JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Warto zauważyć że na konferencji po meczu Koeman powiedział że Umtiti nie jest jeszcze w 100% gotowy fizycznie. Ewidentnie biorąc pod uwagę ostatnich kilka wypowiedzi sprzed kilku dni czy tygodni można zauważyć że trener na niego liczy.
Jeśli Koeman go postawiono na nogi i zrobi z niego takiego wymiatacza jak przed kontuzją to mamy przepotężną bronę na SO z Araujo, Pique, Lengletem, Mingueza i jeszcze w lecie z Garcią.
Tłok robi się niezly jak wszyscy będą zdrowi.
0
Brawo Busi! Trzeba przyznać że z Bilbao też zagrał bardzo dobrze. Czego by nie powiedzieć Busi jest skrojony do boiskowej kontroli i dominacji przeciwnika, a jak Barcelona ma się bronić warto poszukać innych rozwiązań. Mimo wszystko zespołów które powinniśmy dominować jest wiele dlatego Busi jest nam potrzebny, nie ze względu że jest najlepszy na tej pozycji, lecz ze względu że nawet nie ma konkurencji na ławce. To wina Bartomeu a nie zawodnika.
Wielkie gratulacje za świetny mecz i oby takich było więcej.
0
Spokojnie, przeciążenie to kwestia odpoczynku. Na Real Sociedad para Lenglet-Umtiti i Mingueza za Desta aby chłopak odpoczął bo też grozi mu przeciążenie i będzie ok.
0
Wow jaki świetny wywiad. Wiele ciekawych informacji od osoby która od lat siedzi w tematyce Barcelony. Szczególnie ciekawe spostrzeżenia dotyczące Pedriego i Messiego. Tylko prosić o więcej takich materiałów, brawo.
1
@Yosemite Baptista lubił się zabawić czy to w meczu czy klubie :) W tym samym roku z tego co pamiętam to lubił sobie z Robinho zabalować:) Biorąc pod uwagę jego imprezowy styl życia szkoda że tak krótko grał w topowych zespołach, bo niewątpliwie talent miał dużo większy niż zapał do ciężkiej pracy:)
38
Taki przegląd prasy mógłbym czytać bez końca:)
6
Szacun dla tego Pana - nie ściemnia, nie marudzi, nie zwala winy na innych, a zespół przez niego prowadzony zazwyczaj gra bardzo fajny futbol. Przed meczem z nami przegrali u siebie tylko raz, a dzisiaj mieli swój najgorszy mecz w sezonie.
1
@yoli w 100% się zgadzamy - Busi to zawodnik skrojony pod grę opierającą się na dominacji rywala. Rywali mamy różnych, zatem niepodważalnie jeszcze nawet w tym sezonie bardzo nam się przyda, jednak bardzo przykro się czytało komentarze o nim przed meczem - jakby nie patrzeć legenda Barcelony, 600 mecz, a w komentarzach na La Rambli czy pod artykułami istny shitstorm. Ja rozumiem że można mieć problem z polityką transferową klubu na przestrzeni ostatnich lat, ale Busi nie jest za to odpowiedzialny, a tak bardzo podłe traktowanie piłkarza który całe piłkarskie życie oddał Barcelonie bardzo mnie boli. Mam nadzieję że dalej będzie tak dobrze grał jak dzisiaj i godnie zostanie pożegnany, jak na legendę przystało.
38
Fajny wywiad, wiele ciekawych spostrzeżeń, fajnie że mamy trenera który pomimo braku normalnego okresu przygotowawczego i przy absolutnie minimalnej ilości treningów zbudował zespół niemal od zera biorąc pod uwagę co działo się w lecie.
Bardzo dobrze że potrafi postawić na młodzież oraz potrafi z nią pracować, potrafi ustawić zespół taktycznie i nie boi się szukać optymalnych pozycji dla zawodników czy w 60 minucie zdjąć z boiska Messiego aby odpoczął.
Ewidentnie widać też dobrą atmosferę i że zespół w niego wierzy, w końcu to legenda Barcelony - aby tak dalej!
13
@Murazor święta prawda - zauważ że nawet LFC grał ostatnio na SO dwoma pomocnikami w lidze - sam Klopp nie miał takich jaj aby postawić na kogoś młodego z rezerw. Mamy trenera który pomimo braku normalnego okresu przygotowawczego i przy absolutnie minimalnej ilości treningów potrafi postawić na młodzież, potrafi pracować z młodzieżą, potrafi ustawić zespół taktycznie i nie boi się szukać optymalnych pozycji dla zawodników czy w 60minucie zdjąć z boiska Messiego aby odpoczął.
Progres jaki zrobił cały zespół od wakacji to lata świetlne i wręcz tytaniczna praca na naprawdę wielu płaszczyznach. Nawet jak traciliśmy punkty w wielu przypadkach przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać te mecze bo stwarzaliśmy okazje - ja jestem bardzo zadowolony z pracy trenera! Fajnie się czyta Twoje wpisy bo dla mnie jest to dowód że są jeszcze normalni kibice, którzy patrzą się na różne aspekty sezonu przejściowego, nie tylko na wyniki z flashscore:)
0
@Karzel Biorąc pod uwagę wiek i umiejętności nie da się na nim stracić, uważam w odróżnieniu do niektórych kandydatów na prezydenta bardziej by nam się przydał nawet w jednym dwumeczu z PSG niż Garcia. Z PSG zawsze Depay miał mega dobre mecze.
PS: bardzo uprzejmie proszę pisz Barcelona, Barca, Barcy itp z dużej litery, jakoś strasznie kłuje w oczy ta mała literka - miłego wieczoru:)!
2
Depay dzisiaj znowu klasa i MVP meczu - gol i asysta przeciwko mojemu Rennes, a koledzy nie wykorzystali jeszcze 4 patelni które im stworzył. Nieźle się chłopak ostatnio rozegrał:
Grudzień 2020 - 3 gole w 5 meczach
Styczeń 2021 - 3 gole i 1 asysta w 2 meczach
PS: widzę w wynikach że Real stracił 2 punkty - wspaniała Sobota!!!
1
Mi się podoba że zespół wierzy w pracę którą wykonuje czy to w meczu czy treningu. Skuteczność to była naszą pięta Achillesa, poprawienie w tym aspekcie robi olbrzymią różnice. Widać że idzie to w dobrym kierunku.
1
Trochę mało informacji aby ocenić zachowanie. Takie słowa można powiedzieć w odpowiedzi np na czyjeś słowa. Nie wiemy jakie słowa do niego były kierowane.
4
Najlepszy mecz w tym sezonie w jego wykonaniu. Mecz pokazał też ile zyskuje ten zawodnik jeśli gramy z użyciem skrzydeł a on nie jest tym skrzydłem. Dla mnie MVP meczu, a w obronie też się ładnie nawalczył.
23
Do najlepszych zdecydowanie trzeba dopisać Umtitiego, to pierwszy mecz po którym można mieć nadzieję że Dzik wraca. Chłopak jest skrojony pod taktykę Barcelony.
Może to kontrowersyjne dla niektórych ale Busi też zasłużył na wyróżnienie. Miał udział w akcjach po których padły 3 gole, dobrze się ustawiał, walczył, wiele piłek wywalczył, w 2minucie uratował bardzo niedokładne podanie Frankiego. Kontrola meczu to też w dużym stopniu jego zasluga. Po dobrym meczu z Bilbao dzisiaj zagrał jeszcze lepiej.
O De Jongu czy Messim już nie wspominam bo to klasa sama w sobie.
0
@th@les W 100% się zgadzam, ale czy to na boisku czy w szatni, młodzież musi też brać przykład z takich zadzior jak Alba - czasem mózg mu odcina, ale gdyby nie zadziorność nie miałby tak pięknej kariery, a z psychologicznego punktu widzenia to cecha charakteru którą powinno zarażać się naszą młodzież - tak pisał Pep w swojej biografii i wydaje mi się że miał rację.
Super mecz, a być może odzyskaliśmy niespodziewanie jeszcze jednego zawodnika w postaci Umtitiego. Nawet jeśli po sezonie byśmy musieli go sprzedać to zdecydowanie łatwiej będzie to zrobić jak pokaże się na boisku z dobrej strony. Jak okaże się że jest niezbędnym i już na dobre zdrowym elementem układanki Koemana też bym się ucieszył - czego by nie powiedzieć 2021 zaczęliśmy z przytupem!
4
Zawodnicy czasem potrzebują szczęścia w nieszczęściu, Umtiti miał siedzieć na ławce, a jak się okaże że zagra kilka meczy na takim poziomie jak dzisiaj to może wróci stary dobry Dzik z którego byliśmy tak bardzo dumni.
Coś czuję pozycje SO będziemy mieli pięknie obsadzoną na długie lata biorąc pod uwagę że mamy młodzież, a Umtiti czy Lenglet wchodzą dopiero w wiek idealny dla środkowego obrońcy.
16
Szybkiego powrotu do zdrowia Urugwajski Dziku!
1
Brawo Messi, po takim meczu i takiej grze całego zespołu można poczuć klimet tej piosenki
3
Brawo brawo i jeszcze raz brawo!
Po takim meczu każdego trzeba pochwalić.
Jeszcze Umtiti niech zacznie regularnie grać jak profesor to zacznę wierzyć w cuda 2021!!!
5
Brawa dla całego zespołu! Król Messi wraca.
Poza tym 600 mecz Busi rozgrywa bardzo dobrze - kolejny dobry mecz - dzisiaj udział przy 2 golach, wiele wyłuskanych piłek, a odróżnieniu do kolegów jest bardzo dokładny w rozegraniu, walczy i świetnie się ustawia. Cieszy to szczególnie że przykro się czytało idiotyzmy pisanie przez stulejarskich "niekibiców" Barcelony.
PS: wielki błąd de Jonga w 2minucie też uratował Busi
0
Araujo wracaj do zdrowia! A Dzik niech pokaże że jest wart więcej niż się wszystkich wydaje!!!
5
Muszę przyznać ze Font znowu zaczyna punktować. Takie czasy że co 3 dni mecz i człowiek nie ma czasu wgłębić się bardziej wnikliwie w treści przekazywane przez wszystkich kandydatów czy je jakoś weryfikować.
Od początku byłem Laporta Team bo chciałem powrotu do normalności, niemniej jednak wglębiając się w treści przekazywane przez wszystkich kandydatów mam już mętlik w głowie. Każdy mówi skrajnie co innego, każdy ma obszary tematyczne z którymi się zgadzam, każdy na swój sposób wnosi coś "swojego" - nadrabiam zaległości z wypowiedzi kandydatów z poprzedniego roku i serio - trudno mi zdecydować. Laporta to siła instytucjonalna, Farre ma najlepsze pomysły biznesowe, Font zaś będzie miał obsesję na punkcie trofeów. Zgłupieć można. To nie jest normalne żeby kandydaci aż tak bardzo się różnili, zazwyczaj 80% jest zbieżna a 20% to indywidualne pomysły - w Barcelonie jest odwrotnie. Bardzo ciężki wybór.
1
Araujo to kazak, niesamowite jak silny psychicznie jest ten chłopak.
8
Po takim meczu w Bilabo inny skład byłby olbrzymim zaskoczeniem.
Do boju po 3 punkty!!!
0
Odnośnie wyboru Mingueza/Umtiti właściwie nie wiemy najistotniejszego - czy Umtiti na przestrzeni np ostatnich 2 tygodni zyskał na szybkości i zwrotności poprzez pracę na treningach.
Granada to specyficzny przeciwnik - z punktu widzenia SO w tym meczu przyda się szczególnie umiejętność gry w powietrzu. Mingueza ma bardzo duże problemy z górnymi piłkami, Umtiti zaś jak walczy w powietrzu to nie p###li się w tańcu.
Przy założeniu że Umtiti poprawił się fizycznie to wybrałbym francuza - Granada to typ zespołu przy którym obrońca nie może minąć się z piłką albo jest objeżdżany jednym zwodem. Z większośćią zespołów La Ligi wybrałbym Minguezę ale nie na Granadę.
PS: naturalnie przy założeniu że Umtiti byłby zdolny do gry na SO, to nie zdziwiłbym się gdyby Desta mógł zastąpić Mingueza już od początku - ale jak wiemy ta opcja jest mało realna lecz wykluczyć się jej nie da.
9
Biorąc pod uwagę że Orellana nie dostaje tylu szans chociażby na treningi z pierwszym zespołem to dla Moriby jest to olbrzymie wyróżnienie pojawić się nawet na ławce rezerwowych w dzisiejszym meczu.
Widziałem już poniżej opinie które wskazują że obraz medialny zawodnika niekoniecznie odzwierciedla realia:
- "zawodnik kompletny" - 17-latek na pozycji SPD nie może być kompletny, nieco starszy Frankie nie jest jeszcze kompletny,
- "nie dostanie żadnych minut gdyż musi grac Busquets" - nie dostanie dzisiaj minut bo jest za słaby na linię pomocy Granady - przez większość sezonu był kontuzjowany, dopiero zagrał kilka meczy i wraca do grania.
- "skoro była szansa na wypożyczenie do Lipska to czemu nie skorzystali" - Koeman pracuje z zawodnikiem, musiał zobaczyć coś w nim bardzo dobrego, bury po słabych meczach w Barcelonie B, czy klepania po plecach i brawa po dobrych meczach w Barcelonie B ewidentnie wskazują że Koeman ma wobec niego jakieś plany. Byli zawodnicy na środku pomocy którzy zrobili większe wrażenie w Barcelonie B (np. Orellana) ale ewidentnie chłopak musi mieć to "coś"
- "występ wcześniej byłby sensacją i kolejnym policzkiem dla Puiga" - to inna pozycja na boisku - nic z Puigiem to nie ma wspólnego...
Podsumowując cieszmy się że być może wystrzeli kolejny talent ale debiut raczej będzie meczem CdR. Jak tak młody zawodnik nie gra kilka miesięcy to też potrzebuje się odbudować fizycznie, szczególnie jak robi awans nawet na ławkę pierwszego zespołu Barcelony - to także warto wziąć pod uwagę. SPD to nie jest pozycja aby w dowolnym momencie mógł debiutować, wszystko wskazuje że to kolejny etap przygotowań na 20 stycznia, gdzie zmierzy się z Cornella.
1
Biorąc pod uwagę jak "naładowani" na Barcelonę będą zawodnicy Granady, ja mam nadzieję że Pjanic dzisiaj nie wybiegnie. Jeśli Frankie będzie musiał grać na pozycji Busiego, bo Pjanic nic nie daje w rozegraniu czy utrzymaniu się przy piłce to słabo to widzę.
1
A ja tym razem nie będą smęcił że kilka meczy za dużo itd - trzeba oddać szacunek legendzie klubu i tyle. Piłkarsko oddał życie dla Barcelony zatem trzeba pogratulować.
PS: Trzymajmy kciuki za dobry występ dzisiaj bo Barcelona tego potrzebuje. Realia są takie że jest jedynym SPD w zespole przy którym Frankie może grać kilka kroków do przodu, już nie mówiąć o utrzymaniu się przy piłce przez zespół. "Słaby i wolny" Busi mimo wszystko zjada cracków takich jak Fernandes czy Pjanic jeśli chodzi o balans gry czy kontrolę nad meczem. Ci co śledzą Barcelonę B wiedzą dlaczego nie wymieniłem w tym gronie (jeszcze) Moriby.