JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
13
Najlepsze poza wymienionymi:
1) Umtiti zdał egzamin - kolejny mecz na dobrym poziomie, są zawodnicy którzy nie potrzebują zagrać 10 meczy aby się odbudować na boisku - brawo!
2) Pedri - dzisiaj chłopak od czarnej roboty, walka od pierwszego do ostatniego gwizdka
3) Messi - dobrze zareagował na doniesienia medialne
Najgosze poza wymienionymi:
1) brak - zagraliśmy lepiej niż się tego spodziewałem pod nieobecność Busiego z tak slilnym rywalem. Wynik albo śmierć - wygrał wynik i to trzeba szanować.
6
Cieszy powrót Roberto! To duże wzmocnienie.
PS: słaby Mingueza i tak jest lepszy niż Semedo - w obronie oboje nie istnieli, ale w ataku młody stara się wspierać ataki jak tylko się da, dzisiaj miał multum obiegów zatem fajnie że raz dostał dobre podanie. Semedo do końca swojej kariery w Barcelonie nie nauczył się taktyki zespołu, a w swoim pierwszym sezonie w La Lidze w 24 występach zaliczył asystę - Mingueza zdecydowanie lepiej rokuje bo jest młody (trochę za wcześnie dla niego na pierwszy skład, ale nie wiemy jak rozwinie się np za 2 lata).
1
i ch#j - biorąc pod uwagę ile generuje przychodów to należy mu się każdy eurocent z tej kwoty.
2
Brawo dla dzieciaka! Dzisiaj walczył zarówno w obronie jak i ataku, ale co godne zauważenia, gra musi sprawiać mu niesamowitą przyjemność bo chłopak się praktycznie nie męczy - 88 minuta a on w pełnym biegu na wślizgu wyłuskuje piłki - coś pięknego.
0
Jak zawsze wypowiedzi z klasą. Szkoda że tak mało pytań na temat meczu było.
A jeśłi chodzi o Messiego to uważam paradoksalnie że z tego przecieku wyjdzie coś dobrego:
1) kibice zobaczyli jak dużo na tle Messiego zarabiają np Grizi, Cou czy Dembele
2) kibice zobaczyli jak dużo generuje przychodu Messi - 1,2mld euro w 4 lata
3) skończą się gadania niedowiarków typu "Barcelona nie zarabia na Messim więcej niż on zarabia" (wyszło że jest na odwrót)
4) skończy się porównywanie odejścia Ronaldo do potencjalnego odejścia Messiego i wpływu na finanse klubu
5) kibice zwrócą uwagę na składowe pensji - koszt klubu to tylko jedna z części pensji Messiego, a dochodzą jeszcze bonusy od sponsorów/partnerów biznesowych (Nike, Rakuten itd).
6) ludzie zaczną zauważać że na odejście Messiego klub musi być przygotowany i też na tym dobrze zarobić. Kolejny, nawet rok kontraktu to: a) kapitalizacja odejścia legendy (m.in. sprzedaż ostatnich koszulek i gadżetów), b) umowa na wykorzystanie wizerunku. Minęło prawie 20 lat od odejścia MJ z Chicago Bulls a do dnia dzisiejszego klub na tym zarabia i to dobre pieniądze. Laporta/Font muszą zadbrac o to by kolejne grube miliony wpływały do klubu.
1
@Coutinho007 nie ma co z nim wchodzić w dyskusje, gdzieś dzwoni w kościele ale nie wie jakim - zarzuca Koemanowi sprzedaż Suareza (sytuacja wyjaśniona, nie miał na nią wpływu), porównywanie braków kadrowych (idiotyzm bo Koeman ma braki i w pierwszej jedenastce i na ławce rezerwowych nawet bez kontuzji), propozycja trenera Pimenty (nigdy chyba nie widział nawet jednego meczu Barcelony B), propozycja Favre (biorąc pod uwagę profile zawodnikow jakie preferuje to Pedri czy Puig nawet jednej minuty by nie dostali), wymienia Collado, de la Fuente jak zawodników pierwszego zespołu i myśli że inny trener wyciągnął by z nich więcej (idiotyzm żeby nie powiedzieć kompromitacja). Szkoda życia na stulejarskie pogaduchy, olać typa.
2
@maatiixx tylko po co mu jedziesz? To jego wina że Dest/Roberto byli kontuzjowani i on jako SO musiał grać na pozycji bocznego obrońcy?
To że gra na boku obrony bardzo dobrze o nim świadczy - że nikt inny w drużynie nie mógł grać lepiej na tej pozycji. Wiadomo że trochę za wcześnie dla niego na pierwszy zespół ale nie wiesz na jakim poziomie będzie grał np za 2 lata jako ŚRODKOWY obrońca.
Szansę dekady by miał jakby grał na SO - teraz to wielka dla niego nauka i zdobywanie doświadczenia ale nadal będzie SO.
6
@BarcaInfo no i spoko, walczył na całym boisku, wyłuskiwał piłki - dzisiaj chłopak od czarnej roboty, ale poradził sobie.
8
@Gibon97 zluzuj majty, wygraliśmy - napisałeś już 10 komentarzy o egoistycznym Messim, spoko ale jak odpisujesz wszędzie gdzie się da pisząc to samo to trochę głupie jest. Ciesz się z 3 punktów, mam nadzieję że jakoś przebolejesz tą akcję.
5
Powtórki we francuskim Canal+ pokazują że Messi stracił kontrolę nad piłką i ratował się podaniem do Alby. Sam chciał skończyć akcję, ale przy zwodzie piłka mu odskoczyła. Zatem nie szukał Alby na siłę.
33
Co za walka, co za mecz! Brawo dla całego zespołu! Jakie obrazki po meczu - zajechani ale udało się!
3
Wszystkich trzeba pochwalić - nawet Dembele bo kilka razy pięknie uzupełnił Minguezę.
Warto odnotować dobry mecz Pjanica - brawo - pierwszy mecz w którym go widzę u nas że tak dobrze się ustawia.
0
@BarcaInfo super, dzięki za wstawkę, z raportu dla Deloitte wynikają te same liczby odnośnie dochodu który wypracowuje Messi - nawet nie pisałem bo od razu niedowiarki by to podważały. Nie zmienia to faktu że klubowe wyliczenia to świętość przy dziennikarskich spekulacjach.
1
@Herbert Klub musi zarobić na odejściu legendy oraz mieć plan zarabiania na tym co Messi dokonał w Barcelonie jak MJ przynosi do dnia dzisiejszego dochody dla Chicago Bulls. Klub musi zarobić na ostatnich koszulkach mistrza i zapewnić sobie możliwość zarabiania na gadżetach. Aby to zrobić Messi musi zostać chociaż na sezon aby wypracować umowy i zyski, partacze Bartomeu nie dość że wycyckali klub to nawet tego nie zapewnili. Laporta wie co mówi jak widział kontrakty będąc prezesem. Laporta też mówi że bez Messiego Barcelona sobie poradzi ale naprawa finansów potrwa wiele lat dłużej.
1
@Murazor wg danych cząstkowych za 2020 rok w dobie pandemii Messi sprzedał 2,8mln koszulek bo Azję uwzględniają. Dla porównania sprzedaż reszty całego zespołu to 0,7mln koszulek. Warto nadmienić że kontrakt z Nike gwarantuję stałą kwotę dla Barcelony, bonus dla Messiego i 15% zysku że sprzedaży. Messi generuje większość dochodów.
Edit: tak to z raportu Deloitte dla inwestorów.
1
@Dalhi porównanie do RM nie ma sensu bo klub z Madrytu przez lata nie był goniacym, a liczba trofeów międzynarodowych w tym 3LM sprawiły że byli Bogami dla sponsorów i partnerów. My bez sukcesów mogliśmy jechać na najlepszym piłkarzu świata. Porównanie do sytuacji RM jest krzywdzące bo bez Messiego nie mielibyśmy podjazdu do generowania większości przychodów reklamowych aby być konkurencyjni.
PS: Ronaldo sam zarabiał na indywidualnych kontraktach odzieżowych, a Messi dzieli się z klubem zyskami.
1
Co za brednie w komentarzach... Jak można być tak ograniczonym aby uważać że z zawodnikiem Koeman porozmawiał dopiero po kilku miesiącach. Wystarczy odrobinę się wysilić aby zobaczyć jaki typ trenera to jest - rozmawia z każdym i w grupie i indywidualnie.
Sorry ale jeśli po meczach Barcelony B Koeman rozmawia z wybranymi zawodnikami i daje im rady to co, w pierwszym zespole tego nie robi? No idiotyzm, to że trener musi motywować i wspierać zawodników w rozwoju aby zrobili krok do przodu to styl pracy Koemana. Na przestrzeni ostatnich dni potwierdzili to w wywiadach także Araujo, Pedri czy zawodnicy Barcelony B.
Widziałem też poniżej opinie że jakby z Puigem rozmawiał to grałby więcej - kolejny idiotyzm, inna sprawa że znając charakter zawodnika to Puig nie potrzebuje rad, tak jak to było w Barcelonie B i młodzieżowej reprezentacji.
1
@don'T.R.I.P.e Podana kwota jest bardzo dokładna i bardzo wysoka medialnie. Ze względu na to że większość pensji Messiego pochodzi od sponsorów/partnerów jak Nike, Rakuten itd. Azjaci też nie wydają pieniędzy na pamiątki klubowe tylko "kupują" rzeczy związane z ulubionymi zawodnikami.
Wg Forbsa najlepiej zarabiający na świecie w 2020 - kontrakty klubowe:
1. Leo Messi (FC Barcelona) – 92 mln
2. Neymar (Paris Saint-Germain) – 78 mln
3. Cristiano Ronaldo (Juventus) – 70 mln
Wg Deloitte - realne koszty ponoszone przez kluby w 2020 roku:
1. Neymar (Paris Saint-Germain) – 42 mln
2. Leo Messi (FC Barcelona) – 35 mln
3. Cristiano Ronaldo (Juventus) – 30 mln
Różnica pomiędzy pierwszymi a drugimi kwotami to kasa od sponsorów/partnerów
Nawet jeśli policzyć 4 lata * 92 mln + ok. 50 mln za Azję to mamy 418 mln - jeśli dodać do tego bonusy od innych partnerów czy bonusy za wyniki sportowe np mistrzosta hiszpanii w tych latach to hipotetycznie kwota może się zgadzać, ale wiele wskazuje że jest to wymysł dziennikarski.
8
@Murazor zgadza się - a kolejne rekordy coraz większych przychodów klubu skąd się wzięły? Bartomeu sprzedawał Messiego wszędzie gdzie się dało aby gonić RM. Stulejarze nawet nie zastanowią się jakim cudem Barcelona nie wygrywając nic w Europie co roku miała większe wpływy - przecież sponsorzy nie ustawiali się w kolejce za mistrzostwo hiszpanii czy puchar króla:)
0
@Murazor Nigdy w swojej historii Barcelona nie miała długu krótkoterminowego przewyższającego 50% rocznych przychodów, nigdy łączne długi nie były tak wysokie w stosunku do przychodów. Tylko jeden zespół La Ligi na przestrzeni ostatnich 10 lat miał dług krótkoterminowy przewyższający 50% rocznych przychodów.
Z racji tego że Barcelona ma niesamowitą wartość marketingową to być może uda się wpłynąć na wierzycieli aby otrzymali swoje pieniądze w późniejszym terminie. Pracuję w sponsoringu sportowym we Francji i jak rozmawiałem z dyrektorem departamentu ds. funduszy pożyczkowych to stwierdził że to jedyny argument na jaki stać Barcelonę wobec wierzycieli.
Ze względu na to ze Cou i Grizi tak dużo kosztowali to na ich sprzedaży nie zarobimy nawet 1 euro. Przykładowo jeśli klub sprzedałby Cou za 40mln to księgowo będzie to 0 euro bo w 40% kwota zakupu nie została zamortyzowana, zatem jedyny zysk to oszczędność na płacy.
Cou mimo wszystko sprzedałbym ze względów sportowych, Griezmanna bym zostawił bo szkoda by było oddać go za darmo (księgowo).
Spodziewam się 6-8 odejść, ale jeśli nie będzie nas stać na nikogo wartościowego w zamian to Moriba czy Balde pewnie pojawią się w pierwszym zespole. Ma to swoje plusy i minusy - plusem bo młodzież, minusem że dla nich to spokojnie 2 lata za wcześnie i bardziej będzie świadczyło że finanse klubu będą nie złe a tragiczne.
25
Nie rozumiem zdziwienia - przecież to kwoty uwzględniające kasę od sponsorów - większość pensji Messiego pochodzi od sponsorów/partnerów jak Nike, Rakuten itd. Azjaci też nie wydają pieniędzy na pamiątki klubowe tylko "kupują" rzeczy związane z ulubionymi zawodnikami.
Wg Forbsa najlepiej zarabiający na świecie w 2020 - kontrakty klubowe:
1. Leo Messi (FC Barcelona) – 92 mln
2. Neymar (Paris Saint-Germain) – 78 mln
3. Cristiano Ronaldo (Juventus) – 70 mln
Wg Deloitte - realne koszty ponoszone przez kluby w 2020 roku:
1. Neymar (Paris Saint-Germain) – 42 mln
2. Leo Messi (FC Barcelona) – 35 mln
3. Cristiano Ronaldo (Juventus) – 30 mln
Różnica pomiędzy pierwszymi a drugimi kwotami to kasa od sponsorów/partnerów
Nawet jeśli policzyć 4 lata * 92 mln + ok. 50 mln za Azję to mamy 418 mln - jeśli dodać do tego bonusy od innych partnerów czy bonusy za wyniki sportowe np mistrzosta hiszpanii w tych latach to kwota może się zgadzać.
Messi zarabia proporcjonalnie do tego co daje Barcelonie i sportowo i marketingowo. Każdy kto interesuje się tematyką reklamową czy sponsoringiem w sporcie wie że Bartomau aby ścigać się z RM na wysokość budżetu klubu musiał wszędzie Messiego sprzedawać, szkoda że proporcjonalnie do kolejnych rekordów przychodów marnował też te pieniądze.
0
@Murazor W PL za Lengleta dostaniemy więcej niż za Dembele - ŚO są tam na wagę złota, a Dembele nie posadzi na ławce Martiala czy Rashforda - będzie raczej ekstrawaganckim uzupełnieniem składu, a w dodatku będzie miał tylko rok do końca kontraktu. 110-120mln brałbym z pocałowaniem w rękę za parę Lenglet-Dembele.
Przed upublicznieniem ostatnich liczb myślałem że będzie trzeba sprzedać w lecie zawodników za 150-250mln euro aby Barcelona uniknęła niewypłacalności i relegacji, ale jak już znamy podstawowe liczby to będzie trzeba sprzedać nie dość że za grubo powyżej 250mln to jeszcze za kasę z góry płaconą - bardzo będzie ciężko. W dużym uproszczeniu: zobowiązania krótkoterminowe 600mln - odroczenie u wierzycieli 300mln - zatem brakuje w kasie na koniec sezonu 300mln. Naturalnie jeśli wierzyciele wypną się to koniec.
7
Bardzo dobra decyzja:
1) Sprzeda go Laporta a nie jakiś patałach za czapkę gruszek
2) Nawet w Barcelonie B nie ma realnie kogo wziąć na ławkę do nas (Balde ledwo łapie sie do składu Barcelony B na chwilę obecną)
3) Nie stać nas na zakup wartościowego LO
Pytanie co ma Firpo do Garcii widzę w komentarzach - Firpo grał już jako SO w kilku meczach - na wypadek marakry środkowych obrońców to ostateczność ale jakaś jest.
1
Prawdę powiedziawszy beszczelne by było jakby po tym ile w niego pieniedzy wpakowaliśmy oraz ile wydaliśmy na pensje prawie przez cały jego kontrakt to chciałby niewiadomo jakich warunków finansowych przy przedłużeniu umowy.
Ja obstawiam że latem i Dembele i Lenglet trafią do MU. Liczę że Jorge Mendes się ogarnie i w związku z tym przestanie forsować sprzedaż Fatiego do MU. W przypadku Dembele to ostatnia szansa aby można było coś zarobić na nim, a finanse klubu i tak będą wymagały sprzedaży bardzo dużej ilości zawodników.
16
Bardzo fajny chłopak - mądrze się wypowiada, widać że ma poukładane w głowie - dużo zdrowia, a o resztę będę spokojny!
1
I znowu brak źródła - to też powiedział do żony jedząc kanapkę na śniadanie?
Trochę szkoda mi Todibo jeśli to prawda, ale cóż niekończąca się seria kontuzji napewno mu nie pomogła.
2
@Coutinho007 zgadza się, a prawda jest taka że tylko idiota mógłby się z nim nie zgodzić. Chociaż ziótki na fifie wykręcają rekordy i potem się dziwią hehe:)
PS: świetna informacja:) źródło - jak jadł kanapkę na śniadanie i powiedział do żony:)
1
@VenoM Niestety nie zapowiada się abyśmy grali w tym sezonie z tak dużym słabiakiem aby przetestować takie ustawienie. Zakładam że nawet w gierkach treningowych takiego ustawienia nikt nie bierze pod uwagę. Wg mnie więcej jest miejsca dla Puiga przy 4-2-3-1 ale gdy Koeman testował to ustawienie to byli inni zawodnicy przed nim w hierarchii.
Edit: ludziska dzięki prywatne wiadomości i za zainteresowanie ale nie mam tyle czasu aby każdemu od razu odpowiedzieć na bieżąco. Wiem że na forum nawet najbardziej doświadczeni użytkownicy wolą poruszać temat Puiga na privie ze względu na jego fanów - spokojnie wszystkim naszym piłkarzom należy życzyć jak najlepiej a czas pokarze jak się dany zawodnik rozwinie.
3
@4Fabregas4 Twoje argumenty są śmieszne:
1. Dobrze że Koemna nie przejmował się mediami/opiniami dziennikarzy i postawił na Pedriego. Tak buduje się zespół.
2. Idiotyczne porównanie - w tamtych czasach zawodnik 22-24 lata to jak dzisiaj 19-20 lat.
3. Puig to zawodnik o profilu CAM - szukam na siłę miejsca gdzie mógłby grać i nie widzę.
4. Idiotyczne stwierdzenie - de Jong powinien grać tam gdzie jest najlepszy - na pozycji Busiego traci 50% swojej jakości
5. Patrz punkt 3
6. Idiotyczne stwierdzenie - piłka nożna ewoluuje - przestań żyć przeszłością - prosil piłkarza predysponowanego do nowoczesnego futbolu też się zmienił. Puig w ostatnim meczu dynamizował ataki drużyny przeciwnej swoimi stratami na własnej połowie - nie zauważyłem kreatywności od wielu jego ostatnich meczów.
7. Jeśli chodzi o nowoczesny futbol to porównania kiedyś/dzisiaj są bez sensu bo inne są potrzeby zespołu aby być skutecznym.
8. To też życie przeszłością - jakie to ma znaczenie że w końcówce zeszłego sezonu na tle nic nie grającego zespołu dobrze optycznie wyglądał?
4
@VenoM Trochę przesadzasz z tym najlepszym pomocnikiem - najlepszym pomocnikiem końcówki sezonu to się zgodzę, ale sezonu zdecydowanie nie.
Dostał szansę jak już było po lidze, zespół był zmarnowany i zniszczony psychicznie oraz pewnie z plotkami w tyle głowy o wielkiej wyprzedaży, odejściach najlepszych itd.
Puig regularnie na większość meczu zaczął grać dopiero w 32 kolejce pod koniec czerwca zatem nie twórzmy legend z jednego najbardziej gównianych okresów naszego klubu ostatnich lat.
Nie można też oszukiwac rzeczywistości o jakimś wpływie na wynik meczu dzięki jego grze - jeśli wziąć pod uwagę bilans meczów w których zagrał powyżej 75 minut to 1 zwycięstwo, 2 remisy i 1 porażka. Efektowne kółeczka to nie wszystko.
Poza tym muszę wyjaśnić bo nie czytasz ze zrozumieniem:
"Ale ty porównujesz Puiga do Xaviego i Iniesty przez pryzmat ich późniejszych osiągnięć i latach gry" - przecież napisałem wyraźnie że Xavi i Iniesta byli KONKURENCYJNI w stosunku do zawodników których trener kosztem ich sadzał na ławce.
"W zeszłym sezonie Puig grał z Atletico em Madryt i był najlepszym pomocnikiem" - nie wygraliśmy z AM, bycie najlepszym w zespole który nic nie gra a bycie najlepszym w zespole który gra dobrą piłkę to dwie historie.
"Ocenianie do Pedriego bardzo mądre patrząc ile każdy z nich minut rozegrał do tej pory" - patrząc jak wielkim jest talentem razem z Ansu Fatim to nie trzeba mieć objawienia aby zauważyć wyższość kilka lat młodszego Pedriego nad Puigem.
"W zeszłym sezonie najlepszy pomocnik, w tym jeden z najsłabszych chociaż niewiele gra" - najlepszy pomocnik końcówki poprzedniego sezonu jak zespół nic nie grał. W tym sezonie pomeczowe oceny piłkarza wskazują że nie gra dobrze, Imtiti czy Firpo też nie grają często, ale oceniani są przez pryzmat gry, a Puig jest oceniany przez pryzmat że nie gra - sorry ale to podwójne standardy.