JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ja rozumiem że żeby grał Pjanic to potrzebna dodatkowa asekuracja ale żeby aż tak grubo:) trzeba przyznać że nie można się nudzić w tym sezonie! Każdy mecz ma swoją historię - oby dzisiaj po 3 punkty!
2
Hmmm błąd w druku? Co się dzieje:)
6
Wg mnie ploteczka na potrzeby dzisiejszego meczu - przyda się do pogaduch komentatorów w trakcie meczu:)
Co warto docenić to krótka ścieżka kariery Pedriego u Koemana - historia jest o tyle ciekawa że losy piłkarza mogły by się potoczyć całkowicie inaczej - polecam przeczytać do końca:
1. 28 sierpnia - Pedri dla BarcaTV "Najpierw chcę zadebiutować, mam na to ogromną ochotę. Muszę poprawić swoje umiejętności i zapracować na tę szansę. Swój debiut zapamiętam już na zawsze, niezależnie od tego, jaki będzie. To będzie najbardziej wyjątkowy dzień w moim życiu, ponieważ zawsze o tym marzyłem"
2. 10-12 września - Borussia Mönchengladbach chce wypożyczyć Pedriego - Koeman blokuje wypożyczenie, które Bartek już dogadał.
3. 14 września - Koeman po debiucie Pedriego z Nasrikiem - "ma odpowiednią jakość, by grać", "jest ważnym nabytkiem na przyszłość", "zobaczymy, jak często będzie mógł występować". Występ w pierwszym składzie był nagrodą za ciężką i ambitną pracę na treningach.
4. 14-17 września - do gry wchodzi Bayern i chce kupć Pedriego - Bartek stara się sprzedać lub wypożyczyć zawodnika z obowiązkowym wykupem do Niemiec. Koeman znowu blokuje to i podkreśla w kolejnych wywiadach że będzie stawiał na Pedriego. Zarząd wyszedł by na idiotów jeśli sprzeciwiłby się trenerowi.
5. 19 września - wybucha bomba - Koeman informuje Puiga że lepiej by było aby zdobył więcej doświadczenia poprzez regularną grę na wypożyczeniu. Puig leci do Bartka zakablować i wywalczyć zostanie w zespole.
6. 20 września - Puig po otrzymaniu zapewnień od Bartka i Planesa że z zespołu nikt go nie ruszy ogłasza że zostaje. Trudno powiedzieć co się stało na spotkaniach Puiga z Bartkiem i Planesem ale tego samego dnia zarząd przestaje współpracować z Koemanem na jakichkolwiek płaszczyznach transferowych. Koeman był osobiście zaangażowany w transfer Depaya, Wijnalduma i Garcii - wszystkie transfery za grosze, Bartek skompromitował się zaniżając dogadane z klubami stawki. Żaden z klubów nie zgodził się na takie traktowanie i Koeman został z ręką w nocniku. Jeszcze nie mieliśmy takich problemów z obroną, dlatego na tamten moment szczególnie bolesny był fakt że Koeman zgodził się na transfer Suareza jeśli w zamian przyjdzie Depay i cała układanka się posypała, już nie mówiąc o braku walczaka w środku pola (Wijnaldum).
7. 26 września - Pedri dostaje swój numer "16" - Koeman postawił na swoim, pomimo tego że klub chciał go wytransferować do Niemiec, liczne sygnały dla mediów że Koeman liczy na piłkarza zaowocowały.
TAKIE PRZEMYŚLENIE mnie naszło gdyż uważam Pedriego za perełkę pokroju Ansu Fatiego: ciekawe co by się stało z Pedrim jeśli zarząd z Bartkiem na czele obraziłby się na Koemana np. 1-2 tygodnie wcześniej. Bardzo możliwe że dzisiaj byśmy obserwowali Pedriego w Niemczech. Drugie przemyślenie - ciekawe jakim składem byśmy dzisiaj grali i jakie wyniki sportowe osiągali jeśli 3 dogadane transfery by się odbyły.
2
Odnośnie odzieży to fajny pomysł - aktualnie mamy 15% ze sprzedaży co nam daje ok 60mln euro na czysto (sam Messi generuje z tego 50mln euro). Posiadanie 100% zysku to 400mln euro czystego zysku:) Nie widzę jednak produkcji w Katalonii - nie zmienia to faktu że pomysł świetny.
Ze względu na covid kilka klubów II ligi francuskiej też czynią od tego roku starania w tej kwestii i wychodzi to im całkiem nieźle. Przy inwestycji w technologizację własnych materiałów oraz park maszym wysokoprzemysłowych mogłoby to zadziałać. Największym mankamentem takich rozwiązań jest budowa marki odzieżowej, jednak zasilenie jej marką tak dużego klubu piłkarskiego jak FC Barcelona niewątpliwie może być kopem od samego początku.
0
@Coutinho007 dla mnie 100mln za nich jest nierealne nawet przy dobrym prezydencie i dyrektorze finansowym - po 1) nie są tyle warci, po 2) nikt za nich tyle nie zapłaci, 3) nikt nie kupi drożej zawodników w tym wieku w dzisiejszych czasach.
Ja 90mln za dwójkę dałem maksymalnie i to jeszcze zawyżając aby się nie kłucić z dzieciakami które patrzą na ceny z transfermarkt.
Pisałem Ci ostatnio o amortyzacjach zawodników - kwoty odnośnie sprzedaży tych dwóch zawodników jak 100, 120 czy 150mln to są jakieś odległe marzenia biorąc pod uwagę kwoty jakie mogą realnie się pojawiać. Przy sprzedaży samego Cou jeśli w ogólnym rozliczeniu wyjdziemy na minus 30mln to będzie dobrze.
0
@Coutinho007 90mln za dwójkę to maks (35mln Cou i 55mln Grizi) - niestety na ten moment nie są więcej warci ze względu na kontrakty jakie posiadają.
Jeśłi nie bralibyśmy pod uwagę chorych pensji wartości byłyby inne, a tak dziękujmy Bartkowi za martwe środki trwałe na jednej pozycji...
0
@BarcaInfo potwierdzam - Anfield Watch to wiarygodne źródło, na płaszczyźnie marketingowej współpracujące z działem mediów LFC - jeśli coś od nich wychodzi to najczęściej tak jest.
0
Wszyscy zaczęli grać na Laportę, Benedito pojechał ostro, równie dobrze mógłby sparafrazować piosenkę Kazika - "twój ch#j jest mniejszy niż mój" i ten sam efekt by przyniosło:)
0
Żadnych życzeń, żadnego górnolotnego stękania, żadnych dram dotyczących pierwszej 11 - dzisiaj potrzebujemy 3 punkty! Obojętnie jakim składem, obojętnie w jakich okolicznościach - nasz zespół potrzebuje zagrać dobry mecz, strzelić więcej goli od przeciwnika i wykonać kolejny krot do przodu.
1
Kolejna koperkowa afera robiąca kwas w mediach - teraz już nie co 2 dni a praktycznie codziennie jakiś news tego typu.
Wg mnie nie ma tematu, bazując na doniesieniach medialnych było mówione że z całym zespołem klub się dogadał bez wyjątku, zatem to szukanie dziury w całym.
1
Ale kompromitacja... to już koniec kandydowania tego Pana. Poprzednio Barcelona dopłacała do interesu z tym logo na koszulkach zatem pogratulować braku wyobraźni. Klub stoi nad przepaścią finansową a on bale charytatywne chce robić...
1
Teraz cokolwiek i jakikolwiek kandydat powie nie ma już znaczenia - socios wybiorą opcję którą znają i jest stabilna/przewidywalna. Klub potrzebuje stabilności, szacunku piłkarzy do zarządu i zarządu który będzie godnie reprezentował interesy klubu na wszelkich płaszczyznach. U ludzi patrzących pod tym kątem - Laporta to zdecydowany faworyt. A jeśli wziąć pod uwagę jeszcze grupę socios którym podobają się ataki na RM z jakiegokolwiek powodu to na tej płaszczyźnie tównież Laporta wygrywa. Żeby było śmieszniej nawet radykałowie powiązani z BN popierają Laportę, zatem wynik wyborów jest bardziej niż oczywisty.
0
Realia są takie że Mingueza powinien odpocząć ze względów fizycznych i wychowawczych, a Cou powinien odpocząć ze względów sportowych bo za mało się stara i znowu ma problemy z rozgrywaniem meczów w głowie.
Reszta składu jest mi obojętna - kto by nie wyszedł na boisko to będę kibicował aby Barcelona zgarnęła 3 punkty.
Ciekawe czy środek dał radę chociaż trochę odpocząć bo widać że Busi czy de Jong potrzebują bardzo odpoczynku. Uważam że RV ma bardzo słabą pomoc - Pjanic/Alenia mogli by zagrać aby potwierdzić swoją przydatność na tle jednej z najsłabszych pomocy w lidze albo w czarnym scenariuszu przypieczętować swoje odejście...
0
Zatem Font jest już pewien że nie ma szans na wygraną :)
0
Lepsza by była sprzedaż, kontrakt kończy mu się w czerwcu 2022... słabo to widzę bo od 4 okienek jakoś nie możemy go sprzedać. Chłopak ma niską pensję, wypożyczenie nie wchodzi w grę.
0
@Coutinho007 ale ja się z Tobą w pełni zgadzam. Tylko te finanse martwią bo jesteśmy w takim momencie że może się okazać że nie stać nas na sprzedaż:) - to szaleństwo na co pozwolił Bartek.
Ze względów amortyzacyjnych na sprzedaży Cou nic nie zarobimy, a na Griezim to nawet szans nie ma na jakikolwiek zarobek (jeszcze dłuższa amortyzacja i jeszcze większa pensja do potencjalnej rezygnacji przez zawodnika).
W pełni się zgadzam że oczy krwawią jak grają, pytanie tylko jak z tego g#wna wyjść aby było możliwie bezpoleśnie finansowo. Sportowo młodzież da się jeszcze ograć, a przy założeniu że Fati/Pedri/Dembele czy nawet Puig będą zdrowi to jest kim ich zastąpić.
Obawiam się że ze względu na finanse będziemy mogli w jedym okienku pozbyć sie jednego z tej dwójki, a jeśli miałbym obstawiać będzie to Cou.
0
@Coutinho007 chciałbym aby twój optymizm się potwierdził:) w pracy ostatnio rozmawiałem z Mikaelem Silvestrem (tak tym byłym piłkarzem - miał epizod 1,5roku na funkcji dyrektowa sportowego w Rennes kilka lat temu, teraz pracujemy w zespole doradczym). On wytłumaczył mi dobrze na czym polega problem sprzedaży zawodników przez Barcelonę - chodzi o sposób księgowania tranzakcji przez dyrekcję finansową pod nadzorem Bartka.
Jeśli kupiliśmy przykładowo Cou za 145mln i amortyzujemy go 2 razy w roku (co pół sezonu) to biorąc pod uwagę że ma kontrakt na 5 lat i połowa go jeszcze zostałą wychodzi że w księgach mamy środek trwały o wartości 72,5mln euro.
Biorąc pod uwagę że np w transfermarkt jego wartość to 60mln euro, w dobie pandemii i kryzysu na rynku finansowania sportowego można by było go opchnąć za 50mln euro - ale ze względu na fakt, że Cou bardzo dobrze zarabia w Barcelonie i do skoszenia do końca kontraktu ma olbrzymie pieniądze - jego sprzedaż za max 35mln euro by było dobrą ceną (przy założeniu że rezygnuje z kwestii płacowych na rzecz płacy nowego pracodawcy).
Niby mamy po sprzedaży 35mln euro i oszczędność na płacy, lecz problem pojawia się w księgach - biorąc pod uwagę ten aspekt, w księgach zostaje dziura w wysokości 37.5mln euro. Tej dziury nie da się zasypać potencjalną oszczędnością z pensji tylko żywą gotówką czy to od sponsorów czy ze sprzedaży innych zawodników. Biorąc pod uwagę że nie mamy pieniędzy na płacenie bieżących podatków - a potencjalnie jeszcze większe podatki z tytułu zerwania amortyzacji środka trwałego dosyć mocno są powiązane odziwo z zostaniem Messiego w klubie na kolejny sezon. Klub może sobie pozwolić na sprzedaż Cou tylko jeśli utrzymamy zmniejszony przez sponsorów budżet, bo będzie nas stać na jego sprzedaż.
Mam nadzieję że wystarczająco obrazowo to napisałem - bo co innego czuć temat a co innego o tym pisać:) Na zimę nie liczę bo czasu będzie mało, ale w lato napewno czeka nas ciekawe okienko transferowe - nie chodzi mi o jakieś populistyczne marzenia o sprzedaży 10 zawodników, ale napewno będą wychodziły smaczki kontraktowe pomysłów Bartka bo przykładowo sprzedaż już dzisiaj wiemy że Barcelona więcej zarobi realnych pieniędzy na sprzedaży Braithwaite'a niż Cou, pytanie co z innymi.
PS: Niestety Cou mocno zawodzi, lepiej dać szansę młodszym bo kilka zrywów na sezon to zdecydowanie za mało jak na najdroższego piłkarza w historii Barcelony. Jestem za sprzedażą go jak najszybciej, pytanie jak na tym możemy zarobić, serio musi być jakiś plan bo przy nim są ogromne kwoty księgowe i prawdę powiedziawszy jest to taki syf finansowy że zacząłem rozumieć dlaczego taniej było Barcelonie go wypożyczyć na sezon do Bayernu niż sprzedać. Oby ktoś się znalazł zainteresowany jego usługami ale z tym co pokazuje na boisku może być ciężko.
0
@Coutinho007 szanuję zdanie tego użytkownika, też z wielu źródeł miałem info o absolutnej miłości do klubu przez Ansu, a jego ojciec sam powiedział że ostateczne słowo należy do syna. Jednak jeśli tak jest to czemu nawiązał współpracę z Mendesem, i czemu Mendes takie zamieszanie robi. Miejmy nadzieję że to zasłona dymna przed nowym kontraktem - to też jest możliwe:) Mam nadzieję że dla dobra Barcelony przedłużymy z nim umowę, a finanse klubu udźwigną jego roszczenia (na ten moment kosmiczne).
Odnośnie La Senyera - mam mieszane uczucia bo często rozpowszechniają fake newsy sponsorowane przez "Arabów" czy różnego typu firmy z madrytu. Zgodzić się mogę z tym że Koeman prywatnie może tracić cierpliwość do tych zawodników, ale nie zgodzę się z tym że w jakikolwiek sposób informacje miałyby wyjść od niego lub jego otoczenia bo nie ma kim i tak zastąpić tych piłkarzy, zatem traktuję tego newsa jako kolejną próbę wywołania koperkowej afery - jak zreszczą od wakacji co 2-3 dni się tak dzieje. O Koemanie można wiele powiedzieć ale widzę go jako człowieka który trzyma się swoich zasad - a jedną z nich jest trzymanie tematów z szatni w szatni.
0
@Coutinho007 oby tak było, ale z tego newsa nic nie wynika - bo nie wiadomo na podstawie czego zostało to napisane i którego okienka to dotyczy - bo jeśli najbliższego to jest to oczywiste że Fati zostaje:)
Na ten moment nic nie wiadomo, chociaż martwi mnie że Mendes oprócz Anglii i kilka dni temu PSG teraz oferuje Fatiego nawet Realowi Madryt - wg Dariogol - "Pero Jorge Mendes no entende de sentimentalismos. Y ya ha ofrecido su fichaje a varios grandes de Europa. Entre ellos el Real Madrid.
Y atención, porque el objetivo de Mendes no pasa por llevarse a Fati a la capital sí o sí. Ojo, que si tiene que hacerlo, lo hará. Pero las intenciones Mendes pasan más por generar un escenario de presión para los culés y conseguir otra mejora de contrato a la altura de los mejores cracks. Porque cuanto más gane Ansu Fati, más ingresará Mendes."
To martwi, szczególnie że pracując na rynku francuskim, wiem że chodzą słuchy że w nowym roku ruszają kursy bukmacherskie na transfer Fatiego latem.
Od kilku godzin na stronach poświęconych Juve także pojawia się temat oferowanej przez Mendesa wymiany Fati-Dybala z dopłatą dla Barcelony.
Plotki plotkami ale Mendes to nie jest nonejmowy agent a skuteczny profesjonalista potrafiący spieniężyć swoich piłkarzy.
Biorąc pod uwagę te wszystkie ruchy - wszystko sprowadza się do jednego najważniejszego - jaki jest stan finansów klubu oraz czy Messi zostanie w klubie aby zapewnić ciągłość finansową zmniejszonego budżetu.
EDIT: z ostatniej chwili - Giuseppe Giannone uważa że Juve nie będzie stać na dopłatę zatem temat Juve jest mniej prawdopodobny bo musieliby sprzedać w dobrej cenie przynajmniej jednego dodatkowo zawodnika pierwszego zespołu.
2
@AllBundy hahaha mało co mnie ostatnimi czasy tak nie rozbawiło jak Najman robiący z siebie znowu idiotę:) nie mogę - najman to stan umysłu:)
1
@DonMatteo901 hahaha ale się uśmiałem, Najman to synonim słowa dzban.
0
@Coutinho007 Nie wiesz o czym piszesz, przecież napisałem że Collado dopiero po kontuzji co zaczął piłkę kopać, jest bardzo słaby jeszcze - na 3 ligę starczy to dzięki charakterowi, ale on potrzebuje jeszcze z miesiąc aby się odbudować - prawie pół roku nie grał w piłkę...
Konrad - wg mnie Koeman jeszcze go chroni - aby nie miał takiego wejścia jak Pjanic w ostatnim meczu z Juve. Z nim jest podobnie na ten moment - widać że ma potencjał ale potrzebuje zrobić krok do przodu bo nie wyróżnia się szczególnie na tle zespołów 3 ligi - musi się nauczyć wykorzystywać swój talent i widać że Koeman robi z nim pracę bo obserwuję jego mecze - ale nie od trenera zależy jak szybko będzie się uczył - nie każdy jest Ansu Fatim.
Podsumowując Braithwaite na skrzydle na ten moment ich zjada i jest w stanie utrzymać się przy piłce - tego na ten moment na tle zespołów La Ligi ani Konrad ani Collado tego nie zrobi a już nie mówiąc o wykorzystaniu swojego talentu. Potrzebują jeszcze trochę czasu, aby nauczyć się jak to robić, tutaj mam zarzut do Pimienty bo mam wrażenie że zamiast bawić się w tatuśka, to powinien po meczu jak Koeman wchodzić na boisko i przekazywać jak mają grać i dla dobra zespołu i aby lepiej/szybciej się rozwijali.
0
@Coutinho007 Na dzień dzisiejszy nie ma to znaczenia - zarówno Collado jak i Konrad na ten moment nie są jeszcze na etapie aby grać w pierwszym zespole. Collado dopiero co zagrał 2 cały mecz w tym sezonie, a Konrad gra mega nierówno - widać że wpaja mu Koeman dyscyplinę taktyczną i że jak nie jest przy piłce musi lepiej się pokazywać ale to jeszce nie ten etap - zrobił postęp ale potrzebuje jeszszcze z 1-2 kroczki zrobić. Regularnie oglądam mecze Barcelony B i widzę że idzie to w dobrym kierunku ale nie oszukujmy się - to zawodnicy których potencjał marnowany był jeszcze kilka miesięcy temu, teraz dopiero nadrabiają braki.
4
Coś pięknego - właśnie na BarcaTV oglądałem zwyciężki mecz Barcelony z Cornella - i jaka piękna scenka po meczu - Koeman przybija piątki z młodzikami i rozmawia z Konradem i Collado o ostatniej akcji na boisku mocno gestykulując.
Bardzo mi się podoba podejście Koemana - co mecz ich instruuje i widać że nawet Collado (fajny gol z wolnego dzisiaj) który dopiero wraca po kontuzji już jest w obrębie zainteresowań naszego trenera.
Konrad - dzisiaj trochę przypominał mi trochę Odonkora z BVB sprzed lat - mega szybki ale nad ustawianiem się i wykorzystaniem swojego talentu musi jeszcze wiele popracować. Mecz na plus bo pokazał serducho, ale przydatności dla zespołu z tego było niewiele.
0
@masik86 to tez kwestia doświadczenia, bo w dzisiejszych realiach jest najlepszym ŚO jakiego posiadamy dostępnego, zatem umiar też się przyda. Przykładowo jego zderzenie z połowy meczu gdzie nie mógł podnieść się z boiska - to było bardzo niebezpieczne a mógł dokonać interwencji z większym poszanowaniem nóg - to doświadczenie które teraz zdobywa. Nie zmienia to faktu że nastawienie młodzieży przez Koemana robi wrażenie - aż dziw bierze że Valverde i Setien nie korzystali tak ze szkółki a były momenty w poprzednich 2 sezonach gdzie aż się prosiło chociaż przetestować.
3
@Magicc89PL po 1) my nie szukamy klasycznej 9 - tylko zawodnika który swoją kreatywnością i ruchliwością będzie lekiem na walkę z autobusami,
po 2) Depay swoje najlepsze mecze rozgrywa na tle najsilniejszych klubów w lidze i reprezentacji - obrona Niemiecka, Francuska czy Angielska pięknie przez niego była rozrywana jak grał na 9 za Koemana.
po 3) piłkarz o tej jakości i w takiej cenie to Yeti, mam nadzieję że PSG czy Milan go nam nie podwędzi bo są mocno zainteresowani.
po 4) Depay to nie zawodnik o profilu Grieziego czy Cou - to nie jest CAM - to skrzydłowy który bardzo dobrze sobie także radzi na pozycji środkowego napastnika.
po 5) Nawet jeśli w przyszłości byśmy mieli jeszcze mocniejszego napastnika na środku jak np. Haaland to idealnie by wpisał się w rolę zmiennika dla niego, czy na skrzydłach zarówno Fatiego jak i Dembele bo na obu skrzydłach może grać.
1
@norbi77 zgadza się, sam czasem coś skrobnę, ale nie mam siły i czasu walczyć ostatnimi czasy. zatem pozdrawiam i dzięki jeszcze raz za wpis.
3
Dziku rośnie, ale martwi przemęczenie u tak młodego piłkarza oraz bardzo bolesne i częste zderzenia z przeciwnikami - kopytek chłopak nie cofa.
0
Przydałby się zimą - sam bonus za wyeliminowanie PSG jest więcej wart niż zakontraktowanie Depaya. Oby udało się sprzedać np: Firpo aby przyszedł:)
1
@norbi77 święte słowa, święta prawda, szacun za rzeczowy wpis, aby ogarniętych jak Ty na forum było więcej.