JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Dankhog Często widzę Twoje komentarze - masz rację nie są skomplikowane ale ich sens jest merytoryczny dyskusyjny. Pomijam już kwestie czy się zgadzam z nimi czy nie ale piszesz bardzo niezrozumiale - zauważ że to co napisałeś na początku ma inne znaczenie do tego co napisałeś w odpowiedzi:
1. Na początku nic nie napisałeś o regulaminie, ani razu nie użyłeś słowa "regulamin" oraz nie pozostawiłeś nawet tego słowa w domyśle - w odpowiedzi już tak...
2. "nieprofesjonalizm piłkarzy" a teraz jest "nieprofesjonalne jest granie profesjonalne w piłkę".
Odnośnie covid/rozwiązań w przypadku przełożonych kolejek - moja opinia nie ma znaczenia bo procedura jest taka że wprowadza się do kalendarza pierwszy możliwy termin do rozegrania, a jak nie to czeka się na zakończenie ligi, która z racji mistrzostw kończy się wcześniej. To działanie na szkodę reprezentacji ale tak zdecydowali. Tych kombinacji wydarzeń jest wiele, a skrajne rozwiązanie jeśli bardzo dużo meczów by było do odrobienia to rozgrywki będą anulowane.
Odnośnie przestrzegania maksymalnych obostrzeń - nie ma znaczenia czy zarabiają jak Hiszpanie czy np 50% więcej - możesz też być bardzo restrykcyjny w życiu a przez nieuwagę osób trzecich zarazić się np. na stacji benzynowej bądź poprzez kontakt z przedmiotami na których jest wirus.
5
@VenoM
1) van gaal dostawał niezłe baty od mediów i kibiców jak dawał szanse Inieście czy Xaviemu ale byli to zawodnicy grający na swoich pozycjach oraz byli KONKURENCYJNI do zawodników których sadzał na ławce
2) wg mnie porównywanie Puiga do Iniesty/Xaviego to obrażanie naszych legend pod każdym względem
3) Puig nie może zagrać za Messiego
4) Puig nie może grać na pozycji de Jonga
5) Puig nie zagra w roli Busiego
6) Puig jest nieporównywalnie słabszy fizycznie, technicznie oraz pod względem talentu do Pedriego
7) Przy siłowo grającym Bilbao i zdyscyplinowanym jednocześnie taktycznie - granie z Puigiem to jak granie w 10. Podkreślam żaden szanujący się trener nie wystawiłby Puiga na Bilbao.
8) To mecz z dużo lepszym zespołem niż z niższych lig - nie ma żadnych podstaw obiektywnych i sportowych aby zagrał w podstawowym składzie bo mamy krótką ławkę ale na boga nie aż tak bardzo słabą aby zagrał.
0
@Dankhog "prawo dotyczy wszystkich" czy "moim zdaniem" - zdecyduj się bo sam sobie przeczysz - zaktualizowany regulamin rozgrywek jednoznacznie wskazuje że mecze mogą być przekładane. Procedury postępowania w przypadku rozgrywek pucharowych też są określone zatem tu nie ma pola na interpretacje bo zasady gry są ustalone.
Zarzucanie skrajnego nieprofesjonalizmu piłkarzom niższych lig też jest chybione, żeby nie powiedzieć głupie - świadczy bardziej o Twoim braku ludzkiej empatii bądź szerszego spojrzenia na temat.
7
@4Fabregas4 nie ma w całej lidze tak głupiego trenera który tak zmontowałby linię pomocy :)
1
@Yosemite 10 lat temu też miał brzuszek:) a tak na serio - cały czas boli mnie sposób w jaki pozbyliśmy się nasze legendy.
0
Piłkarze których chce Koeman to podstawa, na 9 nas nie stać bo taki Aguero będzie chciał pensję jak EG, GW i MD razem wzięci.
Warto pomyśleć nad zmiennikiem dla Alby, ale obstawiam jakiegoś młodziaka, a nie wiecznie połamanego Bernata.
0
Nie ma się co dziwić że Laporcie zależy na tym by wybory odbyły się jak najszybciej, oni ośmieszają nasz klub.
0
@forest nie gra w Benfice, możemy bez kosztowo go zabrać. W Mundo Deportivo była taka wzmianka.
15
Prawda jest taka że ten raport może być shitem próbującym:
1. Wymusić kupno piłkarza
2. Zdyskredytować Planesa
3. Wywołać złą atmosferę w zespole.
Właściwie każdy z wyjątkiem Laporty może być w to zamieszany. Cyrk i kpina z klubu, nic więcej.
1
Ufff jak dobrze że najbliższy mecz na wyjeździe z Granadą będzie dopiero aż w środę, bo martwiłem się że zapomnimy jak się gra na wyjazdach.
Dobrze też że niedzielny mecz gramy akurat ze słabym Bilbao - po zwiedzaniu Camp Nou przez piłkarzy Barcelony, spokojnie bez Busiego na trybie oszczędnościowym i bez nadmiernego wysiłku fizycznego w tym meczu pokonamy Basków. Z pewnością nie będą naładowani pozytywną energią z poprzedniego meczu i nie będą chcieli udowodnić że ich przypadkowa wygrana w Superpucharze nie była przypadkowa. Przysłowiowo rozłożą nogi a zespół z Trincao i Puigem na czele będą ładować bramki jedna po drugiej o ile Koeman da im szansę się wykazać - jeśłi będzie inaczej to już naszej wygranej nie jestem tak pewien.
Trener będzie miał zagwozdkę na kogo posawić na SPD przeciwko Granadzie - czy wypoczętego Busiego czy Pjanica po fenomenalnym występie przeciwko Bilbao. Granada jest trochę oddalona od Barcelony, zatem w drodze na stadion zawodnicy będą mogli odpocząć i się zregenerować. Wcześniej nie będzie na to czasu bo Koeman zaplanuje aż jedną jednostkę treningową z odprawą taktyczną, która zniszczy przeciwnika w pył.
Morderczy jest ten terminarz, ale inni mają gorzej - wystarczy popatrzeć na Atletico Madryt - ławka kilka długości krótsza i słabsza od naszej, a w pierwszym składzie nie lepiej - szacun dla takiego Suareza (ten co oddaliśmy go za darmo i dopłacamy do jego pensji bo Brajtłajtinio go wygryzł ze składu), dziadziuś jest niesamowity - ma siłę jeszcze chodzić po boisku (o bieganiu to nie ma już mowy).
1
Mistrzowie negocjacji - już widzę jak klub OGC Nice opcjonalnie kupuje Todibo za 8-10mln euro. Jak już chce się pozbyć piłkarza może warto by było zaoferować go komuś z Premier League lub Championship, gdzie kwota za młodego SO jest niewygórowana... Moussa Wagué też już był w Nice i nic dobrego z tego nie wyszło bo nawet nie miał możliwości się ograć bo nie łapał się do kadry. Inna sprawa że przez te 2-3 miesiące to Koeman mógłby przetestować go chociaż.
0
@MesQueUnClub_87 Sorry ale będąc w Japonii widziałem wszędzie street food "okonomiyaki" i zawsze był tylko jeden rodzaj i smakowało tak samo - opcjonalnie z sosem jogurtowym lub bez. Wersji restauracyjnych może być bardzo dużo ale nie chodziło mi o takie.
0
@Doony7 No szkoda że się to wszystko tak potoczyło, mi szkoda też Moriby i Collado (który z przymusu gra na skrzydle a jest środkowym pomocnikiem) - idealnie by na zmianę mogli uzupełniać wypożyczonego Puiga, ale co zrobić, tak zawodnik zdecydował.
Odnośnie Desta to na boku obrony w tym sezonie grali już Dest, Roberto, Mingueza - Dest miał kontuzję już na samym początku kariery w Barcelonie, siedział na ławce i się przygotowywał do grania, lecz Roberto złapał kontuzję i musiał zacząć grać wcześniej niż normalny tok przygotowawczy by wskazywał. Generalnie od pierwszego meczu który zagrał dobrze mówiło się że ma jakieś problemy zdrowotne, nie wiemy jakiej natury są to problemy bo nikt oficjalnie nic nie powiedział. Mingueza teraz jest kolejnym przemęczonym ale jak robić większe rotacje jak mamy tragicznie słabą ławkę, najsłabszą chyba od 10 lat a część kibiców też rozlicza zespół za wyniki sportowe - nie tylko to co robi Koeman z młodzieżą.
Po meczu z Bilbao zespół czeka nieco więcej odpoczynku i mniej jeżdżenia, nabiorą świeżości i jakoś pokulamy dalej:)
0
@MesQueUnClub_87 niektóre odpowiedzi są zabawne jak np Japonia Sushi czy Włochy Pizza - to tak jakby przy Polsce napisać Zupa:) Moja lista ulubionych dań:
Polska - chłodnik z botwiny
Włoska - oryginalne risotto z grzybami
Grecka - smażone sardele
Francuska - wołowina po burgundzku
Węgierska - leczo
Rosyjska - stroganina z wódeczką
Niemiecka - brak, tam najsmaczniejsza jest kuchnia libańska:)
Meksykańska - oryginalne chili con carne
Hiszpańska - stek z tuńczyka z grillowanymi warzywami
Japońska - najeśniki/placki warzywne
Czechy - pieczona gęś/kaczka
7
Szkoda mi było jego sprzedaży ale:
1) dobrze na nim zarobiliśmy
2) nie nadawał się do gry przy naszym stylu grania gdzie SO musi wychodzić do przodu czyszcząc pole za plecami SPD. Będąc młodym był wolny, z biegiem lat byłby tylko wolniejszy.
3) to oczywiście żart - ale dla uwczesnego trenera Barcelony Kolumbijczyk stanowił takie zagrożenie że przez pomyłkę da mu pograć kilka minut, że przy połowie spotkań nawet go nie powoływał do składu meczowego.
7
Oczywistym jest że nic z tego nie będzie. Ponoć w Hiszpanii negocjacje biznesowe często przebiegają z użyciem niecenzuralnych słów jak we Francji, zatem możliwe ża każdy z kandydatów będzie miał coś do powiedzenia bardzo odmiennego:
- Freixa pewnie powie "Musimy go kupić bo za mało kosztów generujemy"
- Font pewnie powie "Musimy go kupić bo jego transfer nic Barcelonę nie będzie kosztował - zapłacimy później zatem nic teraz nie wydamy"
- Laporta pewnie powie - "Carlesie z ch#ja spadłeś? 8mln to ja bym wynegocjował za 3 sezony grania za taką świeżynkę jak Garcia. Poza tym nie mamy pieniędzy, a biorąc pod uwagę jak zarządzasz wydatkami klubu i organizujesz wybory to nie dałbym ci ch#ja potrzymać, a co dopiero negocjować transfer zawodnika który może przyjść za darmo."
Tak to widzę w dużym uproszczeniu:)
0
@WiernyKibic111 ale jakie to ma znaczenie? Tysiace piłkarzy marzy o Barcelonie, rozwój na wypożyczeniu przybliża go do grania w Barcelonie a nie przesiadywania na ławce. Przecież od września wiadomo było jaką rolę miał pełnić w zespole jak nie zdecyduje się na granie na wypożyczeniu. Wierzę w jego talent itd ale talent to nie wszystko - Koeman ma rację - w wieku 21 lat zawodnik powinien grać i zdobywać cenne doświadczenie a nie ogrywać się dostając minuty jak młodziak z Barcelony B. Dużo ludzi pisze że Iniesta czy Xavi też późno wskoczyli na stałę do pierwszej jedenastki - ale w tamtych czasach 23-24 lata to jak dzisiaj 19-20 lat.
0
Prawdę powiedziawszy to martwi mnie:
- Dembele - kolejny raz jest bezbarwny - zamiast iść za ciosem to często ma takie przestoje ostatnimi czasu jak w tym meczu.
- Lenglet - wiadomo że przeciwnik mial dotknięcie życia przy golu ale ilość błędów/strat jest zdecydowanie zbyt duża. Przy niepewnym Umtitim i przemęczonym Minguezie pozycja SO lekko niepokoi.
- Puig - serio jakby rozegrał chociaż 20 meczy od pierwszej minuty na wypożyczeniu + wejścia z ławki to może zacząłby się rozwijać i nabrał doświadczenia boiskowego. Pół sezonu już stracił z powodu urojeń, a jeśli zostanie na wiosnę popełni błąd bo od nowego sezonu po czystkach w składzie będzie miał zdecydowanie więcej miejsca w drużynie. Widzę że Planes też nie przemówił mu parę tygodni temu do rozumu, a w przyszłym sezonie Barcelona będzie potrzebowała ogranych wojowników a on dalej będzie walczył o minuty jeśli dalej tak to będzie wyglądało. Nie mam pojęcia gdzie jest problem, może to strach przed zatrybieniem w zespole kolejnych młodych zawodników (blokuje np. Collado i innych pomocników z Barcelony B), a może ma złych doradców, nie mam zielonego pojęcia.
0
@zuo999 głupoty piszesz:
1) wszelkie media mówią o możliwym bankructwie, - nawet La Vanguardia czyli poważna gazeta pisze o możliwym spadku: "Barca must pay €420m (R7.7bn) in debt this year or face the prospect of insolvency - an eventuality that could see them potentially relegated from Spain's top-flight."
2) wierzyciele mogą: a) odroczyć spłatę za odpowiedni procent, b) mogą sprzedać wierzytelności, c) doprowadzić do licytacji komorniczych (powszechna praktyka w hiszpanii)
3) marketingowy gigant - jeśli Messi odejdzie to tracimy rynek azjatycki a kolejnym gwiadorem po Messim będzie Grizi - sorry ale gigant na glinianych nogach. Fati/Dembele/Pedi z przyczyn stricte sponsorkich nawet brani pod uwagę być nie mogą bo nie mają osiągnięć sportowych aby być globalnymi gwiazdami marketingowymi - mamy Griziego i pewnie połowę mniejsze kontratky.
4) To w jaki sposób to rozegra klub prowadzony przez nowego prezydenta jest piekielnie istotne - czy będziemy dochodzić do siebie finansowo 5 czy 15 lat.
0
Wyciągając najważniejsze informacje to Font sobie strzelił w kolano:
- Pomysł na zwiększenie przygodów: obniżenie pensji
- Pomysł na dług: racjonalizacja wydatków
- Pomysł na Barça Corporate: sprzedać część aktywów
- Pomysł na sponsorów: nieistotni (hit - z góry zakłada odejście Messiego?)
- Strategia cyfrowa: brak (albo nie wie o czym mówi - potencjału nie trzeba zwiększyć bo jest ogromny, trzeba jedynie wybrać operatorów/partnerów do sprzedaży usług/produktów np. z chcącym współpracować Amazonem z Amazon Prime Video na czele).
Nie piszę że odpowiedzi Laporty są idealne - ale on nie pisze głupot jak Font: "ustabilizowanie długu" w kontekście 100 dni, "innowacja i generowanie" w kontekście do niczego, czy odnośnie sponsorów że to "Niski potencjał dodatkowego zysku".
Odnośnie sprzedaży udziałów w BC - lepiej sprzedać 49% partnerowi który będzie się starał za 200mln (zgodnie z grudniowymi informacjami) i mieć kontrolę nad wszystkim, niż sprzedać część aktywów za 100mln i rezygnować z jakichś płaszczyzn zarobkowych. Przy założeniu że mówimy o Barça Academy, Barça Innovation Hub, Barça Licensing and Merchandising (BLM) oraz Barça Studios to szkoda by było rezygnować z któregokolwiek projektu.
4
Todibo zarabia 0,6mln euro rocznie, ja bym dał go przetestować Koemanowi chociać do końca sezonu - w lecie będzie można sprzedać jak się nie będzie nadawał. Chłopak ma 21 lat i kontrakt do czerwca 2022 - mówi się że nie grał na wypożyczeniach, ale ile miał kontuzji - teraz nie jest już kontuzjowany - może jednak warto dać mu szansę, zamiast oddawać za czapkę gruszek.
3
Grzecznie i z klasą - wg mnie nie ma mowy o groźbach Laporty - nic nawet zbliżonego do gróźb nie napisał/powiedział (a mógłby bo to co robią ci panowie to kryminał).
1
Parafrazując cytat z Ślepnąć od świateł "Gdzie się mieszka i pracuje tam się chujem nie wojuje" - Bartomeu mógłby nie wojować Freixem, to nic nie da - każde słowo tego członka jest nic nie warte.
3
nie ma co się dziwić że Laporta w wywiadzie powiedział - że jeśli EG chce do Barcelony to musi poczekać do lata i wtedy będą NEGOCJOWAĆ. Takie warunki płacowe za teoretycznie kota w worku to istna kontynuacja idiotycznej postawy Bartomeu wobec wydatków klubu. Jedno jest pewne - te kwoty są nierealne i nie do zaakceptowania.
0
@pumpin Problem polega na tym że negocjacje są robione z uwzględnieniem ilości potencjalnych odbiorców. Andora, Słowacja, Niemcy czy Polska - każdy płaci inaczej w proporcji do ilości potencjalnych abonentów. Kiedyś nawet komisja europejska chciała się tym zająć gdyż widziała dysproporcję pomiędzy kosztem zakupu a kosztem abonamentów w krajach europy środkowej i wschodniej, ale temat ucichł.
8
@ChampionLW był i faszytą i prawicowcem - przecież to wiedza podstawowa...
PS: nie interesują mnie teorie spiskowe prawicowców, polecam poczytać trochę, dla Franco wszystko co lewicowe było wrogiem, zwalczał m.in. wszelkie "lewactwo" katalońskie, baskijskie czy asturyjskie. Hiszpania do dnia dzisiejszego nie podniosła się po jego dyktaturze, a ilość ofiar terroru waha się od 200 do 400 tysięcy, z czego większość sklasyfikowana została jako "lewicowi", już nie wspominająć o dzieciach zabieranych "lewicowym" rodzinom.
9
Rynek praw telewizyjnych w Polsce poszedł zdecydowanie w złym kierunku. Normanie na świecie im większa konkurencja tym oferta jest bardziej dostępna i przystępna - ludzie płacą za specjalistyczny wybór ofertowy. Jak mieszkałem w Liverpoolu - miałem możliwość wykupienia pakietu "Barcelona" za 25 funtów i miałem wszystkie kanały na których oglądałem mecze mojego zespołu, podobnie jak mieszkalem Rennes - od ligi po wszelkie puchary i LM miałem w cenie 24 euro i było git.
W Polsce oglądanie wszystkich meczów Barcelony jest droższe - dla mnie to bez sensu.
Nie wchodzę w tematykę czy 100zł czy 140zł miesięcznie to dużo lub nie, ale porównując do innych krajów EU coś tu jest nie tak.
54
No i fajnie - Rayo to najfajniejszy klub piłkarski z Madrytu i wiele nas łączy - awersja do Realu Madryt, a kibice wzajemnie się lubią i kibicują, już nie wspominając o historycznej nienawiści do prawicowych rządów Franco.
1
@BarcaInfo może to kontrowersyjne, ale jeśli zawodnik ma 21 lat i kontrakt do czerwca 2022 to może warto by go było przytulić go na drugą część sezonu, a latem ewentualnie sprzedać. Koeman mógłby go ocenić - zawodnik ma kontrakt gwarantujący mu najniższą pensję w zespole - 0,6mln euro na rok. Jest co prawda po kontuzji, ale już pojawia się w kadrze meczowej zatem szkoda by było skreślać go jeśli jest aż tak bardzo tani w utrzymaniu. Poza tym wolałbym aby nowy prezes go sprzedał niż ufać kombinatorom z komisji zarządzającej.
8
@JacaBarca w 100% się zgadzam, mało tego - okazało się nawet że Busi nie ma wartościowego zmiennika na SPD. Najbliższy mecz z Bilbao może to potwierdzić, chciaż bardzo bym chciał się mylić.