JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Myślałem że ten dzień nie nadejdzie tak szybko, a jednak - przegląd głębokich rezerw w meczu o nic niewątpliwie sie przyda.
5
Klub się wspiera na dobre i na złe - dalej uważam że Koeman robi świetną robotę z młodzieżą i kierunek w którym podąża zespół jest niewątpliwie słuszny. Nie ma co się odnosić do szmatławców, które szukają sensacji - jedynym kierunkiem jakim może pójść klub/zespół to dalszy rozwój zespołu i młodzieży albo prezentacja zawodników na sprzedaż (jeśli pewne jest że Messi miałby odejść) - osobiście wolę dalej rozwijać młodzież która ma zostać.
0
tabula rasa... jeśli ten "show" ma w czymś pomóc to ok, miejmy nadzieję że będzie oczyszczająco i bez lania wody.
0
Szczerze to z Mingo wiążę więcej nadziei jednak Mingueza jest nieco starszy - miejmy nadzieję że to będzie kolejna perełka dla pierwszej drużyny.
0
@Matej brawo - pierwszy sensowny komentarz pod tym wątkiem...
0
Tak jak pisałem wcześniej - Koeman i Barcelona stoją przed wyborem - rozwijamy dalej młodych albo robimy wystawę pod kątem styczniowych i posezonowych odejść - zmiana ustawienia na stary będzie oznaczała że w Kijowie zobaczymy zawodników na sprzedaż. Trzymanie się koncepcji taktycznej będzie oznaczało że stawiamy na młodzież która zostaje w zespole. Jak widzę część komentarzy to kurde, jak można tak krótkowzrocznie patrzeć na to co się dzieje w klubie...
1
Zatem jest jeszcze szansa że tacy zawodnicy jak Fati czy Pedri zostaną po sezonie!
1
Liczę mocno na Mingueza i De la Fuente - Koemanowi bardzo podobali się i mam nadzieję że potwierdzą swoją jakość.
PS: jak zobaczę Fernandesa w pierwszym składzie jutro obok Pjanica to zacznę wierzyć że to nie jest jakiś szwindel
0
@Senyer w obecnej sytuacji liczy się każdy grosz, a to nie jest zawodnik na niską pensję - stoper z Barcy B i jedziemy. Mingueza lub Mingo zbierają dobre recenzje - wolę dać im szansę a ewentualną pensję wydać na Depaya.
0
Jako zespół jesteśmy w takim momencie że pozostaje cieszyć się z faktu że chociaż młodzi sobie pograją, trudno będzie rozliczać Koemana za wyniki, bo uczciwie trzeba przyznać że robotę robi bardzo dobrą ale chyba nikt nie miał tak ciężko jak on na przestrzeni ostatnich lat. Uważam też że nasz trener jest jedyną osobą która pociągnie ten wózek bo potrafi pracować z młodzieżą.
Pytanie w jakim kierunku teraz możemy iść - czy promować zawodników których będziemy mogli dobrze sprzedać, czy promować skład który sportowo ma być rozwijany. Nie da się tego pogodzić, bo jeśli Messi ma odejść po sezonie to powinniśmy poszukać też następców dla zawodników którzy odejdą razem z nim, bo nie będzie nas stać na super-pensje - przykładowo Anfu Fati (kontrakt do 2022, Mendes już chce zarobków między Grizim a Messim), Pedri (kontrakt do 2022, wiele wskazuje że również Mendes będzie jego agentem), Dembele (kontrakt do 2022), Cou (kontrakt do 2023) itd.
Biorąc pod uwagę że mamy jeszcze grono piłkarzy którzy ze względu na wysokie pensje są wręcz niemożliwi do sprzedaży z zyskiem (bez wypłacania pensji) to śmiało można powiedzieć że jeśli będziemy mieli jeszcze mniej pieniędzy od sponsorów czy reklam po odejściu Messiego to z niemal 100% pewnością można stwierdzić że będzie trzeba sprzedawać młodzież. Odejście zawodników po sezonie jak Busi czy Pique powoli staje się oczywiste jeśli idzie to w takim kierunku ale aby Barcelona przetrwała po odejściu Messiego będzie potrzebowała z 8-12 pieniężnych transferów, a nie tylko zejścia z płac - szkoda że tego nie widzi część kibiców, bo sytuacja jest wręcz dramatyczna.
9
Wow brawo - jeden z lepszych artykułów na przestrzeni ostatnich tygodni - zarówno pod kątem merytorycznym jak i stricte kibicowskim.
Czego by nie powiedzieć przykładowo w meczu z AM bardzo brakowało Busiego, a zazwyczaj jeden błąd Busiego stawiany jest na równi z 20 stratami innego zawodnika. Osoby starsze wiekiem, które pamiętają Barceloną sprzed 5, 10 i 15 lat mogą śmiało powiedzieć że z taktycznego punktu widzenia jest to jeden z najważniejszych graczy jacy grali w zespole na przestrzeni lat. Szkoda że dzieciaki nie widzą balansu czy czarnej roboty którą wykonuje a odnośnie statystyk Shankly’ego z zeszego mega słabego sezonu to pokazuje ile jeszcze brakuje de Jongowi aby zbliżyć się do Busiego a już nie mówiąc o jakichś wirtualnych następcach.
0
@grubiorz No zgadza się, jednak warto spojrzeć na temat szerzej, bo jeśli patrzymy na perspektywę przyszłego sezonu to trzeba zastanowić się na kogo będzie nas stać aby został w zespole. Wiele wskazuje na to że niektórych zawodników nie będzie nas stać aby się pozbyć:
1. Odejście Messiego zrobiło się bardziej prawdopodobne - jeśli tak to pół zespołu odchodzi i to ta część bardziej perspektywiczna bo wpływy będą dużo mniejsze.
2. Jorge Mendes w lecie prawie wytransferował do MU Ansu Fatiego - teraz nie będzie nas go stać na opłacenie przedłużenia kontraktu na super warunkach. Nie ma najmniejszych szans przy odejściu Messiego aby Ansu został po sezonie. Ani nas nie będzie stać na jego pensję, ani Mendes nie będzie grał na ugodę jak w mediach brytyjskich podkreśla że Ansu powinien zarabiać dużo więcej od Griezmanna (po meczu z AM).
3. Doświadczeni zawodnicy którzy są narażeni na kontuzje w pierwszej kolejności - Alba, Cou i Lenglet - za każdym razem jak sytuacja boiskowa tego wymagała i ci zawodnicy poddani byli presji aby wziąć ciężar gry na siebie to kończyło się kontuzjami. Teraz oprócz ciśnienia będą jeszcze minuty gry, słabo to widzę. Biorąc pod uwagę historię Pjanic też wpisuje się w ten profil.
4. Młodzież będzie zbierała minuty i doświadczenie - pytanie jaka młodzież- czy ta z którą się rozstaniemy, czy ta jeszcze mniej znana która przejmie pałeczkę po wypromowanych przez Koemana. Pytanie czy zawodnicy jak Puig są gotowi i czy rozwinęli swoją grę w stosunku do poprzedniego sezonu aby zawalczyć o przedłużenie umów. Przy coraz bardziej prawdopodobnym odejściu Messiego, znowu Puig może być rozpatrywany jako czynny zawodnik zespołu bo przy prawdopodobnych odejściach 10-12 zawodników z którymi po sezonie się rozstaniemy to na Puiga będzie napewno nas stać.
5. Po sezonie na będzie trzeba zrobić piękne pożegnanie takim zawodnikom jak Messi, Busi, Pique. Alba/Roberto zostaną mimo wszystko. Pytanie czy zawodnicy których spieniężyć będzie można odejdą (Pedri, Ter Stegen, de Jong). Pytanie co z zawodnikami których spieniężyć sie nie da (Cou, Grizi - jeden z nich może zostać patrząc na budżet).
Jak już na spokojnie spojrzałem po meczu z AM to powiem szczerze że jeszcze więcej jest niewiadomych, a biorąc pod uwagę teoretyczny spadek naszych wpływów o 50% to nie widzę tego. Każda osoba specjalizująca się w finansach klubu, każda osoba blisko klubu (kandydaci na prezydenta, reklamowcy, dyrektorzy) łączyła utrzymanie zespołu i najbardziej perspektywicznych zawodników z zostaniem Messiego na kolejny sezon. Prawdę powiedziawszy teraz Mission Impossible stoi przed Koemanem - z jednej strony jestem mega podłamany ale jeśli ktoś ma dać iskrę temu zespołowi i przekonać do walki zespół i Messiego to jest to Koeman a nie żaden nowy prezydent czy otoczenie klubu. To też ekscytujące - jeśli Koeman utrzyma zespół, poziom rozwoju oraz nakłoni Messiego do zostania w klubie to szczerze jego robotę będzie można porównać do trypletu (percepcyjnie).
1
@AdiKingu96 Koeman robotę robi dobrą, a odnośnie składu to w pełni się zgadzam, jednak uczciwie też trzeba powiedzieć że zespół ma mega pecha od początku rozgrywek w najróżniejszych sytuacjach, media jadą po Barcelonie ile wlezie, a trener co zgasi jeden pożar to pojawia się następny.
Niewątpliwie kierunek stawiania na młodzież jest słusznym, przed sezonem wszyscy pisali że wyniki są nieistotne, że sezon poświęcamy na rozwój młodzieży w zespole - a teraz nagle wyniki niby są aż tak istotne. Wg mnie mamy wiele pecha, obyśmy całe nieszczęścia ściągneli na ten sezon i przez kolejnych 10 sezonów były efekty dzisiejszej pracy trenera bo żaden trener na przestrzeni ostatnich 30 lat w Barcelonie nie miał takiej karuzeli jak ma teraz Koeman. PS: stawiając na młodzież trzeba też liczyć na to że ich forma będzie sinusoidalna, bo co innego jak stawiamy na 1-2 młodych w zespole a co innego jak Koeman stara się rozwijać 5-6 zawodników jednocześnie, a na kluczowych pozycjach brakuje mu zawodników o których prosił (Wijnaldum/Depay).
0
@Encore W Barcelonie pięknie by wyglądał, szkoda że wcześniej nie kosztował przynajmniej 100mln bo może Bartek by się nim zainteresował.
0
@grubiorz zgoda, obawiam się jednak końca rozwoju zespołu przez najbliższy czas ze względu na brak kręgosłupa w postaci doświadczonych zawodników. Są teraz dwie opcje którymi Koeman może pójść - albo stawiamy na młodzików i niech walczą i rozwijają się albo walczmy o najwyższe cele zajeżdżając najbardziej doświadczonych.
Z racji tego że barcelona to globalna marka zmniejszenie wpływów jest oczywiste, jednak też nie może sobie pozwolić na rezygnację z La Ligi w listopadzie co wizerunkowo i marketingowo byłoby przygniatające i tutaj jest problem bo dwóch opcji jednocześnie pogodzić się nie da.
W pełni się zgadzam że można zweryfikować La Masię, jednak Koeman teraz staje przed wyborem - dbanie o finanse klubu które delikatnie mówiąc są katastroficzne i mogą być jeszcze gorsze, czy dobro zespołu. W obydwu przypadkach nie ma gwarancji sukcesu sportowego, pytanie co lepsze. Stawiając na dobro zespołu w okresie najbliższych 2 miesięcy zwiększa ryzyko oddawania zawodników już w zimowym okienku za darmo, aby tylko nie opłacać pensji. Warto wziąć pod uwagę że przed meczem z AM pewnie brano pod uwagę 4-5 odejść zimowych. W wyniku zwiększonych strat pieniężnych może być armagedon. Piszę to jako osoba pracująca w dziedzinie sponsoringu sportowego i obawiam się że wczorejszy mecz ma większe znaczenie niż pozornie mogłoby się wydawać.
2
Najlepsze:
1. pogra więcej młodzieży w następnych meczach,
2. marzenie części fanów o tym by grało dużo młodych się sprawdzi - obojętnie na jakich pozycjach byle grać.
3. puig jednak zagra przed styczniowym okienkiem.
Najgorsze:
1. Obiektywnie koniec rozwoju zespołu i wolna amerykanka aż do powrotu kontuzjowanych lub styczniowych wzmocnień.
2. Pewny cios od sponsorów/reklamodawców
3. Bym powiedział Pedri dzisiaj, ale jak od prawie dziecka można wymagać więcej - dzieciaki mają wahania formy i dzisiaj był dołek.
0
@Pawlak1992 zgadza się - trener mówi cały czas "gram zespołem jaki posiadamy" - inna rzecz, w La Lidze czas będzie na granie młodzieżą na wszystkich pozycjach:) czy to w celach styczniowych promocji czy rozwoju zespołu - nawet mokre sny fanatyków Puiga chyba się spełnią i jednak zagra chociaż na obronie - przecież wszędzie może grać:)
1
@pafcioxxx dokładnie, VAMOS !!!! ta część na forum to nie kibice a dzieciaki lub zapiwniczeni dorośli, Ter Stergen ratuje na początku meczu jest bogiem, miał pecha przy interwencji pod koniec - jest zerem... do boju a nie wypełniać pieluchy po I połowie !!!!!!!!
2
oj te narzekanie wiecznych srak że nie oglądają, że dupa boli, że prezenty - trochę wiary - Cou wejdzie za Pedriego, może Dembusia w przerwie poskładają - po meczu będzie czas na lamenty starych bab, teraz kibicujemy!!!
3
@Johnson dokładnie, a Roberto ma jeden z lepszych swoich okresów - wybitne ostatnie mecze w Barcelonie i Niemcami. Dest by pewnie grał gdyby nie to, ale jest dobrze - niech walczą o skład.
0
@Max112 Ale jakie to ma znaczenie ile kosztował jak już jest w naszym zespole i jest już opłacony ten transfer. W ostatnich meczach Grizi gra dobrze i coraz lepiej, tylko z celnością ma problem. Jakby wykorzystał swoje 100% okazje to by był liderem strzelców LaLigi.
Ja tam widzę że się stara i walczy od obrony po atak. Gramy składem jaki mamy cytując trenera i będę wspierał każdego zawodnika Barcelony. Czy jakby został kupiony przykładowo za 15mln to bym tak samo patrzył na niego grę? Tak. Przynajmniej za Koemana tworzymy 20 okazji na bramkę w meczu - to że z celnością zespół ma problem to jedno, ale nie można mu odmówić że nie walczy, nie stara się, że uczestniczy w wielu akcjach bramkowych (tych wykorzystanych i niewykorzystanych).
Gramy bez szybkiej kreatywnej 9 szykającej wolnych przestrzeni (Depay), gramy z młodzikami, Dembele (wracających po roku przerwy) i Messim (rozchwianym emocjonalnie, zaszczutym przez media) i Grizim (zaszczutym przez media, nawet własnych kibiców) a mimo to z meczu na mecz zespół się rozwija i tworzy w jednym meczu więcej okazji niż za Valverde/Setiena w 5 meczach. Samo się to nie bierze, w statystykach bramek tego nie ma, lecz jeśli gra się zazębi, a celność poprawi wg mnie będziemy mogli walczyć z każdym (z Grizim w składzie również, bo biorąc pod uwagę jego charakter i waleczność bardziej wierzę w niego niż przykładowo w Cou).
1
eh, pamiętam ten mecz sprzed 10 lat... to były jeszcze czasy gdy na fcbarca.com można było zobaczyć listę kanałów tv gdzie leci mecz:) Niestety był to jeden z gorszych meczy przemocarnego zespołu Guardioli - pamiętam że Atletico wygrało zasłużenie, ale Zlatan przełamał się i strzelił gola po wielomeczowej przerwie.
Piękne czasy pomimo porażki, zespół Guardioli stawiał na młodzież, prezentował ultraofensywny futbol, poniekąd zrobił się w bólach - jak bym chciał aby Koeman potwórzył tą historię - młodego talentu nam nie brakuje.
Ciekawostka - taktycznie większość meczy na SPD/CM grał Keita z Busim... nie i jeszcze raz nie Xavi i nie Iniesta bo oni grali wyżej - taktyka Guardioli w tamtych czasach była zrozumiała, ciekw jestem co się stało ze teraz dużo ludzi jej nie rozumie, szczególnie że pierwszy raz od jego odejścia chcemy grać podobnie (tylko mamy jeszcze młodszych wykonawców).
0
Podniecenie, ekscytacja, emocje buzują, ostatni mocny rywal w tej rundzie i zaczynamy wielki maraton grania aby zdobywać pełne pule punktowe.
Liczę na dobry mecz i jakiś nieszablonowy pomysł Koemana na mecz - Pjanic to jest twój dzień, De Jong udowodnij jak wielki masz potencjał - Dembuś z Messim - czekamy na najlepszy mecz w sezonie!
Piwko się chłodzi, popcorn czeka na zrobienie, święta koszulka z sezonu 2008/09 czeka na założenie - po meczach reprezentacji mam taki głód gry Barcelony jak narkoman na głodzie.
Dexter mówił "Today is the day, tonight is the night" - jedziemy z nimi !!!
4
Nie wiem jak wy ale uważam i mam nadzieję że od wywiadu Koemana coś pękło i zarówno trener jak i pracownicy klubu musieli się wziąć za ochronę naszych piłkarzy. Widać różnicę nawet na płaszczyźnie social media.
Do tej pory dziadki, dalekie rodziny, otoczenia, agenci, doradcy i inni dobrzy wujkowie mogli opowiadać co chcą a piłkarze czy trenerzy byli zajeżdżani/zaszczuwani głupimi pytaniami i komentarzami, a w mediach społecznościowych aż huczało hejtem. Miejmy nadzieję że zaczniemy walczyć z takimi hienami i nasz trener dał temu początek. Mam też nadzieję że nie będziemy musieli już czytać takich oświadczeń każdego śmiecia co robi to dla pieniędzy lub poklasku.
0
@Max112 hehe to pojechales, no dobra myśl i żyj marzeniami o Puigu jak chcesz, aby Barcą wygrywała i będzie ok.
9
Brawo, o tym piszę cały czas - u Guardioli Messi miał parasol ochronny i mógł skupić sie na grze w piłkę a teraz odpowiada za wszystkie grzechy świata, co myśli wujek francuza i jaka jest pogoda na Majorce. Dobrze że Koeman to rozumie i widać że nie będzie się pieścił z szukającymi gównoburz dziennikarzami.
Z każdym tygodniem szanuję Koemana jeszcze bardziej - brawo, tak trzymać - Bartek zniszczył ochronę zawodników i zaczęły się kwasy - miejmy nadzieję że przetrwamy to bombardowanie szmatławców i zespół będzie zjednoczony!
1
te dopowiedzenie "jeśli w niej zostanie" mi się nie podoba, czyżby ploteczki o naszych problemach finansowych mówią innym więcej niż my wiemy? Musi zostać ale jego agent dusigrosz pewnie będzie myślał że drabinka płacowa nadal obowiązuje...
0
@Shapiro ktoś by napisał gdzie ona jest skąpo ubrana - ja już widzę jak się cała trzęsie hehe
0
@jedrek7000 Ja nie widzę absolutnie niczego na ten moment co dał Barcelonie nawet jeśli chodzi o całą jego karierę. Bojan czy Munir też mieli świetne mecze. Jaki jest jego potencjał pokaże okienko zimowe i druga część sezonu - wszystko w jego rękach - musi pokazać że zasługuje na przedłużenie z nim umowy.
Sam w poprzenim sezonie byłem fanem jego talentu, ale jak spojrzałem na temat na chłodno oraz poczytałem sobie relacje/opinie zawodników z Barcy B, zawodników młodzieżowych reprezentacji, opinie byłych trenerów czy ekspertów będących blisko klubu to pomijaąc już nawet bardzo negatywne teksty Pedriego i Fatiego ze słynnej storce na IG to uważam że na ten moment on tylko przeszkadza. Żeby 5 lat młodszy Pedri, który jest w zespole 3 miesiące musiał mu mówić że musi wziąć się do roboty i nie przestać mu w treningach a Fati wtórując Pedriemu dopowiada i kozaczyć - to o czym my tu mówimy. Oprócz talentu trzeba mieć zdrowie, szczęście, charakter i dobrych doradców. No ma chłopak ciężki charakter - kara w postaci ławy w meczu z Bayernem, czy ostatnie mecze w Barcy B (tak mieli go dość że po faulach na nim nikt z drużyny nie stawał już nawet w jego obronie), interweniowanie u Bartka aby został w zespole Koemana - można wiliczać i wyliczać, ale to pokazuje że dwóch ostatnich cech niestety wg mnie na ten moment mu brakuje. Jak jeszcze Koeman zaprasza na treningi Konrada de la Fuente czy Mingueze którzy powiedzmy sobie szczerze delikatnie mówiąc nie lubią Puiga (zawodnicy zarzucali mu że zamiast grać zgodnie z taktyką i dla zespołu to robi pokazówki pod siebie, w młodzieżowej reprezentacji wystarczyło że był niepowoływany, a w Barcelonie B musieli z nim sie męczyć) to nie ma o czym pisać.
0
No i super, brawa dla dziennikarzy którzy mącą Barcelonie, zaraz się okarze że Koeman sam stworzył lepszy zespół i bardziej przyszłościowy "z tego co było" i jednak mamy projekt sportowy:)