JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Taka informacja brzmi jakbyśmy mieli pieniądze na zimowe transfery a chyba tak nie jest :)
Co prawda Komisja Zarządzająca nie ma prawa przeprowadzać wcześniej transferów, ale nie wiem czy dla dobra Barcelony kandydaci nie powinni wspólnie uzgodnić jednej linii przekazu medialnego klubu. Jeśli Laporta wychodzi przed szereg to z miejsca utrudnia ewentualną pracę KZ. Przy sytuacji że ktoś chciałby kupić niepotrzebnego dla nas zawodnika, już z miejsca mamy utrudnioną pozycję negocjacyjną. Ja rozumiem politka polityką, ale dla dobra Barcelony mógłby pewne informacje jak ta zachować dla siebie.
1
Roast a bitch! mała rzecz a cieszy:)
0
AM dzisiaj przegrywa, Barcelona jutro wygrywa, pojutrze RM przegrywa - może marzenie ale... kilka grosików u buka bym postawił:)
7
Suuuper! Biorąc pod uwagę nasze finanse to świetna wiadomość - oby dało się go dobrze sprzedać po sezonie!
1
Za dużo tego dmuchania balonika - mówmy o następcy Messiego jak Messi skończy karierę a Ansu będzie miał chociaż 4 lata więcej - a ja mam wrażenie że Messi jeszcze nie powiedział ostatniego słowa, tak samo jak Barcelona spisana na straty w lecie!
0
@lucca87 Jeśłi jakimś cudem udałoby się zaklepać Wijnalduma to Barcelony nie byłoby stać na posiadanie tak drogiego zawodnika na ławce jak Busi. Bardziej obstawiałbym takie rozwiązanie że Busi kończy karierę wraz z końcem sezonu.
To co piszesz ma sens, jednak biorąc pod uwagę nasze finanse, w lecie będzie kolejny armagedon, klub żeby pokryć koszty utrzymania oraz dokonać jakichkolwiek sensownych ruchów transferowych będzie potrzebował sprzedawać i to dużo sprzedawać - wg mnie plan minimum to:
- jeśli przyjdzie Wijnaldum to Busi odchodzi. Wijnaldum to dzik fizycznie nie do zdarcia, jego zmiennikiem spokojnie może być Moriba na stałę przesunięty do pierwszego zespołu.
- ktoś z pary Cou/Grizi odejdzie w 100% - sportowo obstawiałbym Cou, biznesowo Grizi
- Matheus Fernandes, Braithwaite, Alenia, Firpo - w ich miejsce zawodnicy Barcelony B również mogliby się pojawić.
- przy założeniu że na przyszły sezon zostaje Pique oraz zostanie kupiony Garcia obstawiam że ktoś z pary Umtiti-Lenglet również może zostać wytransferowany. Dużo będzie zależało od zdrowia Dzika.
- może to kontrowersyjne, ale jeśli finanse będą piekielnie słabe to Neto również musiałby być brany pod uwagę pod kątem odejść.
Podsumowując nie wierzę absolutnie w marzenia kibiców La Rambli którzy piszą np o zawodnikach do 40 milionów czy podają perspektywicznych zawodników typu Malen - nasze finanse są w bardzo ciężkim stanie, nowy prezydent będzie miał świadomość że na 100% sezon zamknięty zostanie na przeolbrzymim minusie - wg mnie 6-7 odejść jest jak najbardziej realnych zarówno pod kątem sportowym jak i finansowym. Koeman robi świetną robotę, ale aby otrzymał jakiegokolwiek zawodnika, to sprzedaż będzie być musiała naprawdę bardzo duża. Jedyne opcje na sensowne przyjścia w lecie to Garcia, Wijnaldum i Depay - wszyscy za darmo i wszyscy mogą dać Barcelonie bardzo wiele.
0
@lucca87 zgadza się, fajnie by było bo prawdę powiedziawszy nie mamy w składzie innego zawodnika o profilu Busiego, bo nie oszukujmy się Pjanic najlepsze mecze w swojej karierze grał na pozycji CAM, Alenia to materiał na letni transfer aby trochę zarobić, a Matheus Fernandes to ponury żart polityki Bartomeu. Mamy jeszcze przyszłościowego Moribę w którym Koeman coś dostrzegł, ale minie jeszcze kilka lat zanim będzie konkurencyjny w meczach z dobrymi rywalami. Pozycja SPD jest bardzo specyficzna i oprócz talentu trzeba mieć niesamowity przegląd pola oraz przynajmniej kilkuletnie doświadczenie.
1
@lucca87 zgadza się - Wijnaldum-De Jong-Pedri byłby optymalny przy aktualnej taktyce - ja widzę Wijnalduma w tym ustawieniu jako osobę od czarnej roboty (tak samo jak w Liverpoolu). W reprezentacji pokazuje że potrafi grać ofensywnie ale to taki dodatkowy plusik że jak będzie miał możliwość wejścia w pole karne to będzie wiedział co zrobić z piłką, ale ja w nim upatruję następcy Busiego z tą różnicą że jest m.in. dużo szybszy.
Warto dodać że Wijnaldum na boisku to też gwarancja że Frankie będzie grał swój najlepszy futbol (jak w reprezentacji).
4
@Tollusiek klub nr 2-3 któremu kibicuję to LFC, zatem trochę wiem o tym zespole i zawodnikach - obiektywnie nie ma na rynku lepszego pomocnika w przypadku którego jest szansa że może pojawić się w Barcelonie, a w tym przypadku może być nawet dostępny latem za darmo.
Przekąs czy ironia, która bije z Twojego pytania jest niepotrzebna, bo ani nic nie wnosi do dyskusji, a obiektywnie Gini byłby wzmocnieniem zarówno zimą (nierealnie), jak i latem w przyszłym sezonie, w którym teoretycznie mamy walczyć o wyższe cele niż w obecnym. Jeśli masz inne zdanie, bądź widzisz innego realnego piłkarza który jest łączony z Barceloną to napisz jeśli wiesz więcej... a jak nie, no cóż, zatem pozdrawiam.
3
@Coutinho007 dziwne porównanie Giniego z Vidalem - dla mnie pierwszy to zawodnik kompletny, a drugi to zawodnik do presowania, czy 3 lata temu czy na dzień dzisiejszy:
Siła fizyczna: Gini > Vidal (Gini piekielnie silny jest m.in. na nogach, niejednokrotnie Henderson czy Klopp wspominali że tylko Van Dyke jest w stanie go przepchać)
Umiejętności taktyczne: Gini > Vidal
Umiejętność kontroli meczu: Gini > Vidal
Inteligencja boiskowa: Gini > Vidal
Orientacja przestrzenna, ocena trajektorii lotów piłek: Gini > Vidal
Umiejętność dostosowywania się do taktyki: Gini > Vidal
Jakość gry przy dużych obciążeniach meczowych: Gini > Vidal
Przechwyty: Gini > Vidal
Krótkie podania: Gini > Vidal
Długie podania: Gini > Vidal
Dośrodkowania: Gini > Vidal
Stałe fragmenty: Gini > Vidal
Celność podań: Gini > Vidal
Ilość zwycięstw w stosunku do z/bez zawodnika: Gini > Vidal (co ciekawe w Liverpoolu od 3,5 roku statystyka jest stała - z Ginim wygrywają ponad 25% meczów więcej - to najlepszy wynik z całej Premier League i drugi wynik w Europie jeśli brać pod uwagę zawodników z pierwszych zespołów).
Pressing: Gini > Vidal (Klopp: "Czy jako piłkarz czy jako trener widziałem już wiele, widziałem zawodników perfekcyjnie grających w pressingu, ale Gini jest z innej planety, jest jedynym który posiada styl gry oparty na ekstremalnym pressingu! ....to pierwszy zawodnik jakiego poznałem, który jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wybiera ofiarę i uderza tak długo, aż przeciwnik traci chęć do gry i tak do ostatniego gwizdka.")
Dobre mecze z topowymi zespołami: Gini > Vidal
Podsumowując jak obserwuję zawodników pod kątem zastąpienia Busiego - nie widzę lepszego kandydata na jego miejsce biorąc pod uwagę i kwestie sportowe i kwestie finansowe. Zdaniem wielu ekspertów piłkarskich to jeden z najbardziej niedocenionych piłkarzy PL. Z tego co sie orientuję Liverpool chce mu zaoferować teraz 4-letni kontrakt, bardzo możliwe że jednak zostanie w LFC, chociaż liczę że osoba Koemana go nakłoni na Barcelonę. Poza tym nie ma się co dziwić, może ma 30 lat, ale zawsze jest perfekcyjnie przygotowany fizycznie - w zależności od okresu przygotowarczego zawsze był pierwszy/drugi z całego zespołu pod kątem wydolności czy innych parametrów sportowych. Pod względem profesjonalnego podejścia do futbolu to wzór do naśladowania.
1
@zuang1995 Pytanie co to za źródło i za co ewentualnie miałby dostać te pieniądze - bo jeśli kasa za sprzedaż wizerunku to jak za darmo:).
100mln euro brutto już dawno zostało obalone - jakkolwiek byś nie liczył to nie wyjdzie Ci więcej niż 75mln euro brutto. Wg różnych źródeł (np. Deloitte tworzący raporty na potrzeby rynku sponsoringowego) Messiemu Barcelona realnie płaci 31mln euro brutto, a resztę dopłacają sponsorzy którzy chcą mieć gwiazdę zespołu (Rakuten dopłaca 20mln euro, a Nike dopłaca 24mln euro). Jak w papierach księgowych jest naprawdę to się dowiemy przy nowym prezydencie, ale sugerując się pismami sponsorskimi to wierzę bardziej takim źródłom jak Deloitte bo chociażby Bartomeu musiał się pod tym podpisać aby szukać sponsorów/reklamodawców.
1
Wszystko fajnie, indywidualne podejście Koemana do diety i treningów wzmacniających mięśnie przynosi efekty, ale chciałbym zobaczyć Dembele grającego 3-4 miesiące, wtedy może okazać się jak wielki ma potencjał.
0
@monsterrize zgadzam się ze to przyszłość ale w przypadku Minguezy spokojnie 3-4 lata jeszcze potrzebuje. Zakladam że tylko ten sezon jest przejściowy zatem nie liczylbym aby tyle grał jak inni będą zdrowi.
Przy założeniu że będzie Garcią, Araujo, Umtiti, Lenglet i Mingueza to jeszcze z doświadczonym Pique mamy 6 SO. Jeśli zdrowie będzie dopisywalo to mamy obronę na grube lata a kolejni młodzi jak Mingo mogą spokojnie się rozwijać.
6
@Doniu814 oby to wypożyczenie pomogło go nam dobrze sprzedać. Konkurencyjność w środku pomocy prawdopodobnie mocno wzrośnie w lecie, zatem czas zarabiać na sprzedaży.
2
@pax to się nazywa fanatyzm, obojętnie gdzie byleby zagrał. Klub, zespół, legendy klubu, zawodnicy rezerw - wszystko jest nic nie warte jak nie gra ten jeden. Jakby Puig miał grać na SPD (debilny pomysł) i Barcelona miałaby przegrać to bardziej pewnie by był zadowolony niż przy wyjazdowym zwycięstwie 0:4. Chłopak jest niemożliwy, pod każdym artykułem, przy każdym komentarzu tylko Puig, Puig i Puig. Masakra.
2
Dest trochę niedoszacowany patrząc na wynik, oraz że względu na fakt że Dembele znowu gra samolubnie wobec niego. Nie zmienia to faktu że z Pedro to Dest zagrali nieco słabiej od reszty. Uczciwie trzeba przyznać że wahania formy u młodzieży to norma, na szczęście tym razem bez konsekwencji.
Jako zespół zagralismy bardzo dobrze, nie powinno być ocen poniżej 6.
2
@Coutinho007 Polityka transferowa Bartomeu była słaba, ale ja bym obwiniał jeszcze Valverde - to trener stawia lub nie na młodzież. Zobacz ilu zawodników odeszło na przestrzeni ostatnich 4-5 okienek, ile talentów.
Dzisiaj jeżdżą gówniarze po Koemanie jak 5-6 młodych jest na boisku i kolejnych 5-6 młodych jest na ławce i mało - czemu Konrad nie zagrał, czemu Moriba nie zagrał i inne płacze oderwane absolutnie od rzeczywistości - nie rozumieją że nie każdy zawodnik może grać od razu, niektórzy potrzebują więcej czasu czy to ze wzgledu na to że są po kontuzjach lub potrzebują więcej czasu żeby nauczyć się gry na wyższym poziomie, nauczyć się wykorzystywać swoje atuty. Większość z nich nie ogląda meczów Barcelony B i nie widzi jak niektórzy są objeżdżani przez rywali z 3 ligi w niektórych sytuacjach bo oprócz talentu trzeba jeszcze nauczyć się go wykorzystywać.
Za Valverde jak ktoś z Barcelony B był na treningu to było wydarzenie okraszone artykułami, zdjęciami - ludzie się cieszyli jak 1-2 zawodników w sezonie, podkreślam sezonie dostało 15min i to było święto.
Trzeba nastroje nieco wyśrodkować bo ludzie wpadają ze skrajności w skrajność - Koeman nie może sobie pozwolić na wszystko, bo jednak chce aby Barcelona też wygrywała mecze, a Barcelona B to nie jest studnia bez dna i ona też powinna szkolić piłkarzy - jak widzimy Koeman musi pracować indywidualnie...
Seria świetnych wygranych niech trwa jak najgłużej, ale jak 3 razy pod rząd stracimy punkty np w lutym no trudno. Forum na tej stronie bardzo ładnie pokazuje że królują tu Janusze Wyniku - mecz z Cadiz jest wspominany jako katastrofa, a prawda jest taka że jakby połowa 100% okazji skończyła się golem to mecz wygrali byśmy 8:0 i mówili o futbolu totalnym Koemana. Ze skrajności w skrajność - wg mnie cieszmy się z pracy zespołu i trenera, ale zachowajmy umiar i w chwaleniu i w ganieniu bo granie młodzieżą na dłuższą metę daje efekt, ale któtkoterminowo od czasu do czasu będzie trzeba pocierpieć. Koeman ma to szczęście że potrafi pracować z młodzieżą, ale również pecha bo przez ostatnie pół roku miał tyle nieszczęść że przez ostatnich 5 lat razem wziętych w Barcelonie tak źle nie było - a mimo wszystko Janusze Wyniku rozliczają go nie za grę zespołu a tylko za wynik.
0
@Tomek54321 zgadza się, może grać lepiej albo jeszcze większą kupę jeśli np Zidane postanowi dać odpocząć Benzemie:) Bilbao to też nie chłopcy do bicia, a ten sezon pokazuje że z zespołami walczącymi fizycznie Real nie gra dobrze.
Mi się wydaje że w pucharach my też mamy duże szanse - Koeman w końcu wygrał Puchar Hiszpanii, Puchar Holandii, 2x Superpuchar Holandii, Superpuchar Portugalii - zatem w puchary grać chyba potrafi:)
3
@Coutinho007 tu trudno coś stwierdzić, De Jong należy do mikroagencji, która jak na realia świata wielkiej piłki wydaje się półprofesjonalna ale to bardziej plus dla Barcelony - klub nie musi negocjować z jakimiś wyjadaczami.
Holendrzy bardzo często posiadają umowy na reprezentowanie z małymi agencjami bo chcą mieć w 100% kontrolę nad swoją karierą i nie ma takich sytuacji że agent kombinuje coś za plecami zawodnika. Są wierni i tani:) To że de Jong nie zmienił agencji na większą agencje czy agenta może świadczyć że w 100% Barcelona jest jego marzeniem i nic innego go nie interesuje oprócz piłki.
Jeśli chodzi o Martina to klasyka w wykonaniu Bartomeu - jak nie awaryjny zakup to zakup na złą pozycję. Tu był zakup awaryjny - z dzisiejszej perspektywy szalony i za szalone pieniądze:)
0
@ferdas_rawa wiesz... są kwestie w których się zgadzamy lub nie ale niepodważalnie głupot nie piszesz i szanuję Cię za poziom merytoczny wielu wypowiedzi. Ze względu na fakt że od wielu lat kocham Barcelonę, czytanie niuansów o kandydatach, ich opinii sprawia mi przyjemność, to taka miła zabawa w wytypowanie "mniejszego zła". Bardzo możliwe że ostatecznie będę za Fontem, ale źródeł do przeczytania mam jednak bardzo wiele:)
Fanatykiem Laporty nigdy bym się nie nazwał, nawet mój awatar wskazuje na ostatnią grupę kibicowską która robiła żywą atmosferę meczową na stadionie, która medialnie została wręcz zniszczona przez właśnie Laportę:) Moim zdaniem to był olbrzymi błąd, bo znam atmosferę przed i po na przestrzeni wielu lat i nigdy piknikowa atmosfera mi się nie podobała ("kiedyś to było").
Niewątpliwie Laporta to magnes dla pozyskiwania kapitału przez sponsorów/reklamodawców - ja pracując we francji dla firmy zajmującej się sponsoringiem piłkarskim i całym przemysłem okołopiłkarskim wiem że to mocne nazwisko pomimo upływu lat, jednak martwi mnie to że niewiele konkretów mówi o swoich realnych pomysłach zasłaniając się różnymi wymówkami. Piszę że dla mnie to zabawa w mniejsze zło bo to jak wybory prezydenckie w Polsce w II turze - Trzaskowski "nie mam poglądów" i Duda "mam poglądy jak stary dziad z Żoliboża pozwoli" - i zdecyduj hehe:) Liczba kandydatów się kurczy, Font punktuje, Laporta mam wrażenie traci przy braku zmiany podejścia do kampanii - mam nadzieję że będzie jeszcze ciekawiej :)
1
@BarcaInfo oby wskoczył na swój najwyższy poziom piłkarski sprzed kontuzji - grał swój najlepszy futbol w karierze i taka pechowa kontuzja.
Patrząc na historię jego urazów zawsze wracał perfekcyjnie przygotowany fizycznie, a nam niezwykle się przyda aby odciążyć boki obrony. Po Koemanie widać że cieszy się na jego powrót bo często o nim wspomina na konferencjach, ja jego powrót traktuję jak olbrzymie wzmocnienie bo odciąży Desta, odpoczęty Dest może odciążyć Albę, a Roberto w razie czego nawet na SPD może dawać więcej niż Pjanic. Biorąc pod uwagę jak szaleńczy mamy terminarz, każdy zdrowy zawodnik jest na wagę złota bo jest opcją dla trenera, ale Sergiego bardzo brakowało.
4
@xBoMBoWiECx biorąc pod uwagę jaką kupę gra Real, to jeśli miałbym obstawiać to zaryzykowałbym finał Barcelona-Bilbao.
Paradoksalnie patrząc na ostatnie sezony to jak Barcelona miała lepszy okres to Real gorszy i na odwrót. Jakby zespoły przeciągały na zmianę energię na swoją stronę. Wydaje mi się że moc będzie po stronie Barcelony i ale liczę też na sensację w drugim półfinale.
1
@sawyer00 To "Sztuka wojny" Sun Tzu wg Laporty - prosty trick który go nic nie kosztuje, a psychologiczno-percepcyjnie działa :) Pojedynek Laporta-Font zapowiada się ciekawie.
0
@ferdas_rawa Tylko krowa nie zmienia zdania. Dzięki za link - warto jednak zaznaczyć że Farre zdecydowanie więcej powiedział o sposobach pozyskiwania finansów - powiedzmy że rozwinął nagłówki na podnagłówki:)
Ostatnio popełniłem taki wpis: "Muszę przyznać ze Font znowu zaczyna punktować. Takie czasy że co 3 dni mecz i człowiek nie ma czasu wgłębić się bardziej wnikliwie w treści przekazywane przez wszystkich kandydatów czy je jakoś weryfikować.
Od początku byłem Laporta Team bo chciałem powrotu do normalności, niemniej jednak wglębiając się w treści przekazywane przez wszystkich kandydatów mam już mętlik w głowie. Każdy mówi skrajnie co innego, każdy ma obszary tematyczne z którymi się zgadzam, każdy na swój sposób wnosi coś "swojego" - nadrabiam zaległości z wypowiedzi kandydatów z poprzedniego roku i serio - trudno mi zdecydować. Laporta to siła instytucjonalna, Farre ma najlepsze pomysły biznesowe, Font zaś będzie miał obsesję na punkcie trofeów. Zgłupieć można. To nie jest normalne żeby kandydaci aż tak bardzo się różnili, zazwyczaj 80% jest zbieżna a 20% to indywidualne pomysły - w Barcelonie jest odwrotnie. Bardzo ciężki wybór."
Jak jeszcze zagłębię się w temat to może zmienię zdanie, na ten moment mój aktualny status to faza poznawcza.
3
Takie czasy, covid sprawił że będą teraz okazjonalne koszulki na mecz z Realem, domyślam się że przy niezłych wynikach sportowych będą okazjonalne koszulki na puchar taki czy taki, czy np: na ostatni mecz Busiego w Barcelonie na koniec sezonu. W USA, Anglii czy Chinach ten sposób podwyższenia standardowej sprzedaży się sprawdza. Dla mnie jest to zrozumiałe biznesowo, jednak nie jestem przekonany czy ze sportowego punktu widzenia jest to dobre - kiedyś czytałem że z psychologicznego punktu widzenia okazjonalne zmiany odzieży sportowej wpływają dekoncentrująco na młodych zawodników, ale nigdy nawet półprofesjonalnie nie kopałem piłki zatem trudno jest mi to ocenić.
PS: bardziej pstrokatej koszulki nie dało się wymyśleć? jakaś taka piękna inaczej się wydaje.
0
cóż, mam nadzieję że nowy prezydent przynajmniej rozważy niektóre pomysły biznesowe Jordiego Farré bo własna produkcja odzieży (zamiast 15% prowizji) przez tak dużą markę jak Barcelona czy globalna dystrybucja kart członkowskich uważam za świetne pomysły na przytulenie bardzo dużego kapitału w stosunkowo krótkim odstępie czasu.
6
Nie wiem co bardziej przeraża - pewność siebie jak chodzi o wątpliwy poziom umiejętności czy pewność że Barcelony nie będzie stać na zakup prawdziwej 9.
Będę kibicował jak każdemu zawodnikowi naszego zespołu, jednak taka pewność siebie pozostawia pewien niesmak związany z moimi marzeniami o wielkiej Barcelonie.
PS: nie uważam że warto mieć takiego zmiennika - weźmy pod uwagę kontuzjowanych, ewentualne jakieś wzmocnienie, bądź szanse dla młodzieży - wbrew pozorom nie ma aż tyle miejsca czy to na boisku czy na ławce.
5
Można prosić o informację redakcję fcbarca.com czy ta federacja klubów kibica to jakiś sztuczny twór założony w 2015 roku przez ludzi Bartomeu?
Wg strony https://confederaciopenyes.fcbarcelona.com/en/ - zrzeszają 1270 klubów kibica - chciałbym wiedzieć czy ta federacja reprezentuje poglądy klubów kibica, czy konsultuje jakieś swoje działania z klubami kibica, czy ludzie siedzący w tej federacji piszą co im się podoba?
Uczciwie piszę że kiedyś obił mi się temat tej federacji, ale niewiele wiem w tym temacie i z przyjemnością bym się dowiedział czegoś więcej.
1
@Murazor Zgodzę się że patrząc na wyniki i rozmontowanie zespołu wygląda to dzisiaj nieźle, ale mam wrażenie że starają się bardziej ze względu na to że Koeman lub jego asystenci są praktycznie zawsze na meczach. Ja na Pimiente patrzę bardziej jak na trenera który powinien wspierać progres sportowy zawodników - a ewidentnie największy progres (albo starają się zmienić jak Konrad) robią zawodnicy z którymi współpracuje Koeman. Patrząc na bardziej specjalistyczne grupy na FB poświęcone młodzieży Barcelony to wiele na to wskazuje że tak jest. Uczciwie trzeba przyznać także że nie znamy niuansów jak wygląda współpraca Pimienta-Koeman - wiemy że jeszcze w lecie Koeman dostał zgodę od trenera Barcelony B na wspieranie zawodników, aby mógł indywidualnie doradzać im pod kątem awansu do pierwszego zespołu i tyle.
Śmiesznie to wygląda jak w przerwie czy po meczu Koeman czy nawet Larsson motywują zawodników, gestykulując pokazują jak mają grać czy ganią za brak precyzji. Dobrym przykładem może być dzisiejszy mecz - na trybunie zasiedli weseli Larsson i Planes - przed II połową zachęcali do walki zespół i coś tam do nich krzyczał Larsson ale dla mnie nie wyraźnie, a na grupie FB FC Barcelona family podają że m.in. "Tintín está mirando. Visca el Barca", co można interpretować jako informację dla zawodników że Koeman zawsze patrzy hehe:)
1
@Murazor nie do końca się zgadzam bo przed sezonem mógł być opcją, ale to co pokazał w tym sezonie to koszmar. Jakby w ogóle nie pracował z zawodnikami. Ją rozumiem że młodzi głównie patrzą się na porady Koeman a czy jego asystentów bo liczą na awans do pierwszego zespołu, ale on prawie nie pracuje nad nauką taktyczną, tylko wesoly podworkowy futbol. Ewidentnie Barcelona B też ma sezon przejściowy, chociaż wyniki ostatnie bardziej świadczą o tym jak ważni są kontuzjowani wcześniej zawodnicy.