0

@MaŁolat wg mnie mimo wszystko Koeman postawił na najlepszych - skupił się na zawodnikach których osobiście chciał rozwijać i zobaczył w nich największy potencjał - np. Pedri, Fati czy Trincao.
Biorąc pod uwagę że jest to sezon przejściowy postawienie na Puiga byłoby stratą cennego czasu dla takich zawodników jak Pedri czy Trincao bo to byłoby blokowanie ich rozwoju. Wiadomo jeden odpalił drugi już nie, ale nie wiemy czy w najbliższym czasie Trincao też nie odpali. Jedno jest z pewne, Puig potrzebuje jedynie ciągłego grania na najwyższym szczeblu rozgrywek aby wyzbyć się podwórkowego chaosu w stylu grania, a zawodnicy jak Pedri czy Trincao potrzebują uczyć się od najlepszych w bardzo dużym uproszczeniu. Nie da się ukryć że chemii między Puigiem i Pedrim/Fatim nie ma, podobnie jak Puiga z większością zawodników z Barcelony B (delikatnie mówiąc) - wg mnie to też ma znaczenie aby większość dobrze się czuła.
W temacie Barcelony B mogę wiele powiedzieć bo oglądam wszystkie mecze tego zespołu, ostatnimi czasy wiem więcej o tym zespole niż o pierwszym zespole:). Widać że Konrad ma talent i zrobił postęp od kiedy Koeman z nim pracuje czy daje wskazówki po meczach ale to dziecko we mgle, który absolutnie nie może nawet wykorzystać swojej szybkości na tle zawodników 3 ligi. Widać że Koeman pracuje z nim aby nauczył wykorzystywać się swoje atuty bo jeden udany rajd w meczu to za mało. Biorąc pod uwagę jak gra, widać że Koeman doładowuje go energią bo zaprasza na treningi ale gra tak bardzo w kratkę i tak nieodpowiedzialnie taktycznie że danie mu szansy w pierwszym zespole byłoby po prostu nie sprawiedliwe. Ja innych zawodników z Barcelony B bym osobiście bardziej docenił, którzy zrobili w krótkim czasie postęp jak Moriba po kontuzji, miejmy nadzieję że wszyscy zrobią kolejny krok do przodu.
Odnośnie Firpo się nie wypowiem, wg mnie to zawodnik który miał ostatnio swój mecz pożegnalny i tyle, a Alba zacznie odpoczywać dopiero po powrocie Roberto, aby Dest pomagał mu zbierać minuty odpoczynku. Wydaje mi się że Firpo zostanie zastąpiony zawodnikiem z Barcelony B i to byłoby najlepsze rozwiązanie i dla budżetu i dla kolejnego młodego zawodnika w pierwszej drużynie.

0

@Greenalley w pełni się zgadzam - przy tym złym niedobrym Koemanie Dembele zrobił progres - pytanie czy to wystarczający progres aby odegrać wielką rolę w przyszłości tego klubu.
Miejsmy nadzieje że zdrowie będzie się go trzymało, bo jak Ansu wróci do gry, a kolejni młodzi będą robili progres, będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności aby utrzymać się na topie. Szczerze chcę aby była piękna i zdrowa rywalizacja ale Dembele musi jeszcze parę kroków do przodu zrobić, bo widać po nim że może zrobić wiele, ale nad inteligencją boiskową musie jeszcze najwięcej popracować.

0

@MaŁolat Puig nie gra z wielu przyczyn w pierwszym składzie, nie wszystkie są oczywiste ale jest ich wiele. Pomijam już oczywiste problemy interpersonalne (Barcelona B, reprezentacja, Barcelona) czy pozasportową próbę wymuszenia u Bartomeu zostania w zespole to jest jeszcze czynnik który jest bardzo rzadko poruszany - to skomplikowana polityka transferowa i pieniądze włożone w zawodników za zawrotne pieniądze oraz próba wyjścia z tego obłędu.
Wg mnie z biegiem czasu różne kwestie pięknie sklejają się w całość - to że Koeman chciał wypożyczyć Puiga to chciał zrobić dobrze i zawodnikowi i Cou/Grieziemu. Wyobraź sobie sytuację że wchodzisz na ławkę Barcelony i masz do wyboru na pozycji CAM - najlepszego piłkarza w historii piłki nożnej, mistrza świata z Francji, 10 reprezentacji Brazylii i wielu młodych zawodników którzy czarują i walczą na treningach od Pedriego po Fatiego, po których z miejsca widać że są przyszłością nie tylko klubu ale i piłki nożnej.
Logika trenerska mówi - wybieram największe perełki do oszlifowania - częścią zajmę się od razu, część wypożyczam, doświadczeni zawodnicy zdefiniują swoją wartość i przydatność w trakcie sezonu.
Wg różnych źródeł na katalońskich forach Puig i Koeman mają już wszystko wyjaśnione, piłkarz wie że popełnił błąd nie idąc na wypożyczenie i wplątując do konfliktu zarząd klubu nie pozostawił wyboru Koemanowi.
Teraz sytuacja się wykrystalizowała - piłkarz wie że będzie w lecie wietrzenie bez względu na okoliczności - liczba zawodników na pozycji CAM zmniejszy się znacząco, a jego uniwersalność w ataku będzie niezwykle przydatna i po sezonie będzie mógl walczyć normalnie o swoje miejsce.
Zapytasz dlaczego nie teraz? Chodzi o pieniądze, kontrakty zawodników z super kontraktami i informacje jakie daje klub na rynku transferowym - nie możemy sobie pozwolić na to by ktoś więcej wyprzedził naszych "mistrzów" w postaci Cou/Griziego - wystarczy że zrobił to Pedri - ale nie więcej piłkarzy. Jeśli pojawi się tabun zawodników wyrzucających ich ze składu to w życiu ich nie sprzedamy, a ostatnie tygodnie pokazują że pewne karty zostały już rozdane. Oczywistym jest że trener musiał dać szansę utytułowanym zawodnikom, ale teraz biorąc pod uwagę wydarzenia bardziej wygląda to na grę polegającą na dobrej sprzedaży w lecie. Bardzo możliwe że niektórzy zawodnicy mogą być nawet dogadani z klubem na sprzedaż ale tego nie wiemy oficjalnie.
Biorąc pod uwagę że każdy z zawodników zespołu zna swoją przyszłość, zna jakie możliwości kariery widzi w nim Koeman po zespole będzie widać zdjęcie olbrzymiej presji, a zawodnicy dokończą sezon zgodnie z potrzebami sprzedażowymi Barcelony, zaangażowaniem dla Koemana oraz potwierdzenia swojej przydatności sportowej dla klubu - każdy ma o co walczyć i w tym kierunku to idzie moim zdaniem. To przewidywania na podstawie niuansów, plotek, oficjalnych i nieoficjalnych doniesień, itd ale mi to tak skleja się w całość. Radość gry Messiego, rozwój Pedriego i wiele różnych kwestii sportowych które dzieją się w zespole to nie tylko geniusz rozumie się z geniuszem - mi się wydaje że pewne karty są już rozdane. Pomijam moje zawodowe, psycholigiczne oceny pewnych zachowań, ale mam wrażenie że każdemu kamień z serca spadł, a nic wielkiego i oficjalnego niby się nie wydarzyło:)

0

@nitey ogólnie pracuję dla dużej firmy zajmującej się sponsoringiem sportowym, do tego dochodzi praca w dziale zajmującym się oceną psychologiczną młodych piłkarzy z II ligi francuskiej i niższych lig. Można powiedzieć że całymi dniami zajmuję się ogólnie piłką od kilku miesięcy. Jak chcesz więcej info to na priv.

3

@Tomek54321 ją mam opinię podobną do katalońskich kibiców, Laporta to powrót normalności i nie kot w worku. Projekt to tylko populizm wyborczy, Laporta wygra nie że względu na projekt a promocję powrotu do normalności. Projekt Fonta to też populizm wyborczy, a bez szczegółów to tylko hasła i nagłówki książki której przeczytać nie możemy.

4

Jak wróci Fati to dopiero będzie się cieszył, geniusze Petriego, Messiego i Ansu to może być postrach w końcówce sezonu.
PS: w pracy ogladalismy jeszcze raz mecz z Bilbao i powiem szczerze że może to emocje itd i nie rzuciło mi się to w oczy wcześniej ale Dembele bardzo samolubnie zagrał wczoraj, naliczylem się 14 obiegów Desta (było ich więcej, 14 razy powinien dostać piłkę z taktycznego punktu widzenia) a Dembele samemu na siłę próbował walczyć. Dembele fajnie pracował ale powinien być bardziej zespołowy, bo efektowność to nie efektywność.

0

@Tomek54321 gdyby nie te czasy i sytuacja klubu była bardziej stabilna mógłbym zaryzykować Fonta, ją licze na doświadczenie, obycie oraz kontakty Laporty aby wyciągnąć klub z marazmu. Ten rok jest kluczowy także w kwestii wielkich kontraktów reklamowych na kilka najbliższych lat, zatem dla mnie Lapoeta jest mniejszym złem i nie jest kotem w worku. Nie mamy też czasu na naukę bycia prezydentem bo już do maja ile kluczowych kwestii jest do wypracowania na płaszczyźnach marketingowo-reklamowych. Kwestia Messiego też jest ważna, jest nam potrzebny zarówno sportowo jak i finansowo, dopiero co otworzylismy się na rynek azjatycki i bez sensu by było zamykać drogę. Tematów jest wiele i każdy jak sobie rozlozylem na czynniki pierwsze sprowadza mi się do wyboru Laporty.

4

@jfcb1990 przestan pisać takie głupoty, Puig to CAM a Wijnaldum będzie pełnił rolę w Barcelonie CM/SPD. Puig dostanie swoją szansę po wypożyczeniu od początku nowego sezonu, w lecie pozegnamy się z kimś z pary Cou/Grizi i tam jest jego miejsce. Od września było to oczywiste.

3

@VamosRakieta Paradoksalnie uważam że Roberto osiągnął przed kontuzją pułap sportowy najwyższy w swojej karierze. Poprawił się niemal we wszystkich aspektach gry. Biorąc pod uwagę jak emocjonalnie Koeman podnosi temat jego powrotu na boisko nie byłbym zdziwiony jak w wielu meczach będzie grał na SPD kosztem Busiego czy Pjanica.

3

@Fenelon Matheus to taki żart z pensją 4mln euro na sezon. Bazując na opiniach z Internetu jest mega słaby...

8

Sky Sports to taki pudełek ale każda taka informacja cieszy, chociaż z różnych źródeł np Liverpool Echo można dowiedzieć się że klub będzie o niego walczył nawet do czerwca jeśli będzie to konieczne.
PS: to taki żart w nawiązaniu do częstych słów Laporty - mam nadzieję że ta wiadomość nie zdestabilizuje gry Buskiego czy Pjanica.

0

Po ostatnim spadku formy dzisiaj do wypowiedzi Laporty nie można się przyczepić. Oby jak najszybciej ogarnął ten burdel i zrobił porządki personalne wśród wszystkich popleczników Bartomeu.

2

ufff, powrót do normalności nie będzie odłożony w czasie!

4

Kurcze, chłopak serio chce grać w Barcelonie... Wg francuskich mediów odrzuca na ten moment inne propozycje bo liczy na Barcelonę, ale obawia się że albo Barcelony w zimie nie będzie na jego stać albo wybory zostaną przesunięte. Wg L'Equipe zawodnik chce współpracować z Koemanem i jest przekonany że jego profil piłkarski będzie brakujacym ogniwem Dumy Katalonii...

2

Hehe lepsze takie rozwiązanie niż kupowanie ryżu przez innego kandydata.

4

@tomFCB to nie kwestia optymizmu ale faktów, faktem jest że rywale grają kupe, faktem jest że naszą młodzież dobrze rokuje i będzie coraz lepsza. Biorąc pod uwagę okoliczności, ilość nowych zawodników czy wyjątkowo szkoleniowe mecze które rozgrywamy to są podstawy aby myśleć optymistycznie o naszej przyszłości.
To że darujemy rywalom okazje na gola to naturalna kolej rzeczy wynikajaca z okoliczności tego sezonu. Biorąc pod uwagę że jeszcze sezon lub dwa sezony temu brak jednego podstawowego zawodnika powodował że gralismy słabo, dokonując 2-3 strzały w meczu to przy takiej ilości zmian progres jest niesamowity. Ja rozumiem że niektórzy kibice oczekują cudów, trofeów itd, ale będąc realnym i twardo starającym po ziemi można śmiało stwierdzić że biorąc pod uwagę jak gra zespół i młodzi wprowadzeni do zespołu, jak trener potrafi ich nastawić do walki czy gry taktycznej, do zmieniających się taktyk robi olbrzymie wrażenie. W jedno okienko odmlodzilismy kadrę o dobrych parę lat, po wakacjach możliwe że będzie jeszcze mlodsza, no nie oszukujmy się to duże światło w tunelu.

12

Takie okładki da się "czytać".
PS: Atletico gra bardzo słabą piłkę, jest skuteczny dzięki Suarezowi, Real również gra bardzo słabą piłkę ale wpycha "szmaty" do bramki - wg mnie nadzieja że pogubią punkty może być uzasadniona. A nawet jeśli tak się nie stanie, to biorąc pod uwagę że mamy sezon przejściowy a wizualnie już lepiej gramy od nich to jest to wg mnie świetny prognostyk na przyszłość, bo nasza młodzież będzie już tylko lepsza :). Zatem głowa do góry i do boju w kolejnym meczu o 3 punkty!

1

bezczelny typ... trzeba było odejść od koryta wcześnej a nie udawać że się potrafi rządzić!

8

"Nasz poziom pewności siebie wzrasta. Trzeba kontynuować tę koncentrację i intensywność w kolejnych spotkaniach." - po dzisiejszym meczu zamiast szukać dziur w całym, ja bym się skupił na tym aspekcie. Wygraliśmy na piekielnie trudnym terenie, od 3 spotkań nie strzeliliśmy tam nawet jednego gola, a ostatnia wygrana była w 2017 roku - nasz zespół potrzebował tej wygranej i ze względu na 3 punkty i ze względów mentalnych. W następnym meczu szansę dostanie Mingueza, zatem liczmy na kolejny dobry występ zarówno młodego obrońcy jak i całego zespołu.

15

Co tu dużo mówić geniusz Pedriego najlepiej rozumie się z geniuszem Messiego:)
Już się nie mogę doczekać współpracy z Ansu Fatim - będzie się działo mam nadzieję:)

3

Biorąc pod uwagę że graliśmy z zespołem z którym na wyjeździe wygraliśmy ostatni raz w 2017 roku, a w 3 ostatnich meczach nie udało się nam nawet jednego gola strzelić to aż tak negatywna ocena pary Lenglet - Busquets jest nieco przesadzona wg mnie.
Mimo wszystko kilka istotnych interwencji Lenglet miał, a w przypadku Busiego (pomimo błędów) nie wyobrażam sobie takiej kontroli nad meczem jakby w jego miejsce zagrał Pjanic.
Od razu piszę że też uważam że nie zachwycili, ale biorąc pod uwagę ogólnie przebieg całego meczu nie było aż tak źle. Bardziej mnie martwi to że słabo grający np. Busi daje więcej niż Pjanic, bo oprócz kontroli to Frankie gra lepiej. Fajnie pomarzyć o Wijnaldumie który ogarnąłby temat, ale realia są takie że nie mamy kim grać na tej pozycji. Sam uważam że dla Busiego to z 2 sezony za dużo w Barcelonie ale spójrzmy na transfery Bartomeu - nawet nie próbowano go zastąpić, podobnie jak znaleźć następcy dla Suareza.

12

Jeden z najgorszych przeciwników ostatnich lat na wyjeździe i piękna wygrana, a mogło być jeszcze wyżej. Coś pięknego, San Mamés to nasze piekiełko a tu 3 gole:)
Jestem bardzo zadowolony z zespołu, dzieciaki pokazały serducho, a Messi wraca na tron. Visca El Barca!!!

0

@Murazor dzisiaj był otwarty futbol, na autobusy Depay bardzo się przyda:)

33

Depay dzisiaj 2 brameczki i Lyon wyprzedza PSG na 3 punkty w tabeli:)

0

Bardzo dobra I połowa - Pedri, Messi i spółka dają radę. Cieszy że w tak fizycznym meczu młodzież daje radę, do boju w II połówce.
PS: birąc pod uwagę statystyki, ilość meczy bez gola na wyjeździe itd to tym bardziej trzeba być zadowolonym z I połowy.

0

Szczerze to Grizi za Braithwaita mnie zdziwił ale Busi w podstawie kosztem Pjanica już nie. Dziwi mnie wyszydzanie legendy klubu - wiem że popełnia błędy, wiem że nie będzie już tak dobry jak kilka lat temu ale jest w składzie i Bartomeu nie ściągnął nikogo lepszego na jego pozycję. Wolę Busiego i dominację na boisku niż Pjanica i granie bez piłki. Trzeba kibicować całemu zespołowi i trzymać kciuki za wszystkich - po 3 punkty panowie!!! Barcelona do boju!!!

0

@WaFen to może przekleję całość wątku dotyczącego Wijnalduma z grudnia:
"Jurgen Klopp has urged the club’s owners Fenway Sports Group (FSG) to offer Georginio Wijnaldum a new contract amid reports linking the midfielder with a move in January.
Barca manager Ronald Koeman is said to be keen to bring his compatriot to Camp Nou. It is Klopp, however, who is reportedly in the driving seat. The German is said to be confident he can persuade his midfielder to remain in England.
Klopp though has once again made it clear to the club’s owners Fenway Sports Group about his feelings for Wijnaldum. And he would no doubt love for them to offer him a bumper deal to stay.
The Reds boss has a positive relationship with Liverpool sporting director Michael Edwards, but he won't let it go in with Wijnaldum - "my most critical bad momentbad moment in my relationship with Fenway Sports Group" said Klopp.
"I cannot really say a lot about that. I would be happy if he would stay here and I am pretty happy with Gini as you can see when you look at most of the line-ups.," said Klopp
Z tego typu wiadomości można bez problemu doczytać że Klopp wzywa Fenway do przedłużenia z nim kontraktu, można przeczytać że Klopp nie odpuści oraz że to bardzo zły moment w relacjach z Fenway z tego powodu - w social mediach kibice interpretują te wiadomości niczym postawienie kariery w LFC Kloppa na ostrzu noża bo nigdy wcześniej nie walczył o pozostanie zawodnika w zespole jak o Wijnalduma, a naraża się FSG.

2

Hahahaha dobrze wiedzieć że najłatwiej pokonać takie zespoły jak AB grą skrzydłami... - dobrze że mamy na jednym skrzydle Dembele - bo bez dwóch skrzydeł grac się nie da... oh wait, Bartomeu uważał że można:)

0

Odnośnie Zorca to ciekawy temat - fani BVB mogą się bardziej wypowiedzieć ale od kiedy 10 grudnia pojawiły się informacje że chce go Barcelona to do dnia dzisiejszego katowany jest pytaniami klub, trener, zarząd i sam zainteresowany mówi "bez komentarza".
Może być coś na rzeczy z jednego prostego powodu - absolutnie nie jest to komfortowe dla BVB i nawet klub by mógł to zdementować, szczególnie że okienko zimowe się zaczęło, a tego nie robi.

1

Jaki skład by na boisku się nie pojawił zarówno w obronie, jak i pomocy czy ataku ktoś młody będzie i to najważniejsze. Oby bez kontuzji i żeby rozwijali się dalej.
Fajnie by było wygrać, ale to piekielnie ciężki teren, dlatego liczę że będą emocje i jak najwięcej goli, a przynajmniej okazji na gola.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?