0

@FutbolToMagia znowu ty i znowu z tym Samedo..., dla mnie ma znaczenie jak grał w Barcelonie i jedną z lepszych rzeczy jakie mu się udało to odejście za dobre pieniądze, które poszły na Desta. Ja nie wspominam jego pobytu dobrze, może nie wykorzystał potencjału. Łatwiej być skrzydłem w Anglii niż bocznym obrońcą w Barcelonie, na tej pozycji dla mnie się nie sprawdził i słusznie go nie ma już. Bez odbioru bo gadka nie ma sensu, już gadaliśmy na ten temat.

0

Mamy mecze co 3 dni a cytowany jest każdy pierd osoby która stała koło osoby, która rozmawiała z kimś kto mógł ocenić problem z bronieniem różnych jak od kontuzji Pikeja gramy każdy mecz innym składem zatem nawet ocenić się nie da, a już nie mówiąc o wyciąganiu wniosków.

2

@Avatarr rynek francuski to mój konik, zawodnik absolutnie nie pasuje do Barcelony. A w dodatku droższy niż Garcia, Wijnaldum i Depay razem wzięci - to idiotyczny wymysł dziennikarski. Zatem w pełni się zgadzam z Tobą.

0

Czemu ludzie nie rozumieją że sprzedaż Cou lub Grieziego to zwolnienie pensji a nie zarobek dla klubu. Mają dochody tak mocno oderwane od rzeczywistości że aby ktoś ich kupił to musiałaby być to sprzedaż na granicy oddania za darmo. Barcelona potrzebowała będzie żywej gotówki i tutaj pojawia się problem bo zawodnicy których można zamienić na gotówkę i to grube miliony to wybory które ani mi ani wam mogą się nie spodobać.

1

@tbas dzisiaj już wiemy że Arsenal chciał wypożyczenia bez obowiązkowego wykupu i pensji w 80% wypłacane przez Barcelonę bo temat finansów klubu stał się powszechnie znany. Zgoda byłaby napluciem sobie w twarz.

0

Sterowania potrzebami kibiców Barcelony ciąg dalszy. Rezerwowy który nic nie gra będzie receptą i podstawą walki o najwyższe cele, serio? W lato ma być za darmo, lepiej powalczyć o Wijnalduma lub Depaya bo to zawodnicy robiący różnice teraz. Garcia to inwestycja na przyszłość a nie rozwiązanie na teraz.

0

@Crakitic Sam wiedział na co się pisze i wg mnie wykonuje swoją pracę dobrze, trener nie odpowiada za błędy indywidualne oraz serie nieskuteczności atakujących. Gdyby nie one, mielibyśmy zdecydowanie więcej punktów, Griezmann byłby liderem strzelców i nie byłoby tego pseudokryzysu bo jako zespół robimy postęp, potrafimy zdominować rywala pomimo tak licznych zmian. Wg mnie za wcześnie aby oceniać trenera po nieskuteczności napastników czy błędach indywidualnych obrońców bo ludzie oczekują cudów, a realia są nie aż tak różowe.

1

Brawo Grizi, szacun za podejście do tematu, u socios Barcelony z pewnością będzie to na plus.
W temacie Lewego to każdy ma swoje sumienie - nie wymagam tego od niego i nie chcę aby ktoś wymagał ode mnie czy kupiję cos firmy X czy Y. Chociaż różnicę robi rezygnacja z 1zł ze 100zł, a rezygnacja z 1zł z 5zł:)

0

Nie lubię Fonta za populizm, ale szacun za wyraźne wsparcie dla Koemana, bo chłop robi co może a rozliczany jest TYLKO z wyniku sportowego, jakby to był jego efekt pracy przynajmniej 2 sezonów i z 500mln wydanych na transfery:)

3

Wg mnie oceny niekórych zawodników przez redakcję są irracjonalne. Nie odnoszę się do ocen użytkowników bo to jak z wyborami w Polsce (ktoś na pis głosował) - podam przykłady:
1. Messi - serio 6? Biorąć pod uwagę że na boisku dwoił sie i troił - zrobił wszystko z wyjątkiem strzelenia gola to taka nota jest co najmniej śmieszna. Różnica 2 punktów między nim a kolejnymi zawodnikami którzy wybiegli z nim na boisko już jest krzywdząca.
2. Dest - dalej uważam że będzie mega crackiem, przed jego przyjściem na forach byłem chyba jednym z największych zwolenników tego transferu ale nie przesadzajmy z tym hajpem. W tym konkretnym meczu Dest nie zagrał nawet na poziomie Alby bo Alba walczył w ataku a Dest grał zachowawczo aż do przesady. W obronie obaj zagrali porównywalnie. Dlaczego zatem Alba dostał 3 a Dest 4?
3. Pjanic - aż 3 punkty? Za samo ustawianie się jego nota już jest zawyżona o przynajmniej punkt.
4. Trincao - na najgorszego zawodnika meczu dzieciak nie zasłużył - biorąc pod uwagę że nie mógl liczyć na podania ze względu zachowawczą grę Desta (podania do tyłu lub do Frankiego), oraz że Pjanic postanowił oddać hołd Semedo oddając całkowicie swoją strefę przeciwnikowi to ciężko byłoby jakiemukolwiek zawodnikowi, szczególnie tak młodemu coś pokazać więcej. Wiadomo miał błędy grze ale nie wynikały one z tego że grał źle, a ze względu na brak doświadczenia.

0

Czego by nie powiedzieć to szkoda piłkarza... taka przepychanka medialna to niezły cios na psychice młodego zawodnika. Chociaż nie chce mi się wierzyć w tego newsa, ale kto wie co tam Bartek w umowach nabazgrał...

0

Na szczęście Pan "Tak naprawdę nie ja chciałem się wypromować, ale to wy mnie odkryliście" nie posiada absolutnie szans na wygraną w wyborach.

7

to co będzie jak wróci mu forma! ah ten Messi - zaskakuje :)!

0

FIFA się nie zna, co za dramat, a na samej ławce Barcelony są większe talenty niż Busi czy De Jong... 3...2...1...

0

Proszę... artykuł sugeruje że powinniśmy grać bardziej defensywnym ustawieniem i tego chcą zawodnicy którzy narzekają na zbyt dużą rotację? Serio?
Błędy w obronie trzeba wyeliminować ale nie zmienia to faktu że przy zmianie ustawienia ta obrona dalej będzie miała te same personalia - przykładowo Lenglet dzięki temu się obudzi i zacznie grać na miarę zawodnika pierwszej jedenastki?
Ja zastanowiłbym się czy znaczący spadek koncentracji u poszczególnych zawodników nie zbiegł się z zakończeniem negocjacji płacowych gdzie dostaną wszystko, tylko rozłożone w czasie... Były negocjacje to jeszcze jakoś to wyglądało, ale jak się skończyły to rozluźnienie jakieś się pojawiło niewiem czemu. Nie można odmówić starań młodzieży i ich nie będę krytykował przynajmniej do końca sezonu, ale błędy popełniają doświadczeni zawodnicy...
Mając taki sklad personalny znając życie Klopp czy Guardiola ustawili by zespół w taki sam sposób bo robią to w swoich zespołach i to działa, ale problemem jest brak koncentracji i bierność poszczególnych zawodników. Różnica polega też na tym że Guardiola ma zawodników jakich chciał i w pierszej jedenastce i na ławce, a my "gramy zawodnikami jakich mamy w składzie".
Błędy Lengleta czy De Jonga to konkretna zdobycz punktowa, jednak tego jeszcze nie grali - kryzys zespołu z topu wywołany licznymi błędami indywidualnymi. Ja bym skupił się nad problemamy związanymi z koncentracją i odpowiedzialnością boiskową z psychologicznego punktu widzenia (moja dziedzina) bo dalej uważam że Koeman dobrze w obliczu lawiny problemów wykonuje swoją pracę, ale bądźmy szczerzy - to wina trenera że wspomniany Lenglet popełnia tak amatorskie błędy po których tracimy gole? Wiadomo mógłby postawić czasem na Puiga aby kibice byli zadowoleni ale nie można go obwiniać za wszystko.
Odnośnie meczu z Juve chciałbym stanąć nieco w obronie naszego bloku obronnego bo o ile są w eksperymentalnym składzie to wsparcie ze strony bloku pomocy prawie nie istniało. Nawet źle grający Frankie nie był wstanie pokryć do końca pozycji swojej i Pjanica który w meczu nie istniał. Praktycznie graliśmy w 10, bez jednego zawodnika środka pola. Nie wiem czy Koeman chciał ukarać Pjanica za słowa że nie rozumie czemu nie gra i dał mu zagrać cały mecz, ale prawda jest taka że Pjanic udowodnił że jest alternatywą na zespoły pokroju Dynamo Kijów. Całkowicie źle się ustawiał, był wręcz nieobecny, już nie mówiąc że w wielu sytuacjach był mijany "na raz" po czym nie był wstanie wracać się szybciej niż zawodnik biegnący z piłką..., a we wsparciu ataku albo tracił piłkę albo był pomijany bo Frankie dystrybuował piłkę szybciej. Z perspektywy tego jednego meczu można śmało stwierdzić że Busi który może jest wolny ale potrafi się ustawić, zapewnia większy komfort obronie, a w dodatku swoim ustawieniem robi balans pomagający utrzymać się przy piłce i zdominować rywala. Być może przykładowo Alenia też by sobie lepiej poradził, jednak o ile indywidualne błędy mogą być problemem do rozwiązania pod kątem psychologicznym to w przypadku Pjanica zawiodłem się najbardziej bo trudno nazwać 90min gry jednym indywidualnym błędem.

5

Dziwię się tymi komentarzami że nie mamy szans itd.
Do lutego jest jeszcze wiele czasu, a do tego czasu mamy pole czas na poprawę czy to pod kątem gry zespołu, jak i forma poszczególnych piłkarzy może być inna.
Uważam że biorąc pod uwagę różnego rodzaju aspekty stricte sportowe to możemy pokonać każdego z wyjątkiem Bayernu i Liverpoolu. Pozostałe zespoły są do pokonania i nie da się ukryć że jeśli my będziemy w formie to wszystko może się wydarzyć na boisku.

2

grosik do grosik i będzie na podatki:)

0

@Adamski69 dobra szydera:) lubię gościa:)!

0

@ventriloquist1 chłopiec nie ogarnia, zobaczył 1-2 mecze na tle zespołów które rozłożyły nogi i dorabia sobie teorie spiskowe. W meczach o których pisze nawet Pjanic wyglądał dobrze, a mecz z Juve tak strasznie go zweryfikował. Czytam te komentarze dla beki, ale najlepsze że chyba serio w to wierzy bo te głupowy powiela we wielu komentarzach:) masakra, jaki musi być nieszczęśliwy.

0

Chyba nie stać nas na takich niuniezów:) 21 lat i zagrał aż 8 meczów w lidze w swojej karierze, no kurde kandydat niezły... Prezes Alemrii dorabia w skautingu dla Barcelony... kolejny świetny news:)

0

@Coutinho007 wiele na to wskazuje, w hiszpańskiej prasie jak teraz sprawdziłem, też w sumie były takieś przebąkiwania, ale ludzie skupili się na tym że prezes Lyonu wkurzony powiedział kilka słów za dużo że jak Barcelona nie chce kupić Depaya bo za drogo to niech przyzna że jej nie stać (po zejściu z ceny mowa była o 7-8mln). Realia były takie że kibice skupili się bardziej na tym że mamy dużo zawodników ofensywnych i temat upadł, ale dzisiaj zawodnik który potrafił pięknie walczyć z reprezentacjami Francji, Niemiec, Włoch czy Anglii gdzie strzelał gole i asystował dzisiaj by się przydał.
Już pod koniec okienka transferowego Koeman zobaczył że Bartek leci w ch... jak sam oficjalnie przyznał że bezpośrednio musi informować o swoich planach zawodników bo z mediów dowiadują się cudów, a on samych o pewnych ruchach klubu nie ma pojęcia. Na katalońskich i francuskich forach wiele było że jedynym który się wyłamał był Puig i czas kiedy doszło do wielkiego "wypłakania" był dosyć mocno powiązany z tematami transferowymi w które Koeman był zaangażowany i które upadły z dnia na dzień. Od tego czasu klub w "transfery" bawił się sam i konsultacje z Koemanem były zakończone - to potwierdzili dziennikarze 3 największych gazet sportowych w katalonii, a także asystent Koemana w BarcaTV.

0

@prokofiew żeby było śmieszniej we francuskiej prasie krążą plotki że Bartek to kłamca i umowa z Koemanem na temat sprzedaży Suareza była totalnie inna. Ponoć Koeman zgodził się pod warunkiem sprowadzenia następcy w postaci Depaya, Depay latem był bardzo blisko, z powodu 2mln euro temat upadł bo w ostatniej chwili Bartek zmienił umowę starając się obniżyć jego cenę i prezes Lyonu się obraził. Takie cuda można było przeczytać we francuskiej prasie miesiąc temu:)

5

@foczkyyyhg co ty gadasz za głupoty, dwa karne i może jeszcze 2-3 akcje warte odnotowania w przypadku Ronaldo, Messi zaś starał się przez cały mecz. Z kilkoma sabotażystami będzie trzeba się pożegnać ale napewno nie z Messim.

3

@norbi77 dobrze piszesz, inna sprawa że żółć wylana na klub/trenera/zawodników, obraźliwe i prześmiewcze teksty wskazują że połowa osób tu komentujących to buractwo kibicujące innym klubom, a tutaj wchodzą się wyżyć. Jaki prawdziwy kibic pisze o Barcelonie "barka" czy o Messim "karzełek", a o trenerze "rudy debil" - to świadczy że mamy doczynienia albo z kibicami innych zespołów, albo ze śmieciami który własną matkę sprzedaliby za przysłowiowe "5zł" i to jest najsmutniejsze.

0

@borys27 z redakcją nie mam niz wspólnego, tak po prostu uważam i argumentuję swoje wypowiedzi, nie interesują mnie trendy. Wiem że jesteś fanem Puiga i z jego ołtarzykiem wzdychasz nad każdą jego sekundą na boisku przed telewizorem ale nic złego na jego temat nie napisałem, a każdą z tych informacji co napisałem możesz sobie zweryfikować. Mam prawo uważać że Koeman robi dobrą robotę, mam też prawo ocenić miejsce w którym aktualnie znajduje się Puig - nie wymagam aby wszyscy wyciągali wnioski jak ja, ale fakty na podstawie których wyciągam wnioski są niepodważalne. Mimo wszystko jest grono użytkowników którzy się ze mną zgadzają w wielu kwestiach. Nie wszystko jest czarno-białe, co jest złego ze uważam że Puig powinien więcej grać? co jest złego w tym że uważam że sam Puig podjął decyzję o swojej roli w zespole? Kroisz koperkową aferę, zamiast zastanowić się głębiej czemu jego los jest taki a nie inny, bo napisać że głupi jest trener to każdy potrafi.

0

już się skompromitował jako kandydat gadając głupoty o Messim teraz populistyczna zagrywka jak wiadomo ze nie jest to możliwe. Jeszcze ten tweet z wczoraj "El millor jugador del @FCBarcelona, MESSI
El millor de la @juventusfces L' ARBITRE.
El mes afavorit RONALDO."
To cyrkowiec a nie poważna poastać na prezydenta Barcelony :)

1

@don'T.R.I.P.e trzeba brać pod uwagę presję społeczną oraz fakt że wszyscy podnosili cenę zawodników x2 jak słyszeli o zainteresowaniu Barcelony wiedząc że ma pieniądze. Dla porównania Perez pewnie nie kupił by nikogo, ale perspektywycznego 1-2 zawodników za ułamek tego co my wydaliśmy. Lud jednak chciał cracków, a od tego czasu bartkowi coś się odkleiło i przestał żyć w naszej rzeczywistości.
Mam tez ciekawą inną statystykę odnośnie zysków sprzedaży koszulek w tych latach przez Messiego:
Sezon 17/18 - zysk na czysto 41,8mln
Sezon 18/19 - zysk na czysto 43,2mln
Sezon 19/20 - zysk na czysto 46,4mln
Sezon 20/21 - zysk na czysto będzie grubo powyżej 50mln bo przynajmniej 0,5mln oryginałów kupili Chińczycy a rok jeszcze się nie skończył.
Aktualnie koszulki z nazwiskiem Messiego stanowią 82% sprzedaży wszystkich nazwiskowych koszulek. Nike pewnie zerwie umowę w przypadku odejścia Messiego z Barcelony ze względu na przypuszczenie niewywiązania się z umowy zapewnienia twarzy projektu sportowego która będzie gwarantowała sprzedaż. Podsumowując Barcelona na czysto z samych 15% prowizji zarobi na koszulkach Messiego w tych 4 latach przynajmniej 181,4mln bo grudzień jest jeszcze nieuwzględniony:) Sam kontrakt z Nike ma klauzule Messi (bonus za każdy rok z Messim, aż do następcy którego brak pod kątem medialnym). Robię aktualnie statystyki dotyczące różnych umów Messiego, interesuje mnie bardzo sprzedaż praw na rynku azjatyckim (tam kibicują zawodnikom nie klubom i Messi sprzedaje wszystko) itd - ale powiem szczerze że liczby są przegrube. Nie dziwię się że Laporta nie ma planu B jakby Messi miałby odejść po sezonie... Samo marketingowe wykorzystanie ostatniego sezonu legendy nie istnieje a przecież nawet to powinno być spieniężone, aż żal patrzeć co się dzieje.

0

@MrCules masz 7x CAM, połowę dziewiątki i jednego rasowego środkowego pomocnika który kończy karierę - rozmieść ich na 3 pomocników i 3 napastników - powodzenia geniuszu:) nie zmienia się ustawienia które ćwiczymy od 3 miesięcy i nie rezygnuje się z rozwoju zespołu i zawodników tylko z powodu dołka w wynikach. Od początku wiadomo było że sezon jest pzejściowy, ale wylew stulejarzy którzy nie widzą absolutnie żadnych plusów tego sezonu mnie przeraża...

0

@Gaz odnośnie Puiga to jednak nawet jakby pograł sobie w Levante to miałby realne mecze w nogach i nawet w styczniu byłby wartością dodaną, a tak będzie siedział na ławie jeśli nic nie zrobi. Jedyna opcja aby zaczął grać to dogadane transfery sprzedazowe. Na ten moment wg mnie zmarnował pół sezonu bo trudno nazwać dotychczasowe minuty jako szansę. Ewidentnie w meczu laligi i wczoraj dał wejść Puigowi aby nie męczyć innych zawodników w przegranym meczu, to widać że plan na niego jest inny niż piszesz. Mało ludzi zwraca w dzisiejszych czasach uwagę na ten detal, ale Koeman jak mówi tak robi i tak się dzieje.
Ps: potrzebuje też wyjść ze swojej strefy komfortu, przez chociaż pół sezonu przebywać w nowym otoczeniu i popracować nad sobą bo zespół musi także z nim być na dobre i na złe. Pamiętaj że jego wypożyczenie to też reset dla zawodników którzy go nie trawia, a on przemyśli też te kwestie, które wbrew pozorom są bardzo ważne.

0

Jedno jest pewne, że dzik wraca, dałbym mu szansę pograć w kolejnym meczu bo potrzebuje rytmu, ale pomimo takiej przerwy potrafił dobrze się ustawiać, blokować i celnie podawać. Miał też kilka wyjść których Lenglet do dzisisj nie opanował a Big Sam świeżo wyzdrowiały już to robi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?