JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
To się nazywa sportowa ambicja Messiego - pozostaje nam trzymać kciuki - nasz poprzedni mecz pokazał po Dembele jak ciężko być fizycznie i psychicznie liderem w ataku zespołu, gdzie każdy na ciebie liczy. Jak dużo siły potrzeba aby w trybie ciągłym atakować przeciwnika.
Jutro nasz mistrz, zgraja dzieciaków i reszta zespołu bardzo będą nas potrzebować bo nikt nogi nie odstawi, sędzia zagadka, a warto by było już w styczniu jakieś wywalczone trofeum już mieć.
PS: jak chodzi o RM - do kibiców tego zespołu na forum bo wiem że są - karma wraca - z nas się śmieliście? So now eat your shit...
0
Powiedział przydupas Bartomeu...
0
@Gomess Nie byłbym taki pewien - zauważ że w normalnym sezonie potrzebujemy 4 SO + w skrajnych przypadkach posiłkować się Barceloną B - Mingueza jest tym posiłkiem z Barcelony B.
Przy założeniu że od nowego sezonu będzie: Pique, Lenglet (niski kontrakt), Araujo, Umtiti (jeśli go nie sprzedamy), Garcia - to już mamy 5 SO. Ze sprzedanym Umtitim mamy 4 SO, zatem Mingueza niech się ogrywa w Barcelonie B oraz niech dostaje od czasu do czasu szanse w pierwszym zespole bo jeszcze to nie jest jego poziom, a szkoda robić mu krzywdę trzymając na ławce od nowego sezonu.
0
Szczerze to zaczęłem się zastanawiać nad tym transferem - bo o ile jeszcze "wczoraj" byłem przeciwny ze względu na to że ma przyjść latem za darmo i poza tym szkoda pieniędzy.
Na dzień dzisiejszy wiem:
Pique - poważny uraz Pique - nie wiemy kiedy wróci
Araujo - powoli zaczyna się sypać bo nie tylko zarządza środkiem obrony ale nie unika kontaktów fizycznych i poobijany musi być cały czas
Lenglet - od grudnia gra solidnie, dobrze lub bardzo dobrze - oby tak dalej
Umtiti - wraca do zdrowia ale nie wiemy po jednym meczu czy to złoty strzał
Mingueza - dzieciak, jeszcze wiele lat minie zanim będziemy na poważnie brać go pod uwagę jak chodzi o pierwszy skład.
Moje przemyślenie jest takie - że jeśli Koemanowi i Planesowi tak zależy na SO - to może z jednym-dwoma zawodnikami jest dużo gorzej niż się mówi w medialnej przestrzeni.
3
@Mroziu Garcia powiedział że czy przyjdzie w zimie czy w lecie to będzie czekał na Barcelonę.
Nie przesadzajmy zatem bo mamy Lengleta, Araujo, Mingueze, Umtitiego który wraca do formy i Pique który też kiedyś wróci. Na dzień dzisiejszy w hierarchii byłby za Mingueza bo ma rozbrat z piłką, zatem nic nie tracimy, a wręcz zyskujemy bo nie wydajemy niepotrzebnie pieniędzy. Przyjdzie latem, absolutnie bezsensowny transfer jeśli za pieniądze.
Jak chodzi o 50mln to rozumiem że żartujesz bo ani takiego budżetu transferowego nie będzie, tylko darmowe przyjścia, ewentualnie tanie rozwiązania na inne pozycje. W lecie będziemy sprzedawać aby uchronić klub przed albo bankructwem albo żeby długi możliwie mocno zmniejszyć. 50mln ale się uśmialem.
29
Ja rozumiem stawiajmy na młodzież, ale proszę nie piszcie że jeśli Dest wraca to para środkowych obrońców to niech będzie Araujo-Mingueza, proszę nie obrażajmy się sami, bo rozważanie takiej opcji to absolutna głupota w takim meczu.
Przecież po Koemanie i zespole widać że chcą wygrać ten finał - para Araujo-Lenglet jest bardziej niż pewna.
21
I bardzo dobrze! Szkoda cennych milionów nawet jeśli to miałyby być 5mln teraz i 5mln w formie bonusów jak media podawały.
Na SO mamy kim grać i kogo ogrywać, a za te 5 miesięcy przyjdzie za darmo i będzie ok. Nie ma co się oszukiwać - na PSG i tak by nie wyszedł, zatem w tym przypadku dobrze że Laporta to zablokował.
0
@Coutinho007 Collado imponuje Koemanowi ale co z tego jak jest multum piłkarzy po kontuzjach lub z innymi problemami od kondycyjnych po siłowe i jeszcze inne. Moriba, Oriol B, Collado, Abe itd - problem na problemie.
Wg mnie mecz CdR będzie jedynym wyznacznikiem czy ktoś z zawodników którzy nie dostali do tej pory szansy będą dostawali szanse załóżmy na przestrzeni kolejnych 4-6 tygodni. Kto dostanie szanse w tym meczu to znaczy że fizyka, głowa i taktyka u zawodnika jest na odpowiednim poziomie, a przynajmniej taki zawodnik jest blisko. Jeśli dany zawodnik w takim meczu nie dostanie szansy to znaczy że się nie nadaje w tym sezonie do gry w pierwszym zespole. Nie każdy zawodnik będzie gotowy, a większość najbardziej utalentowanych i tych u których wydaje się że Koeman widzi to coś - to bardzo słabo wyglądają, też mecze Barcelony B bardzo ich wyczerpują bo są bardzo fizyczne. Zobaczymy co się wydarzy, bardzo mnie to ciekawi:)
@ferdas_rawa zgadza się - jednak czy by nam się to podobało czy nie Busi jest naszym najlepszym SPD. To nie wina zawodnika że mamy taką politykę transferową. Jak chodzi o Pjanica to się nie wypowiadam bo dla mnie to absolutna pomyłka...
2
@Coutinho007 zgadza się - w komentarzach widziałem też trafne porównanie do Patricka Vieiry. To typ piłkarza którego nam brakuje bez względu czy na ławkę czy do pierwszego składu. Jest młody, liczę na to że wraz z doświadczeniem będzie również się pięknie rozwijał.
2
@slayer hehe zamiast Rakutena:) to taki żart:)
2
A może Pique chce kupić długi Barcelony albo wykupić miejsce na koszulce Barcelony?
Dogadamy się, np. Pique na koszulce Barcelony byłby sztosem haha :)
43
Wszystko fajnie, też uważam że ze względów budżetowych jeśli wpłynie dobra oferta to warto sprzedać... ale kto ma go legalnie sprzedać?
9
To że zbliża się debiut Moriby w pierwszym zespole stało się oczywiste jak po długiej kontuzji zagrał kilka meczy i Koeman zaprosił go najpierw na treningi, a następnie trafił na ławkę rezerwowych. Tak jak pisałem parę tygodni temu - szykowany jest na mecz CdR.
Brawa dla redakcji że nie zamieścili w artykule żadnej kompilacji, których pełno na youtubie - rzadko się zdarza aby były tak krzywdzące jak w jego przypadku.
Większość kompilacji sugeruje że jest to ofensywnie przysposobiony pomocnik, niektórzy kibice widzą w nim młodego Pogbę (grubo) czy innych nieco bardziej ofensywnie usposobionych... dramat, kompilacje pokazują 10% jego boiskowych zachowań pomijając że jest środkowym pomocnikiem, który ma trzymać w ryzach zespół.
Wg mnie kompilacje powinny pokazywać jego siłę fizyczną, jak wygrywa piłki w środkowej części boiska, jak zastawia się w środkowej części boiska, jak czyta grę oraz jak potrafi budować przewagę na boisku - bo połowa jego wyjść z kompilacji to taktyczne błędy, których już nie popełnia. W Barcelonie B czy młodzieżowych reprezentacjach grał na dzisiejszej pozycji Busiego, Frankiego lub kogoś pomiędzy nimi. Kompilacje sugerują że to zawodnik atakujący, a chłopak ma może 2-3 głębokie wyjścia w meczu. Niewątpliwie talent posiada, Koeman pewnie musi być zadowolony z jego podejścia i starań bo od kiedy go opier### po meczu z Espanyolem B to od tego momentu tylko bije mu brawa.
Piszę ten wpis tylko po to aby przy jego debiucie ludzie nie napalali się na zawodnika którym nie jest - to środkowy pomocnik który lubi sobie czasem wyjść do przodu, ale Koeman po pierwsze wymagał będzie od niego aby zabezpieczał swoją strefę boiska bo nad tym w 100% dużo pracowali.
11
Masakra, zapowiada się ostry mecz, czuję że kartki wyrzucane z rękawa będą.
0
Mecz Real-Bilbao nawet w połowie nie miał takiej intensywności jak Barcelona-Sociedad zdaniem ekspertów. Biorąc pod uwagę że zawodnicy z Bilbao mieli sił w 2 połowie mniej niż my w dogrywce to liczę że fizycznie ich pokonamy czy z Messim czy bez niego. Będzie piekielnie ciężko ale wygramy!
0
Messi musisz... Nawet jako straszak na ławce się przyda.
1
Jako kibic Valdesa bardzo lubilem, nie mam zielonego pojęcia co mógłby robić teraz w Barcelonie. Ostatnio nie ma dobrej prasy albo formy psychicznej...
0
Team Spirit! W jedności siła!
0
Nie rozumiem komentarzy, to świetna informacja. Mógł być to Mino Raiola, mógł być to Jorge Mendes, a jest amator idealny do urobienia w negocjacjach. Dla Barcelony to dobra wiadomość.
4
I oby młodzież zdobyła ten Puchar. Piękna historia będzie dla kibiców, większe morale dla nich, a puchar dla klubu.
1
Nie da się ukryć że to cios dla kampanii Laporty. Logika podpowiada, że będzie musiał zacząć mówić o pomysłach i to konkretnie bo Font wypinktuje go z każdym tygodniem.
Nie spodobało mi się to że Font z góry założył że pewnikiem transferowym powinien być Garcia. Jeśli nie było żadnych kontaktów z Koemanem, a Koeman i Planes przekazali swoje potrzeby na zimowe okienko Komisji Zarządzającej to po co Font uszczesliwia na siłę nie wiadomo kogo. Może Koeman wolałby Depaya w zimie, a Garcię w lecie. Chyba bardziej logicznym by było zastąpienie Breithwaita i ogrywanie/krystalizowanie obrońców których posiadamy. Tego nie wiemy co chce para Koeman-Planes, a Font z góry zakłada na podstawie doniesień medialnych że musimy kupić piłkarza który może latem przyjść za darmo.
0
Tym bardziej należy docenić profesjonalizm naszych dzieciaków. Straszne czasy zgotował nam Bartomeu.
0
Taka zła wiadomość dla kibiców, dla klubu i dla zespołu przed finałem.
Pomijając że elektronicznie można było to zrobić, to aż wierzyć się nie chce że ludzie Bartomeu nie maczali w tym łapek aby opóźnić upublicznienie stanu finansów klubu. Pozostaje to wytrwać i liczyć że zespół będzie grał i walczył jak dotychczas.
1
@Murazor Można na to spojrzeć z 2 perspektyw:
1) Każdy zasługuje na zwycięstwo z Realem Madryt
2) W pierwszej połowie 2:0 dla Bilbao było całkowicie sprawiedliwe. W drugiej połowie 1:0 dla Realu było sprawiedliwe. W drugiej połowie Bilbao miało dwie okazje na 3:0 i zamknięcie meczu, Real stwarzał sobie okazje ale nie były to przygotowane akcje tylko podwórkowa, przypadkowa gra. Wynik jest sprawiedliwy wg mnie, bo oba zespoły miały swoje okazje, ale tych 100% okazji Bilbao nie miało mniej od Realu.
25
Katalońsko-baskijski klasyk! To będzie mecz i walka! Brawo dla basków, zasłużyli!
3
VAR sprawdza na wszelki wypadek akcję od 45 do 96 minuty...
1
Z całym szacunkiem ale ten VAR to jedna wielka ściema - to że nie ma spalonego wyznacza bark Benzemy i klatka która nie wskazuje nawet czy piłka jest przed czy po uderzeniu lub czy jeszcze dotyka głowy. Aż wierzyć się nie chce że nie mogli pokazać chociaż stopklatki tej sytuacji jak w każdym meczu!
1
@ZielonySzparag @inViNcibl3 Chelsea oficjalnie potwierdziła kwotę transferu £88.5mln plus £41.5mln w formie bonusów - lecz ich dyrektor finansowy pod koniec 2020 roku potwierdził że nawet 1/3 tej kwoty bonusów nie uzyskają ze względu na problemy zdrowotne zawodnika.
Trzymając się łącznej kwoty to by było 100mln euro za transfer + 15mln euro bonusów wypłaconych.
5
@DanielOOL hahaha - widać że te 20mln euro droższy Griezmann był:)
4
Cieszę się jak małe dziecko z prowadzenia Bilbao i taka myśl mnie naszła... A co jeśli zwolnią Zidana? Ufff... zawodnicy dalej będą ci sami:)