3

@Gaz To już grupo pojechałeś bo sezon przejściowy by był jeszcze o rok przesunięty. Nie porównujmy też klasy trenerów. Pimienta to trener-wyrobnik - jak trener pierwszego zespołu da mu wskazówki tak ma przygotowywać młodzież, bez żadnej inwencji własnej.
Koeman nie poleci kto kolwiek by nie wygrał wyborów - w hiszpańsko-katalońskich mediach nasz trener jest bogiem, a zawodnicy patrzą na niego jak na bożka - i to bez ironii. Ludzie znający sie na piłce przecierają oczy ze zdumienia jak dużo w tak krótkim czasie zrobił w Barcelonie, zatem nie pisz głupot powielanych przez gimbaze na polskich forach.

0

Szkoda że organizują to nieudacznicy z komisji zarządzającej - pytanie czy nowy prezydent będzie musiał wybrać "zwyciężcę" czy może zorganizować to po jakiejś własnej analizie na własnych warunkach.

0

z wypowiedzi nic nie wynika, ale nie zmienia to faktu ze przy Wijnaldumie nasz Frankie gra najlepiej. Inna sprawa że to zawodnik który cały sezon w pełnym wymiarze czasowym może tyrać i był by podstawą do pożegnania się z Busim.

0

@Midast brawo, zgadzam się w 100%, odnośnie:
- Cou - wierzę w niego do kiedy jest w Barcelonie, ale prawda jest taka że jakby w styczniu czy po sezonie przyszła ciekawa oferta to sprzedać bez zastanawiania - mając 6-7 zawodników grających na tej pozycji jego strata by była co przykre wręcz niezauważalna
- Umtiti - chciałbym aby zaprezentował się przed zimowym okienkiem, wierzę w niego bo jakby był w stanie grać to Lenglet nie wstałby z ławki
- Puig - biorąc pod uwagę że w lecie ze względów finansowych odejdzie przynajmniej 5-6 zawodników ofensywnych, liczę że wiosnę spędzi na wypożyczeniu i podpisując nową umowę z Barceloną będzie miał czystą kartę, doświadczenie i mniejszą konkurencję w nowym sezonie.

16

Czego by nie powiedzieć to zatrudnienie Koemana było najlepszą z możliwych decyzji - koleś ma jaja, ma wizję i mimo słabych wyników nie da się powiedzieć że nie mamy stylu który staramy się wypracować.
"Nie robię teatrzyku, jeśli przegrywam, jestem zły. Powiedziałem to piłkarzom wczoraj na spotkaniu." - aż strach pomyśleć co by powiedział inny trener pokroju Valverde czy Setiena jakby miał przyjść zamiast Koemana.

4

@PartidarioCatalan dobrze prawisz, ci co prowadzą sportowy tryb życia lub znają się na fizjonomii ludzkiego ciała wiedzą że żeby wzmocnić organizm w sporcie zawodowym potrzeba więcej czasu, po takich przejściach jakie miał Dembele to nawet 6-8 miesięcy aby zmiana była kompletna.
Dembele dalej powinien słuchać indywidualnych rad Koemana bo widać że fizycznie idzie to w dobrym kierunku, jest coraz mocniejszy na nogach i nie traci na szybkości. Wg mnie to zaniedbania Valverde sprawiły że Dembele przez tyle czasu się leczył. U Koemana, Kloppa czy Guardioli piłkarz nie wszedł by na boisko jeśli fizycznie nie będzie silny a Valverde od razu pakował go na boisko bo kupiony za górę hajsu, a dzieciak chciał się wykazać i takie były efekty.
W pełni się zgadzam, kontuzja Dembele to nie żaden dramat, widać że ciężko pracuje i oby tak dalej.

12

Wyśmiewania naszej młodzieży na forum czas start... Ciekaw jestem który z cwaniaczków robiących prześmiechujki z zespołu zastanowi się w jak ciężkiej sytuacji jest i klub i nasze zespoły - przykład Barcelony B kadrowo:
- 5 zawodników kontuzjowanych od dłuższego czasu
- 3 zawodników bez uprawnień do gry
- 11 zawodników awansowało do Barcelony B ze szkółek/niższych lig
- 8 zawodników przyszło z innych klubów
- Do tego z zespołu Koeman zabiera regularnie zawodników bo widzi w nich potencjał.
7 punktów w 7 meczach - spoko, jak słaba jest to liga że taki zespół zebrał aż 7 punktów - widać że ludzie słyszą i czytają co tylko chcą. Przed sezonem mówiono że Barca B będzie miała przekichane, Koeman obniżam ciśnienie młodym zawodnikom mówiąc że liga w której grają jest nieważna, bo on dostrzeże czy ktoś się rozwija czy nie. Pod kolejnym artykułem można przeczytać wypociny szkalujące klub i zawodników od tych samych stulejarzy zatem brawo - mam nadzieję że bliscy, rodzina i lokalna społeczność jest z was dumna, napewno jesteście wyjątkowymi ludźmi i wasze zawodowe lub szkolne sukcesy są niepodważalne. Brawo.
Zamiast napisać merytoryczne np że Barcek nie przewidział że trener pierwszego zespołu będzie brał na serio zawodników z Barcy B do zespołu i stworzył kadrę z łapanki to widzę tylko trash talkowe wypociny.

0

@Undertaker87 przy założeniu że po sezonie nie pożegnamy się z Fatim/Pedrim/De Jongiem i resztą zawodników łatwych do spieniężenia to szczerze wierzę że będziemy mogli wrócić na szczyt zawodnikami i zespołem w tym sezonie się kształtuje - mocno w to wierzę. Polecam "Klopp: My Liverpool Romance" - jest tyle analogii, podobnych kwestii dotyczących patrzenia na zespół czy na wizję futbolu że mam powody aby w to wierzyć. Analogia ma to do siebie że nie jest sytuacją 1 do 1 taką samą, ale podobieństw jest bardzo wiele. W tej książce sam Klopp stwierdził że jedynym trenerem na świecie który w identyczny sposób rozumie futbol, jego myśl taktyczną jest Koeman - książka była pisana przed wakacjami, zatem zanim Koeman został trenerem Barcelony. Książka ma charakter biograficzny, jednak bardzo wiele można dowiedzieć się o grze czy taktyce i tyle.

0

Fajny wywiad, szkoda że bez możliwości pociągnięcia dalej fragmentów jak np "Jeśli jednak rzeczywiście postanowi odejść, Barcelona przetrwa" - szkoda że tego nie rozwinął tematu bo jest jedynym kandydatem który posiada dorobek naukowy i różnicę robi jak on to widzi - czy jego zdaniem przetrwa pnąc sie na szczyt od najniższej klasy rozgrywkowej czy przetrwa sprzedając 3/4 zawodników na z których jeszcze można coś zarobić.

0

Może być coś w temacie - po pierwsze ma kontakty ze środowiskiem Barcelony i on jako pierwszy wiedział że Ansu miał być sprzedany latem tak samo jak teraz po sezonie razem z Pedrim.

0

szkoda chłopaka, oby nic poważnego mu nie było. Na tego 18-latka najbardziej liczę w przyszłości jeśli chodzi o SO z Barcy B.

1

Sport szmaci się niemiłosiernie ostatnimi czasy - w artykule omawiającym artykuł powinien być dopisek czy był to artykuł sponsorowany. Sport/AS coraz częściej posiadają artykuły sponsorowane które jeżdżą po zawodnikach lub klubie - dlatego warto by było aby ta informacja była zawarta - wtedy wiadomo by było czy warto czytać:)

0

Paradoksalnie nie patrząc na wyniki ja widzę więcej plusów niż minusów - dużo lepiej się to ogląda mecze niż w zeszłym sezonie. Może tracimy punkty ale efekt pracy Koemana jest niepodważalny - pomimo przegranej z Cadiz - dominowaliśmy, mieliśmy okazje na strelenie gola, itd. Jakbyśmy nie przegrali domyślam się że nie byłoby tyle smęczenia i wszyscy wszystkich by chwalili no ale nie oszukujmy się - takie mecze się zdarzają. Przegraliśmy na własne życzenie po śmiesznych błędach ale nie odpowiada za te błędy trener a zawodnicy którzy byli nieprzytomni. Mieliśmy z 20 okazji w meczu na strzelenie gola, powinniśmy wygrać ten mecz, ale cóż Klopp w pierwszym sezonie w LFC też miał podobne mecze a jak gra się zazębiła to jego zespół wszedł na piłkarski szczyt.

10

Ilość kontuzji w La Lidze i innych ligach wskazuje że zawodnicy są wyeksploatowani, Koeman i tak go oszczędza, ale powiedzmy sobie szczerze jeśli ktoś chce wzmocnić fizycznie cały organizm to potrzebuje to tego 6-8 miesięcy aby zrobić to w sposób kompletny.
Na szczęście wydaje się że to nic bardziej poważnego, Dembele powinien dalej wzmacniać się tak jak do tej pory Koeman mu wskazał drogę i liczę że jeszcze w tym miesiącu na zakończenie roku zagra.

6

Oj tam takich strat po których w 90% przypadków byliśmy po kilku lub kilkunasu sekundach przy piłce.
W pierwszym sezonie Kloppa w LFC też były takie mecze że przy totalnej dominacji Liverpool nie wygrywał. Naturalna kolej rzeczy, musiał prędzej czy później przydażyć się taki mecz i tyle.
Odnośnie strat Messiego bądźmy obiektywni - to i tak mało biorąc pod uwagę że średnio i tak ma sporo strat bo podejmuje ryzyko, ale we wczorajszym meczu wszystko co groźne przechodziło przez argentyńczyka. Praktycznie cały mecz ciągnął grę biorąc pod uwagę co pokazali inni atakujący. Aż dziw bierze jak dużo okazji udało się stworzyć biorąc pod uwagę że Grizi czy Braithwaite nie dojechali na mecz.
Bardziej bym martwił się stratami Alby bo 14 z 22 były przez nikogo nie wymuszone i warto by było się zastanowić co sie stało że myślami niektórzy zawodnicy byli gdzie indziej.
Mam nadzieję że niektórzy pracownicy klubu lub kandydaci na prezydenta są usatysfakcjonowani z destabilizacji zespołu, ja nie jestem - ale to pokazauje też że coś zaczęło się znowu dziać o czym wspominał Koeman przed meczem. Do szmatławców się przyzwyczailiśmy ale żeby z klubu znowu ktoś uderzał w zawodników to szok, szczególnie po odejściu Bartka.

0

@Greenalley szanuję twoje zdanie ale się z nim nie zgadzam, wydaje mi się że patrzę na temat mniej zerojedynkowo - bo skupiam się na rozliczaniu zawodników z zadań jakie mają wykonywać w odniesieniu do taktyki i pozycji na jakich grają. Inna sprawa że jeśli nie potrafisz ocenić obiektywnie piłkarza po meczu to polecam sobie poczytać opinie lub analizy aby wiedzieć co się pisze - prawie w każdej analizie z najpopularniejszych gazet sportowych Busi ma dużo lepsze oceny niż m.in. Cou, Lenglet, De Jong i jeszcze wielu innych zawodników. Co warto podkreślić w prasie Busi i tak jest srogo oceniany a i tak uznany był za jednego z lepszych na boisku. Ja rozumiem promowanie młodzieży itd ale na litość boską bądźmy obiektywni dla wszystkich - to że ma swój wiek to powinien mieć od razu obniżoną ocenę? To bez sensu bo jeśli tak bardzo zależy ci na młodzieży to wynik wczorajszego meczu powinien mieć znaczenie drugorzędne a piszesz tu jak i innych komentarzach jakbyś pół nocy nie spał i miał ostre zatwardzenie.
Jeśli chodzi o Depaya to we francji nie gra na pozycji, którą widzi dla niego Koeman dlatego nie rozumiem skąd te porównania do tej ligi? Wyznacznikiem jest gra w reprezentacji, bo jako 9 za Koemana po mistrzowsku ściągał obrońców robiąc wolne przestrzenie kolegom. Depay w meczach z niemcami/anglikami/hiszpanami i innymi najmocniejszymi reprezentacjami pokazał że jest skrojony na pozycję ruchliwej 9 w meczach gdzie jest albo solidna i szczelna obrona albo autobus, gdzie niekonwencjonalne zagrania oraz pomysły na ustawienie sprawiają że zespół może budować przewagę. Oprócz gry dla zespołu Depay praktycznie w każdym meczu za Koemana miał gole i asysty - jedne z lepszych statystyk na świecie w meczach z zespołami z topu. Polecam zobaczyć jakieś mecze, chociaż boję się że możesz nie zauważyć tych niuansów jak w meczu w którym zdominowaliśmy totalnie środek widzisz problem niestrzelania goli w Busim...

1

Ale wysyp sfrustrowanych Maciusiów dzisiaj... a jak kulturalnie, złość za przegrany mecz jest zrozumiała, ale mimo wszystko polecam byka w ścianę.
Czy Cádiz kontrolował cały mecz z 80% posiadania piłki?
Czy środek pola Cádiz dyktował warunki Barcelonie a my się tylko przyglądaliśmy?
Czy Busi odpowiada za kreowanie/asystowanie/strzelanie czy 3-4 CAM których posiadamy?
Podsumowująć problemem dzisiejszego meczu nie był Busi, a ponowny brak skuteczności oraz niewyobrażalny brak koncentracji zawodników takich jak Lenglet czy Alba. Mieliśmy przewagę na boisku a zadownicy atakujący otrzymywali piłki zatem jechanie po Busim jest bez sensu, a świadczy jedynie o odklejeniu od rzeczywistości.
Nie chcę rozpoczynać dyskusji bo kwestie poruszone nie podlegają dyskusji dla mnie i proszę o nie komentowanie - tylko przemyślenie. Nie interesuje mnie zagranie z X minuty czy strata z Y minuty a kontekst. Myślcie ludzie bo połowa loginów poniżej jest już sreenowana na wykopach czy innych mediach i ciśnięta jest z was beka - na La Rambli piszcie swoje szczochy, ale nie ośmieszajcie prawdziwych kibiców Barcelony, portalu fcbarca.com, już nie mówiac o szacunku do własnych piłkarzy...

5

Najlepsze: przegrywamy po indywidualnych błędach, a nie dlatego że zespół przestał grać. Messi najlepszy w ataku, Busi najlepszy w pomocy, Dest najlepszy na obronie.

Najgorsze: brak koncentracji u doświadczonych zawodników oraz komentorze bezmózgich debili na tej stronie - przykłady:
- Messi na sprzedaż/najgorszy? - dzisiaj najjaśniejsza postać gry w ataku - soczyste piłki, rozciągał grę, kreował okazje - mógłby mieć kilka asyst i przynajmniej 2 gole przy odrobinie szczęścia.
- Busi gra słabo?- dzisiaj najlepszy w pomocy - sorry też mi się to nie podoba ale bądźmy szczerzy - dobre ustawianie i regulacja tempa gry gwarantowała nam olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki - od niego tego można wymagać - gramy 3xCAM lub jeszce lepiej - to oni mają kreować grę w ataku a Busi dostarczać do nich piłkę i to robił. Dzisiaj 76% podań Busiego było do przodu ale trenerzy z orlika widzą więcej.
- Młodzież - kto zagrał słabo to zagrał - ale nie będę ich rozliczał bo są młodzi i dla każdego z nich błąd to też nauka - nie można wymagać od dzieciaków aby nagle grali jakby miali lata doświadczenia, można natomiast wymagać tego od weteranów.
- Cou - pokazuje że każdy jego powrót do gry to kilka meczy w miarę ok a potem przeciętność - to martwi (jak tak dalej pójdzie to będę największym zwolennikiem jego sprzedaży w lecie)
- Griezmann / Braitwaite'a - to działa na słabe zespoły - może część użytkowników się ogarnie i przestanie pisać głupoty że Depaya już nie trzeba bo na 9 jest Braitwaite. Koeman na takie mecze potrzebuje 9 która porozrywa obronę poprzez swoje ustawianie się a nie czeka na piłkę na wolne pole którego niema. Griezmanna nie da się ocenić bo potencjał całkowicie niewykorzystany.
- Alba / Lengler - najgorsi na koniec - to co oni grali wczoraj to kryminał - zamyśleni, niecelne podania, niewymuszone błędy - to ich najgorszy mecz w tym sezonie.

Podsumowując przegraliśmy i trudno, trzeba żyć dalej ale część frustratów może najpierw się zastanowi co pisze bo zakrzywienie rzeczywistości u niektórych użytkowników tego portalu jest przerażające.

2

Alvaro może się mądrzyć, ale nie oszukujmy się - mieli dużo szczęścia:
1. autobus (to plan na mecz)
2. gole stracone po naszych błędach - prawie jak samobóje
3. brak skuteczności atakujących Barcelony - uczciwie trzeba przyznać że okazji na gola było dużo

0

Rozumiem krytykę przykładowo Cou bo gra słabo, ale jeśli mamy 81% posiadania piłki to raczej na logikę Busi dobrze się spisuje, on nie jest od strzelania goli... Messi dzisiaj stworzył kilka okazji które zostały niewykorzystane, a jedzie się po nim że aż szkoda czytać.
Jedno jest pewne za Cou powinien wejść Dembele, a Alba powinien być bardziej skupiony w II połowie i będzie dobrze.

0

@slayer obawiam się że kto by nie wygrał będą krew, pot i łzy przy naszych finansach aby załatać to wszystko.

6

Erotoman gawiędziarz poopowiadał jak to przed wojną zawodnicy grali za miskę ryżu i teraz będzie kupował za półdarmo najlepszych zawodników i dawał im niskie pensje. No kurde co to za babka kiepska? Coraz bardziej wybory na prezydenta Barcelony przypominają wybory polityczne w Polsce!

7

Ale szkoda Sevilli, trzeba przyznać że zasłużyli przynajmniej na remis.

1

Wbrew pozorom to nie musi być spacerek - jeśli ktoś ogląda ligę hiszpańską to z łatwością zauważy że Cadiz może przy odrobinie szczęścia wygrać z każdym. To nieobliczalny zespół, który wybitnie dobrze gra z zespołami wyżej notowanymi.
W tym sezonie wygrał na wyjeździe z Realem Madryt i to po całkiem niezłej grze bez murowania bramki. Wyjazd do Ath. Bilbao również był dla nich zdobyczą 3-punktową.
Mam nadzieję że Koeman odpowiednio zmotywuje zespół bo nie będą to chłopcy do bicia z Pampeluny czy targane problemami zespoły z Kijowa i Budapesztu.

1

Podoba mi się u Desta (u Kondrada też) ta pewność siebie - można by było powiedzieć to takie amerykańskie podejście, ale w sporcie wybitnie mocno się przydaje, miejmy nadzieję że będzie dalej się rozwijał bo potencjał już pokazał, aby każdy kolejny transfer lub wybór z Barcy B dokonany przez Koemana był taki dobry.

1

Piękna historia, jeszcze 2 tygodnie temu nikt złamanego grosza by na niego nie postawił że takie staty wykręci. To pokazuje że na treningach cały zespół pracuje, brawo!

5

Cadiz to taki, czarny koń, jednak Leo da radę. Cieszmy się nim ile się da.!

0

Przydupas Bartka, reszty nie trzeba tłumaczyć

1

przed Bożym Narodzeniem ludzie mają mało czasu - może jego program wyborczy też jest jak Fonta i można go streścić do 2-3 zdań:)

3

Dobrze trener prawi - bez ściemniania i można dowiedzieć się kilku spraw jak je widzi, zatem jestem zadowolony.
Odnośnie Tusquetsa to pięknie Koeman go zaorał, dobrze że chociaż trener staje w obronie zawodników jak już nie mogą liczyć nawet na własny klub... Zastanawia mnie po co ten idiota z tymczasowych władz klubu wypowiada się publicznie o stanie finansów klubu i zawodnikach? Robienie fermentu w zespole a do tego informowanie sponsorów i firm współpracujących że jesteśmy ruiną z pewnością nie pomoże przyszłemu prezydentowy przejąć pałeczki. Odnosnie Tusquetsa z katalońskich forów można się dowiedzieć że chyba mamy wroga wewnątrz klubu, bo ktoś nie może się pogodzić z tym że wygra wybory najprawdopodobniej Laporta.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?