JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bykunn niestety w dupie i to dużej, bo wszystko jest ze sobą powiązane od pensji po kontrakty sponsorskie, na ten moment to jedyny nasz zawodnik który marketingowo w dzisiejszych czasach daje pieniądz przewyższający pensję, ale z drugiej strony jest mega niedoceniany przez kibiców w Polsce i musi być sprzedany bo ma gorszy okres. Żartuję oczywiście, ale boli mnie że od 20 lat gra dla Barcelony, 90% trofeów bez niego nie byłoby możliwych, a 10-letnie szczochy lekką reką go pozbywają się jak szmaty nawet nie biorąc pod uwagę faktu że pomimo braku sukcesów na arenie międzynarodowej to jego nazwisko napędzało rekordy przychodów klubu przez ostatnie 4-5 lat.
1
@Messibestplayerintheworld sorry ale jakie jest źródło twojego cytatu? ostatni komentarz Koemana na temat Puiga brzmi "Gra zależy od postawy na treningu. Daję minuty graczom, którzy na to zasługują. Wszystko leży w rękach zawodnika."
1
@kaamil1910 Puszczenie bąka w towarzystwie gwarantujące zapamiętanie na dłużej :) Bez urazy, w każdym razie od razu zrobił mi się dobry humor czytając takie komentarze jak twój. Dobre dobre :) PS: albo przedłużamy albo odchodzi za darmo - nie ma innych opcji i nigdy nie było...
0
@IrekPOL po taniości to do biedronki możesz iść, giełda w dzisiejszych czasach to głupota. Po słownictwie to raczej z giełdą też nie masz nic wspólnego, zatem jak chcesz rozbić świnkę to polecam inwestycje w książki. BTW poza biotechnologią na giełdach nie ma czego szukać, a lepsze i bezpieczniejsze rozwiążania to złoto/nb/neworders/bc/wine/art czy to jako inwestycja czy jako obstawianie pozycji.
0
@Kuczek w tematyce plakatów Walking Dead to jeden widać współczesny a drugi old school jeśli tak można powiedzieć - obydwa fajne - ze współczesnych ja bardziej preferuję z Neganem:) PS: jeśłi masz oryginały z oficjalnej dystrybucji to polecam zabezpieczać antyrefleksyjnymi rozwiązaniami - ich wartość bardzo szybko rośnie.
0
@NeroTFP bardzo dużo zmienia, jeśli wygra Biden skończy się gadanie głupot o Fort Trump, PiS zacznie patrzeć bardziej na EU jak na partnerów a nie wrogów - natomiast nasi reprezentanci z Andrzejem na czele będą ssać tylko Jarkowi, bez upokażającego ssania Donalda na arenie międzynarodowej. Wg mnie to duża różnica - wiadomo kto by nie był prezydentem USA to i tak będą nam za grube miliardy wciskać swoje "technologie", ale to nie będzie takie porno jak przez ostatnie lata.
0
To raczej pewne było że przedłużą, bo Bartek negecjował przedłużenie o rok w sierpniu kontraktów m.in. z Rakutenem czy Beko.
Pytanie co wynegocjował Bartek, a co ewentualnie jego dzisiejsi następcy.
Na ten moment wiemy że w poprzednich sezonach Rakuten dawał 55mln+bonusy za trofea, natomiast Beko 19mln.
Biorąc pod uwagę że jest to przedłużenie inicjowane przez Barcelonę z oczywistych względów, a umowa tylko na rok oraz fakt że panują pandemiczne realia to trudno powiedzieć czy się cieszyć czy nie bo nie znamy kwot:) Wszystko jest kwestią spojrzenia bo jeśli zeszliszmy w przypadku Rakutenu z 55mln np na 40mln to inaczej to wygląda niż przykładowo zejście z 55mln na 25mln. Bez liczb w artykule trudno ocenić czy to dobra wiadomość czy zła. Obawiam się że jeśli w ciągu najbliższych kilku dni nie będzie podanych oficjalnych liczb to pewnie różnica jest tak duża że nawet nie chcą denerwować kibiców.
1
chwila chwila - zawodnicy nie godzą się na obniżenie pensji tylko ewentualnie na rozłożenie płatności na dłuższy okres czasu.
Żaden zawodnik z tego co można przeczytać nie straci nawet 1 euro, zejście o 30% z pensji zawodników to by było coś, ale tu nie ma mowy o tym.
Biorąc pod uwagę że najlepiej płacimy i dopadła nas pandemiczna rzeczywistość mega wielkich spadków dochodów w tym i przyszłym roku to spodziewałem się obniżenia pensji a nie rozłożenia ich w czasie - niestety świat jest brutalny, a miłość w sporcie ściśle powiązana z pieniądzem.
1
@Krystian1588 Griezmann prędzej na boku obrony, ale na środek to chyba trochę cm i siły brakuje:)
4
Wg mnie oczywistym jest że Frankie na obronie grać nie będzie - uważam że mecz z Dynamem był okazją na przetestowanie takiej boiskowej ewentualności i tyle. Z drugiej strony wiadomo że mamy Araujo i Umtitiego jakiś czas niedostęnych, zatem dobrze że chociaż ten jeden mecz został poświęcony aby przetestować go na stoperze. Sorry ale jaki zawodnik inny miał by zostać przetestowany na stoperze? Wolny Busi, nieogarnięty Firpo czy jeszcze ktoś inny?
0
@equwesta no ok, ale mamy w kwestii utrzymania zespołu inną opinię. Ja to widzę trochę inaczej bo pracuję dla firm które inwestują w sport (nie aż tak globalna skala) i widzę jak zmieniły się kryteria układów sponsorskich przez pandemię, w co inwestują, uważam że nawet nie mamy świadomości jak wielki pułap zejścia z dochodów czeka Barcelonę w przyszłym roku.
Zredukować oczekiwania możemy jako kibice Barcelony, gdyż dalej będą zespoły które nie będą musiały oszczędzać, bądź mają lepszą sytuację finansową i będą podkupywać nam zawodników którzy nie będą chcieli rezygnować ze swoich pensji. Pożyjemy zobaczymy, trzeba trzymać kciuki że styczniowa i posezonowa wyprzedaż przyniesie wiele pieniędzy lub oszczędności. W nowe kontrakty nie jestem w stanie uwierzyć biorąc pod uwagę jak to wygląda na dzień dzisiejszy w UK, FR czy w kilku innych pojedynczych klubach które obserwuję.
Zwróć uwagę na fakt, że zawodnicy, którzy dzisiaj negocjują z klubem obniżenie pensji nie do końca chcą rezygnować ze swoich dochodów - głównie wydłużają w czasie ich spłatę - skala zobowiązań klubu rozciągnięta w czasie będzie przeolbrzymia.
0
@blaugrana1980 wolał siedzieć na ławie dzięki naciskom byłego zarządu zamiast grać na wypożyczeniu - olał całkowicie opinię Koemana, wręcz go spoliczkował medialnie i ma za swoje.
0
@cat_r37 obecnie to nawet Alenia jest przed Puigem, za brak ambicji u Koemana się płaci
0
@FLYP ok, super, jeszcze raz gratuluję, nie wiem co powiedzieć:)
0
@FLYP sorry ale jeśli chcesz dyskutować to proszę merytorycznie, bo nic nie wnosisz swoją wypowiedzią. Napisz na czym polega te jego szkodzenie, napisz gdzie słyszałeś że pyskuje albo coś o jego spacerach... jeśli przeczytałem mój wpis, gdzie napisałem że Messi odbudowuje się tylko poprzez grę a ty piszesz niech siądzie na ławie to albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo piszesz żeby pisać - w każdym razie gratuluję :) rodzina, znajomi i lokalna społeczność na pewno jest z ciebie dumna a i w statystykach masz komentarz więcej:)
2
@pluszek polecam patrzeć w przyszłość a nie przeszłość - teraz są inne realia, jest inny zespół, inny trener, inne młode nadzieje. II wojnę światową albo zeszłoroczne święta też tak przeżywasz? W meczu z Bayernem cały zespół zawiódł, jeśli na każdy mecz sezonu patrzysz przez pryzmat meczu z Bayernem to współczuję. Najszczerzej empatycznie bez żadnej spiny, po ludzku współczuję.
Odnośnie luzu - od wielu sezonów Messi ciągnie wózek o nazwie Barcelona, od czasów Lucho aż po Sentiena Messi był jedyną perłą w zespole który grał bez pazura i bez wyrazu - jednak LL i PK zespół zdobywal pomimo bolesnych porażek w LM. Podsumowując weź na luz z pisaniem takich głupot bo przykro patrzeć że są na tej stronie jeszcze takie opinie jak twoja.
4
Widzę że tutaj same lamenty że Leo nie odpoczywa... Leo nie jest typem zawodnika który odbudowuje się na ławce, potrzebuje luźnej gry i tyle. Inna kwestia że to będzie mecz na Fatiego i Pedriego - ja nie spodziewam się wysokiego wyniku, bardziej spodziewam się pracy nad automatyzmami zawodników atakujących oraz Desta.
Opinie że De Jong będzie grał jako fałszywy obrońca - nie zgadzam się - ten mecz jeśli chodzi o blok obronny jest dla Desta aby mógł dobrze pograć sobie i zgrać się z zespołem. Dzieciakom pewnie ten mecz się nie spodoba, ale ewidentnie jest on nastawiony na skasowanie euro za zwycięstwo w LM oraz kwestiom prozespołowym.
0
@Greenalley sugeruję że ok 30% a nie 50% - czytaj ze zrozumieniem to po pierwsze, po drugie przy kontraktach sponsorskich tourne czy bilety to grosze. Sorry ale przykładowo sprzedaż biletów bez karnetów to 60mln, tourne kilka mln - gdzie tu do dochodów całego klubu.
Piszę że minimum jeszcze jeden sezon (21/22) powinien zostać bo nie da nikim, podkreślam nikim zrekompensować jego straty, bez niego nie ma także twarzy projektu sportowego o którą zabiegają sponsorzy. Jego zostanie w zespole gwarantuje nie tylko sponsorów, ale także otwiera portfele bo jeśli odejdzie - marketingowo będzie wyglądało to słabo, na zasadzie nie widział projektu sportowego.
Trzeba pamiętać także że firmy inwestujące duże pieniądze w sport to nie działalność charytatywna i chcą zarabiać - na czym mamy zarabiać? na perspektywicznym zespole z przyszłymi crackami? Jeśli tak to zainwestują za 3-5 lat bo po co teraz.
Ja też uważam że z roku na rok Messi będzie gorszy, ale ze względu na to że kibicuję przede wszystkim Barcelonie to chcę aby został ze względów sportowych jak i przede wszystkim finansowych. Mnie interesuje na ten moment tylko to aby były pieniądze na utrzymanie wielu wyciągniętych młodych rąk po pieniądze od początku 2021 roku. Jeśli to prawda że Rakuten, Beko i wielu innych sponsorów ma klauzule "Messi" (WikiLeaks), a jego odejście będzie się wiązało z karami bądź rezygnacją z wielkich części środków to będzie dramat. Każdy ewentualny przyszły sponsor głównie na ten aspekt będzie zwracał uwagę, a nie da się stworzyć skutecznej strategii marketingowej w tym sezonie i jesteśmy w tyłku.
Mam świadomość że Barcelona to wielki klub i kontrakty zawsze się jakieś podpisze, ale weźmy pod uwagę że my potrzebujemy olbrzymich kontraktów, a wręcz gigantycznych biorąc pod uwagę realia covidowe aby utrzymać zespół.
Przykładowo Grizi zarabia olbrzymie pieniądze - myślicie że agent Ansu będzie chciał mniejsze? Jest jeszce kolejka innych z krótkimi umowami - pieniądze są potrzebne i nie należy nimi szastać, co by się nie działo Messi musi zostać na przyszły sezon, aby nie robić wyprzedaży połowy zespołu po bieżącym sezonie. Możesz zgadzać się lub nie, ale biorę te kwestie na chłodno - pieniądz to pieniądz - Barcelona potrzebuje strategii na różnych płaszczyznach - jednak nie wierzę w młody projekt sportowy jeśli pieniędzy nie będzie od sponsorów (gigantycznych pieniędzy).
0
@Greenalley Utrzymanie takich zawodników jak Pedri/Fati może być ciężkie jeśli Messi odejdzie po sezonie - 1. są to za młodzi zawodnicy aby ciągnąć grę cały sezon na wszystkich frontach, 2. ochota pozostania w klubie po odejściu Messiego może być mniejsza, 3. profesjonalne kontakty będą wymagały najwyższych pensji, 4. ich twarze jeszcze nie nadają się do globalnego marketingu (za 2-3lata) 5. mniej pieniędzy w klubowej kasie - jeśli Messi generuje dochody na plus (to logiczne), to jego odejście wywoła spadek dochodów - nie oszukujmy - każdy profesjonalny kontrakt w 100% ma Messiego w jakichś klauzulach. Podpisanie nowego wielkiego kontraktu sponsorskiego w 2021 będzie piekielnie ciężkie żeby chociaż zbliżyć się do kontraktu RM podpisanego przed pandemią, a już nie mówie jak ciężko będzie bez gwiazdy Barcelony, gwiazdy ligi oraz ikony tego sportu. Wiele badań wskazuje też że Azja kocha bardziej Messiego niż Barcelonę, zatem dochody z rynków azjatyckich przechodzą na inny klub - podsumowując Messi MUSI zostać jeszcze na sezon 21/22 bo nie mamy oszczędności, nie mamy innych perspektyw zarobku, nie mamy też perspektyw posiadając dużo mniejsze dochody.
0
@greymid jeśli w to wierzysz to nie mamy o czym pisać, pozdrawiam.
0
@equwesta Wiadomo - dzisiaj są inne realia, zatem biorąc pod uwagę kwestie wizerunku Barcelony, kwestie niejednokierunkowej polityki poprzedników - jedynym marketingowo silnym i stabilnym punktem przy jakichkolwiek negocjacjach będzie Messi. W pracy mam bardzo duże kontakty np z grupą Samsic, która inwestuje w sport (m.in. główny sponsor Stade Rennais) i w opinii firm, które dzisiaj planują inwestowanie w sport to nikogo nie interesuje młodzież w klubie (interesują ich indywidualne kontrakty z młodymi, ale nie z klubem). Biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy - firmy inwestują w markę klubową, grające i byłe legendy danych klubów. Przykładowo dla LFC ważnym marketingowo zawodnikiem jest Henderson, a w takiej BVB to Reus - grające legendy - to na nich kluby budują kontrakty, a my mamy Messiego - najlepszego piłkarza w historii, dla którego część kibiców ogląda mecze (nie tylko dla Barcelony). Zgodnie informacjami o których się mówi/pisze - w dzisiejszych czasach pozostanie Messiego jest jeszcze ważniejsze niż np rok temu - firmy chcą inwestować w sprawdzone rozwiązania bo też patrzą na każde euro z dwóch stron.
PS: ja wierzę że Messi zostanie bo wierzę w nasz zespół i trenera, widzę wielką zmianę mentalną w stosunku do poprzedniego sezonu, wierzę też że zawodnicy dogadają się jak chodzi o obniżenie pensji oraz że w styczniu pozbędziemy się niepotrzebnych zawodników za rozsądne pieniądze (kogoś z grupy Alenia, Braithwaite, Firpo, Umtiti), w sprzedaż Grizi/Dembele nie wierzę bo w styczniu nikt nie wyłoży oczekiwanych kwot. Podsumowując jestem optymistą, trudno w to uwierzyć po wszystkim co działo się przez ostatnie pół roku, ale nareszcie widzę dobry kierunek zarówno klubu jak i zespołu.
0
@Artuuuuur wiadomo że prawdziwych liczb nie znamy ale nie zmienia to faktu że Messi jest ważny dla Barcelony pod wieloma względami, cieszę się że są jeszcze kibice którzy to widzą. Biorąc pod uwagę że przez ostatnie lata nie wygrywamy nic na atenie międzynarodowej a jeszcze przed pandemią robiliśmy rekordy kontraktowe to samo się nie wzięło - pomimo bardzo słabego zarządzania marką, słabego zarządzania marketingiem to Messi gwarantował te kontrakty ze względu na fakt, że jest ikoną i otwierał wszystkie drzwi np na rynku azjatyckim, gdzie traktowany jest jak Bóg i wszystko z nim związane sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.
1
@RosjaninBut Barcelona jakby miała otrzymać 100mln w styczniu to i tak by go nie sprzedała, sponsorzy, kontrakty i inne zobowiązania aby był Messi są wiele więcej warte. Jak poczytasz sobie o finansach Barcelony i ile dla finansów znaczy Messi to zrozumiesz że prawdziwe problemy finansowe Barcelony pojawia się przy jego sprzedaży.
1
@Artuuuuur w 2018 roku Deloitte robił przegląd sportowców posiadających kluczowe znaczenie dla finansów klubowych. Było że 30% wszelkich dochodów może Barcelona zawdzięczać Messiemu, analizie poddane było ponad 70 kontraktów z których Barcelona czerpie korzyści. Była wiadomość że od 2019 te dochody miały być dużo większe że względu na kontrakty azjatyckie zatem Barcelona Messim stoi. Od razu mówię że to opracowanie sponsorskie AB, czyli dla dużych firm, które inwestują w sport. Podobne informacje można znaleźć też z doniesień WikiLeaks. W internecie trochę tego jest, w 2019 w zależności od źródeł można mówić od 210 do 320 zysku z Messiego dla Barcelony. Wg WikiLeaks Rakuten w kontrakcie miał klauzulę że bez Messiego wartość kontraktu spada o 40 procent. Podsumowując wiele jest różnych doniesień, mi się jednak wydaje że jakby nie liczyć każdy kto przejmie Messiego będzie na plusie, dlatego chciałbym aby kończył karierę w Barcelonie, bo to też zysk dla klubu.
1
@equwesta celne uwagi, lecz z finansowego punktu widzenia czytałem kiedyś raport Deloitte że Messi mógłby nawet wogole nie grać to i tak opłacało by się trzymać go na ławce. Ze względów sportowych wydaje mi się że może dać jeszcze bardzo wiele, zawodowo zajmuję się psychologią w biznesie - moim zadaniem jest ocena psychologiczna kandydatów na podstawie zadań obserwacyjnych. Wg mnie po Messim nie widać zmęczenia, wypalenia, a bardziej zniecierpliwienie i chęci aby zespół grał wraz z nim lepiej i skuteczniej. Paradoksalnie widzę w nim większego kapitana, większą troskę o zespół, większą troskę o młodych niż kiedykolwiek wcześniej. Bez żadnej ściemy mam wręcz wrażenie że z jakimś profesjonalistów bardzo mocno pracuje pod kątem mentalnym, ale to proces. Bez względu na wszystkie okoliczności wydaje mi się że praca z Koemanem sprawia mu przyjemność gdyż widać że znowu ma cel i widać że wierzy w projekt sportowy który nakreslil mu trener. Na ten moment Messi to i tak jest top, ale wierzę że nowe życie w Barcelonie jeszcze przed nim.
2
pamiętam debiut Firpo i ostatni mecz w którym zagrał... szczerze to nie różniły się te występy niczym, to tak jakby nie rozwinął się ani trochę. Dest to świeżąk a taktywka Barcelony nie jest dla niego zagadką, brak jedynie zgrania.
0
@RosjaninBut przecież mowa o ofejściu Messiego za darmo! City chce klepnąć Messiego w styczniu aby po sezonie był ich za darmo... czego nie rozumiesz?
0
@Herbert City penwie będzie chciało zaklepać sobie Messiego jak najszybciej, to możliwe i z ominięciem negocjacji z Barceloną bo do wzięcia za darmo będzie po sezonie.
Messi otwiera także obejście Finansowego Fair Play gdyż wraz z Messim po sezonie przyjdą olbrzymie kontrakty reklamowe i sponsorskie.
Niestety oprócz ciosu w finanse Barcelony to także cios dla całej La Ligi, zatem liczę na to że nasz zespół będzie grał dobrze i Koeman sprawi że zostanie chociaż na 1-2 sezony.
24
Ze względu na fakt, że na stronie nie brak fanów FIFY bo lekką ręką oddaliby Messiego, może jednak by się zastanowili kim jest Messi oraz co oznacza dla klubu zarówno w wymiarze sportowym jak i finansowym.
Ja uważam że powinniśmy mieć nadzieję że jednak zakończy karierę w Barcelonie - naszego klubu nie stać na to aby mógł odejść - od przyszłego roku zaczyna się seria ważnych kontraktów do podpisania przez klub, bez nazwiska Messiego możemy nie zbliżyć się nawet połowy dotychczasowych pułapów zysków. Zespoły które podpisały wieloletnie umowy sponsorskie przed wybuchem pantemii niestety przez najbliższe lata będą miały przewagę finansową.
Wg mnie kluczowe jest aby Messi został, bo zabraknie pieniędzy sponsorów na kolejne super-kontrakty m.in. dla Ansu Fatiego (to niemal pewne).
Messi jeszcze może wiele nam dać sportowo przez 2-3 lata - ale jeśli chodzi o aspekty marketingowe to Barcelonie będzie opłacało się mieć go w składzie nawet do 40.
Nie ma co się oszukiwać - na arenie międzynarodowej nic ostatnio nie wygrywamy a rekordy zysków robione są poprzez nazwisko Messiego - który jest żywą legendą nie tylko Barcelony ale i całej dyscypliny sportowej na całym świecie. Bez względu kto wy nie wygrał wyborów - jedno jest pewne - będzie walczył o Messiego w klubie do ostatnich sił bo jest kluczowy dla rozwoju klubu pod każdym względem, a szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy nie stać nas na nic.
Ronaldo zwrócił się Juventusowi w miesiąc - przyszły z nim także kontrakty, odejście Messiego z Barcelony i to jeszcze w dobie pandemii może być mega cios i spowodować że stracimy oprócz pieniędzy, także całą zdolną młodzież od Ansu Fatiegoczy czy Pedriego poczynając bo nie będzie nas stać na utrzymanie najbardziej perspektywicznych zawodników.
PS: proszę nie pisać o przywiązaniu młodzieży do Barcelony itd - jeśli mają profesjonalnych agentów - wyjadaczy w swojej dziedzinie to nie będzie litości w kwestii kontraktów.
PS2: proszę też nie pisać bo Messi ma wysoki kontrakt - jest adekwatny do zysków które daje Barcelonie, a sportowo dalej jest topowym zawodnikiem. Przy odpowiednim zgraniu zespołu, już na przełomie listopada/grudnia może spowrotem być nr1 na świecie.
0
@Doony7 przeczytaj jeszcze raz artykuł, przeczytaj co napisałem ze zrozumieniem a potem obśmiej swoje własne agrumenty. Wskazówka: - kiedy Messi zdobywa swój max poziom biorąc pod uwagę dane historyczne, - jakie nowe role pełni w zespole, - dlaczego Messi rozmawia z Koemanem prawie co mecz o ustawieniu zespołu, - zamiast pisać głupoty o przemęczeniu Messiego zastanów się kto tworzy szkielet taktyczny zespołu aby dzieciaki mogły się zgrać, kto im pomaga i podpowiada prawie przy każdej akcji. Zespół się zgra i wróci Messi crack - spójrz na mecz z Juve - zrezygnowaliśmy z meczu nastawionego na rozwój młodych zawodników i Messi znów grał pięknie, bo zdjęte z niego zostały inne obowiązki. Zamiast pisać głupowty zobacz jak pozytywna praca zostaje przez niego wykonana oraz jakim cudem Koeman namówił go do tego. PS: wejście Pedriego nie było planowane, ilość zawodników na ławce też była ograniczona - btw na logikę ile wg ciebie 17-latek powinien grać na najwyższym poziomie LM/PD?