JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Potrzebny nam albo Golleador albo zawodnik rozrywajacy autobusy i robiący przestrzeń dla kolegów. Lautaro to nawet nie poziom Griezmanna, zbędny dla nas zawodnik.
5
Nie oszukujmy się, nie zrezygnuje z super gwiazdorskiej pensji aby grać we francuskim słabiaku. Bez względu na to czy chcemy aby opuścił zespół, czy liczyli jeszcze na niego to zaporowa pensja zawodnika gwarantuje mu siedzenie w Barcelonie aż do końca kontraktu.
0
@Coutinho007 nie szastałbym tak tym 1% - sezon jeszcze długi:)
0
Umtitiemu chyba ktoś świnie podłożył? Jako muzułmanin mógł się rozchorować :)
PS: niesamowite że jak niska średnia wieku by była bez Busquetsa, Pjanica, Grizziego i Braithwaite'a:)
3
Hasłem wyborów prezydenckich będzie: "populizm" i "projekt sportowy" - serio współczują socios, jak niski jest poziom debaty.
Nawet kandydat Laporta stawiający na normalność takie słowa mówi... przykro się to czyta.
PS: dalej go popieram, ale na zasadzie mniejszego zła...
0
@Coutinho007 Dużo będzie też zależało czy po powrocie po kontuzji Cou będzie ze sobą coś prezentował sportowo. Obawiam sie że jeśli nie pokaże się z dobrej strony nikt go nie kupi.
1
babcia klozetowa skrzątająca na Camp Nou też tyle może powiedzieć:)
5
Igrzyska śmierci dla piłkarzy.
PS: W podanej statystyce rozśmieszyły mnie absencje przy osobie "Matheus Fernandes":)
PS2: Szkoda życiówki Roberto bo wkoczył chłopak na pułap na którym nigdy nie grał przed kontuzją oraz Fatiego, którego brak był bardzo widoczny.
12
Na katalońskich forach kibice Barcelony chcą powrotu normalności - Laporta wygra i to z olbrzymią przewagą nad konkurentami.
1
sposób na niewygodne i ciasne autobusy? wpuścić niemytego bezdomnego:) tak było kiedyś, dzisiaj Braithwaite nikogo nie odstrasza:) będzie za to Messi zatem jedziemy z nimi:)
0
@matirix20 ok i się z tym zgadzałem co do tej pory pisał, ale nie rozumiem jak można oceniać grę zawodnika który przez większość czasu był kontuzjowany.
0
@ViscaBarca123 dramat... piszesz jakby Moriba grał cały sezon a on był kontuzjowany, zagrał 2 mecze na przełomie października/listopada i znowu miał kontuzję, teraz zagrał w 3 meczach... Chłopak ma talent i potencjał na bycie świetnym zawodnikiem, to z nim w składzie Barcelona punktuje bo ktoś ogarnia środek. Popełnia błędy bo na tej pozycji nie grają zazwyczaj tak młodzi zawodnicy, ale żadko.
Jandro Orellana - zgodzę się że jest najlepszym pomocnikiem na ten moment ale ma cechę która jest dużym minusem - waleczność, chłopak praktycznie nie walczy poza swoją nominalną strefą, ani w obronie ani w ataku - pojedyncze wyjścia pokazują że potrafi to robić i być skutecznym jednak tego nie robi. Ogólno piłkarsko jest super, pytanie czy ma to "coś".
Obejrzałem w BarcaTV każdy mecz w tym sezonie - Pimienta nie ogarnia zespołu, to co on wyprawia z zawodnikami to kryminał a ty piszesz "sam Pimienta" jakby był jakimś guru.
Zawodnicy o których piszesz są ciekawi, jednak ich lepszość wg mnie polegać może na ten moment że Moriba był kontuzjowany. Nico Gonzalez czy Lucas de Vega są oczywiście dobrzy, mimo wszystko biorąc pod uwagę zwinność i przegląd pola Moriby - jak chłopak nie będzie w gorącej wodzie kompany i przestanie się popisywać lub starać się zaimponować to zdecydowanie zacznie przewyższać rówieśników w centralnej strefie boiska.
0
Depay: chcę iść do Barcelony za darmo w styczniu bo nie mają pieniędzy.
Prezes: jestem słowny - dziękuję za wszystko i idź, powodzenia.
Depay: byłaby możliwość jeszcze dopłacenia do pensji, bo nie wiadomo czy sprzedadzą Firpo...
Prezes: ciężko będzie - przecież dogadałeś się na 0,75mln w pierwszym roku ze względu na to że nie mają pieniędzy... Będziesz zarabiał mniej niż Lyonie...
Depay: to bardzo dużo pieniędzy - zobacz za ile sprzedali Suareza, czy Rakitica. Myślisz że Firpo pójdzie drozej?
Prezes: mam pomysł my kupimy Firpo albo Braithwaite'a i powalczymy z PSG o mistrzostwo.
Depay: Jeśli kupicie Firpo albo Braithwaite'a to jeszcze zastanowię się czy chcę iść do Barcelony.
Takie czasy:)
7
Polecam zainteresować się Barceloną B - ten chłopak ciężko pracuje i słucha rad Koemana aby zrobić krok do przodu w swojej karierze - albo jest tak dobry albo mamy tak słabych środkowych pomocników - jedno jest pewne - chłopak zrobił niezły postęp porównując okres przed i po kontuzji pomimo tego że dopiero co zagrał kilka meczy.
0
Debata "powrót normalności" vs "populistyczne hasła" - Laporta pewnie będzie unikał tego typu spędów, jednak fajnie by było zobaczyć takie wydarzenie.
0
niepotrzebne ryzyko, mógł sobie odpocząc jeden dzień dłużej przed drugim testem...
1
Ja jestem zwolennikiem talentu na pozycji środkowego pomocnika np Moriby ale prawda jest taka że mowa jest o sezonie przejściowym w liczbie 1, 2, 5, 7???
Jeśli po sezonie w zespole nie będzie np. Busiego, Pjanica czy Alenii wolalbym aby w zespole mimo wszystko byli zawodnicy robiący różnice w ważnych meczach, a nie tylko szkolić młodzież. Wg mnie mamy argumenty aby walczyć w przyszłym sezonie opierając nasz zespół na doświadczeniu i młodości, a nie wywieszac białą flagę przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.
Uważam że wiele nie potrzebujemy pod kątem przyszłego sezonu, młodzież która się rozwija plus np wyjadacz Wijnaldum, kreatywny Depay czy dobrze rokujacy Garcia i może być pięknie.
0
@mr_robot jejku Fernandes - kacowa literóka:) pomimo tej literówki nie skojarzyłeś że mamy takiego zawodnika o podobnie brzmiącym nazwisku? Szczęśliwego Nowego Roku:)
0
Leo, Ramos i Puig zostaną.
Depay, Wijnaldum czy Garcią to przytulenia.
Pensja Braithwaita i Fernandeza pokrywa roszczenia zarobkowej powyższej trójki, a już nie mówię o możliwych odejściach Busiego, Cou czy Griezmanna, będzie dobry 2021 rok!!! Będzie prezydent z prawdziwego zdarzenia i wróci normalnośc.
0
@AxelF zgodą, jednak z SO w tym wieku jest tak że najbliższe 2-3 sezony dopiero pokaza czy będzie mógł zostać przyszłością Barcelony. Mnie niepokoi jedynie że w kilku kolejnych meczach popełnia te same błędy, nie podobne, nie innego typu A takie same. Oczywiście licze na niego, uważam jednak że za wcześnie na pompowania balonika. Trochę podobnie do Konrada w Barcelonie B, kolejny raz popełnia te same błędy, ale licze na nich. Kluczowe jest to czy przyswajaja porady i tylko od nich zależy jak daleko zajda w Barcelonie.
0
@pax dzięki za uwagę odnośnie statystyk, szczerze nie widziałem tego, zatem fajnie wiedzieć.
Odnośnie Semedo-fana to w 100% się zgadzam, na swój sposób to przerażające hehe
2
Ten hajp na Mingueze jest absolutnie nie potrzebny! Gra bo brak konkurencji oraz że względu na kontuzje.
Na mecze ze słabszymi zespołami LaLigi jest ok, niech zdobywa doświadczenie, ale błędy które popełnia co mecz mijając się z piłką lub idąc "na raz" z dobrymi przeciwnikami mogą kosztować nas cenne gole.
Fajnie że dostaje szansę i się uczy ale jak byśmy mieli zdrowych obrońców lub w formie to na tyle szans ile dostał musiałby zdecydowanie bardziej popracować nad koncentracją.
Obstawiam, że gdyby Mingo był silniejszy fizycznie to on w tym sezonie zamiast niego zostałby szansę.
0
Chłopak jest dobry i na pozycji której realnie nie mamy zawodników. Kontrakt ma krótki zaten jest ciekawą opcją.
0
@cat_r37 ją nie napisałem że ma decydować, ale żeby miał większe prawa niż zwykły konsultant. Optymalna sytuacja jest wtedy gdy decyzję podejmuje trener wraz z dyrekcją sportową. Tak jest w Bayernie czy Liverpoolu.
0
@FutbolToMagia piszesz mi cały czas te historie - ja mam inne zdanie na jego temat i zdania nie zmienię - zobacz jakieś recenzje jego gry albo opinie ekspertów... aż przykro się robi jak ty go postrzegasz.
Roberto nie będący bocznym obrońcą go zjadał, jakby konkurował z Destem to też z ławki by nie wstał - to nie gra w fifę.
Nie interesuje mnie Semedo, jak grał w Barcelonie strasznie mnie irytował, w historii zapisał się i to tej negatywnej, ale nie będę 10 razy o tym z Tobą na ten temat rozmawiał bo to jest bez sensu. Po co mi taka informacje o nim jak 10 raz już to powtórzyłeś i 10 raz Ci tłumaczę że mam inne zdanie. Jak kolejnych 100 razy powtórzysz to samo to nic nie zmieni...
Odszedł za rekordową kwotę bo rekordowo niską pensję miał jak na Barcelonę i to jedyna zaleta jego pobytu w klubie jaka była, bo pieniądze poszły w połowie na Desta.
0
@Gaz Zgadzam się, zawodnik który dla Barcelony strzelił prawie 200 goli był mieszany z błotem. Sam nie mam zielonego pojęcia czy pozbyliśmy się Suareza ze względu na bardzo słabę sytuację finansową klubu, czy Bartomeu chciał kupić Depaya (czy tylko zwodził Koemana). Wiele rzeczy możemy nie wiedzieć, Messi - przyjaciel Suareza powiedział że nie zdziwił go "sam fakt odejścia" - być może kiedyś poznamy prawdę.
Coś czuję że za kilka lat będzie wiele ciekawych biografii do przeczytania:) Dobry przykład jednej z największych ofer ostatnich lat jak klub płacił firmom, które krytykowały w mediach społecznościowych zawodników - jeśłi Messi odpowiada "działo się wiele ważniejszych rzeczy w klubie" - to ja się pytam co tam za cyrk się dział przez ostatnie lata.
0
@DonMatteo901 nagle MU zaczęło grać jak pojawił się Bruno Fernandes i młodzież też po kilku sezonach ogrywania zatrybiła. To było bolesnych 5 sezonów przejściowych przy niebotycznych wydatkach na transfery i trenerów:)
1
@COU_11 zgadzam się, ale mocno przeceniasz Alenie, wydaje mi się że Koeman bardziej ceni Moribę który niedługo będzie miał szansę powalczyć o swoje miejsce w pierwszym zespole, musi się jeszcze odnaleźć po kontuzjach.
Na mocniejszych rywali Minguezę jeszcze posadziłbym na ławce i w zależności od rywala bazowałbym na parze Araujo-Pique, Lenglet-Pique lub Araujo-Lenglet. Ostatni mecz pokazał że wraca "stary" dobry Lenglet. Na mecze z dobrymi zespołami, gdzie są wyjadacze specjalizujące się w wykorzystywaniu błędów, szczególnie młodości to w przypadku pozycji ŚO - zdecydowanie ma znaczenie boiskowe doświadczenie.
Para Mingueza-Araujo na 18-19 zespołów La Ligi będzie ok na ten moment, ale do najmocniejszych rywali to zdecydowanie za mało. Nie wiemy na jakim etapie piłkarskim będą na koniec sezonu, jednak zrobienie kroku do przodu w przypadku SO wymaga bardzo dużej ilości grania, niestety to pozycja na której zawodnicy uczą się na błędach.
1
Ja rozumiem że Barcelona ma sezon przejściowy i przy takiej ilości młodzieży zawsze jakieś punkty się straci, ale RM gra totalną padakę a bazując chociażby na zgraniu to aż dziwię się co tam się dzieje.
Odnośnie AM - to dzieło Bartomeu - mają Suareza czyli ogniwo którego im brakowało - nie dziwię się Messiemu który w wywiadzie powiedział "...jak go potraktowano, było okropne, szalone. Odszedł za darmo, zapłacono mu, przeszedł do drużyny, która walczy o to samo co my. Bolało mnie to, jak odszedł, nie sam fakt odejścia."
W 100% zgadzam się z Messim - powinien odejść w lepszym stylu i zdecydowanie nie powinien wzmacniać rywala (a tym bardziej że odszedł za darmo).
PS: Sezon w którym oddaliśmy Villę AM kosztował nas mistrzostwo, historia lubi się powtarzać.
5
aha, czyli jak teraz Bartomau kupował kogo chciał w większości przypadków, tak teraz wg Fonta "menedżer generalny podejmie ostateczną decyzję, którą zatwierdzi zarząd". Wolałbym aby w tak kluczowych kwestiach większe znaczenie miał trener - jak to jest w Liverpoolu, MC, Bayernie czy nawet BVB. Nie wyobrażam sobie by Klopp czy Guardiola byli jedynie konsultantami a "góra" kupowała kogo chce...
Dla Fonta to może wygodnie, bo łatwiej sterować takimi ludźmi, ale czy dla Barcelony?
PS: Xavi już nie będzie trenerem? "Xavi będzie główną osobą odpowiedzialną za decyzje w obszarze piłki nożnej" - aha