JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Maker0 Laporta powiedział że obronią go "wyniki i gra" - biorąc pod uwagę że w poprzednich sezonach sama utrata Suareza czy innego istotnego zawodnika sprawiała że graliśmy kupę, oddając 2-3 strzały w trakcie meczu to biorąc pod uwagę że w zespole swoje szanse dostało 7-9 zawodników młodego pokolenia, część z nich prawdopodobnie zadomowi się na stałę w pierwszym składzie, a kolejne nazwiska przygotowują się pod okiem Koemana w Barcelonie B - to można śmiało stwierdzić że wyniki są obiektywnie lepsze niż się można było spodziewać (wiosna ze względu na zgranie też będzie lepsza), gra też jest przyzwoita jak na tyle roszad i szukanie najlepszych pozycji dla młodych zawodników (gdzie wiele meczy nawet przegranych dominowaliśmy rywali).
Laporta powiedział co mógł powiedzieć, to mądry facet i zna realia tego sportu - jedno jest pewne do końca sezonu na 100% zostanie trenerem Barcelony bo wykonują dobrą robotę, szczególnie jak wygra Laporta.
4
Brawo Leo - widać że ma chęci, szkoda że inni doświadczeni zawodnicy nie dają takiego przykładu. Na ten moment Pedri i Fati "jedzą z nim przy stole", aby stół biesiadny 2021 się poszerzył o zrowego Dembele i zbudowanego od nowa po wypożyczeniu Puiga czy inne perełki!
0
Ale mamy kandydatów... tu napewno jest drugie dno hehe!!! - przecież Barcelona jest potrzebująca :) może pomysł tego Pana na uzdrowienie Barcelony to pole ryżowe na Camp Nou:)
0
@sevs w to akurat wątpię, ale w garnuszej Bartomeu, czy teraz Emili Rousauda mógłbym uwierzyć:) wiele zachowań medialnych było jak pod Bartomeu jeśli spojrzeć na jego opinie z przeszłości. Kiedyś popularne było określenie "pożyteczny idiota" ale koleś potrafi być też cynikiem zatem w jego przypadku wszystko jest możliwe ale "nakręcany" jest raczej z Katalonii.
8
Wywiad jak wywiad - nic odkrywczego żaden z kandydatów nie może powiedzieć. Warto zauważyć jedno - strategią Laporty na wygranie wyborów jest stabilność, doświadczenie i najważniejsze - normalność - tego potrzebuje klub, tego potrzebuje zespół i tego potrzebują reklamodawcy i sponsorzy.
Nie opowiada bajek że przyjdzie Xavi i walczymy o tryplet, nie opowiada bajek ze rozmawia z otoczeniem Mbappe (nawet jeśli by rozmawiał to nie chce destabilizować zespołu). Dobrze jest pomyśleć że być może prezydentem klubu nie będzie populita, cyrkowiec czy bajkopisarz - Laporta nie jest moim wymarzonym kandydatem, ale lepszego nie mamy.
1
ale słaby chwytak...
2
@RosjaninBut w pełni się zgadzam, życzenia Koeman były znane od początku sezonu - 2 z 5 życzeń zostały spełnione - wymiana Semedo na Desta oraz zostawienie w zespole Pedriego (teraz znamy całą historię i wiemy że miał iść na sprzedaż do Niemiec bo Bayern się dogadał z Bartomeu, a Koeman poprzez wywiady, chwalenie i mówienie o przyszłości Barcelony go cudem wybronił). W tych 2 przypadkach co się udały, Koeman miał rację, być może w przypadku Garcii, Wijnalduma czy Depaya również się by nie mylił.
2
Kurcze, jak boli że są tacy zawodnicy jak Depay - do wzięcia prawie za darmo, idealni do rozbijania autobusów swoją szybkością i kreatywnością nie mogą przyjść do klubu ze względów finansowych. Doczekaliśmy czasów że mamy problem z wystukaniem kilku groszy na takiego piłkarza, który wg doniesień na razie odpiera zainteresowanie PSG, Juve, Milanu czy ostatnio BVB i Bayernu bo za wszelką cenę chce grać w Barcelonie. Chłopak jest święcie przekonany że swoim profilem zawodniczym odegra istotną rolę w zespole, Koeman jest święcie przekonany co do niego (miał zastąpić Suareza ale Bartek nie dotrzymał słowa).
Ja rozumiem sezon przejściowy ale do LM trzeba awansować, w PK też możemy coś jeszcze wywalczyć, PSG też w LM jest do pokonania - każde zwycięstwo w LM to też mln więcej na koncie - nie mam wątpliwości że za 2 miesiące w piłce może wiele się wydarzyć, ale Braithwaite większego skoku jakości już nie zrobi, a Depay może zrobić różnicę (szczególnie dobrze radzi sobie z PSG w lidze).
PS: poproszę taką brameczkę Depaya w meczu z PSG, ale w LM w przyszłym roku - tak zaczął się odbudowywać się po dramacie współpracy z Mou w MU:
11
nie polecam słuchać tego Pana - wszystkie robiące kwasy w zespole rzeczy wychodzą od tego Pana np:
1. "Moim zdaniem Messi wybrał nowy klub i będzie to Inter" - nie prawda
2. "Ojciec Haalanda chce 8mln, Mino Raiola chce 13mln prowizji" - nie prawda, jak Haaland oferował się Barcelonie, tacy klakierzy jak ten Pan robili Bartkowi robotę aby nie kupować nikogo - okazało się że też nie była to prawda bo przy transferze do BVB ojciec piłkarza nic nie wziął, a Mino tylko 10% prowizji licząc na większy udział przy kolejnym transferze.
Podsumowując - jeśli takie coś sugeruje to napewno dobrze Barcelonie nie życzy, a być może chroni komisję zarządzającą aby przesunąć w czasie wypływ informacji o prawdziwych finansach Barcelony. Kto wie jak jest ale nie wierzę w nic co wypuszcza ten Pan.
0
@Gall ja się absolutnie z Tobą zgadzam, jednak na czymś te liczby się muszą opierać - jeśłi okazałoby się że Bartomeu oszukiwał sponsorów to byłby to największy skandal i jeszcze bardziej bolesny finansowo - bo Barcelona straciłaby wiarygodność partnera biznesowego, a firmy współpracujące w niejednym przypadku mogłyby żądać albo zwrotu środków albo odszkodowania.
Zgadzam się z tym że Deloitte ma dostęp do tego co chce im udostępnić klub, jednak to wiodąca firma w ocenie ryzyka inwestycji sportowych i wątpię aby zadowolili sie ochłapami danych. W Rennes jak zbieraliśmy dane dotyczące zawodników to Deloitte tak głęboko wchodził w tematykę relacji inwestorskich, sponsorskich i praw piłkarskich że PIERWSZE profesjonalne zbieranie danych w tym roku trwało od lipca i skończyło się na początku grudnia.
Tusquets mówił o danych finansowych/księgowych - powiedzmy sobie szczerze że informacje o płacach zawodników które krążą w internecie a pozycje w księgach to dwie różne kwestie. Temat płac to tylko drobny element - kwotowo to duże pieniądze, ale księgi oddają sposób działania działu finansowego i Bartomeu. Zatem ja bym nie porównywał tych tematów - dla mnie jako kibica to taka ciekawostka (płace), która odrobinę może mi pomóc zrozumieć pewne zjawiska które dzieją się wokół klubu, jednak pomimo tych obserwacji - absolutnie nie mam pojęcia co się dzieje - bo od bardzo dawna wszystko jest nielogiczne. Jak chodzi o kandydatów na prezydenta skleja mi się tylko myślenie Laporty bo on tam był, napewno ma gdzieś swoich zaufanych ludzi, napewno również z pośród pozostałych kandydatów wie więcej i o zarządzaniu klubem, i o finansach i o tym jakie mieć stosunku z pracownikami klubu czy mediami. Dużo ludzi widzi bilboard przy stadionie Realu, jednak w wywiadach przemyca także bardzo ciekawe treści, które na różny sposób można interpretować.
0
@pluszek W temacie 90mln euro - to kwota z pieniędzmi od sponsorów - nijak ma się to do kwoty którą wykłada Barcelona. Podałem kilka przykładów które gwarantują dużo większe przychody niż koszt utrzymania Messiego, a umów z Messim Barcelona ma kilkadziesiąt.
Gdzie ja piszę o zakupach nowych graczy? czytaj ze zrozumieniem - piszę albo o naszych młodych zawodnikach, albo naszych zawodnikach ktorzy mogą zostać sprzedani po sezonie. A jeśli zostaną sprzedani zawodnicy którzy mocno obciążąją budżet to logiczne że ktoś przyjdzie (nawet darmowy Wijnaldum czy Garcia lub Depay - a może nikt). Jeśli piszesz coś na moim wątku i odnosisz się do mnie to pisz chociaż na temat. Co to jest "Jest zimno, ale wsadź jeszcze wiadro wody do lodówki, schłodź i wylej sobie na głowę.
Plany transferowe są genialne, a kasa pusta." "Zakupy nowych graczy? - jeżeli ktoś chce dobić klub nowymi kredytami to ma szansę!" - jaki to ma związek z problematyką jaką poruszam?
0
@Gall mój błąd - 28mln funtów nie euro.
Rozmawiałem kiedyś na forum z użytkownikiem @Gaz i podał mi link do zestawienia płac zawodników https://www.sportekz.com/football/barcelona-players-salaries/ - kwoty na tych zestawieniach wydały mi się dziwne ale jakiś czas później zobaczyłem podobne zestawienia z raportów biznesowych robionych w pracy przez firmę Deloitte. Skontaktowałem się z redakcją tego portalu i zapytałem skąd źródło takich danych co podali na stronie i również potwierdzili że mają dostęp do biznesowych raportów Deloitte.
To raporty które są sporządzane dla firm inwestujących w sport - raporty są dużo bardziej szczegółowe, a płace stanowią jedynie mały wycinek informacji w nich zawartych.
Wg tych raportów są to realne kwoty jakie Barcelona płaci swoim zawodnikom bez bonusów oraz co istotne bez pieniędzy od sponsorów - nie każdy zawodnik ma sponsorów bądź generuje sponsorów. Na tej podstawie można np stwiercić że utrzymanie Umtitiego, Cou i Pjanica kosztuje realnie więcej Barcelonę niż utrzymanie Messiego.
PS: nie wiem czy wszyscy kandydaci mają taką wiedzę - ale Laporta taką wiedzę w 100% posiada, bo prezydent klubu gwarantuje sponsorom poprawność danych w nim zawartych. Tego typu raporty tworzone są od wielu lat i nie ma opcji aby Laporta takiego raportu nie sporządał.
PS2: teraz po cięciach te kwoty i tak są niższe
1
@DJ6 Zgodzę się, jednak marketing Griezmana nijak ma się do marketingu Barcelony - to był bezsensowny zakup - siedzę w temacie sponsoringu w sporcie zawodowo, zatem powiem Ci że dla reklamodawców czy sponsorów jest Messi i nikt inny jeśli chodzi o Barcelonę.
Sytuacja by się zmieniła jakby Messi miał odejść, to marketingowo Grizi jest numerem 2 i byłby liderem dla sponsorów (sponsorzy nie chcą młodzieży w dzisiejszych czasach, chcą tytanów pracy, którzy w perspektywie wieloletniej odnoszą sukcesy) ale przejąłby z 20% tego co generował Messi (nawet nie biorąc pod uwagę całkowitego odwrotu od Barcelony rynków azjatyckich gdzie nie ma tradycji kibicowania klubom, a zawodnikom grających w klubach). Aktualnie np: Barcelona na Azję ma kontrakt z Messim, że Messi=Barcelona - zatem nie ma Messiego to nie ma kontraktów i kolejnych kilkudziesięciu mln co roku. Kolejny przykład koszulki - prowizja Barcelony ze sprzedaży wynosi 15% sprzedaży - Messi sprzedał ponad 80% jakichkolwiek koszulek Barcelony - same jego nazwisko wygeneruje w tym roku ponad 50mln zysku. Wiadomo że jakby miał odejść to sprzaż procentowo by się rozłożyła po wielu zawodnikach ale kwotowo by rażąco spadła - wg Deloitte sprzedaż koszulek Barcelony po odejściu Messiego w tym sezonie spadnie o 60-70% - w dzisiejszych czasach 85euro za koszulkę można dać tylko za "Boga Futbolu".
Co warto podkreślić jeśli Messi odszedł by po sezonie - każda koszulka sprzedana z Messim Barcelony nie będzie już zyskiem Barcelony bo nie został zawarty taki kontakt z samym zawodnikiem. Kiedyś mówił o tym Laporta ze trzeba to naprawić przy przedłużeniu umowy z Messim o rok lub dwa gdyż z pewrspektywy wieloletniej po jego karierze to mogą być straty rzędu setek milionów euro, bo nikt o to nie zadbał aby po karierze Barcelona zarabiała na swojej legendzie. Messi nie może odejść przy pustych trybunach i bez sytuacji że na tak wielkim wydarzeniu medialnym Barcelona nic nie zarobi ani w trakcie ani po nim.
1
@pluszek po co piszesz takie głupoty? jaki ma to związek z moim wpisem?
Barcelona realnie płaci Messiemy 28mln euro - resztę dokładają sponsorzy. Messi generuje większe dochody niż kosztuje Barcelonę co zrozumiałe jest m.in. dla ludzi którzy zarządzali już klubem np Laporta "i widzieli liczby w kontraktach reklamowych". Poczytaj sobie wypowiedzi Laporty odnośnie tego co daje Messi - nawet on mówi że Barcelona bez Messiego sobie poradzi, ale będzie "powracała na szczyt kilka lat dłużej". Podsumowując Barcelony nie stać na to aby twarz marketingowa klubu odeszła, a sportowo dalej daje wiele.
2
@czar007 zgadza się, ale Pujol gdyby nie kolana zostałby dłużej, jednak Messi dalej może dać wiele i zespołowi i co najważniejsze młodym zawodnikom - Fati/Pedri/Puig/Dembele już dobrze z nim współpracują i reszta ofensywnych potrzebuje uczyć sie od najlepszych. Podobnie jak młodzi obrońcy potrzebują wzoru z charakterem Pique.
Im dłużej na ten temat myślę to wydaje mi się że będą mega czystki w Barcelonie latem - sklejam z doniesień medialnych różne dane liczbowe i odejść może być nawet 7-8. Z pewnością nie będą darmowe jak minionego lata ale będą - z najbardziej doświadczonych zawodników zostanie właśnie Pique i Messi. Laporta zrobi mega wysiłek żeby Leo został, obstawiam że to początek wspaniałej nowej historii w której Leo odprowadza pobłogosławioną i odchowaną młodzież do kolejnego złotego rozdziału w historii Barcelony hehehe:) Tak będzie kurde!
5
@Pertezm niestety to pokazuje jak wielcy zawodnicy jak Grizi czy Cou (ogólnie nie we wczorajszym meczu) mają słabą psychikę. Mam wrażenie że przeszywa ich strach - biorąc pod uwagę siłę psychiczną to karnego mógłby wykonywać nawet Ter Stegen, Pedri czy Araujo bo podchodząc do karnego trzeba być pewnym siebie i umiejętności. W Realu karne wykonuje Ramos nie dlatego że jest mistrzem uderzeń ze stojącej piłki lecz dlatego że jest silny psychicznie, a obronione karne najczęściej są wynikiem błędów uderzających.
3
Ja rozumiem że przez te kilka minut Cou ciągnął grę zespołu, jednak pytanie czy w dłuższej perspektywie by mu się to udało - co do tego nie jestem przekonany.
Dla mnie jego kontuzja to cios, ale na 2 płaszczyznach:
1) nie dowiemy się czy zapewniłby dobrą grę w dłuższej perspektywie, bo po kontuzji będzie znowu zaczynał od nowa.
2) oddala się możliwość dobrego zarobku na jego sprzedaży.
Życie jest brutalne ale biorąc pod uwagę że po sezonie Messi zostanie, a Puig będzie miał argumenty aby wrócić do prawdziwej gry w Barcelonie, Pedri i Fati dalej będą się rozwijać i do tego zostaniemy wzmocnieni prawdziwą 9 - to Cou i Grizi są nam nie potrzebni zarówno pod względem sportowym, jak i marketingowym. Nie zmienia to faktu że może być to ostatni sezon naszych niesfornych CAM.
Jedyną niewiadomą jest dla mnie Dembele - mam nadzieję że oszuka przeznaczenie.
1
ja to widzę bardzie w taki sposób: żadnych półśrodków - czy Alenia będzie następcą jakiejkolwiek legendy Barcelony? czy jest żywym talentem jak Pedri? Nie - zatem sprzedać - domyślam się że gdyby było to możliwe to Koeman już zimą pozbyłby i Busiego, Pjanica i Alenii razem wziętych - niestety do lata będzie trzeba jakoś wytrzymać. Zimą Alenia, Latem Busi i Pjanic.
Spójrzcie co się dzieje w Barcelonie B - Koeman pracuje indywidualnie m.in. z Moribą i Collado (zaczął grać na cofniętych pozycjach) - może tutaj jest odpowiedź - trener ma już następców.
Jeśli po sezonie wiadome by było że w zespole nie będzie Busiego, Pjanica i Alenii, a w zamian będzie załóżmy Moriba, Collado i wzięty za darmo Wijnaldum to biorę takie rozwiązanie w ciemno - a wiele na to wskazuje.
Jeśli trener znający się na pracy z młodzieżą rezygnuje z Alenii (pamiętamy jak trener Betisu też z niego zrezygnował) to coś jest na rzeczy - albo problem z zawodnikiem albo Koeman widzi kolejne perełki które powinny dostąć szanse lub lepiej rokują.
0
@FutbolToMagia Ja nie napisałem że mecz idealny ale trzeba go pochwalić ze względu na to jak zagrał biorąc pod uwagę że się starał na ile było go stać i że mimo wszystko zaliczał te podania po których mogły gole paść. Biorąc pod uwagę że w tym sezonie La Ligi zagrał tylko 29min z Osasuną i 19min z Realem Valladolid to we wczorajszym meczu zagrał bardzo dobrze.
Jakoś nie jesteś tak krytyczny wobec Semedo, który w I seznie La Ligi w 24 meczach miał 1 asystę, w II sezonie w 26 meczach miał 2 asysty i w III sezonie w aż 32 meczach tylko 4 asysty. Jakby doliczyć gole stracone po jego błędach w ustawieniu albo braku jakiegokolwiek ustawienia to ma wręcz bilans ujemny. W Premier League dalej czeka na swoją pierwszą asystę.
PS: nie piszę żeby Cię zdenerwować bo wiem że jesteś fanatykiem Semedo i nie chcę wchodzić też kolejny raz w dyskusję na jego temat ale biorąc pod uwagę okoliczności to zbyt dużo wymagasz od Firpo. To przykład polityki naszego zarządu, który kupował średniaków - jak na jego możliwości zagrał bardzo dobrze, ale uważam że pewnego piłkarskiego pułapu Firpo nie przeskoczy.
1
@Gaz no ta "podstawówka" to za ostro, jak przeczytałem to jeszcze raz to bym drugi raz tak nie napisał, zatem uderzam się w pierś - co do merytoryki będę trzymał się swoich przekonań, jednak to był ciężki dzień i forma przekazu mogła być też dużo lepsza z mojej strony, zatem @Pyrzo_Barca - przepraszam - nie chciałem Cię urazić jeśli Ciebie uraziłem.
1
@escarabajo tutaj poruszamy temat kilku ostatnich okienek - przykładowo Suarez od 2 lat prosił o dobrego zmiennika który go zastąpi, Alba grał wszystko bo poprzedni trenerzy nie dawali szany młodzieży. Tutaj chodzi o absolutny brak logiki transferów - podam przykład Haalanda:
1. Pierwszy raz oferowany jest jak grał jeszcze w Molde - jeden z wielu ciekawych zawodników - mógł się nie spodobać, nie mam pretensji
2. Zimowe okienko z początku roku - Haaland zanim trafił do BVB został zaoferowany Barcelonie - ponoć sam piłkarz zlecił Mino aby zapytał Barcelonę czy byłaby nim zainteresowana. Salzburgowi jest obojętne kto go kupi - kto da więcej.
3. Dziwnym zbiegiem okoliczności nagle pojawiają się w katalońskiej prasie informacje że 8mln euro chce prowizji jego ojciec i 13mln euro chce prowizji Mino
4. Haaland zostaje kupiony przez BVB za 20mln euro i 10% prowizji dla Mino.
5. Nie mamy innego napastnika na 9 poza Suarezem dalej, a Bartek w wywiadzie na koniec okienka ogłasza że nie potrzebujemy kolejnego napastnika
6. II połowa lutego - kupujemy awaryjnie Braithwaite'a za 18mln euro.
Pytam się gdzie tu logika, Haaland nie był już "nonejmem" - robił wyniki w klubie i reprezentacji, już wtedy wróżono mu wielką przyszłość. Jeśli stać nas było na awaryjny transfer to na transfer Haalanda również.
Takich przykładów można wymieniać i wymieniać. Jak poczyta się książki ludzi będących w aktualnej piłce, bądź opinie blogowe dziennikarzy którzy dosyć dobre mają kontakty z agentami piłkarskimi to aż ręce opadają co Bartek zrobił z tym klubem. Niezrozumiałe transfery zawodników, dziwne transakcje, dziwne fakenewsy katalońskich gazet, niezrozumiałe i nieproporcjonalne prowizje...
1
@Coutinho007 hehe gdyby to było jeszcze łatanie dziur... posiadanie w zespole 6x CAM a nie posiadanie "9", czy nie posiadanie wszechstronnego i kreatywnego walczaka na CM, oraz nie posiadanie żadnych skrzydłowych (nawet zmienników skrzydłowych) to kryminał. Nawet Messi zgłupiał bo pomyślał że jak jest tyle CAM'ów to może jednak odejdzie bo ich blokuje...
0
@karci0 oj już nie rzucaj się - zdecydowanie kontekst jest inny, zatem tu nie chodzi o sam fakt napisania odpowiedzi, lecz o treść odpowiedzi...
2
@escarabajo Po odejściu Neymara wiadomym było że zarząd chce wypełnić lukę kolejnym crackiem ale:
1) Dembele nie był najlepszym graczem Bundesligi, co najwyżej jednym z lepszych skrzydłowych Bundesligi - statystyki nie do końca oddają realnej pozycji w zespole. Mimo wszystko jego transfer da się obronić bo wyróżniał się, ale nie wiem czy jakikolwiek z topowych zespołów byłby w stanie dać więcej niż 90mln euro za niego w tamtym czasie.
2) Cou i Grizi - pozycja zdublowana - zakup bezsensowny jeśli ma się Messiego w składzie - ani to zakup przyszłościowy, ani podnoszący jakość sportową. Cou w Anglii czasem wchodził na skrzydło w celu zrobienia sobie miejsca w środku po kilku rozegraniach piłki, jednak nigdy nie grał na pozycji skrzydłowego. Podobnie Grizi w AM.
Najbardziej logicznym był zakup Dembele, jednak Cou i Grizi to był zbyteczny zakup, gdyż inne pozycje w zespole kulały, a na Messiego można było liczyć.
0
@Pyrzo_Barca no brawo, w takim razie jeśli jesteś dorosłym człowiekiem to skompromitowałeś się swoimi odpowiedziami. Szanuję Cię, zakładam że jakoś udało ci się skończyć podstawówkę i rozumiesz znaczenie słów... chciałeś być śmieszny a nie wyszło - ok, pozdrawiam bez odbioru.
1
Chłopak się szybko uczy i drugi raz takiego błędu nie popełni.
Być może to chwilowy moment dekoncentracji - być może jeszcze coś innego - we francuskim canal+ w studio pomeczowym uważają że błąd popełnił też Pjanić - jako doświadczony zawodnik mógł podać mu piłkę w bardziej przystępny sposób aby nie narażać go na ewentualny błąd wynikający z braku doświadczenia. Dosyć mocno było to akcentowane że Eibar grał kartą "spryt i doświadczenie" i się udało. Po sposobie w jaki Araujo przyjął piłkę a właściwie ustawiał do piłki widać że nie spodziewał się do końca takiego zagrania (mógł spodziewać się zagrania ale innego).
PS: nie wybielam Araujo bo popełnił błąd, ale piłka nie spadła mu z nieba i jakość podania które otrzymał też nie była najlepsza. Uważam jedynie że Pjanic też zawinił bo mógł zagrać albo lepiej, albo do bramkarza na uwolnienie, albo poszukać trudniejszych rozwiązań.
1
@Coutinho007 na Ciebie zawsze mogę ostatnimi czasy liczyć na forum:)
0
Komentarz usunięty
22
czy ktoś oprócz mnie odlicza już godziny i minuty aby ten mega słaby rok się już skończył...?
11
Szkoda że Barcelona wg użytkowników tej strony jest tak dobra jak ostatni jej mecz. Prawda jest taka że cały rok jest rozczarowujący, ale polecam spojrzeć na temat z dystansem i zanim się coś napiszę pomyśleć w szerszym kontekście.
Mecz pokazał dzisiaj tylko tyle że Messi jest potrzebny, zawodnicy jak Pedri czy Ansu tylko od zawodnika pokroju Messiego mogą wzbić się na jeszcze wyższy pułap, podobnie jak młodzi obrońcy przy Pique. Mecz pokazał brutalnie dzisiaj że twarde stawianie na młodzież ma też takie oblicze w postaci błędów czy wahania formy (dzisiaj wszyscy młodzi zsynchonizowali się i z wyjątkiem Pedriego dopuścili się bardzo poważnych błędów) i nic w tym nadzwyczajnego.
Szkoda że nie wygrali, bo były okazje aby wygrać i nic więcej. Po komentarzach niektórych użytkowników widać że to ostatnie słowa na forum przed skokiem z mostu - to dobrze bo uważam że to najlepsze w niektórych przypadkach co mogą zrobić to skok z jak najwyższego mostu - kibicem jest się na dobre i na złe, a wyszydzanie i plucie na swój klub uważam za jeszcze gorsze niż nasze wyniki sportowe w tym roku. Konstruktywna krytyka to rozumiem, nielubienie kogoś też rozumiem, ale szczanie na herb Barcelony to frajestwo najczystrzej postaci. Barcelona kiedyś znowu będzie wielka, ale debile wyszydzający Barcelonę z tej strony niestety nimi już pozostaną.