JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Kolejny mecz pokazał że Depay i Wijnaldum byli potrzebni, ach szkoda, szkoda też mi ludzi piszących że przgraliśmy bo Puig nie wszedł:) Mimo wszystko trzeba uznać że mecz bardzo się źle ułożył w drugiej połówce, karny z tyłka itd.
Przed sezonem 80% la rambli chciała młodych zawodników to mamy, ja czuję że jak się gra zacznie zazębiać będziemy mieli mega pakę, trzeba niestety czasu.
0
@masik86 nie oszukujmy się Grizi prędzej wejdzie niż Dembele bo jego szerpnięcia będą łatwo czytane przez zawodników Realu (jeszcze nie jest w takiej formie)
0
@Filipfcb2000 Pedri pięknie wyłącza Viniego, w ataku może nie przekonuje, ale w destrukcji zasuwa pięknie wg mnie, z resztą w 100% się zgadzam:) do boju!
12
Jezu Maryjo, dwóch 17-latków w składzie na tak wielki mecz - trener to ma jaja! Do boju!!!
1
@NaFazieHitman nie żartuj, weź pod uwagę z kim walczył - to nie fame mma, Różal to dalej wielki kaliber - zwróć uwagę ile czasu minęło od jego ostatniej walki i ile czasu połowa zawodników przykładowo mma nie chciała z nim walczyć aby nie psuć sobie statystyk walk:) wiadomo, wieku się nie da oszykać ale łomot jeszcze w niejednej walce mógłby spuścić
PS: w ciemniejszej części internetu jest wiele walk z zawodnikami 120kg+ - to że oni po tych ciosach dalej byli na nogach to trudno wytłumaczyć - 99% takich walk zaczyna i kończy się po 1-2 takich ciosach, zatem olbrzymi szacunek dla obydwu zawodników
2
Dobry jest, jak sobie przypomnę debiuty innych bocznych obrońców to Dest będzie crackiem a gra na pozycji Alby awaryjnie gdzie w Ajaxie tylko 2 mecze tam rozegrał. Tylko trzymać kciuki!
1
@Lucassito no pozytywne, wiadomo że to nie mecz z absolutnym topem, ale nie lekceważyłbym drużyny z Węgier - jeśli wziąć pod uwagę naszą część EU to z obszarów PL/CZ/SK/AU/HU/RO to jest to zespół który gra naprawdę ładny futbol oraz jest mądrze zarządany. Drużyna z Budapesztu starała się grać piłką ale nie pozwoliliśmy im na wiele - to nie są kelnerzy, a wg mnie ten zespół jeszcze zrobi jakąś niespodziankę w grupie, to powrót po latach przerwy.
18
Szybkie wnioski:
1. Mecz pokazuje dlaczego 17-letni Pedri jest lata świetlne przed Puigiem
2. Dembele może się odblokuje
3. Messi wraca forma
4. Ansu wraca forma
5. Radość Griziego z goli kolegów pokazuje że Koeman zmienił nastawienie zespołu - dobrem najwyższym jest zespół - to mnie szczególnie cieszy
6. Pique - czerwo się zdarza, będzie pauzował w meczu grupowym a nie finale LM, zatem poluzujcie bo ten lament i wyzwyska to poziom gimbusów z forum RM
0
@Alan_fcbfan Serio pytasz? bo Pedri jest 5 lat młodszy, lepiej pasuje do nowego systemu gry którego się uczymy oraz realnie ma wpływ na grę zarówno w akcjach kombinacyjnych jak i obronie:). Oboje potrzebują gry, lecz Puig sam zdecydował się siedzieć na ławce Barcelony zamiast grać na wypożyczeniu. Zarząd walczył o Puiga jak mógł, ale trener ma prawo decydować na kogo stawia.
0
Ciekawy mecz - jak na 3 totalne świeżynki w pierwszym składzie nie wygląda to źle. Getafe na wyjeździe to ciężki rywal a ja widzę też wiele plusów:
1. były okazje na gola
2. Dest - dobrze sobie radzi - Nyomowi odechciało się grać na skrzydle przy nim:)
3. Pedri - 17 lat i taka gra - szacun, Puig robił efektowne ale bezproduktywne kółeczka - ten widać że potrafi coś więcej
4. Dembele - właściwie to ciężki rywal na jego powrót do gry ale widać że bardzo chce i bardzo nie wychodzi - nie czuje piłki ale powiedzmy że dobrze że te minuty zbiera bo on w odróżnieniu do Griziego jeszcze może wskoczyć na wyższy poziom.
Do boju po 3 punkty w II połówce!!!
Edit: Roberto chyba nie dojechał na mecz.
3
No proszę bardzo, ale zaskoczenie - wszyscy piszą o Dembele ale jak dobrze na treningach musi prezentować się Pedri że Koeman tak mu ufa.
Dembele - w pierwszym składzie - nie dziwi mnie to - Ansu jest w bardzo kiepskiej formie, trochę odpoczynku mu się przyda.
Dest - oj ciekawi mnie jak zagra przeciwko fizycznie grającym bokom Getafe.
Ten mecz to prawdziwy cukiereczek - po 3 punkty z zawodnikami którzy przy dobrych wiatrach mogą być w przyszłości kolejnymi Crackami - eh coś pięknęgo:)
0
@Medrzakoo01 wyłączaj - będę ci streszczał :)
0
@ObywatelPL ale będzie bitka w II połowie! piwko już nie nadąża się chłodzić:)
1
@mr_robot dżizys krajst ale mi go szkoda, co za pech - LFC bez tego wojownika nie będzie już tak silny. Oby u nas każdy był jak najdłużej cały
0
@cules_ znając życie wygrane pieniadze z wygranego meczu przez RM mogą przynieść pecha - syf od puszczalskiej, stłuczony przez przypadek telefon itd - to jak oszukać przeznaczenie - ja bym nie ryzykował bo wszystko co jest zyskiem z wygranego meczu RM trąci kupą:)
1
@Bobo25 co by nie powiedzieć to trzeba przyznać że Cadiz całkiem nieźle sobie radzi na wyjazdach. Miejmy nadzieję że goście z przepięknego Kadyksu równie przepięknie i ambitnie będą walczyć do końca:)
1
Wg mnie artykuł wyssany z palca - co to za narracja? autor rozmawia z duszkami mieszkającymi w szafkach szatni Barcelony?
Dembele nie gra z 2 powodów bo jest świeżo po kontuzji i przechodzi program ćwiczeń oraz diety która ma mu pomóc wzmocnić się aby go uchronić przed kolejnymi kontuzjami. Do momentu aż trener jednoznacznie nie skreśli zawodnika tak jak w przypadku Puiga to wierzę że jeszcze jakąś rolę w tym sezonie ma szansę odegrać aby się przynajmniej odbudować.
Sam jestem zwolennikiem transferów Depaya, Wijnalduma czy Garcii, ale na litość boską dziennikarze opiniotwórczych gazet powinni pogodzić się z tym że do stycznia nie mamy tych zawodników i wspierać kadrę taką jaką mamy (w tym Dembele).
Jeśli dziennikarze starają się robić ferment w taki paskudny sposób to oznacza że nie życzą dobrze Barcelonie, zatem trzeba brać na to poprawkę.
PS: nie wykluczone że Dembele dzisiaj dostanie swoją szansę - ja bym jeszcze go nie skreślał bo w jego przypadku powinno zweryfikowac go boisko - bo może grać na pozycjach zgodnych z naszym systemem gry.
0
RMA-CAD 0:1 - piwko znowu jest zimniejsze smaczniejsze, humor jakby lepszy, pogoda już nie taka straszna - walić COVID - w Madrycie już wypełniają pieluchy przed meczem na Camp Nou jejejeje
0
@BarcaInfo super, niech wraca po reprezentacji zdrowy i podbudowany bramką bo ciężkie mecze przed nami, a mlodziki mają mega wahania formy
0
@KapiFCB dokładnie, w Niderlandzkiej prasie przewija się że trener porażka bo chce grać innaczej niż Koeman, oraz że są kwasy na linii trener zawodnicy
20
Bardzo słabe spotkanie Ansu Fatiego, mecz pokazał że jest po prostu bardzo młody - niestabilność formy u piłkarzy w jego wieku to standard - tego nie da się oszukać na dłuższą metę. Najważniejsze że gra - a stabilność przyjdzie z czasem.
Mam nadzieję że dotrwamy jakoś do stycznia bo ilość zawodników w przypadku których niewiadome w postaci formy/zdrowia/zgrania/odpalenia i innych wydarzeń jest bardzo duża - a naszemu młodziakowi należy życzyć dalszej ciężkiej pracy i trzymać kciuk aby wskoczył na mecz z RM na swój poziom.
0
@axegrinder jego "ryjek" pasuje do RM:)
0
@ATTAGI ja bym wolał żeby jednak nie wygrał największy populista z kandydatów, dobrze że większość go nie popiera bo kolejny "Lepper" po Bartku byłby dramatem.
1
@forest wg mnie porównanie Cou do Puiga jest poza skalą jeśli chodzi o poziom doświadczenia/umięjętności/klasy piłkarskiej. Porównanie Pedri/Puig też niema sensu bo trener widzi u niego potencjał pomimo tego że jest między nimi 4 lata różnicy zatem przepaść w tym przedzile wiekowym.
Do stycznia zostały 2,5 miesiąca - wg mnie niema co dywagować nad Puigiem bo ten temat godny uwagi będzie jak Puig by miał szanse grać. Koeman będzie do stycznia ogrywał zawodników których sobie wybrał (a nie zarząd) i będzie czekał na wzmocnienia - przy wzmocnieniach Puig będzie jeszcze na jednej pozycji niżej zatem pewnie przedłuży umowę i trafi na wypożyczenie do końca sezonu. Życzę RP jak każdemu zawodnikowi jak najlepiej zatem wierzę w niego i jego wypożyczenie bo zbyt duży talent ma żeby tylko trenować z zespołem.
1
@forest no to się w tej kwestii nie zgadzamy:
1. trener - Koeman nawet w wywiadach mówiąc o młodych zdolnych na których liczy o Puigu nie wspomina - to nie jest trener który będzie się cackał - to też nie jest trener który daje radę zawodnikowi i daje mu wybór. To trener który ma swoją wizję sukcesu, swoją wizję zespołu, swoją wizję rozwoju zawodników i mocno się tego trzyma. Wbrew pozorom to ciepły człowiek, ale bezwzględny jeśli chodzi o swoją wizję.
2. Gra w bieżącym sezonie - obstawiam że RP w tym sezonie zagra 45min w pierwszym meczu CdR i to tyle.
3. Pozycja na której gra Puig - bez ewolucji pozycji na której gra to w żadnym topowym zespole nie zagra bo nie ma miejsca dla zawodników o takim profilu w zespołach grających nowoczesny futbol. Problemem Puiga jest to żeby ewolułować potrzebuje gry, a Barcelony nie stać na to by go dostosowywać w pierwszym zespole względu na to że to zespół w tym sezonie potrzebuje też wyników sportowych, a młodych/zdolnych na których stawia trener i tak jest już bardzo dużo.
4. "trener dostał polecenie od prezesa" - wg mnie to już bajkopisarstwo, ale załóżmy hipotetycznie że tak było - to jak okienko się skończyło a Puig nie istnieje - nawet w wywiadach Koeman miał już ich 5/6 i zawsze gdy poruszany był temat młodych zawodników na których będzie stawiał w bieżącym sezonie - w żadnym przypadku nawet nie wspomniał o Puigu.
5. Sam trener - ja obserwuję dosyć dokładnie karierę trenerską Koemana od pracy w Evertonie (mieszkałem wtedy w Liverpoolu, ale byłem za LFC) - jedno jest pewne - to nie jest koleś któremu taki Bartomeu będzie dyktował warunki z zawodnikami. Jeszcze kilka tygodni, umocnieni pozycję w klubie to poznamy jego bardziej prawdziwą twarz bo jest to człowiek który potrafi wyrazić swoje niezadowolenie. To nie jest populista - jasno mówi czego chce - trudny temat Suareza czy temat Puiga dobrze rozegrał, bo zaraził oponentów swoją wizją gry - a jeśli zespół widzi progres (wg mnie widzi) to decyzje personalne trenera stają się święte. Wg mnie to dzięki zarządowi Puig dalej jest w zespole - zarząd ma kiepskie notowania, już nie chciał dobijać się nienawiścią fanbojów Puiga. Nie bez powodu poszły plotki że Koeman nie ufa zarządowi zarówno jak chodzi o sprzedaż/wypożyczenia jak i zakupy - trener sam z zawodnikami musi rozmawiać aby zespół nie miał wrażenia że panuje dwugłos. Jedno jest pewne bo wg większości stron fanów Barcelony czy to w UK, czy w hiszpanii osąd jest tylko jeden: "Riqui Puig stays at Barcelona because Bartomeu has imposed him on Koeman". Podsumowując - bardzo wiele się naczytałem różnego typu stron/opinii i najbardziej prawdopodobne jest to że Puig w zespole to dzieło zarządu. PS: ja nie uważam że RP jest złym piłkarzem, sam mi bardzo imponował w końcówce poprzedniego sezonu, jednak z przykrością o tym piszę i z ręką na sercu - uważam że popełnił duży błąd zostając, gdyż potrzebuje gry jak ryba wody.
1
Wg mnie nie ma sensu już pastwić się nad Suarezem - trzeba odciąć to grubą kreską - wchodzimy w sezon bez wzmocnień których sobie życzył Koeman - trzeba wyjątkowo wysilić się aby do zimowego okienka zespół miał dobre wyniki i trzymać kciuki.
Z wypowidzi trenera warto odnotować że do Puiga którego Koeman nie traktuje jako młodego-zdolnego elementu układanki chyba doszedł Dembuś bo kolejny wywiad i nawet o nim nie wspomina jakby nie brał go na poważnie (Dembuś ostatnio niby mocniej trenuje ale może czymś znowu podpadł...).
0
@masik86 Zgadzam się ale nurtuje mnie pytanie: jak przekalkulować kilkadziesiąt minut gry w sezonie na kilkadziesiąt milionów euro pensji:) Na ten moment nie odpalił zarówno Dembuś jak i Grizi, jednak jeden z nich może grać przez cały sezon, a drugi już nie.
Tak długo jak Koeman w pierwszej 11 widzi Griziego tak długo będę patrzył na niego jak na zawodnika w którego trener wierzy że odpali. Narazie to tylko kilka meczy, perspektywa 2/3 miesięczna wg mnie będzie godna ostatecznej oceny.
3
Miejmy nadzieję że jednak zakończy karierę w Barcelonie - naszego klubu nie stać na to aby mógł odejść - od przyszłego roku zaczyna się seria ważnych kontraktów do podpisania przez klub, bez nazwiska Messiego możemy nie zbliżyć się nawet do dotychczasowych pułapów zysków.
Wg mnie kluczowe jest aby Messi został, bo zabraknie pieniędzy sponsorów na kolejne super-kontrakty np dla Ansu Fatiego (to niemal pewne).
Messi jeszcze może wiele nam dać sportowo przez 2-3 lata - ale jeśli chodzi o aspekty marketingowe to Barcelonie będzie opłacało się mieć go w składzie nawet do 40.
Nie ma co się oszukiwać - na arenie międzynarodowej nic ostatnio nie wygrywamy a rekordy zysków robione są poprzez nazwisko Messiego - który jest żywą legendą nie tylko Barcelony ale i całej dyscypliny sportowej na całym świecie. Bez względu kto wy nie wygrał wyborów - jedno jest pewne - będzie walczył o Messiego w klubie do ostatnich sił bo jest kluczowy dla rozwoju klubu pod każdym względem a szczególnie w dzisiejszych czasach.
Edit: to że zarząd stworzył taką drabinkę płacową to inna kwestia - trzeba było wyjąć Messiego ze schematu a resztę liczyć jak w Realu - szybko by się przy okazji zweryfikowali zawodnicy "kochający" klub
0
@forest Oboje są w zbliżonym wieku, ale znaczące minuty wg rozgrywek:
CA - LM: 180min, PD: 1570, CdR: 866min - razem= 2616min
RP: - LM: 0min, PD: 664min, CdR: 106min - razem= 770min
Sorry - nie mówimy o 16-19-latkach. Wg współczesnych standardów w jego wieku zawodnicy nie powinni a wręcz muszą grać. Osobiście uważam że RP pod wieloma względami może być lepszy niż CA w przyszłości, ale uczciwie trzeba przyznać że CA wszystko robi co chce Barcelona - szuka minut, kolejni trenerzy coś w nim jednak widzą, natomiast w przypadku RP już nie. Na ten moment CA zjada RP zarówno pod względem aktualnej taktyki Barcelony, doświadczenia, zdolności socjalizacyjnych czy hierarchii w zespole. To że kontrakt mu się kończy to niema znaczenia - wszystkie karty są w rękach Barcelony (1. czy poszedłby na wypożyczenie czy nie to niema znaczenia przy przedłużeniu umowy, 2. Barcelona to jedyny zespół górnej półki w której może zaistnieć, 3. okienko transferowe pokazało że nikt nim się nie interesował, 4. brak ambicji rozwoju wpływa na jego niekorzyść bo zlał dobrą radę trenera).
Wg mnie trenowanie to nie granie, jedno i drugie jest ważne, ale nie chodzi przecież o szkolenie wiecznego rezerwowego tylko żeby zaczął grać - na środku nie zagra, pozostaje skrzydło - tutaj w przypadku katastrofy Koeman prędzej da pograć Konradowi de la Fuente, który wpadł mu w oko i bardzo go chwalił.
0
Dembuś postaraj się chłopie, udowodnij że rodzica na darmo nie zabrali ci Playstation!