JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Serio, kartka dla Góralskiego to jakaś parodia, ok gramy słabo ale żeby jeszcze dobijać nas czerwem za faul po ataku na piłkę...
6
Warto by było dodać w ramach artykułu że De Jong zagrał bardzo dobry mecz - regulacja tempa gry, przegląd pola - wszystko super.
Jeśli chodzi o Pjanica to Wijnaldum zjadł go niemiłosiernie, nie dość że zabiegał go na śmierć to jeszcze swoim ustawieniem blokował mu jakiekolwiek rozgrywanie piłki - to w tym meczu było kluczowe bo Bośniacka pomoc została praktycznie wyeliminowana.
W temacie Depaya czy Wijnalduma już wiele razy się wypowiadałem i obydwaj niewątpliwie tworzyli by wartość dodaną w naszym zespole, a po sezonie za darmoszkę. To kolejny mecz w którym pokazują jak ważni są dla swojej reprezentacji czy klubów - dzisiaj pozamiatali i nie mówię o golach. PS: para De Jong - Wijnaldum w taktyce Koemana to było by coś bo widać między nimi mega chemię na boisku.
1
@Coutinho007 zgadza się ale warto odnotować że w związku z tym co napisałes wiadomo już dlaczego Koenan go chciał u nas bo w pomocy potrafi wszystko. Wg mnie jest przekotem i nie ma się co dziwić że jego pozycja w pierwszej 11 zarówno w LFC jak i Niderlandów jest nie do ruszenia.
4
De Jong działaj dobre zawody, poza tym Wijnaldum i Depay kolejny raz pokazują jak bardzo mogliby być przydatni w Barcelonie i nie mówię o golach. Pjanic dzisiaj został zjedzony przez Wijnalduma, delikatnie mówiąc odebrał mu wszystkie chęci do gry zabiegujac go i blokując praktycznie większość opcji rozegrania - oby tym razem weto Kloppa aby został w LFC nie przeszło bo za Busiego bym go widział i to za darmo po sezonie.
0
I dobrze, Barcelona Koemana to koncepcja ultra ofensywna zatem logiczne jest że tracimy więcej bramek. Zmartwiony bym był jakbyśmy grali dalej jak w zeszłym sezonie, a tak pomeczymy się chwilę aż zgrają się i wraz z młodzieżą rozwinięta przez trenera będzie nowa jakość.
0
@Jakchcesz Znalezienie takiej kobiety to żaden problem - pytanie kto szuka - co możesz takiej dziewczynie zaoferować? Jeszcze od czasów kiedy studiowałem wiele lat temu najfajniesze dziewczyny wiązały się z ciekawymi facetami, którzy mieli ciekawe pasje i zainteresowania, odnosili sukcesy na różnych płaszczyznach, byli ciekawi życia/świata i realizowali krok po kroku swoje marzenia. Realia są takie że jeśli chcesz jednocześnie piękną i mądrą to musisz przysłowiowo przynosić dużo więcej do domu niż wypłatę dosłownie i w przenośni:).
Znając życie za dużo wymagasz bo pewnie masz problem ze znalezieniem odpowiedniej dziewczyny:) jeśli chcesz mądrą i piękną kobietę, która będzie wielbiącą cię kucharko-sprzątaczką to zauważ że musi mieć powody dla których będzie cię doceniać. Nic nie napisałeś o wieku ale możliwości jest wiele - wystarczy że poluzujesz niektóre z wymogów np nieco mniej inteligentna i już masz stado bogobojnych i wyposzczonych dzierlatek przed 30, które marzą o tradycyjnym modelu rodziny:)
0
trochę przerażająco brzmi "Potrzebne jest dobre gospodarowanie finansami teraz i w przyszłości, gdy Messiego już nie będzie w zespole" - brzmi jak by później tych pieniędzy miało nie być:). Nie zmienia to faktu że za dużo na ten moment skupiamy się na Messim czy zostanie a za mało na bieżącym sezonie i kierunku w którym idzie zespół. Wiadomo że ewentualne odejście Messiego będzie dużo boleśniejsze finansowo niż covid, ale na litość boską w tym sezonie przecież też możemy powalczyć na wszystkich frontach. Mamy zespół który nie osiągnął jeszcze swojego szczytu możliwości w tym sezonie i tylko pozostaje cieszyć się że to wszystko przed nami. Na resztę nie mamy wpływu.
2
Sucha statystyka bez żadnego znaczenia - mamy multum zawodników którzy mogą strzelać gole, a gdyby jeszcze odblokowali skuteczność to tym bardziej.
2
@monsterrize zgadza się, ale idioci chcą Lautaro Martineza w lecie jak wiadomo że jest to temat nierealny napet na lato 2022:) Pozostanie ekipy młodzików będzie wyzwaniem a takie pytania są bez sensu, albo były sformułowane z rok temu:) Jak chodzi o Depaya to ultraofensywny styl Koemana nie potrzebuje klasycznej 9 tylko kreatywnego mocno technicznego zawodnika który potrafi szukać wolnych przestrzeni oraz być ruchliwym i te zadania zawodnik spełnia w 100%.
PS: po części odpowiedzi widać że kibice różnych drużyn mogli głosować:)
0
@Maniek9444 Trzeba przyznać że Busi przez całą karierę był wolnym zawodnikiem, przez całą karierę grał w podobnym stylu, jednak być może przez wiek stracił swobodę grania. Jego gra i tak jest wg mnie lepsza niż druga połowa poprzedniego sezonu.
Bez względu na opinie każdy trener u Busiego widzi przegląd pola, inteligencję boiskową oraz czytanie ruchów przeciwnika. Wg mnie na ten moment największym problemem Busiego jest decyzyjność. Taktyka sprawia że on jak również De Jong grają zachowawczo bo każda strata może powodować zabójczy atak - boczni obrońcy są wysunięci a za nim z De Jongiem jest tylko Pique/Lenglet którzy nie są takimi dobrymi przecinakami jak niegdyś Umtiti w czasach jego świetności.
Wg mnie luz się pojawi wraz ze zgraniem - Pjanic też będzie odgrywał ważną rolę, jednak strach przed zabójczą kontrą nieco paraliżuje naszych środkowych pomocników. Na ten moment w tym bym się upatrywał krytyki, choć osobiście nie mam żadnych pretensji, gdyż zmiana taktyki Koemana stanowi największą różnicę w graniu dla całego bloku obronnego i właśnie u środkowych pomocników. Ultraofensywny futbol nie bieże się z nikąd - teraz pocierpią, ale czuję że jeszcze w tym roku trener stworzy potwora i znowu będą sie nas bać:)
0
Ale Barcelona Koemana to jest nowy projekt sportowy i wg mnie bardzo atrakcyjny - to dopiero 3 miesiąc wspominanego projektu i zapowiada się bardzo interesująco. Wg mnie przy większym zgraniu i ogólnym rozwoju zespołu będziemy mogli pokonać każdego, a to już jest wartość niepodważalna aby Leo mógł zostać w Barcelonie (spokojnie do czerwca 2023 wraz z całą machinerią reklamowo-sponsoringową którą daje Barcelonie).
0
@itmustbejoke oczywista oczywistość - ale szczerze nie wierzę w odejscia a zakończenie karier w swoich klubach. Patrz przypadek Jordana w Chicago Bulls - kto jak kto, ale Perez potrafi liczyć i nie zrezygnuje z zarabiania pieniędzy na twarzy swojego zespołu - co roku ostatnimi czasy Ramos odchodzi i ostatecznie zostaje bo klub na zawodniku z roku na rok więcej zarabia i chodzi tylko o proporcje zarobkowe, tyle. Ramos w RM jest grającą legendą więc niema drugiego takiego zawodnika który mógłby być nową twarzą projektu sportowego. Podobnie u nas jest z Messim, tylko że na większą skalę, bo Messi podbija wartość marki Barcelony w jakichkolwiek negocjacjach aby była możliwość konkurowania z poziomem marki RM, wszak wiadomo że w globalnym marketingu pierwsze są międzynarodowe trofea, potem twarze zespołów a następnie klub (szczególnie w dzisiejszych czasach).
2
AB świetną markę sobie wyrobił, kluby się o niego zabijają, pogratulować jeszcze raz trzeba sukcesów i życzyć kolejnych:)
10
Dzik jest dziki dzik jest zły - oby taki był Umtiti bo biorąc pod uwagę profil piłkarski to bardziej pasuje do taktyki Koemana niż Pique i Lenglet razem wzięci. Pytanie czy fizycznie da radę. Mam nadzieję trener da mu szansę chociaż w kilku meczach pod rząd przynajmniej te 20-30min, bo już w czasach gry w Lyonie jak wracał po urazach to kluczowy był dla niego rytm meczowy.
0
Dobre - jeszcze miesiąc temu 20mln brutto dla Fatiego było ok, dzisiaj to zdecydowanie za mało... jeszcze 2021 się nie zaczął a powoli ustawia się kolejka z rękami po pieniądze - przypominam że prawie nasza cała młodzież będzie chciała dużo więcej zarabiać niż na dzień dzisiejszy, Fati to taki początek ale z tych droższych młodych zawodników.
Dlatego każda osoba która liczy się w Barcelonie, każdy kandydat na prezydenta Barcelony, każdy specjalista od marketingu sportowego podkreśla że kluczowe jest zostanie Messiego w Barcelonie bo nie wyobrażają sobie funkcjonowania klubu pod względem finansowym bez niego. Biorąc pod uwagę jak trudny w styczniu będzie transfer Depaya - to pokazuje jak ważny jest każdy kontrakt reklamowy, marketingowy, współpraca aby utrzymać młodzież w zespole, która zachęcana przez chciwych do przesady agentów będzie mogła podejmować niekoniecznie prosportowe wybory.
Mówcie co chcecie ale klauzule "Messi" w większości kontraktów obowiązują i będą obowiązywały w nowonegocjowanych kontratkrach w przyszłym roku. Wg najnowszych informacji już Rakuten mniej płaci o 20-30mln ze względu na letnie spekulacje (podkreślam spekulacje) o Messim (nie covid) to co dopiero jakby miał odejść po sezonie - aby jeszcze ten 1-2 lata został dla dobra klubu.
0
A woda jest mokra:). Jeśli analizować grę bocznych obrońców warto zwrócić uwagę także na okazje które są przez nich tworzone oraz kluczowe uczestnictwo w rozciąganiu gry - wiadomo że skuteczność wykańczania akcji szwankuje, bo gdyby wziąć pod uwagę 100% akcje które powinny być zakończone golem to Roberto powinien mieć już 11 asyst.
Jedno jest pewne, obrona w ustawieniu Koemana nie ma łatwo i właściwie zgrywa się od nowa, podobnie jak i inne formacje - boki obrony mają duże więcej zapierdzielu, a środkowi obrońcy którze zbyt mocno przyzwyczaili się do ustawienia Valverde, a brakuje dzików czyszczących pole jak Umtiti w momencie swojej świetności. PS: uważam że z bigiem czasu będzie jeszcze lepiej, ale po cichu liczę też na Umtitiego że wzmocni się fizycznie i jak mówił Koeman będzie wzmocnieniem.
3
@axegrinder brawo, dobrze piszesz - wg Deloitte z 2018 - 70 największym umów na których zarabia Barcelona we wszystkich są klauzule Messi - cieszę się że realnie patrzysz na temat bo aż żal patrzy się na wpisy dzieciaków, które wypisują głupowy a nie wiedzą czym jest marka i jak się ją buduje czy sprzedaje.
5
Nie chcę polemizować/kłucić się itd ale jak czytam że budowanie marki Fatiego pozwoli zastąpić markę Messiego to aż żal czytać, pokazuje to totalne oderwanie od rzeczywistości... tak można sprzedawać ziemniaki na bazarku - ale tam gdzie są pieniądze wielkich globalnych inwestorów, Fati potrzebuje sukcesów sportowych, złotych piłek itp rzeczy którymi może się popisać aby zbliżyć, podkreślam zbliżyć sie do Messiego. Naturalnie życzę mu aby tak się stało, ale w kwestii tu i taraz czy tu i za rok/dwa to nie ma o czym gadać.
"Barça sprzedaje swoją markę twarzą Messiego. W takich okolicznościach nikt nie odważyłby się przedłużyć umowy o 3-4 lata, ponieważ wartość klubu bez Messiego jest nieznana." - musimy zauważyć jedną rzecz - nie stawiajmy marki RM na równie z Barceloną bo to niema sensu - wartość marek to trofea międzynarodowe i tacy zawodnicy jak Messi - aktualnie z Messim wartość medialna jest na równi, natomiast bez Messiego będzie proporcjonalnie mniejsza bo to logiczne.
Kolejna osoba, w tym kandydaci na prezydentów powtarzają jedno - Messi musi zostać bo nie wyobrażają sobie działania klubu. Jeśli wg Deloitte z 2018 - Messi generuje 30% dochodu całego klubu (70 największych umów klubu powiązanych jest z aneksami związanymi z Messim - logiczne bo zarząd chciał maksymalizować kontrakty reklamowe/sponsorskie). Te 30% było 2018 bez liczenia Azji, bo kultura oglądania futbolu na przykładzie Chin jest inna - kibice oglądają mecze ze względu na ulubionych zawodników, a nie kluby - a Messi w Azji jest Bogiem i przy okazji gra w Barcelonie (na tym też Barcelona zarabia). Podsumowując pensja Messiego jest adekwatna do tego co daje klubowi zarówno w wymiarze sportowym i przede wszystkim finansowym - wręcz można by było powiedzieć że na większą korzyść Barcelony i piszę o tym z żalem bo w pierwszej kolejnosci jestem fanem Barcelony a potem jej zawodników.
7
Wszystkich kandydatów na prezydenta Barcelony łączy jedna rzecz - wszyscy wiedzą dużo lepiej niż my razem wzięci ile pieniędzy przynosi Barcelonie Messi - "Mówimy to od samego początku – Barça potrzebuje Messiego i Messi potrzebuje Barçy. Zyski mogą rosnąć dla obu stron. Ostatnio powiedziałem, że Messi musi stać się Michaelem Jordanem Barcelony. Sportowcem, który w wieku 60 lat wciąż generuje dochody." Sprawdzam - wg źródeł z internetu co roku Chicago Bulls kasują niezłe miliony do dnia dzisiejszego - ok 16-18% budżetu klubu w 2019 stanowiły zyski z posiadania legendy która przeszła na emeryturę wiele lat temu.
Realia są takie, że jak pojawiły się plotki w lecie, że Messi chce odejść to w RM Perez zorganizował spotkanie na szczycie aby opracować strategię kolejnych oszczędności (początkowo nie było mowy o obniżaniu pensji, a także zaplanowanych/dogadanych było 2 zawodników - ostatecznie zrezygnowano z jakichkolwiek zakupów i obniżono pensje). Odejście Messiego wg Pereza mogło mieć negatywny wpływ na Real większy niż odejście Ronaldo z Realu - bo wpływ na wszystkich sponsorów ligi, spzredaż praw telewizyjnych (+azja) i rangę ligi. A u nas dzieciaki wypisują że Barcelona to marka na równi z RM i tak samo łagodnie odczujemy jego odeście jak oni Ronaldo:) Mam świadomość że Messi młodszy nie będzie i nowe pokolenie rośnie wpatrzone w niego - ale taki Ansu/Pedri/deJong to jeszcze nie ten próg aby być twarzą projektu sportowego już teraz czy za rok - mam nadzieję że będą ale na ten moment to za mało ze sportowego punktu widzenia, a także sponsorskiego.
0
@Mathew86 odłożóne pieniądze na transfer, odłożone pieniądze na pensję i zrzeka się wszelkich roszczeń sądowych w dzisiejszych realiach. Co by nie powiedzieć Bartek zamknął drogę powrotu Neymarowi do Barcelony:)
3
Pytanie do fanów Arthura bądź śledzących mecze Juve - wiecie jak sobie radzi Arthur w Juve? gra coś? Szczerze bez spiny interesuje mnie to, nie śledzę włoskiego futbolu, a temat chyba ciekawy czy Juve sportowo coś zyskało.
8
Z całym szacunkiem - szanuję pracę dziennikarską twórców fcbarca.com - ale w dzisiejszych realiach nawet sugerowanie że Neymar może myśleć o grze w Barcelonie jest na granicy śmieszności. Może śmieszna anegdotka, ale poświęcać temu artykuł to chyba za grubo:) Lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie artykułu poświęconego drugiej części niniejszego wpisu - czyli kto, kogo i na ile chce pozwać bądź domaga się pieniędzy bo to już jest realny temat.
0
Wiadomo nie ma co dmuchać balonika, ale biorąc pod uwagę że Koeman stawia na młodzież i na tym się zna, a co chwilę pojawiają się kolejne nazwiska młdych/zdolnych/perspektywicznych i ponadprzeciętnych jak na swój wiek to może rośnie nam kolejne złote pokolenie - fajnie by było!
11
Czego by nie powiedzieć - mocno techniczna i z przeglądem pola "9" jak Depay dała by oddech w ataku Koemanowi - takiego zawodnika brakuje szczególnie z zespołami które potrafią się dobrze bronić lub stawiać autobus.
Dla mnie problemy są też w pomocy i obronie ale jeśli trzymamy się ataku to na ten moment żadne Miliki i inne wynalazki - trener chce Depaya, którego stosunek jakości do ceny jest wręcz rewelacyjny, zatem nie widzę problemu.
Problem by był jakby trener powiedział że chce takiego czy takiego zawodnika który kosztuje 100mln i nie widzi innego rozwiązania:), a on chce zawodnika za półdarmo, który z miejsca byłby jednym z lepiej wyszkolonych technicznie w zespole - to napewno plus.
10
No i pięknie Ivan podsumował robienie gównoburz przez dziennikarzy - warto jednak odnotować że u poprzednich trenerów zawodnicy mieli za dużo luzu, miejmy nadzieję że Koeman dalej będzie stawiał na przygotowanie fizyczne i zawodnicy będą odpowiednio pracować na treningach.
2
Koeman na żywo ogląda mecze rezerw - to trener mocno stawiający na młodzież od początku swojej kariery trenerskiej - jeśli zobaczył coś w Balde to trzeba mu ufać - jak widzimy z Pedrim się nie pomylił (a wiele trenerów nie miało by jaj postawić na niego).
Z drugiej strony to też pokazuje że Firpo dalej jest nieogarnięty w naszym systemie gry i w styczniu powinniśmy go spieniężyć.
0
@BarcaInfo w ostatnim wywiadzie Koeman mówił że będzie traktował Umtitiego jak zimowe wzmocnienie jak wzmocni się fizycznie - oby bo jak grał to był dzikiem jakich mało - a jego wyjścia czyszczące pole idealnie by się sprawdziły przy naszej nowej taktyce.
0
@ferdas_rawa musisz bardziej czytelnie formułować swoje myśli bo słabo się to czyta. Raz piszesz że "mnie nie kupi" a raz "mnie nie musi przekonywac" - poza tym wyniki jego pracy są już i to duże, wiadomo fajnie będzie powalczyć o jakieś trofea bo to Barcelona, ale nawet sam rozwój zespołu z młodymi zawodnikami będzie sukcesem. Jeśli będzie tak pracował jak do tej pory to nie musi niczym przekonywać nowego zarządu bo robi dobrą robotę.
28
To że nasz trener patrzy na zawodników Barcelony B jest oczywiste - wystarczy spojrzeć jakie nazwiska udało mu sie wynaleźć lub wypromować: Van der Vaart, Wesley Sneijder, van der Meyde, Ibrahimovic, Maxwell, Heitinga, Pienaar, Maarten Stekelenburg, Mido, Nigel de Jong, Thomas Vermaelen, Ryan Babel, Huntelaar.
Jeśli w Pedrim czy w innych widzi mega potencjał to znaczy że tak jest i trzeba mu ufać bo zna się na robocie.
Mi w nim najbardziej podoba się że ma pomysł na zespół i nie ściemnia - z różnych relacji też widać że zawodnicy go szanują i mają respekt - czego brakowało w przeszłości. Pozostaje trzymać kciuki bo kierunek jest bardzo dobry:)
0
@ferdas_rawa Jeśli poczytasz trochę o naszym trenerze to Koeman nigdy zarówno jako piłkarz a także jako trener nie ściemniał - to typ człowieka posiadającego bardzo prostolinijne podejście do innych ludzi. Z drugiej storny to po co miał ściemniać? Przecież każdy kto interesuje się w minimalnym stopniu piłką wie że mamy braki zatem to nic złego co powiedział ani też odkrywczego. Musimy zrozumieć że to nie jest typ człowieka który robi laski mówiąc co chce każdy usłyszeć, tylko mówi jak jest - wg mnie super podejscie bo przykładowo za rok nikt nie będzie mógł mu zarzucić że kłamał.