JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
cały wywiad można podsumować "i myślę, że da mi szansę" - także tak no eeee....
0
@forest daj spokój z tym Puigem - tylko katastrofa kontuzjo-kartkowo-covidowa sprawi że powącha murawę. Znając mentalność trenera jak raz coś powie to tak ma być, jego zostanie w drużynie to otwarte podważanie autorytetu Koemana - jeśli trener ci sugeruje "liczę na ciebie w przyszłym sezonie, a w tym się rozwijaj gdzie indziej" to jest to jednoznaczne.
Czasy papciów smerfów się skończyły, mamy trenera z jajami, który nie będzie bawił się w smyranie po jajkach. W sytuacji gdy dzień po decyzji Koemana Puig ogłosił że "zostaje" jego temat skończył sie dla trenera i w mediach i w założeniach taktycznych pod mecz.
Żeby uczyć się gry w systemie Barcelony trzeba grać. Riqi wybrał przysłowiowe 90min gry w tym sezonie zamiast przykładowo 2000min na wypożyczeniu, gdzie mógł się pokazać bo nawet Alenia jest ograny na poziomie pierwszej ligi hiszpańskiej.
1
Jeśli chociaż 50% tego artykułu jest prawdą to można powiedzieć że Dembuś jest bardziej dramatyczny i mniej ambitny nawet od Puiga. Mam też nadzieję że środowisko Bartka nie wywołuje kolejnej wojenki aby pozbyć się zawodnika z listy płac - bo to też byłby już dramat.
2
@Yoshi94 ty tak serio czy trollujesz? Od kilku lat nic nie wygrywamy na arenie międzynarodowej a klub osiąga rekordy przychodów myślisz że ze względu na świetne zarządzanie zarządu? Praktycznie każdy kontrakt od stadionu, koszulek, sklepy po dzień meczowy w 20-30% przychody podwyższa samo nazwisko Messiego. Deloitte kiedyś pisał nawet że licząc różnego typu umowy to pomimo nieziemskich dochodów Messiego klub na czysto zyskuje ponad dwukrotnie więcej niż mu płaci.
Teraz to nie tylko ikona Barcelony - to ikona i żywa legenda tego sportu na całym świecie - klub zarabia na wszystkim i na wszystkich płaszczyznach pośrednio dzięki niemu. Myślisz że zakup Ronaldo przez Juve się zwrócił dlaczego? - bo z zawodnikiem idą kontrakty. Messi jeszcze może wiele nam dać sportowo przez 2-3 lata - ale jeśli chodzi o aspekty marketingowe to Barcelonie będzie opłacało się mieć go w składzie nawet do 40.
Edit: to że zarząd stworzył taką drabinkę płacową to inna kwestia - trzeba było wyjąć Messiego ze schematu a resztę liczyć jak w Realu - szybko by się przy okazji zweryfikowali zawodnicy "kochający" klub
1
@dafik85 Barcelona na nim zarabia i tak więcej. Bierz pod uwagę że jego nazwisko generuje sprzedaż, kontakty sponsorskie itd. W mojej pracy też są osoby które zarabiają 10 razy więcej od innych i nikt nie ma z tym problemu bo są ważni dla firmy.
0
@PSK_FANATYK polecam zobaczyć pierwsze mecze sezonu, grają tam w nowym ustawieniu, niektórzy nazywają to taktyką. Jak je zobaczysz i pomyślisz będzie ci głupio że piszesz takie głupoty na forum.
3
Może to kontrowersyjne ale ten Fernandes też jest bliżej do wejścia na boisko niż Puig. Zatem nie zgodzę się że blokuje Alenie czy Puiga bo oni zostali w zespole bo nie mają ambicji a nie że względu na to że trener na nich liczy w tym sezonie. Tylko totalna katastrofa kartkowo-kontuzjowo-covidowa może spowodować że powąchaja murawę.
0
@Kamil92 To zależy jak patrzysz - czy życzeniowo czy przyszłościowo.
W taktyce Koemana wygląda to dużo lepiej niż na papierze.
Jak masz Griziego, Messiego, Coutihno - 3 mega nazwiska takiego kalibru na nominalnie jedną pozycję, a trener ich wszystkich pomieścił (brawa dla niego).
Na pozostałych pozycjach konkurencja polega na tym że pojawiają się zdolne młodziki. Wg mnie na papierze nie wygląda to tak dobrze, zaś w taktyce Koemana jest nadzieja przy odpowiednim zgraniu zespołu i braku absencji:)
0
@VeB77 z tej 5 to zgadzam się ale Alena zostaje - Za rok Busi pewnie też out, zatem nawet nowy zarząd nie kupi 2 środkowych pomocników bo na wielu pozycjach są braki. Alena trochę zapchajdziura ale pozycja deficytowa.
0
Dobre i to. Obiektywnie rzecz biorąc jeśli jego wartość spotowa dla zespołu była równa 0, a trzeba byłoby płacić jeszcze przez rok kontraktu to sprzedaż nawet za zmienne w wysokości 3mln euro to i tak lepsze rozwiązanie niż miałby siedzieć w Barcelonie.
PS: oczywiście trzeba było go sprzedać wcześniej, ale jak na ostatni dzień okienka to najlepsze rozwiązanie
1
Dycha to max, kończy mu się kontrakt a nam do niczego niepotrzebny
0
@inFLAMES Wiesz nie można zarzucić Bartomeu że skąpił grosza na zawodników, jednak nie było w tym szerszej perspektywy.
PS: projekt Fonta? coś takiego istnieje? to populista, który jest odpowiednikiem takiego Andrzeja Leppera. Często rozmawiałem ze znajomymy którzy pracują w Barcelonie i taki też ma odbiór społeczny - chlapie co ślina na język przyniesie, wiesz... wieśniak uwalony w błocie w gumiakach na polu mówiący o inżynierii kwantowej nie brzmi wiarygodnie i taki jest właśnie Font.
3
No spoko, trzeba jednak przyznać że z nadziei na cracka jest nadzieją na zawodnika pierwszego zespołu. Trzymam kciuki za niego ale dziwię się że jego najbliższe otoczenie nie jest w stanie jakoś nim posterować. Koeman stosuje twardą rękę - może jako pierwszy wyzwoli w nim ambicje do walki o swój lepszy czas.
1
Cieszę się że akurat teraz jesteśmy po meczu z Sevillą bo dobrze mecz pokazał że kreatywna 9, która potrafi odnaleźć się w zatłoczonym polu karnym i potrafiąca szukać wolnych przestrzeni w tłoku jest nam niezwykle potrzebna. Sezon jest długi a Depay z pewnością się przyda, bez stosowania wynalazków typu Frankie na szpicy:)
0
@pikass14 wg mnie mimo wszystko kwotowo Grizi jest dużo więcej wart biorąc pod uwagę jakie kwoty transferowe się pojawiały w mediach:) Ja uważam że z Griziego to starczyłoby na Depaya, Garcie i nawet na Wijnalduma ale to tylko sfera marzeń. Niestety dzisiejszy mecz dokładnie pokazał że jak Koeman nie dostał zawodników jakich chciał to na 9 Frankie, a wśrodku zamęczony Busi (3 niezłe mecze w których się starał i walczył) bo niema kim grać już teraz to trochę przeraża. Co będzie jak pojawią się kontuzje/kartki/korokaa (tfu tfu tfu)...
0
@masq dużo prawdy piszesz, niemniej jednak ja widzę jeszcze trochę więcej pozytywów - zagrały ze sobą 2 najlepiej grające w tym sezonie zespoły, nikt nie chciał przegrać.
Mecz pokazał także że mówienie/pisanie o tym że nie potrzebujemy takich zawodników jak Depay czy Wijnaldum jest błędem. Koeman jasno określił kogo potrzebuje - patrz dzisiejszy mecz Frankie na "9" - kogo miał tam dać? Wojownik na ŚP - kogo miał dać?
Przy założeniu że mamy dużo młodych zawodników i ich forma przez jakiś czas nie będzie równa to bez zmienników walka na wszystkich frontach to pobożne życzenie - ja będę wierzył, jednak rozum mówi zamiast kupować głębokich rezerwowych jak Eric Garcia, kupmy jeszcze jednego zawodnika którego chce Koeman, który będzie miał realny wpływ na grę bo będzie grał.
4
Po 3 ciężkich meczach nie ma co narzekać - 7/9 punktów w systemie który się uczymy i z młodymi zawodnikami to rewelacyjny wynik.
Dzisiejszy mecz pokazał także brak Depaya, który idealnie by pasował do szukania wolnych przestrzeni w polu karnym gdy jest duży ścisk. Może zarząd się ogarnie i zamiast EG wyda pieniądze z Todibo na Depaya
0
@FutbolToMagia odpowiednia pozycja to swoją drogą, ale Cou strasznie się spinał - otoczenie czy dziennikarze będący blisko zespołu o tym często wspominali. Część komentatorów uważa że puste trybuny Cou wręcz pomagają. Co innego gra dla Liverpoolu czy Bayernu a co innego dla klubu w którym zawsze chciał grać - ponoć bardzo wszystko przeżywał - cieszę się że trener postawił go na świeczniku i świeci nasz Filipek.
Jeśli chodzi o Griza to też widać jakby czasami rozgrywał mecz w głowie - wiadomo Roberto na flance mu wogóle nie pomaga, jednak mam nadzieję że przy Descie chłopak pokaże swoje możliwości.
5
Wszyscy jeżdżą po Grizim - ok - ale dzisiaj Frankie i Roberto grają bardziej nieodpowiedzialnie. Z chęcią zobaczyłbym jak współpraca Desta z Grizim by wyglądała bo podania do nikogo w wykonaniu Roberto to słabią mnie
3
pomijając kto jak zagrał to warto odnotować że oba zespoły mocno taktycznie stoją na nogach - pierwsza połowa wyrównana, trzeba trzymać na kciuki że bardziej odważnie zaatakujemy w drugiej
0
zwycięskiego składu się nie zmienia zatem do boju:) !! Grizi też potrzebuje wiary w siebie jak Cou - może to ten sam problem psychologiczny - chociaż uczciwie trzeba też przeyznać że w każdym meczu co dobrze wyjdzie to nie otrzymuje podania np od Roberto:)
0
@Striker po wypowiedziach Koemana jasno można wywnioskować że z Barcy B może być obrońca bo Barcelona wzmocniła drugi zespół - trenera interesuje tylko ŚP i ŚN pasujący do jego koncepcji.
0
Szczerze dziwi mnie brak zaufania do Koemana od początku jego pracy dla Barcelony i olewanie zarówno przez zarząd jak i dużej części użytkowników La Rambli tego co mówi i co chce trener! Wg różnych dzisiejszych źródeł w UK trener będzie walczył do ostatnich godzin okienka o Wijnalduma oraz Depaya i to są transfery które interesują Keomana bo mają znaczenie dla przebiegu sezonu zarówno pod kątem taktycznym jak i realnego czasu gry tych zawodników.
Pomimo tego że mamy utalentowaną grupę piłkarzy i trener zlanazł dla nich miejsce na boisku, jest walka i pozytywne reakcje zawodników oraz widać że szanują zdanie trenera - to boli mnie to że przeciętny ziutek ze wsi po Radomiem wie lepiej i podnieca się kelnerami którzy mogą przyjść jako uzupełnienie głębokiego składu Eric Garcia - a nie skupiają się na zawodnikach których potrzebuje trener aby walczyć na wszystkich frontach W TYM SEZONIE. Porównania Depaya do Lautaro, szukanie miejsca dla Puiga - to nie jest istotne i nie ma absolutnie znaczenia - trener jasno określił sposób w jaki chce grać, jasno określił jakich zawodników potrzebuje aby osiągnąć cele, oraz kogo będzie potrzebował w nadchodzącym sezonie. Widać że jest to trener który nie lubi półśrodków, zatem wymyślanie półśrodków niema sensu - patrz Everton za jego kadencji.
19
Morale zespołu pięknie rośnie - nie dość że w 1 kolejce dobrze zaczęli to teraz wygrali w pięknym stylu na piekielnie ciężkim terenie - coś pięknego. Sevilla ostrzymy ząbki na was!!!!
4
@Kismeth Dla mnie Barcelona też jest najlepsza na świecie - nic mu się nie pomyliło:) tylko niewiem po co ty tu robisz?
3
Brawo brawo brawo! Mam pakę która nie odstawia nogi:) Wszyscy zasługują na brawa, ale doceniłbym coraz lepszą formę Frankiego oraz perfekcyjny taktycznie mecz Busiego - pięknie ta dwójka się uzupełniała - jak ktoś jednego przeszedł to drugi wyłuskiwał - pięknie:) DO NIEDZIELI!!!
0
najpiękniejsze jet to że mogliśmy w tym meczu prowadzić i 5:0 - co za zmiana w nastawieniu do gry - walczą, starają się - coś pięknego:)
1
@Remi70 Celta psychicznie padnie jak zobaczy nasze nastawienie w 10:) Jedziemy z nimi - 3 punkty będą wyjątkowo smakowały po tylu latach złej passy na tym stadionie.
0
@No1Mesq Griz jeszcze się stara, ale Sergi jakby go sabotował - jednego dobrego podania do Griza nie może zagrać (w ostatnim meczu podobnie)
4
czuję że dzisiaj 3pkt wyjątkowo będą smakowały!