9

Dobry mecz dzisiaj zagrał - uczciewie trzeba go pochwalić bo mógł mieć 2 asysty i próbował grać kombinacyjnie.

2

Wyjątkowo od A do Z zgadzam się dzisiaj z oceną redakcji.
Nie można ganić zespołu za "błędy młodości" - jednak od doświadczonych zawodników jak Pjanic czy Grizi można wymagać zdecydowanie więcej.
Do plusów ja bym od siebie dorzucił Lengleta - wg mnie zagrał dzisiaj solidnie i być może forma wraca, a dokładne długie podania m.in. do Dembele zdecydowanie przyspieszały grę w sytuacji gdy m.in. Pjanic zapomniał że środkowy pomocnik też zajmuje się rozgrywaniem piłki.

0

Ta sama statystyka jest w przypadku Wijnalduma w LFC - różnica jest wyraźna.

0

@tomekjd zobacz gdzie jest Pjanic a gdzie Dest i jakikolwiek ofensywny zawodnik na boisku jak mamy piłkę - koleś nie buduje żadnej przewagi.
Nie jestem fanem Busiego w tym sezonie, ale nie oszukujmy się, z Pjanicem jeszcze w żadnym meczu nie zdominowaliśmy środka pola - podkręślam żadnym. Busi ma babole, ale kontrola gry zespołu jest potrzebna - teraz to takie szarpane jest. Nie mamy innych zawodników w składzie na tę pozycję.

0

Jeśłi Firpo gra przyzwoicie to znaczy że zespół gra średnio.
Dest czy Pedri nie mają z kim grać kombinacyjnie - Dembele jest potrzebny w II połowie.
Do młodzieży nie mam pretensji bo taki urok gry w tym wieku ale potrzebujemy zdominować środek pola - będę się upierał przy swoim - Pjanic nie nadaje się do gry polegającej na zdominowaniu środek pola - wydaje mi sie że przez tych dobrych kilka dni Busi już odpoczął i dałby radę ogarnąć środek pola w 45min.
Moja prognoza jest taka - wchodzi Busi, Dembele i Cou i kończymy walenie główą w mur.

0

@Dankhog może w II połowie wejdzie i się pokaże, jednak nie zmienia to faktu że coś dzieje się z nim niedobrego. Wcześniej mówiło się że przyćmił go Messi, że ma problem z piętnem wielkiej Barcelony, że kibice mu przyszkadzają, było jeszcze 100 różnych innych wymówek - teraz został przyćmiony przez 18-letniego Pedriego...
Biorąc pod uwagę że za Dembele, Griziego i Cou zapłaciliśmy 400mln euro to mieliśmy trochę pecha że żaden z nich nie jest dzisiaj wiodącą postacią naszego zespołu, ba - nawet nie było serii kilku-kilkunastu meczy żeby byli. Do momentu jak jest w Barcelonie będę go wspierał ale ciężko to robić.
Nawet Dembele znowu spółźnił się na trening - no ręce opadają.
Gdzieś przeczytałem ostatnio że Pedri i Trincão są już w klubie średnio 1,5h przed każdym treningiem i się rozciągają aby być gotowi do treningu i są w 100% sfocusowani do słuchania poleceń trenera i jego asystenta - takich zawodników potrzebujemy - wręcz żołnierzy, którzy będą w 100% skoncentrowani na rozwoju i Barcelonie. Wiele bym dał aby Cou, Dembele czy Grizi odpalili na dobre ale prawda jest taka że młodzież swoim podejściem ich chyba zawstydza.

0

Dembuś ty zwale jeden... Pedri i Trincão są już w klubie 1,5h przed treningiem i się rozciągają. Ręce opadają - sam czuję się wręcz oszukany gdyż chyba zbyt pobłażliwy byłem do tej pory w komentarzach odnośnie jego osoby.

1

Dla mnie największym zaskoczeniem jest Firpo, ciekawe jak będzie mu szło na skrzydle, chociaż może być to mecz pokazowy dla niego przed ewentualnym transferem.
Ps: Cou albo ma zjazd formy, albo jest już dogadany odnośnie transferu, albo katalońska prasa pomylila się w 100% tego co pisała i Koeman jednak nie liczy na niego.

0

@jeyx77x Moriba został zaproszony na trening do pierwszego zespołu w nagrodę za ciężką pracę którą wykonał po kontuzji, Konrad zaś zbliża się do gry w pierszym zespole ale dużo i szybko biega lecz bez sensu.
Koeman ewidentnie da im szansę bo widać jak wspiera ich po meczach Barcelony B, jednak muszą się jeszcze bardziej się postarać i mieć szczęście ze zdrowiem - jeden musi być w rytmie meczowym a drugi nauczyć się wykorzystywać swoją szybkość (m.in. aby chociaż na tle wolniejszych wyrali w 3 lidze wygrywać pojedynki biegowe - o to mam pretensje do trenera Barcelony B, który nie pracuje indywidualnie z zawodnikami).
PS: ten mecz ewidentnie Koeman chce wygrać - to nie czas na nowe eksperymenty, a i tak część młodzieży będzie grała.

0

@Zawszewierny1991 mam to szczęście że w pracy mam wykupione pakiety większości klubowych telewizji, zatem dostęp też to BarcaTV.
Szczerze to nie ogarniam innych źródeł - na forach dotyczących młodzieżowych zespołów Barcelony kiedyś były organizowane transmisje przez fanów, ale w dzisiejszych czasach temat jest zamknięty. Jedynie wrzucają fotki Koemana z młodzieżą z Barcelony B itp ale z transmisjami nie ma to wiele wspólnego:)

0

Tylko pogratulować Interomi Miami - z pewnoscią marketingowo czy nawet sportowo będzie to sukces.

3

Prawda jest taka że w tym sezonie Dembuś walczy o swoją przyszłość - w wakacje zostnie mu rok kontraktu, jeśli nie uda mu się zachować przynajmniej dobrego wrażenia i zdrowia to jego przyszłość będzie oczywista.
Co prawda Koeman nałożył na niego reżim dietetyczno-ćwiczeniowy i przynosi to efekty (aktualna absencja była innego typu) - pytanie czy uda mu się to udźwignąć - lepszych warunków niż w sezonie przejściowym i z trenerem który w niego wierzy mieć nie będzie.

5

@th@les Wielkie dzięki, jednak oceniam czasy jakie są - na te czasy (sezon nie ostatni mecz) to strzał w dziesiątkę.
Jeśli chodzi o Suareza to ponoć Koeman zgodził się na jego odejście jeśli w zamian przyjdzie Depay - Bartek jednak nie dotrzymał słowa. Napewno kilka autobusów więcej byśmy rozbili grając szybkim i nieobliczalnym holendrem na 9, tak przynajmniej mi się wydaje.
Wg wielu wypowiedzi Koemana Pedri to talent czystej postaci, z pewnością by grał, Wijnaldum z pewnością by pomógł zdobywać lepsze wyniki z mocniejszymi rywalami.
Koeman też testuje wiele pozycji m.in. dla Desta czy Pedriego - ewidentnie szuka dla wielu zawodników optymalnych pozycji gry. Tutaj mam zarzut do trenera Barcelony B - że dzisiaj Koeman musi naprawiać jego błędy i kształtować zawodników prawie od podstaw, gdyż nie rozwijają się pod kątem specjalizacji a rozwijają się tylko ogólnopiłkarsko jeśli tak mogę się wyrazić. W Barcelonie B ledwo co niektórzy wybijają się na tle rówieśników 3 ligi, a u Koemana to całkowicie inni piłkarze.
W piłce ważne jest też szczęście - jednak zawodnicy którzy mają talent z pewnością dostaną szansę u Koemana bez względu na zawodników wartych miliony. Ten sezon ma swoje prawa, mam wrażenie że biorąc pod uwagę aspekt sezonu przejściowego to nawet wyniki są lepsze w pierwszej połowie sezonu niż się spodziewałem. Wiosna powinna być lepsza bo zespół będzie bardziej zgrany - przecież taki Real jedzie na zawodnikach którzy lata ze sobą grają a nie na myśli szkoleniowej Zidana.
Puig jeszcze pokaże na co go stać, wiele już było na jego temat napisane - od nowego sezonu powinien mieć czystą kartę, to mu pomoże też zastanowić się nad sobą.
Podsumowując zgadzam się że wiele talentu to też dzieło różnych zbiegów okoliczności, ale mimo wszystko czym innym jest dać komuś wybiec na boisko a czym innym pracować z młodym zawodnikiem i go ukształotwać. Są zawodnicy którzy ewidentnie robią progres i ja to szczególnie cenię. Nic nam nie pozostaje jak kibiciować i wspierać Barcelonę, jednak o ile na początku sezonu trudno było szukać jakiś pozytywów to młodzież nam się udała.

0

Swoją wypowiedzią pięknie sam siebie podsumował - przynajmniej wiem że meczy Barcelony B nie ogląda. Patrząc co robi z młodzieżą Pimienta to jakiś kryminał. Koeman jak pojawia się na meczy Barcelony B od razu wszyscy lepiej grają - jak po meczu podchodzi pochwalić lub wytłumaczyć gdzie robią błędy to wręcz biegną w jego kierunku. Ponoć przed sezoniem Koeman prosił Pimiente o możliwość kontaktowania się z zawodnikami gdyż są wyjątkowe czasy i będzie liczył na młodzież - Pimienta się zgodził ale w życiu bym nie pomyślał że praktycznie koleś przestanie pracować. Żeby Koeman przykładowo na meczu z Espanyolem musiał motywować Moribę do bardziej odpowiedzialnej gry? A ten Fernandez pisze że dałby Pimiencie posadę zamiast Koemana - żart. Od początku sezonu oglądam każdy mecz Barcelony B i taki regres zrobił że głowa mała. Rozumiem mógł się pogubić jak połowa zespołu jest nowa - ale Koeman też ma nowe pół zespołu i gra jakoś wygląda.

37

Prawda jest taka że na początku sezonu nikomu nawet do głowy by nie przyszło że będziemy w tym sezonie w tak dużym stopniu korzystać z aż tylu młodzików.
W życiu byśmy nie pomyśleli że pierwszym zakupem Koemana będzie Dest, który ma papiery na bycie mega crackiem na pozycji której od lat nie byliśmy w stanie uzupełnić.
W życiu byśmy nie pomyśleli że wprowadzając tak dużą ilość młodzieży Koeman przygotowuje do wejścia do zespołu już kolejne nazwiska (Konrad, Moriba i jeszcze kilku) z Barcelony B , jakby była studnią talentów bez dna, a wiemy jak wielu zawodników odeszło, przyszło nowych, już nie wspominając o armagedonie kontuzji.
W życiu byśmy nie pomyśleli że w dobie tak dużego kryzysu Barcelony trener będzie miał czas aby być na każdym meczu Barcelony B, że będzie wspierał i doradzał młodzieży, że będzie im bił brawo, klepał po plecach jak będą się rozwijać, a także ganił i tłumaczył co mają robić lepiej aby wywalczyć sobie awans do pierwszego zespołu.
Wg mnie Koeman wykonuje świetną robotę bo wprowadzić do zespołu taką ilość młodzieży i w większości meczów dominować rywala na boisku to cud jakiś. Większość trenerów by bała się postawić na tak dużą ilość młodych zawodników, a nasz trener jeszcze potrafi z nimi pracować tak aby rozwijali się, byli silni psychicznie i fizycznie - to wyższy poziom wtajemniczenia.
W życiu przed sezonem nie spodziewalibyśmy się że Koeman zajmie się indywidualnym wzmacnianiem zawodników zarówno Barcelony (np. indywidualny plan na Dembele czy Pedriego) i jednocześnie Barcelony B (np. indywidualne szkolenie taktyczne Konrada czy zwiększenie szybkości biegania i nauki dyscypliny taktycznej Moriby).
Słowa Messiego są jak najbardziej celne bo wybór go na trenera był najlepszą rzeczą jaka mogła się przydażyć Barcelonie - po wszystkich najgorszysz rzeczach jakie przydażyły się naszemu klubowi w tym roku.
Polecam sprawdzić czy kiedykolwiek w historii Barcelony był taki wjazd młodzieży do pierwszego zespołu - nigdy. Polecam sprawdzić czy jest chociaż jeden zespół z topowych ligach (bez względu na miejsce w tabeli, mogą być nawet zespoły broniące się przed spadkiem) - czy był tak duży napływ młodzieży z zespołów młodzieżowych. Od czasów tragedii Manchesteru United lata temu to nigdy.
Ja rozumiem potrzebę sukcesu "już teraz zaraz" itd - ale jeśli w tym sezonie dobrze rozegramy kwestie transferowe zawodników którzy zawodzą, a młodzież dalej w takim tempie będzie się rozwijała to znowu będziemy mogli marzyć o byciu na topie.
Nawet w temacie Puiga, w przyszłym sezonie chłopak dostanie szanse - jednak jeśli poczyta się zdań ekspertów - Koeman ma 2 główne zadania w tym sezonie - jeden oczywisty czyli jak największą ilość młodzieży wyszkolić i drugi mniej oczywisty dla niektórych - spróbować podbić wartość zawodników którzy mogą zostać wytransferowani. Cou wg mnie na 90% w lecie pożegna się z Barceloną, ale aby na nim zarobić może być np jeden Pedri przed nim w hierarchii, ale nie może być 4-5 zawodników - te pieniądze naprawdę są nam potrzebne i ze względu na zobowiązania i ze względu na uzupełnienie braków pod przyszły sezon musi tak być i było to akurat oczywiste już od września.
PS: nie chcę się kłucić o jednego piłkarza, czy jeden-dwa konkretne mecze - nie o to chodzi - jeśli weźmie się zakres pracy którą wykonuje trener ja jako kibic jestem z niej zadowolony i serdecznie go wspieram. Wiadomo, Barcelona potrzebuje sukcesów itd - ale potrzeba posiadania tak dużej ilości młodzieży może nam zagwarantować znowu niezwykle wysoki poziom gry nawet przez kilkanaście lat.

5

Co tam Dembele - ja się podjarałem Moribą po dosłownie 3 meczach po kontuzji jest zapraszany na trening z pierwsza drużyną a to znaczy że moje obserwacje z meczy Barcelony B sie potwierdzają i Koeman widzi w nim piłkarza pierwszej drużyny w niedalekiej przyszłości.
Jeszcze opier##l dostał za mecz z Espanyolem jak wchodził z boika i Koeman zszedł z tybun widać że trener mocno gestykulował (pewnie miał pretensje za przesadnie kiwanie i tracenie piłek, dlatego był zdjęty) a po meczu z Cornella zagrał dużo odpowiedzialniej, mniej sie kiwał i Koeman w trakcie meczu wyraźnie bił mu brawo a po meczu podbiegł do niego i klepał go po plecach - to znaczy że bardzo szybko łapie co trener ma do przekazania.
Myślałem wcześniej że może pod koniec sezonu dostałby szanse ze względu na kontuzje i powrót do rytmu gry ale wychodzi na to że Koeman jest z niego zadowolony i być może już na początku przyszłego roku dostanie swoją szansę - no super, jeśli będzie kolejnym super dzieciakiem kosmitą po Pedrim czy Fatim to będzie świetna wiadomość dla Barcelony i jej przyszłości.
PS: może to też oznaczać że mamy tak słabą rywalizację na środku pomocy, ale wierzę w talent Moriby.
PS2: być może Koeman bierze w swoje ręce zimowe transfery bo to że np Firpo może zostać sprzedany czy Puig wypożyczony aby się ograł nie oznacza że kogoś kupimy - ewentualna wygrana Laporty pod koniec stycznia nie musi oznaczać że zdąrzy odpowiednio szybko nabyć prawa do decydowania o transferach, pamiętajmy że to Hiszpania i tam pewne rzeczy działają wolniej.

1

Prawda jest taka że:
1) Sport wróży z fusów uważając w co kto wierzy - artykuł o niczym wg mnie
2) Bez względu na to czy Koeman w niego wieczy czy nie - w mediach nie mógłby powiedzieć niczego negatywnego - czy chciałby go sprzedać nie obniża się medialnie wartości piłkarzy, czy liczy że się odbuduje nie wywiera się dodatkowej presji na zawodnika który przegrywa swoją karierę w głowie.
3) Tym bardziej nie nie robi się takich rzeczy jeśli nawet połowy sezonu nie skończyliśmy a w zimie na 100% nikt go nie kupi i nie powinniśmy mieć złudzeń że będzie inaczej.
Sezon trwa, jak jest piłkarzem Barcelony będę go wspierał jak każdego innego piłkarza z zespołu pomimo że oczy i serwce czasem krwawią.

0

Użytkownicy tutaj zapominają że młodzi zawodnicy potrzebują takiego autorytetu Pique, który będzie wzmagał ambicje spotowe. To piłkarz od którego będą się także uczyli, który wiele na boisku już zobaczył, przeżył i rozegrał.
Mamy trochę zdolnej młodzieży, w zimie lub po sezonie przyjdzie Garcia - ale nie oszukujmy się - oprócz Koemana który wyciska z młodzieży 200% i dba o ich spokój psychiczny a jednocześnie nastawia w taki sposób że grają "na pełnej" to dla ich rozwoju potrzebny jest w zespole ktoś taki jak Pique.
Na tej stronie ludzie mają krótką pamięć lub często wbijają sobie do głowy lub wymyślają sami sobie historie życzeń odnośnie wielu zawodników - a prawda jest taka że nie sezon i nie dwa sezony zawodnicy jak Garcia, Mingo czy Mingueza będą uczyli się profesjonalnego futbolu właśnie od Pique, który sportowo, mentalnie i zespołowo jest crackiem i żywą legendą Barcelony - takie są fakty. Jeśli chcemy aby młodzież nauczyła stabilizować formę, poziom gry i koncentrację i żeby ta nauka nie trwała przez kolejne 5 lat, a 1-2 sezony to tacy zawodnicy jak Pique są potrzebni i wymagani.

1

@AxelF szczerze to też o tym pomyślałem ale nie wpisałem na swoją listę gdyż za mało wiemy w tym temacie - jednak twoja interpretacja wydaje się najbardziej prawdopodobna i spójna z innymi wypowiedziami.

1

@Coutinho007 Dużo zależy czy w tym sezonie czy w ostatnim czasie ale:
1. Jeśli wziąć pod uwagę specyfikę i trudność pozycji na których mogą grać zawodnicy to na mnie największe wrażenie zrobił właśnie Dest - on mnie szokuje, nawet Alba czy Alves z miejsca nie potrafili tak dobrze grać jak Dest nie "dzień dobry". Regularnie go obserwuję od czasów w Ajaxie - progres robi niesamowity.
2. Jeśli wziąć pod uwagę ogólnie jako piłkarza najlepsze wrażenie zrobił Yeti futbolu, zawodnik którego granic możliwości jeszcze nie znamy czyli Pedri - na ten moment można śmiało powiedzieć że przy Koemanie będzie mógł przenosić góry. Niestety to typ zawodnika który potrzebuje odpowiedni profil trenera, ale nadzieja na to że będzie crackiem jest bardzo możliwa w realizacji.
3. Fati - kolejny Yeti - tu już wszystko zostało powiedziane w zakresie pochwał
4. Frankie - najbardziej niedoceniony piłkarz naszego zespołu - w tym wieku tak grać na pozycji która wymaga umiejętności, siły fizycznej i dużego DOŚWIADCZENIA - fenomen - chłopak ma 23 lata - nie ma nawet jednego piłkarza który byłby w jego wieku i grał w topowym zespole na jego pozycji - w dzisiejszym futbolu wiek 28 lat to pik piłkarza na tej pozycji - on może osiągnąć ten pułap już za kilka miesięcy.
Pozostali zawodnicy jak Araújo czy młodzież która miała okazję się pokazać w tym sezonie - za wcześnie aby coś napisać więcej. Trzeba brać poprawkę na to że przy Koemanie ta młodzież gra na 200% swoich możliwości - dostają szansę ci którzy potrafią być silni mentalnie, ciężko pracują, są odważni i potrafią udowodnić że taktyka to nie tylko słowo w słowniku. Araújo ma papiery na wielkiego piłkarza, ale nie jestem pewien czy tacy zawodnicy jak Todibo u Koemana też pięknie by błyszczeli na boisku - to typ piłkarza pasujący Koemanowi, trener ładuje zawodników i wchodzą na boisko na pełnej kur#wie.
Wg mnie jest jeszcze jeden zawodnik który u Koemana dobrze by wybił sie na piłkarza z topu - to Cucurella - nie każda do niego taktyka pasuje, ale biorąc pod uwagę jak dobry wpływ trener ma na młodych zawodników, w jaki sposób daje im spokój na boisku to ten piłkarz zrobiłby bardzo wiele kroków do przodu w naszym zespole.

2

@Coutinho007 To zależy jak patrzeć - TAA to absolutny swiatowy top. Dest ma szansę rónież być topem w przyszłości - czy jest szansa że będzie topem - odpowiedź brzmi TAK.
Warto zauważyć że TAA gra w PL od sezonu 16/17, Klopp na niego postawił i pomimo licznych błędów od karnych po ręce i straty po których padały gole konsekwentnie na niego stawiał. Pod tym względem TAA miał lepsze warunki do rozwoju bo w Barcelonie jest się tak dobrym jak Twój ostatni mecz.
Nadzieją że Dest będzie w przyszłości topem jest fakt że TAA nigdy w swojej karierze (2 lata starszy) nie robił tak dużego progresu jak Sergino. Jego awans w Ajaxie i szybkość adaptacji w Barcelonie na tak trudnej pozycji szczególnie dla wchodzących do zespołu zawodników świadczy że być może ma jeszcze bardzo duży potencjał którego jeszcze nie rozwinał. Ja w niego wierzę, a jak się uda to wszyscy będziemy się cieszyć.

18

Nie mam zielonego pojęcia czego co niektórzy użytkownicy się spodziewali po tym wywiadzie. Pomijając tematy związane z Bartkiem, najistotniejsze jest:
1) Zatrudnienie Koemana go było trafione
2) Jesteś szczęśliwszy? Tak, jest lepiej
3) Trudno będzie wrócić tam, gdzie był klub
4) Biorąc pod uwagę zaktualizowaną chronologię pytań - ostatnia odpowiedź "To historia miłości od dziecka. Nie jest łatwo być tyle lat w jednym klubie, by wszystko było dobre. Zdarzały się złe chwile, radziłem sobie z nimi. Zobaczymy, jakie będzie zakończenie." - ma to wydźwięk pozytywny dla Barcelony
Oby został na sezon/dwa - Pedri/Fati muszą uczyć się od najlepszych, a być może i w projekt sportowy jak narazie tylko Koemana zacznie wierzyć.

2

@Khardan bez względu na to czy teorie wytrzymały próbę czasu czy nie naukowcem był w XIX wieku, ale warto zaznaczyć że było też wielu filozofów, medyków, socjologów czy ekonomistów którzy na przestrzeni lat mieli różne teorie które upadły, zatem nie jest to nic nadzwyczajnego.
Nie popieram Farre na fotel prezydenta, ale nie widzę kontrowersji że tak podał w ankiecie - bardzo duża grupa hiszpańskich i katalońskich socios Barcelony to też ludzie w wieku średnim i starsi, którzy wspierali Barcelonę na fali nienawiści do Franco i Madrytu sprzed kilkudziesięciu lat. W pofrankowskiej Hiszpanii czy katolickiej Hiszpanii pofrankowskiej Marks ma swoje miejsce w historii, podobnie jak w wielu krajach świata - dla części socios taki wybór na ankiecie może być wręcz zaletą kandydata. Ja tego nie oceniam, stwierdzam fakt że na świecie, nawet w Europie w inny sposób patrzy się jakby nie patrzeć na postacie historyczne. Domyślam się że sam zainteresowany by się tego nie spodziewał jak znane stanie się jego nazwisko w XX wieku.

0

@Janek_7 jak chcesz to ci przeczytam albo napiszę:)

5

@ramon59 koledzy nie oddzielają rzeczywistości Europejskiej od rzeczywistości prawocowo-Polskiej. W EU Markx to naukowiec-filozof-ekonomista, to co inni ludzie zrobili z jego teoriami i jak wprowadzili je w życie to inna kwestia. W Polsce Markx=marksista i tu jest problem bo Markx miał tylko teorię naukową i realnie nie wprowadzał jej w życie. To jak PiS - ani to prawo ani sprawiedliwość:)
Szkoda że ludzie nie rozumieją albo udają że nie wiedzą na jakich zasadach powstała Unia Europejska, szkoda że ludzie interesujący się piłką nożną nie mają świadomości że takie kluby jak Barcelona, Ajax, Celtic, Liverpool, MU, Livorno, Milan, Omonia Nikozja, BVB, St. Pauli i wiele więcej jest lewicowa (i pod względem historycznym i pod względem dominującej ilości kibiców).
W wielu krajach jak w np w Szkocji czy większości krajów ameryki południowej teorie Marxa wykładane są przez... uwaga - Kościół. Dobrym przykładem klubu katolickiego, gdzie kibice są skrajnymi marksistami to np Livorno czy Celtic - pytanie czy teorie naukowe samego Markxa były złe czy źli ludzie przetwarzający te teorie na swoje potrzeby polityczne w Europie Środkowej.
Realia są takie że w krajach "zachodu" rzeczą normalna jest że w jednym szeregu Marx może być z Jezusem, ale trzeba oddzielać naukę od nienawiści oraz teorie naukowe od praktyki przeinaczania na swoje potrzeby.
W dzisiejszych czasach często źli jesteśmy na muzułmańskich przywódców którzy wykorzystują koran do swoich potrzeb politycznych czy korzystają z niewiedzy ludzi. Ja czytałem z ciekawosci koran - większości opowieści o dziewicach, zabijaniu niewiernych itd tak nie ma:) Podobnie jest z Marxem - jeśli przeczyta się jego największe dzieła nie znając autora w życiu nie pomyśli że to ten diabeł dla katoprawicowej Polski.

0

Idiotyczne podejście do transferów, mamy 3 młodzików grających na SO, Garcia latem za darmo by był. Depay jest rozchwytywany przez PSG, Juve, Milan czy dzisiaj BVB i Bayern, zatem mając więcej pieniędzy na stole od innego zespołu i otwarty olew Barcelony na pewno będzie czekał do lata, co za dramat.
Piłkarz odrzuca propozycję innych klubów niż Barcelona ale przy takim podejściu może się to zmienić, a Brajtlajtem autobusów jakoś nie rozmontywujemy.

1

Super!!! Chłopak musi grać, dobrze że się ogarnął i zaczyna myśleć o karierze w Barcelonie. Po letnich czystkach będzie wartością dodaną jak zdobędzie doświadczenie i wyjdzie ze strefy komfortu mlodzika.

0

@Siergiej_Piputkin jak ma 18 lat to pozycja na której gra się dopiero kształtuje, biorąc pod uwagę jego walory po prostu obstawiam że będzie zawodnikiem środka pola z inklinacjami do wejść w pole karne czy do gry kombinacyjnej. Na środku będzie wyjątkowy, a ofensywie będzie jednym z wielu dobrych. Zauważ że ilość pozycji na której jest testowany jest bardzo duża, a większość to środek pola.

0

@Coutinho007 no zobaczymy jak będą się rozwijali - tu chodzi o danie szansy zawodnikowi młodemu aby był gotowy na debiut. W profesjonalnej piłce nie debiutują 10-latkowie czy zawodnicy pokroju Alby czy Gaviry - to dzieci, które wyglądają jak dzieci, mają sylwetki dzieci i grają jak dzieci. Mają jedynie cechy/umiejętności gdzie wyróżniają się na tle równolatków ale to jeszcze za mało aby debiutowali. Np. jeśli Usain Bolt jest najszybszy nie oznacza że byłby najlepszym skrzydłowym.
Alba, Gavira - na ten moment są daleko Barcelony B zatem pierwszy zespół to kwestia daleka
Moriba, Balde, Collado - na ten moment mogą co najwyżej w nagrodę potrenować z pierwszym zespołem aby czegoś się jeszcze nauczyli. W tym sezonie może debiut, ale dawanie prawdziwej szansy byłoby debilizmem bo są to zawodnicy niemiłosiernie poturbowani po kontuzjach. Sam Moriba i Collado do pełni zdrowia dochodzić pewnie będą do marca/kwietnia biorąc pod uwagę specyfikę ich problemów.
Konrad - tutaj sprawa jest otwarta - porzebuje zrobić krok do przodu - niech w Barcelonie B zagra chociaż jeden mecz odpowiedzialnie taktycznie aby Koeman miał pretekst aby dać mu szansę. Koeman wg mnie dobrze postępuje z nim bo widać że pracuje naj jego głową, ale uczciwie trzeba przyznać że zaczynał od zera biorąc pod uwagę jakie Konrad miał początki i jak głupio i bezsensownie wcześniej biegał. Teraz głupio biega już połowę czasu przebywania na boisku, fajnie by było jakby jednak więcej myślał i tak.
PS: Zgadzam się że za dużo szans dostawali Gomes, Semedo czy Firpo ale to inna kategoria - młodzież wymaga szczególnej opieki, szczególnej pracy trenera nad nimi i musi być gotowa do debiutu i mentalnie i sportowo - nasze nieodkryte perły jeszcze są w muszelkach.

5

Historia mogłaby zatoczyć piękne koło jakby Zlatan trafił do Barcelony, a jego trenerem znowu byłby Koeman:) Eh te marzenia, ale oprócz umiejętności to mental support byłby gwarantowany.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?