2

@BarcaInfo trochę to bardziej plebiscyt popularności - brak Jadoma Sancho kosztem Davisa, który miał niezłą końcówkę sezonu i wiele wskazuje na to że miał swoją życiówkę to śmiech na sali.

0

@Fenelon po negatywnych opiniach na temat Puiga to obstawiam że zapraszani na treningi zawodnicy Barcelony B czy nawet Fernandez w grudniu dostanie szansę:) zobaczymy - obojętnie jak oby wyniki były bo to że młodzież będzie grała to pewne, nie wiemy tylko kto:)

1

@jedrek7000 Patrząc na grę w tym sezonie Puig gra na pozycji ławki albo trybun. Mimo wszystko w hierarchii Koemana jest bezsprzecznie wyżej Trincao niż Puig. O zeszłym sezonie należy zapomnieć, wyglądał dobrze na tle zespołu który grał na stojaka, ale za Koemana nie gramy w taki sposób, niema też pozycji na której grał wtedy Puig.
Ja rozumiem że kółeczka które robił były efektowne ale niestety nie były efektywne i co one nam dały? 2 asyste z Alaves? To nawet nie jest warte wspominania - idąc tym tokiem rozumowania Trincao miał w zeszłym sezonie 9 goli i 13 asyst ale jakie to ma znaczenie? Liczy się tu i teraz. Na ten moment Puig nam nic nie dał, bo oprócz jego braku ambicji i żadnych chęci rozwoju musimy opłacać mu pensję, zatem nie wiem gdzie jest "dał nam więcej".

16

ej, jedziecie po Trincao jakby 3 sezony siedział w Barcelonia i wogóle się nie rozwijał. Jest w Barcelonie od 3 miesięcy i ma 20 lat. Jego gra w reprezentacji czy minuty które daje mu Koeman są nieprzypadkowe - widzą w nim potencjał.
Rozumiem że niektórych boli że przez ostatnie 3 miesiące miał więcej pochwał trenerskich (o uznanych nazwiskach) niż starszy o rok Puig przez całą swoją "karierę" ale nie przesadzajmy, zakładam że będzie się rozwijał dalej i trzeba dać mu trochę czasu i tyle.

0

ten pierwszy raz będzie wyjątkowy :)

1

No i spoko, z jednej strony Alfred Schreuder to bardzo dobry specjalista i warto docenić jego świetną robotę przy młodzieży (nie tylko w Barcelonie, ale też w Niemczech czy Holandii), a z drugiej strony to kolejny przypadek jak Koeman mówi i robi zgodnie z tym co powiedział:)

1

A woda jest mokra - zastanówmy się czy to co mówi Rivaldo jest złe - czy uwaga: PYTANIA DZIENNIKARZY są zawsze takie same. Być może powiedziałby coś mniej oczywistego bądź mniej szablonowego gdyby dziennikarz z nim rozmawiający zadawał ciekawsze pytania.
Sam do tej pory krytycznie podchodziłem do jego wypowiedzi, ale tak na dobrą sprawę, koleś ma swoje życie, gdzieś balansuje między wiecznymi wakacjami a biznesami i od czasu do czasu złapie go na 5 minut dziennikarz zadając 5 pytań na które odpowiada i dowidzenia a my się podniecamy jakbyśmy interpretowali poezję Sienkiewicza i wygłodniali doszukiwali się smaczków. Jedno jest pewne - Rivaldo jest daleko od zespołu Barcelony i bez względu na wszystko promuje brazylijczyków - tyle w temacie.

5

Mi Rakieta zawsze imponował zarówno na boisku jak i poza nim. 6 lat wypełnionych sukcesami i bycie żywą legendą - tego nikt mu nie zabierze!
Szkoda że człowiek od czarnej roboty tak srogo został pod koniec swojej kariery oceniony, nie zmienia to faktu że to kolejna ofiara Bartka - zamiast kupować 4-5 zawodników o profilu CAM, mógł rozwijać cały zespół równomiernie. Nie zmienia to faktu że biorąc pod uwagę kwotę za jaką do nas przyszedł i ile pięknych chwil mu zawdzięczamy to będzie miał u mnie szacunek po wieki - oby jego następcy zdobyli tyle trofeów oraz walczyli z taką zacientością jak on.

0

@Max112 to że nie trafia setek to się zgodzę, ale że nic nie robi to zdecydowanie zgodzić się nie mogę - aktualnie to największy pracuś w naszym zespole - problem polega na tym że chłopak zajeżdża się aby pomagać w rozegraniu, żeby wykonywać najróżniejsze ruchy taktyczne a w sytuacji gdy ma setkę to jest np po 2 sprintach i walce o piłkę 15 sekund wcześniej - weź to też pod uwagę. Na swojej nominalnej pozycji jak gra, ma dużo więcej czasu na podjęcie decycji oraz może skupić się na zadaniach stricte związanych z CAM - a to olbrzymia różnica. Jego jakość piłkarska jest niepodważalna - to tak jakby Puig miał grać na SPD, czy Messi na bocznej obronie - temu winny jest Bartek bo nakupował zawodników na jedną pozycję a dzisiaj Koeman wręcz robi cuda biorąc pod uwagę mega ofensywne ustawienie.

0

@Greenalley Wiadomo że 100% dziennikarzy katalońskich nie musi być za Barceloną, ale jeśli mowa o sportowych tytułach gazetowych które na 90% okładek mają tematy stricte związane z Barceloną to bardzo słabe jest robienie przysłowiowo "pod siebie". Dużo z gazet żyje przekazywaniem treści o Barcelonie i jej zawodnikach, ale martwi mnie to że od jakiegoś roku duża część wiadomości to totalne fejki, szkalujące albo zawodników albo klub. Denerwuje mnie też że agenci piłkarscy, agencje piłkarskie bądź fundusze sportowe niejednokrotnie sponsorują artykuły/wpisy na blogach, dziennikach, tygodnikach katalońskich gazet, które dużą uwagę poświęcają Barcelonę. Przykładowo ostatnio w Mundo Deportivo był artykuł o tym że były agent Griezmanna uważa że Messi przeszkadza w pokazaniu potencjału piłkarskiego francuza. I uwaga hit: na końcu artykułu drobnymi literkami napisane "artykuł sponsorowany przez QSI" - czyli Qatar Sports Investments powiązany z PSG - to pokazuje jak jako kibice i zawodnicy w kontakcie z dziennikarzami są rozgrywani przez spekulantów/lobbystów piłkarskich. Za czasów Guardioli by było to nie do pomyślenia aby Messi tłumaczył się na pytania dziennikarzy o osoby trzecie niezwiązane z drużyną/klubem. Gdzie tu jest ochrona naszych zawodników? Pytam retorycznie - klub nie chroni naszych zawodników i to napiętrzenie niejednokrotnie wywołuje większe zmęczenie psychiczne niż zmęczenie meczami zawodników. Współpracuję z firmami działającymi na rynku francuskim jeśli chodzi o sponsoring - tam też się to dzieje - dla mnie jest to chore, perfidne i niemoralne - od kiedy zacząłem interesować się tym tematem to szczerze jako pewnik biorę pod uwagę tylko i wyłącznie bezpośrednie wywiady z trenerami/zawodnikami oraz bezpośrednie relacje bo czyjeś opinie/analizy które często kiedyś śledziłem w tak brutalny sposób mogą być manipulowane jak dziennik telewizyjny w TVPis.

12

Chyba nasz Frankie jest nie do końca doceniany, a gra na pozycji która jest dedykowana graczom z przynajmniej 25-26 lat że względu na fakt że wymaga mieszanki doświadczenia, siły fizycznej, zgrania oraz talentu. Jeśli weźmiemy pod uwagę najsilniejsze ligi oraz zawodników grających na SPD w czołowych klubach to Frankie jest najmłodszy. Wiadomo że gra w Ajaxie czy reprezentacji podbija jakość piłkarską że względu na zgranie i chemię między zawodnikami jednocześnie. Wg mnie trenerzy czy teraz Xavi ma rację bo na swój sposób to taki Yeti, jednak wymaga się od niego przenoszenia gór. Dla mnie pomimo tego że na tle Busiego czasem wygląda słabo to pokazuje bardziej cechy które przytoczylem aby był wielki. Pokazuje to również że stary Busi też taki zły nie jest bo pozycja jest bardzo wymagająca.

13

Dla kibiców super, dla zawodników to już jest grubo, oby bez kontuzji i covida (wylot na Ukrainę). Ważne aby dobrze zacząć serię z Atletico.

0

Temat nierealny w zimie, nie oszukujmy się - nie ma nawet 1% szans aby Barcelona dostała od MC kwotę zbliżoną do kwot gwarantujących balans finansowy klubu. Przypominam o klauzulach "Messi" w prawie każej istotnej dla klubu umowie (to koszt rekordowych umów Bartka) i bieżących zobowiązaniach klubu wobec aktualnych sponsorów/reklamodawców. Barcelona straciła już za dużo na spekulacjach w lecie, zatem dobrze że temat braku uprawnień komisji kończy spekulacje.

1

@Max112 w większości meczów grał na skrzydle albo bliżej skrzydła (nie liczę pojedynczych meczów gdy grał na 9 a zespół grał tak jakby był na tej pozycji Suarez). Nawet teraz Koeman ma problem jak pomieścić tak dużą ilość zawodników, którzy najlepiej grają na podobnych pozycjach. Na początku sezonu grał Cou (wyglądał dobrze), potem każdy zawodnik który grał na CAM wyglądał w miarę dobrze bo Bartek za bardzo skupił się na jednym profilu zawodnika. Nie oszukujmy się - Messi, Cou i Grizi grając grają dobrze bliżej środka. Natomiast zarówno Cou jak i Grizi bliżej boków tracą swoje zalety.
Przykładowy artykuł z końcówki zeszłego sezonu: https://www.fcbarca.com/95537-tridente-messi-suarez-griezmann-wreszcie-zaczelo-funkcjonowac.html - kończąc uważam że Grizi dalej może dać wiele Barcelonie, ale musi grać na pozycji w której jest najlepszy. Pewnie jakby wykorzystał chociaż połowę okazji na gola byłby liderem klasyfikacji strzelców ligi, ale nie zmienia to faktu że ma potencjał i wierzę że się odblokuje bo to gdzie gra i jaką miał karierę zawdzięcza świetmenu charakterowi i nieustępliwości w dąrzeniu do celu.

1

@grubiorz w punkt - ze wszystkim co napisałeś się zgadzam, również mnie zastanawiają działanie katalońskich gazet - każdy chce sukcesów Barcelony ale dla przysłowiowych kilku euro ciśnie klub bez żadnej skruchy.

0

@pax Jak buduje się dom to system grzewczy to nie tylko sam "piecyk", tak samo w przypadku projektu sportowego - to nie tylko decyzje ewentualnego trenera-Xaviego.
Na ten moment mamy kandydata na prezydenta który opowiada historie jakie każdy by chciał usłyszeć. Każdy szanuje i kocha Xaviego, ale patrząc na chłodno to bardziej widzę koncepcję zespołu Koemana wokół której można stworzyć projekt sportowy (nastawienie na młodzież). Na ten moment Xavi jako trener pracował w kraju gdzie ludzie podcierają się kamieniami, a porównując to do dokonań młodego Pepa, Lucho czy Koemana nawet sprzed dobrych kilku lat to i tak jest nic. Być może będzie wybitnym trenerem w przyszłości ale opowieść Fonta na ten moment jest dla mnie wydmuszką i pomysłem na kampanię a nie na klub.

5

Niewątpliwie Grizi jest jednym z najlepszych ale jak gra jako CAM - niektórzy tego nie zauważają i rozliczają go z gry na skrzydle... nie jego wina że Bartek upatrzył sobie kupowanie zawodników na jedną pozycję: Messi, Cou, Grizi - strzach pomyśleć jakby miał więcej pieniędzy kogo mógłby jeszcze kupić a 3-4 inne pozycje zostawiając nie obstawione! To szaleństwo kupującego, podkreślam to wina Bartka bo on za ten transfer odpowiada.

1

@grubiorz Brawo - bardzo celna uwaga - za Valverde/Setiena nie pograłby, dopiero Koeman miałby jaja na niego postawić (wpisuje się też w taktykę).

Odnośnie Messiego - kolejna gównobórza - facet wychodzi z samolotu i na 20 pytań otrzymuje 15 m.in. o skomentowanie słów agenta Griziego, słów dziadka Griziego, babci Kowalskiego, ekperta Nowaka i jeszcze czemu nie gra Puig oraz czy wpłynie na zespół aby zaczął więcej goli strzelać. Kurde - wg katalońskich relacji uciął temat na odchodne ale tytuł na pierwsze okładki jest. Tak jak napisałem w jednym z poprzednich komentarzy - ewidentnie media/dziennikarze nie sprzyjają Barcelonie bo zauważyć można coraz więcej wymuszonego napuszczania na siebie opinii aby wywoływać pseudo-konflikt/kryzys.

14

Kolejny populista - gdzie jest ten projekt sportowy - same ogólniki? Życie szybko go zweryfikowało i musiał odszczekać słowa o Koemanie bo nie spodziewał się jaki będzie miał szacunek i z jaką charyzmą zmienił mentalność i ustawienie zespołu. Zaraz Xavi będzie mógł pełnić wszystkie funkcje w klubie.
Naturalnie można się z nim zgodzić odnośnie Griziego czy Messiego ale nie jest to nic ani odkrywczego, ani nic sprawiającego że naglę pomyślę że ten człowiek będzie super prezydentem bo nic nie wiemy o jego pomyśle na klub (szczególnie jeśli w ciągu 48h potrafi powiedzieć dwie różne rzeczy na ten sam temat).

0

Fajnie teraz być mądrym i opowiadać historie jakim to było się specjalistom.
Jak był taki mądry to czemu Bartkowi nie wytłumaczył że kupuje zawodnika na którego pozycji mieliśmy już 3 zawodników (Messi, Cou, dochodzący Puig)? Mieliśmy 3-4 pozycje na boisku wogóle nie obsadzone a żaden "specjalista" który brał pieniądze od klubu nie odradził mu tego - to jest chore.
Do Griziego nie mam pretensji - każdy jakby miał możliwość przejść do lepszego zespołu to by to zrobił - ale kto w tym klubie i na jakiej zasadzie dokonywał zakupów? to kryminał przecież!

1

Wg mnie warto spojrzeć na mecz z punktu widzenia ewentualnych wzmocnień Barcelony. Oglądam wszystkie mecze Niderlandów od początku pracy Koemana w roli trenera po de Boera i to ich jeden z najsłabszych meczy jakie widziałem. W każdym radzie:
- Depay - Koeman chce takiej "9" ale niby dziewiątki - w dzisiejszym meczu też potwierdził że zna się na szukaniu wolnych przestrzeni - w samej I połówce mógł mieć z 3 asysty. Musimy pamiętać że nasz system gry potrzebuje ruchliwego zawodnika który będzie wyciągał obrońców oraz szukał przestrzeni dla kolegów - to potrafi niewątpliwie.
- Wijnaldum - dzisiaj zagrał jak nigdy bo balansował między pomocą a atakiem, a w większości meczy jest pomocnikiem łączącym 3 linie, mecz do zapomnienia bo ewentualnie w Barcelonie to nie jego pozycja, gola co prawda strzelił ale wolę jak gra jako bardziej klasyczny pomocnik jak w meczu z Bośnią - czyli charówa na całym boisku i 2 gole w pojedynczych wyjściach do ataku.
- Wijndal - tylko 20min gry, trudno coś więcej powiedzieć po tym meczu. W każdym razie biorąc pod uwagę jego występy w AZ oraz opinie uznawany jest na mega talent. Warto zwrocić uwagę na tego piłkarza bo sporo było plotek na jego temat np: że Koeman widzi w nim następcę Alby, że Koeman ma jakąś dżentelmeńską umowę odnośnie sezonu 22/23 itd - jeden kit, pomimo że jego agentem jest chciwy Mino, jego marzeniem jest Barcelona, ponoć był rozważany już teraz, jednak trener zdecydował że to za wcześnie bo musi grać. To tylko niderlandzkie plotki ale niewątpliwie chłopak jest ciekawy.

1

Ale jaja:) Ze względów etycznych nie oglądam meczu na reżimówce i na ESPN Taylor Twellman mówi to samo co La Rambla - tłumaczenie niedosłowne "jakbyśmy mieli oglądać skróty akcji bramkowych bez ostatnich 3 sekund to wynik pierwszej połowy jaki byśmy obstawiali byłby taki sam jakbyśmy obstawiali mecz Niderlandy - Republika Dominikany. Po sytuacjach powinno być 2:8, a jest 1:0 - co za mecz, co za emocje"

4

sorry za wyrażenie, ale to jakaś mentalna sraka - kolejny raz to pokazuje że dziennikarze nie sprzyjają nam (Barcelonie), bo nic dobrego nie robią nakręcając wszystko i wszystkich przeciwko sobie tylko aby był rozgłos i poczytność, dramat po prostu. Z FF i tak zrobił się szmatławiec w temacie Lewandowskiego zatem dalej niech hajpują Griziego - napewno mu wyjdzie to na dobre. Brawo, k... brawo.

0

@th@les dzięki za komentarz, bardzo mądrze piszesz a Twoje spostrzeżenia są bardzo merytoryczne. Co by nie było - pozostaje nam kibicować bez względu na wszystko, chociaż po cichu liczę że będzie tylko lepiej i lepiej przynajmniej sportowo, bo finansowo to wielka niewiadoma

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@HypeR szczerze bardzo mi się ten zawodnik podoba, nie bez przypadku gra prawktycznie 99% meczów od początku do końća w LFC, oby starczyło kasy na jego pensję bo za darmoszkę by był:)

0

@HypeR No fajnie się pośmiać:) Ja uważam że współpraca FdJ-Busi jest daleka od ideału, ale trzeba brać pod uwagę cytat trenera "gram składem jaki posiadam", a przed sezonem nigdy wcześniej nie grali w takim ustawieniu i nie mieli takich zadań jak teraz. FdJ gra w reprezentacji w parze z Wijnaldumem i do dnia dzisieszego ich współpraca jest idealna bo tworzą jeden z lepszych środków w Europie w reprezentacji. Warto odnotować że w Barcelonie FdJ nie posiada takiego zawodnika obok siebie, który będzie zajeżdżał rywali aby Frankie mógł mieć miejsce i posyłać soczyste wertykalne piłeczki. Wierzę że sportowo nie stracimy, a wręcz zyskamy przy parze FdJ-Pjanic i Bośniak wywalczy sobie pierwszą jedenastkę, ale szanuję Busiego. Trener zmienił nasz system gry - na 2 środkowych pomocników mógł postawić na FdJ, Busiego, Pjanica i Roberto. Ta czwórka pasuje profilem do taktyki na tych 2 pozycjach z całego zespołu jaki posiadamy - Roberto musiał wspierać obronę a Pjanic z wiadomych względów nie mógł od początku uczestniczyć w przygotowaniach, potrzebował czasu aby wzmocnić się fizycznie itd - zatem para FdJ-Busi nie tyle że mogła grać a wręcz musiała. Wraz z odbudową Pjanica sytuacja może się zmienić i być może będziemy mogli sobie pozwolić na płynniejszą grę - jestem dobrej myśli, a Busiemu życzę szybkiego powrotu do zdrowia bo bez względu na okoliczności jest ważny nawet jeśli ostatecznie zostałby zmiennikiem.

2

No i super, młodziak niech walczy i spełnia marzenia ku chwale Barcelony i radości jej kibiców!

0

@wonsz_w_pomidorach zgadzam się z tym że legendy powinni odchodzić wielcy, ale szacunek do piłkarzy, szczególnie legend także powinien być. Jeśli wziąć pod uwagę ostatnie okno transferowe nie znamy niuansów dlaczego Busi został w zespole na kolejny sezon - proszę zauważ że przyszedł Koeman i powiedział że na niego liczy - nie wiemy jak by potoczyła się jego historia w tym sezonie jakby trener uważał inaczej, być może trener przeczuwał że Barcelona nikogo nie kupi i dlatego został - tego nie wiemy - patrząc na opinie zawodników z zespołu, patrząc na reprezentację Hiszpanii dla wszystkich Busi jest ważny. Jako kibice wiele rzeczy możemy jedynie się domyślać, ale i tak o większości rzeczy nie mamy pojęcia, a mam wrażenie że dla dużej części kibiców wszystko jest czarno-białe. Wychwalanie odsunięcia "gwiazdy" z pierwszej jedenastki ma też charakter prześmiewczy, dlatego mi się to nie podoba. Jeśli miałbym merytorycznie skomentować fakt że Busi nie będzie mógł grać to i tak wolałbym sytuację w której sportowo Pjanić gra w pierwszej jedenastce decyzją trenera a nie z faktu że Busi nie może. Będę trzymał kciuki za Pjanica aby udowodnił że należy mu się pierwszy skład ale jednak jest to inna forma komentowania niż "Szkoda, że tak krótko" - po tym tekście stwierdziłem że napiszę swój wpis.

1

Ja bym nie przytaczal przykładu Kagawy, bo on siłowo robił dobrze, ale brytyjska dieta go dobiła bo nikt mu personalnie jej nie układał. Czytałem że Pedri przywiązuje olbrzymią uwagę do jedzenia i jak profesjonalista zwraca uwagę na wszystkie detale zatem bym był spokojny. On od 7 roku życia prowadzi zdrowy tryb życia włącznie z odżywianiem, zatem trzeba tylko przyklasnąć że z każdym dniem stara się był tylko lepszy. Fajnie że trener też to widzi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?