5

dobre spotkanie, dużo walki - czerwo no trudno ale czuję że walecznością 3 pkt przyjadą do Barcelony. Stadion zaczarowany ale dzisiaj musimy się przełamać - do boju!!!!

1

pomimo czerwa, powiem szczerze że gra i zaciętość mi się podoba - podoba mi się że walczą - zobaczyłem sobie powtórki z poprzednich sezonów z Celtą na wyjeździe - dzisiaj pomimo gry w 10 będzie to lepiej wyglądało! do boju!

6

Do osób które nie ślędzą gry Ajaxu to mogę powiedzieć że jest to niestandardowy ultraofensywny boczny obrońca. Mało jest takich bocznych obrońców którzy mogą grać od pola karnego do pola karnego.
PS: odpowiadam na wyprzedzające pytanie: - tak, Dest zawsze wraca się do obrony w odróżnieniu np do Semedo:)

1

@BarcaInfo Dest pięknie się przywitał:
1. po nogach widać że treningi u tego młodzika są intensywne,
2: żadko kiedy tak szybko zawodnik zaczyna pracę - widać że od 1 dnia walczy o pierszą jedenastkę - BRAWO I POWODZENIA!

1

Może nie istotne ale cieszy że prychologicznie wygrywamy walkę z Bayernem o młodego zawodnika. Uczciwie trzeba przyznać że dla młodych zawodników Bayern też jest dobrą opcją.

1

Jeden kit jaki zarząd będzie miał za niego zapłacić - mnie to nie interesuje bo to nie moje pieniądze - cieszmy się że mamy dobre relacje z Ajaxem oraz z dobrego zakupu za rozsądne pieniądze. Na tym transferze nie da się stracić zatem jak najbardziej jest ok.

0

Kolejny po Puigu który woli siedzieć na ławce (albo nawet nie na ławce) i ważne żeby kasa się zgadzała. Cóż takie realia, oby to była nauczka że albo sprzedajemy albo ma grać - bo cała kariera na wypożyczeniach.

0

Jutro może każdy postrzelać, byle by był sukces - ostrzyć sobie ząbki na strzelanie Messiego będę w kolejnym meczu:)

0

Witać że Aspas próbuje zdjąć ciśnienie ze swojego zespołu, jednak do tej pory ciężko nam szło na wyjazdach ze względu na brak intensywności - dzisiaj jak Koeman zobaczy u kogoś brak starań to ma ławkę zatem liczę na to że będzie dobrze się działo jutro na wyjeździe:)

4

fajnie się czyta te pozytywne komentarze, również uważam że jeszcze wyjdzie to nam wszystkim na dobre - inna kwestia że chyba praca Koemana i jego profesjonalne podejście do zespołu też odbierane jest pozytywnie przez Messiego a to tym bardziej cieszy.

1

Zinczenko ma 23 lata i stale się rozwija, jest bardzo dobry fizycznie i taktycznie, lider w swojej reprezentacji - w większości zespołów spokojnie mógłby więcej grać niż w City.
Szczerze niema absolutnie szans na taki transfer, jak za Erica Garcie który nic jeszcze nie osiągnął i jest absolutnym kotem w worku (moim zdaniem mocno przereklamowanym bo zdobył fejm grając w ostatnich meczach poprzedniego sezonu ze względu na wiek a nie jak grał). Nie stać nas na zawodnika który za 2-3 lata będzie mógł dopiero wchodzić do pierwszego składu to jakim cudem by było nas stać na Ukraińca, który w bieżącym sezonie mógłby zaistnieć :)

2

W Manchesterze przydałby się Griezmann

3

Dziwi mnie pisanie w komentarzach przez użytkowników że Eric Garcia i Dest i można zamknąć okienko transferowe jak chodz o zakupy? Szczerze to głupota jakich mało - wg mnie para Dest i Depay jest dużo bardziej ważna - Garcia to zakup głębokiego rezerwowego, a Depay to zawodnik który daje dużo większe możliwości taktyczne w ataku i może w większości meczów odegrać ważną rolę.

3

Brać młodzików i czekać na rozwój sytuacji z Umtitim. Na czwartą pozycję ŚO nie trzeba wydawać niepotrzebnie pieniędzy jak na ten moment nie mamy jeszcze Depaya o którego Koeman walczy od początku. EG jak chce do Barcelony to klepniemy go za 3 miesiące za darmo i będzie GIT (niech Guardiola go ogrywa hehe).

0

@Kamiloza91 ja będę zadowolony - lubie Liverpool. Zaraz odpowienio po Barcelonie i Ajaxie to mój ulubiony klub spoza Polski :)

0

@kaamil1910 zgadza się, dla mnie wiek idealny, pisałem z przekąsem o ludziach którzy chcieliby cały skład wypełniony młodzikami

1

@RivaldoVitorBorba dla połowy La Rambli wystarczy że jest młody i w 3 meczach niczego nie zawalił to materiał na Barcelonę. Zwolennicy takich transferów najczęściej już teraz nie widzą Pique czy Alby W pierwszej jedenastce, zatem szkoda gadać. Albo nie rozumieją że taki Depay daje wiele opcji taktycznych ale przez pryzmat wieku go skreslaja.

1

@barcelonaLM no o tym cały czas piszę, koniec bezsensownego klepania, jest piłka to atakujmy i jest pozytywnie.

1

@masa11 wg mnie Villareal to nie Cadiz czy Osasuna, jestem optymistą, nie pojedziemy do Vigo klepać milion podań tylko walczyć i atakować. Pierwszy raz od kilku lat mam wewnętrzny spokój jak chodzi o tego przeciwnika.

2

Cóż takie czasy, agenta ma jakiego ma, jedno jest pewne że za 2-3 lata będziemy wspominać Messiego który grał dla nas za pół-darmo przy zarobkach Ansu.

1

@Naturopata co za głupota - ogarnij się, Barcelona nie wróci do systemu z zeszłego sezonu i nie zrezygnuje z rozwoju młodzieży w postaci Pedriego, Dembele, Trincao czy Fatiego tylko dla tego żebyś widział w składzie Puiga którego kółeczka nic nie dają w nowoczesnej taktyce. Jak Puig ma ambicje powinien iść na wypożyczenie ograć się, bo szkolony był przez lata na pozycję która w nowoczesnym futbolu poddana została ewolucji a on został w miejscu.

0

Dobrze że skończy się pompowanie balonika o nazwie Puig w tym sezonie, a Barcelona bez miliona podań od obrońców do pomocników oraz końcowego podania do Messiego i jakoś to będzie się skończy. Puig jak ma ambicje powinien się wzmocnić na wypożyczeniu aby nie zabierać przy okazji minut młodzieży, a po sezonie po ewentualnym odejściu Messiego będziemy spokojni o przyszłość.

5

Tylko idiota mógłby dać 30mln za zawodnika z którym można podpisać kontrakt za 3 miesiące i jest jeszcze kotem w worku. Samo 15mln to już kosmos w dzisiejszych czasach...

0

@OTX Koeman też chyba popracował z Dembusiem nad koncetracją bo poprzedni trenerzy zrobili mu plac zabaw - mówili o świetnym spędzaniu czasu i dobrej zabawie na boisku.

0

@Borneo No porónując 1 do 1 to wiadomo że Neymar wygrywa, ale jest to mocno nierealne w dzisiejszych czasach, za rok także. Liczę że w tym sezonie nasza młodzieć poczyni znaczące postępy w rozwoju.
Niemniej jednak jeśli Barcelona będzie zmuszona sprzedać Griezmanna to dla zespołu lepsza by była jego sprzedaż albo wymiana ale nie na Neymara (tłok na tej samej pozycji, zamrożony pieniądz itd), lecz na zawodnika który mógłby rozwiązywać jakieś konkretne problemy w danych sektorach boiska, czyli mowa o pozycjach na których gra Alba czy Busi.

1

@Borneo Neymar jest niepotrzebny, sam byłem zwolennikiem jego powrotu "bez względu na wszystko" ale teraz jak widzę młode dziczki... to po tym sezonie nasze dziczki będą już ograne i Neymar tylko blokował by ich rozwój.

1

@Coutinho007 Nie ma szans - w żadnym zespole który prowadził w swojej karierze klubowej czy reprezentacji - jak kogoś nie widział w składzie to nie grał. Specjalnie przeanalizowałem jego trenerską karierę - jeśli wziąć pod uwagę dane historyczne to Puig wybrał siedzenie na ławce. Trener w dobrej wierze radził mu aby zdobył doświadczenie na wypożyczeniu, a jak jeszcze na treningach zaimponował mu Pedri to już kaplica.

0

@Coutinho007 wg mnie nie ma sensu porównywać Pedriego z Puigiem - można by było to robić jakby obydwu w tym sezonie widział trener. Trener wybrał jednego i będzie konsekwentny.

1

@Borneo Koeman w miejsce Messiego czy Griezmanna prędzej wyszukuje właśnie Perdriego, Dembusia i Trincao.
Puig wybrał siedzenie na ławce a nie rozwój, zatem nawet jak odejdą starsi koledzy to dalej będzie siedział na ławce, ale będzie miał mniejszą konkurencję jeśli nie będzie jakiś nowych zakupów.

3

@Coutinho007 dobrze prawisz, inna kwestia że Pedri mając 17 lat ma jeszcze pole do popisu i nauki, natomiast Puig jest 4 lata starszy i jeszcze nawet jednego całego sezonu nie rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej, już nie wspominając o pierwszym składzie w jakiejkolwiek drużynie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?