JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Wg mnie bardzo dobry przekaz z wywiadu płynie dla Koemnana i drużyny - coś w stylu "liczę na was, uwierzcie w swoje umiejętności".
Ja zacząłem kibicować Barcelonie dobrych parę miesięcy wcześniej zanim Guardiola pojawił się w pierwszym zespole jako PIŁKARZ. Od tamtych czasów, widziałem wiele, ale klub nigdy nie był w tak słabej kondycji finsnsowej, instytucjonalnej, a także nigdy jego pszyszłość nie należała do wierzycieli (gra o 300mln euro).
Z całą odpowiedzialnością twierdzę od miesięcy i zdania nie zmieniam że Koeman jest idealnym trenerem na te czasy - legenda, ma jaja, stawia na młodzież, potrafi szkolić młodzież, pracuje wieleobszarowo (także Barcelona B i ostatnio nawet młodsze sekcje).
Nie wyobrażam sobie aby klub poprzedniego lata zatrudnił jakiegoś tymczasowego trzęsiportka, który mając okrojoną kadrę walczył jedynie o wynik sportowy bez żadnego szkolenia/przygotowywania do gry w pierwszym zespole młodzieży.
Wg mnie im bliżej Laporta jest prezydentury, tym widzi więcej co się dzieje w klubie oraz jaką pracę wykonuje Koeman. Niech młodzież dalej się rozwija - w lecie będą czystki, część młodzieży awansuje do pierwszego zespołu, darmowe transfery także wzmocnią kadrę - trzeba myśleć pozytywnie - aby tylko udało się ustrzec klub przed upadłością teraz i w lecie udało się sprzedać za możliwie dobre pieniądze zawodników aby spłacić długi.
0
@Borneo Koemanowi furtkę otworzył, Xaviemu być może otworzy bo "Przygotowuje się do bycia trenerem" - to nie znaczy że nim jest w jego oczach.
4
@damianex10 wielki mistrz, wielki charakter, wielki sportowiec - dla mnie Polska ikona szczypiorniaka!
1
@BarcaInfo no i super - młodzież trzeba szkolić! Moriba wie co to krzyk Koemana po meczach Barcelony B - widać że trener jest bardzo z niego zadowolony!
6
Biorąc pod uwagę realia finansowe jeśli w lecie przyjdzie Éric García, Georginio Wijnaldum i Memphis Depay to będzie więcej niż się spodziewam. Wszyscy są za darmo i bez wygórowanych pensji.
Wijnaldum - https://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/football-news/liverpool-transfer-news-latest-odegaard-19652239" target="_blank" rel="nofollow">https://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/football-news/liverpool-transfer-news-latest-odegaard-19652239 - wg mnie w przypadku potencjalnego następcy Busiego to przeciągu ostatnich kilku dni Barcelona wysuwa się na prowadzenie. Zgranie z de Jongiem i Depayem sprawi że z miejsca będzie wartością dodaną - dla mnie z tej trójki to najbardziej brakujące ogniwo w naszym zespole.
Sergio Agüero, David Alaba - nie stać nas, pensja jednego przewyższa pewnie wszystkie pensje całej trójki.
Juan Bernat - wiecznie kontuzjowany, ostatni sezon grzie zagrał w lidze >30 meczu to sezon 2014/2015. Ma talent i jest dobry ale na ławce też musi być zdrowy.
2
Serce podpowiada że Braithwaite wycieńczony po CdR powinien odpocząć i zostać zastąpiony Konradem :)
0
W 100% zgadzam się z opinią Messiego z grudniowego wywiadu, że rozumie odejście Suareza, ale nie rozumie w jakiej formie to zostało zrobione oraz do jakiego klubu został oddany (z którym rywalizują).
8
Niesamowite jest to że przy tak młodym wieku jest piekielnie silny i umięśniony, a mimo to także szybki. Niech uczy się kontroli gry i myślenia boiskowego od swojego idola Busiego, a będzie radość z zawodnika na wiele lat.
3
Coś czuję że w europejskim palmowym raju wjedzie autobus wypełniony daktylami...
Konferencja do zapomnienia, nic ciekawego Almiron nie powiedział oprócz tego że będą grać krótko od bramki. Udany pressing z naszej strony załatwi temat już w pierwszej połowie.
1
@333tricampeones333 hahaha, jaka jest krótka ścieżka od statusu obiecującego debiutanta Minguezy do statusu Minguezy zapchajdziury w opinii kibiców...
Mingueza to typ młodego zawodnika który potrzebuje rozegrać kilka sezonów aby wspiąć się na bardzo wysoki poziom piłkarski. Rozumiem że o Sergim Rosanasie piszesz dla żartów bo on zaś potrzebuje kilka sezonów aby grać na poziomie Minguezy:) To nie wina Minguezy że gra na boku obrony, to wina wąskiej kadry - niewątpliwie musi być najbardziej wszechstronny w stosunku do innych zawodników na ławce aby grać na tej pozycji.
3
Super, mój ulubiony klub z Madrytu. Legendarny Paco i jego cochones. Najlepszy z możliwych rywali.
1
mecze co 3 dni - szaleństwo, zespół częściej gra i ma treningi regeneracyjne niż treningi taktyczne lub stricte szkoleniowe. Oj jak by się przydał normalny okres przygotowawczy.
0
@Volley Powiedzenie czegokolwiej więcej niż stwierdzenie że reprezentowało się jakąkolwiek stronę nie jest zachowaniem tajemnicy adwokackiej. Mówienie kto co zrobił, poruszanie kwot premii, poruszanie co zrobił dział prawny Barcelony czy ile zaoszczędzono przy ewentualnych ruchach prawnych wykracza poza definicję zachowania tajemnicy adwokackiej w mojej ocenie.
Proszę sobie wyobrazić sytuację B2B gdzie firma korzystająca z usług prawnych dowiaduje się z mediów ile zaoszczędziła przykładowo na płaceniu podatków bo zrobiła tak czy siak - nie jest to normalne wg mnie. Nawet jeśli wiedza byłaby oczywista to też nie jest normalne. Nie czytałem też o innych klubach piłkarskich których reprezentowali prawnicy w podobnych sprawach aby robione z nimi były wywiady na podobne tematy.
0
@endriuuu2 Szczerze to ja lubię wszystkich zawodników - każdemu z nich kibicuję - napisałem że najgorsi byli Puig, Trincao i Firpo bo taka jest moja subiektywna ocena ich poczynań w tym meczu. Liczyłem że pokażą coś więcej i tyle.
8
Pomijając wymienione kwestie:
Najlepsze - weryfikacja zawodników którzy nie grają w pierwszym składzie
Najgorsze - indywidualnie najgorsi Puig, Trincao, Firpo.
Tego się nie spodziewałem ale Puig był gorszy nawet niż Trincao (oboje w ataku nic nie pokazali, lecz straty Puiga były największym zagrożeniem dla naszego zespołu - co druga strata kończyła się kontrami przeciwnika... dramat)
21
Szacun dla Koemana za to że nikomu nie wytyka błędów publicznie i mówi jak jest.
Muszę jednak przyznać że rozbawił mnie temat Puiga - co druga strata generowała kontry przeciwnika, zero kreatywności w jego wykonaniu, a jeśli miał celne podania to do obrońców lub na boki, trener zmienia go po 45 minutach i tłumaczy to że dostał żółtą kartkę - boskie:)
Na swój sposób przebieg meczu był przewidywalny - w CdR nie było ani jednego meczu do tej pory aby zespół z La Ligi się nie męczył. To że w tym sezonie AM i RM odpadli to nie są jedyne wyjątki - w Anglii, Francji, we Włoszech czy w Niemczej sam Bayern też odpadli z dużo niżej notowanymi rywalami.
Mecz pokazał także jedną bardzo ważną rzecz - brutalnie zweryfikował zawodników, którzy nie grają. Pomimo dużej ilości młodości to realna siła rażenia ławki jest bardzo mała. Wejście Busiego i Pedriego poprawiło jakość naszej gry, Dembele ratuje gol bo gra bardzo słabo. Z pewnością na plus Moriba i Konrad, miejmy nadzieję że dostaną niebawem kolejną szansę do gry.
1
smutne to bardzo, widać że nie mamy prezydenta z zarządzają klubem ludzie Bartomeu bo jest to chore aby takie rzeczy przeciekały... dzisiaj wypowiadali się już prawnicy łamiąc wszelkie standardy, teraz fragment listu... dramat.
5
czego by nie powiedzieć, z wyjątkiem 2-3 błędów dobry mecz w jego wykonaniu, na plus wywalczony karny.
19
co tu dużo gadać - pokazał się z bardzo dobrej strony, potencjał ma przeogromy, brakuje jeszcze doświadczenia i ogrania i będzie zawodnik na lata.
0
@ferdas_rawa Tak, wszystkie mecze CdR tak wyglądały, sorry ale taki mecz to nie jest wyznacznik pracy trenera:)
0
No dobra, Busi i Pedri zamkną mecz w 90min.
18
Puig dzisiaj mecz życia - same straty, 3 kontry dla przeciwnika, w obronie to nawet nie ma co komentować...
4
@bbartekfcb sam jesteś idiota - nie szanując zawodników zespołu któremu się kibicuje... dramat!
1
Pamiętam jak na początku sezonu mówiono że Mingueza na tle 3-ligowych zawodników gra słabo bo jego styl gry jest skrojony do stylu La Ligi.
Bardzo mnie ciekawi jego występ dzisiaj:)
5
Nowy prezydent będzie musiał zesrać współpracę z takimi bucami - a gdzie jest ochrona tajemnicy zawodowej, gdzie jest dobro klienta (Barcelony)? Równie dobrze klub mógłby ich pozwać, totalny bezsens.
Dla fanów zawsze jest to kilka wiadomości więcej i plus za to, ale nie chciałbym współpracować z takimi prawnikami.
0
Nie oszukujmy się - nie ma opcji na żadne transfery do klubu.
Naturalnie pojawiają się nazwyska następców jak:
1) Miranda - w Betisie dopiero co zaczął grać i to na poziomie, rozwija się, ściąganie go z wypożyczenia byłoby mega krzywdą.
2) Balde - dopiero co zaczął grać, jeszcze za słaby jest na 3 ligę w której rozegrał 267 minut, może pod koniec sezonu ustabilizuje się jego gra.
0
Uwielbiam takie doniesienia - kto obserwuje? Planes, Tusquets czy może Camp Nou:)
Inter nie zgodzi się na wymiany za zawodników których możemy wymianić a za darmo będzie dostępny za 2 lata - temat tak samo aktualny jak Haalandy, Pogby czy inne marzenia jak Mbappe.
7
A pamięta ktoś nasz pierwszy mecz CdR z poprzedniego sezonu z zespołem z Ibizy?
Na ławce był Setien, a skład był: Neto, Firpo, Lenglet, Semedo, Roberto, de Jong, Puig, Rakitic, Fati, Perez i Griezman.
Takie przymyślenia godne uwagi:
1) ani jednego zawodnika Barcelony B w składzie
2) w 2 połowie weszli Arthur, Alba i Vidal
3) przegrywaliśmy od 9 minuty, a wynik uratował Grizi strzelając w 72 i doliczonym czasie gry
4) w całym meczu mieliśmy 3 celne strzały na bramkę przeciwnika
5) ludzie cieszyli się że tacy zawodnicy jak Firpo, Puig, Neto , Perez czy Fati mogli zagrać - nie ze względu na wiek i ogrywanie się tylko ze względu na to że chcieli zobaczyć jak grają:)
Z dzisiejszej perspektywy jak patrzę na skład powołany przez Koemana gdzie jest Tenas, Araujo, Mingueza, Ilaix, Pedri, Trincão, Collado, Konrad, a do tego dochodzą nieco starsi Puig, Dembélé czy nawet Fernandes - to mamy 11 zawodników w wieku poniżej 22 lat Najlepsze jest to że w większości powinni zagrać - ale jeśli zagra np 7 z 11 z tych zawodników to stulejarze będą wieszać psy na Koemanie bo mało:)
PS: jeszcze więcej młodzieży pewnie by było gdyby nie kontuzje np Fatiego czy Desta:)
1
@kaamil1910 zgadzam się, mi ręce opadają jak widzę taki potłuczony bełkot.
3
@Borneo na przestrzeni lat Barcelona karmiła się nieszczęściami RM i odwrotnie, myślę że będzie to mecz na poprawę humorów.
Niewątpliwie muszę przyznać że jak chodzi o składy jakimi grało AM a teraz RM robią wrażenie bo nie można nazwać ich głębokimi rezerwami a wielu zawodników było z pierwszych jedenastek.
Czego by nie powiedzieć to w tym przejściowym sezonie przynajmniej dla mnie nie ma nudnych meczy - zatem nawet w meczu CdR czuję dużo większe emocje niż w poprzednich latach:).