0

@VIPER2712 drogi, kłutliwy, nie rozwija się od jakiegoś czasu (przed Mourihho) - pozycja na boisku też nam do niczego potrzebna bo mamy tłok - po zarządzie mógłbym się domyślać że pewnie na taki idiotyczny pomysł też mogą wpaść:)

0

@emeu no ale ich zadania na boisku są inne - u Guardioli Puig też nie miałby szans na dzień dzisiejszy bo on szuka zawodników bardziej kompletnych.
Ja od ofensywnego pomocnika Barcelony wymagałbym realnego wpływu na przyspieszenie gry i wynik - co z tego ze biega, pokazuje się, jak nic z tego nie wynika. Teraz jak Koeman zakłada szybką grę skrzydłami, szybką grę piłką, pressing itd to jego kółeczka na niewiele się przydadzą. Na jego pozycji kreatywność to też uczestnictwo w sytuacjach bramowych oraz umiejętność przyspieszenia - pod tym względem prawie nic nie oferuje przy systemie trenera bo brakuje mu kreatywności poprzez brak obycia bo umiejętności niepodważalnie posiada. Napewno kilka minut w meczu to za mało na zdobywanie doświadczenia dlatego dobrze że trener o tym myśli i jasno stawia sprawę - że na niego liczy ale w następnym sezonie.
Na ten moment pokazał kreatywność w systemie gry w dziadka na środku boiska w poprzednim sezonie i tyle, było to efektowne i rzucało się w oczy ale teraz chcemy grać do przodu, a do tego oprócz szybkości potrzebne jest jeszcze doświadczenie jak szybko przekazywać piłkę do przodu.
Inna sprawa że jego profil piłkarski ma pewnego rodzaju ograniczenia i nie może występować na 2-3 pozycjach zatem wypożyczenie aby zdobył doświadczenie jak kreatywnie wykorzystać swoje umiejętności i dynamikę ma sens, zarówno taktyczny jak i ogólnorozwojowy aby módł grać przykładowo na poziomie Fodena.

0

@sebasek99 dobrze prawisz, ale nie oszukujmy się - nabardziej sszokowani byli ci co uważają że rewolucja Barcelony to powinien być Ter Stegen, Frankie do Jong + 9 młodzików, nawet kosztem walki o utrzymanie. Klub potrzebuje walki o jakieś trofea, a biorąc pod uwagę to co robi zarząd to cud że mamy trenera z jajami i myślą taktyczną.

0

@emeu no super tylko co to za porównanie? Foden to środkowy pomocnik który zasuwa po całym boisku od obrony po atak, Puig ma dar pokazywania się w ofensywie i robienia kółeczek ale absolutnie nie posiada najważniejszego - statystyk potwierdzających jego efektywność gry. Guardiola daje mu szanse bo jest zawodnikiem kompletnym i zajmuje się pracą na całym boisku - a w dodatku jest skuteczny - Premier Leage (6g, 3a), Liga Mistrzów (3g, 2a), FA Cup (4g, 3a) - natomiast Rikiego statystyki nawet w 3-ligowych rezerwach za specjalnie się nie wyróżniały. Jakbyśmy przykładowo mieli Fodena by miał pierwszą jedenastkę obok Frankiego bankowo. Bardzo ważny jest wybór klubu dla Puiga na wypożyczenia aby nie przepadł i miał jak najwięcej minut na grę.

0

@RosjaninBut też mnie to martwi, dlatego byłem wielkim zwolennikiem przyjścia Wijnalduma bo w przypadku braku formy, kontuzji, kartek to najzwyczajniej nie ma kim grać.

0

@michaleu ale głupowy piszesz! jakbyś interesował się więcej piłką i Barceloną to dobrze byś wiedział że Iniesta zaczynał jako defensywny pomocnik, a ciągły rozwój sprawił że został przez kolejnych trenerów przekwalifikowany na ofensywnego pomocnika. Zatem Iniesta w wieku Puiga z pewnością grałby w Barcelonie bo zawodników o takim profilu nam brakuje!

3

@Encore jak w dzisiejszych czasach na La Rambli ludzie wierzą że Messi może odejść bo jest Puig:)

0

@normasubiektywna na ten moment gramy bez 9, zatem każdy atakujący jest ofensywnym pomocnikiem w rozumieniu taktyki Koemana. Obstawiam że jeśli Griezmann się nie obudzi oraz Messi po sezonie zwolnią miejsce na ławce rezerwowych dla Puiga.

0

@cat_r37 wyszedłem z założenia że grać będzie w słabym zespole najwyższego szczebla rozgrywek - lepsi mają już zawodników na odpowiednim poziomie i zmienników, a fajnie by było jakby nie dzielił minut z nikim. Inna kwestia że jakby był taki dobry to nie martwilibyśmy się czy poradzi sobie w jakimś lepszym zespole, a na wieści dziennikarskie o odstawieniu Puiga nie słychać o jakichś klubach które nim by były zainteresowane żeby mieć u siebie taki talent.

1

@Junngeas nie ma czego porównywać - Riki nawet jednego sezonu jako podstawowy zawodnik nie zagrał na najwyższym szczeblu rozgrywek, Odegaard jeszcze bronić potrafi.
Najśmieszniejsze jest to że porównując tych zawodników Odegarrd w Realu pewnie będzie rezerwowym, a na La Rambli szok że słabszy od Odegarda Riki nie ma pierwszego składu a zły trener chce żeby na wypożyczeniu zebrał cenne doświadczenie.

0

@Fetta to niech to pokaże na wypożyczeniu i rozegra cały sezon w jakimś zespole na najwyższym szczeblu - mu się to przyda, a po sezonie będzie wietrzenie szatni i nie będzie 5-6 ofensywnych pomocników w zespole.

1

@Hubso warto by było aby trafił do drużyny z bardzo słabym CAM/CM bo inaczej przepadnie - optymalnie Osasuna/Cadiz. PS: w takich zespołach pogra pewnie cały sezon i to by było dobre

0

@Ghotti piękne czasy kiedy oglądało się Barcelonę licząc na piękną grę i wielkie sukcesy - nikogo nie interesowało czy taki Maxi Lopez, Hidalgo czy Montanes będą przyblokowani jak chodzi o ich rozwój - celem był sukces zespołu, szkoda że tak szybko zapominamy że po pierwsze kibicować powinniśmy klubowi a statystyki poszczególnych zawodników to kwestia drugorzędna.

1

@Firestone w punkt, i warto jeszcze dodać że pomimo takich ograniczonych możliwości trener wdrożył swój pomysł na zespół, wdrożył cięższe treningi, a po zespole widać że stara się dostosować do jego wizji i nie ma już klepania setek podań na linii obrońcy-pomocnicy i pojawiły się strzały z dystansu. Nawet bym rzekł że dobrze to rokuje!

0

@MarioVeB! Chłopakowi trollowanie się włączyło od wczoraj, widać że przechodzi jakiś wewnętrzny dramat - dajmy mu się pospuszczać, wypłakać i wyżyć bo nasze argumenty do niego dochodzą a sam też żadnych nie potrafi przedstawić - np wczoraj pisał "Pomocnik nie jest od łatania dziur tylko od rozprowadzania akcji a to tylko Puig i Messi w tej drużynie potrafią" - no myślałem że zejdę ze śmiechu.

0

@Abominacja po:
1. kogo ty porónujesz do 21-latka który jest skreślany przez kolejnego trenera (4) i w piłce nic nie osiągnął
2. nie potrzebujemy na tej samej pozycji 5 zawodników - Keoman zdecydował że inni młodzi lepiej rokują.
3. Bez klepania w środku pola piłka szybciej się przemieszcza, poprzedni sparing udowodnił że Riki nic nie jest w stanie zaoferować w takim ofensywnym ustawieniu
4. "Pomocnik nie jest od łatania dziur" - ten tekst to kompromitacja, sam się zroastowałeś, dodam jeszcze że są różni pomocnicy - brakuje nam kompletnych zawodników przydatnych zarówno w obronie jak i ataku zatem Riki odpada i dobrze - na wypożyczeniu lub przy sprzedaży z opcja odkupu w innym klubie może uzupełni swoje braki i będzie bardziej wartościowy, niż na dzień dzisiejszy.

0

@icon3520 o czym tu gadać, lemingi jeszcze spuszczają się przy ołtarzyku Puiga, nie dochodzi do nich nic, sezon skończony, Barce B będą oglądać bo tam też będzie rewolucja:)

0

@Abominacja dziecko, do czego ci ten Puig? na jakiej pozycji ci go brakowało? teraz gramy skrzydłami bez wchodzenia do bramki bo to nie działało już od kilku sezonów. Puig miałby być od łatania skrzydeł po stracie czy od wspomagania pomocy z obroną? Puig miał Messiego posadzić na ławce czy Coutinho? Pomyśl zanim coś napiszesz bo kiepsko ci idzie puki co

0

@Tomek54321 zgadza się, to moja taka pierwsza obserwacja, liczę na niego bo na ten moment brak wzmocnień na horyzoncie zatem dobrze że zadebiutował, czas dostosować się do kolejnego meczu i trzymać kciuki

0

@Abominacja od Puiga w obronie to by była lepsza nawet Babka Kiepska - realia są takie że potrzeba kompletnego pomocnika który będzie orał ziemię razem z przeciwnikami a nie zawodnika robiącego kółeczka

2

@maik dokładnie - trener wybrał 4 lata młodszego i bardziej perspektywicznego zawodnika i koniec tematu:) Porównując do poprzedniego sezonu skład jest mocniejszy i to dużo mocniejszy, a jak wyklaruje się 9, bądź cudem środkowy pomocnik który będzie rył ziemię jak Wijnaldum to jak dar od losu.

2

Zobacznie ustawienie w obronie Pjanica - jak dziecko we mgle, myślałem że tak doświadczony zawodnik będzie lepiej przyswajał założenia taktyczne. Poza tym mecz na plus - zgrania więcej i będzie dobrze.

0

Wnioski po I połowie:
1. gra nie jest nudna - pięknie widać co chcą grać tylko potrzebują więcej pograć w takim ustawieniu
2. pojedynki fizyczne - chyba wszystko co było do wygrania to wygrywamy - to cieszy.
3. Busi znowu walczy i biega
4. Cou - pokazuje kolejny mecz że pasuje mu miejsce znalezione przez Koemana
5. Z wyjątkiem Frankiego i Messiego zawodnicy pod koniec połówki wyglądali jakby była przerwa po 15min a nie 45min - widać że łapią wydolność i są coraz szybsi po ciężkich treningach
6. pomimo braku 9, dalej konstruują akcje, skrzydła nawet działają - co będzie jak zaczną posiadać w składzie 9 - tylko zacierać ręce

0

@BarcaInfo wiadomo jebać Bartomeu itd ale też mi się nie podobało co prezes Lyonu napisał na Twitterze - było to nieeleganckie. Szkoda że z tego co powiedział wynika że moglibyśmy już dawno mieć skład na nowy sezon i przygotowywać się nim do tego, szczególnie że pierwsze kolejki będą ciężkie, a zarząd walczy z zawodnikami o waciki bo jaka różnica czy sprzeda kogoś za 1mln czy 1,5mln!

1

nie wiem dlaczego te jęki o skład który wystawił Koeman - więcej niż 4 napadziorami nie można grać, to nie wina trenera że zbalansowanej kadry nie posiada. Jakich bocznych obrońców mamy z młodzików? kto z młodzików się nadaje do środka pomocy jeśli gramy 4 ofensywnymi piłkarzami? ogarnijcie się - musi tak to wyglądać jeśłi nie posiadamy szybkiego wojownika środka pola, czy 9 która potrafi utrzymać się na nogach z piłką. Wg mnie praca trenera jest świetna bo widać po zawodnikach że kondycyjnie wyglądają coraz lepiej i jest zarys taktyczny, wykonawców organizuje zarząd a nie trener!

2

@BarcaInfo dobry ruch aby jego wartość wzrosła, wiek już też dobry

0

@kamiVeB Nie masz podstaw do myślenia że Puig jest od kogoś lepszy lub gorszy - dobrze wypadał w końcówce zeszłego sezonu w ustawieniu, w którym w tym sezonie grać nie będziemy - biorąc pod uwagę jak zagrał w drugiej połowie ostatniego sparingu to absolutnie nic nie wniósł. Osobiście uważam Puiga za mega talent ale biorąc pod uwagę jaki jest tłok oraz jego wiek w którym powinien przestać być traktowany jak talent tylko grać w pierwszej 11 to najlepsza opcja dla niego to wypożyczenie lub sprzedaż z opcją odkupu. Taktyki nie da się oszukać, na ławce będzie marnował się pomimo tego że ma niezłą ruchliwość ale efektywności taktycznej brak. Z Alenią jest taki problem że pewnie nikt nie chce go kupić albo zainteresowani czekają do końcówki okienka. Osobiście wydaje mi się że jeśli trener tak radykalnie postawił sprawę to musiał jakiś nowy zawodnik go totalnie zauroczyć na jego pozycji i obstawiam kogoś z pary Pedri/Trincao którzy grywali już na pozycjach bliżej środka. PS: przykładowo w tej sytuacji to stary Riki zabiera minuty młodemu Pedriemu i to jest hardcore:)

0

@tomcias10 brawo za głos rozsądku, bo widzę że połowa La Rambli grała by bramkarzem i 10 ofensywnymi zawodnikami bez względu na pozycję

2

Ludziska, słowo klucz "zdaniem dziennikarza" - to dedukcja dziennikarza a nie jego wiedzą, w sparingu Riki grał z grymasy i widać było jakby się oszczędzał - pewnie drobny uraz a pelikany znów łykają każde gówniane info

0

@ChampionLW zgadzam się, ale nasze braki w środku pomocy są bez względu na to czy Busi byłby w formie czy nie. Dobrym prognostykiem jest to że w ostatnim sparingu wykazał więcej walki niż w całym poprzednim sezonie, lecz nie zmienia to faktu że brakuje nam klasowego środkowego pomocnika.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?