0

Le Parisien to taki Fakt - nie ma co się podniecać - każdy trener z topu mógłby to powiedzieć i nic z tego nie wynika:)

2

To też żywy przykład "świetnej" polityki transferowej - ZAKUP AWARYJNY.
Przez poprzednie 2 sezony Suarez wręcz prosił o godnego następcę...
Za 18mln byśmy mieli Garcię, Wijnalduma i Depaya już latem:)

0

@Coutinho007 Z wyglądu może przypomina hehe, z gry to dla mnie młody Busi:) Miejmy nadzieję że przez ten okres 1-2 lat dalej będzie pracował Koeman lub inny trener który będzie miał komfort i przyzwolenie na wprowadzanie młodzieży do zespołu. Presja wyniku sportowego jest duża, liczę że jeszcze w tym sezonie zacznie wszystko trybić ale to loteria i zdrowie piłkarzy też potrzebne.

1

@jacek905 Depay miał w MU pecha bo w wieku 21 lat trafił do zespołu rozbitego mentalnie i sportowo - co ciekawe w swoim pierwszym sezonie w różnych rozgrywkach zdobył dla MU 7 goli i 9 asyst.
Jego pech polegał na tym że to był rok w którym do zespołu byli kupowani przypadkowi zawodnicy - oprócz młodego Martiala i Rashforda, do zespołu trafili też Schneiderlin, Darmian czy Schweinsteriger.
Po kiepskim sezonie był najłatwiejszym celem do obwiniania, a po sezonie przyszedł Pogba, Mkhitaryan, Bailly czy Zlatan i znowy był to praktycznie nowy zespół. Rola Depaya spadła i grał ogony gdzie zdobył 5 goli i 8 asyst.
Wg mnie miał pecha że trafił do MU w tym momencie, można poczytać sobie artykuły wg których PSV go tam sprzedało bo najwięcej zaoferowało, a on chciał iść do Bayernu, lecz Niemcy nie chcieli wyrównać oferty MU. Dużo lepiej poradziłby sobie nawet we włoszech, niemczech czy hiszpanii.
Odnośnie kwestii finansowych - wg różnych źródeł zgodził się na 5-letnią umowę na 3,5mln euro rocznie, z czego w pierwszym roku 0,75mln euro aby nie obciążać finansów Barcelony. Wg wielu źródeł Juve, PSG czy City oferują mu dużo większe pieniądze, lecz piłkarz od pół roku marzy o Barcelonie i współpracy z Koemanem. Jeśli te liczby by się potwierdziły to by było świetną sprawą.

0

@Coutinho007 jeśli chodzi o trójkę Akhomacha, Albe i Gavirę to ten pierwszy jak na ten moment ma jakiś podjazd do kadry Barcelony B, ale nie może przebić się na ten moment nawet do pierwszego składu - w 2 meczach go widziałem, ledwo na nogach się trzyma, ale dużo zależy w jakim tempie będzie łapał siłę fizyczną i rozwijał się.
Alba i Gavira pomimo wytrzepania kadry przez Koemana, odejścia/wypożyczenia olbrzymiej ilości piłkarzy może świadczyć że albo mają zbyt mocny marketing youtubowy w stosunku do umiejętności albo trener Barcelony B nie ogarnia że prowadzi zespół aby szkolić młodzież a nie osiągać wyniki (mimo wszystko).
Moriba - ja na niego liczę, widzę w nim młodego Busiego, podobne ruchy niestety podobna też szybkość. Trzeba przyznać że jak gra to zespół gra składniej i jest w stanie wygrywać mecze. Miał problemy z kontuzjami, Koeman zlecił mu indywidualny tryb ćwiczeń aby mógł poprawić szybkość i po kontuzji jest dużo szybszy.
Balde - ostatnimi czasy mam wrażenie że nie będzie z niego obrońcy, lecz skrzydłowy - w ataku przypomina Desta, lecz broni jak Semedo. Biorąc pod uwagę że bardzo możliwe klub nie wzmocni w żaden sposób skrzydeł zimą, to nie zdziwiłbym się jakby u Koemana zadebiutował jako skrzydłowy.
Konrad - również mega talent ale jego minusem jest to że nie uczy się na błędach, strasznie zawodzę się jego grą, może przerwa świąteczna mu dobrze zrobi i sobie poukłada wszystko.

0

@Coutinho007 w pełni się zgadzam, jednak uczciwie trzeba też przyznać że kolejni młodzi muszą także jeszcze wiele kroków do przodu zrobić.
Na ten moment największe szanse mają Moriba, Konrad, Collado i Balde, mają talent ale nie potrafią odpowiednio wykorzystać swojego talentu, tego muszą się jeszcze nauczyć. Fajnie że po meczach Koeman ich instruuje i pokazuje jakie błędy robią, ale w niektórych przypadkach trwa to bardzo długo. Przykładowo Konrad który za chiny ludowe nie może wykorzystać w meczu 3 ligi swojej szybkości, zawodnicy dwa razy wolniejsi od niego wygrywają z nim pojedynki biegowe bo chłopak nie potrafi się ustawić - i tak jest lepiej bo widać pracę Koemana ale dopiero co wybija się w 3 lidze.
Collado dopiero co zaczyna grać po pół roku bez piłki i marnowaniu jego potencjału przez Pimiente, widać że też jest mentalnie innym piłkarzem niż wcześniej - to wszytko zaprocentuje ale nie wiem czy dadzą radę w tym sezonie. Regularnie śledzę Barcelonę B i piłkarsko są bardzo słabi, ja serio nie wiem co tam robi Pimienta - ale podobnie jak na forach kibiców Barcelony uważam że to jest jakiś kryminał.
PS: trener tak ostro stawiający na młodzież musi mieć jaja, ale musi też potrafić pracować z młodymi - wg mnie na czas tak wielkiego kryzysu Koeman jest najlepszym trenerem bo spełnia te cechy.

15

W najgorszym sezonie od lat Leo Messi jest drugi na świecie.
Ostatnio wraca do formy, może w 2021 będzie znowu wyjątkowy niczym "Last dance" albo "Second last dance" w 2022.

0

nadzieja że bez kontuzji rozegra jakiś większy ciąg spotkań umiera ostatnia...

4

Niesamowite jak zmienia się postrzeganie Pedriego - jeszcze miesiąc temu były komentarze typu "po co koeman daje mu szanse", "czemu nie gra 5 lat starszy Puig", "co z tego że ciężko trenuje na treningach, może za ciążko", "sprzedać go w styczniu", "zabiera miejsce Puigomi" itd. Śmieszne jest to z dzisiejszej perspektywy jak część kibiców chciała aby grał w jego miejsce 5 lat starszy zawodnik, który nawet do treningów się nie przykłada i nic w piłce nawet nie osiągnął oprócz awansu do szerokiego pierwszego zespołu, już pomijając ze gra na innej pozycji.
A tu pojawiła się prawdziwa perełka to trzeba się cieszyć, z Ansu Fatiego też trzeba się cieszyć i całej serii młodych piłkarzy którzy w tym sezonie przejściowym dostają szansę i będą stanowili o sile tego klubu. Dla mnie to pierwszy od wielu lat piłkarz, któego widzę który gracją i stylem przypomina mi mix Iniesty i Xaviego - być może za kilka lat będziemy mówili o nowym złotym pokoleniu - czego sobie i wszystkim kibicom Barcelony życzę.

9

Po wnikliwym przeczytaniu opisów opcji do wyboru wybrałem "Problemy instytucjonalne" i myślałem że pewnie w 80% użytkowników też tak wybierze a tu taki szok. Fajna ankieta, muszę przyznać że pod względem merytorycznym wiele mówi o użytkownikach, dlaczego ludzie w pewnych kwestiach się spierają itd.
Gratuluję pomysłu, oby więcej było takich merytorycznych ankiet, super.

0

@Coutinho007 dla mnie ci piłkarze są też kosmitami ale zaliczam ich do ofensywnych bo w tym kierunku ich kariera pójdzie. Jeśli chodzi o klasycznych pomocników, królów środka pola którzy mogą być piłkarzami przyszłości to na ten moment Camavinga i Pedri

1

@Coutinho007 warto także dodać że Bartomeu osobiście zaangażowny był w największe wtopy i półśrodki - Dest, Pedri, Araujo to była praca innych ludzi, a on wyraził tylko zgodę...

6

Ojców sukcesu teraz z każdym dniem przybywa - kilka dni temu Planes się chwalił, dzisiaj wg artykułu Bakero zrobił dobrę robotę - ciekawe kto jutro?
PS: tak grający chłopak (ogólnie dobrze, technicznie i odpowiedzialnie) w tym wieku to KOSMITA. Drugi taki na świecie taki to Camavinga, który w poprzednim sezonie wywalczył sobie pierwszy skład w Rennes. O ile dzieciaków dobrze spisujących się w ataku trochę jest - nasza perełka Fati na cele, ale pomocnicy - wow.
To niesamowite że w naszym zespole w jednym czasie pojawiły się takie perełki jak Pedri, Fati, Dest czy Araújo, którzy mogą być szkieletem zespołu nawet przez kilkanaście lat. Szczerze nie znam zespołu z topu, który miałby tyle grającego talentu w tym wieku, już nie mówiąc o jakości i doświadczeniu które zdobywają w ekspresowym tempie.

3

Historia pokazała że popełnił olbrzymi błąd - Koeman okazał się trenerem nie bojącym się stawiać na młodzież, a w dodatku
1) gra na pozycji środkowego pomocnika czyli tam gdzie mamy mega braki,
2) chłopak zapieprza na treningach bo był za to często chwalony,
3) posiada umiejętność dostosowania swojej gry do taktyki
Podsumowując nic innego w wywiadzie powiedzieć nie mógł bo to byłby brak szacunku do zespołu w którym gra, ale realia są takie że duże prawdopodobieństwo by było że Koeman dałby mu szansę mając środek z tylko z De Jonigem czy dobrze rokującym Pedrim.
PS: polecam zobaczyć jak zmieniło się podejście zawodników do Barcelony B - w lecie każdy jak mógł uciekał, ilu zawodników odeszło, teraz zimą czy latem każdy będzie chciał zostać, inni młodzi zawodnicy będą bić się o miejsce w Barcelonie B bo zobaczyli że awans do pierwszego zespołu jest możliwy. Monchu też popełnił ten błąd, życzę mu wszystkiego najlepszego, być może kiedyś nasze drogi się skrzyżują ponownie.

3

@jacek905 polecam zobaczyć sobie mecze reprezentacji i co robi z obrońcami niemiec, francji, anglii czy portugalii jak gra na "9" - prawie w każdym meczu jak nie gol to asysta, poprzez swoją ruchliwość rozrywa te obrony wręcz modelowo. W lidze francuskiej pełni też inną rolę niż w reprezentajci - co pokazuje jak bardzo jest wielozadaniowy. Trener chciał go w zamian za Suareza, teraz dalej go chce, zna tego piłkarza i jak wie na co go stać to znaczy że przyda się w Barcelonie.

11

To jakiś żart - ci ludzie nie mieli wątpliwości aby wydać na Cou/Grieziego/Dembele 400mln euro, a Depay który jest jedną z 5 twarzy sportowych całej ligi francuskiej za 5mln i zbliżający się do najlepszego wieku dla piłkarza budzi wątpliwości...
1. Memphis może grać na każdej pozycji w ataku, może grać na 9 i rozrywać autobusy
2. grając jak w lidze francuskiej na dzień dobry zjada Cou/Griziego.
3. grając jak w reprezentacji na dzień dobry zjada Braithwaita na 9
4. Jeśli chciał go trener zamiast Suareza latem, i nadal jego potrzebuje to chyba wątpliwości może mieć pobartkowy nieogar, którego dni są w klubie policzone.

0

@Bocheno1 spoko by było, jednak więcej źródeł podaje że FR podał że będzie w styczniu lub lecie na 100% - a to lekko zmienia postać rzeczy:)

2

A Snoop Dogg napisał "Bitch Please" - tyle w temacie Le Parisien:)

0

To się nazywają podwójne standardy - jakby Barcelona zagrała tak jak wczoraj Real to by pisano że wygrana po słabym meczu, że nie widać myśli szkoleniowo-taktycznej, że zawodnicy ze sobą nie współpracują. A tu taki hajp na Real że szkoda gadać...

4

Mimo wszystko warto zauważyć że zrobienie z bocznych obrońców skrzydłowych jest dobrym pomysłem na autobusy, nowoczesny futbol który chce grać Koeman potrzebuje jednak prawdziwych skrzydłowych, którzy są dostęni do gry.
Serce boli jak sobie myślę kogo Bartek sprowadzał na przestrzeni ostatnich lat - jeden Dembele który i tak nie gra, a ile pieniędzy zostało zmarnowanych na dobrze obsadzone pozycje. Przez lata wszyscy mówili że potrzebujemy skrzydeł, przez poprzednie 2 sezony Suarez prosił o godnego następcę, przez ostatnie 4 lata mówiło się o potrzebie posiadania środkowego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, do dnia dzisiejszego nie mamy nastęcy Alby - a Bartomeu kolekcjonował kolejnych zawodników na pozycji CAM... oraz kupując szrot na inne pozycje pokroju Firpo, Braithwaite, Boatengów, Fernandesów i innych wynalazków.
Aktualnie wynik sportowy jest dla mnie drugorzędny, kurs który obrał Koeman jest jedynym słusznym - stawianie na młodzież oraz ekspresowy rozwój zespołu zaczynając prawie od zera (biorąc pod uwagę co było w lecie).

5

Ja bym spojrzał na temat z drugiej strony - za Valverde i Sentiena:
1. jakakolwiek absencja jednego-dwóch zawodników była dramatem wpływającym na grę całego zespołu.
2. jakakolwiek zmiana ustawienia taktycznego sprawiała że zespół grał źle albo bardzo źle.
Być może to ustawienie okarze się skuteczne na autobusy w związku z tym że nie mamy 9 z prawdziwego zdarzenia, czy typowego walczaka środka pola. Fajnie że Koeman znalazł kolejną alternatywę, która być może w niedalekiej przyszłości zaprocentuje.

1

Wychodzi na to że mieliśmy trochę szczęścia i Planes ma plusik za swoją pracę. Trzeba przyznać że po Abidalu miał trochę roboty, niestety w dużym stopniu bezowocnej. Dobrym przykładem jest przykład Fernándesa: https://www.elconfidencial.com/deportes/futbol/2020-11-12/matheus-fernandez-barcelona-koeman-abidal_2828203/ - pomimo wyraźnych sygnałów Koemana nie udało mu się pozbyć zawodnika z zespołu, może zimą zwolni miejsce i płacę.

0

Fejk jak nic - rozumiem transfer Garcii bo to kolejny młody i niech walczy o marzenia, ale kupowanie rezerwowego Arsenalu to: 1) głupie, 2) szkoda pieniędzy, 3) Koeman prędzej dałby szansę Mingo z Barcelony B niż postawiłby na zawodnika który od 4 sezonów nie może wrócić do swojego piku formy nawet na jeden mecz.

3

Wszystko super, tylko biorąc pod uwagę że chłopak ma 17 lat i wahania formy są w tym wieku normalne - wystarczy że źle kopnie 2-3 razy piłkę w następnym meczu to stulejarze z tej strony będą go sprzedawać.
Wspierajmy go na dobre i na złe, fajnie że to kolejny piłkarz po Fatim który tak dobrze łapie chemię boiskową z Messim.

2

jednym słowem - LEGENDA, aż trudno sobie to wyobrazić

1

Ludzie tutaj lubią wpadać w skrajności - nawet artykuł już idzie za daleko z fantacjowaniem.
Pjanic dobrze zagrał na tle rywala który nic nie grał, ale i tak można mieć do niego zastrzeżenia - statystyki to nie wszystko - przecież grał bardzo asekuracyjnie - podań bądź ustawiania się aby tworzyć przewagę na boisku było niewiele - pod tym względem został wręcz przygnieciony przez innych pomocników.
Fajnie że nie skompromitował się jak w swoim poprzednim meczu, być może ten mecz pomoże zrobić mu kolejny krok w walce o miejsce w pierwszej jedenastce, ale nie przesadzajmy - takich kroków powinien jeszcze zrobić kilka.

0

@adaskooow realia są takie że każdy z nich wydaje mi się że by grał w pierwszym składzie
- Garcia by grał nawet jakby tyle kontuzji by nie było wygryzł by Lengleta biorąc pod uwagę jak odpowiedzialnie potrafił się do tej pory pokazać. Może nie od razu ale w listopadzie by już penie grał.
- Wijnaldum z miejsca wygryzł by Busiego bo przy nim Frankie gra swój nalepszy futbol, a w dodatku zarówno obrona jak i atak miałby wsparcie zawodnika walczącego na całym boisku.
- Depay również by grał biorąc pod uwagę jakim atakiem musimy grać. Z pewnością od rozmontowywania autobusów byłby specjalistom zacnym a i z silniejszymi rywalami też pokazał że nawet w pojedynkę jest w stanie zniszczyć obrońców reprezentacji Niemiec, Anglii czy Francji.

0

@Coutinho007 wg różnych doniesień najbardziej prawdopodobna opcja była taka że Bartomeu miał dobrą ofertę pieniężną za Semedo na stole i forsował jego odejście u Koemana, a trener się zgodził pod warunkiem że ściągnie zawodnika takiego jakiego on chce.
PS: podobnie było z Suarezem - zgodził się na jego odejście pod warunkiem że przyjdzie Depay... lecz w tym przypadku Bartek go wystawił.

5

@Coutinho007 od siebie dodam, że Dest to bardziej sukces Koemana bo to trener z nim rozmawiał i przedstawił ofertę na podstawie której zrezygnował z ugadanego już Bayernu. Bartomeu chciał Maxa Aaronsa, a wcześniej proponował Matta Dohertego, lecz Koeman nie chciał o nich słyszeć bo wierzył w Desta i go przekonał do Barcelony.

0

Ja bym pochwalił za I połowę Messiego, Desta, de Jonga i... Mingueze! - dzieciak pięknie się ustawia, a 2 powroty miał mega szybkie w stylu bocznego obrońcy co świadczy że jest w nim mega potencjał motoryczny.
PS: Pedri też nieźle współpracuje z kolegami - Cou i Grizi - uczcie się...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?