JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
18
Z całym szacunkiem proszę nie cieszyć się z jakiejkolwiek kontuzji w zespole. Bez względu na sympatię to zawodnik naszego zespołu, przygasla ale jednak legenda klubu - większość piłkarzy mogłaby jedynie marzyć o jego karierze, trofeach i historii którą tworzył przez wiele lat. Osobiście rozumiem tok myślenia Koemana odnośnie pozycji dwóch środkowych pomocników ale nawet jakbym tego nie rozumiał to chociaż bym się zastanowił czemu kolejni trenerzy widzą w nim ważnego zawodnika. Proszę o szacunek do wszystkich piłkarzy w komentarzach bo jak jedzie się po naszej legendzie bo nie gra jakiś rozkapryszony wieloletni talent który nic w swoim piłkarskim życiu jeszcze nie wygrał to jest po prostu bardzo przykre. Mamy trenera który mocno stawia na młodzież, nie rozumiem czemu fani Puiga upatrzyli sobie SPD dla niego jak w taktyce trenera to bardziej Cou, Pedri, Grozi i wielu innych zawodników gra na jego pozycji. Dobrze że w dobie kontuzji Teraz Stegena nie pisali że stary Neto zabiera miejsce Puigiwi bo też by sobie poradził - to taka absurdalna przenośnia bo dochodzimy już do takich absurdów tylko żeby przywalić legendzie. Proszę szanujmy piłkarzy, szczególnie tych którzy przez lata tyle dobrego zrobili dla naszego klubu.
0
Paradoksalnie jakoś wewnętrznie czuję spokój przed tym meczem i biorąc pod uwagę możliwości taktyczne AM przewiduję podobny mecz do tego z Juve. Serio jak sobie zobaczycie jakim składem wtedy graliśmy i jakim grało Juve to widać bardzo dużo podobieństw - pytanie co z drugim testem Suareza bo to on może zrobić różnicę.
0
Roberto pozytywnie zaskakuje, to całkowicie inny piłkarz niż w poprzednim sezonie. Niby pozycja ta sama, ale piłki jakie podaje oraz jak się ustawia robi wrażenie. Odnośnie Griziego dzisiaj też miał 2 okazję na gola, niestety celność zawiodła.
0
@IronSanHybrid spoko, amerykańska kolonia już się spłaca
0
To chyba jedyna opcja na ten mecz, Roberto by też dał radę ale za mocny przeciwnik aby zostawić samego Desta na boku obrony.
4
W kwestii Dembele/Mbappe w tamtych czasach oboje byli dobrzy i w jakimś stopniu były to koty w worku - chcieli dobrze ale nie wyszło - nie mam pretensji bo po Neymarze to Dembele wpisywał się lepiej w profil. Historia jak się potoczyła to ją znamy.
Jest kilka fajnych smaczków jak "dylemat" Boateng-Morata (dla mnie szok), czy kwestie z powrotem Neymara - ogólnie fajny wywiad, ale mam nadzieję że takich panów już nie będziemy zatrudniać...
0
Jedyne co cieszy w tym nieszczęściu to fakt że myślałem że mają większe oszczędności z poprzednich sezonów :) Mbappe w RM zatem nie będzie:)
0
@masik86 to dane oficjalne, zakładam że zarządzający aktualnie klubem też o tym wiedzieli lecz teraz jest to informacja oficjalna - tam nie ma algorytmu Google tylko są kwestie policzalne dla ludzi którzy posiadają dostęp do liczb dlatego tak uważam.
Uważam też że zawodnicy jeśli zejdą 30% z pensji to reszta będzie do dogadania z ligą. Jeśli tak nie będzie to mamy prawdziwy dramat - łatwo powiedzieć sprzedajmy Griziego, Dembele, Neto itd - ale jeśli każdy z nich powie "chce zostać, ale jeśli mnie nie chcecie to wypłaćcie mi pensję i cześć" to już nie będzie dramat, a reset i zaczynamy kibicować Barcelonie od najniższych lig.
1
Te amortyzacje Bartka to już odbiją sie czkawką. Prawie 80mln różnicy w możliwościach płacowych pomiędzy nami a RM to spora kwota wbrew pozorom. Wiadomo mieliśmy wyprz w lecie która w dłuższej perspektywie jest na korzyść biorąc pod uwagę talent do wyszukiwania talentów przez Koemana ale szczerze to jest dramat.
Jeśli nie przyjdzie jakieś rozwiązanie systemowe to młodzież będzie trudno utrzymać. Niestety nie ma czasu czekać na wybory i mam nadzieję że zawodnicy jednak wykażą się maksymalną elastycznością.
0
@Gaz to nie tylko kwestia innego zdania - nie zgadzamy się w kwestiach dla mnie fundamentalnych jak taktyka Koemana czy pozycje zawodników na boisku - zatem nie ma dla mnie sensu prowadzić tej dyskusji bo mija się to z celem. Jak mam rozmawiać o pozycji środkowych pomocników to mogę prowadzić dyskusję o zawodnikach którzy mogą TERAZ grać na tej pozycji czyli Busi-FdJ-Pjanic-Roberto. Puig może grać w przyszłości na takiej pozycji jakby trafił na dobre wypożyczenie i zdobył doświadczenie. W taktyce Koemana to pozycje ważne gdyż odpowiadają za zabezpieczenie obrońców gdy boczni obrońcy są wysunięci do przodu, a nie bez znaczenia jest też na tych pozycjach doświadczenie boiskowe.
Ja nie uważam że moje zdanie jest świetne, nie mówię że to co piszę to mi się podoba czy nie - to wynik jedynie z moich obserwacji i spojrzenia na temat na chłodno - nie staję po żadnej ze stron. Dla mnie też Busi mógłby pójść na emeryturę ale ze względów taktycznych rozumiem dlaczego gra dalej i rozumiem dlazcego Koeman chce grać takim ustawieniem. Po sezonie Busi pewnie odejdzie, a system w którym aktualnie grają zawodnicy zostanie - być może na środek przyjdzie jakiś crack po okazji jak Wijnaldum i całkowicie podbije jakość naszego grania. Koeman stawia na rozwój zespołu bez względu na okoliczności i ja to cenię oraz rozumiem.
1
@Gaz powtarzam przykro się czyta, pozdrawiam
0
@masik86 nie można mieć pretensji do zawodnika, jak dają to się bierze. Bartek stworzył chorą drabinkę placowa zamiast zrobić Messi a resztę liczymy jak w Realu.
1
@Avatarr no ale Puig to nie SPD ani CM pokroju Wijnalduma. Czemu Koeman ma rezygnować że swojej wizji zespołu dla jednego zawodnika który dobrze zaprezentował się w kilku meczach w zespole który grał na stojaka? Na CAM nie ma szans, na kompletnego CM potrzebuje gry i doświadczenia nie 15min w meczu a pogrania przynajmniej pół sezonu mecz w mecz. Wypożyczenie było dobrym pomysłem, w styczniu mógłby nawet być traktowany jak wzmocnienie, a zawodnik wybrał inaczej. Płaszczyzna testowa zawodników Koemana jest olbrzymia w stosunku do poprzedniego sezonu, Puig był najlogiczniejszym do skreślenia bo najbardziej odbiegal od modelu poszukiwanych przez trenera zawodników.
0
@wonsz_w_pomidorach możesz wskazać źródła które mówią że jest ambitny? Uważam totalnie inaczej, a staram się czytać wszystko co możliwe o naszych zawodnikach. Szczerze na przestrzeni ostatnich miesięcy nie przeczytałem absolutnie niczego co dowodziła by że ma ambicje od kiedy przyszedł Koenan
0
Pobożne życzenia, w obliczu licznych kontuzji raczej będzie miał pewną ławkę zamiast trybun. Dalej mamy obsadzone pozycję CAM, a na środku jest nie przydatny zatem nie ma o czym mówić jeśli nie rozwija swoich umiejętności przez grę na wypożyczeniu.
0
@Gaz gdzie 3spd? W ustawieniu Koenana jest tylko dwóch środkowych pomocników i bez względu na personalia dla utrzymania balansu mogą być to 2x SPD, może 1x spd i 1x cm lub 2x cm a grany tymi zawodnikami których mamy w składzie. Chyba nie liczyles że przyjdzie trener i będzie miał kompletny skład zgodny że swoją wizją bez żadnych transferów. Ogarnij się, od czasów Guardioli nie mieliśmy tak mocno ofensywnego ustawienia. To jak zespół zareagował na jego pomysły, jaki ma szacunek oraz jak szybko widać zmiany w mentalności zespołu należy tylko podziwiać pracę trenera. Jeśli tego nie rozumiesz proszę nie komentować pod moimi postami bo przykro się czyta takie nieprzemyślane treści.
0
@Matelel jeśli jesteśmy przy kategoriach nierealnych to tylko Virgil van Dijk - z nim w składzie cała obrona by wyglądała inaczej. Pokazał też że w ultraofensywnym stylu gry potrafi bronić, a i po stałych fragmentach potrafi też coś strzelić.
Dayot Upamecano też ciekawa opcja ale kot w worku - nie sprawdzony przy bardzo ofensywnym stylu gry zespołu (nie piszę o pojedynczych meczach). Generalnie RB Lipsk gra mocno z kontry, trudno powiedzieć czy sprawdziłby się czy na ustawieniu by nie stracił jak przykładowo Lenglet bo zasadniczo ma podobny styl gry.
0
@BarcaInfo Ja bym z tym tyłem głowy nie przesadzał - samouwielbienie oraz otoczenie piłkarza ma też znaczenie - chłopak popełni mega błąd nie idąc na wypożyczenie bo zrezygnuje z rozwoju, a jeśli po sezonie w takim wypadku Barcelona przedłuży umowę z Puigiem to będzie policzek w stronę Koemana jakoby z przyczyn pozasportowych miałby Puig nie grać a jest całkowicie inaczej. Na ten moment jego wyzwaniem może być walka o ławkę rezerwowych i jeśli mu to odpowiada to znaczy że ma bardzo duży problem.
0
@Transu96 no rzeczywiście tani - zostały tylko 4 sztuki - głowię się czy od razu kupić czy czekać na black friday lub cyber monday :)
2
Mam nadzieję że Puig na wypożyczeniu pokaże na co go stać i przemyśli swoje podejście do piłki oraz samouwielbienie. Wg mnie to Puig musi udowodnić że warto z nim przedłużyć współpracę bo innych opcji nie posiada. Łatwo błyszczeć na tle grającego na stojaka zespołu w zeszłym sezonie, ale jeśli mówimy o nowoczesnym futbolu który preferuje Koeman, czy cała plejada popularnych ostatnimi czasy niemieckich trenerów to chłopak musi się rozwinąć i to mocno także poprzez grę.
Martwi mnie jednak to że w zimowym okienku nikt nie będzie go chciał z drużyn pierwszoligowych - niby wielki talent ale obawiam się że inne zespły również tego nie będą widziały. Nie jest już taki młody a nie pograł nawet sezonu w jakimś pierwszoligowym zespole - kilka meczy w pierwszym składzie Barcelony miał też Jeffren - na ten moment różnica polega na tym że na Jeffrenie zarobiliśmy na koniec. Mam nadzieję że Puig jeszcze zmartwychwstanie piłkarsko ale to zależy tylko i wyłącznie od niego. Ja nie mam pretensji do Koemana - zrobił co mógł z nim zrobić - piłkarz zdecydował o swoim losie. Trzeba pamiętać że Koeman też chce rozwijać zespól oraz zawodników, ale nie może rezygnować z ze swoijej wizji taktycznej aby uszczęśliwić każdego.
PS: jeśli ktoś nie rozumie dlaczego Puig nie gra w środku pomocy lub uważa że Puig powinien grać zamiast Busiego/DeJonga i w najbliższym czasie także zamiast Pjanića i Roberto to proszę nie komentować mojego wywodu bo nie interesuje mnie opinie osób które nie rozumieją m.in. czym jest taktyka czy nowoczesny futbol w kierunku którego chce iść trener.
2
Jak widać po zakończonym oknie transferowym, z czasem okazuje się że jest to większa rewolucja niż nam mogło się wydawać. Bardzo możliwe że po sezonie średnia wieku jeszcze bardziej spadnie - być może Busi odejdzie na emeryturę, być może za Neto przyjdzie jakaś ciekawa oferta - kto wie. Trzymajmu kciuki za młodzież aby się rozwijała pod batutą Koemana a będzie wiele radości (jak finansowo to wytrzymamy).
12
Paradoksalnie to jestem bardziej spokojny zejścia z pensji Dembele niż tego ze agent Fatiego popuści chociaż jedno euro. Może jestem romantykiem ale wierzę że Dembele kocha Barcelonę bardziej niż pieniądze - bo na samym wypożyczeniu do MU mógł zarobić przykładowo więcej. Odchodząc z BVB też miał lepsze oferty kontraktów z PSG czy MC (ale latem).
Poza tym jakoś wewnętrznie liczę na Dembusia - proszę zauważyć że posłuchał się trenera - wzmocnił się fizycznie wg zaleceń, pokazał że stać go na więcej w taktyce Koemana i ciężko pracuje na treningach, pokazał pierwszy raz od kiedy jest w Barcelonie że w ataku pozycyjnym także ma coś do zaoferowania (nie tylko kontry).
1
@Greenalley piszesz o De Jongu jakby Puig konkurował z nim o miejsce w składzie. Hello gramy już 3 miesiące w nowym ustawieniu... Temat De Jonga to całkowicie inna kwestia - spójrz na ostatni mecz De Jonga w reprezentacji - dzieli i rządzi, zawodnik rozwala system zatem ma mega potencjał - różnica polega na tym że aby móc grać tak swobobnie to obok niego musi być zawodnik o profilu Wijnalduma (aktualnie kapitan Niderlandów, być moze po sezonie w Barcelonie, tytan pracy, jeden z najlepszych na świecie od czarnej roboty, pod kątem zdrowotnym nie do zajechania). Realia są takie że Busi nie daje rady (bo nie ten profil co potrzebuje Koeman, ale musi kimś grać) a Pjanić dopiero teraz dostanie szansę bo miał trochę pecha od początku.
0
@Czarny_ck z tym się zgodzę że Koeman potrafi szybko skreślać piłkarzy ale w tym przypadku:
1. Puig nie gra na pozycji która jest przez Koemana poszukiwana
2. Puig przed sobą ma 6-7 zawodników
3. Nawet De la Fuente jest bliżej pierwszego składu bo bardziej wpisuje się w ultraofensywny model.
4. Puig aby grać musi rozwinąć swój warsztat bo pozycja na której grał w końcówce zeszłego sezonu nie istnieje.
5. Puig w taktyce Koemana nigdy nie będzie środkowym pomocnikiem - nie ten profil ani fizycznie ani z gry obronnej, a w ataku rozgrywanie środkiem tylko spowolniało by akcje (jak zespół się zgra)
PS: Busi wypadł, ale Roberto jest w fomie - szczerze uważam że prędzej Dest dostanie szansę na boku a Roberto zostanie przesunięty do pomocy. Alenia może dostać kilka minut. Wg mnie Koeman postawi na duet De Jong - Pjanić, a wspomagał go ewentualnie będzie Roberto. Jakbym był trenerem też bym tak zrobił.
0
@Puyolex w kwestii punktu 4 - odnośnie wypłakiwania się u Bartka temat pominę bo o tym bardzo dużo się pisało i to wiedza na ten moment bardzo powszechna. Odnośie snikersa - wiele szczególnie w katalońskich forach kibiców pisało się:
1. o charakterze Puiga że wywyższał się bardzo mocno wśród kolegów z Barcelony B - od kiedy mówiło się że będzie grał w pierwszym zespole Barcelony był nie do wytrzymania. W ostatnich meczach jakich grał w Barcelonie B jak był faulowany przez przeciwników to nikt już nie stawał w jego obronie bądź nie naciskał sędziego że przysłowiowo należy się kartka.
2. W meczu z Bayernem zabrakło ponoć Puiga za karę - na prawo i lewo przechwalał się że będzie grał w tym meczu, oczywiście z klasycznym dla niego wywyższaniem się, ponoć nawet dał do zrozumienia nawet trenerowi że oczywiste że będzie grał i nie przykładał się na treninach przed meczem, a trener go posadził ku zdziwieniu kibiców.
3. Na zgrupowaniu młodzieżówki nie przyjmował żadnych rad taktycznych bo przebił się do składu Barcelony i należy mu się miejsce w składzie bo "wie lepiej". Oprócz nierozwiniętych cech społecznych to taktycznie również nie mógl pomóc młodzieżówce bo zespół chciał grać jak trener chciał, a nie na stojaka by Puig mógł błyszczeć, a spiny z zawodnikami i nawet trenerem również były - no ewidentnie ma ciężki charakter wbrew wymyślonym przez niektórych dziennikarzy tekstom że jest skromny i pracowity.
4. Słynna storka Pedriego sprzed prawie 1,5 miesiaca gdzie mówi do Fatiego że Puig powinien ciężej pracować a mniej gadać bo tylko przeszkadza w pracy innym którzy są nowi w zespole. Na swój sposób traktuję to jako pewien sygnał medialny bo od tego czasu Pedri na IG nie wypuszcza niczego innego niż oficjalne informacje. Wracając do storki to Ansu mu wtórował.
5. Wypowiedzi byłych trenerów którzy trenowali - jeden mówił że największym problemem jest jego charakter, inny zaś wspominał że ma złych doradców bo nie można żyć końcówką poprzedniego sezonu i zacząć ciężko pracować.
6. Niderlandzki magazyn Voetbal - tego nie jestem w stanie sprawdzić bo wpis już nie istnieje (może nie chcieli ostatecznie szkodzić Destowi), a nie zmam na tyle dobrze języka aby wyszukać to w materiałach Barca TV bo obraz był ustawiony na cieszącą się grupkę Dembele-Fati-Messi (Fati nie ukrywa radości że De la Fuente jest dokoptowany do ich grupy), a w tle ponoć trójka Pedri-De Jong-Dest i ważne słowa Desta "z małym marudą i tak wygramy".
Podsumowując ja pod koniec sezonu również widziałem w Puigu mega gracza, ale zmieniło mi się jak na chłodno spojrzałem na zespół itd. Wychwytuję różne drobne opinie - ale nawet jeśli 50% z nich okazałaby sie prawdą to i tak niema co się dziwić że Puig jest w takim miejscu a nie innym.
1
@Don-Corleone szacun za pamięć o legendach - w 100% się z Tobą zgadzam.
1
@DonMatteo901 ciekwe o czym ten specjalista może mówić - że veto można odklepać:)? PS: puchary też dobre - puchar wyjątkowego człowieka, puchar od rodziców na czterdziestwke i puchar że nikt go nie zabił w trakcie "kariery" sportowca:)
23
Mnie zawiódł najbardziej Puig:
1. zero ambicji (nie chciał grać na wypożyczeniu, miał szansę w tym sezonie się wybić i zrezygnował z tego, teraz nikt go nawet nie będzie chciał wypożyczyć na najwyższym szczeblu rozgrywek),
2. zero gry (widocznie nie przykłada sie na treningach),
3. zero rozwoju (pozycja na której grał w zeszłym sezonie nie istnieje w nowym ustawieniu, logika podpowiada że się nie rozwija),
4. zero szacunku do kolegów i trenera (napluł na decyzję trenera i pobiegł do Bartka aby zostawił go w zespole i został... dodatkowo opinie kolegów z Barcy B, kolegów z młodzeżowej reprezentacji i poprzednich trenerów wskazują że wqrwia ludzi po powinien zjeść snikersa już dawno temu)
5. za stary na młodzika (nie można go traktować na równi z naszą prawdziwą młodzieżą - 5 lat różnicy porównując do Fatiego, Pedriego i reszty na którą patrzy Koeman sprawia że jest starszym kolegom który jeszcze ani nigdzie nie grał ani nic nie osiągnął)
6. Perspektywiczność (Koeman zna się na robocie i jeśli widzi dużo większy potencjał w innych to znaczy że tak jest - jako trener wykreował/wynaladł takie gwiazdy jak: Van der Vaart, Wesley Sneijder, van der Meyde, Ibrahimovic, Maxwell, Heitinga, Pienaar, Maarten Stekelenburg, Mido, Nigel de Jong, Thomas Vermaelen, Ryan Babel, Huntelaar)
7. Zawodzi mnie oderwanie od rzeczywistości 10-letnich Maciusiów i Januszy którzy widzą Puiga w pierwszej 11... tylko po co ma robić te kółeczka jak Koeman chce grać futbol ultraofensywny a nie na stojaka jak w końcówce zeszłego sezonu.
11
@PatrykBarca W punkt, szkoda że więcej nie ma takich opinii bo boję sie że od czytania opinii 10-letnich znawców że Puig może grać na pozycji Busiego dostaję wylewu :)
0
@NeroTFP mógł wylecieć wcześniej - z tym się zgadzam, ale nia za atak na piłkę...