaz Ale z tym Depayem bojącym się rywalizacji z Suarezem pojechałeś:) Rozbawiło mnie to niemiłosiernie - świetnie soby wymyśliłeś historię haha:) Historia pokazuje że transfer Depaya był już na domknięciu ale Bartomeu zmienił zasady gry w trakcie negocjacji i absolutnie nic z tego nie wyszło, jakby wręcz specjalnie chciał doprowadzić do niesprowadzenia zawodnika.
Poza tym nie ma co oceniać zawodnika po statystykach w lidze - w reprezentacji gra bardzo ruchliwą 9 i ma niesamowite liczby z najsilniejszymi reprezentacjami.
Jak chodzi o sprzedaż Suareza to o niczym nie świadczy: poinformowanie zawodnika że na niego się nie liczy (być może w domyśle bo planowana jest jego sprzedaż), pretensje Suareza do Bartomeu a nie do Koemana, wywiady po odejściu z Barcelony przez Suareza czy opinie osób trzecich jak Messi, Pque czy Planes świadczą bardziej że decyzja została podjęta przez zarząd. Koeman nie stał z boku - pozwolił mu trenować normalnie z zespołem, sam Suarez przyznał że Koeman mu powiedział że jeśli nie zostanie sprzedany to znajdzie dla niego bez problemu miejsce w zespole.
4
@Bobo25 źle interpretujesz:
1) Koeman zadzwonił przed rozpoczęciem treningów z drużyną do Suareza i powiedział mu że na niego nie będzie liczył (w domyśle bo planowana jest jego sprzedaż). Pozwolił mu trenować z drużyną, wszystko było normalnie na wszelki wypadek gdyby sprzedać się nie powiodła.
2) Suarez w wywiadach podkreślał że zanim został sprzedany to na treningach u Koemana rozmawiał z nim i że jeśli ostatecznie nie zostałby sprzedany to znalazłby dla niego miejsce w składzie.
3) Suarez po odejściu z Barcelony miał pretensje do Bartomeu a nie do Koemana
4) Koeman powiedział że decyzja o jego sprzedaży została podjęta dużo wcześniej przez jego przybyciem
Wypowiedzi innych osób również świadczą o tym że to nie Koeman odpowiada za sprzedaż Suareza, problemem Koemana było to że zamiast siedzieć w tym temacie z boku to uczestniczył w chaotycznej burzy informacyjnej która panowała latem. Np. wypowiedzi Messiego (że rozumie dlaczego KLUB chciał go sprzedać), wypowiedzi Pique (że istnieje szansa że KLUB go nie sprzeda), Planes (że decyzja została podjęta przed meczem z Bayernem) itd.
Z innych źródeł wiemy też że Koeman chciał Garcię, Wijnalduma i Depaya. Depay był propozycją trenera na wypadek jakby KLUB sprzedał Suareza.
Podsumowując dalej uważam że to decyzja klubu bo każda osoba będąca w tym temacie obwiniała Bartomeu i klub, a nie trenera.
1
@Greenalley Odnośnie Cou to pomyśl trochę bo oczy krwawią jak widzę takie debilizmy jakie wypisujesz - to oczywiste że nie było stać Barcelony na jego sprzedaż! Wyciągnij sobie kalkulator i policz - to nie wyższa matematyka:
1) wg stanu amortyzacyjnego latem 2020 zawodnik został zamortyzowany tylko w 40%. 2) załóżmy że sprzedajemy go za 40mln euro.
3) rezygnujemy z amortyzacji 60% wartości zawodnika (kwoty jaką wydaliśmy)
4) księgowo dopłacamy jeszcze więcej do interesu
Latem 2021 sprzedaż będzie korzystniejsza dla nas i może uda wyjść się na zero. Jedynym zyskiej ze sprzedaży Cou będzie tylko i wyłącznie niewypłacanie pensji ale latem 2021.
38
Mi tam Suarez zostanie w serduchu na zawsze za to co zrobił dla Barcelony. Nie zapomnę też gamoni z tego portalu cieszących się z rozbicia gangu amigosów lub stosujących dużo gorsze określenia.
2
Bardzo ciekawy przegląd prasy:
1) Radość Grieziego bezcenna
2) Hazard i polewka z reszty napastników RM
3) Messi, Barcelona i kandydaci na przezydenta są źli na PSG
4) Jesé wyraził brak szacunku do swojego byłego klubu (PSG) mówiąc o Mbappe.
5) Covid w AM - tutaj naturalnie nie życzę nikimu personalnie nic złego i nie można się cieszyć z nieszczęścia rywala, ale jeśli traktować covid jak przeziębienie lub drobną kontuzję poszczególnych zawodników to też może być to punkt zwrotny w zdobywaniu punktów przez ten zespół.