JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@Mocher91 w pełni się zgadzam, niestety sporo na tym portalu stulejarzy grających w FIFĘ i przekładających skille na życie realne. Opinie o pracy Koemana czy zespołu u kandydatów na prezydenta także pokazują że wykonuje dobrą pracę i jestem tego pewien że cały przyszły sezon także będzie należał do niego.
30
Bardzo eleganckie to ze strony Tusquetsa chcieć kupować zawodników na konto przyszłego prezydenta. Kandydat na prezydenta nie wie nawet jak stoją dokładnie finanse klubu a ma decydować o zakupach?
Pomijam aspekt idiotycznego pomysłu zakupu EG, idiotycznych zmiennych itd. za zawodnika który przyjdzie za darmo. To sezon przejściowy, zatem po co szastać pieniędzmi - Depay bardziej by się przydał jeśli chcielibyśmy sportowo zrobić upgrade, niż kolejny SO.
5
No i spoko, bez względu na styl gry, każde zwycięstwa dodają pewności siebie, a mecz z Bilabo bez Busiego będzie mega ciężki (nawet nie wiemy czy wróci Dest/Roberto). Cieszy że Koeman zawsze chwali młodych, od jego przyjścia to jest constans.
5
Najlepsze: Awans, remontada
Najgorsze:
1) Firpo, Mingueza - brak wartościowych zmienników na bokach obrony aż nadto widoczny. Wydaje mi się że gdyby Mungueza był wypoczęty to zagrałby lepiej ale oceniamy mecz bieżący zatem nie ma wymówek.
2) Lenglet - ten gol dla Rayo może utkwić w psychice na jakiś czas
3) Puig - sorry ale takie czasy że jeśli coś się w grze nie podobało to trzeba przepraszać bo dzieciaki zarzucą Ci że nie znasz się na piłce:) Wg mnie zagrał bardzo słabo, zdecydowanie poniżej swojego potencjału. Pomijając głupie straty, to przydatność w destrukcji praktycznie zerowa, a na 2 połowę ponoć wyszedł na boisko ale gdyby nie zmiana w 68 minucie to trudno by było go zauważyć. Patrząc na oceny na portalu fcbarca.com oraz na oceny w innych portalach czy opinie ekspertów w skali całego zespołu bym jednym z gorszych na boisku, a jeśli wziąć pod uwagę tylko pomocników to zdecydowanie był najgorszy z nich wszystkich. Oby następny mecz był bardziej udany, nie każdy jest jak Umtiti że brak rytmu meczowego mu nie przeszkadza.
0
@lambard na forach i grupach FB kibicowskich Barcelony sporo pod koniec okienka letniego o tym się pisało - wszystko zaczęło się od:
1) tego https://everythingbarca.com/2020/05/26/clement-lenglet-shocks-barcelona-board-requesting-transfer/, potem
2) we wrześniu agent Lengleta, który prowadził także sprawy Aouara z Lyonu dogadywał się z MU odnośnie możliwego transferu Akgierczyka i wygadał się że Aouar to nie jedyny piłkarz z jego stajni nad którym pracuje w kontekście MU sugeruąc że jest nim także SO, o którego wcześniej MU zabiegał - jedynym pasującym był Lenglet zdaniem kibiców.
3) pod koniec okienka tranferowego Lenglet prosi ponownie o odejście z klubu, powołując się na słabe warunki kontraktu i że ma ofertę z MU - to potwierdził Joel Glazer w wywiadzie podsumowującym okienko transferowe MU że się starali, ale co ciekawe wg różnych plotek Barcelona nie sprzedała Lengleta tylko dlatego gdyż nie było czasu na znalezienie następcy, a MC zakończył negocjacje odnośnie EG gdyż obrazili się po słynnej próbie zbicia przez Bartomeu dogadanej kwoty transferu).
4) Po okienku transferowym klub widzi że zawodnik jest podłamany i gra piach. Klub reaguje na "nieszczęśliwość" Lengleta i podpisuje z nim nową umowę do 2026.
Podsumowując wiadomo, że to zbiór różnych plotek mniej lub bardziej sprawdzonych psychowanów Barcelony, ale jeśli nawet w 50% okazały by się prawdą to odbudowany Umtiti dla mnie jest zdecydowanie lepszą opcją niż Lenglet, czy to pod kątem sportowym, czy psychologicznym (Umtiti zawsze chciał grać w Barcelonia) czy ze wzgledu na finanse klubu bo da się na nim zarobić wielokrotnie więcej niż na Umtitim ze względu na długi kontrakt i pensję, którą ma wyższą ale nadal mniejszą w porównaniu do najlepiej zarabiających.
0
@Matix90 nie musisz być nie miły - takie są fakty:
1) po 1 połowie był najsłabszy razem z Firpo, (8 głupich strat w pierwszej połowie).
2) z wszelkich ocen zawodników bez względu na źródła Puig ma jedne z gorszych ocen w porównaniu do całego zespołu
3) z wszelkich ocen zawodników bez względu na źródło Puig ma najgorsze oceny jeśli wziąć pod uwagę pomocników (bez wyjątku)
4) "znawcy ze ja pier" - no chyba przy Tobie znawca, bo przynajmniej obiektywnie patrzę na grę naszych zawodników, które przynajmniej pokrywają się z opiniami ekspertów. Kibicuję Puigowi jak każdemu naszemu zawodnikowi ale po co się obrażać lub oszukiwać rzeczywistość? jaki to ma sens? Jak przykładowo Lenglet miał duży udział przy stracie bramki czy de Jong był dzisiaj naszym najlepszym zawodnikiem to trzeba to zauważyć i tyle - jakie ma znaczenia mecz poprzedni, sprzed miesiąca czy cały sezon? Oceniamy bieżący mecz - nie ma sensu robić gównoburz. Dzisiaj mu mecz nie wyszedł, trzeba kibicować aby kolejny był bardziej udany - po co się spinać.
0
@JUNIORcom ja nie widzę "przypied..." komentarzy - bez względu na to czy ktoś ma rytm meczowy czy nie - to stwierdzenie że generuje zbyt dużo strat, albo że jest z Firpo najsłabszy na boisku ma charakter obiektywny. Umtiti to dopiero nie ma rytmu meczowego a potrafi cały mecz dobrze zagrać przykładowo.
1
Trincao - dzisiaj całkiem niezłe zawody - dobrze się ustawia, zaczyna mieć okazje, jeden karny wydaje mi się że był. W odróżnieniu do wcześniejszych meczów widać że zaczyna rozumieć taktykę Barcelony i nie jest gdzieś z boku. Szybką nogę ma, niech w drugiej połówce ją odpowiednio użyje. Jeszcze bym go nie skreślał.
Puig, Firpo - nie mam pojęcia kto wygenerował w naszym zespole więcej strat.
Mingueza - walczy jak może, ale chłopak jest ewidentnie przemęczony (Roberto wróć)
Araujo - brawa za koncentrację - przy współbłędzie Lenglet-Firpo bardzo ważna interwencja
3
Sędzia się jeszcze rozgrzewa? Karny był!!!
0
@RosjaninBut W PL pozycja SO jest deficytowa i ceny są zhajpowane - podam Ci przykład: https://tribuna.com/en/fcbarcelona/news/2021-01-07-clement-lenglet-named-among-most-expensive-centrebacks/
Przecież latem Lenglet dwukrotnie robił transfer request aby dołączyć do MU bo oferowali mu mega zarobki. Kto jak kto ale Lenglet jest bardzo ceniony na wyspach.
0
@Getek hahaha - polecam jeszce raz przeczytać artykuły dotyczące zobowiązań Barcelony, szczególnie krótkoterminowych i ile żywej gotówki Barcelona będzie potrzebowała w lecie.
Bez względu na to czy Umtiti będzie zdrowy lub nie to w każdej formacji będą czystki - nie wiemy tylko czy Barcelona będzie potrzebowała spieniężyć zawodników za 150mln, 250mln czy więcej.
Każdy zawodnik którego da się dobrze spieniężyć jest na sprzedać, liczę że klub postawiony pod ścianą nie będzie musiał sprzedać naszych pereł jak Fati/Pedri. Agent Fatiego tej zimy też znowu na stole zostawił ofertę MU. Wydaje mi się że 6-9 zawodników odejdzie latem. Przy sprzedażach należy też pamiętać że nie wszystko jest zyskiem. Przykład Cou - w lecie będzie do zamortyzowania jeszcze 40% zawodnika - jeśli Barcelona zrezygnuje z amortyzacji a sprzeda go np za 40mln euro to w księgach nie zostaje nawet jedno euro - cała kasa z tranferu przepada:) Tak Bartomeu nas załatwił.
1
Mam nadzieję że Font nie ma takiego problemu z liczeniem jak Bartek... Na logikę:
Cena za zawodnika: 3 mln euro + zmienne
Pensja do czerwca: 0 mln euro
Koszt Barcelony: 0,23 mln euro amortyzacji
----------
Sorry ale nie zmienia to faktu że trzeba wydać te pieniądze. Nie wiemy czy to może być np. 3+2+0,23 czy 3+5+0,23, ale jaka różnica, z pewnością nie będzie to "Koszt dla Barcelony wyniósłby zero, jedynie 230 tysięcy euro amortyzacji".
3
Odzyskanie Umtitiego to by było wielkie wzmocnienie i zespołu i finansów Barcelony.
To oznaczałoby też że Barcelona mogłaby podreperować budżet i dobrze zarobić latem na Lenglecie. Zawodnik ma niską pensję i kontrakt do 2026 roku - profilem skrojony jest do PL, a MU/MC/Arsenal z pewnością pomimo pandemii z 70mln euro by mogli wydać. Wg różnych zestawień SO to gdzie jak gdzie ale w UK uznawany jest za jednego z droższych na rynku:)
0
@FutbolToMagia rozumiem Twój tok myślenia ale nigdy w życiu nie widziałem oceniania zawodników wg tego kryterium bo jest nielogiczny. Ocena zawodnika odzwierciela jak sam napisałeś wpływ zawodnika na grę zespołu, a ten wpływ był zerowy. Niepodważalny jest jedynie wpływ na wynik meczu, ale nijak ma się to do oceny jego gry. Wg mnie trzymając się regulaminu oceniania portalu fcbarca.com 6 jest adekwatna bo zdobył gola. Jakby gola nie było to byłby bez noty. Przypominam że notą wyjściową jest 5.
0
@david89 trudno jednoznacznie wskazać w czym jest problem, jednak AG czy Cou to byli uksztaltowani piłkarze. Trincao jest młody, pierwszy sezon poza domem, inny styl grania nisz w Bradze, inna też taktyka.
W niemieckich mediach były informacje że niby BVB i RBL monitorują jego sytuację. Promyk nadziei był w ostatnim meczu, bardzo liczę że dzisiaj jakiś krok do przodu zrobi i dla swojego dobra i dla Barcelony.
2
Pozostaje się tylko zgodzić.
Każdego dńia tracimy czas i pieniądze. Dobrze że skończyło się życie marzeniami kibiców jaki kto ma projekt sportowy bo przy takich wynikach finansowych rozważanie tego nie ma sensu. Dokładne liczby pozna prezydent po wyborach, a wiele na to wskazuje że pierwszoplanowo wyzwaniem będzie utrzymanie młodzieży w kadrze i uniknięcie bankructwa. Kandydaci nawet nie mogą prześcigać się o pomysły dokapitalizowania klubu bo tylko idiota odkrywalby karty przed ewentualnymi negocjacjami biznesowymi przy krótkoterminowych rozwiązaniach.
6
Prawdę powiedziawszy ja bym zobaczył możliwie silny skład z 3 zmianami:
- Trincao za Dembele - aby przełamać chłopaka, dał dobrą zmianę może to jest ten moment na który czeka Koeman
- Puig za Pedriego - win-win ktoś zdobywa minuty ktoś odpoczywa
- Pjanic za de Jonga - win-win ktoś zdobywa minuty ktoś odpoczywa
Nie wiem jak to wygląda na treningach czy zdrowotnie u kogo jak to wygląda, ale patrząc z boku wydaje mi się że te zmiany by były sprawiedliwe - bo dawałyby sygnał że jeśli ktoś robi krok do przodu to w nagrodę dostaje możliwość grania.
6
Prawda jest taka że jeśli mielibyśmy aspiracje do walki o jak najwyższy szczebel w LM i inne cele to ruszylibyśmy po Depaya (który też chciał odroczyć płatności pobierania pensji itd).
Nawet jakbyśmy EG kupili teraz to nie wiemy kiedy nadawałby się do gry i równie dobrze może być tak że po kontuzji, koronce i braku gry przez wiele miesięcy będzie potrzebował się odbudować.
Mi to bardziej wygląda na skrajny brak zaufania do szczerości intencji EG jeśli tak chcemy go kupić bojąc się że zrezygnuje? Jeśli zrezygnuje to tym lepiej że nie przyszedł do klubu. Laporta ma racje - to zawodnicy powinni starać się o to aby przyjść do Barcelony a nie odstawiać od miesiąca szopki jak teraz - że do 2 dni klub stać, potem nie stać, raz się godzi, raz się nie godzi ktoś - to cyrk.
Umtiti zagrał dopiero 2 mecze, Mingueza też powinien dostać szansę jeszcze na SO jak wróci do gry Roberto. Lenglet także powinien mieć szansę wykazania się bo od kiedy pojawił się w klubie to do tego sezonu nie można mu było wiele zarzucić. Ten sezon to czas weryfikacji zawodników i decyzji po sezonie kogo sprzedać aby klub nie zbankrutował. Mamy kogo testować i jeśli bawimy się w twór o nazwie "sezon przejściowy" to upewnijmy się w 100% który zawodnik nam się przyda teraz lub w przyszłości.
3
Lautaro Martínez - za darmo dostępny będzie dopiero za 2 lata
Marcos Alonso - motorycznie jest dużo słabszy niż 2-3 sezony temu, to już równia pochyła
Juan Bernat - szklanka, wiecznie kontuzjowany - minęło już wiele lat od kiedy udało mu się rozegrać 30 meczy w sezonie ligowym - nie można liczyć na to że będzie akurat zdrowy jak będzie potrzebny
José Luis Gaya - sportowo i pod względem wieku wszystko ok, ale nawet 15mln przy naszym budżecie to dużo
Junior Firpo - zdecydowana większość portali podaje że zespół z Mediolanu chce wypożyczyć zawodnika a nie kupić. Jedyny zespół jaki chce kupić Firpo to West Ham (ma przeznaczone na zawodnika na tę pozycję do 16mln funtów), szkoda że Firpo wyklucza ten kierunek i jeśli będzie wybrzydzał to trudno będzie go sprzedać za dobre pieniądze. Wątpię aby klub z Mediolanu wydał więcej niż 5-10mln euro znając życie.
6
Wszystko fajnie ale Real Madryt nie posiada tak dużego długu do spłaty krótkoterminowej jak my.
Pomijam już najważniejsze - zespół z Madrytu w tym długu zawarte ma koszty stadionu...
Panie Jordi Moix - Twoje miejsce jest w więzieniu!
0
@FutbolToMagia ja widzę to trochę inaczej bo idąc tym tokiem rozumowania de Jong też powinien mieć niższą ocenę bo więcej minut grał albo Puig powinien być MOTM :)
Jeśli Puig musi mieć ocenę to za 3 minuty gry nota wyjściowa powiększona o punkt za strzelenie gola jest jak najbardziej sprawiedliwa. Można rozłożyć te 3 minuty na czynniki pierwsze i dojść do wniosku że w 3 minuty miał 2 straty ale to nie ma sensu - nota 6 jest jak najbardziej sprawiedliwa i na korzyść Puiga bo udało mu się wywalczyć dodatkowy punkt w tak krótkim czasie.
1
O ile obrona i atak wydają sie oczywiste, nieoczywisty jest środek - ja bym postawił w środku na tercet: Pjanic-Puig-Busi - dwóch pierwszych ma o co walczyć, a Busi pauzuje za kartki w następnym meczu.
18
Zgadzam się z ocenami co do liczb jednak zastanawia mnie bardzo wybiórcze klasyfikowanie dokonań piłkarskich w odniesieniu do ostatecznego wyniku spotkania - przykładowo jeśli Grizi strzela 2 gole i jest wybrany najlepszym zawodnikiem w naszych szeregach (w meczu z Bilbao) to dostaje notę 6 bo zespół przegrał - chociaż on jako napastnik wywiązał się ze swoich zadań bardzo dobrze.
Jeśli w wygranym meczu z Elche dobre zmiany robią Trincao i Puig to też dostają notę 6 - (pomijam aspekt czy za 3 minuty grania można dostać ocenę czy ocena jest za jeden strzał głową - regulaminowo wszystko się zgadza), ale jakim kluczem można oceniać grę zawodników w zależności od tego czy wygrywamy, remisujemy bądź przegrywamy? Jeśli przegrywamy to z miejsca każdy dostaje np. -1 punkt mniej bez względu na indywidualną grę? Może to subiektywna opinia ale ocena gry zawodnika powinna być podyktowana np. w 90% jego dokonaniami na boisku, a w 10% emocjami po meczu i jego wyniku, a mam wrażenie że niejednokrotnie jest na odwrót.
Tak się tylko zastanawiam bo jeśli uwzględnić w ocenach preferencje czytelników - np. kogo lubimy, kto jest wychowankiem, kto ile kosztowal oraz kto jaki ma wiek a od jakiegoś czasu widzę taką tendencję to nic dobrego to nie wróży. Cieszę się że oceny redakcji "starają się" być możliwie obiektywne i oby nie było w przyszłości takiej sytuacji że przykładowo "lubimy Araujo" - to obiektywnie Araujo nigdy nie będzie miał gorszej oceny niż drugi grający obok niego stoper.
0
i dobrze się stało, mamy na SO: Araujo, Lenglet, Umtiti, Mingueza i za jakiś czas wróci Pique - jakoś dogramy do końca sezonu. Różnicę zrobiłby zimą Depay, a zanim Eric Garcia wdrożyłby się do grania po kontuzji, po braku gry i po koronawirusie to i tak byłaby końcówka sezonu. Kasa też oszczędzona bo jak słyszałem o 5-10mln + ewentualnych 5mln euro zmiennych to rozbój w biały dzień.
0
Najlepsze jest to że gracz jest ok, ale nas nie stać i jego kariera ewidentnie rozminie się z Barceloną bo przez najbliższych kilka okienek nie zapowiada się aby były tak drogie transfery.
2
Bardzo szkoda braku Roberto, liczyłem że będzie to dobry rozruch przed meczem z Bilbao.
2
Dziwi mnie to że nawet wieloletni użytkownicy tego portalu są zdziwieni skalą długów - przecież co roku Barcelona musi publikować tego typu informacje.
Trudno też się nie dziwić jak płacimy i olbrzymie pensje i kupujemy zawodników na których nas nie stać - przykład Grizi - 2 kredyty...
0
@robsesh oby tylko te plusy o których piszesz nie były kartą przetargową przetrwana klubu. Fatiego, Pedriego i Araujo spieniężysz nawet za 350-400mln euro - jeśli nie rozłożymy spłaty długów w czasie, a finanse nie okarzą się jeszcze gorsze od tych medialnie przedstawionych to delikatnie mówiąc mamy ręce i nogi w nocniku. Żaden z kandydatów na prezydenta nie wyklucza takiego rozwiazania, pytania dziennikarzy były pomijane.
2
Po lawinie wiadomości finansowych która przygniotła Barcelonę grubą warstwą śniegu, chociaż dwa promyki w postaci Messiego i Roberto sportowo podniosą zespół.
0
W dzisiejszych czasach przez brak płynności bankrutują firmy które nawet nie mają długów i posiadając towar warty miliony. Barcelona nie posiada płynności, "towar" warty miliony jest w młodzieży a na dodatek jeszcze posiadamy długi które mocno przewyższające roczne obroty... dramat.
Jeszcze brakuje żeby wierzyciele nie zgodzili się na przesunięcie terminu spłaty długów, a zawodnicy którzy mają odejść zaczęli zgłaszać się o rozwiązanie kontraktu wraz z wszelkimi tego konsekwencjami.