0

@FutbolToMagia a ty dalej swoje bajki odpowiadasz i nie czytasz nawet że zrozumieniem. Akurat zajmuję się m.in. tematyka rekrutacji młodzieży dla topowego francuskiego pierwszoligowego klubu, ocena psychologiczna itd, ale trener z orlika wie lepiej... Proszę czwarty raz, nie rozumiesz to nie komentuj moich wpisów, zrób sobie osobny wątek że swoimi mądrościami.

0

@Asthylath Pozamiatałeś - ale może to jakiś skrót myślowy tylko forma zdania bez sensu. Wg PWN "paczyć" to:
1. mieć zły wpływ na czyjś charakter
2. ulegać niekorzystnym zmianom
To ten moment kiedy człowiek zamienia się w "suczlorda" bo ktoś zobaczył za dużo memów "co ja pacze" :)

1

Patrząc na nasz budżet warto odnotować że zbieramy pełną pulę euro za zwycięstwa w LM - w dzisiejszych czasach każdy milion na wagę złota (wiem brzmi strasznie dosłownie i w przenośni).

0

Mnie te wyniki nie dziwią - poruszałem ten temat ostatnio na forach. Mam swoją teorię spiskową odnośnie wyników sportowych Barcelony B - w wyniku zawirowań finansowych klubu oraz niepewnej sytuacji kluczowych zawodników pierwszego zespołu - mam wrażenie oglądając naszą młodzież że zawodnicy nie grają w taki sposób aby Barcelona B robiła wyniki a w taki sposób aby rozwijać swoje umiejętności i żeby Koeman widział u nich progres taktyczno-jakościowy w wymiarze indywidualnym. Nie wiem czy tak jest ale coś mi mówi że szykuje się cała kolejka zawodników z Barcelony B do zagrania prędzej czy później w pierwszym zespole.
Po debiutach Mingueza czy de la Fuente a idąc dalej do Mingo, Balde, Orellany, Moriby czy Maii - z tymi zawodnikami także Koeman wiąże nadzieje - wg katalońskich forów ci zawodnicy indywidualnie rozmawiali z Koemanem i jego asystentem przynajmniej kilka razy. Za zgodą trenera Barcelony B - Koeman i jego asystent otrzymali zielone światło do tego aby dawać rady taktyczne i rozwojowe zawodnikom.
Koeman co mecz jest na meczu Barcelony B, jego asystent również - po meczu rozmawiają z wybranymi zawodnikami - nikt tego nie robi jeśli nie ma planów wobec nich. Dodatkowo nikt nie krytykuje trenera Barcelony B - zatem to kolejna rzecz potwierdzająca moją teorię.
Na logikę - czemu przykładowo Balde jest brany pod uwagę aby zastąpić w zespole Firpo? Bo Barcelona B gra dobrze? Nie i jeszcze raz nie - bo Barcelona B pierwszy raz od lat służy do tego do czego jej istnienie ma sens - do ogrywania zawodników którzy trafią do pierwszego zespołu. Media podają że Balde imponuje Koemanowi zarówno pod kątem rozwoju jak i dyscypliny taktycznej - przypadkiem zaczął grać inazcej jakby miał być drugiem Destem? Co prawda nie wychodzi mu to tak dobrze ale progres jest widoczny.
Obesrując grę Barcelony B widać wyraźnie że nawet ustawieniem stara przybliżyć się do pierwszego zespołu jednak przy mniej doświadczonych zawodnikach jest to zdecydowanie trudniejsze - nie zmienia to faktu że ja tutaj upatruję przyczyny słabych wyników - zespół został poświęcony aby szkolić zawodników do pierwszego zespołu. Z czasem odbiją się i zaczną lepiej grać, ale najważniejszy jest pierwszy zespół i nie robi to różnicy w której lidze będzie Barcelona B - jeśli zespół będzie traktowany jako realna skocznia do pierwszego zespołu przez Koemana. Ja to tak widzę i wydaje mi się że ma to sens a poza tym coraz częściej takie opinie czytam na zagranicznych forach.

0

@FutbolToMagia hehehe ale się ośmieszyłeś - Barceloną B miał zacząć grać od początku? To pytanie retoryczne - nie czekam na odpowiedź:) To ty jesteś w mniejszości 1% użytkowników którzy widzą tylko wynik w lidze i nic poza tym, ale to zdecydowanie twój problem... ja mam oczy otwarte, zmysły wyostrzone i widzę progres bo spoglądam na temat szerzej i to polecam. Są już obszary nie do przeskoczenia, ja nie ogarniam Twojego pesymizmu - trzeci raz bardzo uprzejmie proszę o nie komentowanie moich wpisów i to jeszcze w tym samym wątku bo różnimy się w kwestiach fundamentalnych - ale jest nadzieja, niektórym szersze spojrzenie przychodzi z wiekiem albo z większą wiedzą w temacie i mam nadzieję że tak się staie - pozdrawiam bez odbioru.

0

@Greenalley O jakich pierdołach ty do mnie piszesz? Przez pewien okres był niepodważalnie najlepszą 9 na świecie, 3 strzelec w historii Barcelony, wiele tytułów zdobytych dla klubu i uważasz że ja go bronię na siłę?
Napisałem że podana statystyka jest dla mnie debilna, bez sensu i to MOJA subiektywna opinie - nie potrzebuje aby mi ktoś mówił jak mam myśleć bo to MOJA opinia.
BTW zawsze zastanawiałem się po co robi się takie statystyki (dla mnie osobiście idiotyczne) ale jak widzę są użytkownicy dla których takie porównania są normalne i ok - szanuję, chociaż nie rozumiem i chyba nie chcę wiedzieć w tej kwestii nic więcej. Po prostu myślałem że to takie szukanie na siłę treści do artykułu, ale jeśli wnosi ta statystyka dla Ciebie coś, bądź otwiera Ci na coś oczy no to super...
Idąc tym tokiem rozumowania warto by było wypisać listę wszystkich zawodników którzy strzelili gola na wyjeździe i podkreślić że oni pracowali i umieli strzelić a Suarez nie pracował bo był leniwy - no dla mnie debilizm najczystrzej postaci. Sorry ale nie interesuje mnie dlaczego tak czy inaczej uważasz o Suarezie, bo ja nie rozumiem meritum czyli sensu tworzenia tej statystyki, a reszta jest już nieistotna w tym temacie.

0

3

@Coutinho007 klątwa klątwą ale samo porównanie jest bez sensu - można powiedzieć że pobił rekordy w LM takich gwiazd jak Jeffren, ale porównanie do legendy klubu która się zacięła na wyjazdach a na arenie międzynarodowej zdobyła dla Barcelony 31 goli i dorzuciła 23 asyst jest nie na miejscu szczególnie że Braithwaite zdobył te gole przeciwko mocarnemu Dynamo Kijów.
To jakby pisać że Braithwaite jest lepszy od Fatiego, Cou, Griezmanna czy Pedriego bo ma o gola więcej - czy jest w tym sens? Nie dość że Suarez jest legendą, pożegnaliśmy sie niezbyt miło i jeszcze porównujemy go do Braithwaite - no super.

0

@Godlo w punkt - też się zastanawiam po co niektórzy piszą tak debilne komentarze, przecież trzeba być życiowym Najmanem żeby pisać coś tak głupiego i jeszcze uzasadniać swój brak wiedzy w kolejnym komentarzu:)

6

Statystyki ciekawe, ale porównania do Suareza brzmią jak brak szacunku co by nie było do legendy Barcelony (czy się to komuś podoba czy nie - przeszedł do historii).

4

@AxelF brawo - pierwszy logiczny i merytoryczny komentarz poza wszechobecnymi trash talkami

1

Szacun dla Desta, chłopak wie o co chodzi - a jak pięknie wychodził na pozycje - szukał wolnych przestrzeni, chciał grać kombinacyjnie - naprawdę bardzo dużo luzu i chęci jednocześnie pokazał. Będzie Pan Piłkarz. Warto odnotować że ma piękny ciąg na bramkę oraz nie boi się dryblować - Koeman dobrze wiedział kogo chce sprowadzić i na kogo się uparł pomimo że w zeszłym sezonie dopiero co awansował do pierwszego zespołu Ajaxu.

1

Co on może wiedzieć, gdzie on grał, kto to jest? Jak najwięksi specjalisci La Rambli uważają że Messi skończył się już lata temu!

0

@Krystian1588 Ja mam inne zdanie odnośnie Messiego, uważam że Bartek w kwestii ochrony zawodników dał ciała na całej linii, kiedyś Messi mógł skupić się na piłce a teraz odpowiada nawet za koperkowe aferki. Koeman jest pierwszym od czasów Guardioli który walnął pięścią w stół ostatnio i mam nadzieję że się zmieni.
Odnośnie MJ to w marketingu sportowym trzeba oddzielić prawa do wizerunku od praw klubu do posiadania legendy - to dwie różne kwestie i nie jest to tak czarnobiałe jakby mogło się wydawać. Messi zostający jeszcze sezon lub dwa i kończący w Barcelonie karierę będzie dawał zyski jeszcze przez kolejnych 20 lat i to są fakty, ważne jest aby to wykorzystać. Wszystko jest kwestią interpretacji, ale jeśli wziąć pod uwagę opinię ludzi z boiska bądź ludzi zajmujących się profesjonalnie zarządzaniem tematami futbolowymi a zestawić to ze sponsorowanymi artykułami od madryckich szmatławców po nawet te katalońskie to obraz Messiego będzie całkowicie inny. Bartek na to pozwolił, mało tego być może nawet część szczucia piłkarzy była reżyserowana pod dane negocjacje czy to transferowe czy płacowe.

1

@BrusFCB pełna zgoda - jak widzę Firpo to oczy krwawią, momentami przypomina Semedo, ale jednak wraca się do obrony :)

11

Trzeba przyznać że Alenia statystyki wykręcił zacne we wczorejszym meczu - walczył jak o życie i się udało. Brawo, kolejny po Roberto który na treningach u Koemana jakby zdobył nową jakość bo szczerze grał jakby inaczej niż do tej pory.
Śmieszy mnie dyskredytowanie Alenii i wymyślanie historii jakoby Alenia podawał tylko do tyłu - 60% podań było do przodu, jak na SPD to rewelacyjny wynik.
Dla porównania Puig w 20min zaliczył 11-12 strat, ale jak można porównywać kreowanie zawodników jak jeden grał na SPD a drugi na CAM:)
Osobiście bardzo kibicuję każdemu zawodnikowi Barcelony ale ołtarzyki z Puigem co niektórym przysłaniały wczoraj telewizory:) Puigowi brakuje rytmu meczowego? A Alenie nie brakowało i to na zdecydowanie trudniejszej pozycji dla młodego piłkarza? Może to kwestia tego że Alenia bardziej walczy lub się stara na treningach - nie wiadomo. Wczorejsze 20min Puiga pokazało jednoznacznie że Puig potrzebuje grania, trener miał rację aby rozwinąć talent, umiejętności CAM i nauczyć się walczyć z zawodnikami o głowę wyższymi na najwyższym szczeblu rozgrywek potrzebuje wypożyczenia. Liczę że pójdzie po rozsądek i rozwinie się na wypożyczeniu, aby wrócić w lecie z nowym kontraktem i walczyć w lekko przewietrzonym zespole - wszystko zależy od niego.
PS: zaraz będę obsypany komentarzami że jakto bo po Puigu widać bardziej zaangażowanie - to wyobraź sobie zawodnika wzrostu Puiga i załóżmy Trincão - niech przebiegną 50 metrów - zawsze będzie to wyglądało jakby Puig miał więcej zaangażowania bo mocniej musi ruszać małymi nóżkami - wygląda to po prostu efektowaniej ale czy efektywniej?

0

@grubiorz Nie ma dobrych rozwiązań, zobaczymy jak będzie, oby dobrze dla klubu bo w pierwszej kolejności kibicuję Barcelonie, potem zawodnikom.
Odnośnie MU to oferowało 150mln euro za Fatiego, jednak po sezonie zostanie mu tylko rok kontraktu - ponoć Fati nie protestował, to Barcelona postawiła sprawę na ostrzu noża i został (Bartka by własna rodzina zaciukała w imieniu kibiców). Jeśli teraz po meczu AM Mendes zażyczy sobie załóżmy 50mln za sezon + 20mln euro za podpis to w sytuacji gdyby Messi miał odejść niema, podkreślam niema nawet 1% szans aby Fati został u nas na dłużej - sprzedalibyśmy od razu. Podobna sytuacja może być z innymi młodymi zawodnikami - Pedri ponoć z Mendesem już jest dogadany - odejdzie Messi to będą kolejni z mega płacami albo odchodzą - takie czasy. Odnośnie lata i Fatiego - można powiedzieć że mógł chcieć uciec z tonącego statku, teraz niespodziewanie Koeman jednak stworzył zespół i może jednak Messi zostanie, i wraz z nim argumenty finansowe oraz sportowe aby najzdolniejsza młodzież również.

0

@FutbolToMagia ok, jednak nie czytasz ze zrozumieniem zatem napiszę jeszcze raz i krócej - jeśli nie rozumiesz tego o czym piszę, mojego toku rozumowania to bardzo uprzejmie proszę nie komentuj moich wpisów. Jeśli widzisz takie samo postępowanie Valverde i Koemana to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać, żyj w swoim świecie ale nie moim.

0

@Scross no to się zgadzamy, też liczę że Koeman to poukłada

0

@Krystian1588 zgadza się jednak na Messim można będzie zarabiać jeszcze przez najbliższe lata - Chicago Bulls grube miliony kasują na legendzie Jordana, a prawie 20 lat minęło - wg różnych szacunków 16%-18% budżetu klubu to sprzedaż rzeczy związanych z Jordanem. Nikt kto będzie zarządzał klubem nie przejdzie obok tej kasy obojętnie. Wiadomo że Messi mógłby pograć jeszcze rok/dwa ale niech to Barcelona wykorzysta chociaż dla najbliższych długoterminowych umów które na wiosnę będą do podpisania. Utrzymanie zespołu zależy od tego czy zostanie Messi bo nie oszukujmy się agenci młodzieży nas zarżną albo sprzedaż.
Odnośnie Wijnalduma to aktualnie w LFC zaraabia £3,9mln na sezon. Podpisywał 5-letni kontrakt na £19,5mln, zatem na sezon tyle wychodzi. Jak na nasze realia to nie aż tak wiele, ale boję się o budżet bo obawiam się sprzedaży nie tylko zawodników z dużą pensją a jeszce tych na których będzie trzeba zarobić a to już inne grupy zawodników.

0

@Krystian1588 wg mnie Koeman z góry założył albo dostał informację od Bartka że nikogo nie kupią i jedyne co mógł zrobić to postawić na Busiego. Konkurencji Busi od początku sezonu nie miał żadnej z różnych przyczyn pozasportowych, teraz być może sytuacja się zmieni gdy inni zawodnicy są już odbudowani lub ukształtowani na treningach Koemana.
To może być ostatni sezon Busiego w Barcelonie - wszystko zależy od kupna jakiegoś cracka po taniości - mam świadomość że Koeman marzy o Wijnaldumie, pytanie czy nas będzie stać na pensję zawodnika. Wiadomo że jeśli Messi miałby odejść to na nic już nas stać nie będzie i będziemy musieli sprzedawać najbrardziej wartościowych zawodników. Jednak jak zostanie, to Wijnaldum w zespole oznaczałby nie tylko odejście Busiego bo to zawodnik na granie praktycznie 100% meczy w sezonie (człowiek ze stali przez całe sezony w LFC), no i jest chemia z de Jongiem - przy ciężko pracującym Wijnaldumie od pola karnego do pola karnego, Frankie odblokował by się i grał zdecydowanie pewniej. Środek byśmy mieli obsadzony, tylko rozwijać młodzież na około:) Rozmarzyłem się:)

0

@sylweste.r najpopularniejsze to barcaforum.com - to takie bardziej kibicowskie forum, fora katalońskie ale nie jestem do żadnego bardziej przywiązany (niestety przez Google translate), do tego dochodzą fora anglojęzyczne transfermarkt (np: .co.in). ogólnie z racji języków jakie znam to śledzę też strony/fora kibicowskie w języku francuskim/angielskim, ale ostatno upodobałem sobie grupy na facebooku - na niektórych francuskojęzycznych nawet Juvenil A rozłożony jest na czynniki pierwsze. Grupy na FB często mają charakter zamknięty ale można uzbroić się w cierpliwość aby zostać przyjętym - polecam te które mają dużo użytkowników. To co najważniejsze to lubię najbardziej rozwiązania facebookowe bo ludzie podpisują się imieniem i nazwiskiem i niema tak jak na LR że ktoś wylewa wiadro pomyj na klub, na zawodników czy trenera bo nie zagrał Puig czy Fernandes :). Opinie są też zdecydowanie bardziej merytoryczne.
Od kilku miesięcy pracuję dla grupy Samsic (to m.in. główny sponsor Stade Rennais), moim zadaniem jest zbieranie opinii o młodych początkujących piłkarzach oraz ich ocena psychologiczna a także ich otoczenia. Wiadomo skala inna niż w przypadku Barcelony, jednak praca pozwoliła mi na poszerzenie wiedzy o Barcelonie i jej młodzieży (było to czasochłonne i "prawie" przy okazji). Z racji tematyki którą się zajmuję chyba bardziej zrozumiałe jest dlaczego uważam Koemana za idelanego trenera na dzisiejsze czasy, bo teraz najzdolniejsza młodzież zaczyna marzyć nie tylko o BVB czy Ajaxie a także o Barcelonie. Wydaje mi się też że mamy więcej talentów niż na pierwszy rzut oka mołoby się wydawać, jednak kierunek w którym idziemy jeśli chodzi o młodzież jest wg mnie osobiście jedynym słusznym.
PS: zdecydowałem się jeszcze wspierać klub wykupując subskrypcje barcelony - tam też jest sporo newsów i materiałów, ale mimo wszystko ogólnie z internetu więcej smaczków można się dowiedzieć - część może być prawdą lub nie, nie zmienia to faktu że jakiś spójny obraz to razem tworzy.

1

@Scross w zeszłym sezonie bym się zgodził jednak od początku pracy Koemana - już na pierwszej konferencji powiedział że chce odciążyć z gry Messiego, chce aby grał zespół jak kolektyw i potrzebuje czasu aby "stworzyć automatycznie uzupełniającą się lokomotywę".
Ja uważam że niedoceniamy odpowiednio pracy trenera bądź zwracamy uwagę nie na wszystkie aspekty jego pracy, bo od początku swojej pracy chce grać jako kolektyw, a "Messi powinien wykańczać akcje, a nie kreować je w środku pola" cytując trenera. Messi również z jednej strony jest przygasły, ale też musi się odnaleźć w lokomotywie Koemana - zauważ że Koeman z całym szacunkiem wypowiada sie o Messim, na jednej z ostatnich konferencji bronił go, ale dobrem nadrzędnym dla niego jest zespół. To Koeman chce abyśmy byli groźnie atakując z każdej strony, to Koeman chce abyśmy presowali na całym boisku i dlatego Messi ma się skupiać na wykańczaniu akcji i pilnowaniu swojej małej strefy. Efekty wg mnie widać, ale nie na papierze - wg mnie ta praca jeszcze zaprocentuje, potrzeba czasu - trener jest 3 miesiące a zrobił już bardzo dużo.
PS: z innej wypowiedzi Koemana "nie jest łatwo zmienić sposób grania u zawodnika który całą dorosłą karierę gral w inny sposób" - to o Busim - wszyscy mają cieżko u Koemana ale nie pamiętam od czasów Guardioli takiej sytuacji że też wszyscy zawodnicy mieli taki szacunek i widzieli nadzieję w tym co każe im robić trener i to mnie niezmiernie cieszy.

0

@Krystian1588 ponoć komisja nie posiada uprawnień, wszelkie dogadywania odnośnie płac wdaje mi się że mogą mieć charakter dżentelmeński. O ewentualnej umowie Puiga się nie mówi bo klub musi zobaczyć że zawodnik chce się rozwijać - wg mnie to tranzakcja wiązana - Puig na wypożyczeniu = przedłużenie umowy - jeśli ma zostać bez zdobywania doświadczenia w sytuacji gdy mamy z 6-7 CAM o różnych profilach to jego pozostanie mija się z celem. W letnim okienku może być ciekawie, może "atak" się poluźnić i tutaj jest czas na Puiga który jest ograny. Koeman bardzo jasny miał przekaz i wg mnie nie miał żadnych złych intencji - uczciwie powiedział i zarysował plan wobec Puiga. Jakoś Dembele potrafi się dostosować, zawodnicy Barcelony B pracują i rozwijają się wg zaleceń Koemana i nikt tak otwarcie mu się nie sprzeciwił jak Puig. Ja chcę aby został ale niech zmieni swój charakter i nastawienie bo kilka dobrych meczy w sezonie sprawiło że chyba mentalnie przekozaczył.

3

@FutbolToMagia to Twoja subiektywna opinia, bardzo subiektywna, dla mnie absolutnie wyssana z palca.
SPD - na początku sezonu trenr mógł postawić jedynie na parę Busi/deJong - Pjanic po problemach zdrowotno kondycyjnych, Roberto musiał grać na obronie.
Pique - to trzon zespołu, żywa legenda, w taktyce Koemana jest ważniejszy niż Lenglet
Griezmann - zaczynając pracę w zespole w którym posiada się mistrza świata, który gra na najwyższym poziomie od wielu lat - tylko idiota by z niego zrecygnował
Konrad - był zapraszany na treningi, widać że porady Koemana zmieniły tego zawodnika - gra całkowicie inaczej w Barcelonie B niż kiedyś, mocno się rozwinął i to jest jego dopiero początek
Alenia - widać że ciężko pracuje na treningach ale też widać że zmienił się jako piłkarz na treningach u Koemana - prawie 100% skuteczność podań (60% do przodu), przechwyty, blokowania - być może będzei w najbliższym czasie grał więcej.
Puig - głębokie rezerwy, ma przed sobą naprawdę bardzo wielu zawodników i o uznanych nazwisjach, bądź młodszych zdolniejszych. Pomimo tego że w 20min zanotował 11-12 strat to pokazał też trochę dynamiki - aż prosi się aby spełniły się słowa trenera i został wypożyczony aby z nowym kontraktem po sezonie wrócił wzmocniony pod względem rozwoju umiejętności i doświadczenia.
Dest - zanim przyszedł w Ajaxie nie grał aby nie złapać kontuzji, nie przeszedł okresu przygotowawczego z zespołem, potem Roberto wskoczył na swoją życiową formę. Spokojnie w najbliższym czasie zdecydowanie pierwszy skład będzie jego i ze względu na to że jest jedyny na tej pozycji i ze względu na to że na to zasługuje.
Podsumowując wydaje mi się że bardzo spłaszczasz spojrzenie na temat. Dla Koemana Puig jest też ważny ale nie przesadzajmy w sytuacji gdy ma w zespole zawodników nakupowanych przez Bartka na te same pozycje, Puig wbrew pozorom też nie jest aż tak bardzo młody przy Pedrim, Fatim, ostatnich debiutantach, a w kolejce są też kolejni np: Mingo, Balde, Orellana, Moriba czy Maia - z którymi trener spotyka się po meczach (ogląda na żywo) i wspiera ich taktycznie, doradza rozwojowo za zgodą trenera Barcelony B. Zatem nie zgadzam się z tym co piszesz bo są zawodnicy na których Koeman musiał postawić i są zawodnicy których jakościom czy talentem się inspiruje. Już mamy najmłodszy zespół przynajmniej od 10 lat, po sezonie wiele wskazuje że będzie jeszcez młodszy. Koeman w jedno okienko dostał Desta, a resztę rozbitego zespołu odziedziczył po poprzednim sezonie a i tak stawia coraz bardziej na młodzież z którą pracuje na wielu płaszczyznach - jeśli tego nie rozumiesz to bardzo uprzejmie Cię proszę o nie komentowanie moich wpisów.

2

@Krystian1588 Puig to zawodnik o bardzo specyficznym profilu, niewątpliwie ma talent ale musi zmodyfikować swój sposób grania oraz zdobyć doświadczenie. Nie znam innego topowego zespołu do którego pasowałby profilem tak jak Barcelona. Wszystko w jego głowie i nogach - wierzę że zostanie bo ponoć kocha Barcelonę ale musi też sam zrobić krok do przodu i zdobyć doświadczenie na wypożyczeniu w zespole który zagwarantuje mu rozwój oraz poziom sportowy - nawet te pół roku tego sezonu może wiele zmienić. To że kończy mu się kontrakt to powinno go zmusić do przemyśleń - wiadomo że po treningach u Koemana wie jak trener chce grać, wie czego od niego oczekuje zatem mam nadzieję że trzeźwo spojrzy na swoją karierę i zdecyduje się na rozwój dla dobra klubu i siebie.

1

@panczo jak wyliczać to Alenia miał kluczowe podanie przy ostatnim golu a nie akcji a grał jako defensywny pomocnik:) Alenia przez cały mecz miał tylko jedno niecelne podanie z ponad 100 (60% do przodu), a Puig 11 albo 12 strat w 20min.
Nie zmienia to faktu że Puig pokazał kilka momentów bardzo dynamicznych i że ma niepodważalny potencjał gry na CAM - ale aż prosi się żeby grał na wypożyczeniu - dzisiejszy mecz dobitnie udowodnił że Koeman miał rację mówiąc że taki zawodnik potrzebuje gry w pełnym wymiarze czasowym. Nawet granie końcówek (jakby grał) nic mu nie da, on potrzebuje regularnej gry aby się rozwijać. Marzę o tym aby rundę wiosenną zagrał na wypożyczeniu i wrócił na nowy sezon naładowany energią i doświadczeniem ku uciesze Koemana.

0

Z każdą wypowiedzią pozostaje się zgodzić, a szczęście też czasem trzeba mieć na boisku jak forma ma charakter sinusoidalny.

10

Szczerze i bez ściemy - sam byłem sceptyczny do tego zawodnika, ale uczciwie zagrał dobry mecz, były momenty że grał z większą intensywnością od Pjanica, prawie 100% celność podań (z czego 60% do przodu), do tego kilka przechwytów i zablokowań. Zastanawiam się czy to nie efekt Roberto - przed kontuzją Roberto wchodził na swój życiowy poziom, może Alenia też tak ma za Koemana.
Szacunek za pracę dla tego chłopaka i walkę o marzenia - "Chcę tu zostać. Gdyby to zależało ode mnie, zostałbym tu na całe życie". Może po 2, 3 i 4 meczu okazać się że jego praca na treningach z Koemanem jest bardziej owocna niż nam się wydawało.

0

Najbardziej cieszy Panie Trenerze że każdy na boisku wiedział co ma robić!
Widać też że kształtowanie młodzieży u Koemana to chleb powszedni - tak ich nastawia i ustawia że grają jakby zdecydowanie dłużej byli w zespole. Widać że czują wsparcie trenera bo przykładowo u Valverde Pedri po słabym meczu zasiadł by na 5 kolejnych na ławce, a u Koemana masz kolejny mecz na przełamanie - to z jaką stanowczością i odwagą wpływa mentalnie na zawodników robi wrażenie.
Odnośnie Mingueza - widzimy się w pierwszym składzie w niedzielę:)!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?