0

No pudelek kurde:) Proszę wskazać młodego trenera który nie marzyłby aby kiedyś poprowadzić zespół pokroju Barcelony:)

0

@jamal00 Po pierwsze mówimy o zawodnikach pochodzących z Europy - w przypadku wyraźnego zainteresowania zawodnikami jak Wijnaldum, którzy z miejsca mogą grać w naszej pierwszej jedenastce to wyraźny sygnał że ławka dla nich będzie maksimum w przyszłym sezonie.
Biorąc pod uwagę że Pjanic już na przełomie października/listopada przebąkiwał że jeśli nie będzie grał w pierwszym składzie to poszuka innych rozwiązań na karierę to wydaje mi się że ambicjonalnie (a także honorowo) nie będzie patrzył się na kontrakt tylko poszuka sobie zespołu w którym będzie grał.
Z Busim też nie jest wszystko tak mocno oczywiste - na forach katalońskich w grudniu pisali kibice dosyć sporo o Hebei China Fortune, jakoby po sezonie byli dogadani.
Przykładowo Iniesta, Pujol, Xavi i wielu więcej nie ogłaszali w styczniu/grudniu że odchodzą, Georgina Léger z BarcaTV też sugerowała ostatnio że legendy Barcelony powinny kończyć swoje kariery przy pełnych trybunach, a może w tym sezonie być inaczej mówiąc o Busim.
Podsumowując ogólnie zgadzam się z Tobą, ale są pewne czynniki, niuanse które mogą powodować że rozwój wydarzeń może być nieoczywisty.

2

@WaFen oczywiście Liverpool Echo - to podstawowe źródło informacji fanów Liverpoolu (też im kibicuje bo mieszkałem w Liverpoolu jeszcze ponad rok temu). Jako źródło informacji polecam bo nie ściemniają i zazwyczaj po czasie wiele informacji nawet z kategorii plotek się potwierdza.
Informacje o osobistej interwencji Kloppa można znaleźć 28 grudnia oraz 4 stycznia w newsletterze LFC.
Dzisiaj te same źródło podaje że będą walczyć o Wijnalduma do czerwca. Szansa na Wijnalduma jest ale nie wierzę że LFC pozwoli tak łatwo mu odejść.

4

Przyjście Wijnalduma po sezonie oznacza pożegnanie się i z Busim i Pjanicem, Holender ma kondycję na granie wszystkiego w LFC, a w tym sezonie jest ostatnim pomocnikiem który jeszcze nie zawiódł Kloppa. Nie będzie łatwo, Klopp ponoć chce na ostrzu noża postawić swoją karierę w LFC byleby Gini został.

2

@Gaz zgadza się, dlatego piszę że nie wierzę w transfery przychodzące dopóki nie zrobimy porządków u siebie. Transfery MD, EG czy dużo mniej prawdopodobny GW to max czy to w zimie czy lecie. Biorąc pod uwagę te okoliczności Puig dostanie czystą kartę w Nowym sezonie i było to wiadome już we wrześniu.
Znam Twoje opinie i w większości przypadków się zgadzamy, często te same poglądy inaczej opisujemy. Pozdrawiam.

0

@Gaz Nie tym razem, nie wierzę w zakupy zimowe, czy letnie wydatki powyżej kwoty 5mln euro.
Biorąc pod uwagę sytuację finansową, wierzę jedynie w odejścia, a to i tak nie będzie łatwe. Kibice będą chcieli transferów, nazwisk itd ale to nierealne bez względu na to kto by nie wygrał wyborów.
Lepiej myśleć realnie, nastawić się że jest nieco gorzej niż podawane jest w mediach wg różnych opinii, niż liczyć na cuda.
Część użytkowników na tej stronie uważa że sprzedaż Cou może przynieść dochód np 40mln euro. To nierealne - teraz w zimie zawodnik jest w 50% zamortyzowany, jeśli dzisiaj byśmy go sprzedali to księgowo zysk ze sprzedaży kasowany jest przez niezamortyzowaną kwotę i realnie klub jest na 0.
Barcelona będzie musiała pozbyć się takich zawodników jak Braithwaite, kogoś z pary Cou/Grizi, pozwolić odejść Busiemu, Alenii itd. - wg mnie Puig będzie zawodnikiem pierwszej 11 w przyszłym sezonie, ewentualnie będzie bardzo blisko pierwszej 11.
Zależność kupiony=musi grać widzimy w przypadku Cou czy Grieziego - wyobrać sobie jak ciężka by była sytuacja klubu jeśli miałby sprzedać taką "gwiazdę" którą w hierarchii zespołu wyprzedziłby wchodzący do zespołu dzieciak Pedri i kolejny talent Puig. Na ten temat można na różne sposoby spojrzeć, ale prawda jest taka że muszą przynajmniej być blisko pierwszej 11, aby dało się ich jakimś cudem sprzedać. Znając życie Laporta pewnie wykombinowałby wymianę Neymar-Grizi, ale nie oszukujmy się Grizi musi istnieć w składzie bo wartość tych zawodników to równia pochyła, a musimy ich dobrze sprzedać aby chociaż księgowo nie doplacać.

1

@blazeq Przeczytałem cały artykuł, uważam że ani w okienku zimowym, ani w okienku letnim nie będzie nas stać aby kupić "9" czy za 10, 20 czy 40 mln euro. Klub będzie potrzebował wypełnić lukę w środku pomocy w lecie, ale nie wierzę w kupno "9".
Jeśli nie przyjdzie Depay - to wybierzemy jakiś inny półśrodek, gwarantujący krótkoterminową jakość.
Jeśli przyjdzie Depay to do czerwca 2022 w 100% nikogo nie kupimy biorąc pod uwagę jakie czekają nas odejścia czy przerwania procesów amortyzacyjnych przy pozbywaniu się przepłaconych zawodników.
Odnośnie Collado to Sterling czy Aguero również byli piłkarzami o podobnym profilu, chłopak bardzo wzmocnił się w obszarach które mogłyby być wykorzystane na pozycji napastnika. To że był pomocnikiem, prawym napastnikiem, skrzydłowym itd nic nie oznacza. Piszczek też kiedyś był napastnikiem czy skrzydłowym. Chłopak ma predyspozycje do szybkiej gry oraz skok siły fizycznej, to ciekawa opcja.

0

@ViscaBarca123 źle się wyraziłem, dużymi fragmentami grał na pozycji środkowego napastnika i całkiem nieźle sobie radził, dużo większy potencjał pokazał niż Manaj/Fernandez.

2

Prawdę powiedziawszy każdy z zawodników to kot w worku.
Biorąc pod uwagę że szukamy 9 - to żaden z wymienionych dzieciaków ze szkółki się nie nadaje bo to albo nie ta pozycja albo zawodnik nie jest jeszcze gotowy. Zawodnicy z Barcelony B, którzy są godni uwagi to Alex Collado, który został przekwalifikowany na ŚN i zdobył swojego pierwszego gola w ostatnim meczu przeciwko Cornella'i.
Wg mnie zamiast pisać głupoty i szukać napastnika do 40mln euro - jak i tak takich pieniędzy nie mamy to lepiej kupić Depaya albo wziąć za darmo po sezonie i ogrywać ze słabymi zespołami takich zawodników jak Collado, który widać że jest 2x silniejszy na nogach niż jeszcze kilka miesięcy temu, zatem widać ze ostro pracuje.
PS: oczywiście szacun za włożoną pracę przy artykule, ale trochę to pobożne życzenia.

2

Mi się wydaje że poszedł po rozum do głowy i już poukładał sobie wszystko, włącznie z wyjaśnieniem kwasu z Koemanem - zgodnie z tym co piszą w Katalonii prognoza jest taka: wiosna na wypożyczeniu i w lato wraca do Barcelony z czystą kartą, do zespołu oczyszczonego z zawodników niepotrzebnych na pozycji CAM.
PS: szkoda że od początku sezonu nie był wypożyczony, miejmy nadzieję że pokaże coś na wiosennym wypożyczeniu.

2

Szczerze pomimo tego że widziałem kilka razy jak Koeman podchodził po meczu Barcelony B do Moriby i z nim rozmawiał, raz miał pretensje coś tłumacząc, ostatnio klepiąc po plecach to miałem nadzieję że da mu szansę w pierwszym zespole.
Zaskoczyło mnie że tak szybko bo długo kontuzjowany był, może zobaczył w nim coś więcej niż w przypadku Jandro Orellany - niewątpliwie robi się ciakwie.
Odnośnie Alenii - nie oszukujmy się w Betisie też stracił zaufanie trenera, a kolejny Iniesta z niego nie będzie - pytanie tylko czemu nie sprzedaż?

0

@Herbert Czytaj ze zrozumieniem - nic takiego nie napisałem - napisałem że jest zaklepany - sam zawodnik jest zdecydowany na Barcelonę, Pep o tym mówił, Puyol o tym mówił. Wiemy że odrzuca możliwość przedłużenia umowy oraz odrzuca oferty innych zespołów, zatem można stwierdzić że jest zaklepany - bez względu na to czy będzie to zima czy lato. On chce grać w Barcelonie, a my też przychylnie na niego patrzymy.

1

Wszystko super, ale czemu Garcia jest priorytetem jak to zawodnik praktycznie zaklepany, a Depay jest nam potrzebny zdecydowanie bardziej zarówno ze względów sportowych tu i teraz oraz ze względu na fakt, że połowa topowych klubów z całej Europy zaczyna bić się o jego podpis.
Nie ma sensu czekać do lata z inwestycję na której nie ma możliwości stracenia.

0

Sport ostatnio policzył że w tym sezonie Messi powinien mieć już na koncie przynajmniej 17 asyst biorąc pod uwagę jakie 100% patelnie wypracował tylko Griezmannowi (8) i Braithwaitowi (6)...

0

Uczciwie trzeba przyznać że Griezmann samych 100% okzazji miał tyle że mógłby być samodzielnym liderem strzelców. Mimo wszystko jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację że na wiosnę Grizi strzela 9 goli, a Suarez 3. Pytanie jak bardzo się rozmarzyłem.

0

@Coutinho007 nawet nie gadaj... serce boli że oddaliśmy praktycznie za darmo takiego zawodnika, który mówi: "Girona gra w systemie 4-2-3-1, a ja czuję się dobrze na wszystkich trzech pozycjach w środku pola. W Barcelonie B występowałem jako defensywny lub boczny pomocnik, dlatego mogę się zaadaptować wszędzie w drugiej linii bez żadnych problemów. Zdefiniowałbym się jako piłkarz kompletny, który biega od jednego do drugiego pola karnego, może bronić i atakować".
Biorąc pod uwagę że od początku pobytu w Gironie chłopak jest podstawowym jej piłkarzem oraz pomimo młodego wieku gra jak doświadczony piłkarz to dzisiaj w 100% mógłby grać w pierwszym zespole Barcelony, a tak Girona ma prawo pierwokupu za grosze...

0

Spokojnego powrotu na boisko Ansu!
Należy pamiętać że jego powrót do gry to nie tylko kwestie sportowe zespołu, dla mnie ważne jest aby grał i zgrywał się z pozostałą młodzieżą, co zaprocentuje w kolejnym sezonie.

2

Tylko transfer, nowy prezes nie może pozwolić na taką politykę - lepiej sprzedać tanio niż kolejne grube lata w nieskończoność wypożyczać.
PS: szkoda że nie Pjanic jest bliski odejścia, ale zakładam że latem będzie bliżej.

1

Zdrówka, dużo zdrówka!
PS: nieszczęść tego sezonu ciąg dalszy...

0

Najlepsze: De Jong (walka), Pedri (kreatywność), Busi (dominacja)
Najgorsze: Skuteczność, kolejny raz brak kontroli nad meczem z Pjanicem w składzie

0

@Elnuum ciekawi mnie ten temat, bardzo możliwe że w zimie zagra w jakimś topowym zespole LaLigi, ponoć Perez np. widzi w nim następcę Modricia, a Simeone też nie mówi nie. Poza tym Eriksen jest skłucony z trenerem, to nie kwestia formy.
Jeśli ktoś interesuje się tym zawodnikiem, bądź wie coś więcej na jego temat z chęcią przeczytam jakieś opinie. Z całym szacunkiem ale jeśli piszesz kolejna "10" to nie do końca opinia na której mi zależy bo nic nie wnosi do dyskusji, przynajmniej dla mnie.

0

@poskus pytanie czy stać nas na granie bez piłki ale z Pjanicem w składzie. Jako CM nawet nie stara się rozgrywać. Ja rozumiem utrzymać formę jest trudno, ale bez względu na formę to chociaż powinien ustawiać się w sektorach boiska na których być powinien. Ciężko to widzę, w Romie miał swój szczyt formy i z roku na rok jest tylko gorzej.

1

@Volk Chyba Busi... dominacja boiska jest potrzebna - atakować możemy różnymi zawodnikami, jednak po zejściu Busiego zauważalne było to co robił w dzisiejszym meczu, czyli dyrygował organizacją gry.

3

coś dużo ploteczek ostatnio na temat Eriksena - co myślicie o wymianie bezgotówkowej Pjanic-Eriksen?
Wg mnie warto by było się zastanowić - Pjanic jako CM jest mierny, jako CAM gra lapiej, Eriksen zaś odwrotnie. Biorąc pod uwagę jakie zadania Pjanic ma na boisku to taktycznie wymiana by była na naszą korzyść.

4

Dobrze zacząć od 3 punktów, dobrze zagrali obaj SO, de Jong, po golu mógł mieć Pedri, Messi czy Dembele, Busi nawet nieźle się spisał, ale... Pjanic po raz kolejny pokazał że z nim w składzie nie możemy utrzymać się przy piłce, miał udział przy 2 akcjach po wejściu na boisko, a później znowu starał się wchodzić pod nogi Frankiemu - dzięki Bartomeu - świetna wymiana:)
PS: Pedri-Dembele, Pedri-Messi, Pedri-de Jong - jest kilku zawodników z którymi dobrze współpracuje nasz złoty dzieciak:)
PS2: Busi > Pjanic

1

@Dankhog ja się z Tobą zgadzam, jednak warto brać pod uwagę że Lenglet przyszedł do Barcelony jako zawodnik który miał być zmiennikiem, posiada niską pensję jak na nasze realia i dalej jest dosyć młody. Swoją grą w poprzednich 2 sezonach spłacił się z nawiązką.
Mi się wydaje że kwestie pozasportowe miały wpływ na jego dyspozycję w tym sezonie, jednak wcześniej można śmiało było na niego liczyć - udowodnił że potrafił być ostoją obrony.
Skład mamy jaki mamy, jednak z trudnym rywalem na dzień dzisiejszy jakbym miał do wyboru jednego z pary Lenglet -Mingueza to wybrałbym śmiało francuza. Minguezę wybrałbym na 18-19 zespołów La Ligi, jednak z topem powinien grać Lenglet, gdyż piłkarsko na ten moment jest lepszy i bardziej doświadczony. Z doświadczonymi napastnikami Mingueza jest mijany "na raz", ale naturalnie to kwestia doświadczenia, nie mam najmniejszych wątpliwości że Mingueza jak będzie miał 25-lat jak teraz Lenglet będzie grał na wyższym poziomie, jednak w tym sezonie, czy nawet jeszcze przyszłym taki piłkarz jak Lenglet będzie nam potrzebny.
Szczęśliwego kibicowania Barcelonie w 2021 - pozdrawiam!

1

Każdy niech se dmuchnie do balonika. Dobrze że wg Koemana chłopak jest poukładany i jego rodzina jest skromna i kładzie nacisk aby dobrze się prowadził.
PS: tak mnie naszła taka myśl - Myślicie że jakby rodzina Pedriego adoptowała Dembele to dobrze by mu to zrobiło? Wg mnie zdecydowanie tak:) Wg różnych doniesień Dembuś siedzi sam w domu albo z kolegami i gra w gry w czasie, gdy jego rodzina rozbija się po świecie i żyje za pieniądze które zarabia w Barcelonie.

0

@Dankhog Nie do końca się zgodzę, on dopiero w ciągu najbliższych 2-3 sezonów osiągnie dojrzałość SO, a już wiele rzeczy potrafi.
Polecam poczytać różne strony poświęcone Barcelonie - chodzi mi główne o sytuację z końcówki maja 2020 oraz końcówki sierpnia 2020. Barcelona była rozbita psychicznie i sportowo - Lenglet poprosił Bartomeu o transfer bo chciał go Guardiola (MC chciał dopłacić do wymiany z EG). W drugim przypadku, Lenglet prosił Bartomeu o transfer do Bayernu (miał zastąpić w podstawowym składzie Boatenga).
Być może początek sezonu odchorował już brakiem transferu, ale jak łatwo zauważyć zespół przeszedł metamorfozę, coś się zmieniło - Messi zaczął grać, Lenglet wraca do formy - być może kwestie zespołowe się poprawiły, być może zawodnicy widzą nowy początek albo nową nadzieję na wielką Barcelonę. Trudno powiedzieć gdzie będzie Lenglet za 10 lat, ale jeśli odszedłby z Barcelony nie byłby to żaden średniak bo jednak porządne zespoły nim były i wg różnych doniesień nadal są zainteresowane.

7

Klopp pytał się po co nam Cou jak mamy Messiego, Simeone zastanawiał się po co nam Griezmann skoro mamy Messiego, Mino Raiola zastanawiał się czemu Barcelona nie kupiła Haalanda na następcę Suareza...
Cyrk Panowie cyrk nad cyrki! Trzymajmy kciuki za naszą młodzież bo w niej nadzieja na lepsze lata, i oby wyłoniony prezydent Barcelony ogarnął ten burdel. Chcemy igrzysk nie cyrku!

6

Lenglet zasłużył w tym meczu na pierwszy skład. W poprzednim meczu zagrał solidnie, miał dużo celnych długich podań - ewidentnie tego potrzebuje a być może jego forma wraca.
Pamiętajmy że przez długi czas był jednym naszych najlepszych obrońców i pomimo młodego wieku od kiedy w 2018 roku do nas dołączył zawsze mogliśmy na niego liczyć. Jak Umtiti został kontuzjowany w pięknym stylu udźwignął jego nieobecność grając bardzo solidnie i odpowiedzialnie. Pomimo wielu problemów/błędów w tym sezonie nadal to młody zawodnik który może wiele nam dać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?