JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Niestety Font ma też opinię mało inteligentnego bajkopisarza-populisty, a charakterologicznie to taka krzyżówka zbigniewa ziobro z kononowiczem.
Wg mnie fajnie że będzie nowy prezes ale nie możemy zakładać że każdy idiota będzie lepszy od Bartka - ten Pan nawet w środowisku barcelońskim jest traktowany jak "wesoły romek" i nadzieja Realu na spokojne na lata.
Osobiśmie jeśli tylko tych dwóch panów mamy do wyboru to zdecydowanie Laporta + dobry dyrektor finansowy.
0
@D10SLEO w pełni się zgadzam, jednak nie do końća uważam że jest w tak kiepskiej formie jak piszą - moje argumenty są tutaj: https://www.fcbarca.com/97171-as-cos-niedobrego-dzieje-sie-z-leo-messim,dyskusja-9213629.html#comment-9213629 - uważam że to bardziej poświęcenie dla dobra rozwoju zespołu
5
AS to szczujnia dziennikarska. Problemem by był jakby tylko grał źle, a jak ma skoki to znaczy, że potrzebny jest mental support i ciągły rozwój gry zespołu. Nie będę powtarzał oczywistych frazesów że kwasy przed sezonem, że reprezentacje itp. ale ja to widzę totalnie inaczej:
Nikt nie zwraca uwagi na jedną ważną rzecz która jest wg mnie kluczowa - trener często zmienia ustawienie, daje grać szerokiej kadrze zawodników, ogrywa ich jak może - dla tych bardziej doświadczonych jak Messi jest to wybitnie trudne zajęcie gdyż młodzi zawodnicy się zmieniają a część zawodników musi odpowiadać za szkielet taktyczny trenera. Niejednokrotnie rozmawiałem z byłymi zawodnikami na temat aktualnej gry Messiego - to byli pod wrażeniem ile jest w stanie przekazać młodym piłkarzom. Zwracali uwagę na aspekt tzw niewidzialnej pracy - aby dać pograć młodym a jednocześnie trzymać się zarysu taktycznego - to piekielnie męczące bez względu na typ/charakter zawodnika, stąd nierówna gra bo cały czas patrzy pod kątem rozwoju zespołu. Potwierdzają to częste rozmowy Messiego z Koemanem odnośnie gry taktycznej całego zespołu. Naturalnie Messi ma momenty że zaczyna grać samolubnie, ale to nawyki z przeszłości, wraz z rozwojem zespołu takie rzeczy nie będą się przydarzać, gdyż nie będzie martwych fragmentów w meczach.
Wiadomo że jest to mało medialne, ale wraz z automatyzmami między zawodnikami, wraz z rozwojem zespołu Messi wróci to swojej roli cracka - na ten moment każdy, podkreślam każdy zawodnik młodego pokolenia podkreśla że otrzymuje rady, jak grać, aspekty techniczne/taktyczne m.in. od Messiego bo to jest budowanie super-mocnego teamu w trybie turbo. Dla mnie przykład meczu z Juve pokazuje że zrezygnowano na jeden mecz z rozwoju zespołu na rzecz wyniku dlatego Messi zagrał dużo lepiej.
1
@Doony7 no dobra... Sam się wyjaśniłes jeśli nie wiesz jakie czynniki wpływają na formę Messiego. Jeśli chodzi o Puiga to nie jest zawodnikien pierwszego zespołu, jest tylko na papierze bo zarząd o to walczył jak Puig poleciał do Bartka się wypłakać i tym samym otwarcie olał trenera. Potwierdzają to doniesienia medialne, słowa trenera a on sam pokazał brak jakichkolwiek ambicji aby się rozwijać. PS: idiotyczny jest argument że od początku mógłby grać Pedri - mądry trener nie zajedzie 17latka wystawiając go na pełne 90min co 3 dni - to byłaby głupota, to nie FIFA - ty serio tak czy trollujesz?
12
@Undertaker87 i kogo by dał w zamian? mieć jaja i być mądrym a mieć jaja i być głupim to dwie różne kwestie - Koeman ma jaja bo stawia na młodych, robi odważne zmiany i nie boi się swoich przekonań co do taktyki. Messi jest tego typu piłkarzem że zaskoczyć może i w ostatniej minucie meczu, zatem jego zdjęcie byłoby po prostu głupie.
Trzeba pamiętać że po przegranej LM, wszyscy chcieli zmian - nowe pokolenie itd - wchodzi do zespołu nowe pokolenie, widać też że ma dużo talentu i chęci do gry - ale trener to co robi z zespołem to majstresztyk - kiedyś brak samego Suareza w meczu powodował że graliśmy padakę i przez 90min mieliśmy 2-3 okazje na gola. Teraz trener tak naładował energią nawet 17-letniego Pedriego że gra z gracją młodego Iniesty. To co zespół gra przy tak dużych zmianach to coś niesamowitego we współczesnym futbolu - to pokazuje że mamy dobrego trenera i wiele talentu który potrzebuje czasu aby gra się zazębiała.
0
@KaroLOCO dla mnie pochwalenie Pjanica dzisiaj byłoby nadwyrost bo nic takiego nie pokazał, dlatego nie będę go chwalił bo dobrze zagrał z Juve albo dlatego że nie jest Busim - sorry:)
24
Najlepsze - mamy trenera który ma jaja, ma pomysł na grę i widać że zespół idzie w dobrym kierunku. Ciekaw jestem jakby zespół wyglądał z zawodnikami o których prosił Koeman przed sezonem (np. profil Depaya na 9, który jest stworzony do walki z autobusami), indywidualnie pochwalić trzeba Roberto (rewelacyjny przy rozgrywaniu i rozciąganiu akcji), Pedriego (powoli zaczyna bardziej imponować niż Ansu) i Grizmana (kilka rewelacyjnych zgrań, 16 wyjść na wolne pole niestety bez podania od kolegów, gol na przełamanie).
Najgorsze - ogólnie brak szczęścia w kluczowych momentach.
0
@MarioVeB! dokładnie - mnie marti zajeżdżanie De Jonga, w II połówce pojawi się Pjanic bo najbardziej biegał z Juve, ale brakuje jeszcze jednego CM - np. Wijnalduma którego chciał trener chociaż boję się o finanse pomimo tego że taki crack do wyciągnięcia za półdarmo jest...
0
@michal1899 Pomyśl, pomyśl i jeszce raz pomyśl - Roberto zagrał dobry mecz z Juve - jaki trener (dobry trener) posadzi go na ławce i co to będzie oznaczało? To nie koncert życzeń, 1. to nagroda dla Roberto, 2. gramy Fatim i Dembele, 3. Dest wejdzie w 2 połówce - przecież to logiczne i zarówno z punktu prowadzenia zespołu i z punktu widzenia taktyki!
3
@AlwaysBlaugrana Dobrze piszesz - widać że świadomie patrzysz na skład - nie to co Pan w komentarzu poniżej - wypełnił pieluchę i płacze bo nie rozumie czym jest taktyka i gra formacjami:)
9
aha, czyli Bartek spróbował obniżyć pensje o 30%, nie wyszło i podał się do dymisji wiedząc że Barcelona zbankrutuje... it's a prank, it's a prank nie słyszę na końcu artykułu!!! świetne wiadomości, świetne pensje, więcej niż klub...
0
@maroon no ale jest to nierealne, już godzina 19 - na ten moment szczochy kilkanaście minut temu obrzuciły kobiety, dziecy i innych protestujących racami czy petardami - to jedyne co mogą zrobić bo nikt na nich nie reaguje...
0
@maroon nie no nie żartuj, PiS stworzył prawo wg którego służby by zajęły się antyfaszytami przy próbie wjazdu do Polski, zatem będę niepokoił się o inne rzeczy jak covid, praca czy rodzina, a nie o takie bajki. Pisowi zostały tylko szczochy w postaci nacjonalistów mocno powiązanych z onr czy radiem maryja i tyle.
Wg doniesień/zdjęć/filmów z social media odcinają się w większości nawet kibice czy ludzie którzy deklarowali prawicowe poglądy od tych idiotów - kibice w Katowicach, Gliwicach, Sosnowcu czy Poznaniu nawet szli z kobietami aby w razie potrzeby móc wyjaśnić nazioli którzy chcą bić kobiety i dzieci. Takie czasy - we Francji islamiści mordują księży, a w Polsce nasi ekstremiści religijni w postaci nacjonalistów biją kobiety i dzieci. Na szczęście kibice w wielu miastach się określili i idą razem z kobietami, żonami i córkami pomimo tego że w wielu przypadkach musieli zrezygnować z własnych poglądów bądź przestawić sobie coś w głowach...
0
@MESSIah16 tak jak już kiedyś mówiłem - Koeman to nie trener który się cacka - jest bliski dla zawodników bliskich jego wizji gry. Obserwuję go od czasów pracy w Evertonie bo pracowałem w Liverpoolu wtedy - jest to trener który ma wizję i szuka zawodników idealnie pasujących do swoich pomysłów (bez kompromisów) - przed rozpoczęciem sezonu jednoznacznie powiedział żeby szukał gry na wypożyczeniu (potrzebuje gry, rozszerzyć umiejętności poza swoją pozycją, ma innych młodych zdolnniejszych na oku) - zarząd go utrzymał w kadrze i widzimy że doniesienia medialne tylko to potwierdzają. Poniekąd Bartek zrobił też krzywdę Puigowi bo zapewnił go że będzie w zespole (dla przypomnienia jak Koeman ogłosił swoją decyzję, Puig spotkał się z Bartkiem i dzień później opublikował informację do kibiców że zostaje i będzie walczył o skład, to wręcz policzek dla trenera który dzień wcześniej mówił co innego)
Najlogiczniejsze będzie przedłużyć z nim kontrakt i wypożyczyć do zespołu w którym by mógł się rozwijać - np PSV, Rennais czy Braga, gdzie zawodnik o jego profilu mógłby nieco się rozwinąć i zdobyć doświadczenie bo robienie 10 kółeczek to za mało.
Dobrym przykładem jest 5 lat młodszy Pedri, który charuje w obronie i ataku, potrafi zrobić przewagę, widzi wolne przestrzenie w tak młodym wieku, a co najważniejsze nie trzyma piłki przy nodze - co wg taktyki Koemana jest kluczowe - chce aby ruch piłką był szybki bez kółeczek i przetrzymywania.
Wg mnie jest szansa na przyszłość Puiga w Barcelonie, ale musi posłuchać się trenera - rozwinąć swój warsztat poprzez grę w zespole na wypożyczeniu bo to zbyt poważna pozycja aby uczyć się gry w sytuacji gdy trener postawił m.in. na Pedriego/Fatiego/Desta i wiecej nie da rady bo chce rozwijać zespół ale jednocześnie wygrywając trofea zatem balans jest bardziej niż wymagany bo ilość zawodników u których z racji młodości może wahać się forma jest przeolbrzymia bo nie mówimy o zawodnikach dopinających rezerwę a zawodnikach którzy mają realny wpływ na grę.
0
@konrad1661 w pełni się zgadzam - masakrycznie dużo ludzi, oby policja działałą porządnie i nikomu krzywda się żadna nie wydarzyła ze strony narodowców
1
@Kusco15 trudno powiedzieć, jak łatwo się domyśleć są wśród nich i narodowcy i tacy którzy idą w marszu z kobietami. Np w Katowicach, Sosnowcu, Gliwicach czy Poznaniu wielu kibiców wspierało otwarcie kobiety
0
Piękne podsumowanie próby usprawiedliwienia narodowców, którzy boją się niby bojówek z niemiec.
Moja żona wraca wcześniej z pracy i szykuje się do wyjścia na protest.
- Słyszałeś, że antifa podobno jedzie z Niemiec na protest do Warszawy?
- Z Niemiec do Polski??? Przecież będą musieli dwutygodniową kwarantannę przejść po powrocie.
- No rzeczywiście...
0
@AV0CAD0 ale ja Ciebie rozumiem, lecz to dla mnie to nie jest problem - ja widzę to jak taktykę, niekonwencjonalną ale taktykę w stylu zachodnioeuropejskim. Ja mam świadomość że pewnie białoruski styl walki o prawa kobiet w Polsce może byłby skuteczniejszy ale przecież od przynajmniej 10 lat twarze dzisiejszego protestu walczą o prawa kobiet - teraz zmieniły taktykę na bardziej zachodnioeuropejską i działa. Do tej pory tylko przyjmowały ciosy z każdej strony.
Ja nic złego nie widzę w powyższych 2 tweetach - przecież protestujący to też katolicy, nie ma w tych tweetach też żadnego nawoływania do agresji, mało tego, niejednokrotnie w normalnym kraju, z ludźmi z niepospinanymi tyłkami takie heppeningi były by pozytywnie odbierane, nie jako atak, a formę zwrócenia uwagi. Wiele było takich przykładów w europie zachodniej, lecz odbiór społeczności kościelnej nawet księży był zdecydowanie inny niż w PL.
Mnie przeraża że dużo ludzi ogląda tylko TVPiS lub słucha tylko radia maryja - widzą świat przedstawiony na tacy przez fanatyków i w to wierzą - to jest problem.
Ja sam wielu rzeczy nie rozumiem w postępowaniu różnych skrajności od lewa do prawa - lecz nie interesuje mnie co robi promil uczestników, interesuje mnie to co jest meritum. Margines robi złą robotę ale wśród tych którzy są nieprzychylni, dla przychylnych nie ma to znaczenia, zatem mnie to nie interesuje.
Co istotne boję się takich psychopatów jak ten z artykułu - gdzie dzisiaj 10000 narodowców będzie chciało się napierniczać z kobietami i dziećmi - https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nawet-10-tysiecy-narodowcow-mobilizowanych-w-warszawie-na-najblizszy-weekend/m738nxh,79cfc278 - a to już nie jest margines robiący złą robotę po drugiej stronie barykady tylko hołota propisowska, promowana przez propisowskie i proplatformerskie media. Problemem jest że propisowskie i proplatformerskie media zaszczuwają ludzi na siebie licząc że w Europie się będzie mówić o prawach człowieka w Polsce, że w Polsce będziemy przerzucać się g... kto zaczął, kto pierwszy pierdnął, kto kogo zaraził... To jest dramat, a nie tweet jakiejś działaczki która przez dziesięć lat sama walczy o prawa kobiet, a teraz ktoś o niej usłuszał.
To wszystko od początku idzie w złym kierunku, w złym czasie, ale zapalnikiem był wyrok TK, a teraz cała Polska płonie, a wiele wskazuje że oprócz lockdownu musimy przygotować się na pandemiczną apokalipsę w służbie zdrowia - to mnie męczy i boli jednocześnie. Podsumowując są rzeczy na które mamy wpływ, na inne nie, kobety walczące o stwoje prawa to prawdę powiedziawszy prawdziwie pierwszy patriotyczny zryw od czasów komuny i będę za nim stał dopuki będę mógł.
0
@AV0CAD0 dobrze, gratuluję, na pewno jesteś z siebie dumny, tzn z twojej interpretacji tego co kto mówi. Mam inne zdanie na ten temat, nie widzę nawoływania do przemocy itp insynuacji o których piszesz i tyle. Zajmujesz się problemem który sobie wymyśliłeś i tyle. Dzisiaj na proteście 99,9999 procent osób protestujących będzie robiła to pokojowo tak samo jak wczoraj itd, zatem to ewidentnie Twój problem mentalny, bo ludzie z różnymi poglądami popierają Strajk Kobiet pomimo że hasła ma stricte lewicowe, bo tym zajmuje się lewica, czyli walczeniem o wolność i prawa kobiet.
0
@AV0CAD0 daj już spokój bo co post te same potłuczona teksty piszesz. Problemem jest walka kobiet o ich prawa oraz PiS. Codziennie wg danych Polsatu protestuje min 500tys ludzi a incydenty można policzyć na palcach jednej lub dwóch rąk. Jeśli popierasz kobiety to to rób, jeśli nie to #wypierdalac
0
@Chinaski tylko po co zamieszczać? Brakuje jeszcze promowania organizacji reprezentujących muminki, pokemony i Tsubase. Strajk Kobiet to walka o ich wolny wybór, nie ważne kto je popiera, ważne że walczą o swoje prawa i #jebacpis
2
@AV0CAD0 protest jest apolityczny, jednak postulaty protestu pokrywają się z postulatami lewicowymi. Walka o prawa kobiet, dostęp do aborcji czy wszelkiego typu postulaty wolnościowe bądź związane z tolerancją to postulaty lewicowe. To lewica od lat o to walczy, to lewica od miesięcy ostrzegała że pisiory trzymają zatyczke na granacie aborcyjny w postaci Godek i TK. Wydarzenia i wiece po wyroku były w social mediach organizowane przez aktywistki lewicowe i czy by przyszło na nie 10000osob czy 10osob to i tak by się odbyły. Wszyscy teraz są zaskoczeni skalą protestów, jednak uczciwie trzeba przyznać że środowiska lewicowe bardzo w tej kwestii pomogły. Holownik, Platformy itp partie nie popierają postulatów kobiet, bo są prawicowe i ich cieszy jedynie fakt że mogą dowalić PiSowi, jednak postępują bardzo cynicznie. W wielu miastach kibice idą razem z kobietami bo celem jest prawo wyboru dla kobiet a wróg to PiS. Ja nie zrezygnuję z popierania kobiet czy swoich poglądów tylko dla tego że tolerują gejów i lesbijki. Bądźmy poważni kto normalny zrezygnuje że swojego poparcia dla kobiet z takich powodów. Ja nie chcę aby moja córka żyła w ekranizacji Opowieści podręcznej i o to trzeba walczyć.
2
@sylweste.r miałem wielkie obawy o Dembele jeśli chodzi o wolne przestrzenie - to był zawsze typowy zawodnik na kontry bądź do rozciągania gry, jednak w meczu z Juve przeżyłem szok bo pierwszy raz od kiedy przybył potrafił zagrać poprawnie w ataku pozycyjnym i tym mnie kupił. Nie mam pojęcia co mu Koeman wbił do głowy ale jestem w szoku że nawet sprawnie mu to wychodziło. Mam nadzieję że w następnym meczu również pokaże się z dobrej strony.
42
czy ktoś oprócz mnie zauważył że Dembele zaczyna powoli się odbudowywać? może małymi krokami po roku niegrania ale dzisiaj było widać progres - bez powodu trener go też nie nagrodził pierwszym składem.
poza tym jestem pod wrażeniem Pedriego - strasznie mi imponuje jego dojrzałość i spoków zarówno w ataku jak i destrukcji - szacun dla chłopaka - rośnie nam crack!
0
co tu dużo się rozpisywać - zespół wygrał ważny mecz psychologicznie, zawodnicy dobrze się zaprezentowali a pieniądze za wygrany mecz w LM zawsze będą mile widziane - oby tak dalej bo widać że znowu idzie to w dobrym kierunku, a zawodnicy jak Pjanic/Pedri bardzo mogli się dzisiaj podobać - cieszy też lepszy kurs Dembele/Griziego i tyle - do boju w lidze teraz:)!
13
docenić trzeba absolutnie wszystkich - nawet u Dembusia widać progres, Grizi stworzył 3 okazje do strzelenia gola, Pedri piękna gra w obronie, podobnie Pjanić - widać że się starają i to trzeba docenić
4
@Seledynowy w pełni się zgadzam
0
@lucas/catalan z tego co wiem kibice Legii w 6 miejscach w Warszawie szli razem z kobietami i tych kibiców ja szanuje - wolę sukienkę na kobiecie niż facecie!
0
@Chakalaka Z góry piszę że nie żartuję - ale część kiboli może mieć syndrom sztokholmski - kiedyś mogli być ministrantami wykorzystywanymi seksualnie przez facetów sukienkach, a teraz bronią księży zamiast swoich matek, żon czy córek...
Kilkanaście lat temu jak byłem czynnym kibolem sporo było zdeformowanych psychicznie patoprawicowców z różnymi traumami - pewnie nic się w kolejnym pokoleniu nie zmieniło.
Realia są takie że 99% protestujących kobiet jednak nie wchodzi do kościołów protestować, podobnie jak większość kato-prawicowców mam nadzieje że nie bije kobiet (swoich/obcych).
Po decyzji TK problemem jest oficjalne odejście od tradycji i standardów europejskich, odejście od standardów XXI wieku, a o kobietach z Polski pisze cała Europa i świat. Jeśli schodzimy pod względem wolności czy praw człowieka poniżej Iran czy Arabię Saudyjską a zatrzymujemy się na poziomie afrykańskiej wioski to nie dziwi mnie że ludzie są źli. Ja też jestem oraz kocham kobiety i popieram kobiety z całego serca.
0
@Chakalaka głuchoniema prezedentowa czy córka w postaci doradcy społecznego też zniknęły :) Kaczor zniknął - może Covid też zniknie:)?